WEEKEND RECEPT lieve mensen dier in het vizier Autotron maakt zich op voor motoren en brommermarkt Expresseboeket, nieuwe service van Fleurop Sportzender Eurosport vestigt nieuw record Jenny dol op knuffelen 'DE RAAG' Internationale Campinggids bevat nu ook routebeschrijvingen naar alle campings Uitgaan in Middelharnis met station Radio Flakkee Bowling vereniging Bowling kersttoernooi Gevulde bloemkool met kalfsgehakt ACSI presenteert nieuwe gids tijdens Vakantiebeurs Uitslagen zaalvoetbal Wieier- nieuws WOENSDAG 13 JANUARI 1993 13 Een paradijs voor zeevogels werd plotseling abrupt verstoord de flora en de fauna zijn getuigen van een oliemoord. Een tanker, weer een tanker dreef na storm op zee met miljoenen liters olie op de kust en brak in twee. De bemanning werd gered de olie echter niet alweer een catastrofe in een schitterend gebied. 'Langeweg' ZIERIKZEE - Fleurop Interflora Nederland introdu ceert een nieuwe service: het Expresseboeket. Spe ciaal gericht op degene die de verjaardag van schoonmama is vergeten of op het laatste moment niet in staat is naar een receptie te gaan. Maar toch wat van zich wil laten horen. Binnen anderhalf uur na het verstrekken van de opdracht is het boeket ge garandeerd op de plaats van bestemming. Met het Expresseboeket speelt Fleurop in op de toenemende verzoeken van met name het bedrijfsleven om op zeer korte termijn boeketten te leveren. Tot heden was dit - of slechts bij hoge uitzondering - niet mo gelijk. De normale dienstverle ning is erop gebaseerd dat op drachten voor een Bloemen- groet bij voorkeur een dag te voren worden verstrekt. Mercurius De garanties met betrekking tot de levertijd zijn in de nor male dienstverlening beperkt tot de ochtend of de middag. De bijkomende kosten voor een Expresseboeket zijn 20,-. vergelijkbaar met de kosten van bijvoorbeeld een gelukste legram. Fleurop verwacht in het eerste jaar tienduizend Ex presseboeketten te versturen. Bij de vereniging Fleurop In terflora Nederland zijn 1650 bloemisten aangesloten in vrij wel alle gemeenten in Neder land. Zij zijn herkenbaar aan het beeldmerk van de bloemen- bezorgende Mercurius op de winkelruit. OUDE-TONGE - Tijdens de laatste veertien dagen van het vorig jaar heeft de sportzender Eurosport een nieuw record gevestigd. De onderzoeksbureaus GFK en AGB Intomarkt becijferden dat het gemid deld aantal kijkers, dat eind 1992 dagelijks op de Eu ropese satellietzender afstemde, 1.2 miljoen be droeg. Vooral de verschillende jaaro verzichten, het Vierschansen- toernooi en de live-uitzendin gen van de voetbalwedstrijden AC Milan contra Christmas Stars (30 december) en Auxerre tegen Feyenoord (3 januari) werden massaal bekeken. In Nederland volgden 300.000 per sonen de verrichtingen van Feyenoord in Frankrijk, dat de thuisploeg met 0-1 verloeg. In Duitsland werd het Vierschan- sentoernooi door 150.000 perso nen bekeken. De grootste Europese sportzen der heeft overigens een histo risch sportjaar afgesloten. Op het gebied van zowel kwaliteit als kwantiteit zijn in 1992 di verse grenzen verlegd. Met on der meer de Olympische Spe len in Barcelona en Albertville (met 24 uur non-stop televisie), de Europese voetbalkampioen schappen en de verschillende tennistoernooien (met een re cord aantal kijkers) werden het voorbije jaar ongekende suc cessen behaald. ZIERIKZEE - Jenny, een gezellige poes van negen jaar oud wil graag een baasje, dat haar een goed onderkomen biedt. Zij zit momenteel in het Dierenasiel Schouwen-Duiveland aan de Zand weg in Zierikzee. Jenny is wit van kleur met rood en zwart. Ze is dol op knuffelen en zit graag bij iemand op schoot. Jenny is een rustige kat, die het prima kan vinden met soortgenoten. Wie deze lieve viervoeter graag een goed plaatsje geeft, kan bellen met het asiel, telefoon 01110-17013, of even langsgaan. In het Dierenasiel Schouwen-Duiveland is een fret opgevangen. Dit beestje is gesignaleerd in de Professor Zeemanstraat in Zon- nemaire. Hij heeft een wildkleur en zijn romp is wit. Het asiel zoekt contact met de eigenaar van deze fret. Deze wordt verzocht contact op te nemen met het asiel. In dit asiel zitten overigens nog elf katten en één hond. Zij willen ook graag een baasje. De kater Teddy uit de Kattenopvang in Nieuwerkerk is geplaatst bij een gezin in Bruinisse (Foto: Joop van Houdt). SCHOORSTEEN- VEEGBEDRIJF VOOR VEILIGE WARMTE BEL VOOR AFSPRAAK: 01115-4182 Veegtijden: 07.00-17.00 uur. VEEGPRIJZEN: 1e kanaal f 45,— 2e kanaal f 20, bij abonnement: 1e kanaal f 35,— 2e kanaal f 15,— Zaterdag 16 en zondag 17 januari 1993 Liefhebbers van antieke en klassieke niotoren en brommers kun nen zich het weekeinde van 16 en 17 januari uitleven tijdens de Oldtimerruilbeurs voor motoren in Autotron Rosmalen. ROSMALEN - Uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt dat er op 1 augustus 1992 232.000 motorfietsen in ons land rondreden, ruim 41.000 meer dan in 1991. Uit deze cijfers kan worden afgeleid dat de motor zich in ons land in een enorme belangstelling mag verheugen. Dat geldt overigens niet alleen voor de nieuwste Yamaha's, Honda's en BMW's uitgerust met katalisator en ABS, ook de in teresse voor de klassieke motorfiets zit nog altijd in de lift. Dat blijkt elk jaar weer tijdens de grote motoren- en brommermarkt in Autotron Rosmalen. De motoren- en brommer markt is traditiegetrouw het eerste grote evenement van een nieuw kalenderjaar. Autotron gaf dertien jaar geleden de aanzet tot wat inmiddels is uit gegroeid tot een internationale hapening waarnaar de liefheb ber van klassieke motoren en bromfietsen telkens weer naar uitkijkt. De markt wordt ook bezocht door geïnteresseerden afkomstig uit de ons omringen de landen. Brommers en moto ren krijgen het predikaat klas siek als ze tenminste twintig jaar oud zijn. Roemrucht Zetten heden ten dage Japanse fabrikanten de trend op de markt, enkele decennia gele den waren het de Europese en Amerikaanse merken die de dienst uitmaakten. In het weekeinde van 16 en 17 januari is het grootste deel van de be schikbare ruimte in het sfeer- I volle automobielmuseum dan ook gevuld met: Harley's, Indi ans, FN's, Rudges, Ariëls, BSA's, Matchless'S, Nortons, NSU's, BMW's, Adlers en Ey- sinks. Grote belangstelling is er jaarlijks ook voor de stands waarin exemplaren van roem ruchte brommermerken als So lex, Kreidler, Sparta, Tbmos, DKW en Puch te bewonderen zijn. Op de markt wisselen weg-klare exemplaren van ei genaar, maar worden ook mo toren en brommers te koop aangeboden waarvan alleen de echte kenners onderkennen dat er nog echt iets moois van ge maakt kan worden - mits men over voldoende tijd, energie en geduld beschikt. Een belang rijk deel van de beursvloer wordt in beslag genomen door onderdelenstands. De stand houders zijn afkomstig uit Ne derland. België, Duitsland en Engeland. Op beide dagen is de markt ge opend van 10.00 tot 18.00 uur. De toegangsprijzen zijn: 13,50 voor volwassenen en voor kin deren van 4 tot 12 jaar 7,50. kunnen direct persoonlijk beantwoord worden. In ruim 20.000 telefoontjes zijn dit jaar vragen gesteld over onder meer het recreatieprogramma, de af stand vanuit Nederland naar de camping, overnachtingsmo gelijkheden onderweg en of de camping geschikt is voor klei ne kinderen, het er 's nachts ru moerig is, etcetera. Op de Vakantiebeurs in Utrecht heeft ACSI een van de grootste informatiestands (Ire- nehal, standnr. 2201). Van ten minste 600 campings zijn gratis informatiebrochures beschik baar, overzichtelijk per land gerangschikt. Een aantal selec teurs is aanwezig om informa tie te verstrekken over door hen bezochte campings. ACSI is tevens samensteller van achttien caravanrally's: geor ganiseerd kampeerreizen door heel Europa in voor- en nasei zoen. Hierover wordt tijdens de beurs uitgebreide informa tie verstrekt door ervaren ral lycaptains, die deze reizen be geleiden. De Internationale Campinggids 1993 is op de Va kantiebeurs voor het eerst te koop en ligt vanaf eind januari 1993 bij de boekhandel, de boe kenclubs en diverse caravanbe- drijven. Om de objectiviteit en kwali teit van het beoordelings systeem nog verder te verbete ren, hebben de selecteurs voor het tweede jaar duizend kam peerders, tijdens hun verblijf op de camping, gevraagd naar hun ervaringen. De bevindin gen van de kampeerders wegen mee bij de beslissing om een camping al of niet in de gids te blijven opnemen. Reserveren in het buitenland Met behulp van de Camping- gids is het heel eenvoudig om reeds in de winter of het voor jaar een leuke reis uit te stippe len. Veel mensen willen graag een plaats op de camping(s) van hun keuze reserveren, maar vinden het lastig om naar het buitenland te telefoneren of te schrijven. Daarom heeft ACSI in de Campinggids een boekje bijgesloten met service coupons, die in het Neder lands. Engels, Frans, Duits, Italiaans en Spaans zijn ge steld. Met deze coupons kan men rechtstreeks bij de cam ping informatie aanvragen of een plaats reserveren. Deze reserverings-mogelijkheid blijkt in een grote behoefte te voorzien. MIDDELHARNIS - Hieronder volgen de uitslagen van de ge speelde wedstrijden en tevens de standen. Maandag league: Team Stekelenburg-Quartier Latin Team 1-3; Spare Team-Winning Moods 0-4; De Krijgers- Nieuwburggroep 3-1. Dinsdag league: De Schuivers- The Róokies 3-1; Offerhaus Watersport-TZN 4-0; De Bingoos-The Kranse Pressers 1-3; Café de Koophandel- Breeman Animals 1-3; Spare Tfeam-Zonwering P. de Korte 0- 4; Novapress-Motel Oostvoorne 2-2. Donderdag league: Discotheek de Kreek-Hebbe Die Dingen 4- 0; Pinball Wizzards-De Star ters 2-2. De Krijgers 37 pnt.; 138 pins; Quartier Latin Tfeam 35; 151; Lbam Stekelenburg 31, 143; Nieuwburggroep 31, 133; Win ning Moods 28, 119; Hebbe Die Dingen 36, 120; Pinball Wiz- zards 33, 132; Discotheek de Kreek 22, 107; De Starters 5, 151; The Rookies 39, 135; De Bingoos 31, 134; The Kranse Pressers 30, 134; De Schuivers 27, 129; Offerhaus Watersport 29, 131; TZN 12, 105. Bijzonderheden: A. W. Kramer gooide een game van 202 pins en R. Breeman gooide een ga me van 213 pins en verbeterde daarmee een eigen baanrecord. MIDDELHARNIS - Op 13 de cember werd het vierde kerst toernooi gehouden. Gespon sord door Constructie bedrijf Stekelenburg en Eetcafé Quar tier Latin die weer garant stonden voor een groot prijzen pakket. Door 48 leden werd gestreden om de hoogste eer. Spanning was er alom zeker bij de heren waar André Krijger door mid del van een 202 en 218 game de basis legde voor zijn overwin ning. De 218 game betekende tevens een nieuw baanrecord. Zus Margriet Krijger deed het wat rustiger aan, maar door een constante score wist zij bij de dames de eerste plaats te be halen. Verrassende finalisten waren Jaap Slui, Mark v. Boom en Fabian Hagenaar. Dames: M. Krijger, 895 pins; C. d. Jager, 833; N. d. Groot 820; T. v. d. Vliet 773. Heren: A. Krijger 951 pins; R. d. Jong 920; E. Velthoven 907; J. Slui, 907; M. v. d. Boom 869; C. Appel 852; A. Vis 829; F. Hage naar 801. U heeft nodig voor 4 personen: 500 gram kalfsgehakt 1 grote zeer stevig gesloten bloemkool 1 ei 3 a 4 eetlepels broodkruim 1 theelepel fijne Franse mosterd boter of margarine 2 a 3 eetlepelds geschaafde amandelen zout, peper, nootmuskaat en/of foelie Maak de bloemkool schoon en leg hem in kokend water met wat zout. Kook de bloemkool ca. 6 minuten. Dompel hem direct na het koken in een bak met koud water. Laat de bloemkool, wanneer hij helemaal is af gekoeld, in een vergiet uit lekken en opdrogen. Maak het gehakt aan met losge roerd ei, broodkruim, 1 theelepel mosterd, wat zout, peper uit de molen en een snufje nootmuskaat of gemalen foelie. Hol de bloemkool aan de onderzij de zoveel mogelijk uit maar zorg er wel voor dat de bloemkoolroosjes aan el kaar vast blijven zitten. Vul de nu verkregen holte op met het gehaktmengsel. Be boter een dubbelgevouwen vel aluminiumfolie en ver pak de bloemkool erin. Ver warm de oven voor op 225°C (ovenstand 5-6). Leg bloem kool op het rooster iets on der het midden van de oven. Tfemper direct na het sluiten van de ovendeur de warmte bron tot 200°C (ovenstand 4- 5). Reken op een oventijd van ca. 25 minuten. Rooster intussen in een dro ge koekepan de geschaafde amandelen. Spreid de amandelen daarna uit cip een groot bord en laat ze he lemaal koud worden. Haal de aluminiumfolie van de bloemkool en leg de bloemkool met de roosjes naar boven op een voorver warmde schaal. Strooi de geroosterde amandelen er over. Dien de gevulde bloemkool zo warm moge lijk op. Lekker met duschesse-aardappelen. Tip: In plaats van kalfsgehakt kunt u voor dit gerecht ook lamsgehakt of half-om- halfgehakt gebruiken. Voedingswaarde per portie: Energie: ±1410 kJ (335 kcal) Eiwit: 32 gram Vet: 18 gram Koolhydraten: 13 gram DIRKSLAND - Al eerder besteedde Radio Flakkee aandacht aan het uitgaan in Middelharnis. Door de vele positieve reacties op deze uitzending heeft de redactie van het politiek programma Politiek Kwar tet besloten om nogmaals dit onderwerp in de schijnwerpers te zetten. Op maandag 18 januari is van 19.00 uur tot 21.00 uur de recht streekse uitzending rond dit thema te beluisteren. Als loka- tie heeft Radio Flakkee de foy er van het Diekhuus in Middel harnis gekozen. In de foyer zijn de volgende gesprekspartners aanwezig: een aantal bezoek(st)ers aan horeca-gelegenheden, de bur gemeester van Middelharnis mevrouw G. J. Sleurink-Rab- binge, wethouder A. Tiggel- man namens de gemeente Mid delharnis, eigenaren en be heerders van horeca-gelegen heden en winkeliers en onwo- nenden van Het Zandpad, Westdijk en Vingerling. Verder zijn functionarissen van de po litie Middelharnis aanwezig, een functionaris van de GGD, docenten van enkele scholen in Middelharnis en namens de ZWN de heer J. R. Nienhuis. Radio Flakkee belicht in deze uitzending alle facetten van de uitgaansmogelijkheden in Middelharnis. In het eerste uur worden alle genodigden in de gelegenheid gesteld hun me ning over dit thema te geven. Tevens wordt de uitslag van een in december op enkele scholen gehouden enquête on der 300 leerlingen bekend ge maakt. In het tweede uur van de uitzending wil de redactie een discussie op gang brengen welke zou kunnen leiden tot een gezamenlijk standpunt rond het uitgaansleven in Mid delharnis. Luisteraars kunnen ook deelnemen aan deze dis cussie. De telefoonnummers hiervoor worden tijdens de uit zending bekend gemaakt. OUDDORP - Hieronder vol gen de uitslagen van de zaal voetbalwedstrijden gespeeld in MFG. De Dorpstienden in Ouddorp. Tevens is het pro gramma van zaterdag bekend. Uitslagen van zaterdag 9 januari Antec Milieu Serv BV-Breen Team 13-1, Van der Zwan Zn.- Ass.kant. De Vogel 1-1, Delta Boys-De Brinkers 7-4, Tapperij De Koophandel-Reddingsbri gade 3-3. Programma voor zaterdag 16 januari Willems Woninginr.-FC Meubel 19.00, De Vogels-De Boppers 19.45, IRM Tbam-FC Keijzer Zn. 20.35, Dorpstienden- Bloemfontein 21.20. GOEREE-OVERFLAKKEE - De kalender voor de regio wedstrijden voor het seizoen 1993 zijn bekend voor het dis trict Zuid Holland II. Voor Goeree-Overflakkee zijn de volgende wedstrijden gepland: Zaterdag 5 juni Oude-Tbnge, jeugd 5-6-7, JD, C daglicen tie. Dinsdag 15 juni Ooltgens- plaat: districtskamp. tijdrij den junioren nieuwelingen. Vrijdag 6 augustus Middelhar nis: Amateurs A derny; Amateurs B derny; Ama teurs C daglicentie; Ama teurs B of junioren. Zondag 5 september Achthuizen: Ama teurs A B. Amateurs C daglicentie. Advertentie Uitbreiding van de informatie naturisten-campings zijn in aparte overzichten aangege ven, evenals campings geschikt voor gehandicapten. Voor over nachtingen onderweg is er een •speciale lijst met doorgangs campings. De Internationale Campinggids, heel Europa in één boek, geeft voor 29,50 veel informatie. Telefonische inf o-service Voor gidsgebruikers die nog meer willen weten, zijn ook de telefoonnummers van de 200 ACSI-selecteurs in de gids op genomen. Specifieke vragen De belangrijkste opmerking van de gebruikers over de in formatie in de gids was het ont breken van routebeschrijvin gen naar de campings. De se lecteurs van ACSI zijn vier jaar geleden met de voorbereiding voor deze aanvulling gestart. Naar iedere camping zijn ver schillende routes uitgepro beerd en tenslotte is de meest gunstige vastgesteld. In de Campinggids 1993 wordt bij al le campings de juiste aanloop route vermeld, waarin onder meer wegnummers, afslagen en richtingaanwijzigingen zijn opgenomen. Deze welkome aanvulling maakt de 28ste uit gave van de Internationale Campinggids tot een compleet handboek. De selecteurs die de campings bezoeken, zijn ervaren kam peerders en werken op vrijwil lige basis aan de gids mee. Ze beoordelen aan de hand van een uitgebreide checklist za ken als bereikbaarheid, bo demgesteldheid, beplanting, sanitair, recreatieve en restau- J. R. Nienhuis is één van de gasten tijdens het Politiek Kwartet. ZIERIKZEE - ACSI heeft haar Internationale Cam pinggids 1993 uitgebreid met routebeschrijvingen naar alle geselecteerde campings in binnen- en bui tenland. Tijdens de Vakantiebeurs in de Jaarbeurs te Utrecht (van 13 t/m 17 januari 1993) wordt de nieu we gids gepresenteerd. Door de uitgebreide informa tie over aanlooproutes, ligging en voorzieningen van de ruim 7000 campings, is deze gids een onmisbaar handboek voor elke kampeerder. De ACSI Internationale Cam pinggids behoort tot een van de meest gebruikte gidsen bij Ne derlandse en Belgische kam peerders. Dat is vooral te dan ken aan het unieke selectie systeem. Alle opgenomen cam pings worden ieder jaar door een team van 200 selecteurs be zocht en beoordeeld. De grote betrouwbaarheid van de infor matie in de gids heeft geleid tot een nog steeds groeiend aantal gebruikers. In 1992 werden bij na 70.000 exemplaren verkocht. ratieve voorzieningen, moge lijkheden voor waterrecreatie, sport en spel etcetera. Per camping is informatie over de faciliteiten aan de hand van bijna 150 aandachtspunten op genomen. Wintersport- en

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 13