Vijf restaurants bieden kans om kijkje achter schermen te nemen UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND n Back to the Sixties Festival nummer twee wordt nog beter Ruim 170 slachtoffers en hulpverleners bij nationale herdenking Watersnoodramp \l kwm r h; ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE li j VOOR VERHUUR VAN: I lm DEURLOO Kijk in de Keuken '93 op zaterdag 16 januari Met nog meer nationale en internationale gasten dé krant van schouwen-duiveland! K 1 NIEUWSBODE EXTRA WOENSDAG 13 JANUARI 1993 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN DUIVELAND SKI'S en SCHOENEN SIMS/BURTON, SNOWBOARD SNOWBOARD SCHOENEN reserveer nu voor de krokusvakantie WINTERSPORT-SPECIALIST ZEMTMSPORT SCHUITHAVEN 2-4 iZIEfUKZEE/TEL OHIO 12298 Vertegenwoordigers van de vijf deelnemende horeca-bedrijven van Kijk in de Keuken '93. (Foto: Joop van Houdt). SCHOUWEN-DUIVELAND - Het jaarlijks terugkerende evenement Kijk in de Keuken wordt deze keer op zaterdag 16 januari gehouden. Vijf bekende restaurants op Schouwen-Duiveland bieden jong en oud(er) de mogelijkheid om die dag van 11.00 tot 15.00 uur een kijkje achter de schermen te nemen van deze horeca-be drijven. En hoewel de naam Kijk in de Keuken anders doet vermoeden wordt hen een kijkje gegund door het hele bedrijf. Bediening, keuken, management en wat daar bij komt kijken. Deelnemende horeca-bedrijven op Schouwen-Duiveland zijn: hotel/café/restaurant Mondra- gon in Zierikzee, hotel-restau rant Haamstede aan de Hoge- zoom te Burgh-Haamstede, res taurant de Blauwe Keet in Oos- terland en hotel/café/restau rant De Zeeuwse Stromen in Renesse. Even buiten de grenzen van Schouwen-Duiveland ligt Port Zélande van Gran Dorado. Ook zij zetten de deuren van hun restaurants open voor het pu bliek. Vorige jaren was de doelgroep voor dit landelijke evenement jongeren tot een jaar of twaalf omdat de organisatie dacht in deze leeftijdsgroep de oplei ding kiezende jongeren te vin den. Deze keer is de doelgroep uitgebreid. Er is nu geen leef tijdsgrens. Jongeren, (herin tredende vrouwen en overige werkzoekenden zijn nu ook welkom in de horecabedrijven. Tijdens deze dag krijgen de be zoekers informatie over hoe het is om te werken in de hore ca en wat de mogelijkheden zijn in dit vak. Over de diverse mogelijkheden wat betreft op leiding en toekomstmogelijk heden kunnen rechtstreeks vragen worden gesteld aan de mensen die al in een horeca bedrijf werken. In dit geval de mensen van de betreffende res taurants. Hoewel op Schouwen-Duive land alleen restaurants mee doen aan deze open dag is het eigenlijk bedoeld voor alle vor men van horeca. Cafetaria's, snackbars en discotheken zijn landelijk ook vertegenwoor digd, maar dit soort horecabe drijven hebben zich hier nog niet aangemeld. „Eigenlijk jammer", zo vindt L. S. Sne- thorst, bedrijfsleider en kok van restaurant de Blauwe Keet in Oosterland. „Fastfood- bedrijven hebben bij het pu bliek vaak het imago van wei nig voorstellend wat keuken werk en dergelijke betreft. Tij dens zo'n open dag als dit zou je kunnen laten zien dat je als fastfood-bedrijf weer met hele andere problemen krijgt te ma ken dan wanneer je een restau rant hebt. En dat deze proble men niet minder belangrijk zijn dan die van een exclusief restaurant"?' Enthousiast De Blauwe Keet doet dit jaar voor de tweede keer mee. Vorig jaar was de directie akkoord gegaan met het voorstel van Snethorst om mee te doen. Hij had in zijn vorige werkkring ook altijd meegedaan en vond dat ook de Blauwe Keet vol doende te bieden had om een open dag voor het publiek te houden. Hij heeft de directie nu intussen aardig enthousiast gekregen, want ook twee ande re bedrijven van dit concern doen dit jaar mee. Deze keer mogen de bezoekers van de Blauwe Keet zich uitleven op het werken met de spuitzak en het cornet je (een kleine uitvoe ring van de spuitzak) en garne ren van schotels met diverse snijtechnieken. Ook mag men flensjes bakken. Aan het einde van de rondleiding door het be drijf voor en achter de scher men, mag men de zelfgemaak te produkten opeten. Snethorst hoopt dat, met de verandering van de doelgroep, meer mensen de stap zullen nemen om een kijkje te gaan nemen in de ho reca-bedrijven op Schouwen- Duiveland. In hotel/café/restaurant Mon- dragon zijn diverse mensen aanwezig om een beeld te geven van het werk en de veelzijdig heid ervan. Chefkok P. A. Scheermeijer van dit bedrijf vertelt hier iets over: „Jonge ren zijn eigenlijk in eerste in stantie het meest enthousiast te krijgen voor het werken in de keuken. Dit omdat er de laatste tijd enorm veel aan dacht wordt besteed aan dat vak. Het bedieningsvak is hier bij achtergebleven en staat daarom niet zo goed aange schreven. Bij de jeugd gaat het nog wel, maar ouderen kiezen minder snel voor de bedie ning". Zaterdag 16 januari ma ken de bezoekers van dit be drijf kennis met zowel de keu ken als de bediening. Wie maar één van de twee vakken leuk vindt kan dat aangeven, niets is verplicht. „Vorig jaar waren er jongeren in de keuken die vanaf 's morgens tot 's middags bij ons rond hebben gelopen. Dat zijn leuke dingen. Met deze nieuwe doelgroep hopen we dat er ook meer mensen zullen komen voor het bedienings vak. Vorig jaar is er een vrouw bij ons komen kijken en zij werkt intussen part-time bij ons als kok". Wie een bezoek brengt aan Mondragon kan zijn of haar culinaire driften uitle ven op het maken van een luxe bittergarnituur en het maken van flensjes. Hoe de verdere ac tiviteiten in dit bedrijf er uit zien hangt af van de leeftijd van de bezoekers. Eerste keer Voor alles is een eerste keer en zo ook voor hotel/restaurant Haamstede. Zij doen dit jaar voor de eerste keer mee aan Kijk in de Keuken. Chef kok hier is Niek Soeters. Hij geeft bezoekers zaterdag de moge lijkheid zich de eerste kneepjes (of sneetjes) van eenvoudige snijtechnieken bij te brengen. Met behulp van deze snijtech nieken maakt men dan een sa lade. Daarnaast wordt gewerkt aan een gebonden soep. Ook '"hiervoor'zijn verscTiiHehde technieken: om ervoor te zor gen dat de soep zijn originele smaak niet verliest. Niek Soe ters gaat laten zien en vertellen hoe. Hoe dan ook, handig om te weten. „Hoe ons verdere pro gramma die dag eruit ziet hangt af van de interesse van de bezoekers. Kinderen hebben andere interesses dan volwas senen". Soeters hoopt dat tij dens deze open dag ook vrou wen interesse zullen tonen voor het koksvak. „Ik heb onder meer gewerkt voor het Prome nade Hotel in Den Haag en daar werkten relatief veel vervolg pagina 3 MIDDELHARNIS - Het vorig jaar opgezette initia tief Back to the Sixties krijgt dit jaar een vervolg. Was het vorig jaar een feest ter viering van het tien jarig bestaan van Videokring De Eilanden, dit jaar wordt het feest opgezet door een tiental onderne mers uit Middelharnis. De organisatie is wederom in handen van Sam van der Welle. De tweede editie van het Back to the Sixties Festival belooft nog beter te worden met nog meer nationale- en internationale sterren. Peter Koelewijn toont met zijn repertoire aan dat Nederlandse muziek wel degelijk tijdloos is. Het festival wordt ook nu ge houden in De Staver te Middel harnis en wel op zaterdag 3 april. Kaarten voor dit spekta kel zijn vanaf heden verkrijg baar bij het WV-kantoor in Middelharnis, het Mobil Tank station bij Garage Knöps en in alle filialen van Videokring de Eilanden. De kaarten kosten 35 gulden per stuk. Voor dat be drag krijgt men een keur van artiesten te zien in de beste om standigheden qua licht en ge luid. Een concert in de stijl van Ahoy, maar dan dicht bij huis. De kaarten zijn al een eind uit verkocht; dus de slogan 'Wie het eerst komt, die het eerst maalt' geldt ook hier. Het festi val duurt tot ongeveer 01.00 uur. Zes optredens Het programma dat om 20.00 uur van start gaat begint met een optreden van The Clarks. Na hun succesvolle optreden als The Beatles in de Back tot the Sixties editie van vorig jaar zijn zij ook dit jaar van de partij. Deze keer geven zij het repertoire van de Rolling Sto nes, Status Quo en Golden Ear ring een eigen gezicht. Met recht Back to the Sixties. Ook de band Primavering en de Schokbrekers is deze keer van de partij. Al meer dan zes jaar maakt deze super-showband het Nederlandse uitgaanscir cuit onveilig. En met succes. Primavering en de Schokbre-v kers weet op een perfecte ma nier kwaliteit aan entertain ment te koppelen; met negen personen speelt deze band hit na hit en maakt tegelijkertijd de meest doldwaze danspasjes. Vorig jaar waren zij de begelei dende band van Albert West. Peter Koelewijn is een rasechte Nederlandse rocker met een re-, pertoire dat al meer dan, dertig jaar zeer populair is bij het grote publiek. Aangezien hij tijdens zijn hele carrière nog nooit in Middelharnis is ge weest leek het. organisator Sam van der Welle een goede gele genheid daar voor eens en yoor altijd verandering in te bren gen. Tijdens het Back to the Sixties Festival wordt hij bij gestaan door Primavering en de Schokbrekers. Samen zul len zij een waanzinnige live uitvoering verzorgen van Kom van dat Dak af. Het feit dat dit nummer al vier keer in de top 10 heeft gestaan bewijst dat ook Nederlandstalige liedjes tijdloos kunnen zijn. Swingen De vierde band van deze avond, Hank the Knife and the Jets, staat garant voor een swingende Rock Rollshow. Na een aantal jaren van bezin ning heeft de band de draad weer opgepakt en zijn de leden weer gaan optreden. Met het swingende dameskoortje The Crazy Cats op de achtergrond kan men op dit festival weder om genieten van nummers als The Guitar King en Stan the Gunman. Hoofdpersoon van de band Henk Bruysten kreeg enige jaren terug genoeg van het vele reizen dat het succes van de band met zich mee bracht en hield er mee op. Het bloed kruipt echter waar het niet gaan kan en sinds een half jaar bestaat de band weer en maken ze de boel weer onveilig met hun swingende gitaarmu ziek. De eerste internationale gast van dit festival is de band The Tremeloes. Sinds 1959 heeft de ze band een imposante carrière opgebouwd. Meer dan 25 hits in verschillende landen hebben aangetoond dat de band muzi kaal gezien sterk in elkaar steekt. In de huidige bezetting bevinden zich nog drie (van de vijf) leden van het eerste uur. Hun wereldhits zijn Silence is Amerikaanse gasten in Middelharnis met The Trammps uit Phi ladelphia. Om 20.00 uur herdenkingsbijeenkomst voor de eigen bevolking Duiveland NIEUWERKERK - De nationale herdenkingsbijeen komst van de Watersnoodramp, die op 1 februari in gezelschap van HM Koningin Beatrix wordt gehou den in Nieuwerkerk, wordt bijgewoond door 136 slachtoffers van de ramp en 35 hulpverleners. Zij maken samen het grootste deel uit van de 240 men sen die de bijeenkomst in de Nederlandse Hervorm de kerk bijwonen. Dat blijkt uit een reactie van provinciaal voorlichtster. M. J. van den Dries. De slachtoffers van de Watersnoodramp die de bijeenkomst bijwonen verte genwoordigen de vele andere honderden mensen die in 1953 gedupeerd werden door het verlies van dierbaren en/of goederen. De mensen zijn af komstig uit Zeeland, Zuid- Holland en Noord-Brabant. Zij zijn geselecteerd door het be stuur van alle gemeenten die tijdens de Watersnoodramp werden getroffen. Het comité dat de nationale herdenkings bijeenkomst organiseerde schreef deze gemeenten aan met het verzoek een bevol kingsdelegatie samen te stel len die de herdenking mag bij wonen. Dat de delegaties niet groter zijn komt volgens mevrouw Van den Dries omdat de kerk in Nieuxverkerk niet groter is. ■Dat de bijeenkomst niet door meer mensen van Schouwen- Duiveland mag worden bijge woond komt omdat het een na tionale herdenking betreft waarbij van elke, door de Wa tersnoodramp getroffen ge meenten mensen aanwezig zijn. Het tweede gedeelte van de herdenking, bestaande uit een kranslegging door HM Ko ningin Beatrix bij de caissons te Ouwerkerk is wel voor iede re belangstellende toeganke lijk. Volgens de provinciale voorlichtster is een bepaald ge deelte nabij de caissons gere serveerd voor publiek. Tijdens de rit van de koningin en andere deelnemers aan de herdenkingsbijeenkomst wordt de Rijksweg N 59 tussen Ouwerkerk en Nieuwerkerk en de andere wegen waarlangs het gezelschap moet rijden geheel afgesloten voor het verkeer. De hele nationale herdenking, be staande uit de bijeenkomst in de kerk te Nieuwerkerk, de kranslegging in Ouwerkerk en een ontvangst van slachtoffers in de kerk te Ouwerkerk door de koningin wordt recht streeks uitgezonden op televi- In alle zes de gemeenten op Schouwen-Duiveland worden op maandag 1 februari ook re gionale herdenkingen gehou den. Dat betekent dat in de ge meente Duiveland ook 's avonds een bijeenkomst wordt gehouden in de Nederlandse Hervormde kerk te Nieuwer kerk. Dit betreft een bijeen komst die door iedere belang stellende kan worden bijge woond. De herdenkingsbijeen komst begint om 20.00 uur. Het programma omvat een wel komstwoord door de burge meester van Duiveland A. Bergshoeff, een inleiding door mevrouw A. F. Van de Zande- Vleugels Schutter uit Nieuwer kerk, het voorlezen van een ge dicht door mevrouw N. van de Bruinhorst uit Nieuwerkerk en een korte overdenking door ds H. A. Klip uit Nieuwerkerk. Het koor VZOS uit Oosterland zingt een aantal liederen. DEN"HAAG - Eind van dit jaar of begin 1994 mogen bedrijven los van de PTT netwerken voor mobiele telefonie opzetten en exploiteren. Hieronder vallen bijvoorbeeld autotelefoons en semafoons. Het kabinet is vrij dag akkoord gegaan met een voorstel van minister Maij- Weggen (verkeer en waterstaat.) voor opheffing van het mono polie van de PTT op dit terrein. Voorwaarde wordt dat derge lijke bedrijven een klein deel van hun winst aan de staat af dragen. Het parlement moet zich nog over het wetsvoorstel buigen. Advertentie T-> communicatie 1, Dirksland. Nijverheidsweg 5 01877 - 3733 Golden, Do you Love me, Here comes my baby, my little lady en Yellow River. Een verhaal uit hun carrière waar nog steeds over gesproken wordt is de auditie van 1962 voor Decca Records. Zij deden in dezelfde week als The Beatles auditie voor deze platenmaatschappij. The Tremeloes kregen echter wel een platencontract terwijl The Beatles met lege handen achter bleven. De laatste gasten komen van ver; uit Philadelphia Amerika om precies te zijn. The Trammps is een band die nog steeds populair is bij zowel het Amerikaanse als het Engelse publiek. Zowel jong als ouder publiek houdt van hun mu ziek. Vandaar dat deze band één tot twee keer per jaar voor optredens naar Europa ver trekt. Deze keer wist Sam van der Welle ze te strikken voor het Back to the Sixties festival in Middelharnis. The Trammps zijn, hoewel niet allemaal af komstig uit Philadelphia, één van de meest bekende verte genwoordigers van de zoge naamde Philly-sound; een ster ke melodie geënt op zwarte dis co die transparanter aandoet dan het wat loggere Motown geluid. Hoewel Amerika al in 1972 aan hun voeten lag, kwam de grote doorbraak met Love Epidemie, in 1974 een gigantische wereld hit. En het zou niet bij die ene hit blijven. Het producerstrio Ronnie Baker, Nol-man Harris en Earl Young die ook de bege leiding op alle platen van The Trammps verzorgde, wist meer dan twaalf superhits met deze band te maken. Maar natuur lijk zijn het vooral de fantasti sche vocals van Stanley Wade, Robert Oxes, Jimmy Wilms en Jimmy Ellis die The Trammps groot gemaakt hebben. Hun uitstekend gevoel voor show, het perfect beheersen van de techniek van close harmony singing en hun professionele instelling maken The Trammps tot een wereldact. Nog steeds zijn de The Trammps waanzin nig populair. De muziek van The Trammps blijkt tijdloos te zijn; iedereen blijft dansen op Shout, Disco Inferno, New York City en Zing went the strings of my heart. De muziek van deze band wordt dan ook steeds weer door een nieuw pu bliek ondekt; The Trammps hebben een succesformule die meerdere generaties aan spreekt en fans maakt voor het leven. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 48.50 D kwartaalabonnement met autom. afschr. f 46,— jaarabonnement f 183,— jaarabonnement met autom. afschr. 1 173,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcodeplaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 35 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar 0> Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. 01 Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 1