Honderden toeschouwers verwacht bij alweer de negende modelspoorbeu rs Geen rijexamens meer in Zierikzee autoschade? de kortste weg naar herstel KORT AUTOSCHADE Tiende Nieuwsbode-reis deze keer naar het Duitse Cochem in het Moezeldal RESERVERINGSBON Winnares foto-wedstrijd kerstmarkt Stichting Museumhaven koopt houten hoogaars Bewegen voor ouderen in water zwembad Onderdak Zaterdag 9 januari in het Tonnenmagazijn Drie drie-daagse reizen in maart 1993 WOENSDAG 6 JANUARI 1993 3 BROUWERSHAVEN - Op zaterdag 9 januari kunnen alle liefhebbers van mo delspoor weer aan hun trekken komen op de modelspoorbeurs die in het Ton nenmagazijn in Brouwershaven wordt gehouden. Organisator Frits Krikke ver wacht dat het er velen zullen zijn. „De modelspoorbeurs wordt dit jaar voor de negende keer gehouden en heeft haar bestaansrecht al lang bewezen. Ieder jaar komen er tussen de zes- en achthonderd bezoekers. Ook nu verwachten we weer veel mensen, zowel hobbyisten, handelaren als de nieuwsgierige kijkers", aldus Krikke. De openingstijden van de beurs zijn van 09.30 tot ongeveer 15.30 uur. Normaal gesproken wordt de modelspoorbeurs die al een be hoorlijke naam in met name Zuidwest-Nederland heeft ver kregen, op de eerste zaterdag van de maand januari gehou den. Gezien het feit dat de eer ste zaterdag dit jaar vlak na Nieuwjaar valt is besloten de beurs door te schuiven naar za terdag 9 januari. Deelnemers Ieder jaar heeft Krikke de be schikking over een vaste groep van ongeveer 25 deelnemers die hun treinen en banen en aller lei andere onderdelen en toebe horen tonen, ruilen en verko pen aan belangstellenden. Zij zijn afkomstig uit Zeeland, maar ook uit Zuid-Holland en Noord-Brabant. Een paar deel nemers komen zelfs uit Purme- rend. Dit beursgedeelte zal plaatsvinden op de beneden verdieping van het Tbnnenma- gazijn. Op de eerste etage zijn de rij dende treinen te bewonderen. Met name deze banen zullen bij het publiek veel belangstelling wekken. Maar niet alleen de rails en het rollende materieel is de moeite van het bekijken waard. Ook naast en tussen de banen is er van alles te bewon deren. Van de aankleding is na melijk veel werk gemaakt. Zo lopen er tussen de treinrails ook banen met elektrische auto's, op dezelfde schaal ge maakt als de treinen, en zijn er onder meer stations, huisjes en poppetjes opgesteld. Dat alles geeft het geheel een levensecht beeld. De modulenbanen zijn ook dit jaar weer opgesteld door de Modelspoorvereniging De Baanbrekers uit Brouwersha ven, maar ook enkele particu lieren hebben hun banen neer gelegd. Toebehoren Op de benedenverdieping kan er van alles geruild en gekocht worden. De mooiste locomotie ven, treinstellen, banen en alle mogelijk denkbare toebeho ren. De deelnemers zijn ook gaarne bereid in te gaan op vragen die leven bij het pu bliek over deze hobby die zich nog steeds in een groeiende be langstelling weet. Zo kunnen vragen worden gesteld over het opbouwen en aankleden van banen. Ook kunnen hier trei nen en locomotieven op hun waarde worden getaxeerd. Thxaties met soms een verras sende uitkomst Organisatie Met de organisatie van de beurs is Krikke al ruim drie maanden bezig. Vantevoren moet er voor zo'n grootscheeps evenement natuurlijk van alles worden geregeld en vastge legd. Met het opzetten van de banen wordt komende vrijdag reeds begonnen. Om het de be zoekers zo makkelijk mogelijk te maken staan bij de ingangen van Brouwershaven borden met hierop de bewegwijzering richting het Tbnnenmagazijn. Ook staan de parkeergelegen- heden aangegeven. DEN HAAG - De Stichting Duinbehoud heeft bij de Raad van State schorsing gevraagd van de ontgrondingsvergun ning voor het nieuwe circuit Zandvoort die Gedeputeerde Staten van Noord-Holland eind vorig jaar heeft verleend. De stichting heeft bij aan de raad tevens beroep aangete kend tegen het bestemmings plan „Circuitgebied". Een woordvoerder van Duinbehoud heeft dat bekendgemaakt. ROTTERDAM - Perron Nul, de opvangplaats voor drugs verslaafden naast het het Rot terdamse Centraal Station, moet op die plek verdwijnen. De Rotterdamse korpschef R. Hessing achtte het maandag in zijn Nieuwjaarsrede onaan vaardbaar dat ,,het eerste ge zicht van Rotterdam nog lan ger dagelijks door tienduizen den mensen als één van de on veiligste plaatsen van de stad wordt ervaren". WEESP - De fabrikanten van schaatsen kunnen de vraag goed aan. „Het is topdrukte bij ons, maar we zijn nog lang niet uitverkocht", zo zei een woord voerster van schaatsfabriek Vi king in Weesp. Viking, gespeci aliseerd in noren, zegt voorbe reid te zijn op een vorstperiode zoals die nu in Neflerlands heerst. Op sommige plaatsen in Nederland moesten detail listen de afgelopen dagen al „nee" verkopen. ZIERIKZEE - Van 9 tot en met 12 december werd er in de Nieuwe Kerk in Zierikzee een kerstmarkt gehouden. Reisbureau Van Fraassen had een fotowedstrijd met de titel Ken uw eiland uitgeschre ven. Van acht foto's gemaakt op Schouwen-Duiveland, moest men raden in welke plaats de foto's gemaakt zijn. Zo'n driehonderd bezoekers deden mee aan de wedstrijd. Uit de goede inzendingen werd door de organisator van de kerstmarkt, de heer L. M. van der Zwan de winnaar getrokken. Mevrouw Van de Kasteele uit Zierikzee bleek de gelukkige. Zij won een reischeque ter waarde van 150 gulden die zij gisteren, 29 december, ten kantore van Reisbureau Van Fraassen in ontvangst heeft genomen. (Foto: Marijke Folkertsma). Voornemen CBR: ZIERIKZEE - Het Centraal Bureau Rijvaardigheids bewijzen (CBR) is voornemens de oproepplaats Zie rikzee te sluiten per 1 mei 1993. Dat betekent dat er dan geen rij-examens meer kunnen worden afgelegd in Zierikzee. Dat schrijft het CBR in een brief aan de gemeente Zierikzee. Vrijdag 8 januari vergadert de werkgroep Zierikzee oproep plaats rij-examens onder lei ding van burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee over de vraag welke stappen men kan ondernemen om het plan van het CBR tegen te hou den. In deze werkgroep zijn de rijschoolhouders en advocaat mr. H. van Pijkeren vertegen woordigd. Motieven Het CBR draagt verschillende motieven aan voor haar plan nen. Zo zou onduidelijk zijn in hoeverre de reconstructie van het kruispunt Laan van St. Hi- laire/Westbrug/Scheldestraat werkelijk is uitgevoerd vol gens vooraf verstrekte tekenin gen. In zijn huidige staat heeft genoemde kruising naar het oordeel van het CBR geen meerwaarde ten opzichte van de oude situatie. Niet tevreden Verder wordt vastgesteld dat de reconstructie van de aan sluiting Julianastraat op de Weg naar De Val nog niet is uit gevoerd. Ook is het CBR niet tevreden over de fietsstroken en wordt aangevoerd dat de aanpassing van de Laan van St. Hilaire veel later plaatsvindt dan 'in gemoede kon worden verwacht'. „Niet betwist wordt dat er voortgang in de plannen zit, doch een goede examensi tuatie is nog niet bereikt", al dus het CBR. Advertentie Bannlnklaan 8 4301 NN Zierikzee Tel. 01110-13551 ZIERIKZEE - De Stichting Museumhaven Zierikzee heeft de houten hoogaars Vrouwe Alize aangekocht. Daarmee heeft de stichting nu twee authentieke schepen - een rivierklipper en een hoogaars - in haar bezit. De Vrouwe Alize die in het ver leden voor de garnalenvisserij werd gebruikt, werd in 1878 in Arnemuiden gebouwd. Dit ge beurde in opdracht van Joost van Belzen. Het schip, met ori gineel spriettuig en iepen vlak, heeft in zijn bestaan onder ver schillende registraties gevaren zoals onder meer de Bru 7, 10 en 26. In 1928 werd het spriet tuig vervangen door een gaffel- tuig en in 1930 werd er een mo tor ingebouwd. Na de Tweede Wereldoorlog kwam het schip in particuliere handen en kreeg het weer het authentieke spriettuig. Door de aankoop van dit schip kon de Stichting Museumhaven voorkomen dat deze hoogaars naar htet buitenland-verdween. De aankoop van de Vrouwe Alize is mogelijk geworden doordat de Slavenkas de Stich ting Museumhaven een rentelo ze lening heeft verstrekt voor deze aanschaf. Eerder al kocht de stichting de rivierklipper Van Kinsbergen. Om het onderhoud en de restauratiekosten van de sche pen te kunnen bekostigen kun nen de schepen worden ver huurd aan de organisatoren van havendagen en andere ma ritieme evenementen. Voor het toezicht op en onderhoud van de schepen, iets dat door de Vereniging Vrienden Museum haven wordt uitgevoerd, zijn vrijwilligers meer dan wel kom. ZIERIKZEE - In zwembad Onderdak gaat op dins dag 12 januari een cursus Bewegen voor ouderen van start. Deze watergymnastiek bestaat uit het doen van mobiliserende-, ontspannings- en vaardigheid soefeningen in het water. Hierdoor kunnen ouderen zich al bewegend heerlijk ontspannen en worden hun gewrichten los en soepel gemaakt. De watergymnastiek is er voor iedereen vanaf vijftig jaar. Of men nu wel of niet kan zwem men, de oefeningen zijn zoda nig op elkaar afgestemd dat men niet te zwaar belast wordt. De lessen worden gege ven op dinsdagmiddag van 13.45 tot 14.15 uur in zwembad Onderdak in Zierikzee. Het water is dan extra verwarmd tot een temperatuur van 32 gra den. De lessen duren dertig minu ten. Voorafgaand aan de les of naderhand kunnen de deelne mers zelf nog oefenen of ge woon lekker vrijzwemmen. De lessen staan onder leiding van deskundige leiders, die er voor zorgen dat er een zo groot mo gelijke variatie in de oefenin gen zit. Een tienbadenkaart kost 31 gulden. Voor mensen vanaf 65 jaar is dit 22,50 gul den. Wie graag mee wil doen aan de watergymnastiek, maar niet zeker weet of hij/zij het qua ge zondheid aankan, informeer dan even bij de huisarts. Deze kan vertellen of het al dan niet verantwoord is. Het is in ieder geval een gezellige manier van bezig zijn aan de gezondheid. Voor meer informatie kan men bellen naar Zwembad Onder dak, 01110-13690. SCHEVENINGEN - Het 7de In ternationaal Muziek Concours Scheveningen 1993, dat van 23 maart tot en met 1 april in het Circustheater in Scheveningen zou worden gehouden, gaat niet door. De organisatoren hebben het evenement afgelast omdat het Circustheater, dat op het moment wordt ver bouwd, onvoldoende facilitei ten biedt om een hoog gekwali ficeerd concours te houden. Advertentie Voor al uw reparaties aan radio-TV-video KLEINGELD ELECTRONICS St. Domusstraat 79 Zierikzee. 01110-13348 ZIERIKZEE - De Zierikzeesche Nieuwsbode viert met haar jaarlijkse uitstapje voor de lezers dit jaar een jubileum. Nadat vorig jaar een uitstapje naar Ham burg werd gedaan voert de tiende Nieuwsbode-reis dit jaar naar het sfeervolle stadje Cochem in het Duitse Moezeldal. In de maand maart zijn er drie vertrekda ta gepland voor deze goed verzorgde drie-daagse reis. Gezien de belangstelling voor dit uitstapje is een tijdige opgave noodzakelijk. De tweede busreis is inmid dels volgeboekt. Voor de eerste en derde reis zijn nog wel plaatsen beschikbaar! In samenwerking met Tburing- carbedrijf Van Oeveren uit Zie rikzee, die eveneens voor de tiende keer zorg draagt voor de comfortabele reis, is dit jaar gekozen voor het schilderachti ge Moezeldal. Het dal staat niet alleen bekend om haar uit stekende wijn, maar ook de prachtige natuur en de pitto reske dorpjes zullen bij velen verbazing opwekken. Hotel Als overnachtingsplaats is ge kozen voor het comfortabele hotel Panorama. Alle kamers in dit hotel zijn voorzien van bad of douche en toilet, radio en kleurentelevisie terwijl op de meeste kamers ook een mi nibar aanwezig is. Hotel Pano rama heeft tevens de beschik king over een zwembad, een sauna en een lift. De ligging van het hotel is op ongeveer 800 meter van het gezellige cen trum van Cochem. Reislei der/bestuurder is ook dit jaar weer Rinus van der Voorden. Ook hij viert een jubileum, want Rinus is ook voor de tien de keer de reisleider. Nog meer als andere jaren is hij zich mo menteel weer grondig aan het voorbereiden om in maart zijn gasten de mooiste plekjes uit het Moezeldal te kunnen tonen en allerlei wetenswaardighe den over het verleden en heden van dit gebied te vertellen. Eerste dag Na vertrek uit de diverse opstapplaatsen rijdt de moder ne touringcar allereerst naar de Grevelingendam voor de ge bruikelijke groepsfoto. Nadat iedereen zijn zitplaats weer heeft ingenomen gaat de reis verder naar de omgeving van Eindhoven waar het eerste kopje koffie wordt genuttigd. Na de grenspassage bij Vaals wordt van de snelweg afgewe ken om via een prachtige rit door de Noord-Eifel aan te ko men in het stadje Rurberg. Hier wordt de lunch gebruikt waarna vervolgens 's middags de reis verder voert door het Natuurpark Noord-Eifel. Via Blankenheim en Ulmen komt de bus aan het einde van de middag aan bij het hotel in Co chem. Nadat de kamers zijn in genomen en de koffers zijn uit gepakt wacht de gasten hier het eerste diner. Tweede dag De tweede dag wordt begonnen met een uitgebreid ontbijtbuf fet. Met een goed gevulde maag heeft een ieder aansluitend de mogelijkheid om wat rond te kijken in het zeer gezellige cen trum van Cochem. Uiteraard rijdt Rinus zijn bus voor diege nen die wat moeilijk ter been zijn naar het centrum en weer terug. Na de lunch in hotel Pa norama wordt de middag be steed met een rit door het prachtige Moezeldal, de Huns- rück en het Seesbachtal. Tbr viering van het jubileum van deze tiende Nieuwsbode-reis wacht 's avonds in het eigen ho tel een uitstekend verzorgd warm- en koud buffet. Gezien het jubileum wachten hier nog enkele andere verrassingen Derde dag De derde dag staat de reizigers een tocht door de natuurgebie den in de omgeving te wachten. Na het ontbijtbuffet rijdt de bus door de bergen van de Schnee-Eifel. Bij Bitburg is een koffie-pauze ingelast. Via Prüm wordt aangekomen in de Hohe Venn, een gebergte dat eens tot de hoogste gebergten van West-Europa werd .gere kend. Over de stille wegen met veel natuurschoon wordt Coo aangedaan. Hier wordt de gele genheid gegeven om de prachti ge watervallen te bewonderen en ook de lunch wordt hier ge nuttigd. In de middag wordt via de Belgische stad Luik, ge legen aan de Maas, via de Bel gische Kempen langs Antwer pen de terugreis aanvaard. Maar alvorens vol opgedane in drukken huiswaarts te keren, rijdt de groep over de Volke- rakdam naar Ooltgensplaat. In het fort Prins Frederik, dat da teert uit 1811 verrast gastheer Klaas Baas, de Nieuwsbode- reizigers op een uitstekend di ner. In de gewelven van dit eeuwenoude fort dat de Fran sen gebruikten als bescher ming tegen de Engelsen kan het gezelschap genieten van en onvergetelijke avond. Een waardige afsluiting van de tiende Nieuwsbode-reis!! Ui teraard zorgt Rinus van der Voorden er voor dat li veilig in de woonplaats wordt afgezet. De groepsfoto van de eerste dag heeft u inmiddels ontvan gen. Inschrijving De ervaring leert dat de be langstelling voor reizen naar Duitsland altijd erg groot is. Vandaar dat er drie data zijn vastgesteld. De eerste reis van donderdag 18 maart tot en met zaterdag 20 maart, de tweede van donderdag 25 maart tot en met zaterdag 27 maart. De der de reis tenslotte is van maan dag 29 maart tot en met woens dag 31 maart. Op het bijgaande formulier kunt u uw voorkeur uitspreken voor de datum dat u mee wilt. Is de reis inmiddels volgeboekt, dan wordt met u contact opgenomen om te be zien of een andere datum wel licht uitkomst biedt. De ver wachting is dat de inschrijvin gen op de tiende Nieuwsbode- reis nog hoger liggen dan de voorgaande jaren. Het is dan ook van belang om snel te rea geren en daarmee eventuele te leurstellingen te voorkomen. Prijs De prijs van de reis naar Co chem bedraagt 375 gulden per persoon, inclusief volpension dus alle maaltijden vanaf de lunch op de eerste dag tot en met het diner op de laatste dag zijn in de prijs inbegrepen. Als dankbaar gebaar naar de abon nees van de Zierikzeesche Nieuwsbode ontvangen zij een fikse korting en kunnen voor 350 gulden inschrijven. De toeslag voor een éénpersoons kamer bedraagt 55 gulden. Doordat Tburingcarbedrijf Van Oeveren er weer in is geslaagd de normale prijs te vragen en geen verhoging door te voeren, 1. 2. 3. 4. blijft de reis voor velen toegan kelijk. Op onderstaande bon kan wor den ingevuld welke voorkeur u heeft voor een reis en of u daar bij een éénpersoonskamer wenst. Ook de reis-, bagage- en ongevallenverzekering kan via deze bon voor 7,50 gulden voor de hele reis worden afgesloten. Op deze manier blijft u een hoop papieren rompslomp be spaard. Waar u uiteraard wel aan moet denken is een geldig paspoort of een geldige toe- ristenkaart. Hoewel vaak overbodig is het toch raadzaam om aan familie of kennissen het adres van Ho tel Panorama achter te laten. Zo kan men u altijd bereiken en kunt u met een gerust gevoel het thuisfront achterlaten. Het Hoteladres: Moselroman- tikHotel Panorama, D-5590 COCHEM, Duitsland. Tele foon vanuit Nederland: 09-49 2671 8430. De organisatoren wensen u een prettige reis toe!! Geb. datum Man/Vrouw voor de lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbode JA, ik meld mij aan als deelnemer aan de lezersreis van de Zierikzeesche Nieuwsbode: Ik kies voor de reis van: donderdag 18 t/m zaterdag 20 maart 1993 donderdag 25 t/m zaterdag 27 maart 1993 maandag 29 t/m woensdag 31 maart 1993 Ik ben wel/geen*) abonnee van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Ik betaal de reissom vooraf na ontvangst van een acceptgirokaart. De reissom bedraagt 350,- p.p. (niet-abonnees 375,-). Correspon d en ti e-ad res; Naam: Straat: Woonplaats: Postcode: Telefoonnummer: Ik wens wel/geen*) éénpersoonskamer (beperkte mogelijkheid, toeslag 55,-). Ik wens wel/geen*) reisverzekering af te sluiten. Doorhalen wat niet van toepassing is. Deze reserveringsbon zenden aan: Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee, of afgeven aan de receptie van de krant aan het Jannewckken 11 te Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 3