NIEUWSBODE EXTRA Creëer een bewuster en vrijer leven KOM OP STOP CD-recensie Het nieuwe tegel- boek van Sphinx Veel klachten over betaling kinderzegels Gesprekken na begrafenis 1 WOENSDAG 30 DECEMBER 1992 (Gratis rubriek voor verenigingen en dergelijke, in samenwerking met VVV Overflakkee. Opgave schrifte lijk dan wel telefonisch tot dinsdag 12.00 uur voor het verschijnen van de Extra-editie.) OPENINGSTIJDEN POLITIEBUREAUS Dirksland Maandag Vrijdag Oude-Tonge Maandag Vrijdag Middelharnis Maandag t/m zaterdag Zondag Ouddorp Dinsdag Donderdag Zaterdag 09.30-12.00 uur 14.00-17.00 uur 13.00-16.00 uur 09.00-12.00 uur 08.00-17.00 uur 09.00-17.00 uur 14.00-17.00 uur 14.00-17.00 uur 14.00-17.00 uur G0EREE-0VERFLAKKEE Dirksland PvdA-Ombudsteam; 01877-2412. Middelharnis PvdA-Ombudsteam; R. Koole, 01870-6664. Ombudsteam, lijst Hoogzand; 01870-82917, 01875-1998. Goedereede PvdA-Ombudsteam; 01879-2207. Oostflakkee PvdA-Ombudsteam; J. de Kor te, 01874-1372. Sommelsdijk Streekmuseum Goeree-Over- flakkee. Kerkstraat 2. Bezoek na afspraak tel. 01870-83778. Elke dag, ook op zondag Stellendam Haringvliet Expo, Haringvliet- plein 3. Tentoonstelling over de Deltawerken. Geopend van 1 april-15 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Elke eerste maandag van de maand Goedereede Spreekuur Woningbouwver eniging Beter Wonen. Markt 7. Aanvang: 19.30 uur. Elke derde dinsdag van de maand Middelharnis Spreekuur Vrouw en Werkwin kel in Diekhuus. Van 10.00 tot 12.00 uur. Elke tweede woensdag van de maand Sommelsdijk Knutselclub voor kinderen van 4 tot 12 jaar. In wjjkgebouw de Zwaluw. Van 14.00 tot 15.30 uur. Iedere maandag Middelharnis Repetitie Mannenkoor Ons Koor van 20.00-22.15 uur in 't Verenigingsgebouw naast de R.K. kerk aan de Langweg. Sommelsdijk Bridgen bij wijkgroep de Zwa luw. 13.15-17.00 uur. Iedere woensdag Sommelsdijk Jazzballet voor kinderen van 6- 8 jaar van 17.30-18.00 uur. Jazz ballet voor kinderen van 9-12 jaar van 18.00-18.45 uur. Jazz ballet voor volwassenen van 19.00-20.00 uur. Bij Vereniging Wijkgroep De Zwaluw, Sper wer 5. Tel.: 01870-86574. Oude-Tonge Knutselclub in De Klub, Em- mastraat 28: Knutselen voor kinderen uit groep 1 t/m 8 van de basisscholen. Van 13.30- 14.30 uur. Timmerclub in De Klub, Em- mastraat 28. Timmeren/fi guurzagen voor kinderen groep I t/m 8 van de basisscholen. Van 14.45 tot 15.45 uur. Iedere donderdag Sommelsdijk 55-plussers soos in wijkge- bouw De Zwaluw. Van 13.30 tot 16.30 uur Elke donderdagavond Oude-Tonge Zwangerschapsyoga en gewone yoga. De Grutterswei. Inlich tingen: tel. 01874-2398. Elke vrijdag Dirksland Vrijdansen in de Victoriahal, minimum leeftijd 18 jaar. 21.00 uur. Iedere zaterdag Goedereede Vrij dansen bij dansclub Let's Dance, met regelmatig gastop tredens. Verenigingsgebouw Oostdam. 21.45 uur. Ouddorp Beklimming toren Ouddorp. Raadhuisstraat. Vanaf 10.30 uur. Dirksland Hondenschool Flakkee start nieuwe Puppy cursus en ge hoorzaamheidstraining op za terdag. De avondcursus vindt op woensdag plaats. Lokatie: Ijsbaan, Westhavendijk. Vanaf 10.00 uur. Inl.: Kees en Erna Aalders, 01873-1731. Disco Stichting Thunderbird. Victoriahal. Vanaf 19.30 uur. Elke tweede donderdag van de maand Middelharnis Handwerken te koop in het Ro de Kruis gebouw. Van 14.00- 16.00 uur. Elke derde donderdag van de maand Sommelsdijk Bijeenkomst van postzegelver eniging Philatelica afdeling Flakkee in zaal van café De Kok. (Van mei t/m augustus is er geen bijeenkomst). Jeugd: 18.30 uur. Senioren: 19.30 uur. Dirksland Vraagbaak FNV. Vanaf 19.00 uur. Maandag tot en met vrijdag Ooltgensplaat Smederij-museum Piet Kamp. Van 13.00 tot 16.00 uur, of vol gens afspraak. Iedere donderdag en vrijdag Sommelsdijk Bijeenkomst van Schietvereni ging Flakkee, Haveneind 36. 19.00-23.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand Oude-Tonge Bijeenkomst Computer Hobby Club, De Klub, Emmastraat 28. Van 13.30 tot 17.00 uur. Iedere derde maandag van de maand Oude-Tonge Bijeenkomst Computer Hobby Club. De Klub, Emmastraat 28. Van 19.00 tot 23.00 uur. Iedere derde zaterdag van de maand Middelharnis Ruilbeurs van Eerste Flakkee- se Vogelvereniging in het Dienstencentrum, Doetin- chemsestraat. Van 14.00-16.00 uur. T/m 26 februari Middelharnis Architectuur tentoonstelling Tussen herinnering en droom in gemeentehuis, Koningin Ju liana weg 14. Openingstijden op werkdagen: 09.00-16.30 uur. Dinsdag 5 januari Goedereede Vergadering commissie ruim telijke ordening, recreatie en gemeente-eigendommen. Ge meentehuis. 19.00 uur. Donderdag 7 januari Goedereede Vergadering commissie finan ciën, onderwijs- en welzijnsza ken en openbare werken. Ge meentehuis. 19.30 uur. Donderdag 21 januari Goedereede Vergadering gemeenteraad. Gemeentehuis. 19.30 uur. Donderdag 28 januari Goedereede Vergadering commissie van ad vies inzake algemene bestuur lijke aangelegenheden en eco nomische zaken. Gemeente huis. 15.30 uur. Dinsdag 2 februari Goedereede Vergadering commissie ruim telijke ordening, recreatie en gemeente-eigendommen. Ge meentehuis. 19.00 uur. Woensdag 3 februari Góedereede Vergadering commissie visse rij en haven. Gemeentehuis. 15.30 uur. Donderdag 4 februari Goedereede Vergadering commissie finan ciën, onderwijs- en welzijnsza ken en openbare werken. Ge meentehuis. 19.30 uur. Donderdag 18 februari Goedereede Vergadering gemeenteraad. Gemeentehuis. 19.30 uur. Woensdag 24 februari Goedereede Vergadering commissie advies inzake de bezwaar- en beroep- schrigten. Gemeentehuis. 15.30 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Iedere eerste zaterdag van de maand Bruinisse Ruilbeurs van Vogelvereniging De Nachtegaal van 9.30 tot 12.00 uur in clubgebouw aan de Molenweg. Opkopers aanwe zig. Tbegang gratis. In de maanden juni, juli en augustus wordt geen beurs gehouden. Donderdag 31 december Kerkwerve Oliebollenactie. Consistorie Nederlandse Hervormde kerk. Zaterdag 2 januari Burgh Nieuwjaarsconcert Stichting Westerschouwen Kultureel. In Nederlandse Hervormde kerk. 16.00 uur. Brouwershaven ASV Brouwershaven haalt oud papier op. Vanaf 09.00 uur. Dinsdag 5 januari Zierikzee Nieuwjaarreceptie NBvP. Foy er Mondragon. 10.00 uur. Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènde. 14.30 uur. Oosterland Kerstboomverbranding. Indus trieterrein achter CTV-loods. 19.00 uur. Bruinisse Nieuwjaarsreceptie. Gemeen tehuis. Vanaf 20.00 uur. Woensdag 6 januari Oosterland Nieuwjaarsreceptie NBvP. Oosterhof. 09.30 tot 11.30 uur. Woensdag 13 januari Zierikzee Ouderenmiddag NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Dinsdag 19 januari Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènde. 14.30 uur. Woensdag 27 januari Zierikzee Ouderenmiddag NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Dinsdag 2 februari Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènde. 14.30 uur. Woensdag 10 februari Zierikzee Ouderenmiddag NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Dinsdag 16 februari Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènde. 14.30 uur. Woensdag 24 februari Zierikzee Ouderenmiddag NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Oplage 29.400 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen - Duiveland en Goeree-Overflakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Bruinisse/Zierikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk. Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland, Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp, Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Den Bommel, Ooltgensplaat, Oude- Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge, Stad aan t Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Druktechniek Sluitingstijd advertenties Advertentie-verkoop Bezorging/Lezersservice Redaktie Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee Postbus 1. 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551 Telefax 01110-14315 Offsetrotatie Dinsdag 11.30 uur voor Schouwen-Duiveland, Frits Koster na 18.00 uur 01119-1941, voor Goeree-Overflakkee. Dieneke Klompe. na 18.00 uur 01112- 2314. 01110-17314. Tijdens kantooruren 01110-16551 toestel 226. Na 18.00 uur Lianne Kooiman 01110- 12868. De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 167.000. ZIERIKZEE - De NV Koninklijke Sphinx, anderhal ve eeuw geleden begonnen als een klein keramisch bedrijfje aan de oevers van de Maas en thans een toonaangevend hypermodern bedrijf, met vestigin- gèn in de Benelux, Groot-Brittannië, Frankrijk en Duitsland, heeft een overzichtelijk en zeer fraai uit gevoerd Tegelboek samengesteld, dat Sphinx doopte met de toepasselijke naam De Tegel Toegepast. In dit, 36 pagina's tellend riaslagwerk vindt men de meest recente tegelcollecties van Sphinx. Maar daarnaast treft men in dit boek vooral veel verschillende toepassin gen daarvan aan. Overzichte lijk onderverdeeld. Met diver se richtingen zoals klassiek, modern en romantisch. Sphinx is een van de weinige merkfa brikanten van zowel sanitair als vloer- en wandtegels. Hierdoor is er die logische af stemming op kleur, design en formaat. Daarom gaat de in houd van dit boek over het combinatievermogen van AMSTERDAM - Boven de Midden-Akerveldse Polder in Amsterdam is maandagavond rond 22.00 uur een oplichtende rood, blauw en geel knipperen de bal gesignaleerd. Het ver schijnsel aan de hemel werd onder meer waargenomen door surveillerende agenten van het Amsterdamse politiekorps, zo meldt een politiewoordvoer der. Onderzoek van de Rijksluchtvaartdienst moet uitwijzen wat de aard van het kleurenspel is. Het zou moge lijk om een opbrandende ster gaan. Sphinx. Zo doet men indruk ken op om het eigen huis in te richten. Immers, Sphinx pro- dukten zijn niet langer alleen zuiver technisch-functionele produktgn, het zijn voor een groot deel consumentenartike len die moeten beantwoorden aan de steeds wisselende smaak en wensen van de ge bruiker. Combinaties Vanzelfsprekende en verras sende combinaties tussen vloertegels, wandtegels en strippen. Een wonderschone combinaties tussen tegels en sanitair. Sphinx voert u in dit boek mee van de badkamer, naar het toilet. Van de woonka mer, via de hal, naar de keu ken. Een boeiende ontdek kingstocht door het huis. In ie der geval een huis waar tegels op hun plaats zijn. Tfegels en sa nitair vormen de ene combina tie, de eigen smaak leidt naar het eindresultaat. Voor welke stijl men ook kiest, iedereen zal, al bladerend, merken dat Sphinx altijd een royale keuze biedt, in een al even indruk wekkend kleurengamma. Wil men het allemaal in werkelijk heid zien? Ga dan langs bij de Sphinx-daler. Lezing en avondcursus GOES - Siddharta van Langen, auteur van het boek In de ban van je Kinderbedden komt op 6 januari een lezing houden over Rebirthing en Neohypnothe- rapie. De eerste druk van dit boek verscheen in 1981. Nadien heeft hij vele cursussen over dit onderwerp in den lande gegeven. Uiteindelijk resulterend in een opleiding tot Rebirthing- en Neo-hypnothera- peut. Neo-hypnotherapie maakt ge bruik van verschillende tech nieken zoals Gestalt, Reichi- aans lichaamswerk, Geleide fantasie en Voice Dialoque. De ze zijn erop gericht om lijfe lijk, emotioneel en geestelijk in contact te komen met het kwetsbare kind in ons onder bewuste. Door dit kind in ons zelf te accepteren en lief te heb ben kunnen we beladen herin neringen zoals angst, verdriet en boosheid loslaten en ont dekken wie we eigenlijk zijn. Daarna zijn we beter in staat het leven te creëren dat we wer kelijk willen. De adem Rebirthing gebruikt de adem om onszelf te bevrijden van geestelijke en lichamelijke spanningen, waardoor we meer in contact komen met onze ei gen levensenergie, wat leidt tot een bewustere, „vrije" manier van leven. De lezing vindt plaats in Cen trum Namaskara, Waarde- kensstraat 47 in Kapelle Bieze- linge op 6 januari. Aanvang 20.00 uur en de toegang is 7,50. In hetzelfde centrum wordt, vanaf woensdag 27 januari ge durende tien avonden, een cur sus Neo-hypnotherapie en Re birthing verzorgd door Irene Roozenburg. Op woensdag 20 .januari is er een gratis intro ductie-avond. Voor meer informatie of folder, bel of schrijf naar: Irene Roo zenburg, Achterhaven 2, 4461 ZX Goes, telefoon 01100-11377. „Je laat je toch niet kisten door 'n sigaret". Met deze slogan start de Stichting Volksgezondheid en Roken eind december een nieuwe actie rondom stoppen met roken. In samenwerking met de Kruisverenigin gen-en GGD-en die vanaf januari in het hele land stoppen-met-roken cursussen organiseren. Iedere roker heeft het zich wel eens voorgenomen. Maar als het dan echt zo ver is blijkt het vaak moeilijk vol te houden. Het thema ,,Je laat je toch niet kisten door 'n sigaret", geeft de strijd weer die veel rokers moe ten leveren om los te komen van hun gewoonte.. De meeste rokers vinden stop pen moeilijk en het lukt ze pas na een aantal pogingen om er echt vanaf te komen. Vaak is dat een reden om het „afkic ken" vooruit te schuiven. Toch zeggen bijna al die rokers dat ze er wel degelijk zélf wat aan kunnen doen. Elk jaar winnen 200.000 rokers, waarvan de meesten zonder moemenswaar- dige hulp, deze persoonlijke strijd. Dankzij een goede moti vatie en de juiste aanpak. Ondersteuning bij het gevecht Een goede voorbereiding is be langrijk. Op 1 januari en op 7 februari gaan de uitzendingen van Ferdinand Zwaan, de TROS tv-dokter over het stop pen met roken en over het vol houden. Tegelijkertijd verslaat sport verslaggever Harry Vermeegen de strijd in een reclamebood schap op de regionale en lokale radiostations. De informatielijn stoppen met roken: 06-8339 (40 cent p.m.) is tijdens kantooruren bereik baar voor elke stopper die ge durende het gevecht met de si garet een duwtje in de rug no dig heeft en voor ieder ander met vragen. De actiebrochure zet het strijd plan uiteen en is op een groot aantal plaatsen gratis verkrijg baar: bij de eigen huisarts, de apotheker, de Kruisvereniging en de GGD. De lokale televisiestations zul len een motiverend TV- programma uitzenden waarin een roker wordt gevolgd ter wijl hij zijn besluit neemt om te stoppen met roken. In dat programma, speciaal vervaar digd door en voor de lokale te levisie, kunnen de kijkers ook kennis maken met de stoppen- met-roken cursus van de Kruis verenigingen en GGD-en in hun eigen woonplaats. LEIDEN - De Stichting Kinderpostzegels Nederland (SKN) zet vanaf 4 januari meer dan 20 mensen in om duizenden klachten over de automatische betaling te verwerken. De stichting verwacht dat bij de incas so, die vlak voor de jaarwisseling plaatsvindt, in 15 a 30.000 gevallen een verkeerd bedrag wordt afge schreven. Dit heeft een woordvoerder bevestigd. De SKN had de incasso uitge steld tot het einde van het jaar, omdat dit jaar tijdens de kin derpostzegelactie grote chaos ontstond door een nieuw ver werkingssysteem. In tegenstel ling tot voorgaande jaren in den de kinderen het geld niet meer contant, maar moesten de kopers een machtiging of accept-girokaart invullen. Doordat de leerlingen zelf een deel van de administratie moesten doen, kopers hun machtigingen verkeerd invul den en de verwerking bij de stichting ingewikkelder werd, onstond grote verwarring. Tben de scholen de zegels en kaarten van de stichting bin nenkregen, bleken adressen, rekeningnummers en het aan tal kaarten en zegels in veel ge vallen niet te kloppen. De SKN zag zich genoodzaakt de incas so op te schorten en er eerst voor te zorgen dat de drie mil joen bestellingen op de juiste plaats terechtkwamen. Voorde verwachte klachten over ver keerde afschrijvingen opent de SKN op 4 januari een speciaal telefoonnummer (06 8212349). De kosten bedragen 40 cent per minuut. Volgens woordvoerder S. Gerwers ontkomt de SKN er niet aan om de gedupeerden voor het nummer te laten beta len. „Anders gaat de klachten verwerking teveel ten koste van het geld dat bedoeld is voor de hulpprojecten", aldus Gerwers. Chaos De chaos die het nieuwe sy steem heeft veroorzaakt, is voor de stichting geen aanlei ding opnieuw de oude beta lingswijze in te voeren. Naast het gevaar dat de kinderen worden beroofd, past de con tante betaling niet meer in het moderne betalingsverkeer, al dus Gerwers. „Als mensen een cheque uitschrijven met een re latief laag bedrag, moet daar steeds vaker voor worden be taald." De SKN hoopt de chaos voortaan te voorkomen door het nieuwe systeem te verbete ren. De stichting denkt hierbij aan aanpassingen van het com puterprogramma waarmee de leerlingen de bestellingen kun nen verwerken en aan meer voorlichting over de invulling van de machtigingskaarten. POP CLASSICS 4 - THE LONG VERSIONS (ARCADE) - Ieder jaar, zo rond de feestdagen, is het voor de platenin dustrie weer absolute topdrukte. De vraag naar de popu lairste geluidsdrager aller tijden (hoe lang nog?) neemt rond deze tijd astronomisch hoge aantallen aan. Belang rijke releases komen nu pas op de markt en bij gebrek hier aan wordt de consument overgoten met vergeten oude opna mes of (overbodige) verzamelplaten. Dit laatste is natuurlijk niet altijd een slechte zaak, want een goede verzamelaar bespaart vaak een stapel dure CD's als het toch alleen om dat ene nummer ging. Voor me ligt nu zo'n compilatie die vol staat met 22 pop classics goed voor 'n dikke tweeëneenhalf uur top muziek. Op 'n enkele misser na zijn het stuk voor stuk 'historische' monumentjes die nog niet door de tijd zijn ingehaald. Som mige echter zijn of nog geen classic of zullen het nimmer worden. Zo vind ik When Smokey Sings van ABC zeker geen verantwoorde keus, beter zou zijn geweest om Poison Arrow of Look Of Love, daarvoor in de plaats te zetten, ten slotte, waren dit begin jaren 80 DE hits van Martip Fry's ABC. Unchained Melody van de Righteous Brothers is ab soluut een wereldplaat, maar wat de intro van deze oor spronkelijke versie toevoegt aan het begrip long versions is me onduidelijk. Evenals Macho City van The Steve Miller Band. Een dijk van een plaat, maar zodra Ben Sidran zijn meesterlijke 'rap' heeft beëindigd vervolgt de plaat in een oeverloos en oninteressant gefreak op synthesizer die ruim 10 minuten duurt. Hadden de makers daarvoor geen bete re keus kunnen nemen? 'n Lange uitvoering van Fly Like An Eagle of zo? Afgezien van het hoge.niveau van deze compilatie blijft mij toch iedere keer opnieuw de volgende vraag bezig houden: waarom zit er in series als pop classics nou geen logische chronologische volgorde, dat immers zou de serie veel inte ressanter maken voor de verzamelaar. En bovendien MOET er op de verpakking meer informatie komen te staan, jaar tal en oorspronkelijke elpee op z'n minst. Voor de minder fanatieke liefhebber zullen we maar zeggen. THE BEST OF JOCELYN BROWN FRIENDS (ARCA DE) - Het aardige van een maatschappij als Arcade is wel het feit dat ze niet gebonden zijn aan een enkel label en hierdoor in staat zijn van 'n artiest of band een leuke verza meling te maken. Dat Jocelyn Brown hiervoor in aanmer king zou komen lijkt dan ook voor de hand te liggen. Deze zwaarlijvige zangeres heeft een stem die staat als een flatgebouw en daarmee heeft ze de laatste tien jaar bij veel produkties van collega artiesten heel wat platen vol gezon gen. Op de CD best of natuurlijk alle belangrijkste hits van mrs. Brown inclusief haar solo disco classic Somebode El se's Guy. En als Incognito haar niet had gevraagd voor het spetterende Always There, hadden we misschien nooit van deze nieuwe jazz-dancegroep uit Engeland gehoord. Ook de verplichte kost is, helaas, vertegenwoordigd: Gipsy Rythm van de Spaanse Raoul Orellana bedoel ik dus. Maar laten we eerlijk zijn, deze plaat verdient gewoon niet te veel woorden. Nee, je moet 'm gewoon aanschaffen voor je oudejaarsfeest en al die andere parties die je komend jaar gaat geven, want dit is een dansplaat--bij uitstek v v je geen spijt van zult hebben. Tenminste, als je er van houdt. Rest mij nog slechts alle lezers en muziekvrienden een ge zellig en swingend uiteinde te wensen en al het muzikale voor '93. Jorgen DEN HAAG - Tot en met maan dag 28 december kunt u in de Statenhal van het Congresge bouw in Den Haag naar een voorstelling van Walt Disney's World on.Ice. Dit jaar wordt op -de schaats-een vertolking gege ven van het verhaal van de le gendarische Peter Pan. HAARLEM - Gedeputeerde Staten (GS) van Noord Holland hebben de Stichting Nieuwe Accommodatie Circuit in Zandvoort een vergunning voor ontgronding van duinge bied verleend. De ontgrondin gen zijn nodig voor aanpassing van het circuit. SCHEVENINGEN - Traditie getrouw kunt u ook dit jaar op 1 januari in Scheveningen weer deelnemen aan de nieuwjaars duik. Om 12.00 uur duiken en kele honderden mensen in de Noordzee om zo het nieuwe jaar in te luiden. LEEUWARDEN - Het gerechts hof in Leeuwarden heeft de 52- jarige D. B. uit Groningen ver oordeeld tot tien jaar gevange nisstraf wegens handel in harddrugs. De man was eerder ook door de rechtbank tot tien jaar cel veroordeeld. BRIELLE - Het Haarlems Toneel speelt op zaterdag 2 janna toneelstuk van Yasmina Reza Gesprekken na een begrafenis spelers zijn: Jim Berghout, Jules Croiset. Marlous Flui: Hidde Maas, Elsje Scherjon en Marianne Vloetgravrn. Hrt neelstuk geeft een beeld van een bijeenkomst van een fam voor de begrafenis van de vader. Ze praten samen, eten nam proberen af te rekenen met het verleden en zijn op zot k nan - nieuwe toekomst. Het beeld dat Yasmina schetst is herki nh en vertederend. Deze begrafenis is geen treurspel, de re1 komische kanten van een dergelijke familiebijeenkomst kon voortdurend aan bod. Toch zijn de personages niet lachu-ekkc maar herkenbaar, menselijk en soms diep tragisch. Hei aangrijpend en ontroerend stuk, waarin tragische en konm momenten elkaar voortdurend afwisselen. De voorstelling gint om 20.15 uur. Kaarten kunnen worden gekocht m De G>> of aan de zaal vanaf 19.15 uur. De entree bedraagt 22.50 n pashouders 20,—.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7