Havenplateau Burghsluis lokatie voor Beachpop-festival op 3 juli HET HUIS MET GOUDEN MUREN Boek Architectuur en stedebouw in Zeeland Waterschap Schouwen-Duiveland geeft toestemming voor gebruik van haar terrein Liefdesperikelen centraal in rolprent Housesitter 10,- 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE De Nederlandse pop groep De Dijk is een van de bands die op 3 juli worden verwacht bij het Beachpop-festival in BurghsluisOp de foto de zanger van De Dijk, Huub van der Lubbe. (Archieffoto). BURGHSLUIS - Het Waterschap Schouwen-Duiveland heeft de stichting Beach- pop toestemming gegeven om haar terrein op het Havenplateau te Burghsluis te gebruiken voor een popfestival. Ook vanuit de gemeente Westerschouwen is de-- ze lokatie aangewezen voor het festival, de definitieve vergunning van de ge meente moet nog komen. Het evenement, dat de naam Beachpop-festival mee kreeg, is gepland op zaterdag 3 juli. Tijdens een tien uur durend programma tre den volgens planning groepen op als Golden Earring, De Dijk, Loïs Lane en Can dy Dulfer. Ook is tijdens het popfestival een aantal regionale bands te horen. Het evenement wordt gehouden ten bate van Aids-Fonds. De stichting Beachpop wordt gevormd door de heren Jan Ma- belis, Ab van Dongen, Kees de Feiter, Frans Kristalijn en Marco Verseput uit Kerkwerve die als voorzitter actief is. Sinds juli 1992 is dit groepje mannen bezig met het plaveien van de weg voor een Beachpop- festival in de Westhoek van Schouwen-Duiveland. Na een periode van brainstormen is de stichting op een heel zakelijke manier bezig met de voorberei dingen. Op basis van overleg met de gemeente Westerschou wen, de Rijkspolitie, het water schap, het Rode Kruis en het provinciaal bestuur zijn alle taken, die tijdens het festival moeten worden uitgevoerd, omschreven in een uitvoerig draaiboek. De opbrengst van het festival komt ten goede aan het Aids- Fonds. „Ondanks alle waar schuwingen op het gebied van safeseks neemt de aids- problematiek steeds verder toe. We hopen een breed pu bliek bewust te maken van de ze, nog steeds actuele zaken", aldus een persbericht van de stichting. Men werkt daar on der meer aan mee door het Aids-Fonds Zeeland en de GGD Zeeland in de gelegenheid te stellen op het festival-terrein een promotie-campagne te .voe ren. Daarbij verzorgt,de CfGD via een.theatergroep op. ludie ke wijze safe-seks-acties tussen het publiek. In stands zijn al lerlei folders en brochures vrij verkrijgbaar. Tijdens het pop-festival wor den televisieopnames ge maakt die later in het seizoen worden uitgezonden tijdens een programma dat in het te ken staat van de aids-proble- matiek. De deelname aan het pop-festival van de eerder ge noemde band is onder voorbe houd. Voor het geval een van de optredens zou vervallen heeft de stichting Beachpop voor el ke bands een schaduw-band achter de hand. Het festival wordt gesponsord door diverse Zeeuwse bedrij ven. Het evenement begint om 12.00 uur en duurt naar ver wachting ongeveer tien uur. De voorverkoop van kaarten be gint tien weken voor het evene ment, 24 april. Hoewel de meeste zaken voor het evene ment 'inmiddels; concreet zijn geregeld, wacht de stichting Beachpop nog op een definitie ve vergunning voor het ge bruik van het Havenplateau. Volgens Voorzjtter Verseput blijft dè stichting er naar stre ven om ook de laatste hinder nissen te overwinnen. ,,Dit in samenspraak met alle betrok ken instanties om tot een ver antwoorde afstemming te ko men". GOES - Op woensdag 3 februari wordt in Goes het boek Architectuur en stedebouw in Zeeland 1850-1945 gepresenteerd. Het eerste exemplaar van het boek wordt door de directeur Rijksdienst voor de Monumen tenzorg, drs U. F. Hylkema uitgereikt aan gedeputeerde voor de monumentenzorg in de provincie Zeeland, G. de Vries-Hommes. Het boek is de achtste uitgave in een reeks van zestien delen die elk over een provincie of een der vier grote steden han delen. De boeken omvatten de beschrijving van de ruim 175.000 objecten en honderden structuren van jongere stede bouw en bouwkunst die zijn geïnventariseerd in het kader van het Monumenten Inventa risatie Project (MIP). Gelijktijdig mét de presentatie van het boek Architectuur en stedebouw in Zeeland 1850- 1945 wordt ook het Monumen ten Inventarisatie Project Zee land opgeleverd. Het digitale bestand van de jonge bouw kunst in Zeeland, bestaande uit ruim 5300 objecten, wordt door mevrouw De Vries-Hom- mes overhandigd aan de direc teur van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg, Hylkema. Mevrouw De Vries-Hommes overhandigt aan de besturen van de gemeenten in Noord- Zeeland tevens de definitieve beschrijvingen van de jonge monumenten in hun gebied. De presentatie wordt gehouden in café Baarends aan de Voorstad 17 te Goes en begint om 15.00 uur. Door CATALIJN CLAES/EWOUT SPEELMAN 50 Sartorius zal dus wel op gezette tijden aan deze tafel werken en Hasse assiste ren. Ook deze kamer is somber en vuil, nog vuiler dan de ruimte beneden. Be droefd constateert Rieneke dat Hasse hier gewoon zit te versmeren. Hij draagt een oud jasje vol vlekken en een smoezelig overhemd zonder das. Hij verkleedt zich voordat hij naar het 'huis' gaat, omdt hij van jongs af ge wend is zich telkens te verkleden: voor het diner, voor zijn nu nog zeldzame ritten op zijn paard door zijn bezit en voor het thee- en borreluur, maar liever verzorgt hij zich niet meer, leeft slechts intens in dit milieu hier, tussen zijn postzegelboeken en met zijn honden. Rieneke kan wel huilen, maar ze voelt dat ze daar zeker niets mee bereikt. Vrouwelijk vertoon van zwakheid zal op Hasse, die immers medelijden ver afschuwt, een averechtse uitwerking hebben. 'Nu', dringt hij nogmaals aan. 'Ga je eindelijk of moet ik je de deur uitzet ten?' Rieneke kijkt hem open aan. De blik ken van twee paar ogen kruisen el kaar; helderblauwe en bijna zwarte, de zijne. Hij heeft zijn gezicht naar haar gekeerd; ze ziet het, wat heel zelden ge beurt, helemaal. 'Heb je het monster van Frankenstein nu weer goed gezien?' spot hij. 'Zonder hoed ben ik nog afschrikwekkender, hè? Nou, hoe is het?' Hij staat van zijn stoel op en wijst met uitgestrekte arm naar de deur. De hon den grommen luider, White, de kwaadste, laat zijn tanden zien. 'Ik ga niet voor ik heb gezegd wat ik je wil zeggen', zegt Rieneke zo rustig mo gelijk. 'Laat de honden maar op me los als je durft'. Ze gaat vlak voor hem staan en herhaalt tartend: 'Als je durft, Hasse', en voegt eraan toe: 'Als je dat met de eer van je geslacht overeen kunt brengen, jonker Van Artendael. Nou ja, Hendrik VIII was een koning, die stond dus nog een trapje hoger en die liet twee van zijn zes vrouwen ont hoofden, Anna Boloeyn en Katherine Howard, dus wat dèt betreft Hij smoort een vloek, gaat weer zitten en wijst haar eindelijk een stoel aan, maar ze zegt dat ze liever blijft staan. Vreemd, al haar angst is geweken, me delijden heeft ze ook niet meer, het is alleen haar rechtsgevoel dat haar nu nog drijft te spreken. Wanneer ze Has se niet van zijn ongelijk zo te leven kan overtuigen, laat ze hem los, voor altijd. Vriendelijk, maar heel kort en heel za kelijk, slaat ze Hasse voor zich een poosje te laten verlegen in een rustoord, omdat hij moe en overspan nen is. Hij hoort haar vrij kalm aan, maar dan begaat ze een fout waardoor zijn mee gaandheid op slag verandert in razer nij. Dat is wanneer ze besluit: 'Het is ook de mening van oom Herbert en tante Helene'. Voor ze beseft dat ze fei telijk de waarheid niet spreekt omdat oom en tante veel vérder willen gaan, springt Hasse opnieuw van zijn stoel op. "Ihnte Helene en oom Herbert, zo, span je met hen samen? Een zogenaam de rustkuur, maar in feite opname in een soort gekkenhuis, laat ik de dingen bij hun.naam noemen. Ik in een gek kenhuis, jij of oom Herbert mijn goed beheren en samen de buit delen. Bah, ik had het kunnen denken, dochter van een varkenskoopman, een mooi han deltje Vergeefs tracht ze hem tot bedaren te brengen, maar hij raast door. 'Nee, laat me uitpraten. Het is jullie allemaal om mijn geld te doen, de familie loopt voorop in de rij en de rest knoeit mee. De jonker heeft wel het een en ander op de bank en in een oude kous, en hij is niet goed wijs. Plukken maar jongens. De bakker, de kruidenier, allemaal zet ten ze me af, dacht je dat ik het niet wist?' (wordt vervolgd) Vrijdag 15 januari NEDERLAND 1 15.53 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Journaal. 16.06 uur Heb ik iets gemist? Terugblik. 16.46 uur Bank loterij, maand- trekking. 16.57 uur Young riders, Ameri kaanse serie. 17.45 uur Boggle, woordspel. 18.15 uur Sesamstraat, geva rieerd kindermagazine. 18.30 uur Jeugdjournaal. 18.40 uur Het klokhuis. 18.59 uur Vrijdagavond vroeg Van Willigenburg, talkshow. 19.30 uur Perfect strangers, Amerikaanse comedyserie. 20.00 uur Journaal. 20.25 uur Ambulance, magazi ne over levensveranderende incidenten. 21.20 uur Katharsis, program ma waarin mensen praten over de achterkant van het actuele nieuws. 21.54 uur The chief, Engelse politieserie. 22.47 uur Sporen: Marieke, do cumentaire. 23.22 uur Giro loterij, maand- trekking. 23.32 uur Journaal NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.35 uur Blinde hartstocht, Australische soapserie. 16.00 uur Journaal. 16.08 uur Reprise Theater: I Claudius, 13-delige serie. 16.59 uur De bal is rond, voet balmagazine. 17.32 uur Power play, magazi ne rond computerspelletjes. 18.00 uur Journaal. 18.21 uur Dingbats, crypto- gramspel. 18.49 uur De energieflits. 18.50 uur Candid camera, pro gramma met de verborgen ca mera. 19.13 uur Natte neuzen, dieren- magazine. 19.41 uur Karaoke, nietsver moedende mensen worden uit genodigd een bekend liedje mee te zingen. 20.08 uur Medisch Centrum West, Nederlandse ziekenhuis- serie. 20.59 uur TROS TV show, Ivo Niehe ontvangt gasten. 21.52 uur In the heat öf the night, Amerikaanse serie. 22.38 uur TV-dokter, medische tip 22.43 uur Gebroken belofte. Amerikaanse tv-film. 00.14 uur Journaal NEDERLAND 3 08.53 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 uur Nieuws uit de na tuur, afl. 15. 11.00 uur School-tv-weekjour naal, afl. 16. 18.00 uur Journaal. 18.15 uur Kijken met je vin gers, afl. 2 van de Werken aan werken film over de zorgsec tor. 18.45 uur Zendtijd Politieke Partijen: GPV. 18.55 uur Lingo, woordspel. 19.25 uur Tom en Herrie, mu ziekprogramma. 19.58 uur Tegen de muren, se rie. Afl. 2 en 3. 21.01 uur Requiem - W. A. Mo zart. Uitgevoerd door de Eng- lisch Baroque Soloists en het Monteverdi Choir. 22.00 uur Journaal 22.15 uur Studio Sport jour naal 22.30 uur Nova, actualiteiten programma. 23.00 uur Gesprek met de mi nister-president. 23.15 uur Schönberg cyclus (3): Verklarte Nacht opus 4. 23.45 uur EK Kunstrijden, sa menvatting vanuit Helsinki. 00.30 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. RTL 4 06.00 uur Hei elei kuck elei, Luxemburgs programma. 06.30 uur RTL Classique 07.00 uur RTL 4 Nieuws 07.05 uur Ochtendkids 07.26 uur RTL 4 nieuws 07.35 uur Yogi Bear 07.55 uur RTL 4 nieuws 08.06 uur The Bold the Beau tiful, Amerikaanse serie. Herh 08.30 uur RLT 4 nieuws 08.35 uur Santa Barbara, Ame rikaanse soapserie. 09.00 uur Cartoon 09.10 uur Rad van fortuin, spelprogramma. Herh. 09.35 uur Goede tijden slechte tijden, Nederlandse dramase rie. 10.05 uur As the world turns. Amerikaanse serie. 10.50 uur Son's and daughters, soapserie. 11.15 uur RTL shop 11.25 uur America's funniest people, de leukste home vi deo's. 11.50 uur Scattergories, mi- nispel. 11.55 uur Clip van de dag 12.00 uur Telekids 12.55 uur Ron's tweede jeugds- how, showmagazine. 14.10 uur Showtime, herh. 14.40 uur RTL Shop 14.50 uur Get a life, Ameri kaanse serie. 15.15 uur Prijzenslag, spelpro gramma. 15.45 uur Santa Barbara. Ame rikaanse soap. 16.15 uur The Oprah Winfrey show 17.00 uur 5 uur show. Afleve ring van dit gevarieerde maga zine waarin aandacht voor de actualiteit, de showbizz, ar tiesten en een hoofdgast. 18.00 uur RTL 4 zes uur nieuws 18.20 uur RTL Club 18.35 uur The bold and the beautiful. Amerikaanse soap rond twee families. 19.00 uur Rad van fortuin, spelprogramma. 19.30 uur RTL 4 avondnieuws 19.50 uur RTL 4 weer 20.00 uur Goede tijden, slechte tijden. Nederlandse dramase rie. 20.30 uur Columbo, Ameri kaanse speelfilm. 22.10 uur You bet your life, Amerikaans quizprogramma. 22.40 uur Hunter, Amerikaan se politieserie. 23.30 uur Meer info volgt. 00.20 uur RTL 4 laatste nieuws 00.35 uur The hostage tower. 02.15 uur Nachtprogramma. BRT 1 14.00 uur Schooltelevisie 15.00 uur Journey into fear. Amerikaanse thriller. 16.45 uur Diamond Awards 17.00 uur Grensstad, serie. 17.25 uur Duupje. Kinderserie. 17.30 uur De Freggels. Engelse poppenserie. 17.55 uur Tik tak, serie. Afl. 15. 18.00 uur Journaal. 18.10 uur Mooi en meedogen loos, Amerikaanse serie. Afl. 600. 18.35 uur Top score. Spelpro gramma. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Mededelingen en programma-overzicht. 19.30 uur Journaal en Sport. 20.00 uur Het park, soapserie. 20.30 uur De droomfabriek, vijfde aflevering van een 12- delige serie reekstreeks uitge zonden familieprogramma. 21.45 uur Slissen en Cesar. 12- delige Vlaamse serie. Aansl. Paardenkoersen 22.30 uur Vandaag en sport. 22.55 uur Dangerous curves, 13-delige Amerikaanse avon- turenserie. 23.45 uur Coda. BRT 2 18.50 uur Journaal. 19.00 uur Schooltelevisie. 19.30 uur Het Capitool, Ameri kaanse soapserie. 19.53 uur Benny Hill, Engelse humor. 20.00 uur Vlaanderen vakan tieland, toeristische portretten uit het binnen- en buiten land. 20.40 uur Ten huize van Jo Leemans. Portret van Vlaan- derens populairste zangeres. 21.30 uur Journaal en sport. 22.00 uur Affiche, kunstmaga zine. 22.20 uur Abdijen in West- Europa, 13-delige serie over abdijnen en hun bewoners. Afl. 2. 22.40 uur Oog in oog. Serie van 13 monologen. In Zierikseese Concertsaal ZIERIKZEE - Liefde en de problemen die daarmee gepaard (kunnen) gaan. Dat staat centraal in de film Housesitter die zaterdag 16 en zondag 17 januari in de Concertzaal in Zierikzee wordt gedraaid. De film begint beide avonden om 20.00 uur. In de hoofdrollen Steve Martin en Goldie Hawn. Architect Newton Davis (Steve Martin) wil dolgraag met Bec ky, zijn jeugdvriendin, trou wen. Hij is al verliefd op haar sinds de lagere school. New ton's handicap is dat hij, in ie der geval in de liefde, nogal een sukkelaar is. Hij durft Becky niet echt ten huwelijk te vra gen en daarom ontwerpt hij een schitterend droomhuis. Leeg huis Als het huis af is rijdt hij de ge blinddoekte Becky erheen. Bij het huis aangekomen doet hij de blinddoek af, toont haar het huis en vraagt haar ten huwe lijk. Zij zegt nee... Het huis blijft leeg. Newton heeft nog steeds zijn flatje in de grote stad waar hij een baantje heeft op een architectenbureau. Tij dens een feestje ontmoet hij een serveerster, Gwen (Goldie Hawn). Hoewel Newton nog steeds aan Becky denkt pro beert hij Gwen op een stunteli ge manier te versieren. Gwen blijkt echter helemaal geen Hongaarse, zoals zij be weerde, maar een Amerikaan se. Het is wel een pittig type en ook al kan Newton niet hele maal helder krijgen wie zij is en wat ze is, hij valt wel op haar. Gwen blijkt echter een leugenaar van het zuiverste water. Na een wilde nacht met Newton komt Gwen erachter dat Newton een prachtig huis buiten de stad heeft dat leeg staat. Zij gaat poolshoogte ne men en doet zich daarbij voor als Newton's vrouw. Zolang Newton niet in de buurt is is dat makkelijk vol te houden. Als Newton terugkeert om zijn huis te verkopen ontdekt hij dat zijn vader en moeder zich ontfermd hebben over 'zijn vrouw', die haar intrek heeft genomen in het huis dat voor Becky bedoeld was. Erger nog: zijn ouders vinden Gwen een fantastische schoondochter. Maar de grootste ramp is dat ook Becky de 'echtgenote' van Newton helemaal ziet zitten. Newton is ten einde raad. Als Newton's wanhoop een hoogte punt bereikt grijpt Gwen in met haar speciale gave AMSTERDAM - Bij Studio 2000 aan de Keizersgracht in Amsterdam wordt van 25 ja nuari t/m 20 maart een over zichtstentoonstelling van het werk van Charley Tborop ge houden. De veertig schilderij en, inclusief enkele beroemde figuurstukken, zijn afkomstig van vijftien musea en particu lieren. Charley Tborop (1891- 1955) was de dochter van de kunstenaar Jan Tborop en moe der van de kunstschilder Ed gar Fernhout. Ex- burgemeester Polak van Am sterdam opent de expositie. PUTTEN - De muntenschat die het Puttens Historisch Genoot schap in 1990 in de buurt van Putten heeft opgegraven is dinsdag uit het gemeentehuis van Putten gestolen. Het gaat om 41 zeldzame zilveren mun ten uit de dertiende en veer tiende eeuw. Volgens de politie in Ermelo is de muntenschat op klaarlichte dag ontvreemd. De diefstal werd pas woens dagmorgen ontdekt. Advertentie De Concertzaal te Zierikzee zaterdag 1 f> jan. 20.00 uur zondag 1 7 jan. 20.00 uur i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 4