10533 vo ETI All-Ready verliest in eigen huis van slim spelend korfbalteam Animo Jeroen van Hooydonk zet snelste tijd neer bij jeugd-schaatswedstrijden Strafivorpen fataal voor Zierikzees koifbalteam Eddy Smit tweede bij Wallenloop Zierikzeese IJsvereniging telt 840 leden Leon van der Wielen wint schaatsmarathon in Veere Winst voor korfbalteam SKNWK Duivenshow Gevleugelde Vrienden l 1 DINSDAG 5 JANUARI 1993 NR 25285 7 Esther Scherpenisse (met hal) deelde met haar ploeggenoten in de malaise binnen het team van All-Ready. (Foto Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - In een goed gevulde sporthal Onderdak in Zierikzee verloor het eerste team van korfbalver eniging All-Ready verrassend van de middenmoter Animo 3 uit Oost-Souburg. Al snel in de wedstrijd bleek dat de Souburgenaren enorm gebrand waren op een goed resultaat. Alhoewel de Zierikzeeënaren vochten als leeuwen konden zij niet voorkomen dat Animo er met een 9-13 zege vandoor ging. Een gebrek aan schotkracht nekte All-Ready zaterdagmid dag in de wedstrijd tegen het Oost-Souburgse Animo 3. Keer op keer vloog de bal ver over, of stuitte van de rand van de korf weer het veld in. Ook de vele strafworpen die All-Ready mocht nemen konden de weg naar de korf niet vinden. Zelfs driemaal verzuimde All-Ready via de strafworp te scoren. Wouter van Marie die in de eer ste helft twee keer miste ver weet dat aan een gebrek aan concentratie: ,,Ik heb twee keer in de eerste helft een strafworp gemist wat eigenlijk niet mag. Ik denk dat ik niet genoeg geconcentreerd was. Ik heb toen tegen Esther Scherpe nisse gezegd dat zij de straf worpen maar moest nemen". Ook het vizier van Esther Scherpenisse stond niet op scherp zodat ook haar straf worp de mist in ging. Straffe mandekking Animo dat gebrand was op een goed resultaat begon goed. Met scherp spel en straffe mandek king kwam de ploeg in de tweede minuut op voorsprong. All-Ready leek gelijk goed in de wedstrijd te zitten, ware het niet dat de vele afstandsscho ten keer op keer de korf van Animo misten. Animo stond echter op scherp en via een prachtig afstandsschot bracht het de stand naar 2-0 waarna het Mirjam van Tiggelhoven was die de stand naar 2-1 bracht. Lang leek het erop dat All-Ready in het spoor van Animo kon blijven maar de routiniers uit Oost-Souburg wachtten hun kansen steeds goed af en gingen de rust in met een verdiende 2-5 voor sprong. Na rust schommelde de voor sprong van Animo voortdu rend tussen de drie a vier doel punten. Elke keer als All- Ready langszij leek te komen vergrootte Animo de voor sprong weer. Met een zeer felle Animo-coach bouwde het de voorsprong al snel uit naar 5- 10. In de tiende minuut leek het tij te keren toen Emiel Ha- ger in de ploeg kwam voor Ro nald Scherpenisse die een aan tal aardige interventies ver richtte maar in verdedigend opzicht een moeilijke wed strijd speelde. De 18-jarige Ha- ger, normaliter speler van het tweede team, wist in zijn in- valsbeurt gelijk te scoren. Hoe wel Animo niet echt in gevaar kwam ging het massaal opge komen publiek er toch nog even goed voor zitten toen vijf minuten voor het einde de on vermoeibare Jacco Sto.utj es- dijk via een afstandsschot de stand op 9-11 bracht. Maar de ploeg uit Souburg bleef gecon centreerd en liet zich niet van de wijs brengen en bepaalde de eindstand op 9-13 zodat de tweede nederlaag, tijdens de zaalkorfbalcompetitie, van All-Ready een feit was. Jonge ploeg De tijdens de wedstrijd rustig coachende Jaap van Gastel kon de nederlaag relativeren: „Het is jammer dat we van deze ploeg verloren hebben. Ik dacht van tevoren dat we er een harde dobber aan zouden heb ben. Ze hebben goed gespeeld alhoewel wij ontzettend veel kansen hebben gemist. Maar daarentegen hebben wij een jonge ploeg en dan weet je ge woon als je een paar wedstrij den achter elkaar wint dat er een wedstrijd tussen kan zitten waar je onderuit gaat, en dat was vandaag zoj Je moet -na tuurlijk ook nidt vergeten dat we nu ook ben klasse hoger spelen dan vorig jaar. De ploeg heeft ontzettend hard gewerkt maar we kunnen gewoon moei lijk tot scoren komen", aldus de All-Ready-coach. All-Ready-Animo 3 9-13 (2-5). Scores All-Ready: Hetty Melis sant (2), Mirjam van Tiggelho ven (2), Annemarie van Goud oever (1), Jeroen Lodewijk (1), Emiel Hager (1), Esther Scher penisse (1). Jacco Stoutjesdijk (1). Tbeschouwers: 100 LEEUWARDEN - Heel even verdween Evert van Benthem naar de achtergrond. Hij won in 1986 voor het laatst de Elfstedentocht. Bijval was er maandag weer op de Bonke- vaart te Leeuwarden. Een groep van vijf schaatsers had de tocht geklaard: 230 kilome ter schaatsen langs de Friese elfsteden. GOES - De 32e Wallenloop in Goes, georganiseerd door atle tiekvereniging AV'56, heeft weinig aantrekkingskracht op atleten van atletiekclub Delta Sport. Een gerenommeerde loop met zelfs internationale deelname uit België verdient zeker meer Delta Sporters aan de start. Slechts zes deelnemers van Delta Sport wisten de weg te vinden naar de Wallenloop in Goes. Daarbij was Peter Vader uit Zierikzee de enige Delta Sport atleet bij de mannen die 7800 meter over de Goese wal len moest afleggen. Vader fi nishte als 40e in 27.12.9 minu ten. De 24-jarige Erik Punt uit Rotterdam won overtuigend in 22.34.7 minuten. Hoewel hij niet aan het parcoursrecord kwam, dat op 21.44 minuten staat van de Belg Ralf Wijns, bleef hij verrassend zijn broer Robin Punt en een paar sterke Belgische atleten voor. 'Hans van der Griend uit Zeeuwsch- Vlaanderen werd tweede in 22.59.1 minuten. Veteranen Bij de veteranen presteerde Delta Sport atleet Eddy Smit uit Kerkwerve uitstekend. Achter de winnaar, de Belg Gil bert Pieters van Walo, behaal de Smit een tweede plaats en was hiermee tevens de snelste Zeeuw. Gilbert Pieters had voor de 7800 meter een tijd no dig van 24.33.5 minuten terwijl Smit finishte in een tijd van 25.02.5 minuten. Koos Resoort uit Oosterland eindigde op een 39e plaats in 33.31.6 minuten. Bij de vrouwen ging de over winning naar de triathlon- atleet Irma Heeren uit Middel burg. De atlete van Sporting Walcheren is in zeer goede •vorm en won de 3900 meter In 13.08 minuten. Jopie Daane uit Vlissingen was de snelste vete rane in 13.22.4 minuten. Greet- je Smit uit Kerkwerve behaal de een zevende plaats in 15.49.1 minuten. Bij de, B-pupillen meisjes kwam Delta Sport at lete Jacqueline van Wijck uit Scharendijke op een zesde plaats over de finish. De jonge atlete had voor de 1000 meter een tijd nodig van 5.35.4 minu ten. Bij de A-pupillen meisjes werd haar zus Antoinette van Wijck negende in 5.21.4 minu ten. ZIERIKZEE - Een sneeuwbui zorgde gistermiddag, maandag, nog voor een ex tra klusje voor de organisatoren van de eerste jeugd-schaatswedstrijden op de ijsbaan aan het Kaaskenswater in Zierikzee. De leden van de Zierikzeese IJsver eniging moesten nog snel de sneeuwschuivers van stal halen om de vijftig meter sprintbaan in orde te brengen. Maar dit was echter geen pro bleem want zo vroeg in de win ter had het bestuur van de ijs- vereniging nog niet kunnen ho pen dat er al wedstrijden kon den worden verreden op de schitterende ijsbaan in Zierik zee. Getooid in bivakmusten, dikke jassen en warme laarzen begonnen de juryleden aan hun eerste klus in het nieuwe jaar. Ruim twintig jeugdige schaatsers hadden zich aange meld voor de vijftig meter sprint-wedstrijden. Vanaf zes tot twaalf jaar, jongens en meisjes probeerden ieder in hun eigen leeftijdsklasse de snelste tijd neer te zetten. Geert van der Wielen noteerde Twee deelnemers aan de schaatswedstrijd in volle actie. (Foto: Joop van Houdt). met behulp van een elektroni sche tijdopnemer de prestaties van de schaatsers waarbij som migen al wankelend of vallend de rode eindstreep passeerden. Het kon de pret niet drukken want de jeugd had er plezier in en nadat zij waren gefinisht stonden zij al weer klaar voor de herkansing. Maar zoals in iedere wedstrijd is er maar één winnaar en het bestuur van de Zierikzeese IJsvereniging had dan ook voor echte medailles gezorgd. In de leeftijdsklasse acht jaar ging de overwinning naar Erik van As die de num mer twee, Remco Flohil maar liefst zes seconden voor wist te blijven. Casper Bierens werd knap derde op de vijftig meter sprint. In de leeftijd van negen jaar ging de overwinning naar Jelle Lanting die het parcours twee- eneenhalve seconden snellèr wist af te leggen dan Christian van Putten. Kitty van Aken veroverde de bronzen medaille. In de leeftijd van tien jaar schaatste Michiel Thmereus in een tijd van 21.43 seconden naar de gouden medaille en de hoogste plaats op het schavot. Jacomijn van As won zilver terwijl Simon Keus een derde plaats in de wacht sleepte In de leeftijdsgroep van twaalf jaar was de spanning te snij den. Tienden van secondes maakten uit wie met de hoog ste eer van de eerste schaats wedstrijden in 1993 mocht gaan strijken. Jeroen van Hooijdonk was een paar centi meters eerder over de finish- streep dan de uitstekende schaatser Marleen van de Graaf. De derde plaats werd vervolgens door Aleander van Putten behaald. Jeroen van Hooijdonk zette gistermiddag wel tegelijk de snelste tijd (19.22 seconden) neer op de vijf tig meter sprintbaan van de Zierikzeese.IJsvereniging. De Zierikzeese IJsvereniging kan geslaagd terugkijken op de eerste schaatswedstrijd van het seizoen. Tevens heeft de ijs- vereniging een enorme leden- aanwas verwerkt. Inmiddels zijn er al 280 gezinsleden geno teerd en dat wil zeggen dat er ruim 840 leden lid zijn van de ijs vereniging. Helaas zal de ijspret van korte duur zijn want de weersvoorspelling geeft aan dat vanaf woensdag, morgen, het vriesweer over gaat in flinke dooi. Uitslag categorie 8 jaar: 1. Erik van As, 22.45 sec. 2. Rem co Flohil, 28.58 sec. 3. Casper Bierens, 29.98 sec. 4. Mirjam de Bel, 33.42 sec. categorie 9 jaar: 1. Jelle Lanting, 20.59 sec. 2. Christian van Putten, 23.81 sec. 3. Kitty van Aken,,24.10 sec. 4. Arnoud Welmer, 24.41 sec. 5. Paul Willemse, 26.73 sec. Cate gorie 10 jaar: 1. Michiel Ihrne- rus, 21.43 sec. 2. Jacomijn van As, 22.48 sec. 3. Simon Keus, 26.78 sec. 4. Jan-Leen de Bel, 28.99 sec. Categorie 12 jaar: 1. Jeroen van Hooydonk, 19.22 sec. 2. Marleen van de Graaf, 20.10 sec. 3. Alexander van Put ten, 20.62 sec. 4. Linda Berre- voets, 21.41 sec. 5. Jesca Wel mer, 21.86 sec. 6. Renéé Lub bers, 22.02 sec. 7. Thnja Schou- wenaar, 22.21 sec. 8. Suzanne Timmer, 22.89 sec. 9. Karin van Dongen, 23.78 sec. 10. Robbert Jobse, 24.90 sec. 11. Ivo Bierens, 25.18 sec. SCHARMER - Marathon schaatser Albert Bakker stopt aan het einde van het seizoen. De onderwijzer uit Scharmer mist de motivatie om door te gaan. Bakker, sinds 1980 A- rijder, verbeterde op 7 maart het wereldrecord 24 uur schaat sen. Hij bracht het op 628 kilo meter, 108 meter en 26 centime ter. Hij verdreef met die presta tie Jan Roelof Kruifhof uit de boeken. Zierikzeeënaar sterk op natuurijs VEERE - De 24-jarige schaatser Leon van der Wielen uit Zierikzee heeft gistermorgen, maandag, de an derhalf uur durende schaatsmarathon op de Grote Kreek in Veere gewonnen. In een lange eindsprint versloeg hij zijn clubgenoot, de 24-jarige Ferdi Wisse uit Vrouwenpolder. Nadat Van der Wielen zondag een tweede plaats veroverde in Rilland, was hij in Veere ieder een te snel af. De schaatsmara thon, die anderhalf uur duurde met rondjes van 1500 meter kreeg als grootste tegenstander de vrij harde wind die over de Grote Kreek stond. In de be ginfase probeerde Flip Salomé uit Breskens te ontsnappen uit het toen nog gesloten peloton met vijfendertig rijders. Ook probeerden Adriaan Provoost (Domburg) en Kees Hooger- land uit Yerseke te ontsnappen maar ieder zag zijn poging mislukken. Aansluiting Pas na vijfenveertig minuten rijden maakte Ferdi Wisse de beslissende ontsnapping en wist een flink gaatje te rijden op zijn achtervolgers. Na een paar minuten was het de Zie rikzeese schaatser Leon van der Wielen die plotseling uit een achtervolgend groepje wist te springen en aansluiting kreeg met Ferdi Wisse. Beide clubgenoten, zij trainen ook wekelijks samen op de ijsbaan De Uithof in Den Haag, von den elkaar uitstekend en er ontstond een prima samenwer king. Op anderhalve minuut achter stand probeerden Flip Salomé, Kees Hogerland en Arjaan van de Kreeke het gat dicht te rij den maar het trio zag zijn po ging mislukken door de straffe wind die op het natuurijs stond. In de laatste ronde toon de Van der Wielen zijn capaci teiten: „Ik wist dat Ferdi Wisse 'last heeft met scherpe bochten waardoor ik voor de laatste bocht, met windje mee demar reerde van hem. Ik kreeg een paar meter voorsprong en op het rechte eind, waar nog hon derdvijftig meter tegen wind moest worden gereden, kon ik de voorsprong behouden", ver telde Van der Wielen na afloop. „Dit was wel een hele mooie overwinning temeer dat het een zware wedstrijd was. Een echt peloton was er niet want dat viel door de straffe wind helemaal uit elkaar. Hierdoor kwam je soms helemaal alleen te rijden. Maar dat ik van Ferdi Wisse won was wel heel leuk. Die jongen is specialist op de schaatsmarathon maar door mijn tactische zet versloeg ik hem verrassend". De telefoon in het huis van Leon van der Wielen staat momenteel met regelmaat te rinkelen. Doordat vele organisatoren allerlei wedstrijden organiseren is Van der Wielen een veelgevraagde rijder. Dinsdagavond 5 januari rijdt de Zierikzeeënaar een schaatsmarathon van vijftig minuten op een vierhonderd- meter-baan in Middelharnis. Tijdens de schaatsmarathon in Veere zorgde Fop' Fonteijne uit Burgh-Haamstede ook voor een prima prestatie. In een der de groep reed de schaatser van Schouwen-Duiveland, tussen een aantal Belgen, naar een knappe zevende plaats. Cor Muller uit Haamstede eindigde op een zestiende plaats. Uitslag schaatsmarathon van anderhalf uur in Veere: 1. Leon van der Wielen, Zierikzee. 2. Ferdi Wisse, Vrouwenpolder. 3. Op 1.30 minuten: Flip Salomé, Breskens. 4. Arjaan van de Kreeke, 's-Heer Arendskerke. 5. Kees Hoogerland, Yerseke. Op 3.00 minuten: 6. Frans van dér Bossche, België. 7. Fop Fon teijne, Burgh-Haamstede. 8. Jozef de Weert, België. 9. Erik Pe.ers, België. 10. Adriaan Pro voost, Domburg. 16. Cor Mul ler, Burgh-Haamstede. MIDDELBURG - Het korfbal team van SKNWK heeft afge lopen zaterdag in Middelburg gewonnen van TOP 5 uit Arne- muiden. Het vijfde team van TOP trad aan met een verrassend sterke ploeg. Waardoor het mede door de vele omzettingen stroef draaiende Nieuwerkerk bin nen de kortste keren tegen een 2-0 achterstand aankeek. Maar op karakter kwam de ploeg van Schouwen-Duiveland ech ter weer in de wedstrijd. Na een ruststand van 4-4 werd eni ge tijd voor het einde de stand bepaald op 5-6 in het voordeel van SKNWK. Hiermee staat SKNWK vier punten voor op de naaste bela ger, KVK 2 tegen welke ploeg op zaterdag zestien januari om 19.15 uur in Kapelle gespeeld moet worden. ZIERIKZEE - Postduivenver eniging Gevleugelde Vrienden uit Zierikzee houdt op zater dag 9 januari in het Vereni gingsgebouw in Bruinisse een duivenshow. De zaal is ge opend vanaf 14.00 uur. Duivenhouders van Schouwen- Duiveland, Sint Philipsland, Goeree-Overflakkee en van de Bevelanden zetten hun mooiste duiven in om mee te dingen naar de prijzen. Een commissie van de postdui venvereniging Gevleugelde Vrienden is bezig met de voor bereidingen om deze duiven show goed te doen verlopen. De duiven worden gekeurd en ge klasseerd door een erkend keurmeester. De toegang tot de show is gratis en er is tevens een rad van avontuur aanwe zig. k 1 ZIERIKZEE - De jongste voetbaljeugd van Schou wen-Duiveland is volop bezig aan de traditionele zaalvoetbalwedstrijdjes in de sporthal Onderdak (Zierikzee) en De Vanger in Bruinisse. De verschillende D/F/E-teams van de eilandelijke voetbalver enigingen speelden jongstle den zaterdag een aantal wed strijden die vijftien minuten duurden. Helaas kwamen de Dl- en D2-teams van Bruse Boys en het Fl-team van DFS niet opdagen waardoor een aantal wedstrijden moest ver vallen. Hieronder de uitslagen van de zaalvoetbalwedstrijd jes. Uitslagen De Vanger: Zierik zee El-Zonnemaire El 4-0; Re- nesse E2-DFS E2 1-4; Zonne- maire El-Renesse E2 0-0; DFS E2-Zierikzee El 0-4; Zierikzee El-Renesse E2 8-1; DFS E2- Zonnemaire El 3-0. Bruse Boys Fl-MEVO F1 0-7; Zierikzee Fl-Bruse Boys F1 3-0; MEVO Fl-Zierikzee F1 2-3. Duiveland E2-DFS El 1-3; SKNWK El-ZSC El 4-0; DFS El-SKNWK El 1-0; ZSC El- Duiveland E2 4-3; Duiveland E2-SKNWK El 1-5; ZSC El- DFS El 2-5. Onderdak (hal 2): Renesse Dl- Zierikzee D3 2-2; Ouwerkerk Dl-SKNWK Dl 0-0; Zierikzee D3-Ouwerkerk Dl 0-5; SKNWK Dl-Renesse Dl 0-0; Renesse Dl-Ouwerkerk Dl 2-0; SKNWK Dl-Zierikzee D3 4-1. Onderdak (hal 1): Zierikzee Dl- DFS Dl 2-0; DFS Dl-Duiveland D2 0-2; Duiveland D2-Zierikzee Dl 0-1; Dreischor Dl-Duiveland Dl 0-4; MEVO Dl-Zierikzee D2 0-4; Duiveland Dl-MEVO Dl 1-0; Zierikzee D2-Dreischor Dl 4-3; Dreischor Dl-MEVO Dl 0-1; Zierikzee D2-Duiveland Dl 2-1; Zierikzee D4-DFS D2 4-2; Zon- nemaire Dl-Zierikzee D4 2-2; Zonnemaire Dl-DFS D2 3-0. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7