Stef Nelisse met merrie Desiree naar overwinning Indoor Zeeland Bridge-competitie Fabricio de Jonge sportiefste coureur Nieuwjaarsmixtoernooi Kwiek Leon van der Wielen tweede op natuurijs Noordgouwse ruiter verslaat internationale ruiters Finale bandstoten Schaats wedstrijden voor de jeugd Aart Walraven prolongeert sneldamtitel Zierikzee MAANDAG 4 JANUARI 1993 NR 25284 7 Stef Nelisse verdiende met Desiree de eerste prijs in de rubriek L-klassiek tijdens de barrage bij Indoor Zeeland in Goes. (Archieffo to). GOES - De 25-jarige ruiter Stef Nelisse uit Noordgouwe zorgde in de springrubriek L klassiek op Indoor Zeeland in Goes voor een verrassing. De sympathieke Noordgouwenaar wist met de merrie Desiree de bar rage te winnen. Tussen negentien andere foutlozen zette hij de snelste tijd neer van 29.1 seconden. ZIERIKZEE - De afgelopen week werd er door de le den van de bridgeclub Zierikzee gespeeld voor de competitie. De hoofdprijs van de avond was voor de heren Been-Van der Post. Ze behaalden 68.8 procent in groep A. De springparcoursen op Indoor Zeeland worden door zoveel nationale en zelfs internationa le sterren bezocht, dat de Zeeuwse basis ruitersport er weinig meer te zoeken heeft. Dit geluid wordt regelmatig onder de regionale deelnemers en insiders gehoord. Toch was het vrijdagmiddag 1 januari Stef Nelisse van de Schouwse Ruiters, onder de negentig deelnemers in de rubriek L- klassiek, die daar echt anders over dacht. Tussen superster ren als de internationaal uitko mende Jack Neefs, Gert-Jan Mooy, Bert Sweep en de En gelsman Dem Charles toonde Nelisse zijn uitstekende vorm die hij de laatste weken had op gebouwd. Internationaal In de barrage, met negentien andere foutlozen, zorgde hij voor een werkelijk bloedstol lende happening voor de vele ADELAIDE - Richard Kraji- cek is eerste geplaatst bij het ATP-toernooi van Adelaide, dat maandag begint en is gedo teerd met een prijzengeld van 157.000 dollar (ruim 275.000 gulden). Krajicek voert als de te kloppen man de plaat singslijst aan vóór Sergi Bru- guera (2), Alexander Volkov (3), Cédric Pioline (4), Magnus Larsson (5), Mark Woodforde (6), David Wheaton (7) en Mag nus Gustafsson (8). toeschouwers. Als twaalf star tend zette de Schouwse Ruiter combinatie een foutloos par cours neer in de ongelooflijke tijd van 29.1 seconde, scherp, dat alle sterren er zich de tan den op stuk beten. Internatio nal Jack Neefs met Evident uit Princenhage, kwam er nog het dichtst bij, maar zijn alles of niets poging strandde bij 30.2 seconden. Een breed lachende, Stef Nelisse kan daarna met merrie Desiree zijn oranje overwinnings rozet in ont vangst nemen. Stef Nelisse is geen onbekende binnen de paardensport. Toen Nelisse zeven jaar werd mocht hij voor het eerst een pony be rijden en al snel werd dat om gezet in het meedoen aan wed strijden. Pas toen de leeftijd van achttien jaar werd bereikt ging de ruiter uit Noordgouwe paarden berijden en wist al snel succes te boeken. Twee paarden bracht hij al in de Z- GRONINGEN - PSV-er Jerry de Jong speelt, als hij binnen twee of drie weken herstelt van een spierblessure in het dij been, de rest van het seizoen bij FC Groningen. De 28-jarige verdediger was aan zijn vierde seizoen bezig in Eindhoven. De betrokken partijen kwamen zondag tot overeenstemming. De Jong gaat op huurbasis naar het noorden, maar FC Groningen heeft een optie tot koop. klasse en inmiddels is hij bezig om zijn zeven jaar oude paard Bart klaar te stomen voor het springwerk. ,,Ik vind dat Bart nog niet voldoende capacitei ten heeft om deze hindernissen te nemen. Je moet een paard in alle rust trainen en tussen de acht en tien jaar moet Bart ge rijpt zijn voor het springwerk" verklaart Nelisse die werk- .zaam is op. de Röntgenafdeling van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee. Inlijsten Om toch aan wedstrijden deel te nemen rijdt Stef Nelisse dit seizoen op het paard van Mar- greet van der Weele. De mooie bruine merrie Desiree komt uit in de Ll-klasse en heeft inmid dels al voor uitstekende presta ties gezorgd. De prestatie bij Indoor Zeeland kan de ruiter uit Noordgouwe op zijn minst inlijsten met een gouden rand je. MADRID - Diego Maradona is voor het eerst sinds zijn rentree in het topvoetbal uit het veld gestuurd. De geniale dertiger van Sevilla kwam in het met 0- 3 verloren, tumultueuze en Ar gentijns getinte duel bij Teneri- fe op voor een landgenoot en kon vertrekken. Bij Barcelona mocht Richard Witschge mee doen omdat de Bulgaar Stoitsj- kov was geschorst. De Neder lander blonk uit en scoorde te gen Celta Vigo. Bij de dressuur paarden klasse M2 in de eerste proef behaalde Anneliek Overveld met Zilana van Schouwen-Duiveland een tweede plaats. De succesvolle combinatie kwani tot 122 pun ten. Eerste werd Nicole Slabbe- koorn met Galaxi van Heihof met 124 punten. Uitslag rubriek L-klassiek: 1. Stef Nelisse, Desiree Schouwse Ruiters 29.10 sec. 2. Jack Neefs, Venise Du Manoir Princehage 30.0 sec. 3. Jack Neefs, Evident Princehage 30.71 sec. 4. Eva van Paesschen, Exoliet Prince hage 30.84 sec. 5. Rob tér Borg, Gigant van O. Sasruiters 32.74. sec. 6. Krista van Oers, Cosmos Wouw Vooruit 32.95 sec. 7. Bri gitte de Jonge, Ammador Zwinruiters 33.17 sec. 8. Frouk- je Hannewijk, Genteleman NBVR 35.11. 9. Bert Zweep, Gorlan Country Rider 35.60 sec. 10. D.emitty Charles, Din- gemanse Wien Zuid-Beveland 36.92. Het door damclub Zierikzee georganiseerde toernooi werd qua sfeer en sportiviteit een succes. In totaal namen negen entwintig spelers deel in hun eigen afdeling. Bij de clubspe lers was Aart Walraven onjge- naakbaar. Hij verloor niet één partij en stond slechts vier re mises toe. De Zierikzeese ge meentesecretaris verdiende de titel ten zeerste, mede omdat de achtervolgers elkaar het le ven zuur maakten en daarom van meet af aan kansloos wa ren. De strijd om de tweede plaats werd gewonnen door Cor Boot die Jos de Wild en Jaap Hui- gens nipt voor bleef. De einduitslag: 1. M. J. Walra ven 14-24; 2. C. L. Boot 14-17; 3. J. de Wild 14-16; 4. J. Huigens 14-15; 5. C. v. d. Wielen 14-14; 6. M. v. d. Wielen 14-13; 7. J. P. v. d. Veer 14-8; 8. J. M. Honig 14-5. Denksporter Bij de huisdammers was er een spannende strijd om de titel, DEVENTER - Een HAVO- scholiere en een secretaresse hebben de semi-professionele vrouwenploeg voor schut ge zet. Tegen de aanval van jonge part-timeschaatssters bleek al leen Carla Zijlstra bestand. Met Barbara de Loor en Ingrid van der Voort vormt de Neder landse kampioene op de drie en vijf kilometer de ploeg voor de Europese titelstrijd zeggen. OUWERKERK - In het café Steilóöre in Ouwerkerk wordt op vrijdag 8, zaterdag 9 en zon dag 10 januari de finale in het bandstoten in de vijfde klas gespeeld. Aanvang van de bil jartfinale, die georganiseerd wordt door biljartvereniging Phoenix, is op vrijdag 8 janua ri om 18.45 uur. In deze finale komen acht bil jarters uit die allen een moyen ne hebben dat net boven of on der de 1.00 ligt. De partijlengte bedraagt dertig caramboles. De deelnemers met hun moyen nes zijn; M. Schot, Witte van Haemstede, 1.01; A. Visser-On der Vrienden, 0.99; H. Land man, Renesse, 0.96; A. Rade- walt, OKK, 0.88; M. Bolle, d'Eule, 0.87; L. van de Hoek, Old Dutch, 0.83; W. de Jonge, d'Eule, 0.79; H. Roks, d'Eule, 0.77. De reserves zijn J. Wes- dorp, KVL, 0.69 en E. Louwer- se, d'Eule, 0.77. In de eerste ronde worden de volgende partijen gespeeld: Radewalt-Bolle, Landman-Van der Hoek, Visser-De Jonge, Schot-Roks. Verder wordt ge speeld volgens het systeem De Bruin. De prijsuitreiking na afloop van de finales zal ge schieden door de heer Verschu- re. De gewestelijke finales vin den plaats op 12,13 en 14 maart in café De Drie Zwaantjes in Sprundel. ZIERIKZEE - De Zierikzeese IJsvereniging houdt vandaag, maandag 4 januari, haar eerste schaatswedstrijden op de ijs baan aan het Kaaskenswater in Zierikzee. Vanaf 16.00 uur kan de jeugd vanaf zes tot en met twaalf jaar strijden op de vijftig meter sprint. Deze korte baan- wedstrijden gaan op tijd en ie dere leeftijdscategorie heeft een eigen klassement. De num mers één, twee en drie krijgen een medaille. Naast de korte baanwedstrijden vindt er voor de jeugd ook nog een wedstrijd plaats waar vooral een bal en hindernissen een grote rol spe len. Ledenaanwas De Zierikzeese ijsbaan was af gelopen zaterdagmiddag al opengesteld voor de schaats liefhebbers. De ijs vereniging kan zich momenteel verheugen in een grote ledenaanwas in de vorm van het gezinslidmaat schap voor tien gulden. Als de vorst aanblijft neemt het be stuur vanavond, maandag vier januari, een beslissing om morgen, dinsdag, wedstrijden te organiseren voor de oudere jeugd en senioren. waarbij uiteindelijk Ad van Klinken de sterkste bleek. Hij is blijkbaar een goede denksporter, want hij is lid van de schaakclub TOG uit Brui- nisse. Op één punt achterstand eindigde David de Waard, die in de slotfase zijn voorsprong verloor, als goede tweede. De einduitslag: 1. A. van Klin ken 12-17; 2. D. de Waard 12-16; 3. M. v. d. Veer 12-15; 4. A. D. Schiettekatte 12-14; 5. D. P. Schiettekatte 12-8; 6. Abr. Flik- weert 12-8; 7. P. Kramer 12-6. Jeugd Bij de jeugdgroep waren er veertien deelnemers die na voorronden in drie finalegroe- pen om de eer streden. Overtui gend winnaar werd tenslotte Rien Schot uit Bruinisse, die in de finale alles won. Aardig de tail is dat ook hij lid is van de schaakclub in Bruinisse. Ove rigens werd er bij de jeugd sportief en met inzet om ieder puntje geknokt. Eindstand groep 1: 1. Rien Schot 4-8; 2. Arjan van de Ber ge 4-5; 3. Bert Jan var. der Wie len 4-4; 4. Martin van de Berge 4-3; 5. Christa de Winter 4-0. Eindstand groep 2: 1. Rian de Winter 4-7; 2. Krien Gouds zwaard 4-5; 3. Johan Houteka mer 4-4; 4. Wim Voorbeitel 4-3; 5. Bert van der Wielen 4-1. Eindstand groep 3: 1. D. Voor beitel 3-6; 2. Sander van de Ber ge 3-3; 3. Wim van der Wielen 3-2; 4. Wim van der Wielen (Bru) 3-1. In groep B was het koppel Boot en Eekman de goede tweede tpet 64.6 procent. Uitslagen groep A: 1. hrn Boot- Van der Post 68.8%; 2. mevr Tbrwisscha-hr Karstens 62.6%; 3. mevr Van Wingerden-hr Blonk 60.4%; 4-5. mevr Groart- hr Akerboom en echtp Stokla 56.3%; 6. echtp Van der Berg 48.8%; 7. hrn Van Ast-Kegels 46.9%; 8. mevr Hogerheyde-hr Van Assendelft 43.6%; 9. echtp Pomper 38.5%; 10. ds De Feyfer-Van der Zande 35.6%. Groep B: 1. hrn Boot-Eekman 64.6%; 2. ds Brinckman- Heyneman 56.8%; 3. ds Van Oeveren-Tennekes 55.2%; 4. ds Van 't Leven-Schaal je 52.1%; 5. ds Van Assendelft-Lievense De wedstrijd georganiseerd door schaatsvereniging De Poel, telde vijfenveertig deel nemers die allen in het bezit waren van een'licentie. Het ijs op de kreek bij Rilland was nog niet sterk genoeg maar kon de deelnemers net dragen, 's Morgens om elf uur werd het startsein gegeven en het was Ferdi Wisse uit Vrouwenpolder die na vijf minuten al een de marrage inzette. Jbch, deze fa natieke schaatser werd al snel achterhaald door het gesloten peloton. Na twintig minuten schaatsen sloegen Niek Bravenboer en Siep Kuiper een gat van vijf honderd meter. Die minuut voorsprong, er werden rondjes van vijftienhonderd meter ge reden, werd door Leon van der Wielen teniet gedaan en hij sloot zich bij het tweetal aan. Een paar minuten later wist ook de latere winnaar Jan de Roon en Flip Salomé aanslui ting te vinden bij de kopgroep. Siep Kuiper kon het hoge tem po niet volgen en haaktev af naar de tweede groep met Kees Hoogerland, Ferdi Wisse en Frans van den Berghe. Door de goede samenwerking in de kopgroep en de slechte samen werking in de achtervolgers- groep werd het gat alleen maar groter. In de eindsprint bleek Jan de Roon de meeste sprintkwalitei ten te hebben. Leon van der Wielen werd knap tweede. ,,Ik ben niet echt gewend aan na tuurijs maar ik denk dat dat voor iedereen geldt", liet Van der Wielen weten. De Zierik zeese schaatser moest gister avond, zondag, nog verplicht deelnemenaan schaatswed- Deze trofee wordt ieder jaar uitgereikt aan de sportiefste renner van de Junioren catego rie. Hierbij wordt met name gekeken naar de opstelling van de renner binnen de groep, de deelname aan de trainingen en de overige clubactiviteiten. Dit jaar kwam De Jonge dus in aanmerking voor de prijs. Vooral het doorzettingsvermo gen van de jonge Zierikzeeë- naar is dit jaar opgevallen en kan als voorbeeld dienen voor vele jonge renners, aldus de ju ry. De categorie Junioren bestaat uit renners in de leeftijd van 16 tot en met 18 jaar. De volgende renners maakten in 1992 deel uit van de ZRTC Theo Middel kamp-ploeg: marco Wagenaar uit Borsele, Franklin Klaasse uit Yerseke, Guillaume de Pun- der uit Ovezande, Jacco Lu- teijn uit Kapelle, Patrick 52.6%; 6. ds Van der Duyn- Henderson 51.0%; 7. echtp Hol lander 50.5%; 8. echtp Visser 48.4%; 9. hrn 't Hart-De Vries 36.5%; 10. ds Kotoun-Plaating 31.3%. Groep C: 1. hrn Ibnnon- De Jongh 61.1%; 2. echtp Stou ten 58.3%; 3. ds Does-Eekman 55.6%; 4. echtp Schell 54.2 5. mevr Flohil-hr Hogerheyde 52.8%; 6. ds Stoutjesdijk-Van Tiggelhoven 46.5%; 7. echtp Brouwer 38.9%; 8. ds Delst- Steutel 32.6%. Groep D: 1. ds Schot-Verkaart 59.7%; 2. echtp Kuipers 59.0%; 3. ds Been-Van der Post 57.6%; 4. mevr Brooshooft-hr Fonteyne 50.0%; 5. ds Gaanderse 45.8%; 6. mevr van Luin-hr Bil 44.4%; 7. echtp Holm 42.4%; 8. hm Hagers-Van Willegen 41.0. strijden op de ijsbaan De Uit hof in Den Haag. Daar kwam Van der Wielen uit op de 500 meter (42.4 sec.) en de 5000 me ter in 7.50.7 minuten. Momen teel zijn het drukke dagen voor de schaatser. Vandaag, maan dag start hij op een schaatsma- rathon op de Grote Kreek in Veere. Uitslag schaatsmarathon Ril land: 1. Jan de Roon, Roekan je. 2. Leon van der Wielen, Zierik zee. 3. Flip Salomé, Breskens. 4. Niek Bravenboer, Numans- dorp. 5. Op 1.30 minuten: Ferdi Wisse, Vrouwenpolder. 6. Op 2.00 minuten: Siep Kuiper. 7. Jan de Winter, Numansdorp. 8. Frans van den Berghe, Krab- bendijke. 9. Kees Hogerland, Yerseke. 10. Jan Hordijk, Mijnsherenland. Leon van Wielen maakte een goede indruk op de eerste schaatsmarathon in Zeeland. (Foto: Joop van Houdt). Kraak uit Wolphaartsdijk en de drie Zierikzeese coureurs. Ralph Gerards, Jordy de Looff en Fabricio de Jonge. Onder be geleiding van trainer Pierre Vermeule namen deze jongeren deel aan een aantal klassiekers als De hel van het Mergelland, De Omloop van Borsele en in het buitenland De Omloop van leper. Maar ook aan meerdaag se wedstrijden en ploegen- en individuele tijdritten is deel genomen. En natuurlijk de Ne derlandse Kampioenschappen op de weg in Vaals en het Ne derlands Club Kampioenschap Tijdrijden in Almere. In al deze wedstrijden zijn vaak goede prestaties weggezet. In het wie- lerseizoen 1993 maken de juni oren Guillaume de Punder, Marco Wagenaar en de 'spor tiefste' junior Fbbricio de Jon ge de overstap naar de ama teurs. BRUINISSE - Onder grote belangstelling heeft volleybalvereniging Kwiek zaterdagavond een nieuwjaarsmixtoernooi gehouden in sporthal De Vanger in Bruinisse. Ruim tachtig leden maakten gebruik van de gelegenheid om onderling het nieuwjaar in te luiden met een grandioos volleybal toernooi. Jong en oud, NEVOBO-leden, recreanten en trainingsleden waren door elkaar gemixed in tien volleybalteams. Verdeeld over twee poules werd vanaf half acht tot elf uur gestreden om de hoogste eer. Iedere wedstrijd duurde een kwartier en de finalewedstrijd werd gewonnen door het team dat zich MEVO '80 noemde. De Regenboogboys moest het onderspit delven met een eind stand van 11-8. Dezelfde avond hield volleybalvereniging Kwiek ook haar traditionele nieuwjaars receptie. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Het sneldamkampioenschap van Schouwen-Duiveland is bij de clubdammers gewon nen door Aart Walraven uit Zierikzee. Hiermee heeft hij de titel van vorig jaar geprolongeerd. Bij de huis dammers veroverde Ad van Klinken uit Bruinisse de beker, terwijl dorpsgenoot Rien Schot bij de jeugd de sterkste was. RILLAND - Leon van der Wielen uit Zierikzee is tweede geworden van de eerste schaatswedstrijd van dit seizoen op Zeeuws natuurijs. In een marathon wedstrijd van één uur op het Lange gat bij Rilland gistermorgen, zondag, moest Van der Wielen in de eindsprint de eer laten aan de Zuidhollander Jan de Roon uit Rockanje. Zierikzeese wielrenner krijgt trofee ZIERIKZEE - De jonge wielrenner Fabricio de Jon ge is tijdens de afsluiting van het wielerseizoen 1992 door de Junioren van de Zeeuwse Ren- en Tourclub Theo Middelkamp verkozen tot sportiefste renner van het afgelopen jaar. Bij het afscheidsfeest in het zwemparadijs De Roompot ontving de jeugdige Zie rikzeese coureur voor deze kwalificatie de Piet van de Lijke-trofee. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 7