1 WEEKEND RECEPT lieve mensen Innovatiecentrum in televisieprogramma Indoormotorcross dier in het vizier Teddy wil aardig baasje Tiende Pallandtloop wordt onder winterse omstandigheden gelopen Derde Delta-zaalvoetbaltoernooi opnieuw een geslaagd evenement Honkballers ontwaken uit winterslaap «J. DEURLOO Finale bandstoten Duivenshow Nieuwjaars duik in de Noordzee Uitslagen zaalvoetbal ZVT de Vissers met wisseltrofee naar huis VOOR VERHUUR VAN: W#B ZENTRASP0RT Snelle salamitaart WOENSDAG 6 JANUARI 1993 11 Het beslag wilde niet rijzen de hond sprong op de taart en dan die slappe toastjes 't bleet je niet bespaard. Even ging je uit je bol even stond je op je kop weer een jaartje voor de boeg 't feest zit er bijna op. Maar ondanks alle tegenslag wil je nu alleen nog maar dat je eindelijk zeggen kan: gelukkig 't is nieuwjaar 'Langeweg' Op zondagavond vanaf 21.30 uur ZIERIKZEE - Het grote publiek laten zien wat tech nologische vernieuwing en ondernemerschap bete kent. Vanuit die doelstelling liet het netwerk van innovatie-Centra in Nederland een televisiepro gramma maken. Vanaf 10 januari wordt gedu rende drie zondagavonden op TV 2 een programma uitgezon den. De televisieuitzending is vooral bedoeld voor onderne mers van kleine en middelgro te bedrijven die de technologie volgen. Daarbij ligt het accent op innovatie en hoe de onder nemer daarmee omgaat. Daarnaast is het bedoeling om via de televisieuitzendingen aan het grote publiek te laten zien wat technologische ver nieuwing en ondernemerschap betekent. De televisieproduktie is in op dracht van het netwerk van Innovatie-centra gemaakt door K&B/Ivo Niehe Produkties. De programma's worden uitge zonden op 10, 17 en 24 januari. Nieuwe sponsor' GOES - De organisatie van de Indoormotorcross die op zaterdag 9 januari in de Zeelandhallen in Goes wordt verreden is erin geslaagd een sponsor te vin den voor de komende jaren. Moerland Oesters toon de zich bereid om als hoofdsponsor op te treden. Af gelopen week werden de contracten officieel gete kend. De Stichting Motorsport Zee- land heeft een voor de sportwe reld unieke samenwerking we ten te bewerkstelligen met de organisatoren van de paarden indoor, georganiseerd door Stichting De Weelruiters. Een dergelijke combinatie waarbij van dezelfde faciliteiten ge bruik wordt gemaakt, echter op een totaal andere wijze, is bijzonder. Twee zo volstrekt verschillende sportsoorten hebben elkaar weten te vinden. Tijdens de Indoormotorcross wordt er gestreden om de zoge naamde Moerland Oester Tro fee uiteraard met verwijzing naar de nieuwe hoofdsponsor. Alle categorieën zijn dit jaar goed bezet. Aan de start komen namelijk diverse Nederlandse als Belgische kampioenen. In totaal zo'n 120 motorcrossers, verdeeld over twee klassen strijden om de prijzen. Als bij- programma wprden races ge houden in de 80 cc-klasse. De wedstrijd is alleen vanaf de tri bunes te volgen, wat zorgt voor een optimale veiligheid van de toeschouwers. In de tweede hal presenteert zich een aantal bedrijven aan gevuld met een oldtimershow. De bezoekers kunnen op 9 ja nuari vanaf 10.00 uur in de hal len terecht. De trainingen star ten om 12.00 uur. Het eerste startschot voor de wedstrijden valt om ongeveer 15.00 uur. De organisatie verwacht dat de fi nales om circa 21.00 uur verre den worden. Hierna wordt het evenement afgesloten met de prijsuitreiking en een optre den van de band G-string. NIEUWERKERK - In de Kattenopvang van de Sophia- Vereeniging tot Bescherfning van Dieren in Nieuwerkerk zit de jonge kater Teddy. Hij is een half jaar jong en cypers met wit ge kleurd. Teddy is een levenslustige kat, die in elk gezin geplaatst kan worden, maar liefst niet bij konden. Met zijn zachtaardige karakter zal hij zeker binnen korte tijd iedereen tot vriend zijn. Wie Teddy een kans wil geven, kan bellen voor inlichtingen: tele- foon 01114-1583. De kater Hermes uit het Dierenasiel Schouwen-Duiveland is ge plaatst. In dit asiel zitten nog acht katten en drie honden. (Foto: Joop van Houdt). AMSTERDAM - Veel bedrijven maken het hun werknemers te makkelijk om malversaties te plegen. Voorgedrukt be drijf spapier ligt voor het grij pen, privépost kan moeiteloos door de frankeermachine wor den gehaald, of de bedrijfslei ding heeft er geen flauw idee van wie er allemaal in het bezit is van een bedrijfssleutel. OUWERKERK - In het café Steilööre in Ouwerkerk wordt op vrijdag 8, zaterdag 9 en zon dag 10 januari de finale in het bandstoten in de vijfde klas gespeeld. Aanvang van de bil jartfinale, die georganiseerd wordt door biljartvereniging Phoenix, is op vrijdag 8 janua ri om 18.45 uur. In deze finale komen acht bil jarters uit die allen een moyen ne hebban dat net boven of on der de 1.00 ligt. De partijlengte bedraagt dertig caramboles. De deelnemers met hun moyen nes zijn: M. Schot, Witte van Haemstede, 1.01; A. Visser-On der Vrienden, 0.99; H. Land man, Renesse, 0.96; A. Rade- walt, OKK, 0.88; M. Bolle, d'Eule, 0.87; L. van de Hoek, Old Dutch, 0.83; W. de Jonge, d'Eule, 0.79; H. Roks, d'Eule, 0.77. De reserves zijn J. Wes- dorp, KVL, 0.69 en E. Louwer- se, d'Eule, 0.77. In de eerste ronde worden de volgende partijen gespeeld: Radewalt-Bolle, Landman-Van der Hoek, Visser-De Jonge, Schot-Roks. Verder wordt ge speeld volgens het systeem De Bruin. De prijsuitreiking na afloop van de finales zal ge schieden door de heer Verschu- re. De gewestelijke finales vin den plaats op 12,13 en 14 maart in café De Drie Zwaantjes in Sp rundel. ZIERIKZEE - Postduivenver eniging Gevleugelde Vrienden uit Zierikzee houdt op zater dag 9 januari in het Vereni gingsgebouw in Bruinisse een duivenshow. De zaal is ge opend vanaf 14.00 uur. Duivenhouders van Schouwen- Duiveland, Sint Philipsland, Goeree-Overflakkee en van de Bevelanden zetten hun mooiste duiven in om mee te dingen naar de prijzen. Een commissie van de postduivenvereniging Gevleugelde Vrienden is bezig met de voorbereidingen om de ze duivenshow goed te doen verlopen. De duiven worden gekeurd en geklasseerd door een erkend keurmeester. De toegang tot de show is gratis en er is tevens een rad van avon tuur aanwezig. OUDDORP - De Ouddorpse Reddings Brigade hield voor de elfde keer de Nieuwjaars duik in de Noordzee bij de red- dingspost op het strand Flau- wewerk. Op 1 januari 1993 was de reddingspost weer geopend voor een duik in de Noordzee. Om 13.50 uur werd de deelne mers vriendelijk verzocht om hun badkleding aan te trekken en zich voor te bereiden op de toch voor sommigen wat frisse duik, de watertemperatuur was op dat moment 4,9 graden en de buitentemperatuur één graad. De Landrovers werden opgesteld om eventueel de deelnemers naar en van de wa terkant te brengen. Om 14.00 uur werd het start sein gegeven voor de 29 deelne mers om het nieuwe jaar met een frisse duik in de Noordzee te verwelkomen. Na afloop werd de nieuwjaarsreceptie met erwtensoep, koffie enzo voort, gesponsord door hotel café restaurant Akershoek, ge houden. Onder het aantal deelnemers waren er zeventien die voor meerdere keren deelnamen waarvan twee voor de elfde keer en er waren twaalf nieuwe deelnemers. De jongste deelne mer was dertien jaar en de oud ste negenenvijftig jaar. OUDDORP - Hieronder vol gen de uitslagen van de zaal- voetbalwedstrijden gespeeld in MFG De Dorpstienden in Ouddorp. Tevens is het pro gramma van zaterdag bekend. Uitslagen van zaterdag 2 januari Dorpstienden-FC Keijzer Zn. 5-5, Thpperij De Koophandel- Pavoco 5-2, Kreek BV-Willems 5-2, FC Meubel-De Boppers 1-4. Programma zaterdag 9 januari Antec Milieu Serv BV-Breen Tfeam 19.00, Van der Zwan Zn.-Ass.kant. De Vogel 19.45, Delta Boys-De Brinkers 20.35, Thpperij De Koophandel- Reddingsbrigade 21.20 uur. MIDDELHARNIS - Zaterdag 2 januari hield voet balvereniging Flakkee voor de tiende keer de Van Pallandtloop. De loop, gehouden onder winterse om standigheden, in de door de rijp bijzonder mooie polder, trok ondanks het perfecte schaatsweer toch weer de nodige deelnemers. Ruim zestig lopers ver trokken om 13.15 uur voor twee afstanden: 6,2 kilo meter en 12,4 kilometer. Voorheen waren de afstan den 7,1 en 14,2 kilometer, echter door de ruilverkave ling moest het parcours enigszins aangepast worden, waardoor er een iets korter traject door de lopers één- dan wel tweemaal moest worden afgelegd. Direct vanaf de start was het Jan Hoek die naar de kop van het veld trok en zijn tempo oplegde aan het volgende pelo ton. Hoek, een gekend loper uit Oude-Tonge, had eerder dit seizoen al aansprekende resul taten op zijn naam geschreven. Zo was er de derde plaats tij dens de Singelloop in Middel burg, vlak achter Sepp Ver meulen. Verrassend was het dat de jon geling Leonard van Putten, uit komend op de korte afstand als enige het spoor van Hoek aan vankelijk kon volgen. Daar weer achter was het Jacques Snauw uit Ooltgensplaat, die ook voortvarend van start toog. Voor Snauw, net terug van een maandenlang verblijf in Cambodja als beroepsmili tair, was het sinds maanden weer voor het eerst deelname aan een loopwedstrijd. Deze wedstrijd was voor Snauw ei genlijk meer een voorberei ding op de Wereldkampioen schappen biathlon bij de mili tairen, hij was immers jaren lang vaste kracht in het inmid dels opgeheven nationale mili taire biathlonteam. Groot was ook de verbazing dat hij kort na terugkomst uit Cambodja een uitnodiging van defensie ontving voor deelname aan dit WK. Achter deze drie atleten ont stond een groepje met onder andere Arie van Dijk, Peter Jordaan, Arve Hoogzand, Erik Peeman, Jaap van Ast, Rinus Kroon en Jan van Hassent. Al snel bleek dat Van Putten en Snauw voor een te hoog tempo hadden gekozen en beiden wer den ingelopen door het achter volgende groepje, terwijl Jan Hoek een dusdanig strak tem po erop na hield dat zijn voor sprong gestaag groeide. "Iferwijl van Putten en Snauw meer moesten inleveren, was het Aad Hoek die na een ronde als eerste finishte voor de 6,2 kilometer in een tijd van 22.13, Snauw werd verdienstelijk tweede in 22.22, terwijl Van Putten zijn talenten bewees door als junior B derde te fi nishen in 23.25. Eerste dame werd Roos Vroegindewey in 30.11, terwijl Agnes van Buren- tweede werd in 32.34. Op dat moment was de kop van de wedstrijd over de lange af stand al door met Hoek als koploper, Arie van Dijk als ve teraan liggend op een tweede plaats, Arve Hoogzand met een kleine voorsprong op zijn ach tervolgers derde en daar achter een uitgedund achtervolgend groepje met Jaap van Ast, Erik Peeman, Jan van Hassent en de in problemen zijnde Rinus Kroon (editie 1991 nog 2e). Hoek bleef op magistrale wijze zijn voorsprong vergroten en fi nishte tenslotte in 41.37. Arie van Dijk wist zijn tweede plaats te consolideren met 44.08. De strijd om de derde plaats was een mooie en moest met een eindsprint worden beslecht. Van Ast wist Hoog zand net voor te blijven, res pectievelijk 44.30 en 44.31. Bij de dames wist Annet Wervers uit Middelharnis de zege te be halen in 51.55. Ook was er weer een aantal lo pers van de Stellerunners ac tief. Leden van deze 1 jaar oude groep van 25 personen liepen in hun fraaie, door de sponsor ge schonken outfit en scoorden fraaie resultaten. Jan v. d. Nieuwendijk 55.02, Henk van Buren 55.43, Gerrit van Broek hoven 59.14 en op het kortere werk Gert Bruinsma 29.10 en een tweede plaats bij de dames voor Agnes van Buren in 32.40. Een dag later was tijdens de winterloop in Brielle opnieuw een aantal Stellerunners actief. Jan Reedert liep zijn eerste 20 kilometer in een fraaie tijd van 1.25.12, Tom Grinwis eveneens 1.25.12, trainer Piet Kurvink 1.38.50 en Lenie Melissant 1.38.10. Uitslag Van Pallandtloop 12,4 kilometer: 1. Jan Hoek, Oude- Tbnge 41.37; 2. Arie van Dijk, Sommelsdijk 44.08; 3. Jaap van Ast, Melissant 44.30; 4. Arve Hoogzand, Sommelsdijk 44.31; 5. Erik Peeman, Middelharnis 44.42; 6. Jan van Hassent, Som melsdijk 44.47; 7. Rinus Kroon, Sommelsdijk 45:43; 8. Peter Jordaan, Sommelsdijk 46.19; 9. J. Ramos, Rotterdam 48.41; 10. Jan van Soest, Stellendam 49.01. Dames: 1. Annet Wervers, Mid delharnis 51.55. 6,2 kilometer: 1. Aad Hoek 22.13; 2. Jacques Snauw 22.22; 3. Leonard van Putten 22.25; 4. Adrie Hollaar 23.24; 5. Cees Groen 23.30; 6. Jan Lodder 23.53; 7. Nol van Wezel 25.36; 8. A. de Waal 25.58; 9. Cees van Rossum 27.02; 10. Jan van Put ten 27.03. Dames: 1. Roos Vroenindewey 30.11; 2. Agnes van Buren 32.34. OUDDORP - Evenals voorgaande jaren streed een zestal teams op 29 december in het mfg Dorpstien den fel en zeer sportief om de te behalen prijzen in het voor de derde keer georganiseerde Delta-zaal voetbaltoernooi, waarbij alle teams direct of indi rect betrokken zijn bij de visserij in Goedereede, te weten de teams de Brinkers, 't Hoekje, Maaskant, Padmos, de Vissers en de Vogels. De wedstrijden werden zeer goed geleid door de heren Rie- mens en Timmer. Beide scheidsrechters voelden de sfeer heel goed aan. Zonder problemen werden de spelre gels ruimer gehanteerd dan normaal gebruikelijk bij zaal voetbalevenementen, hetgeen door alle teams zeer op prijs werd gesteld. Elk team streed met vuur om de fel begeerde wisselbeker en ontzag hun collega-vissers niet, doch werd door een ieder geaccepteerd. Het vooraf voor dit toernooi te sterk geachte team de Brinkers dat de wisseltrofee reeds twee keer had gewonnen, kon bij winst deze definitief behou den. Ondanks het technisch be tere veldspel van de Brinkers werd de trofee gewonnen door het met meer inzet spelende en ongeslagen team de Vissers. Ook het team van Maaskant bleef ongeslagen, doch kwam niet verder dan een tweede plaats. De winnaar van vorig jaar, de Brinkers, bleef steken op een derde plaats. Het team de Vogels en Padmos eindigden in de eindrangschik king gelijk. Ondanks dat de Vogels van Padmos hadden ge wonnen bleek hun doelsaldo niet toereikend. Padmos ein digde hierdoor op een vierde plaats en liet de Vogels hier door een toontje lager zingen. Het op een overwinning loeren de team 't Hoekje verzette zich hevig. Aan inzet ontbrak het niet, doch ze moesten in ieder team hun meerdere erkennen. Ibpscorer van het toernooi werd Marco v. d. Vugt van ZVT de Brinkers. Voor de prijs van de minst gepasseerde doélver- dediger kwamen vier keepers in aanmerking. Door het ne men van strafschoppen bleek Hans van Bechtum van ZVT Padmos over het meeste geluk te beschikken. De prijzen, die werden uitge reikt door de heer Timmer, wa ren beschikbaar gesteld door de heer Flohil van het mfg. Dorpstienden (topscorer en minst gepasseerde doelverde- diger), de firma's P. Redert, Brinkman, Coöp. West Voorne, Delta Isolatie BV en de Vogel. Op grond van het .plezier dat vele teams aan dit töërnooi be leven is het vierde Delta-zaal- voetbaltoernooi reeds vastge steld op woensdag 29 december 1993, aanvang 13.00 uur. Eindstand De Vissers Maaskant De Brinkers Padmos De Vogels 't Hoekje 9 10- 3 7 6-3 6 13- 3 4 7-3 4 7-9 0 0-22 OUDE-TONGE - Met het houden van een indoor softbal-nieuwjaarstoernooi is de honkbalvereniging: The Islanders ontwaakt uit haar relatief korte win terslaap. Vanaf maandag 11 januari wordt de aandacht weer geheel op de ko mende competitieperiode gericht met de start van de zaaltrainingen. Zaterdag 2 januari jongstleden kwamen alle leden van de Flakkeese honkbalvereniging bij elkaar ten behoeve van het indoor softbalnieuwjaarstoer- nooi. Nadat men elkaar een ge lukkig en sportief nieuwjaar had gewenst, werden er ploeg- jes gevormd. Tijdens het hier na volgende gezelligheidstoer- nooi werd duidelijk genoten van de hernieuwde kennisma king met bal, handschoen en knuppel. Advertentie SKI'S en SCHOENEN SIMS/BURTON SNOWBOARD SNOWBOARD SCHOENEN reserveer nu voor de krokusvakantie. WINTERSPORT-SPECIALIST SCHUmm 2-4 ZIERIKZEE IEL OM 12298 HSV The Islanders neemt ko mend seizoen met maar liefst zeven teams deel aan de compe titie. De groeiende vereniging heeft momenteel: één senioren honkbal-zaterdagteam, één se nioren honkbal-zondagteam, één softbal damesteam, één jongens honkbalteam, één meisjes softbalteam, één jon gens pupillenteam en één meis jes pupillenteam. Voor alle jeugdspelers starten maandag 11 januari, van 16.00 uur tot 18.00 uur, in De Grut- terswei de zaaltrainingen. Zij worden getraind door Jan Pie- ter Koene, Jan Zwerus en Rian- ne Marinissen. Dinsdag 12 ja nuari, om 22.00 uur, begint de eerste zaaltraining voor de da mes en heren senioren. Zodra de zomertijd haar intrede doet gaan de honk- en softballers weer naar buiten. Liefhebbers die komende zo mer ook graag in competitie verband willen gaan honk- cq softballen worden in de gele genheid gesteld vijf gratis zaaltrainingen mee te doen. Voor meer informatie kan con tact opgenomen worden met: Jan Zwerus, telefoon 01874- 1863, of Ben Hameeteman, tele foon 01874-1138. U heeft nodig voor 4 personen: 200 gram salami in dikke plakken 300 gram uien 100 gram prei 100 gram knolselderij 1 eetlepel olie 1 blikje croissantdeeg 1 eetlepel paneermeel 3 eieren V/2 deciliter melk zout peper 1 eetlepel gehakte peterselie 2 eetlepels geraspte kaas Pel de uien en snijd ze in ringen, snijd de knolselde rij in blokjes in de prei in ringen. Snijd de salami in kleine blokjes. Laat even de kook over de knolselderij gaan. Verhit de olie in een koekepan en fruit hierin de ui, de prei en de knolselde rij zacht en glazig zonder deze te laten kleuren. Fruit de salami de laatste twee minuten mee. Verwarm de oven voor op 225°C. Vet een lage vlaai- of pievorm in en bekleed de vorm met de lapjes coris- santdeeg. Prik het deeg hier en daar met een vork in. Bestrooi het deeg met pa neermeel. Schep het groente-salamimengsel in de vorm. Klop de eieren met de melk, wat peper, zout en eventueel de peterselie los en schenk dit over het mengsel. Strooi de geraspte kaas erover en bak de sala mitaart in circa drie minu ten gaar en lichtbruin. Ser veer de taart lauw warm. Lekker met een frisse kom kommersalade. Tip: De salami kan ook vervan gen worden door ham, cervelaat- of boterham worst. Voedingswaarde per portie: Energie: ±2680 kJ (640 kcal) Eiwit: 21 gram Vet: 46 gram Koolhydraten: 36 gram UTRECHT - Bij de regionale instellingen voor ambulante geestelijke gezondheidszorg, de Riagg's, zijn in 1991 een klei ne 234.000 nieuwe cliënten in geschreven, nauwelijks meer dan in 1990. De cliënten blijven wel langer in behandeling. Daardoor steeg het aantal men sen dat therapie kreeg van 424.000 in 1990 tot 458.900 in 1991, zo meldt de NVAGG, de vereniging van de Riagg's. DOETINCHEM - De Energie maatschappij voor Gelderland en Flevoland PGEM is begon nen met een grootscheeps on derzoek naar de oorzaak van de stroomstoring die maandag avond en -nacht een groot deel van de Achterhoek trof. Vol gens J. van Zoelen, chef- marketing van het PGEM- distributiecentrum Doetin- chem, gaat het om een „uniek geval". De prijswinnaars van de Extra-puzzel van woensdag 23 december zijn: De eerste prijs: Een waardebon van f 25,- A. W. de Vlieger-de Groen, Meidoornstraat 14, Nieuwerkerk De tweede prijs: Een waardebon van f 15,- Maja Struik, Beatrixlaan 11, Meiissant De derde prijs: Een waardebon van f 10,- J. van Dongen, St. Joostmeet 21, Zierikzee De sleutelwoorden van de puzzel van 23 december is: Wij wensen u prettige feestdagen De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord Extra-puzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 15 januari in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel! Horizontaal 1. breed of ruim; 5. mannelijk dier; 8. een andere (minder be langrijke) lijn; 10. stroompje; 12. traag en onverschillig; 14. ijzerhoudende grondsoort; 15. hevig; 17. gevlochten vloerbedekking; 18. salarissen; 20. et terende wond; 21. kneedbaar mengsel; 22. in het water levend knaagdier; 24. Holland-Amerika-Lijn (afk.); 26. pret; 27. dik; 29. gebogen; 31. luisterrijk feest; 32. vrouwelijk roofdier dat ook in Nederland voorkomt; 33. oplossing (afk.); 34. Middelbare Technische School (afk.). Verticaal: 1. veel gebruikt metaal; 3. bouwwerk om zeewater te keren; 4 zuigdop; 5. aandeel in een werk; 6. Arabisch-Amerikaans (afk.); 7. lager be roepsonderwijs (afk.); 9. inwoner van een deel van de voormalige Sowjet- Unie; 11. voedsel; 13. adellijk huis; 15. vis; 16. eetgereedschap; 18. koeie- maag; 19. grappenmaker; 23. verder; 24. Hare Koninklijke Hoogheid (afk.); 25. onbeschoft; 27. niet beweegbaar; 28. zak met handvatten; 30. insekten- etend graafdier; 31. stuf. De sleutelwoorden worden gevormd door de letters in de vakjes: 3, 9, 13, 19, 14, 33. 21 en 3, 14, 33, 5, 24, 6, 13, 29. 11, 19. 1 2 3 6 7 8 9 10 11 12 13 14 116 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 34

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 11