Golfclub Grevelingenhout besluit succesvol seizoen Erik van der Wekken test nieuwe 250cc motor bij indoorcross in Zeelandhallen Recreatie badminton- competitie Schouwen zaterdag- en zondagvoetbal Geen verrassing in schaakcompetitie r Grote belangstelling voor Indoor Motorcross in Goes Cross kampioen schappen Delta Sport Vossenjacht Middelkamp Vergadering ZRTC PROGRAMMA DONDERDAG 7 JANUARI 1993 NR 25286 9 De 26-jarige Erik van der Wekken uit Zierikzee toont zijn nieuwe 250cc Kawasaki motor. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Motorcrosser Erik van der Wekken uit Zierikzee heeft zich de laatste weken speciaal voorbe reid op de Indoor Motorcross in de Zeelandhallen in Goes. Zaterdag 9 januari vindt voor eerst in Zeeland zo'n dergelijk evenement plaats. Ook voor de 26-jarige Zierikzeeënaar is het voor de eerste keer dat hij een indoor-cross rijdt. Ook de twee motorfanaten Martin en Peter van der Weele uit Brouwershaven verschijnen met hun 250cc motor aan de start. ZIERIKZEE - In de afgelopen decembermaand zijn in de eilandelijke recreatiecompetitie weer de nodi ge partijen gespeeld. Het aantal wedstrijden in deze maand is met alle feestdagen niet zo hoog, wat als gevolg heeft dat de standen ook niet opzienbarend zijn gewijzigd. In klasse 1 zijn drie wedstrijden ge speeld waarbij Torpedo uit Brouwershaven en Noordgouwe 2 er elk twee voor hun rekening namen. Ze hielden allebei aan deze partijen twee punten over. De motorcrosser Erik van der Wekken, die vorig seizoen nog de aanmoedigingsprijs kreeg van de gemeente Zierikzee, heeft afgelopen seizoen weer uitstekende prestaties geleerd op verschillende 'wedstrijden in Nederland en België. Echter, deze prestaties werden behaald op outdoor-circuits. Inmiddels heeft Van der Wékken een splinternieuwe motor aange- Ooit begonnen met een groepje van zes golfers is thans.de ge middelde opkomst zo'n dertig enthousiaste golfers die iedere woensdagmiddag in een heel gezellige en ontspannen golf- schaft. De 250cc Kawasaki is dan ook een lust voor het oog. ,,De andere motor was versle ten. Ik heb daar twee jaar op gereden maar eindelijk moet je een motor al na een jaar inrui len. Als je veel wedstrijden rijdt dan raakt een motor op en dan worden ook de kosten veel te hoog", vertelt Van der Wek ken.' dag transformeren. Met de her endag op de laatste woensdag van 1992 werd het golfseizoen grandioos afgesloten. Een cross-country met zevenen twintig deelnemers werd on- ,,Het is ook belangrijk om re gelmatig een nieuwe motor aan te schaffen, is het alleen maar voor de verbetering van de technische snufjes. Bij deze motor, die 98 kilo weegt, is vooral de stuureigenschap enorm verbeterd. Ook het frame heeft een technische ver betering ondergaan". Van der Wekken gaat ervan uit dat hij zaterdag in ieder géval in dè fi- der bijna ideale weersomstan digheden gespeeld. Voor Ge rard de Jager was het de laat ste herendag onder zijn lei ding. Inmiddels heeft voorzit ter Jan Pomper de bezielende nale komt te rijden. „In de 250cc klasse zijn drie series van achttien rijders. Daarna ko men er twee halve finales en vinden er ook nog verschillen de herkansingen plaats om een plaatsje te verdienen in de halve- en/of finaleplaats. Ik voel mij momenteel in goede vorm maar dat komt omdat ik de afgelopen wéken behoorlijk leiding overgenomen en een uiterst deskundig viertal men sen om zich heen verzameld. Wisselbeker Tijdens de laatste golfdag van 1992 werden na afloop enkele seizoenkampioenen 'in de schijnwerper geplaatst. De meest begeerde seizoenprijs is de Gerard de Jager beker. Deze wisselbeker wordt uitgereikt aan diegene die over het sei zoen genomen de wekelijks beste prestaties heeft laten no teren. Afgelopen seizoen kwam hier, de nog maar kort golf spelende, Joop de Vlieger uitZierikzee als winnaar uit de bus. Met een goede voor sprong op zijn rivalen behaal de hij met 62 Stableford punten de eerste plaats. Tevens \terbe- terde hij zijn persoonlijke han dicap van 36 naar 23. Matchplay Voorzitter Jan Pomper was de winnaar van de Matchplay 1992. Op de voet gevolgd door Gerard de Jager die een goede tweede plaats behaalde. In de verliezersronde van deze com petitie werd Arie den Hertog eerste en Piet Nipius tweede. Alle heren werden vanwege hun prestaties met een prachti ge beker en applaus beloond. De jaarkampioen op de kleine oefenbaan werd Gerrit Kruit hof, terwijl Jan Pomper en Wim Plug respectievelijk een tweede en derde plaats deel den. Het oefenbaanrecord (PAR) kwam in handen van Ge rard de Jager. heb getraind. Zo ben ik een paar keer op de Maasvlakte gaan trainen en heb ik afgelo pen weken ook een aantal wed strijden verreden in België en op de Maasvlakte. Afgelopen week won ik een wedstrijd op de Maasvlakte en dat geeft mij een goed voorgevoel voor de komende wedstrijd in de Zee landhallen", aldus Erik van der Wekken, die vrachtwagen chauffeur is. Springschansen Voor de vele motorcrossers is een indoorcircuit een moeilijk te berijden wedstrijd. Vooral de scherpe bochten, wasborden en springschansen vereisten de nodig concentratie, conditie en techniek van de rijder. „Ja, dat wist ik ook, daarom heb ik de laatste weken behoorlijk ge traind. Kijk, als je daar goed wilt presteren dan moet je er ook wat voor doen. Maar als ik het ritme te pakken heb dan heb ik er alle vertrouwen in dat een finaleplaats zo zo haal baar is tussen de 54 deelne mers". De organisator, Stich ting Motorsport Zeeland, waar bij verschillende verenigingen uit de regio bij elkaar zijn ge bracht, heeft inmiddels een deelnemersstop ingevoerd. Ruim honderdtwintig inschrij vingen. in de klassen 80cc, 125cc en 250cc en zwaardèr moeten de Indoor Motorcross in de Zee landhallen tot een succes ma ken. Hoewel de Zeelandhallen in Goes niet te vergelijken zijn met stadions is de technische staf er toch in geslaagd een aantrekkelijk circuit neer te leggen. Om dit circuit zo goed mogelijk aan te leggen wordt er plus minus 1200 ton speciale grond de Zeelandhallen inge voerd. De samenwerking met Indoor Zeeland Paardensport is uniek te noemen want hierdoor kan het zand, dat nodig was voor de paardenwedstrijden afgelopen week, weer gebruikt worden voor de Indoor Motorcross. Naast Erik van der Wekken ne men ook de motorcrossers Mar tin en Peter van der Weele uit Brouwershaven deel aan het groot opgezette evenement. Programma zaterdag 9 januari in de Zeelandhallen: De trai ningen beginnen om 12.00 uur en duren tot 14.00 uur. De wed strijden in de verschillende klassen beginnen om 15.00 uur. het einde wordt verwacht om 22.00 uur. SCHUDDEBEURS - Zaterdag 9 januari houdt atletiekclub Delta Sport haar traditionele cross-clubkampioenschappen in de bossen van Schudde- beurs. Het bos van Mon Plaisir, het landgoed in Schuddebeurs, is het decor van de strijd om een groot aantal club-titels. Vanaf de pupillen zeven jaar) tot en met de veteranen wordt in mi nimaal twintig leeftijdscatego rieën de sportieve strijd aange bonden. De aanvang van de 'clubkampioenschappen, naar verwachting met meer dan honderd deelnemers, is om half twee. Eerst gaan de pupil len van start voor het achthon- "derdvijftig meter lange par cours (1 ronde). Om kwart voor drie is de laatste start voor de oudste groep over zeven ron den. Glad parcours Jan Hoek, de clubkampioen van vorig jaar bij de senioren, zal ongetwijfeld de strijd moe ten aanbinden met de Marok kaanse loper Rachid Ben Mezi- ane en Johnny Quaak. Naar verwachting zal het met de hui dige weersomstandigheden een echte cross worden. Hierbij zal de behendigheid op het gladde parcours van doorslaggevende betekenis zijn. Noordgouwe speelde op 3 de cember uit tegen Zierikzee 14 en moest hard werken om games te winnen. Bij het begin van de laatste partij stonden de spelers van Noordgouwe achter met 2-3. Alleen een ge wonnen mix-partij kon hen nog aan één punt helpen. Ech ter na drie lange games moes ten ze de overwinning laten aan Zierikzee. De tweede wedstrijd van Noordgouwe 2 moest in Brou wershaven worden gespeeld te gen Torpedo 1. Het werd voor Tbrpedo dat de vorige ontmoe ting had gewonnen, ondanks een mooie en spannende wed strijd toch een wat ontluiste rende uitslag namelijk, een verlies met 5-1. Torpedo ontving in eigen huis ook nog de ploeg van ZSC 2 en speelde voor het eerst met een nieuwe dame in de ploeg nadat eerste dame Katie van der Male die dertien jaar deel uitmaakte van dit team een punt zette achter het spelen van wedstrij den. Dat een zodanige verande ring in een team moeilijk is bleek ook wel uit de wedstrijd. Van de zes partijen moesten er drie worden beslist met drie games. Uiteindelijk won Ibr- pedo de wedstrijd met 4-2 wat voor hen betekende dat er nog aansluiting bleef met koploper Zierikzee. ZSC 2 liep dus weer tegen een nederlaag aan en staat na een halve competitie helaas nog zonder punt. Overtuigend Ook in klasse 2 werden drie wedstrijden gespeeld. Net als in klasse 1 is hier een team van Zierikzee koploper. Ze speel den tegen ZSC 1 uit Scharen- dijke en wonnen zeer overtui gend met 5-1 en bouwden hun voorsprong nog wat verder uit. Alleen de damesenkel-partij ging verloren voor Zierikzee. ZSC speelde ook nog een keer thuis en wel tegen Noordgouwe 3. Hier was duidelijk meer sprake van een echte wedstrijd gezien het verloop van de ge speelde games. Afgezien van een gemakkelijk door Noord gouwe gewonnen damesenkel 'S-GRAVENPOLDER - Zeeuw se Ren en Toerclub Theo Mid delkamp houdt zondag 10 ja nuari en 17 januari een Vossen jacht. De deelname is voor alle cate gorieën en er wordt gestart om 10.30 uur vanaf sporthal Zwake in 's-Gravenpolder waar tevens ook gelegenheid is om te ver kleden en te douchen. Kees Polderman kon met zwart tegen Hans Aangeenbrug eerst nog wel tegenstand bieden. Na het middenspel kon hij de aan val van Aangeenbrug echter niet meer afslaan en moest op geven. Richard van der Veken won na een lange partij net één pion meer in het eindspel van Aad Bloom. Uitslagen O. Boersma- J. Verduijn den Boer 1-0 H. Aangeenbrug- C. Polderman 1-0 R. v. d. Veken-A. Bloom 1-0 J. Hoogstrate-C. van Eldik 1-0 J. Verkerk-C. van Eldik 1-0 P. Kramer-J. Pannekoek 0-0 Na twaalf ronden is de huis houdelijke competitie nu hal en mixpartij, waren de overige partijen zeer spannend. Het eindresultaat was een winst voor Noordgouwe met 4-2. Space Shuttle 1 uit Ouwerkerk speelde ook tegen Noordgouwe 3. De ploegen verdeelden de wedstrijdpunten onder elkaar. Wanneer een partij werd ge speeld was er telkens sprake van ruime cijfers en dus klaar blijkelijk weinig gevecht. De eerste drie partijen voor Noordgouwe, de laatste voor Space Shuttle. Al met al een beetje vreemde wedstrijd. Klasse 3 was snel klaar in de maand december. Er werd slechts één wedstrijd gespeeld. De Meppers uit Burgh-Haam- stede ontving Netovertnet 2 uit Bruinisse en knalde er met 6-0 overheen. Een duidelijk geval van overklassen. Voor de Mep pers een aangenaam gebeuren omdat ze nu opschuiven van positie drie naar positie twee op de ranglijst. Uitslagen en standen Klasse 1: Zierikzee 14-Noord- gouwe 2 4-2; Tbrpedo 1-ZSC 2 4-2; Torpedo 1-Noordgouwe 2 1-5. Zierikzee 14 5 4 0 1 8 19-11 Noordgouwe 2 6 3 1 2 7 23-13 Torpedo 1 6 3 1 2 7 18-18 Noordgouwe 1 5 2 2 1 6 18-12 ZSC 2 6 0 0 6 0. 6-30 Klasse 2: Zierikzee 15-ZSC 1 5-1; Noordgouwe 3-Space Shuttle 1 3-3; ZSC 1-Noordgou- we 3 2-4. Zierikzee 15 6 5 1 0 11 27- 9 Zonnemaire 1 5311 719-11 Noordgouwe 3 6 1 3 2 5 17-19 Space Sh. 1 5 0 4 1 4 14-16 ZSC 1 6 0 15 1 7-29 Klasse 3: De Meppers 1-Net- overtnet 2 6-0. Space Sh. 2 4 4 0 0 8 18- 6 De Meppers 1 5 3 11 7 19-11 Netovertnet 1 5 2 2 1 6 17-13 Zierikzee 16 5 2 1 2 5 16-14 Torpedo 2 3 0 0 3 0 4-14 Netovertnet 2 4 0 0 4 0 4-20 GOES - Op vrijdag 8 januari wordt in Goes een algemene le denvergadering gehouden van de Zeeuwse Ren- en Tourclub Theo Middelkamp. Op de agenda staat de begro ting 1993 en de verkiezing van een nieuw bestuurslid. Kandi daat is de heer W. van Kooten uit Bruinisse. De vergadering is van 19.00 tot 20.00 uur en wordt gehouden in café Flora aan de Grote Markt 22. Aan sluitend wordt een Nieuw jaarsreceptie gehouden. verwege. Volgens het gehan teerde Keizersysteem ziet de ranglijst er als volgt uit: Ranglijst: 1. O. Boersma 387 punten, 2. H. Aangeenbrug 296, 3. R. van der Veken 289, 4. M. Krijger 264, 5. B. Karstens 231, 6. E. van Nierop 231, 7. J. Dop per 219, 8. J. van Dalsen 218, 9. A. M. van der Westen 207, 10. J. Bom 179, 11. J. G. Verduijn den Boer 164, 12. A. A. M. Bloom 162, 13. J. J. Hoogstrate 159, 14. S. Stoel 140, 15. C. P. Polder man 138, 16. J. Pannekoek 138, 17. A. Bandsma 137, 18. P J. Le gerstee 132, 19. T. Brouwer 111, 20. J. C. Baris 101, 21. J. Ver kerk 98, 22. C. van Eldik 86, 23. D. Doeswijk 74, 24. R. T. van der Veken, 74, 25. H. Bremer 67, 26. A. van Meeteren 38. 27. mevr. E. Ribbens 32, 28. P. Kra mer 10. Voorzitter Jan Pomper feliciteert Joop de Vlieger (rechts) met de Gerard de Jager Wisselbeker. Afdeling Zeeland zaterdagcompetitie Ie klas Heinkcnszand-GPC Hocdekenskcrke- Brouwcrshaven Duiveland-Krabbendijke Middclburg-MEVO Res. Ie klas Kapellc 3- Kloetingc 3 Dauwcndacle 2- Scrooskcrke 3 Cadzand- Nieuwdorp 3e klas C Nieuwland 3-ZSC 2 3e klas D 's-H. Arendskcrkc 4- Ycrseke 5 DFS 4-Oostkapelle 4 Ritthcm 3-Ritthcm 2 VCK 4-Mceuwen 7 Afdeling Zeeland zondagcompetitie Robur-IJzcndijke Ouwerkerk-Zcclandia Aardenburg-Biervliet 2e klas A Terhole-Rencsse Domburg-SDO Oostburg- Hulstcrloo Kwadcndamme- Noormannen Sluis- Schoondijkc 2e klas B Jong Ambon2- Walchercn 3 Domburg 2- Zecland Sport 2 3c klas A Liberty-Rcncssc 2 Dostana-Jong Ambon 4 Volharding-Cortgcne Zeeland Sport 3- Vlissingcn 4 RCS 5-Goes 3 4c klas A Cortgcnc 2-Volharding 3 Zonncmaire-Rcnesse 3 Ouwerkerk 2- Dreischor 2 Ouwerkerk 3- Patrijzen 5 'Damescompetitie 4c klas B WIK-Jong Ambon Bekercompetitie Zaterdagbeker Brouwershaven 2- Duivcland 2 Scrooskerkc 4-DFS 2 Wolfaartsdijk 2- MEVO 2 MEVO 3- Middelburg 2 SKNWK 2-DFS Juniorenbeker Krabbendijkc Al- Zierikzec Al Kloetingc Bl- Zicrikzce BI Goes Cl-SKNWK Cl BRUINISSE - Golfclub Grevelingenhout uit Bruinisse heeft een uitstekend sei zoen in grootste stijl afgesloten. De laatste herendag: „every inch a gentleman" werd anderhalf jaar geleden op initiatief van Gerard de Jager gestart. ZIERIKZEE - Het was niet druk op de eerste schaak avond van het jaar. Er werden slechts zes wedstrij den gespeeld. Jan Verduijn de Boer speelde tegen O. Boersma een aardige partij, maar het krachtsver schil was duidelijk te groot. Hij verloor dus.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 9