Tachtig dapperen doen mee aan survival-tocht in de kou Indoor Motorcross Scheidsrechter staakt zaalvoetbal bekerduel PTT en 't Swarte Schaep Scheidsrechter krijgt klap zaalvoetballer SF Ouwerkerk-voorzitter Olivier Verwest: Dit was de tocht van de natte pakken Speciale vergadering zaalvoetbal Toren Boys uit de beker gewipt door WIK DINSDAG 29 DECEMBER 1992 NR 25282 Na de inwendige mens ver sterkt te hebben werden de deelnemers een caisson in gestuurd om daar te gaan schatzoeken. In de wetenschap dat deze ruimte alleen verlicht werd door fakkels en men mid dels prikken in de bodem de schat op moest zien te sporen ook geen eenvoudige opgave. „Sommigen hadden de schat na twee minuten al te pakken, maar er waren er ook die een half uur aan het prikken wa ren. De volgende opgave was het vervoeren van water met een kruiwagen naar een tank. Wie deze opgave met goed ge volg volbracht mocht met de 80 meter lange staalkabel het wa ter weer oversteken. Eenmaal weer aan vaste wal ging het richting sportveld, het start- en eindpunt van de survi- valtocht, waar de deelnemers nog twee opgaven wachtten. Allereerst moest men met de fiets een bak van 15 meter lang en vier meter breed, gevuld met een 40 centimeter dikke laag modder doorkruisen. Niet iedereen slaagde erin de brei te doorkruisen zonder mod derspatten op te lopen. Het vraagteken op het sportveld bleek te staan voor boomstam men zagen met een ouderwetse trekzaag. „Ik 'geloof dat de meesten dat nog wel de zwaarste opgave vonden", al dus Verwest. Uitslag In de categorie junioren (6 - 12 jaar) ging de eerste prijs naar groep 5 die bestond uit begelei der C. van den Hoek, Heijo Ok- kér, Gerwin van den Hoek en Frank Bolier. Op de tweede plaats eindigde de groep be staande uit Chantal Verwest, Mark Verwest, Willem Quist, Serge Tbtté en begeleider Jaap. Verwest. Derde werd de groep die bestond uit Jurriën Dek ker, Lennard Dekker, Sebasti- aan de Vrieze, Wesly Gour en begeleider Rinus Dekker. Bij de senioren ging de over winning voor de tweede keer in successie naar de groep be staande uit Gert Jan Knust, Joery Pankow en Carla Binck. De ploeg bestaande uit Eugène Tbttê, Guido den Broeder en Marijn Dekker legde beslag op de tweede plaats. Derde werd de ploeg Wim Kuyper, Piet Kuyper en Jos Felius. De Poe delprijs ging naar Douwe Ouwerkerk, Renée Manni en Marco Marei. De pechprijs was voor de ploeg die de laatste proeven in volslagen duisternis moest afleggen; Eric Bege- mann, Robert Begemann en Veronique den Broeder. Binnenkort gaat Verwest met zijn mede-organisatoren rond de tafel zitten om nog eens na te praten over het gebeuren. „Want er zijn altijd dingen die voor verbetering vatbaar zijn. Elke keer leer je weer". Als het aan hem ligt komt er volgend jaar geheid weer een survival- tocht. „Want het is toch een uniek gebeuren". IPGDIT GOES - Op 9 januari treedt de nieuwe Stichting Mo torsport Zeeland voor het eerst naar buiten als orga nisator van de Indoor Motorcross in de Zeelandhal len in Goes. Het is voor het eerst dat er in de Zee landhallen een dergelijk evenement verreden wordt. Gestart wordt er in de klassen 80cc, 125cc en 250cc en zwaar der. Ook off the road-motoren kunnen aan de start komen. Hoewel de Zeelandhallen in Goes niet te vergelijken zijn met stadions als Bercy is de technische staf er toch in ge slaagd een aantrekkelijk cir cuit neer te leggen met scherpe bochten, wasborden en spring- schansen. Om dit circuit zo goed mogelijk aan te leggen wordt er plus minus 1200 ton speciale grond (dezelfde als bij de Indoor Maastricht) de Zee landhallen ingevoerd. In de tweede hal wordt op deze dag een groot aantal stands inge richt waar de bezoeker aller hande informatie over motoren en de motorsport kan verkrij gen. De Stichting Motorsport Zee land is een vrij unieke organi satie omdat het gelukt is een aantal verenigingen in de regio in één stichting onder te bren gen. De opzet van de stichting is om elkaar te helpen met or ganisatie, jurering en terrein- aanleg. In de stichting zijn ver tegenwoordigd afgevaardigden van de MC Rilland (Rilland- Bath), MC De Sproeier (Wemel- dinge), MC De Knalpot (Kwa- dendamme), MSV De Uitlaat (Vlissingen), MC DE Pekelinge (Aagtekerke) en de MC Honte- nisse (Hontenisse). Daarnaast hebben ook enkele onafhanke lijke mensen zitting genomen in het bestuur. De trainingen op 9 januari be ginnen om 12.00 uur en duren tot 14.00 uur. De wedstrijden in de verschillènde klassen begin nen om 15.00 uur. Het einde wordt verwacht om 22.00 uur. Verwest benadrukt dat een tocht zoals die zich zaterdag af speelde alleen mogelijk was door de spontane hulp die de organisatoren van alle kanten kregen. De ene boer leverde een tractor, de andere stelde een schuur ter beschikking voor de opslag van spullen en een derde schoot te hulp als er attributen in elkaar gelast moesten worden. Sponsors dienden zich aan. Kortom, heel het radarwerk van de Ouwer- kerkse samenleving werd in gang gezet. En niet zonder re sultaat. Hindernissen Om de acht minuten werd voor één van de in totaal 25 ploegen het startschot gelost. Eerste opgave was de tocht van het Ouwerkerkse sportveld naar het krekengebied. Allereerst moest daar het boegsprietlo pen beoefend worden. „Daar zijn er meteen al een berg nat geworden", aldus Verwest. Vol gende opgave was het over bruggen van 80 meter via een over het water van de kreek gespannen staalkabel met ka trol. Vervolgens moest de te rugtocht per vlot aanvaard worden. „En dat bleek een heel moeilijke opgave", aldus Ver west. „Lang niet iedereen haal de de overkant en die moesten we dan weer terughalen". Na het pijl en boog schieten - een lid van SV Ouwerkerk be oefent tevens de boogschiet- sport - moest het water weer overgestoken worden, maar nu per roeiboot. Dat bleek voor meer mensen een haalbare kaart. Een puzzeltocht door het bos bij het krekengebied volg de waarna de deelnemers een arreslee zover mogelijk over het strand moesten slepen. „En dat viel ook niet mee, want dat ding woog toch een kleine hon derd kilo". Uitpuffen Na weer een toch^ óver het wa ter, nu al touwslingerend, kwam men bij het spellencir- cuit waar onder meer het ha merslingeren werd beoefend. Na deze opgave kon men even uitpuffen in de tot kantine ver bouwde vrachtwagen en cara van. Voor alles was gezorgd. Voor de deelnemers was er warme chocolademelk en erw tensoep. Overigens waren ook de talrijke toeschouwers wel kom in de 'kantine'. ZIERIKZEE - De zaalvoetbal-scheidsrechters op Schouwen-Duiveland werden gisteren, maandag avond, geconfronteerd met de agressie die sommige zaalvoetbalspelers ten toon denken te moeten sprei den. Ondanks dat er een groot tekort is aan mensen in het zwarte pak waren het de spelers van 't Swarte Schaep uit Brouwershaven die de confrontatie met de scheidsrechter niet uit de weg gingen. Met de kabelbaan naar beneden; ook dit jaar weer... (Archieffoto). OUWERKERK - „Sommigen gingen kopje onder. Dan was het snel naar huis, even douchen en droge kleren aantrekken en dan weer terug. Want ze wil den het allemaal per se afmaken". Enthousiast doet Olivier Verwest, voorzitter van SV Ouwerkerk zijn verhaal. Het verhaal van de derde door de sportver eniging georganiseerde survivaltocht. Afgelopen weekend trotseerden 80 deelnemers en een dikke dertig vrijwilligers de kou. Het idee voor het organiseren van de overlevingstocht ont stond drie jaar geleden. Ver west: „Je wilt iets anders doen voor je leden, en zo is het idee voor deze tocht ontstaan. Maar het is elk jaar groter en uitge breider geworden". Verwest kan samen met zijn mede-organisatoren en in feite iedereen die bij de organisatie betrokken was terugzien op een zeer geslaagde dag. On danks de kou en ondanks het feit dat heel wat deelnemers een onvrijwillig bad in het koude water van de kreken bij Ouwerkerk namen kreeg hij louter positieve reacties. „Vo rig jaar deden er vijftig mee, en nu waren het er tachtig, maar dat is voor ons wel de limiet. Nog meer deelnemers kunnen wij echt niet behappen". In drie jaar tijd is de overle vingstocht gegroeid van een min of meer amateuristisch tochtje door het bos tot een pro fessioneel opgezette happe ning. „Alles bij elkaar zijn er twee maanden voorbereiding in gaan zitten", vertelt Ver west. Er werd vergaderd, er werden ideeën gelanceerd en weer verworpen en uiteinde lijk kreeg de survivaltocht steeds vastere vormen. Doordat een minuut later nog een speler van 't Swarte Schaep een twee minuten tijdstraf moest uitzitten was alleen maar de keeper en één speler in het veld overgeble ven. Hierdoor was de scheids rechter genoodzaakt de wed strijd te staken. Ook het inci dent tijdens de wedstrijd tus sen Restaurant De Beuze en Sporthuis Zierikzee verdiende geen schoonheidsprijs. Vier minuten voor tijd gingen de spelers onderling aan eikaars shirt trekken. De Beuze speler Van de Panne gaf hiertoe de aanleiding nadat hij met Heij- boer op de vuist was gegaan. Het avondje bekerstrijd zal de tuchtcommissie van de KNVB de nodige arbeid geven om het gedrag van sommige spelers weer in goede banen te leiden. In de wedstrijd tussen PTT en 't Swarte Schaep kreeg de scheidsrechter met regelmaat het nodige commentaar naar zijn hoofd geslingerd door de spelers uit Brouwershaven.'De arbiter deelde hiervoor dan ook twee minuten straftijd uit, maar spelers als Constandse en Schoon hadden lak aan die en bleven de intimideren. Tben Constandse uit de zaal werd verwijderd maakte hij een slaande beweging naar de man in het zwart, maar wist zich nog net te beheersen. Tben ook Schoon de zaal kon verla ten gaf hij de scheidsrechter als afscheid nog eerst een harde klap op de rug waarna hij ver volgens al scheldend de zaal verliet. Acht minuten voor tijd, het mo ment dat de wedstrijd werd gestaakt, stond PTT met 2-0 voor. De tuchtcommissie van de KNVB zal uit moet maken wat met de resterende tijd gaat gebeuren. In de wedstrijd res taurant De Beuze tegen Sport huis Zierikzee liepen vier mi nuten voor tijd de gemoederen zo op dat De Beuze speler Van de Panne op de vuist ging met Jacco Heijboer van Sporthuis Zierikzee. Ook hier besloot de scheidsrechter Van de Panne definitief uit de zaal te sturen. Sporthuis Zierikzee verloor de wedstrijd met een geflatteerde uitslag van 4-1. Toren Boys Niet alleen de scheidsrechters maar ook de bestuursleden van zaalvoetbal Schouwen-Duive land moesten maandagavond constateren dat de bekerstrijd wat al te letterlijk werd geno men. Vooral de ongelijke strijd tussen eerste klas ploegen en derde klas ploegen gaf soms een te groot krachtsverschil waardoor irritatie ontstond tussen verschillende spelers. Tbch gaf de wedstrijd tussen de twee eerste klas ploegen, Tbren Boys en WIK, een ander beeld te zien. Aangetoond werd hoe mooi zaalvoetbal wel kan zijn. Twee ploegen met getalenteer de spelers die met vlagen voor verschillende hoogstandjes kunnen zorgen, waren aan het werk. Zelfs de honderd toe schouwers waren bereid om de handen op elkaar te brengen bij de leuke acties. In een spannende strijd moest de bekerkampioen van vorig jaar, Tbren Boys, verrassend een nederlaag incasseren tegen de ploeg uit Kerkwerve. Met 4- 7 werd Tbren Boys uit de be kerstrijd geknikkerd en hier mee schreef WIK geschiedenis. „Die jongens hebben het echt verdiend", liet Tbren Boys- coach Cor Verkaart na afloop weten. „Het is niet dat we echt slecht gevoetbald hebben, maar spelers als Kees Verwest, Edwin Ganzeman, Joost Rotte en Eric van de Sande waren vanavond een maatje te groot voor mijn jongens". De 4-7 uit slag gaf het publiek wat het wilde. Mooie acties, schitteren de doelpunten en vooral een sportieve strijd. WIK-coach Ketting was blij met de morele overwinning waardoor zijn ploeg zich plaatste voor de kwart-finale. Niet onderschatten „In de competitie is Toren Boys sterk bezig maar in de be kerstrijd vertonen zij toch zwakke plekken. Ik moet trou wens zeggen dat de jongens van WIK vanavond voortreffelijk hebben gespeeld en zeker Tb ren Boys niet hebben onder schat", aldus de blije coach. In de bekerwedstrijd tussen Nef- fen d'Eule en Garage Slager leek het lange tijd dat Garage Slager voor een verrassing ging zorgen. Dertig van de veertig minuten speeltijd stond de ploeg uit Brouwersha ven met 1-0 voor. Maar door een doelpunt van Robby Wijnste kers kwam de stand op 1-1. Tben was het ijs gebroken voor de ploeg uit Oosterland. Gara ge Slager ging massaal aanval len en creëerde zodoende veel te veel ruimte voor de Neffen d'Eule spelers. Het was toen maar tikwerk en Neffen d'Eule stond in een mum van tijd met 7-1 voor. Pe ter van de Zwan redde nog enigszins de eer voor zijn ploeg door de eindstand op 7-2 te brengen. In het duel tussen De Keien en het tweede team van Stella Boys was de 4-1 eindstand voor De Keien niet echt verdiend. Hoewel Stella Boys bij een 2-0 achterstand vijf keer op rij de kans kreeg om zelf op voor sprong te komen was het de keeper van De Keien die zijn ploeg in de race hield. Een ver keerde uitgooi van Stella Boys keeper Frank Kouijzer zorgde voor een vrije trap op zes meter van het doel. De Keien schopte de bal in het net en Stella Boys liet na de 3-0 achterstand de kopjes hangen en werd uit de bekerstrijd gespeeld. Maandagavond werd ook nog één competitiewedstrijd in de derde klas gespeeld. Coen Ho nig 2 verloor met 2-6 van Bra- ber Groen Voorziening. Mor gen, woensdagavond, worden nog twee resterende beker wedstrijden gespeeld. Sport- surf Jonker komt uit tegen No- la Boys en MEVO speelt tegen Coen Honig 1. Na afloop wordt er geloot voor de kwart-finale wedstrijden die op vijftien maart worden gespeeld. Ook spélen woensdagavond 30 maart twee Schouwen-Duive land selecties een wedstrijd te gen elkaar. Aanvang is om 20.20 uur. Uitslag derde bekerronde: Tb ren Boys - WIK 4-7. PTT - 't Swarte Schaep acht minuten voor eindsignaal gestaakt bij een stand van 2-0. Neffen d'Eu le - Garage Slager 7-2. rest. De Beuze - Sporthuis Zierikzee 4- 1. De Keien - Stella Boys 2 4-1. ZIERIKZEE - Het bestuur van de zaalvoetbal Schouwen-Dui veland houdt op maandag 4 ja nuari een speciale ledenverga dering. De vergadering vindt plaats in het duivenlokaal aan het Kerk hof NZ in Zierikzee om. 19.30 uur. Tijdens de vergadering zal hoofdzakelijk worden gespro ken over het scheidsrechters- probleem waar de zaalvoetbal Schouwen-Duiveland momen teel mee kampt. NEW YORK - De legendarische Amerikaanse honkballer Sal 'The Barbpr' Maglie^ is maan dag op 75-jarige leeftijd overle den. Hij kreeg zijn bijnaam omdat hij als werper zijn bal len messcherp met een onna volgbare curve langs de slag mensen liet 'scheren'. Maglie speelde onder meer voor de drie profclubs in New York in zijn tijd, de Giants. Brooklyn Dodgers en de Yankees. ZIERIKZEE - Tijdens de derde zaalvoetbal-bekerronde van Schouwen-Duiveland in sporthal Onderdak in Zierikzee gisteren, maandagavond, zorgde een aantal incidenten voor een lelijke smet op de bekerstrijd. In de wedstrijd tussen eerste klasser PTT en derde klasser 't Swarte Schaep werd de strijd acht minuten voor het eindsignaal gestaakt. Twee spelers van t' Swarte Schaep werden definitief de zaal uit gestuurd en een derde speler kreeg twee minuten straftijd. Hierdoor stonden niet voldoende spelers meer binnen de lijnen om de wedstrijd af te maken. Edwin Ganzeman van W/K (links) wordt op het verkeerde been gezet door Serge Berrevoets van Toren Boys. (Foto: Marijke Fol- kertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7