Achttal damclub Zierikzee verliest Dames basketbalteam MEVO'80 vernederd door de Middelburgse ploeg Dynamo *70 Onnodig verlies van hoofdmacht schaakvereniging Zierikzee I Van der Wielen vestigt baanrecord Bowling Renesse Meziane naar zesde plaats Martijn Kieboom Zeeuws tafeltenniskampioen Heren moeten inleveren tegen Marathon uit Vlissingen Bart Karstens zet secuur spel om in winst i DINSDAG 12 JANUARI 1993 NR 25289 9 GELEEN Tijdens schaats wedstrijden op de ijsbaan in Geleen heeft Leon van der Wie len een nieuw baanrecord ge vestigd op de 3000 meter in 4.36.49 minuten. Het oude record stond op naam van Marcel Hermans uit Maas tricht met 4.44.70 minuten. Op de 500 meter kwam de 24-jarige Van der Wielen tot een eerste plaats in een matige tijd van 44.27 seconden. Op zich geen spectaculaire tijden maar door de krachtige wind waren bete re tijden uitgesloten. Den Haag Op de gedeeltelijk overdekte ijsbaan De Uithof in Den Haag schaatste Leon van der Wielen op de 500- en 1500 meter naar een tweede plaats. Op de 500 meter realiseerde hij een tijd van 42.20 seconden achter de winnaar Bert Hogendoorn uit Rotterdam (41.22 seconden). Op de 1500 meter liet hij de klok stil staan op 2.09.20 minuten. Op deze afstand ging de winst naar Jan Boere uit Alkmaar in 2.08.78 minuten. RENESSE - Bowlingteam Oosthoek heeft met de 1-3 winst op J. P. Staal de leiding genomen in poiile A van de bowlingcompetitie in Renesse. In poule B speelde de koploper De Blokhut gelijk tegen Alpro- kon (2-2). Maar de spelers van De Blokhut houden de koppo sitie stevig vast met een voor sprong van zes punten. Uitslagen Supermarkt Vakantiepark- Aannemersbedrijf L. C. Bom 1- 3, Eetcafé De Blokhut- Alprokon 2-2, AWS Rotterdam- Bouwbedrijf Tferpstra II 1-3. Stand poule A De Blokhut 9 26 Alprokon 9 20 AWS Rotterdam 9 20 Fun House 9 14 De Wig 8 8 Stand poule B Superm. Vakantiepark 9 21 Terpstra II 9 19 Bert Verseput 8 17 L. C. Bom 17 RCB Marina 14 Uitslagen Tferpstra I-Camping Duin en Strand 0-4; Restaurant The Sai lors Inn-Restaurant Zeelust 1- 3; J. P. Staal-Oosthoek 1-3. Stand poule C Oosthoek 8 24 Zeelust 8 22 Belladonna 7 20 J. P. Staal 8 15 Duin en Strand 7 14 The Sailors Inn 8 11 Terpstra I 8 2 DORDRECHT - De Marok kaanse atleet Rachid Ben Me ziane, woonachtig in Zierikzee en lid van atletiekvereniging Delta Sport, heeft een zesde plaats behaald tijdens de Zuid- Hollandse cross-kampioen schappen. Bij de open kampioenschap pen, die op een modderig par cours langs de Merwede bij Dordrecht werd gehouden, ging de titel naar Marcel Kijk uit uit Sliedrecht. Uitslag heren 11 kilometer: 1. Marcel Kijkuit, SI.Sport 36.44. 2. Michel Bart, Sl.Sport 37.20. 3. Sip Stal, Hellas 37.24. 6. Ra chid Ben Meziane, Delta Sport 39.11. AMSTERDAM - Dennis Berg kamp ghat na dit seizoen weg bij Ajax. De aanvaller is niet langer van plan in Amsterdam te blijven, ook niet wanneer zijn huidige club kampioen van Nederland wordt. Eerder zei Bergkamp te overwegen zijn verblijf bij Ajax te verlen gen, wanneer de club de vol gende competitie in het Europa Cup I-toernooi zou uitkomen. ROTTERDAM - Het Centraal Bureau voor de Arbeidsvoor ziening (CBA) heeft de IJsland se tweeling Annar en Bjarki Gunnlaugsson alsnog een werkvergunning verleend. Het negentien-jarige tweetal is daardoor met onmiddellijke ingang speelgerechtigd voor Feyenoord. Het getalenteerde duo tekende twee maanden ge leden een contract voor ander half jaar in de Kuip. ÏP©!! 'S-GRAVENPOLDER - Het achttal van damvereni ging Zierikzee heeft de uitwedstrijd tegen leider 's- Gravenpolder II met 10-6 verloren. Na zes wedstrij den heeft men nog steeds vijf punten en is men mid denmoter in de hoofdklasse Zeeland. Een onvolledig Zierikzee bood goede tegenstand; maar moest uiteindelijk toch een geflat teerde 10-6 nederlaag accepte ren. Wegens enkele ziektege vallen en een afmelding kon teamleider Rinus van der Wie len niet meer een achtste man te pakken krijgen, wat een 2-0 stand opleverde. Sjaak Douw verloor snel nadat hij een com binatie naar dam niet opmerk te. Chris van der Wielen zette een aanvalspartij op, maar moest na wisselende kansen te vreden zijn met remise. Cor Boot speelde een prima partij maar moest in remise be rusten door te vlug spelen in de tijdnoodfase. Een grieperige John Honig verloor door tem pogebrek in een overigens goe de positiepartij. Aart Walraven sloot een prima gespeelde posi tiepartij in het eindspel met winst af en Rinus van der Wie len haalde nog een goede remi se uit een dammeneindspel. In de slotpartij had Jos de Wild licht voordeel, maar gezien de beschikbare bedenktijd be sloot hij remise te accepteren. Er resterde derhalve voor Zie rikzee een 10-6 nederlaag. 1. E. Boogert- M. J. Walraven 0-2 2. L. Adriaanse-C. L. Boot 1-1 3. J. v. d. Beek- niet opgekomen 2-0 4. D. de Jager-J. de Wild 1-1 5. J. Louwerse- C. v. d. Wielen 1-1 6. M. Anthonise- M. v. d. Wielen 1-1 7. L. Davidse-J. M. Honig 2-0 8. Iz. op 't Hof-S. Douw 2-0 HULST - In sporthal Den Dullaert in Hulst werden de Zeeuwse tafeltenniskampioenschappen gespeeld. Voor de Zierikzeese tafeltennisvereniging Scaldina waren Martijn Kieboom kampioen bij de pupillen 3 en Erik Stoel kampioen Jongens 3 dubbel succesvol. Bij het dubbelspel jongens ju nioren 3 was Erik Stoel gekop peld aan M. Schaap (Wester- zicht). Ze begonnen met winst op De Bruyne/Albregtse (ONA) 7-21 en 18-21. Tfegen Huls hout/Van Loozen (SAR) werd het 13-21 en 18-21, terwijl daar na het duo Silva/v. Belle (Westerzicht) met 12-21 en 12-21 aan.de kant. werd gezet. Daar mee belandden ze in de finale en moest er aangetreden wor den tegen een Middelburg-Zuid duo. Het werd een spannende strijd die door Stoel/Schaap met 17-21 en 21-23 winnend werd afgesloten. Het dubbel Hans Boon/Mauri- ce van Slobbe overleefde zijn poule niet, ze lieten zich verras send uitschakelen door het Reynaert duo Verdurmen/v. Wolffelaer met 19-21, 21-18 en 21-18. Voor dit dubbel was dat teleurstellend te noemen. In het dubbel Pupillen/Welpen 1 overleefden ook Mathijs van IJsseldijk/Martijn Kieboom hun poule niet. Bij het dubbel Aspiranten 2 werden Boude- wijn Heijboer en Wilco Ver meulen tweede in hun poule. In het enkelspel, van de hoog ste klasse junioren 2, zou Erik Stoel drie wedstrijden op rij winnen. De le game tegen Pre- vo (Yerseke) te winnen 17-21. Daarna kwam Stoel door de service van de tegenstander in moeilijkheden. Er werd verlo ren met 21-17 en 19-21. In de 3e game was er ook verlies waar door Stoel niet in de finale kwam. In de Aspiranten eerste klasse werden de deelnemers Hans Boon en Maurice van Slobbe vroegtijdig uitgeschakeld. In de Aspiranten derde klasse speelden Boudewijn Heijboer en Wilco Vermeulen. Heijboer speellde een goede wedstrijd en gaf alles wat hij had, maar juist tegen Schoenmakers (MZ) ging het mis, er werd verloren met 19-21 en 17-21. Een 2e plaats in de poule betekende dus een plaats bij de laatste zes. Ook Wilco Vermeule stond keihard te werken achter de ta fel, speelde een aantal keren in drie games en zou gelukkig ook nog een keer tot winst ko men. Tfegen Pusharic (Wester zicht) werd met 19-21, 21-12 en 21-12 gewonnêh. In de Pupillen 3e klasse was er de deelname van Martijn Kie boom. Hij begon tegen Van de Weijden (ONA) met winst 21-15 en 21-16. Tfegen De Voogd ('t Zand) won hij met 21-17 en 21- 11. De 3e tegenstander in deze vierkamp moest er ook aan ge loven, Scherpenisse (Westers- zicht) werd met 21-11 en 21-11 aan de kant gezet. In de finale driekamp aangekomen vertel de de zenuwachtige Kieboom te hopen eerst maar tegen De Maat (Reynaert) te mogen. Zijn wens kwam uit, De Maat was inderdaad de le tegenstander. Hoewel de uitslag anders doet vermoeden 21-18 en 25-23 was Kieboom toch de betere speler. In de wedstrijd, tegen E. Crucy (MZ), waar over en weer foutjes werden gemaakt, verloor Kie boom de le game met 19-21. Met een paar taktische aanwijzin gen van de kant ging Kieboom aan het werk. Het zou beloond worden met de winst in de 2e game 21-18. In de 3e game werd er strijd geleverd die duidelijk door Kieboom werd gewonnen 21-17. Kieboom dus kampioen Jongens Pupillen 3. Hij werd hiermee beloond voor zijn en thousiasme in zijn hel.e doen en laten voor de tafeltennissport. BRUINISSE - De Schouwen-Duivelandse voetbal- jeugd speelde afgelopen weekend weer een aantal zaalvoetbalwedstrijden. In sporthal De Vanger kwa men alleen de E- en F-pupillen in actie. Uitslag 9 januari in De Vanger in Bruinisse: Zierikzee E2- Bruse Boys El 2-1; Renesse El- Zonnemaire El 0-0; Bruse Boys El-Renesse El 1-3; Zonnemaire El-Zierikzee E2 1-0; Zierikzee E2-Renesse El 1-1; Zonnemaire El-Bruse Boys El 1-5. SKNWK Fl-Duiveland F1 4-2; Renesse Fl-DFS F2 2-0; Duive- land Fl-Renesse Fl 0-2; DFS F2-SKNWK Fl 0-4; SKNWK Fl-Renesse Fl 1-1; DFS F2- Duiveland Fl 2-2. Ouwerkerk El-Zierikzee El 0- 4; Zierikzee El-WIK El 3-1; WIK El-Ouwerkerk El 2-1. Programma 16 januari in De Vanger Bruinisse: 9.00 uur Ouwerkerk Fl-Zierikzee F2; 9.15 uur Brouwershaven Fl- DFS Fl; 9.30 uur Zierikzee F2- Brouwershaven Fl; 9.45 uur .DFS Fl-Ouwerkerk Fl; 10.00 uur Ouwerkerk Fl-Brouwers- haven Fl; 10.15 uur DFS Fl- Zierikzee F2; 10.30 uur Zierik zee Fl-Bruse Boys Fl; 10.45 uur MEVO Fl-SKNWK Fl; 11.00 uur Bruse Boys Fl-MEVO Fl; 11.15 uur SKNWK Fl-Zierikzee Fl; 11.30 uur Zierikzee Fl- MEVO Fl; 11.45 uur SKNWK Fl-Bruse Boys Fl. 12.00 uur Bruse Boys E2-DFS E2; 12.15 uur Renesse El- Duiveland E2; 12.30 uur DFS E2-Renesse El; 12.45 uur Dui- veland E2-Bruse Boys E2; 13.00 uur Bruse Boys E2-Renesse El; 13.15 uur Duiveland E2-DFS E2. 16 januari Onderdak (hal 1): 9.00 uur Brouwershaven Dl- MEVO D2; 9.15 uur DFS D2- Ouwerkerk Dl; 9.30 uur MEVO D2-DFS D2; 9.45 uur Ouwer kerk Dl-Brouwershaven Dl; 10.00 uur Brouwershaven Dl- DFS D2; 10.15 uur Ouwerkerk Dl-MEVO D2. Coach Bob Noomen (midden) probeert de dames van MEVO'80 tijdens een time-out te motiveren om de grote opgelopen achterstand nog enigszins te verminderen. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - In sporthal Onderdak in Zierikzee heeft het damesteam van MEVO'80 een nederlaag van 17- 103 moeten incasseren tegen het Middelburgse Dynamo '70. Door gebrek aan spelervaring bij de jonge speelsters en de geroutineerde spelwijze van de gastploeg moest MEVO'80 flink achtei- de feiten aanlopen. Toch was er volgens coach Bob Noomen geen sprake van een blamage maar had het verlies heel andere oor zaken. De wedstrijd kenmerkte zich door een grote inzet van het Zierikzeese team, maar werd continue onder de voet gelopen door de speelsters van Dynamo '70. Echter, veel pogingen tot een doelpunt eindigden achter of naast de basketring, terwijl de kansen heel open lagen. Door merkbaar concentratie verlies wist MEVO'80 uit de eerste helft met een achter stand van 4-20 te komen. Vol gens coach Bob Noomen draai de zijn ploeg van geen meter: ,,Ik zie veel te veel dat er bij de speelsters concentratieverlies optreedt. Jammer dat het ge beurt, maar ja, vandaag moest ik zelf als scheidsrechter inval len omdat de opgeroepen per soon niet kwam opdagen. He laas, want de meiden hebben er belang bij dat ik ze vanaf de bank kan coachen. Nu kan je als scheidsrechter ook nog niet eens je eigen ploeg aanmoedi gen." In de tweede helft was er een complete doelpuntenregen van Middelburgse kant. De gehele verdediging van MEVO'80 leek verdwenen te zijn. Alleen de offensieve speelsters konden hun krachten nog af en toe to nen. Volgens. Noomen lag de oorzaak van het verlies niet zo zeer in de kwaliteit van de ploeg maar in de competitie- opzet. „Vorig jaar was er in de tweede klasse nog sprake van een poule met maar vier ploe gen. Dat was te weinig om goed te kunnen strijden om de titel. Besloten is om de eerste en tweede klasse samen te voe gen. Het gevolg is dat de ploe gen uit de tweede klasse stevig worden ingemaakt door de ploegen uit de eerste klasse. Geen blamage Het verlies van MEVO'80 is daarom zeker geen blamage", aldus coach Bob Noomen die ook tevens voorzitter is van de Zierikzeese basketbal vereni ging- „We misten vandaag Ester Hophuis, zij is spelverdeelster en kan de jonge ploeg zeker op sleeptouw, nemen. Vooral om dat de jonge speelsters nog weinig ervaring in deze klasse hebben. Als de ploeg een jaar in deze klasse heeft gespeeld, zal de nodige ervaring worden opgedaan; ook al verliezen ze dit seizoen alles, dan kan je ie dere wedstrijd als een training zien", aldus Noomen. De ploeg uit Middelburg had als pré dat er enkele speelsters op lande lijk niveau hebben gespeeld. Zij konden met een stuk erva ring en routine de wedstrijd ge makkelijk naar hun hand zet ten. Duidelijk was dat on danks de grote inspanning van MEVO'80 de krachtsverhou ding niet eerlijk verdeeld was. Noomen blijft echter optimis tisch over zijn ploeg:.Verliezen is geen ramp, laat ze maar er varen hoe het is om in deze klasse te spelen". Heren Mevo '80 Het herenteam speelde op het zelfde moment als hun vrouw lij ke collega's tegen de Vlis- singse ploeg Marathon. Met een verliesstand van 38-25 zochten zij de kleedkamer op. Volgens teamlid De Ridder was het tegen de verwachting in om te verliezen. „De spelopzet kwam veel te langzaam op gang, daarbij komt dat we twee lange spelers missen, en dat merk je direct". Opmerkelijk was ook het con centratieverlies dat de Zierik zeese ploeg in de tweede helft nekte. Volgens De Ridder een mankement waar nog wel iets aangedaan kan worden". van een geheide remise te be reiken: IV2-2V2. In de tijdnood fase won Seeleman volgens verwachting: iy2-2y2. Maar Van Nierop verloor kort daarop eveneens volgens de prognose en dat betekende IV2-3V2. Owe Boersma had de gehele middag staan beuken op de stelling van Slagboom, maar deze hield on verwacht taai en lang stand. Op tijd terugschakelen naar de verdediging was een vereiste en toen dat niet gebeurde moest Boersma in mat be rusten, nadat de counter hem alle illusies had ontnomen. Dat betekende verlies voor Zierik zee: iy2-4y2. Positioneel spel Hans Aangeenbrug, ditmaal aan bord 3, blijft scoren. Hij had met positioneel spel de te genstander ver in de verdedi ging gedrukt en net toen Van Donk zich dacht te bevrijden sloeg Aangeenbrug weer ou derwets toe. Met de schaarse middelen toverde hij een heuse koningsaanval uit de hoge hoed en dat kostte Van Donk een stuk, die nog veel te lang doorging, maar het werd toch 2y2-4'/2. Bart Karstens aan bord 8 speelt beter en beter. Hij had met secuur spel in een Franse opening Tferlouw een pion ont futseld en met het geduld van een ouwe rot haalde Bert al hengelend de winst binnen: 3y2-4l/2. „Speelden ze allemaal maar zo goed", verzuchtte trai ner Visser na afloop?. MAASTRICHT - De recessie in de sportsponsoring is ook merkbaar voor Fred Rompel- berg. De Limburgse beroeps- renner, die dit jaar op de zout- vlakte van de Amerikaanse staat Utah voor de derde keer het wereldsnelheidsrecord wil de aanvallen, kreeg maandag een bedankje van Word Per fect, de sponsor van de wieler ploeg van Jan Raas. ZIERIKZEE - Opnieuw heeft de hoofdmacht van schaakvereniging Zierikzee in de KNSB-competitie verloren en ditmaal volkomen onnodig. Sliedrecht staat bovenaan, maar dat was aanvankelijk aan het krachtsverschil niet te merken. Ongemerkt is Zierikzee via een aanvankelijke derde plaats in de degradatiezo ne beland. ,,Er zullen in de volgende ronden weer punten gescoord moeten wor den", was dan ook de mening van teamleider Boersma. Na de openingsfase was de stand aan de meeste borden min of meer gelijk. Na verloop van tijd moest Zierikzee aan de borden 5, Krijger tegen Hok ken, bord 6 Van der Veken te gen Boer en bord 7, Van Nierop tegen Klop toch in de verdedi ging. Visser had inmiddels te gen Breedveld aan bord 1 met zwart gelijk spel behaald en daar was de remise dan ook snel een feit. De volgende uit slag was zeker twee uur later en wel aan bord 5. Krijger ver loor een pion en toen nog één en na een mislukte wanhoops- aanval moest hij de koning om leggen: Vi-lVi. Masochisme Ondertussen was Erjen van Nierop in een verloren stand terecht gekomen en ook Owe Boersma aan bord 2 tegen Slagboom, stond niet meer ge heel fris. Daarentegen had Jan Seelemaan tegenstander v. Re- kom overspeeld en dat deze niet opgaf was toe te schrijven aan puur masochisme. Hans Aangeenbrug stond goed tegen Van Donk. Gerrit Visser overpeinst zijn stelling. Het wordt tenslotte remi se. (Foto: Joop van Houdt). De volgende uitslag was dra matisch. Richard van der Ve ken was in de verdediging ge drongen, maar hij had toch goede kansen op remise. Tben hij tenslotte naliet aanval en verdediging te combineren werd hjj mat gezet, in plaats

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9