DUBBEL AKTIE WEEKEND RECEPT lieve mensen dier in het vizier Reden genoeg..... Zestig viskotters lid van beheersgroep Delta Zuid Drie nieuwe opleidingen CSG Ter Welle in Goes Boek Architectuur en stedebouw in Zeeland Werefdkampioenschap alpineskiën op televisie Eigenaren katten gezocht! De Egel Cursus Leven zoals je werkelijk wilt Vrouwen hulpverlening Onze Pim 1 Extra hoge inruilprijzen 2 Occasions tegen aktieprijzen HYunoni NEBO, Pakketten voor Polen Veer niet meer New-wave party Rozenkruisers genootschap Bingo van VV Fios Bowling vereniging Middelharnis Uitslagen zaalvoetbal Hongaarse runderlappen met zuurkool WOENSDAG 20 JANUARI 1993 13 Ze schommelt op haar schommelstoel van tijd heeft ze geen notie ze schommelt ritmisch op en neer 't ritme van emotie Tot hij zachtjes binnenkomt met in de rechterhand een bossie blommen, uit eigen kas 't papier, een oude krant Dankbaar neemt ze het bosje aan en zet ze in een vasie dan loopt ze naar de keuken toe en haalt de prak voor basie Langeweg C. J. van Liere onafhankelijk voorzitter BRUINISSE - In Ouddorp is vorige week de nieuwe contingentgroep Delta Zuid opgericht. Zestig sche pen zijn aangemeld voor het nieuwe samenwer kingsverband. Oud Zevibelvoorzitter C. J. van Lie re, burgemeester van Putte, is tot onafhankelijk voorzitter gekozen. Tijdens de oprichtingsvergade ring werd tevens een volledig bestuur samengesteld, waarin de volgende personen zitten ne men: C. J. van Liere (voorzit ter), P. de Baare (secretaris), T. van Dam (penningmeester), W. Lokker (waarnemend voorzit ter), J. Fenijn, B. Marijs en H. van Duyn. Voorzitter Van Liere sprak in zijn maidenspeech de hoop uit dat de nieuwe be heersgroep goed zal functione ren. Voor de vissers is de aan melding bij een groep volgens Van Liere de beste garantie voor de toekomst. Het groeps bestuur gaat verder om de tafel om de zaken organisatorisch op een rijtje te zetten. Leden die de regels ontduiken worden door het groepsbestuur met sancties opgezadeld. De nieuwe groepsvorming houdt verband met het plan Biesheuvel dat afgelopen na jaar werd gepresenteerd. De doelstelling is dat de verant woordelijkheden op de nale ving van de vangstrechten bij de vissers zelf worden gelegd. Bovendien kunnen individuele vangstrechten makkelijker met collega's worden verruild, waarbij ook de aanvoer, de af zet en de prijsvorming nauw lettend in de gaten worden ge houden. De deelnemende vis sers van Delta Zuid zijn afkom stig uit: Vlissingen (9), Arne- muiden (9), Breskens (7), Ter- neuzen (1), Tholen (3), Yerseke (2), Goedereede (18), Stellen dam (1), Ouddorp (2) en Kat wijk (8). Agogisch werk, Activiteitenbegeleiding en Sociaal Juridische Dienstverlening GOES - De Christelijke Scholengemeenschap Ter Welle in Goes start met ingang van 1 augustus met drie nieuwe opleidingen in het kader van de maat schappelijke dienstverlening. Het betreft de opleiding Ago gisch werk (AW), die in drie jaar opleidt tot zelfstandig groepsleider. De opleiding heeft de afstudeerrichtingen sociaal pedagogisch werker (met als werkterrein kinder dagverblijven, peuterspeelza len of internaten) en sociaal cultureel werker met als werk terrein club- en buurthuizen. De tweede nieuwe opleiding is activiteitenbegeleiding (AB). Dit is eveneens een drie-jarige opleiding die opleidt tot meer individueel werken met men sen. Activiteitenbegeleiders vinden hun werkterrein in ver pleeghuizen, ziekenhuizen, ac tiviteitencentra en dagverblij ven. De derde nieuwe opleiding is Sociaal Juridische Dienstver lening (SJD). Een drie-jarige opleiding die in de plaats komt van de opleiding Sociale Ar beid. De geheel vernieuwde op leiding houdt zich bezig met za ken betreffende sociale zeker heid, arbeidsvoorziening en personeelswerk. SJDer kun nen werkzaam zijn op arbeids bureaus, de afdeling perso neelszaken van bedrijven, ge meentelijke of sociale dien sten, uitzendbureaus en andere dienstverlenende bedrijven. Een stage van veertig school weken maakt onderdeel uit van alle drie de opleidingen. Gedurende de opleiding wor den deelcertificaten behaald, aan het eind van het derde jaar volgt een centraèl examen. Na afsluiting daarvan kan men werk zoeken of doorstromen naar aanverwante HBO-oplei- dingen zoals de Pedagogische Academie en de lerarenoplei ding. Informatie Om tot de nieuwe opleidingen te worden toegelaten moet men een diplomaVoorbereidend Beroeps Onderwijs hebben met drie vakken (waaronder Nederlands) op C-niveau en drie vakken op B-niveau. Een Mavo-diploma of een over- gangscertifikaat van klas 3 naar 4 van de Havo of het VWO is ook goed. Voor nadere infor matie kan men bellen via num mer 01100-21144. ZIERIKZEE - Het Dierenasiel Schouwen-Duiveland aan de Zandweg in Zierikzee zoekt contact met de eigenaren van diverse poezen. Het gaat hierbij om een crèmekleurige poes met witte af tekening, van ongeveer anderhalf jaar oud, gevonden in Burgh- Haamstede. Ook werd in Burgh-Haamstede een cyperse poes van vier jaar oud aangetroffen. In Oosterland is een zwarte poes van tweeëneenhalf jaar oud gevonden. Een poes met schildpadkleur van drie jaar oud werd aangetroffen in Zierikzee. De eigenaren van deze katten wordt verzocht contact op te nemen met het asiel via telefoonnummer 01110-17013. In het asiel zitten overigens elf katten en vier honden. De rassen van de honden zijn: kruising Bearded Collie, kruising Dober- mann Herder, een Bouvier en een kruising Kooikerhondje. De poes Jenny, die vorige week in deze rubriek werd vermeld zit nog in het Dierenasiel Schouwen-Duiveland. OOSTKAPELLE - Onder de naam De egel, geliefd stekel- dier is in het Zeeuws Biolo gisch Museum een tentoonstel ling over egels te zien. Deze ex positie, die is samengesteld door de Stichting Egelopvang Amstelveen, wordt vrijdag 22 januari geopend door Coby Louwerse, beheerster van de Stichting Vogel- en Egelop vang Midden- Zeeland. Deze expositie geeft een beeld van de verspreiding, het uiter lijk, voedsel en gedrag, be scherming en andere egel aardigheden van dit bescherm de diertje. Voor het Zeeuws ba sisonderwijs wordt een onder- wijsprojekt opgezet. Dit is zo wel in de klas als in het mu seum te gebruiken. De egel, ge liefd stekeldier, is van vrijdag 22 tot en met 18 april te zien in het Zeeuws Museum. KAPELLE-BIEZELINGE - Jo ke Kortink en Elise van Riet, twee vaste docenten van het Limburgse centrum voor per soonlijke groei De Elfenbank komen in het weekend van 5 tot en met 7 februari naar Kapelle-Biezelinge. Zij verzorgen dan een cursus Leven zoals je werkelijk wilt. De cursus is praktijkgericht en er wordt op ongedwongen wij ze in een kleine groep gewerkt. Voor meer informatie kunt u bellen naar Tine van der Groot (01102-43876). Na 18.00 uur. MIDDELBURG - Op initiatief van het bureau voor vrouwen hulpverlening Artemis -wordt vanaf maandag 8 februari in Middelburg een cyclus van drie avonden gehouden over de activiteiten van het bureau. Op 8 februari kan men kennis maken met de werkwijze van Artemis en het aanbod van ge spreksgroepen en cursussen dat men heeft. Op dinsdag 9 fe bruari wordt een inventarisa tie gemaakt van de activiteiten waaraan vrouwen behoefte zeggen te hebben en op woens dag 10 februari wordt li chaamsbewustwording geïn troduceerd. De avonden zijn gratis toegankelijk, .wel dient men zich tevoren aan te melden via telefoonnummer 01180- 35033. ,,Onze kat is op Oudejaars-dag op onze eigen grond door een strik van een stroper ge- dood. We misten onze k^t bij thuiskomst om ca. 18.00 uur en vonden hem pas de volgende ochtend om 09.30 uur. Naar alle waarschijnlijkheid is hij bewusteloos geraakt en door de hevige kou die nacht door onderkoeling gestorven. Nu was het onze kat; het had ook het fazantje of konijntje op uw bord kunnen zijn wat op deze manier de dood vindt. Weer als 'wild-eter' be wust waar uw vlees van daan komt. Geef alstu blieft stropers geen kans. De poelier ver koopt eerlijk geschoten wild. Laat onschuldige dieren niet lijden. We missen onze Pim da gelijks. Een dier waar we vriendschap en liefde van kregen is op beestachtige wijze ge dood. Bijgaand gedicht is een manier om wel licht meer leed te vermij den". PIM (okt. 1991-dec. 1992) Je kopjes bij thuis komst je lekker dik lijfje Je gepraat Er komt wel weer een tijd Dat ik niet meer huil Dat ik je niet meer mis En dat ik bij Herinnering aan jou, lach Maar nu; Buiten lopen is zo stil Zonder jou achter me aan Thuiskomst zo kaal De stroper die je in z'n strik doodde Wist niet hoe bijzonder je was M'n mannetje, m'n katje Pim Je leven was onnodig kort. Marijke Briede Goedereede Advertentie om dit weekend de showroom van NEBO OUDDORP B.V. te bezoeken (met volledige garantie) BROEKWEG 8 OUDDORP TÖ-. 01878-4099 Inventarisatie Zeeuwse morumenten uit periode 1850-1945 GOES - Op woensdag 3 februtri wordt in Goes het boek Architectuur en stedetouw in Zeeland 1850- 1945 gepresenteerd. Het eerde exemplaar van het boek wordt door de directeir Rijksdienst voor de Monumentenzorg, drs U. F. lylkema uitgereikt aan gedeputeerde voor de monunentenzorg in de provin cie Zeeland, G. de Vries-Hrmmes. Het boek is de achtste uitgave in een reeks van zestien delen die elk over een provincie of een der vier grote steden han delen. De boeken omvatten de beschrijving van de ruiin 175.000 objecten en honderdei structuren van jongere stede; bouw en bouwkunst die zij: geïnventariseerd in het kadi van het Monumenten Inventa risatie Project (MIP). Gelijktijdig met de presenta/ie van het boek Architectuur/en stedebouw in Zeeland lpO- 1945 wordt ook het Monunen- ten Inventarisatie Project Zee land opgeleverd. Het digitale bestand van de jonge bouw- l kunst in Zeeland, bestaande uit ruim 5300 objecten, wordt door mevrouw De Vries-Hom- mes overhandigd aan de direc teur van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, Hylkema. Mevrouw De Vries-Hommes overhandigt aan de besturen van de gemeenten in Noord- Zeeland tevens de definitieve beschrijvingen van de jonge monumenten in hun gebied. De presentatie wordt gehouden in café Baarends aan de Voorstad 17 te Goes en begint om 15.00 uur. MIDDELBURG - Voor de men sen in Polen kunnen er weer pakketten worden ingeleverd op het adres van Joke Sedie, Sportlaan 18 in Middelburg. De pakketten kunnen worcen ingeleverd op donderdag 28ja- nuari van 18.00 tot 22.00 uir. De organisator vraagt degenen die pakketten inleveren di; bij voorkeur te doen in strvige kartonnen dozen die met plak band zijn afgeplakt en waar een stevig touw om hem ge draaid zit. De adressen van geadresseerden en af:ender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakketten mogen iaast bij voorbeeld voedsel en kleding ook brieven en tijdschriften be vatten. Het maximale gewicht van een pakket bed/hagt 25 ki logram, de kosten y)or verzen ding bedragen 7,5Q gulden per pakket plus 2,50 gVlden per ki lo. Regelmatig ziji/er op het in zamelpunt nieuye adressen van hulpbehoevende Poolse ge zinnen. De paktétten worden in Polen aan hijs afgegeven. Voor meer infomatie: Joke Se- MIDDELBURG - Voetgangers, bromfietsers en fietsers die tot nu toe gratis met de veerdienst Vlissingen-Breskens meekon den, zullen in de zomermaan den voor de overtocht moeten betalen. Alleen Zeeuws-Vla mingen met een geldig legiti matiebewijs mogen nog steeds gratis mee. Het zomertarief geldt voor de periode 15 mei tot 16 september en bedraagt voor een enkeltje één gulden. Gedeputeerde staten van Zee land hebben dit besluit geno men omdat met name in de zo mermaanden toeristen en dag jesmensen de pont steeds meer als rondvaartboot gingen ge bruiken. Met het invoeren van het zo mertarief voor die categorie passagiers willen GS de stroom indammen. In de afge lopen zomermaanden gebeurde het enkele keren dat het maxi male en wettelijk toegestane aantal passagiers van 1000 werd overschreden. Gs hebben becijferd dat het in voeren van een zomertarief on geveer 425.000 gulden oplevert. OUDE-TONGE - Van 3 februari tot en met 14 februa ri aanstalnde vindt in Japan het wereldkampioen schap alpineskiën plaats. De sportzender Eurosport is er vande eerste afdaling tot de laatste slalom bij. Speciaal ten behoeve van dit toernooi wordt er dage lijks om 7.30 uur begonnen met de uitzendingen. Begin februari komen de beste dames- en herenskiërs van de wereld tegen elkaar uit. De deelnemers zijn afkomstig uit veertig verschillende landen. Plaats van handeling is de be kendste Japanse skiplaats Mo- rioka-Shizukuishi. Mount Ko- takakura en Mount Thkakura zijn de twee belangrijkste lo- katies waar de mondiale strijd 1993 zich zal afspelen. Vier talen Eurosport begint haar uitzen dingen van 3 februari tot en met 14 februari dagelijks om 7.30 uur. Later op de dag volgen nog herhalingen, samenvattin gen en interviews ter plaatse. De beelden worden in vier ta len van commentaar voorzien. De Nederlandse uitleg is in handen van Erik van Hoorick. Ook aan populaire winterspor ten zoals de wereldkampioen schappen schaatsen, langlau fen Noorse combinatie, biath lon en bobsleeën, wordt door Europsport de komende maan den uitgebreid aandacht ge schonken. Uitzendschema wereldkampioenschap Woensdag 3 februari, 7.30-9.00 uur, afdaling kombiné dames. Donderdag 4 februari, 7.30-9.00 uur, afdaling dames. Vrijdag 5 februari, 7.30-9.00 uur, slalom kombiné dames. Zaterdag 6 fe bruari, 7.30-9.00 uur, afdaling kombiné heren. Zondag 7 fe bruari, 7.30-9.00 uur, afdaling heren. Maandag 8 februari, 7.30-9.00 uur, slalom kombiné heren. Dinsdag 9februari, 7.30- 9.00 uur, reuzenslalom dames. Woensdag 10 februari, 7.30-9.00 uur, super G heren. Donderdag 11 februari, 7.30-9.00 uur, super G dames. Vrijdag 12 februari, 7.30-9.00 uur, reuzenslalom he ren. Zaterdag 13 februari, 7.30- 9.00 uur, slalom dames. Zondag 14 februari, 7.30-9.00 uur, sla lom heren. Herhalingen, samenvattingen en interviews telkens om 9.30 uur, 18.00 uur en 23.00 uur. AMSTERDAM - In het Amster damse Paradiso wordt op 31 ja nuari de negende Korendag ge houden. Vele groot-Amster damse zangroepen en koren brengen elk tien minuten sa menzang ten gehore vanaf 10.00 uur tot middernacht. VLISSINGEN - Zaterdag 23 ja nuari wordt in De Piek in Vlis singen een Newwave party ge houden. Onderdeel van de par ty is een optreden van de New Wave-band The Web uit Roelo- farendsveen. DJ's E.J., Red Head en Del Or- to zorgen voor de verdere muzi kale invulling van de avond. The Web is een New wave-band die uit vijf personen bestaat. Naast covers van werk van The Cure en Joy Division speelt de band eigen nummers. The Web bestaat uit Hans (gitaar en zang), Anton (zang), Wilco (key boards), Guus (drums en zang) en Ruub (bas). De New-wave party begint om 21.00 uur. MIDDELBURG - Op initiatief van het team Middelburg van het Rozenkruisers genoot schap wordt maandag 25 ja nuari in Middelburg een lezing gehouden over het onderwerp De verborgen God-mens in ons. De bijeenkomst is in de aula van de Zeeuwse Bibliotheek. Na de lezing kunnen vragen worden gesteld. De lezing kan door iedere belangstellende worden bijgewoond. Aanvang 20.00 uur. ACHTHUIZEN - Voetbalver eniging Fios uit Achthuizen houdt vrijdagavond 22 januari een bingo. Deze gaat om 20.00 uur van start in de kantine aan de Kloosterstraat. Met deze bingo, waarvan de op brengst bestemd is voor de jeugdafdeling van Fios, zijn ve le (geld)prijzen te winnen. Voor belangstellenden staan de deu ren van de kantine vrijdag avond vanaf 19.00 uur open MIDDELHARNIS - Hieronder de uitslagen van de gespeelde wedstrijden en tevens de stand. Maandag league: Téam Steke- lenburg-Spare Tfeam 4-0; De Krijgers-Winning Moods 1-3; Quartier Latin Team-Nieuw- burggroep 3-1. Dinsdag league: De Schuivers- Offerhaus Watersport 0-4; De Bingoos-TZN 3-1; The Rookies- The Kranse Pressers 2-2; Café de Koophandel-Spare Team 4- 0; Novapress-Zonwering P. de Korte 0-4; Breeman Animals- Motel Oostvoorne 3-1. Donderdag league: Discotheek de Kreek-De Starters 4-0; Pin- ball Wizzards-De Bakelaars 0- 4; Hebbe Die Dingen-Spare Team 3-0. Stand Zonwering P. de Korte, 42 pnt., 146 pins; The Rookies 41, 135; Thpperij De Koophandel 40, 149; De Krijgers 40, 138; Hebbe Die Dingen 39, 112; Quartier Latin Tfeam 38, 150; Breeman Animals 35, 144; Tbam Steke lenburg 35, 143; De Bingoos 34, 133; Offerhaus Watersport 33, 137; Pinball Wizzards 33, 123; The Kranse Pressers 32, 134; Nieuwburggroep 32, 133; Win ning Moods 29, 119; Novapress 28, 134; De Schuivers 27, 129; Discotheek De Kreek 26, 100; Motel Oostvoorne 22, 125; TZN 13, 104; De Starters 5, 101; De Bakelaars 4, 98. Bijzonderheden: R. de Jong gooide een game van 215 pins en verbrak daarmee een baan record en J. de Vos gooide een game van 209 pins. OUDDORP - Hieronder vol gen de uitslagen van de zaal- voetbalwedstrijden gespeeld in MFG De Dorpstienden in Ouddorp. Tevens is het pro gramma van zaterdag bekend. Uitslagen van zaterdag 16 januari Willems Woninginr.-FC Meubel 3-3, De Vogels-De Boppers 3-2, IRM Tbam-FC Keijzer Zn. 5- 7, Dorpstienden-Bloemfontein 1-1. Programma voor zaterdag 23 januari Dorpstienden-IRM Tfeam; Thp perij de Koophandel-Delta Boys; Van der Zwan Zn- Antec. Milieu Serv.; Kreek BV- De Vogels. Basisbereiding stoven: Zout, kruid en bebloem^iet vlees. Schroei het in bruine boter aan weerszijden dicht en bak het bruin. Neem het vlees uit de pan en blus de braadboter af met water. Doe het vlees terug in de braadpan en stoof het met gesloten deksel zachtjes gaar. V heeft nodig voor 4 personen: 500 gram riblappen peper uit de molen 1 eetlepel bloem 80 gram boter of margarine 2 tenen knoflook 2 grote uien, gesnipperd 2 eetlepels paprikapoeder 2 eetlepels tomatenpuree mespunt suiker 2 deciliter water 1 groener en 1 rode paprika 1 eetlepel kummelzaadjes 1 theelepel majoraan zout Wrijf het vlees in met peper en bebloem het. Verhit de boter en bak het vlees aan beide zijden bruin. Haal het vlees uit de pan en fruit ver- volgens de ui in de boter glazig. Voeg dan de uitge perste tenen knoflook toe en roer er de paprikapoeder door. Laat deze niet langer dan één minuut fruiten, roer er dan de tomatenpu ree, de suiker en het water door. Breng de saus even aan de kook. Roer alles goed door elkaar en voeg er de kummelzaadjes en de majoraan aan toe. Draai de hittebron nu laag en leg het vlees in de saus. Het vlees moet net onder staan. Giet eventueel wat water bij. Laat dit met de deksel op de pan tenminste drie uur zachtjes stoven. Voeg er dan de aan smalle reepjes gesne den paprika's bij. Laat het vlees nog 20 minuten sudde ren en breng het op smaak met zout. Lekker met gekookte aard appelen en gekookte zuur kool. Voedingswaarde per portie: Energie: ±1585 kJ (380 kcal) Eiwit: 27 gram Vet: 27 gram Koolhydraten: 9 gram De prijswinnaars van de Extra-puzzel van woensdag 6 januari zijn: De eerste prijs: Een waardebon van f 25,- D. van Putten, Keetenstraat 23a, Zierikzee De tweede prijs: Een waardebon van f 15,- M. Stouten-Knop, Burg. v. d. Havestraat 42, Oosterland De derde prijs: Een waardebon van f 10,- J. Bos-v. d. Hoek, Kapelleweg 18, Scharendijke De sleutelwoorden van de puzzel van 6 januari zijn: De knoop doorhakken De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord Extra-puzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 29 januari in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel! Horizontaal 1. zwemvogel; 4. wilddief; 10. gemeenschappelijke geneeskun dige dienst; 13. iemand die lijf- of doodstraffen uitvoert; 15. ziekteverwek kend organisme, kleiner dan een bacterie; 16. meisjesnaam; 17. brij van fijn gestampte of gemalen gekookte aardappelen of groenten; 19. kinderspeel goed; 20. zeer vormvast weefsel van kunststoffen: 21. toestel dat golven die door de lucht gaan opvangt en omzet in geluid; 23. bepaald soort hard ijzer; 25. muzieknoot; 26. brei- en stopgaren; 27. zilver (afk.); 29. televisie; 31. ho ge, harde schreeuw; 33. kraakbeenvis; 35. uitroep van koude; 36. lidwoord; 38. bovenste rand van een dak; 40. geluid van iets zwaars dat valt; 41. rijwiel en automobielindustrie; 42. politieke mening; 43. schriel; 44. plaats in Utrecht; 45. kwiek, parmantig; 46. boom; 48. Scandinavische munt; 50. zwarte, kleverige stof; 51. voegwoord; 52. arbeidstijdverkorting; 54. 100 gram; 56. overmatig; 57. Zijne of Hare Majesteit (afk. Fr.); 58. oefenstuk. 59 Centrale Fondsenadministratie (afk.); 61. Indonesisch eiland; 63. Chinees produkt; 66. kledingstuk; 67. weeklacht; 69. plaats in Drente; 71. water in Noord-Brabant; 72. plank in een winkelrek; 74. munteenheid van Iran; 75 bepaalde, met een halve toon verlaagde noot; 76. groep van een bepaald aantal gelijksoortige of bijeenbehorende zaken; 77. grootmoeder. Verticaal: 1. Algemeen Burgerlijk pensioenfonds; 2. plaats in Noord- Brabant; 3. borstharnas; 5. tevoren; 6. één van de beenderen die de borst kas omsluiten; 7. kleur; 8. bierkan; 9. boom; 10. vertering; 11. grap; 12. op die tijd; 14. leeg; 16. hongerig; 18. kiem met een schaal erom; 20. deel van de Bijbel; 22. Europese hoofdstad; 23. gedroogde stengels van gedorst ko ren; 24. steekcontact; 28. drank gebruiken; 30. verdragen; 32. de plaats waar men een gebouw inrijdt; 34. plaats in Overijssel; 35. hoofddeksel, 37. achterkant van de hals; 39. hen; 40. vreesachtig; 41. snel; 47. korte tijd, 49 schoorsteenzwart; 52. bepaalde harssoort; 53. slot; 55. kwelder; 57. uit vlucht; 60. boekformaat; 61. behoeftige; 62. soort kamer in het ziekenhuis; 64. slede; 65. plaats in Noord-Holland; 66. badkuip; 67. uitroep; 68. huis vesting voor alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens; 70. bijbelse naam; 72. namelijk; 73. vader. De sleutelwoorden worden gevormd door de letters in de vakjes. 3, 7, 21, 56, 58, 38, 66, 54, 37, 28, 32, 10.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 13