dichters j* de laatste knal van 1992 10-40% korting op onze showmodellen deurloo intermeubel Respect voor gevoelens van anderen, zijn maatstaven voor menselijk handelen streeknieuws Kersttoespraak Hare Majesteit Koningin Beatrix Kerkdiensten rond de jaarwisseling 0) DINSDAG 29 DECEMBER 1992 NR 25282 5 DEN HAAG - „Vandaag- schijnt het licht van Kerstmis in de donkerte van mense lijke wreedheid en barbarij, niet alleen in veraf gelegen landen maar ook hier in Europa. Na de hoop en verwachting die volgden op het einde van onderdruk king en koude oorlog, overheersen nu verbijstering, vertwijfeling en afschuw. Hoe is het mogelijk dat mensen in vrijheid elkaar zoveel kwaad kunnen aan doen? Ook zonder oorlogsgeweld is ons leven al zo kwetsbaar. Deze week werden we ons daarvan weer schrijnend bewust toen het verschrikkelijke ongeluk in Portugal zoveel mensen uit het bestaan wegrukte. Eerder troffen ons hier in Nederland de vernietigende gevolgen van een vliegramp, die bij alle ont zetting en verdriet ook de kracht van solidariteit en on derling respect toonde. Ons in tens medeleven gaat uit naar alle slachtoffers en nabestaan den. Wij worden ons door deze schokkende ervaringen des te meer bewust van het vreselijke lot van al diegenen - elders in de wereld wier leven perma nent ontwricht wordt door rampen die medemensen hun aandoen. Vrijheid Waar mensen niet met vrijheid weten om te gaan, ontstaat een voedingsbodem voor haat en geweld. Vrijheid betekent ook verantwoordelijkheid. Vrij heid geeft ruimte, maar die ruimte wordt mede bepaald door de aanspraken van ande ren. Voor uitingen van mense lijke wreedheid en geweld, waar ook ter wereld, kunnen wij ons niet afsluiten; bij wat nü gebeurt in het vroegere Joe goslavië zijn wij eveneens be trokken. Een begrijpelijk ver langen naar identiteit ver wordt tot eng nationalisme, een ontwrichtende kracht die gepaard gaat met blinde haat jegens vreemdelingen en allen die men niet tot de eigen groep rekent. Het is ontstellend te er varen dat in ons eigen wereld deel waar, in eeuwen van geza menlijk lief en leed, een kost baar gemeenschappelijk erf goed is opgebouwd, zoveel in korte tijd kan worden geofferd aan etnische vijandschap en ongeremde gewelddadigheid. Hare Majesteit Koningin Beatrix. In een verantwoord omgaan met democratie en de vrijheid die daarmee is gegeven, ligt één van de grootste uitdagin gen van deze tijd. De proble men waarvoor de mensheid zich vandaag gesteld ziet, no pen tot een verdergaand be schavingsproces waarbij het algemeen belang wordt opge tild tot het niveau van de we reldgemeenschap. We kunnen niet zonder waarden van mede menselijkheid zoals het christendom en andere vormen van levensbeschouwing ons le ren. Hoop De geboorte van Jezus Chris tus, bijna tweeduizend jaar ge leden, bracht niet alleen licht en hoop in het menselijk be staan, maar betekende ook de vorming van een gemeenschap die zich door bepaalde waar den wil laten leiden. Die ge meenschap is groter dan de kerk. Bij alle misbruik van re ligie, ook in het christendom, blijft geloof een kracht die mensen motiveert boven hun eigenbelang uit te stijgen en te streven naar een rechtvaardige samenleving. De grondslag van onze beschaving is dat elk men senleven telt; een ieder is im mers geschapen naar het beeld van God. Naast onszelf moeten we ook de ander aanvaarden, erkennen en respecteren. In on verschilligheid voor het leed of de nood van de medemens en een houding van „ieder voor zich" loopt de samenleving vast. Niet onze hardheid maar juist verdraagzaamheid maakt dat we in- vrede kunnen leven. In liefde ligt de kern van het Kerstverhaal. Maar hoe kun nen de waarden van Kerstmis een wereld bereiken die aan het Kerstkind zelf weinig boodschap heeft? Het streven zelfstandig te zijn en voor zichzelf op te komen heeft toenemende mondigheid en weerbaarheid gebracht. Maar de drang tot individuele vrijheid en persoonlijk succes rechtvaardigt geen zelfzucht. Individualisme vraagt toetsing aan waarden, want geen mens kan ongebonden leven. We blij ven aangewezen pp saamhorig heid en een gemeenschappelijk verantwoord el ij kh ei dsb esef dat steeds opnieuw bewust moet worden aangeleerd en on derhouden. In deze tijden heerst echter onzekerheid en grote verlegenheid met hét overbrengen van gaarden van de ene generatie, op de andere. Dit geldt zowel in jiet gezin als in het onderwijs, en andere maatschappelijke instellingen. Zo gemakkelijk,als materiële behoeften kunnen'worden aan gepraat zo moeilijk blijkt het de zin van diepere waarden in het leven door te geven. Tegenwoordig wordt egoïsme gezien als de gewoonste zaak van de wereld. Ajs maatschap pelijke kracht hééft het ons in derdaad materiële vooruitgang gebracht. Maar een samenle ving die geen andere maatsta ven kent voor menselijk han delen dan eigenbelang, nut en economische doelmatigheid zal uiteenvallen. De verleiding is groot terug te verlangen naar een tijd waarin mensen in hun gedrag meer rekening leken te houden met de belangen van anderen. Maar die tijd had toch ook z'n bezwaren en keert bo vendien niet terug. Het gaat dus niet om een poging tot „restauratie" vanuit een ge voel van heimwee naar „goeie ouwe tijden". Wel moeten we de overgang zoeken naar een maatschappij met een nieuw gevoel voor normen en regels waaraan algemeen wordt vast gehouden. Respect voor opvattingen en gevoelens van anderen, geduld, wellevendheid, begrip en ver antwoordelijkheid voor elkaar en mededogen met zwakken en misdeelden, zijn maatstaven voor menselijk handelen die een samenleving bijeen hou den. We leven nu in een tijd van bijna onbegrensde kennisover dracht. Maar als het niet lukt nieuwe generaties te inspire ren tot gemeenschapszin en het brengen van offers terwille van anderen, dient dit alles tot niets. Het overdragen van nor men en waarden is echter veel moeilijker dan kennisover dracht. Van de opvoedende ge neraties wordt gevraagd hun schroom af te leggen en jonge ren op hun verantwoordelijk heden aan te sprekèn. Daarin zullen ze pas kunnen slagen als zij in hun persoonlijk handelen iets van hun overtuiging laten zien. Aan eigenbelang als drijf veer of als kompas zijn grote gevaren verbonden. Meer dan ooit wordt de maatschappij be dreigd door egoïsme en kort zichtigheid. We zullen moeten leren het hier en nu in het licht te zien van een leefbare toe komst en daarnaar te hande len. Rechtvaardigheid Gruwelijk scherp zien we van daag hoe sterk de krachten zijn die mensen verdelen en tegen elkaar opzetten. Krachten die mensen kunnen verenigen zijn rechtvaardigheid, sociale be wogenheid en barmhartigheid. In het leven vanuit zulke waar den is Jezus, wiens geboorte wij vandaag gedenken, ons voorbeeld. Ik wens U een geze gend Kerstfeest toe." Donderdag 31 december Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gewone wijkge- meente: Grote of Nieuwe Kerk; 19.00 uur ds. N. de Boo. Vrijzin nige Gemeente: 19.00 uur ds. K. Hendrikse (Lutherse kerk). Kerkwerve: 19.30 uur vie. H. Schipper, Zierikzee. Seroos- kerke: 19.00 uur kand. H. Tiele- man, Leiden. Burgh: 19.30 uur ds. A. R. van der Deijl. Haam stede: 19.00 uur ds. C. Haas noot. Renesse: 19.15 uur ds. D. H. Stap. Noordwelle: 18.00 uur ds. D. H. Stap. Scharendijke: 19.00 uur ds. Krol, Gorinchem, gez. dienst in Herv. kerk. Brou wershaven: 19.00 uur ds. H. J. Buijs, gez. oudejaarsdienst met Zonnemaire. Zonnemaire: Zie Brouwershaven. Noordgou- we: Zie Dreischor. Dreischor: 19.00 uur kand. C. van Eek, Zie rikzee, gez. dienst Dreischor- Noordgouwe. Ouwerkerk: 19.00 uur dhr. J. van Lambal- gen, Schiedam. Nieuwerkerk: Geref. kerk: 19.00 uur ds. H. A. Klip. Oosterland: 19.00 uur dr. J. C. Hanekamp. Sirjansland: 19.00 uur ds. H. J. Boer. Brui- nisse: 19.00 uur ds. J. Smit. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 19.30 uur dr. A. Job- sen. Haamstede: 19.30 uur ds. L. J. Lingen. Scharendijke: 19.00 uur ds. A. J. Krol, Gorin chem, gez. dienst in Herv. kerk. Brouwershaven/Zonne- maire: 19.30 uur ds. J. B. v. d. Beukei, Zonnemaire. Nieuwer kerk: Geref. kerk: 19.00 uur ds. H. A. Klip. Bruinisse: 19.00 uur ds. A. Gootjes. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 19.00 uur ds. W. F. Wisselink. Christelijke Geref. Kerken Zierikzee: 19.00 uur ds. J. Oosterbroek. Kerkwerve: 19.00 uur ds. H. Korving. Haamste de: 19.00 uur ds. M. Dijkstra. KIndernevendienst (4-6). Gereformeerde Gemeenten Nieuwerkerk: 19.00 uur lees- dienst. Oosterland: 14.30 uur ds. M. Golverdingen. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 19.00 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 19.00 uur lees dienst. Bruinisse: 19.00 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeenten in Nederland Oosterland: 19.00 uur lees dienst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee; 19.00 uur Viering van Oudjaar. Dames- en heren koor (Te Deum) Remonstrants. Ger. Gemeente Sommelsdijk: 19.00 uur ds. R. H. Boeijinga-Alders. Vrijdag 1 januari Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gewone wijkge- meente: In kerkcentrum: 10.00 uur ds. N. de Boo. Na de dienst koffie. Serooskerke: 10.00 uur kand. H. van Steenhoven, Leusden (koffie drinken na dienst). Haamstede: 10.00 uur ds. C. Haasnoot. Nieuwjaars begroeting. Renesse: 10.00 uur ds. D. H. Stap. Noordwelle: dienst in Renesse. Nieuwer kerk: Geref. kerk: 10.30 uur ds. H. A. Klip. Oosterland: 10.30 uur dr. J. C. Hanekamp. Sir jansland: 10.00 uur ds. H. J. Boer. Bruinisse: 10.00 uur ds. J. Smit. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 09.45 uur nieuw jaarsontmoeting. 10.15 uur morgengebed. Haamstede: 10.30 uur nieuwjaarsbegroe ting. Scharendijke: 10.00 uur begroetingsdienst. Brouwers- haven/Zonnemaire: 10.30 uur mevr. J. D. Oele, Goes. Nieu werkerk: Geref. kerk: 10.30 uur ds. H. A. Klip. Bruinisse: 10.00 uur ds. A. Gootjes, mor gengebed. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Brouwershaven: 09.30 uur ds. W. F. Wisselink. Christelijke Geref. Kerken Zierikzee: 10.00 uur ds. J. Oosterbroek. Kerkwerve: 10.00 uur ds. H. Korving. Haamste de: 10.00 uur ds. M. Dijkstra. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 uur lees dienst. Nieuwerkerk: 09.30 uur leesdienst. Oosterland: 10.00 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 09.45 uur lees dienst. Bruinisse: 10.00 uur leesdienst. Oud-Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 19.30 uur leesdienst. Zierikzee: 10.00 uur leesdienst. Oosterland: 09.30 uur lees dienst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: 10.00 uur Eucha ristieviering Nieuwjaar (he renkoor). Zondag 3 januari Nederlandse Hervormde Kerk Zierikzee: Gewone wijkge- meente: Grote of Nieuwe Kerk: 10.00 uur ds. W. van Weelden, Rockanje. Kinder(neven)dienst in gebouw De Driehoek, Kerk hof N.Z. 8. Vrijzinnige Ge meente: Geen dienst. Kerkcen trum Gasthuiskerk: 18.30 uur ds. J. van Popering, Zuid- Beijerland. Kerkwerve: 09.30 uur dhr. J. Knoppert, Spijke- nis se. Na de dienst nieuwjaars ontmoeting met koffie. Seroos kerke: 10.00 uur dhr. P. Quar tel, Leidschendam. 19.00 uur J E. van Es, zangdienst m.m.v Hervormd Kerkkoor Bruinis se. Burgh: 10.00 uur ds. H. A Abma, Kortenhoef. Haamste de: 10.00 en 19.00 uur ds. C. Haasnoot. Renesse: 09.30 uur ds. D. H. Stap. Noordwelle: 11.00 uur ds. D. H. Stap. Scha rendijke: 11.00 uur dhr. J Knoppert, Spijkenisse, gez dienst in Herv. kerk. Na afloop gez. koffie drinken in Vereni gingsgebouw. Brouwershaven 10.00 uur ds. P. C. Schoone boom, Nieuwerkerk. Zonne maire: 09.30 uur ds. P. C Schooneboom, Nieuwerkerk Noordgouwe: 10.00 uur lees dienst verzorgd door mevr. M. Syriër en dhr. D. Korstanje, gez. dienst Noordgouwe-Drei- schor. Dreischor: Zie Noord- gouwe. Ouwerkerk: 10.00 uur ds. A. Otten. Nieuwerkerk: Ge ref. kerk: 10.00 uur dhr. H. A. v. d. Tbl, Drimmelen, 17.00 uur ds. W. A. v. d. Berg, Middel burg. Oosterland: 10.00 en 18.00 uur dr. J. C. Hanekamp. Sirjansland: 10.00 uur kand. C. Molenaar, Papendrecht, 18.30 uur ds. J. G. van Loon, Sint Maartensdijk. Bruinisse: 10.00 uur ds. J. Smit, H. Doop, 17.00 uur ds. J. Smit. Lutherse Kerk Zierikzee: Geen dienst. Gereformeerde Kerken Zierikzee: 10.00 uur dr. A. Job- sen, 18.30 uur drs. L. J. Lingen, Haamstede. Haamstede: 10.00 uur ds. L. J. Lingen. 19.00 uur ds. A. Jobsen, Goes. Scharen dijke: 10.00 uur dhr. Knoppert, gez. dienst in Herv. kerk. 19.00 uur ds. J. Staat, Yerseke. Brou- wershaven/Zonnemaire: 10.00 uur mevr. van Esveld-Kwaker- naat, Burgh-Haamstede, 18.30 uur ds. A. V. de Nooij, Vlissin- gen. Nieuwerkèrk: Geref. kerk: 10.00 uur dhr. H. A. v. d. Tol, Drimmelen,' 17.00 uur ds. W. A. v. d. Berg', Middelburg. Bruinisse: 10.00 uur dhr. P. A. Trimpe, Middelburg, 17.00 uur ds. A. Gootjes. Gereformeerde Herken Vrijgemaakt Brouwershaven: 9.30 uur lees dienst, 18.30 uurds. G. F. Over weg. Christelijke Gerèf. Kerken Zierikzee; 10.00 en 18.00 uur ds. J. H. Velema, Nunspeet. Kerk werve: 10.00 en 18.00 uur ds. H. R. H. A. den Boer, Zeewolde. Haamstede: 10.00 en 17.00 uur ds. M. Dijkstra. Gereformeerde Gemeenten Haamstede: 10.00 en 18.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.30 en 15.30 uur ds. W. Harinck, Kapelle. Oosterland: 10.00, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur leesdienst. Nieuwerkerk: 9.45 en 15.30 uur leesdienst. Brui nisse: 10.00 en 17.00 uur lees dienst. Oud-Gereformeerde Gemeenten in Nederland Zierikzee: 10.00 en 18.00 uur leesdienst. Oosterland: 9.30, 14.30 en 18.30 uur leesdienst. Rooms-Katholieke Kerk Zierikzee: 09.30 uur Eucha ristieviering (herenkoor). Drie koningen. Na afloop Nieuw jaarsreceptie. Haamstede: 11.30 uur Eucharistieviering. Remonstrants. Ger. Gemeente Sommelsdijk: 10.00 uur dienst. Leger des Heils Zierikzee: 10.00 uur samen komst. Pinkstergemeente Zierikzee: De diensten zijn op zondagen om 10.00 uur en op de woensdagavonden om 20.00 Apostolische Kerk Zierikzee: zondag 17.00 uur (in Lutherse Kerk). Corneliastichting 10.15 uur ds. H, Korving. Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis 11.15 uur ds. H. Korving. 0) Een teken van leven Een teken van leven dat kleine gebaar yJT een groet, of een kaartje l/J aan hem, of aan haar. Een teken van leven al is het maar klein voor allen die ziek of eenzaam zijn. Een teken van leven dat is zo veel waard Dat plantje, die bloemen die handdruk, die kaart. Corry Kloet-Slager Dreef II, 4328 LX Burgh-Haamstede Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgave van de Zierikzeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presen teren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen naar de Zierikzeesche Nieuwsbode. Postbus I. 4300 AA Zierikzee. De redactie behoudc zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen worden vanzelfsprekend niet doorgevoerd. De naam van de schrijver of schrijfster staat onder het gedicht. SCHOUWEN-DUIVELAND Kerkbalans In de periode van 10 tot 24 ja nuari wordt op verschillende plaatsen de actie Kerkbalans gehouden. Gedurende twee we ken gaan vrijwilligers uit de kerken langs bij hun'geloofsge noten om hen te vragen finan ciële medewerking te verlenen voor het werk, verricht door hun gemeente of parochie. Dit jaar wordt deze interkerkelij ke actie voor de 21e keer gehou den. Roomskatholieken, Her vormden, Gereformeerden, Lu theranen, Remonstranten, Doopsgezinden en Oudkatho lieken doen met deze actie mee. ZIERIKZEE Kerstfeest Christelijke Plattelandsvrouwen De afdeling Schouwen-Duive- land van de Christelijke Plat telandsvrouwen vierde on langs het kerstfeest in de zaal van de Gereformeerde kerk. Presidente mevrouw Zweistra- van der Staay sprak een ope ningswoord. Hierna voerde groep 8 van de J. W. van den Doelschool een kerstspel op. Na de pauze werd de kerstlitur gie gebracht. Vervolgens werd door de presidente de kerst wens van de bond doorgelezen. Hierna volgde nog een korte meditatie. Tbr afsluiting werd gezamenlijk het Ere zij God ge zongen. Zee-aas De Schouwen-Duivelandse on dernemers in Burgh-Haamste de, Ouwerkerk, Kerkwerve en Bruinisse lijden volgens de Vereniging van Beroepsspit- ters Zee-aas schade door het af sluiten van de slikken van Via- ne (Ouwerkerk). Daar wordt volgens de vereniging overi gens nog altijd druk gespit. Iets dat volgens Rijkswater- staaf ook het geval is op het schor van Sint Philipsland en op de slikken van de Dortsman bij Tholen. Door de aanwijzing tot beschermd (staats)natuur- monument is het aantal loka- ties waar de leden van de Ver eniging Van Beroepsspitters Zee-aas kunnen spitten aan zienlijk verminderd. Daarom heeft de vereniging het advocaten-kantoor Sneep, Nuijten en Van Dijk ingescha keld voor het verkrijgen van vergunningen. Tbt nu toe is bij de vergunningverlening geen onderscheid gemaakt tussen beroepsspitters en niet-profes- sionele spitters. Dit heeft ge leid tot een enorme toename van de laatste groep. Door dit alles vreest de vereniging dat het voortbestaan van de be- roepsspitterij wordt bedreigd. Deze dreiging is volgens de be roepsspitters een rechtstreeks gevolg van de aanwijzing van de Oosterschelde als be schermd natuurmonument. Daarom ook bepleit de Vereni ging van Beroepsspitters dat haar leden van de provincie een vergunning krijgen. OOSTERLAND Oud papier Ten bate van de zending van de Gereformeerde Gemeenten wordt zaterdag 2 januari oud papier opgehaald. Deze keer worden geen vodden ingeza meld. De actie start om 09.00 uur. Verzocht wordt het papier gebundeld gereed te zetten. BRUINISSE Oudejaarsdag- oliebollendag Dit geldt zeker voor de leden van de CJV-club in Bruinisse. De jongeren zijn de laatste nacht van het jaar in touw met het bakken van overheerlijke ouderwetse oliebollen. Dit al les om het potje van de clubkas te verstevigen. De kinderen gaan op oudejaarsdag van huisje tot deurtje om het pu bliek de verse oliebollen aan te bieden. Als er bij u aangebeld wordt, stelt u ze dan niet te leur! Koopt allen en weet dat u tevens een stukje jeugdwerk steunt in uw dorp. Verkiezingen ambtsdragers Bij de verkiezingen voor nieu we kerkeraadsleden in de Her vormde gemeente hebben de heren H. Schot, C. W. Giljam en M. Jobse voor hun benoeming als ouderling bedankt. G. Schraver heeft de benoeming van diaken aanvaard. De ker- keraad vervolgt de procedure om tot een voltallig bestuur te komen. Momenteel zijn er slechts drie wijkouderlingen. Tijdens de ledenvergadering van de Gereformeerde Ge meente in Nederland is ouder ling M. C. van Driel herkozen als ouderling. In de vacature diaken A. Stouten werd J. de Ronde gekozen. De Ronde heeft voor het ambt bedankt. Verkoop mosselbedrijf In Yerseke is het mosselbedrijf van de YE 134, eigendom van P. Manneke, verkocht aan Hol- lestelle Schepen bv. Hollestelle YE 56/156 nam eerder dit jaar ook het bedrijf over van de fir ma Hoogstrate YE 80. Nogmaals de aangespoelde haai De ontdekking van een haai aan de boorden van het Greve- lingenmeer heeft in het mossel dorp intussen veel stof doen opwaaien. Als mogelijke oor zaak van de sterfte wordt een tekort aan plankton in het zilte water opgegeven. Een van de doorgewinterde bejaarde zwemsters maakt zich ook al zorgen tijdens de dagelijkse duik in het Grevelingemvater. Sinds de ontdekking kijkt zij huiverig in het rond alvorens zij het kippevel op haar huid met het zoute vocht probeert te verdoezelen. Oesterbaronnen maken zich inmiddels extra zorgen over de toekomst van de platte Zeeuwse. Wat moet hier allemaal van terecht komen als de haaien zelfs doodgaan. De oude ratten uit het vak bekij ken de vondst vanuit het beus- je 't Is mae nae wiet zeit door een andere bril. Een onver valste Bruenaar wist pertinent het naadje van de kous te zit ten. „We zijn weer eens door on ze eigen luizen gebeten." BERGEN OP ZOOM Kerstconcert Dinsdag 29 december wordt in de Gertrudiskerk in Bergen op Zoom het jaarlijkse kerstcon cert gehouden. Aan het concert werken mee de vocale en in strumentale koren Hortus Mu sicus Religiosus onder leiding van Hans Smout. Thema voor dit jaar zijn werken uit de Franse Barok, composities ge schreven door hofkapel- meesters van Lodewijk XVI en Lodewijk XV. Het is muziek die zelden op concertprogram ma's wordt aangetroffen. Een tweetal werken, in de trans criptie van Hans Bol. zijn zelfs de 20e eeuwse premières, sinds hun ontstaan in de achttiende eeuw niet meer uitgevoerd.Het concert in Bergen op Zoom be gint om 20.15 uur. DEN HAAG - Een viertal ver gunningen voor DN A-onder zoek naar de resistentie van aardappelrassen zijn vernie tigd. Het besluit hierover is maandag bekendgemaakt door de afdeling geschillen van be stuur bij de Raad van State. Advertentie ALLEEN op 29, 30 en 31 DECEMBER Haringvlielplein 4, Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 5