Enkele sportieve hoogtepunten uit 1992 DINSDAG 29 DECEMBER 1992 OUDEJAARSBIJLAGE 27 De Zierikzeese zusjes Linda en Monique Slootmaker, de grootste talenten die Zeeland op turngebied rijk is, kenden eveneens een bewogen jaar. Linda, die een rijke en succesvolle turncarrière achter de rug heeft, besloot met de topsport te stoppen. Haar jongere zusje Mo nique echter ging dit jaar mee met de Russische toptrainer Boris Orlov. Korfbalvereniging All-Ready uit Zierikzee had in 1992 een dubbel feest te vieren. Ten eerste a bestond de vereniging 25 jaar wat gevierd werd met een receptie en een jeugdactiviteitendag Daarnaast wist het eerste team te promoveren naar de vierde klasse landelijk. Bij iedere club lopen ze rond. Ieder weekeinde zijn ze be- f reid om hun 'cluppie' door dik en dun aan te moedigen. Dat ze bij de vereniging waar zij sinds mensenheugenis lid van zijn geen tribune hebben, deert hen niet. Ook op een vuil nisbak kunnen zij aandachtig de wedstrijd van hun favo rieten volgen en, niet te vergeten, analyseren Na een felbevochten strijd om het kampioenschap promoveerde WIK uit Kerkwerve onder leiding van trainer Jaap de Ridder naar de vierde klasse KNVB. Met de nieuwe oefenmeester Kees Joosse levert WIK ook dit seizoen goede prestaties af in de subtop van de vierde klasse. De organisatie van de Wielerronde van Zierikzee. vierde het afgelopen jaar feest. Op 21 augustus 1992 werd name lijk de tiende uitgave van de Wielerronde verreden. Even als het jaar daarvoor was het Martin van Steen uit Dongen die deze ronde voor A-amateurs op zijn naam wist te schrij ven. Voetbalclub SKNWK uit Nieuwerkerk moest tegen Middelburg twee beslissingswedstrijden spelen om uit te maken wie van de twee clubs mocht promoveren naar de vierde klasse KNVB. In de thuiswedstrijd stelde SKNWK direct orde op zaken door met 4-0 te winnen. De uitwedstrijd werd met 2-2 gelijkgespeeld. Reden voor de Nieuwerkerkse dames-supporters om flink feest te vieren. Ook voor Zierikzeeënaar Peter van Vossen ivas 1992 een ener verend jaar. Allereerst maakte hij op 25 maart zijn debuut in het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Joegoslavië. Van Vossen leek zeker van een plaats voor het EK in Zweden. Een trombose in zijn schouder weerhield hem hiervan. In Bel gië werd Van Vossen gecontracteerd door topclub Anderlecht. Gehandicaptensport en valide sport gaan prima samen. Dat bleek weer eens in april van het vorige jaar bij de jaar lijkse ontmoeting tussen gehandicapte en valide sporters. De dag werd georganiseerd door de gehandicaptensportve reniging d'Antilopen uit Scharendijke. De 21-jarige Niels Koole uit Dirksland liet de volledige concurrentie drie minuten achter zich tijdens de vierde Zierikzeese Triathlon. Zijn broer en grootste concurrent Floris-Jan werd door een lekke band tijdens het fietsen te ruggeworpen in het klassement. Tranen van geluk De spelers van handbalvereniging ZHV/Delta Sport zagen in 1992 een. droom in vervulling gaan. Voor het eerst promoveerde een Zeeuwse handbalclub naar de ere divisie. Begrijpelijk daarom dat de jongens van trainer Rob de Vos de waterlanders even niet konden bedwingen toen bleek dat alles niet voor niets was geweest. f Het eerste team van badmintonclub Zierikzee met Jacqueline Altena, Angelique van der Have, Peter Tijl en Hanco de Vos was het afgelopen jaar met kop en schouders het beste team in de eerste klasse afdeling. Het was dus logisch dat promotie naar de vierde klasse landelijk volgde. Zierikzee lijkt zich in deze klasse te handhaven. Een knappe prestatie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 27