Concert Deep River Quartet in Zierikzee e Parel Herdenkingstentoonstelling Watersnoodramp in Nederlandse Hervormde kerk Kerkwerve Thema-avond Gewoon Anders in Hervormd Kerkcentrum Zierikzee 'opruiming* halen betalen my qhoige Restaurant La Butte, Ouwerkerk in teken van de Europese keuken Voetreflexologie-cursus van start in Zierikzee Van 1 tot en met 5 februari Praten over geloof en homosexualiteit Vrijdag 15 januari in de Concertzaal Reforma torisch Contact Kijk in de keuken '93 Feestavond sv Velocitas Gebedsdienst Toneel uitvoering door PJZ Jaar vergadering Oranjecomité L'Europe a Table 1993 Bijeenkomst van NVvH h WOENSDAG 13 JANUARI 1993 3 KERKWERVE - In verband met de herdenking van de Watersnoodramp die veertig jaar geleden plaats vond, wordt van 1 tot en met 5 februari in de Neder landse Hervormde kerk te Kerkwerve een tentoon stelling gehouden. Het betreft een initiatief van het Oranjecomité Kerkwerve. Men bracht voor de tentoon stelling uit particulier bezit een aantal foto's bijeen waarop voornamelijk de gevolgen van de ramp in Kerkwerve en om geving is te zien. De expositie omvat ook. onge veer honderd foto's die tijdens de Watersnoodramp werden ge maakt door de pas overleden oud-fotograaf R. ten Kate uit Zierikzee. Tijdens de tentoon stelling wordt elke avond een videofilm gedraaid waarop beelden te zien zijn van de kern Kerkwerve in het water. De leerlingen van de Christelij ke basisschool Samuel maken een werkstuk over de Waters noodramp dat ook te zien is tij dens de tentoonstelling. De ex positie wordt op maandag 1 fe bruari geopend door de burge meester van Middenschouwen, W. den Boer. Van maandag 1 tot en met vrijdag 5 februari kan iedere belangstellende de ten toonstelling dagelijks tussen 19.00 en 21.00 uur bezoeken. ZIERIKZEE - Gewoon Anders, de interkerkelij ke werkgroep homosexualiteit Zeeland, houdt donderdag 28 januari een thema-avond in het Hervormd kerkencentrum in Zierikzee. De be doeling van de avond is: homoseksualiteit be spreekbaar te maken in de kerken op Schou- wen-Dui veland Wie dit onderwerp aan de orde wil stillen, stuit dik wijls op zowel innerlijke als uitwendige weerstanden. Gewoon Anders wil erbij behulpzaam zijn deze obsta kels uit de weg te ruimen. Het programma bestaat uit twee onderdelen. Voor de pauze bespreken ze geza menlijk welke drempels men tegenkomen bij een ge sprek over homosexualiteit. Wat kan men eraan doen om deze drempels te overschrij den? Uitnodiging Na een pauze bestuderen ze in kleine groepjes een aan tal praktische tips om het onderwerp in de eigen ge meente aan de orde te stél len. Het programma wordt aangeboden door het Lan delijk Koördinatiepunt Groepen Kerk en Homosek sualiteit (LKP). Gewoon Anders nodigt alle predikanten en (vertegen woordigers van) hervormde en gereformeerde kerkera den op het eiland voor de avond uit, benevens het kerkbestuur van de katho liek parochie. Maar tevens zijn alle belangstellenden welkom: lesbische vrou wen, homoseksuele man nen, ouders van homoseksu ele kinderen, wie maar geïnteresseerd is in de rela tie tussen geloof en homo seksualiteit, en tot welke kerk zij ook mogen beho ren. De werkgroep Gewoon An ders geniet de morele steun van de katholieke, gerefor meerde en hervormde ker ken in Zeeland. De doelstel ling is de integratie van ho moseksualiteit binnen de drie grote kerken op ver schillende manieren te be vorderen. In de werkgroep zitten zowel ouders als les bische vrouwen en homo seksuele mannen uit de drie kerken. Onder de Beuze De thema-avond wordt ge houden op 28 januari om 20.00 uur in het hervormd kerkcentrum Onder de Beu- ze aan het Havenplein te Zierikzee (de ingang is door het poortje naast de Xenos- winkel). Een en ander vindt plaats in overleg met de toe rustingscommissie Gerefor meerd-Hervormd Schou- wen-Duiveland. Informatie onder telefoon 01195-5520 of 01115-1286. ZIERIKZEE - Onder auspiciën van Uit op Schou- wen-Duiveland verzorgt het Deep River Quartet vrijdag 15 januari een concert in Zierikzee. De Ne derlandse close harmony groep is die avond te vin den in de Zierikzeese Concertzaal. Het concert be gint om 20.00 uur. Swing is the thing. Dat is het devies van het Deep River Quartet. De samenstelling van het kwartet is in de loop van de jaren weieens veranderd, maar het geheel eigen geluid is ge bleven. Het onverwoestbare re pertoire van de groep strekt zich uit van geestdriftige swing-klassiekers en ontroe rende liefdesliedjes tot onver valste rhythm 'n blues. Show-biz De zangers van het Deep River Quartet laten zich inspireren door grote namen uit de show- biz zonder ze ooit te imiteren. Men produceert een eigen ge luid op basis van uitstekende stemmen, muzikaliteit en spe ciale arrangementen. De signa tuur van de formatie ligt sinds enkele jaren in meerstemmige bewerkingen van gouden melo dieën uit de geschiedenis van de populaire muziek. Het kwartet weet met die sound in ternationaal een breed publiek te boeien. Sybrandus Finck, Dick Riet veld, Walter Byker en Placido R. Hazel, die in eind 1989 de ge lederen kwam versterken, ope nen in een vocaal showpro gramma ogenschijnlijk moei teloos hun ritmische en harmo nische trucendoos. Daarbij wordt het viertal ondersteund door pianist Joop van Deuren als solist of samen met contra- bassist Frans Tunderman en slagwerker Hans Beun. Waar The Deep River Quartet verschijn heerst sfeer, humor, ironie en bovenal warmte. Het gezelschap voert het publiek terug in de tijd met nummers als Blueberry Hill, Into each life some rain must fall, Hit the road Jack, Sixteen Tons en Only you. Het Deep River Quartet bestaat uit Dick Riet veld (eerste tenor), Placido R. Hazel (twee tenor), Walter By ker (bariton, gitaar) en Sybran dus Finck (bas/bascello). Programma Naast het optreden van het Deep River Quartet staat voor de maand januari in Zierikzee nog de kindermusical Bekijk 't maar op het programma. Deze musical staat gepland voor za terdag 30 januari. De voorstel ling begint om 15.00 uur in de Concertzaal en wordt verzorgd door de Jeugdkomedie Am sterdam. Voor andere evene menten zullen belangstellen den hun heil in Goes, Middel burg of Vlissingen moeten zoe ken. Donderdag 14 januari wordt in de Stadsschouwburg in Mid delburg het Engelstalige to neelstuk Great Expectations opgevoerd. Diezelfde dag ver zorgt Nova Zembla in 't Beest in Goes de theatermonoloog Et Voila! SIRJANSLAND - Op donder dag 14 januari wordt in de kerk te Sirjansland een verga dering gehouden van het Re formatorisch Contact Schou- wen-Duiveland. Nederlands Hervormd predi kant te Dordrecht ds De Groot houdt daarbij een inleiding over De verkiezing en verwer ping. Daarna wordt over het onderwerp gediscussieerd. De bijeenkomst begint om 19.45 uur en kan door iedere belang stellende worden bijgewoond. Onverwoestbaar: het Deep River Quartet. vrouwelijke koks. Het zou leuk zijn als qr ook hier meer vrou wen waren die voor dit beroep kiezen". Nog een bedrijf dat de stap naar Kijk in de Keuken heeft gemaakt is hotel/café/restau rant de Zeeuwse Stromen. Be drijfsleider W. Ginjaar vertelt waarom men dit jaar meedoet: ,,We hebben een verbouwing gehad en daardoor hebben we nu de mogelijkheid de mensen iets te bieden om naar te ko men kijken. Als ze bij ons op bezoek komen zaterdag wor den ze verwelkomd met een kop koffie en iets lekkers en daarna krijgt men een rondlei ding door het bedrijf. Dan wordt gekeken wie interesse in welk onderdeel heeft; bedie ning of keuken en krijgt men daar wat praktijk in. Er wordt wat voorgedaan en verteLd en daarna mag men het zelf pro beren. In de keuken worden snij technieken en spuittechnie- ken belicht. Om de mensen niet het idee te geven dat ze alleen makkelijke klusjes mogen doen hebben we ervoor gezorgd dat het een aantrekkelijk pro gramma wordt. Naderhand zullen we nog een afsluitend praatje hebben met de bezoe kers en vragen of ze het leuk vinden ook nog een andere keer te komen en misschien een toekomst in dit bedrijf zien zitten". Grensgeval Hoewel eigenlijk buiten de grenzen van Schouwen- Duiveland vallend staat ook Gran Dorado Port Zélande op de lijst van Zeeuwse bedrijven die deelnemen aan Kijk in de Keuken '93. Hier is Rinus Kloet gastheer. Hij heeft in dit bedrijf de taak van chef-kok algemeen. Iets wat ook inhoudt dat er af en toe een paar uren op het kantoor doorgebracht moet worden. Het minst leuke van de baan, zo vindt Kloet. Maar wel iets wat er bij hoort, na tuurlijk. Dat realiseert hij zich ook wel. Bij een groot bedrijf als Gran Dorado komt ook veel kijken op organisatorisch ge bied. In totaal werken er zo'n achttien koks in de keukens van dit bedrijf. Niet iedereen werkt op dezelfde tijd, dus ook wat indeling van de werkroos- ters betreft vergt het heel wat werk. ,,Ik ben niet zo'n liefheb ber van het kantoorwerk. Zo dra ik een paar uur op kantoor heb gezeten ga ik weer snel de keuken in. Maar de combinatie van deze twee onderdelen maakt mijn werk wel span nend en afwisselend. Eigenlijk is er geen dag hetzelfde". Zaterdag kunnen de bezoekers kennis maken met de diverse restaurants en keukens die Port Zélande kent. (Onder meer Pizza, vis, steak, plat du jour en fastfood). Had men vo rig jaar de aandacht van de be zoekers gericht op de keuken, dit jaar heeft men gekozen voor de bediening als hoofd zaak. Zo staat er onder meer een tafel geheel gedekt volgens de regels en krijgt men één en ander te horen over etiquette. Uiteraard wordt ook de keu ken niet vergeten. Zo kan men zien wat het verschil is tussen een horeca-bedrijf dat hoofd moet kunnen bieden aan de vraag van honderden mensen en 'gewone' restaurants. Alles is hier veel grootschaliger, wat op zich weer de nodige organi satie met zich mee brengt. Opleidingen Wiens interesse eigenlijk al lang uitgaat naar werken in een horecabedrijf, maar de stap nog niet heeft gezet omdat men denkt niet te voldoen aan de voorwaarden wat betreft op leiding of leeftijd, moet zater dag gewoon eens een kijkje gaan nemen in bovenstaande bedrijven. Daar kan men ook informatie geven over de moge lijkheden op het gebied van op leidingen. Wie niet in de gele genheid is om zaterdag te gaan kijken kan ook telefonisch in formatie-materiaal opvragen. Onder meer bij het SVH Leer lingstelsel in Zoetermeer; tele foonnummer 079-711633 of bij Onderwijscentrum Horeca, eveneens in Zoetermeer via 079-711711. SEROOSKERKE - Op zater dag 16 januari wordt in het dorpshuis te Serooskerke de jaarlijkse feestavond van de sportvereniging Velocitas ge houden. Tijdens de bijeenkomst voert de toneelvereniging Lere Lere uit Serooskerke de klucht Hoogspanning op. Daarbij spe len als gastspelers Jos van Burg uit Noordwelle en Jac queline Plaisier uit Ellemeet mee. Ook de regie van het to neelstuk is in handen van een lid van de toneelvereniging uit Noordwelle, Anjo van Burg. Na de pauze wordt de feest avond voortgezet met een bal. Het evenement begint om 20.00 uur. HAAMSTEDE - In het kader van het Oecumenisch overleg Samen Verder wordt woensdag 20 januari een gebedsdienst ge houden in de RK-kerk Onze Lieve Vrouwe op Zee aan de Serooskerkseweg in Haamste de. De deelnemers aan Samen Ver der - Hervormde Kerk Burgh, Hervormde Kerk Renes- se/Noordwelle, Gereformeerde Kerk Haamstede, RK Kerk Haamstede en De Ark in Re- nesse - vragen aandacht voor de week van het gebed. „Chris tenen zijn verdeeld, maar toch samen geroepen om de aarde en alle leven te vernieuwen en te beschermen". De gebeds dienst in de RK-kerk begint om 19.30 uur. NIEUWERKERK - Op initia tief van de afdeling Schouwen- Duiveland van de Plattelands Jongeren Zuid (PJZ) wordt op zaterdag 23 januari in het dorpshuis te Nieuwerkerk weer de jaarlijkse 'grote avond' van de afdeling gehou den. Daarbij voeren leden van de af deling het toneelstuk Een wa terdicht idee op. Er wordt een grote verloting gehouden en de finale van de bijeenkomst is een bal op muziek van het Del ta Combo. De avond begint om 19.30 uur. KERKWERVE - Op maandag 25 januari wordt in Kerkwerve de jaarvergadering gehouden van het Oranje-comité Kerk werve. De bijeenkomst vindt plaats in de consistorie van de Neder landse Hervormde kerk en be gint om 19.30 uur. Op de agen da staat Koninginnedag 1993 en een reis voor zestig-plussers uit de kern. Verder het gebrui kelijke huishoudelijke gedeel te. Advertentie V t uitgezonderd de nieuwe kollektie Vlotte mode. óók voor een maatje meer. Langstraat 7, Arnemuiden (t.o. meubelhuis Joosse) Telefoon: 01182-3571 Advertentie Voor al uw reparaties aan radio-TV-video KLEINGELD ELECTRONICS St. Domusstraat 79 Zierikzee. 01110-13348 Genieten van hapjes uit heel Europa met l'Europe a Table bij restaurant La Butte in Ouwerkerk. (Foto: Joop van Houdt). OUWERKERK - In het kader van het wegvallen van de Europese grenzen wordt in diverse restaurants in Nederland gedurende het hele jaar een speciaal me nu geserveerd met de titel L'Europe a Table. Elke maand staat een ander EG-land centraal in de keu ken van de deelnemende restaurants. Eén van deze restaurants is La Butte in Ouwerkerk. Als voor proefje op het komende jaar werd zondag een spe ciaal nieuwjaarshuffet geserveerd. In totaal nemen zo'n tweehon derd restaurants uit Nederland deel aan deze campagne. Voor deze campagne, die voor het tweede achtereenvolgende jaar wordt gehouden, zijn tal van nieuwe initiatieven ontplooid. In de eerste plaats de organisa tie van het gastronomische Euro-buffet zoals afgelopen zondag in La Butte. In Amster dam werd de centrale presenta tie van L'Europe a Thble gehou den in het theater Festige. Ere gast hier was de afscheid ne mende vice-voorzitter van de Commissie van de Europese Gemeenschappen, mr. F. H. J. J. Andriessen. Heel jaar Voor het hele jaar zijn origine le vier-gangen voorbeeldme nu's gecomponeerd; elke maand een ander Europees land centraal. Het Nederlands Gilde van Sommeliers heeft al le menu's voorzien van een pas send wijnarrangement. De Ne derlandse Bartenders Club heeft voor elk EG-land een nieuwe Euro-cocktail ge- shaked. Bij alle landenmenu's worden tevens suggesties ge daan voor een aperitief en een digestief. Zo gevarieerd als de menu's zijn, zo verschillend zijn ook de deelnemende horeca-bedrijven: van het een voudige restaurant tot de meest exclusieve auberge. Kortom: een mooie dwars doorsnede van de vaderlandse horeca. Die verscheidenheid betekent dat er in deze landelijke cam pagne voor elke beurs een culi naire ontdekkingsreis moge lijk is. Er zijn geen een heidsprijzen, want elke chef kok zal zijn landenmenu op een eigen wijze en niveau wil len invullen. Een voorbeeld van dit zelf invullen gebeurde ook zondag in La Butte. Chef kok en eigenaar P. M. J. den Dekker leefde zijn culinaire in spiratie die dag uit op een Eu robuffet bestaande uit een combinatie van hapjes uit vijf Europese landen. Iets wat door de gasten, waar onder burgemeester A. Bergs- hoeff en zijn vrouw en een ver tegenwoordiger van Heineken (een concern dat één van de hoofdsponsors is van deze cam pagne), met een goede eetlust werd beloond. Boegbeeld Het boegbeeld van de nationa le restaurantcampagne L'Euro pe a Table 1993 is een full-co lour uitgave; een uniek kook boek met twaalf vier-gangen- menu's, afkomstig uit de natio nale keuken van de twaalf lan den die lid zijn van de EG. Tevens worden tientallen re cepten voor feestelijke amuses en Cocktail Locals, tips voor correcte taf el verzorging, idee tjes voor gerechten met gevo gelte en eieren, een loflied op het beroemde Nederlands lamsvlees, suggesties voor bij zondere kaas- en wijnavonden, wetenswaardigheden over wijn, aandacht voor 'les petits a table', een overzicht van het Nederlandse aanbod aan vis, schaal- en schelpdieren, inte ressante informatie over mi lieubewust geteelde groente, originele nieuwe koffierecep- ten onder het motto Grand Ca fé, het fijne over goede sigaren, de, de samenstelling van een waar Eurobuffet en een hele mooie reportage over patisse rie uit Twaalf Europese landen in dit boek beschreven. Dit kookboek is exclusief voor deze campagne ontworpen en vervaardigd en is niet in de boekwinkel verkrijgbaar. Het wordt door de deelnemende restaurateurs en campagne partners gebruikt als relatie geschenk. Daarnaast kan het worden besteld via een bestel bon die te vinden is in een kleurrijke en informatieve bro chure over L'Europe a Table die te vinden is bij de deelnemen de restaurants, ANWB- en WV-kantoren. Deze campagne kan natuurlijk niet van de grond komen als er niet een groot aantal sponsors helpt. Hoofdsponsors zijn Heineken en American Express. Laatst genoemd bedrijf behoorde ook vorig jaar tot de hoofdspon sors. Naast La Butte in Ouwer kerk zijn er nog twee restau rants die deelnemen aan de L' Europe a Tible campagne, te weten hotel/restaurant de Zeeuwse Stromen en hotel/ca fé/restaurant Mondragon. ZIERIKZEE - Vrijdagochtend 22 januari start in Zie rikzee een cursus voetreflexologie. In acht keer wordt de deelnemers geleerd om eenvoudige klach ten door voetmassage te verhelpen. Te denken valt aan hoofdpijn, slapeloosheid, rugpijn, prikkelbare darm en menstruatie/overgangsklachten. Ook kin deren met astma, keelontsteking en bedplassen kun nen veel baat hebben bij voetreflexologie. Een prettige bijkomstigheid is dat met voetreflexologie onno dig medicijngebruik voorko men kan worden. Voetreflexmassage is geba seerd op het principe dat het hele lichaam weerspiegeld wordt op de voetzool. De re flexen van het hoofd bevinden zich bijvoorbeeld op de tenen en de reflex van de darmen zit in het midden van de voet. Massage van deze zones beïn vloedt het bijbehorende or gaan. Een prikkelbare darm kan op deze manier weer tot rust gebracht worden. Voetreflexologie doet al eeu wen lang dienst als volksge neeswijze en is de laatste jaren ook in Nederland zeer bekend geworden. Fysiotherapeute Jo ke Enserink heeft al vele keren een cursus voetreflexologie ge geven. Haar ervaring is dat mensen in acht lessen goed kunnen leren hoe ze iets aan hun eigen gezondheid kunnen doen en eenvoudige klachten bij zichzelf en anderen kunnen verhelpen. In de cursus leren de deelne mers zowel de theoretische uit gangspunten als de praktische beoefening kennen. Ze oefenen bij elkaar, zodat ze geleerd wordt een voetmassage te ge ven en ook leren voelen hoe zo'n massage bij hen uitwerkt. Aan het eind van de cursus zijn de deelnemers in staat om ver schillende klachten bij zichzelf en anderen doeltreffend aan te pakken. Voor informatie kan men bel len naar 01110-15433. BURGH-HAAMSTEDE Op dinsdag 19 januari houdt dc af deling Westcrschouwcn van de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen een bijeen komst. Deze staat in het teken staat van de Keuringsdienst van Wa ren. De werkzaamheden van deze dienst worden toegelicht door mevrouw W. de Tbom. De bijeenkomst is in dorpshuis De Schutse en begint om 14.00 uur. Advertentie Rabclwcg 2,4357 BT Domburg, lelefoon 0118S-3230 Kom genieten in ons schitterende saunalandschap, met 4 saunacabines, 1 turks stoombad, dompelbad, binnen- en buitenbad, whirlpools, zonnebanken, gezellige bar, ligbanken, zitjes en ruimte genoeg om heerlijk te ontspannen. Openingstijden: Dagelijks van 12.00-23.00 uur. Dinsdagavond dames-avond vanaf 18.00 u. Tarieven: Normale entreeprijs (via kuurafdeling) 25,-. Dinsdag aktiedagè ƒ12,50. Kinderen t/m 12 jaar altijd 7,50. Jaarabonnement, onbeperkte toegang voor 600,-. S^^SHBANEN KWRCtWTRUM. THEATER CAEÉ S EN BESTWlW^ 1 A 'I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3