Rustige oudejaarsnacht in de regio MAANDAG 4 JANUARI 1993 NR 25284 5 Politie, ziekenhuispersoneel en brandiveer hebben weinig werk SCHOUWEN-DUIVELAND - De eerste uren van 1993 kunnen wat betreft de politie, brandweer en het ziekenhuis niet meer stuk. Niets dan lof voor het pu bliek, zo vinden zij. Anders dan afgelopen jaren hoefde geen van de dienstdoende agenten, verpleeg kundigen, artsen en brandweerlieden in actie te ko men wegens ongeregeldheden, ongelukken of brand. Iedereen hield zich netjes deze oudejaarsnacht en dat is best een compliment waard. Hieronder volgt een foto-impressie van hoe de nacht van 31 december 1992 op 1 januari 1993 is verlopen. (Foto 1) Al was het rustig wat betreft de meldingen van brandstichting in de diverse gemeenten op Schouwen-Dui- veland, toen de klok twaalf uur sloeg werd de traditie met het vuurwerk niet gebroken. Voor duizenden guldens ging weer de lucht in. Naderhand waren de straten van Zierikzee gehuld in een mist van kruit dampen en papier, maar het nieuwe jaar was als vanouds verwelkomd. Aan de Hoofd - poortstraat in Zierikzee staken de mensen van Chinees Restau rant Lotus strengen met enkele honderdduizenden rotjes af om het nieuwe jaar in te luiden, maar de meeste mensen hiel den het bij siervuurwerk. (Foto 2) Voor Miranda de Brui ne uit Nieuwerkerk werd het oude jaar op een wat minder prettige wijze afgesloten. En wel in het ziekenhuis. Donder dagmiddag werd zij geope reerd aan haar knie wat bete kende dat ze oudejaarsavond en nieuwjaarsdag in het zie kenhuis van Zierikzee moest doorbrengen. Gelukkig mocht manlief Ronnie de Bruine (uiterst rechts in de stoel) om twaalf uur wel even zijn vrouw gelukkig nieuwjaar komen wensen. Zijn zus, Karin de Bruine en haar vriend, Leon de Munnik, kwamen gezellig mee. Miranda had oudejaarsavond samen doorgebracht met haar kamergenote Elze Kool uit Zie rikzee. Miranda vertelt: ,,Tbch wel een rare manier van oud en nieuw vieren, hoor. We wis ten eigenlijk niet eens precies wanneer het twaalf uur was, want bij iedereen stond het horloge anders. Op den duur zagen we echter buiten allerlei vuurwerk afgaan dus toen zijn we er maar vanuit gegaan dat het nieuwe jaar begonnen was". (Foto 3) Nadat het vuurwerk af steken achter de rug was ging een groot deel van de jeugd op weg voor het vervolg van de verwelkoming van het nieuwe jaar. Het grootste gedeelte van hen nam de bus naar Renesse. Aan het begin en het einde van de nacht reed de ZWN met zo genaamde discoTbussen over Schouwen-Duiveland om er voor te zorgen dat de jeugd niet met een borrel op achter het stuur stapte. Een initiatief waar grif gebruik van werd ge maakt wist de politie achteraf te melden. ,,We zijn nog een keer door de dichte mist op weg gegaan naar Renesse, maar eigenlijk dat niet nodig geweest, want het was één en al gezelligheid daar. De jongeren maakten goed gebruik van de discobussen. We kunnen dan ook niets dan goeds zeggen over deze nacht", aldus wacht commandant J. van Tol. (Foto 4) Ben Sterenborg en Eric Glerum vonden tijdens hun ronde door Zierikzee alleen dit brandje om zich druk over te maken. Niet veel dus. De beide agenten besloten dan ook maar om de mensen hun plezier nie,tw., te óntner^enen lieten het rustig branden. (Foto 5) Een rustig begin van de avond voor de dienstdoende agenten. Oliebollen en appel flappen horen nu eenmaal bij de oudej aars viering dus ont braken die ook op het bureau in Zierikzee niet. Dienstdoen de agenten deze nacht waren: B. Sterenborg en E. Glerum voor Zierikzee, F. Silvius envR. Salawane voor Bruinisse, A. Dubois en J. Spindler voor Duiveland, K. Bil en E. Scheers voor de Westhoek en J. van Tbl hield de 'wacht' op bu reau. Al na enige uren kwamen de patrouillerende agenten weer richting Zierikzee omdat door de dichte mist weinig of niets te zien was en de weers omstandigheden blijkbaar ook invloed hadden op de bevol king, want de gebruikelijke brandjes en baldadigheden bleven de gehele nacht uit. Af gezien van een inbeslagname van een wagen met autobanden was er één en al rust op Schou wen-Duiveland voor de politie. (Foto 6) Deze twee (Duitse) he ren staken hun vuurwerk af om, zoals ze zelf zeiden, het wegvallen van de grenzen te vieren. Eén van hen, de heer Meusel (rechts) woont al samen met zijn vrouw in Zierikzee. Speciaal voor de viering van Oud en Nieuw waren enkele vrienden van hen uit Duits land overgekomen. Foto's: Marijke Folkertsma Tekst: Lianne Kooiman

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1993 | | pagina 5