„Bestuurlijk overleg tussen ouderenbonden continueren" GRATIS ADVERTENTIE 'Ondernemerskring staat achter activiteiten van Bedrijfscontact' SLA UW SLAG! UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND deurloo intermeubel r ^ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE li Nieuwjaarsreceptie Ondernemerskring Schouwen-Duiveland Gecombineerde vergadering ANBO/PCOB Nieuw theater seizoen voor Kiekieres 3 BESCHOUWINGEN 9 ATLETIEK Commissaris Koningin bezoekt Bruinisse 10-40% korting dé krant van schouwen -duiveland! j 3<2b8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 DINSDAG 19 JANUARI 1993 149e JAARGANG NR 25293 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Leden van de Ondernemerskring Schouwen-Duiveland in gesprek tijdens de Nieuwjaarsreceptie. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „Om de werkgelegenheidsituatie op Schouwen-Duiveland te hel pen bevorderen, is het belangrijk dat de Ondernemerskring Schouwen-Duive land participeert in de stichting Bedrijfscontact Zeeland-Noord". Tijdens de Nieuwjaarsreceptie, maandagmiddag in Mondragon, liet voorzitter drs. P. Schotte blijken dat de Ondernemerskring Schouwen-Duiveland achter de acti viteiten van de stichting Bedrijfscontact staat. Bedrijfscontact werd ongeveer een jaar geleden opgericht om Schouwen-Duiveland als aan trekkelijke vestigingsplaats voor bedrijven te promoten. In het verleden waren de zes ge meenten in de regio daar elk apart mee bezig. Bedrijfscon- tact-medewerker K. B. van den Berg heeft voor 1993 een activi teitenplan opgesteld om de doelstelling van de stichting te bereiken. Behalve overleg met overheden en contacten met be drijven omvat dat plan de op bouw van één loket waar nieu we en bestaande bedrijven te recht kunnen voor alle infor matie op het gebied van vesti ging en ondersteuning. De heer-~ScJ- *tte benadrukte dat een stevige ondersteuning van deze activiteiten door de Ondernemerskring Schouwen- Duiveland noodzakelijk is. De Nieuwjaarsreceptie waar hij sprak werd bezocht door ruim vijftig leden van de Onderne merskring, waaronder gedepu teerde L. Nederhoed-Zijlstra uit Zierikzee. Op basis van de ERBO-cijfers stelde de heer Schotte vast dat 1992 voor de meeste onderne mers op Schouwen-Duiveland een redelijk jaar was. „De ge middelde omzet is niet achter uit gegaan en bijna negentig procent van de bedrijven maakt melding van winst. Daarbij kent de werkgelegen heid een positieve ontwikke ling, hetgeen bijdraagt tot een gezond bedrijfsleven". Ondanks de verwachting voor een redelijk 1993, die de Kamer van Koophandel op basis van een enquête uitsprak, riep de voorzitter de ondernemers op alert te blijven. Hij adviseerde hen te onderzoeken of ook Midden-Zeeland een markt voor hun produkt of dienst kan zijn. „Door het tolvrij worden van de Zeelandbrug is Zeeland- Noord nu vanaf het zuiden ge zien ontsloten". Verder noemde hij de Zeeland Cultuurmaand als mogelijkheid voor onderne mers om in te spelen op de ver ruiming van het toeristensei zoen. De heer Schotte was van mening dat de ondernemers hierop in onderlinge samen werking zouden kunnen inspe len. Hij adviseerde zijn collega's in het nieuwe jaar veel aandacht te besteden aan de kwaliteit van hun produkt of dienst. „Mede uit de ISO en de certifi cering blijkt dat dit geen vrij blijvende zaak meer is. U kunt niet meer om kwaliteitszorg heen. Pak dat positief op, u kunt zich daarmee positief pro fileren". De heer Schotte pleitte tenslot te voor de herindeling van Schouwen-Duiveland tot één gemeente. „Een echte herinde ling en geen halfbakken gedoe omdat twee gemeenten kenne lijk menen zo anders te zijn". Hij omschreef Schouwen-Dui veland als een regio die ge schikt is om onder een noemer te vallen met adequate aan dacht voor de deelbelangen. „De bestuurlijkheid en de des kundigheid, en niet alléén die van het bedrijfsleven, zou daar zeer mee gediend zijn. De Com missaris van de Koningin die hier in november was, gaf ook duidelijk dit signaal af. De vraag voor ons als onderne mingen is eigenlijk nog: wie neemt verder het initiatief". Een vraag die door gedeputeer de Nederhoed vanuit de zaal werd beantwoord met „wij". ZIERIKZEE - De deelnemers van de gecombineerde bijeenkomst van de Protes tantse Christelijke Ouderen Bond (PCOB) afdeling Schouwen-Duiveland en de Algemene Nederlandse Ouderen Bond (ANBO) afdeling Zierikzee konden na af loop grondig instemmen met de woorden van de heer Van Hekken, waarnemend voorzitter vah de PCOB. Hij sloot de bijeenkomst af met de woorden: „Het is een goede zaak het bestuurlijk overleg tussen de ouderenbonden te continue ren". Centraal bij de bijeenkomst stond het ouderenbeleid dat met name door de gemeente Zierikzee wordt gevoerd. De gecombineerde bijeen komst werd afgelopen donder dag gehouden in De Driehoek. Aanwezig waren ruim vijftig leden, die met belangstelling op deze themamiddag waren afgekomen. Als spreker was de wethouder van welzijn van de gemeente Zierikzee, de heer D. van der Wekken uitgenodigd. Bij het begin van zijn lezing verklaar de hij het een eer te vinden om voor beide ouderenbonden te spreken over het gemeentelijk ouderenbeleid. „Liever echter had ik een eilandelijk beleid besproken", voegde hij daar aan toe. De wethouder spitste zich in zijn lezing toe op het ou derenbeleid van de gemeente Zierikzee. Allereerst ging hij terug in de geschiedenis. De ge meente Zierikzee heeft sinds 1981 een nota ouderenbeleid, zo liet hij de geïnteresseerde toe hoorders weten. Nadat de nota in overleg met de ouderen in 1991 al eens kritisch was beke ken, liet de wethouder weten dat in dit lopende jaar de nota wederom tegen het licht gehou-, den zal worden. Vervolgens ging de heer Van der Wekken in op de voornaam ste veranderingen die het oude renbeleid van de gemeenten problemen geven. Als voor beelden van knelpun ten/trends noemde de wethou der de toenemende vergrijzing, het steeds jonger niet meer kunnen deelnemen aan het maatschappelijk verkeer, de decentralisatie van zowel het Rijk als de Provincie en eman* cipatie. Hij gaf daarbij aan dat het vinden van een goede plaats in de samenleving een belangrijke taak is van de ou derenbonden. Een taak die de gemeente Zie rikzee ondersteunt in haar sub sidiebeleid. De wethouder noemde vervolgens een aantal getallen om aan te geven met welke problemen wordt ge kampt. Zo wordt de gemiddel de leeftijd van ouderen steeds hoger. In verzorgingshuis Bor- rendamme is die gemiddelde leeftijd op dit moment 87 jaar. Daarnaast wordt er kwantita tief meer geëist van de zorg voorzieningen en de dienstver leningen. Met behulp van een gemeentelijke subsidie van 20.000 gulden en de hulp van een groot aantal vrijwilligers voorziet Thfeltje Dekje in maar liefst 12.000 maaltijden. Ook werd uit de spreekbeurt duide lijk dat het vrijwilligerswerk steeds meer gevaar loopt en meer ondersteuning eist. Het blijkt steeds moeilijker te zijn om vrijwilligers te werven. Tbt slot ging de wethouder in op enkele aspecten waar het de huisvesting voor ouderen be treft. Na afloop van de interessante lezing werd door de aanwezi gen ruimschoots gebruik ge maakt van de vragenronde. De korte verbinding tussen de ou deren en de wethouder van Zie rikzee was een ieder prima be vallen. Ook de gezamenlijke organisatie van de themamid dag door de PCOB en ANBO is voor herhaling vatbaar, zo bleek uit de afsluitende woor den van de waarnemend voor zitter van de PCOB, de heer Van Hekken. ZIERIKZEE - Theatersport- groep Kiekieres maakt vrij dag 29 januari een begin met het nieuwe seizoen. Dit eerste optreden van Kiekieres is in de Zierikzeese Concertzaal. Daar komen de Schouwen-Duive- landers uit tegen de Getemde Feeks uit Rotterdam. Aanvang van de wedstrijd: 20.00 uur Na de Sinterklaasproduktie Kiekieres op een eiland en een demonstratiewedstrijd op de Regionale Scholengemeen schap Professor Zeeman begint Kiekieres het derde thea tersportseizoen met frisse moed. Bij de ingang kunnen de toe schouwers rozen en sponzen krijgen om respectievelijk hun goed- of afkeuring tot uitdruk king te brengen. Het toegangs kaartje fungeert daarbij als stemkaart. Uiteraard ontbre ken ook de drie rechters niet. Met hun fluitjes en toeters zor gen zij ervoor dat het spel spannend en oorbaar is. De twee groepen met elk vier spe lers zullen elkaar uitdagen tot het spelen van allerlei scenes. Daarbij komt het erop aan om die scene het best vorm te ge ven met als uiteindelijk doel het verslaan van de tegenstan der. Het komt er niet op aan, hoe oud men is, doch hoe men oud is. Fliegende Blatter Af en toe regen HET WEER Veel bewolking en nu en dan re gen. Minimumtemperatuur om streeks 5 graden, middagtempera- tuur ongeveer 8 graden. Wind zuidwest, vrij krachtig, 5, langs de kust en op het IJsselmeer toene mend tot hard of stormachtig. o CDA-fractie uit kritiek over werkwijze realisering Milieu Educatief Centrum. AFSCHEID Na zestien jaar dienstverband heeft de heer J. van Iwaarden afscheid genomen als gemeentebode. BUNDEL De muziekcolumns van Mar van der Veer worden bin nenkort uitgegeven in een bundel. Atleet Jan Hoek uit Oude-Tonge liep naar een ver dienstelijke vierde plaats in de Deltacross. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's BRUINISSE - Op vrijdag 22 januari brengt de Com missaris van de Koningin in de provincie Zeeland, de heer drs W. T. van Gelder, een bezoek aan de ge meente Bruinisse. Na de ontvangst in het gemeen tehuis door het college van bur gemeester en wethouders in het begin van de middag wordt een gezamenlijke werklunch genuttigd'." Tijdens dëzè Türich wordt door het college met de Commissaris van de Koningin over een aantal onderwerpen van gedachten gewisseld. Zo wordt er bijvoorbeeld gespro ken over het ruimtelijk ont wikkelingsperspectief van de gemeente Bruinisse. Naast het ruimtelijk ontwikkelingsper spectief wordt verder onder meer gesproken over de mos sel- en palingvisserij, de vierde fase herinrichting dorpskern en de gemeentelijke samenwer king en indeling. Na dit over leg staat een rondrit door de gemeente op het programma. Bij aankomst bij de haven wordt een bezoek gebracht aan een vissersvaartuig waarna een kleine vaartocht met een delegatie van het bestuur van de visserij vereniging Alge meen Vissersbelang volgt. Hierna wordt een bezoek ge bracht aan het clubgebouw Grevelingenhout. Advertentie op onze showmodellen Kom snel want op=pech Haringvlietplein 4, Zierikzee Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. f 173, en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. ~i naam adres Dhr./mevr. postcodeplaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 32 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. De heer D. van der Wekken spreekt de leden van de ANBO en PCOB toe. (Foto: Joop van Houdt). 4 A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1