WEEKEND RECEPT lieve mensen De anti-vivisectie-werkgroep Zeeland zoekt vrijwilligers Zo wordt Oud en Nieuw ook voor huisdieren een feest „Je bent een rund als je met vuurwerk stunt", aldus SIRE Nieuw rister voor Rumptstad Industries Autobedrijf Akkerdaas B.V. Noordgouwe SIRE vuurwerkcampagne '92 van start Ham-kruidentaart J. P. Mast BV bereikt principe-akkoord met AUV Nieuwe Rumptstad aanaardplaat Nieuw model snede-verdeler op de markt 'Miauw, neemt u mij mee?' WOENSDAG 30 DECEMBER 1992 9 D'r werd ons nog al wat in de maag gesplitst de laatste tijd 't is een rampjaar zegt men we konden 't zien, zeer uitgebreid. Vele burgers jong en oud moesten we verliezen ramp na ramp deed ons verslaan we kregen 't voor de kiezen. Op 't afgelopen jaar rust niet echt een zegen we kwamen met z'n allen van de druppel in de regen 'Langeweg' ZIEKIKZEE/MIDDELHARNIS - Huisdieren zijn zeer gevoelig. Vooral lawaai kan hen danig uit hun evenwicht hrengen. Van vuurwerk moeten ze dan ook niets hehhen. Helaas voor de huisdieren is het vermijden van lawaai rond Oud en Nieuw zo goed als onmogelijk. Gelukkig kan een rustgevend home opathisch diergeneesmiddel voorkomen dat de hond weken later nog op de bank plast en de kat nog steeds bij ieder geluid de gordijnen invliegt. U heeft nodig voor 4 personen: 200 gram achterham 150 gram rauwe ham 1 pakje bladerdeeg (diep vries) 150 gram kruidenkaas 2 eieren 1/8 liter slagroom 1 eetlepel gehakte dille 1 eetlepel gehakte bieslook versgemalen zwarte peper 100 gram Hollandse geiten kaas, grof geraspt Bereiding: Vermeng de kruidenkaas met de eieren, room, de fijn gehakte kruiden en de pe per. Beboter het bakblik of de springvorm en bedek de ze met het bladerdeeg (ook de opstaande rand). Rol het deeg eventueel iets uit. Voorzie de bodem met een vork van gaatjes en bedek deze vervolgens met achter ham of gebraden rollade. Bedek dit met een dun laag je kruidenmengsel en leg hierop plakjes rauwe ham. Wissel dit af tot ham en kaasmengsel op zijn De laatste laag moet we) het kruidenmengsel zijn. Doe als laatste de grof geraspte geitenkaas er overheen. Bak de taart in een voorver warmde oven op 225°C in 30 minuten goudbruin en gaar. Plaats het bakrooster 1 ri chel onder het midden Lekker met een droge witte wijn. Tip: Gebruik bakpapier in plaats van beboteren. Doorsnede van springvoim is 20 cm. Tip: U kunt ook kalfs- of var kensrollade voor dit recept gebruiken. Voedingswaarde per portie: Energie: ±4545 kJ (1085 kcal) Eiwit: 34 gram Vet: 89 gram Koolhydraten: 38 gram DEVENTER/DEN BOMMEL - Agrarische Uiiie-Vul- caan BV en J. P. Mast zijn in hoofdlijnen een principe-akkoord overeengekomen over de over dracht aan J. P. Mast BV van de activiteiten van AUV in Zuidwest-Nederland. Het betreft de afzet van onder meer meststoffen, gewas-beschermings middelen, zaaizaad, pootgoed, mengvoeders en gra nen in de provincies Noord-Brabant, Zuid-Holland en Zeeland. In het kader van de SIRE Vuurwerkcampagne '92 zegt 'Mickey hammers' in een aflevering van Goede Tijden, Slechte Tijden tegen z'n vriendinnen ,,je weet toch dat je een rund bent als je met vuurwerk stunt". 'Message-placement' noemt SIRE zo'n nieuwe uiting. SIRE-voorzitter Van Jaars veld hulde Mickey bij de start van de campagne in een passend shirt en samen onthulden ze een van de opvallendste reclame-uitingen van dit jaar. De bijzondere Benetton billboard voorzien van de slogan 'Je bent een rund als je met vuurwerk stunt' staat op 500 plaatsen in ons land. AMSTERDAM - De SIRE Vuurwerkcampagne '92 is onlangs gelanceerd. Martin van Steijn (Mickey Lam- mers in de tv-serie Goede Tijden Slechte Tijden) hul de zich in een passend shirt en onthulde een van de opvallendste reclame-uitingen van dit jaar. De slo gan Je bent een rund als je met vuurwerk stunt is op nieuw de basis voor deze jaarlijkse SIRE-campagne (Stichting Ideële Reclame) tegen het stunten met vuurwerk. h- Tterwijl moedige vaders met bonkend hart de lontjes aan steken en moeders en kinderen een veilig heenkomen zoeken, richten de huisdieren een com plete ravage aan in de woonka mer! Oud en Nieuw mag voor velen dan een uitbundig feest zijn met veel vuurwerk, de keerzijde wordt wel eens over het hoofd gezien. Brand en ver wondingen zijn geen uitzonde ringen. Alsof dieren dat in stinctief aanvoelen moeten zij niets van vuurwerk hebben. Afgezien van de ravage die soms wordt aangericht, blijven huisdieren vaak weken van slag. Schrikreacties voorkomen Binnen blijven bij de hond of kat is zeker aan te raden als het huisdier zeer bang is voor het lawaaierige vuurwerk. Ga pas de straat op om de buren een gelukkig nieuwjaar toe te wen sen als het meeste vuurwerk al is afgestoken. Maar dan nog kan het misgaan. Honden kun nen een blafwoede ontwikke len. Ook plotseling bijten is vaak een angstsymptoom, en zowel honden als katten kun nen ineens in de huiskamer hun behoeften gaan doen. Het homeopathische dierge- neesmiddel A. Vogel's Biogena Nervositeit/Angst kan veel na righeid voorkomen. Al te grote schrikreacties blijven achter wege door het innemen van dit middel. A. Vogel's Biogena Nervositeit/Angst is een veilig, natuurlijk middel dat al vele jaren zijn diensten heeft bewe zen. Heel wat bazen beginnen enkele dagen voor de jaarwis seling al met het toevoegen van enkele druppels 'Nervosi teit/Angst' aan het voer of drinkwater van hun hond of kat. Ook in andere stress situaties, bijvoorbeeld een ver huizing, is dit middel een uit komst. In Nederland gaat er rond de jaarwisseling voor enkele tien tallen miljoenen guldens de lucht in. In een tijdsbestek van amper één uur met een piek kort na middernacht, ver dwijnt al het vuurwerk in het niets. Wat resteert, behalve de herinnering aan al die mooie kleuren: honderden gewonden die bij de Eerste Hulp-afdeling van een ziekenhuis aanklop pen, duizenden mensen die zelf dokteren met brandzalf en koud water, enkele afgebrande woningen, bange kinderen, angstige katten boven in de gordijnen en bibberende hon den onder de bank. Er is nog een nadelig aspect van vuurwerk: het is ronduit schadelijk voor het milieu. Bij elkaar opgeteld wordt in het eerste uur van het nieuwe jaar achttien ton aan chemische stoffen de lucht in geknald. A. VogeTs Biogena Nervosi teit/Angst is verkrijgbaar bij de dierenspeciaalzaak. STAD AAN 'T HARING VLIET - Na grondig ontwikke lingswerk en uitgebreide praktijkproeven is Rumptstad Industries, landbouwwerktui- genfabriek te Stad aan 't Ha ringvliet, erin geslaagd een compleet nieuwe aanaardplaat op de markt te brengén. De nieuwste generatie Rumptstad frezen wordt uitgerust met de ze aanaardplaat. De nieuwe aanaardplaat on derscheidt zich door: groot instelbereik, waar door het mogelijk is ruggen op te bouwen met een rugomtrek groter dan 100 cm; brede basis van de rug; hier door is een maximale ruimte voor grote knollennesten be schikbaar. Ook bij AM-rassen derhalve een maximale op brengst ruggen met strakke flan ken, waardoor bodem-herbici den maximaal effect hebben; goede inzetbaarheid op deze strakke flanken van schoffel- apparatuur; schietende stand van de ele menten in de aanaardplaat waardoor met relatief weinig grond toch een vaste rug opge bouwd kan worden, ook bij ho gere rij snelheden; demontabele afdekplaat waardoor ruggen opgebouwd kunnen worden bij reeds boven de grond staande planten; stabiele gang door de geko zen vorm; een geheel nieuwe ophan ging, waardoor eenvoudig en nauwkeurig af te stellen; mogelijkheid tot uitrusten met opzetstukjes om loof trek ken te vergemakkelijken. Levering De momenteel in produktie zijnde frezen voor seizoen 1993 zullen zijn voorzien van deze aanaardplaat. Levering van Rumptstad land bouwwerktuigen vindt plaats door G. W. van Driel van Dorsten BV te Hoofddorp, met filialen te Deurne en IJssel- muiden, met uitzondering van Goeree-Overflakkee en Schou- wen-Duiveland, waar levering plaatsvindt door Rumptstad Agrarisch Mechanisatie Be drijf. STAD A/H HARINGVLIET - Rumptstad Industries bv, landbouwwerktuigenfabriek te Stad aan 't Haringvliet komt, na uitgebreide proeven, met een geheel herziene snede- verdeler op de markt. Afme ting, plaatsing en hoogte van de snedeverdeler zijn dusdanig aangepast dat ook onder on gunstige omstandigheden de grondbalk voldoende open scheurt. De snedeverdeler is bij uitstek geschikt voor de zwaardere zavel- en kleigronden. De sne deverdeler bestaat uit een vin- vormig mes van hoogwaardig staal, dat op de schaarpunt be vestigd is. De positie op de schaarpunt zorgt ervoor, dat de werking niet wordt beïnvloed door ploegdiepte en rijsnel heid. Dit in tegenstelling tot zogenaamde risterkouters. Insnijding De snedeverdeler maakt een insnijding aan de onderkant van de grondbalk, waardoor deze tijdens de wending over het rister openscheurt en in tweeën valt. Het verweringsop- pervlak neemt toe en het hoog teverschil wordt bijna gehal veerd. De gevolgen daarvan zijn: meer verweringsoppervlak; minder werkgangen bij het zaaiklaar maken in het voor jaar (tijd- en brandstofbespa ring); zaaiklaar maken met een geringere werkdiepte (minder vermogensbehoefte). Uit de ervaringen die door Rumptstad zijn verzameld blijkt, dat zowel akkerbouwers als onderzoekers het effect van de snedeverdeler op de grond legging als zeer positief beoor delen. De snedeverdelers zijn uit voorraad leverbaar en toepas baar op Rumptstad ploegen voorzien van een losse schaar punt. Levering van Rumptstad land bouwwerktuigen vindt plaats door G. W. van Driel van Dorsten b.v. te Hoofddorp, met filialen te Deurne en IJssel- muiden, met uitzondering van Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland, waar le vering plaatsvindt door Rumptstad Agrarisch Mecha nisatie Bedrijf. EINDHOVEN - Vrachtwagen fabrikant Daf heeft van het mi nisterie van sociale zaken ver gunning gekregen voor een werktijdverkorting van bijna 50 procent voor een periode van zes weken ingaande op 11 januari. De uitingen in de nieuwe cam pagne laten ondubbelzinnig zien wat de gevolgen van vuur werkletsel kunnen zijn: het is knap lastig de veters van je sportschoen met één hand te strikken of je spijkerbroek met één hand dicht te knopen. En het is ook heel akelig nooit meer dat mooiste doelpunt te kunnen zien of die spannende video. Noodzakelijk De Vuurwerkcampagne is nog steeds noodzakelijk. De onder zoeksgegevens van de Stich ting Consument en Veiligheid, die de campagne in samenwer king met SIRE voert, liegen er niet om. Het aantal ongevallen daalde de vorige keer welis waar met 17% ten opzichte van het jaar ervoor, maar niettemin moesten zo'n 1000 mensen, overwegend jongeren, zich in een ziekenhuis laten behande len. Stunten met vuurwerk ge- HILVERSUM - De Kerstsurpri seshow die RTL4 op kerst avond uitzond is met een kij kersaantal van 3,5 miljoen de absolute kersttopper gewor den. Ook het programma Showtime, dat RTL4 op dezelf de avond vertoonde, scoorde met een kijkersaantal van' 3 miljoen buitengewoon hoog. Eén en ander blijkt uit de kijk cijfers van de NOS, die maan dag bekendgemaakt zijn. HILVERSUM - De luisteraars naar Radio 1, de actualiteiten zender van de omroepen en de NOS, kunnen vanaf 4 januari hun favoriete programma's 24 uur per dag in stereo via de FM beluisteren. De anti-vivisectie-werkgroep Zeeland en Omstreken is sinds 2 jaar actief bezig door middel van het verspreiden van fol ders in winkels, scholen, bibli otheken, dierenartsen en het geven van gastlessen op scho len. Doel is om het proefdieren gebruik bij de mensen onder de aandacht te brengen. De werkgroep die bestaat uit Petra Kostense, Maija de Ko ning, Diane de Waal, Jolanda Snitzier, Monica Simonse, Liesbeth van Schijndel en Elly Munter is actief bezig in Mid delburg, Goeree-Overflakkee en Schouwen-Duiveland. De bedoeling is om meer men sen te bereiken die verspreid over het eiland wonen zodat er een steeds groter terrein is om het verspreid gebruik onder de aandacht te brengen. Daarom is men op zoek naar vrijwilli gers die zich voor dit doel in beurt vooral door jongens tus sen de 10 en 18 jaar die zo nodig stoer moeten doen en willen weten tot hoever ze kunnen gaan. Met als gevolg het verlies van vingers, handen, ogen en oren. SIRE brengt haar boodschap de laatste weken van het jaar zo breed mogelijk onder de aandacht. Nieuw is dit jaar dat er ook een commercial in het Turks en het Arabisch is. Hier door zullen ook allochtone jon geren, die een belangrijk on derdeel vormen van de risico groep, worden bereikt. Campagne De Vuurwerkcampagne be staat uit radio- en televisie commercials, verschillende tijdschriftadvertenties, opval lende billboards, abri's en affi ches voor scholen en voor ed en videozaken. Ook zal in di verse programma's op radio en televisie redactionele aandacht Advertentie ZATERDAG 2 januari GESLOTEN Telefoon: 01112-1284-1347-2086 Kloosterweg 2 - Noordgouwe willen zetten en mee helpen met het verspreiden van fol ders, meehelpen op stands, gastlessen op scholen verzor gen en dergelijk. Vergaderingen Om alles zo goed mogelijk bij te houden over de stand van za ken worden er ook vergaderin gen gehouden waarbij iedereen zijn eigen ideeën kwijt kan. Voor scholieren zijn er sprcek- beurtpakketten te verkrijgen en het onderwijzend personeel kan altijd terecht voor informatie-mappen en voor het laten verzorgen van een gastles op school. Door middel van tentoonstellingen op scholen en bibliotheken waar altijd veel mensen komen, maakt dit onderwerp veel reacties los bij zowel jong als oud. worden geschonken aan de Vuurwerkcampagne, onder an dere in de vorm van 'message- placement'. Uniek is de samenwerking van SIRE en de NOS-televisie. Met de documentaire 'Een rustige jaarwisseling', die op 29 de cember wordt uitgezonden, is een geheel nieuw element aan de Vuurwerkcampagne toege voegd. Ter ondersteuning zijn speciale aankondigings advertenties gemaakt voor de dagbladen en rtv-bladen. Vuurwerkletsel In de indringende documentai re worden vier jongens een jaar lang gevolgd, vanaf het mo ment dat ze afgelopen oude jaarsnacht met ernstig vuur- werletsel in het ziekenhuis werden opgenomen. Deze docu mentaire van Paul Stolk en Jim Postma kwam tot stand met steun van het Nationaal Revalidatie Fonds en de Stich ting Consument en Veiligheid. De SIRE Vuurwerkcampagne '92 werd ontwikkeld en georga niseerd door reclamebureau Publicis. FCB/Prad en public relations bureau Forman Gray ling. Dankzij de belangeloze medewerking van adverteer ders, media en produktiebe- drijven konden zoveel verschil lende (reclame)uitingen wor den gerealiseerd. UTRECHT - Tbt ,en met 21 maart kunt u in het Centraal Museum Utrecht een tentoon stelling bezichtigen van de ar chitect Gerrit Rietveld. DEN HAAG - Het gemiddelde uurloon dat krantenbezorgers ontvangen loopt sterk uiteen. Bezorgers van De Volkskrant krijgen bij voorbeeld gemid deld twaalf gulden per uur, ter wijl jongens en meisjes die het regionale dagblad Rijn en Gou we bezorgen het met zes gulden per uur moeten doen. Dat con cludeert de SPJ, de jongerenor-'^. ganisatie van de Socialistiese1 Partij, na een onderzoek onder 68 krantenbezorgers in het hele land. Veel mensen gaan hierdoor ook beter nadenken over het proef dier gebruik en dat is natuur lijk de bedoeling hiervan. Ook bij het kopen van bijvoorbeeld cosmetica-artikelen gaat men beter opletten. Speciaal hier voor is er een cosmetica-gids samengesteld waarin 80 mer ken van produkten die niet ge test zijn op dieren. De gids is te bestellen bij Proefkoneen in Den Haag, telefoon 070- 3246271. ..Dieren op de proef gesteld", zo heet de vernieuwde tentoonstelling van de Anti vivisectie Stichting. De ten toonstelling die uit 5 panelen bestaat en op beide kanten is voorzien van foto's met begelei dende teksten laat het proef dier gebruik zien en de alterna tieven daarvoor. Deze tentoon- telling is te zien vanaf 5 janua ri tot en met 20 januari in de bi bliotheek in Oude-Tbnge en van 21 januari tot en met 4 fe bruari in het Diekhuus in Mid- delharnis. Voor wie meer infor matie over de werkgroep Zee land en Omgeving wil, kan contact opnemen met Petra Kostense in Bruinisse telefoon 01113-1894, Diane de Waal in Oude-Tbnge, telefoon 01874- 1850 of bij Monica Simonse in Middelburg, telefoon 01180- 11779. Bij de overdracht zijn tien me dewerkers betrokken en een aantal magazijnen en depots. De activiteiten, die een omzet vertegenwoordigen van ca. 20 miljoen, zullen onder de naam J. P. Mast BV onveranderd wor den voortgezet. AUV en Mast hebben reeds een jarenlange relatie door leve ranties van kunstmest en zaai en pootgoed. In de komende weken worden de details ver der uitgewerkt, zodat de reali sering van de overdracht per 1 januari 1993 kan plaatsvinden. Agrarisch Unie-Vulcaan te De venter is een dochteronderne ming van DSM-Agro, een business-unit van het chemie concern DSM. AUV is een han delsonderneming in produkten Het register nr. 480 heeft als be langrijkste eigenschappen: a. vermindering van trek krachtbehoefte, oplopend tot 15 procent ten opzichte van be staande registers; b. uitstekende grondbalk-ke- ring en grondlegging; c. de grondbalk wordt zeer ge leidelijk „over het gehele rister" gekeerd; d. een schone, brede voor, waardoor met trekkers met brede banden geploegd kan worden. Op diverse demonstraties en bij gebruikers heeft het rister voor de landbouw, waar thans in totaal 240 personen werk zaam zijn. De genoemde over dracht past in het beleid van Agrarische Unie-Vulcaan om haar activiteiten in de toe komst verder te concentreren op de groothandel in meststof fen. Mast is sinds 1680 gevestigd in Den Bommel en is een toonaan gevende handelaar op het ge bied van kunstmest, zaaizaad en pootgoed en inname van landbouwpi-odukten. Mast ver zorgt sinds oudsher ook de overslagactiviteiten van kunst meststoffen. Door de overname van de activiteiten in Zuid west-Nederland van AUV door Mast woi'dt de toekomstige po sitie in de regio versterkt 480 een uitstekende indruk achtergelaten. Het rister. nr. 480 is leverbaar op alle typen ploegen uit het programma van Rumptstad In dustries. Levering van Rumptstad land bouwwerktuigen vindt plaats door G. W. van Driel van Dorsten bv te Hoofddorp, met filialen te Deurne en IJssel- muiden, met uitzondering van Goeree-Overflakkee en Schou wen-Duiveland, waar levering plaatsvindt door Rumptstad Agrarisch Mechanisatie Be drijf. I ZIERIKZEE - In het Dierenasiel Schouwen-Duiveland in Zierik- zee verblijft momenteel de rode kater Hermes. Hij is vijf jaar oud. Hermes is eén kat met een gemakkelijk karakter. Met soort genoten en*kinderen kan deze kroelkat het prima vinden. Ieder een die het asiel binnenkomt wordt door Hermes hartelijk be groet... miaaaauw, alsof hij zelf vraagt dooreen toekomstig baas je meegenomen te worden. Dat zal geen problemen opleveren, want Hermes past in vrijwel elk gezin. Wie belangstelling voor Hermes heeft kan contact opnemen met het asiel aan de Zand weg, telefoon 01110-17013, even langsgaan kan ook. De hond Remi. die twee weken geleden in deze krant werd ver meld, is inmiddels geplaatst. Het gaat goed met het asiel, of be ter gezegd de dieren; in het asiel zitten nog maar tien katten en twee honden. Beheerster Jolanda Meerman heeft een nieuw jaarswens: zij hoopt dat alle dieren spoedig, het liefst nog voor het nieuwe jaar, een baasje krijgen. De poes Lady uit de Kattenopvang in Nieuwerkerk is (nog) niet geplaatst. (Foto: Marijke Folkertsma). De Rister nr. 480. ZIERIKZEE/OUDE-TONGE - Per jaar worden er al leen al in Nederland 1 miljoen proefdieren gebruikt voor allerlei afschuwelijke testen. Niet alleen mui zen en ratten worden hiervoor gebruikt maar ook vogfels, vissen, paarden, honden, apen, konijnen en katten moetert hieraan geloven. Voor het testen van onder meer cosmetica wordt de dieren onnodig leed aangedaan. STAD AAN 'T HARINGVLIET - Rumptstad In dustries bv, landbouwwerktuigenfabriek te Stad aan 't Haringvliet, heeft na enkele jaren van ont wikkelen en testen een totaal nieuw rister aan haar programma toegevoegd, namelijk het rister nr. 480, naast de reeds bekende serie rioters nr. 081, nr. 280 en nr. 380.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 9