Leon van der Wielen Corry de Waal Jan Hoek Ramses Bekkenk Jacqueline Altena Matthé Pipping DINSDAG 29 DECEMBER 1992 JAAROVERZICHT SPORT 1992 21 Sport: Tennis Club: Bru-Tèn Corry de Waal, tennisspeelster van Bru-Tèn uit Bruinisse, hoeft niet lang na te denken over wat voor haar het mooiste sportmoment van 1992 was. „Het mooiste blijft voor mij het winnen van het Mosseitoernooi in het eigen Bruinisse. De winst die ik dit jaar boekte was des te specialer omdat ik hiermee de tiende Zilveren Mossel in de wacht sleepte", aldus de 41-jarige veterane. Over het geheim van haar prestaties, die ze ondanks haar voor tennisbegrippen hoge leeftijd ieder jaar weer weet te behalen, wil ze best wat meer vertellen. „Ik train nog altijd iedere dag, als ik dat een keer oversla is mijn dag niet goed. Tbrwijl mijn jongere tegenstandsters steeds meer techniek krijgen geleerd, sla ik maar gewoon. dk ben gewoon een vaste speelster". Wat betreft 1993 komt Corry de Waal weer terug op het Mosseitoernooi. „Het grote doel voor 1993 is om dit toernooi wederom op mijn naam te schrijven". Sport: schaatsen Club: HS De Poel Sport: atletiek Club: AV Delta Sport Schaatser Leon van der Wielen uit Zierikzee kijk met een goed gevoel terug op 1992. „Allereerst was natuurlijk de uitverkiezing tot Zierikzees sportman van het jaar heel leuk. Vooraf had ik namelijk niet verwacht dat ik zou winnen. Ik schatte andere genomineerden hoger in". Daarnaast wist Van der Wielen in 1992 op alle afstanden zijn persoonlijk record te verbeteren. „Een ander hoogtepunt was het rijden van een nieuw Zeeuws record in oktober op de banen van De Uithof in Den Haag". De jonge schaatser wist toen de snelle tijd van 7.33 minuten op de vijf kilometer te realiseren. „Ook de vierde plaats tijdens het Zuid-Hollands kampioenschap op De Uithof blijft een mooie herinnering aan het afgelopen jaar". Voor het volgend jaar heeft de sportman al weer een aantal speerpunten opgesteld. „Het verbeteren van de Zeeuwse records, het neerzetten van een goede prestatie bij het Zuid-Hollands kampioenschap en de kwalificatie voor de wedstrijden om de Holland Cup. Al zal dat laatste wel erg moeilijk worden", zo verwacht Van der Wielen, k gaSfe? BB „De overwinning in de Herfstloop van Barendrecht over zestien kilometer", klinkt het gedecideerd. Delta Sport-atleet Jan Hoek aarzelt niet als hem wordt gevraagd wat zijn mooiste moment van 1992 was. „Op zich liep ik toen geen eens een opzienbarende tijd, 53.39 minuten, maar het ging er meer om dat ik gerenommeerde tegenstanders als Ferry ten Have en Johan Verstraten achter me liet. Dit seizoen heb ik wel meer overwinningen behaald, maar deze was het mooiste omdat het een officiële KNAU-wedstrijd betrof. Daarbij komt dat ik in de jaren daarvoor slechts elfde en achtste werd". Voor 1993 komt Jan Hoek met groot nieuws. „Deze maand beslis ik of ik in april mee gaan doen aan de marathon van Rotterdam. Als ik deze loop moet ik in januari beginnen met trainen en langzaamaan mijn kilometers opvoeren". In de lange en rijke sportcarrière van Hoek zou het voor het eerst zijn dat deze Oude- Tongenaar de ruim 42 kilometer zou afleggen. „Ik heb nog geen ervaring met de marathon, maar ik heb wel een tijd in mijn hoofd. Ergens tussen de 2 uur en 25 minuten en de 2 uur en 31 minuten hoop ik binnen te komen". Sport: atletiek Club: AV Delta Sport De 16-jarige VWO-scholier Ramses Bekkenk behaalde in zijn discipline, de atletieksport, een aantal mooie resultaten in 1992. Een van deze resultaten staat hem in het geheugen gegrift. „Op de atletiekbaan van AV Sprint uit Breda haalde ik in juni de tweede plaats op de 2000 meter steeple chase voor B-jeugd. Normaal gesproken niet een onderdeel dat ik veel loop, maar ik mocht toch meedoen en dat pakte goed uit". Dat Zeeland voor Bekkenk te klein wordt, blijkt duidelijk uit de cijfers. Het Delta Sport-talent werd in 1992 namelijk ook Zeeuws kampioen cross, op de baan (1500 meter) en indoor (800 meter). Richtpunt voor 1§93 is het behalen van een eerste plaats op de 3000 meter bij de Nederlandse Kampioenschappen die dat jaar in juni in Groningen worden gehouden. „Die jongens die bij de afgelopen kampioenschappen voor mij zaten, zijn allemaal doorgeschoven naar een hogere leeftijdsgroep. Ik maak dus een goede kans". Een andere belangrijke wedstrijd voor de jonge atleet is de Sprintcross volgend jaar in Breda. Aan de start verschijnt namelijk een sterk internationaal deelnemersveld. Sport: Badminton Club: BC Zierikzee „Individueel gezien heb ik geen specifiek mooi moment voor 1992, omdat ik geen toernooien heb gespeeld. Wat betreft de club is de promotie naar de landelijke klasse het hoogtepunt. Daarbij komt het feit dat we hierin goed meedraaien", aldus badmlntonster Jacqueline Altena van badmintonclub Zierikzee. Jarenlang speelde zij met haar team in de eerste klasse district. „In de poule werden we kampioen waardoor we in Middelburg een kwalificatiewedstrijd moesten spelen tegen Avanti. Die wedstrijd werd verloren met 5-3, maar doordat er een plek vrijkwam in de landelijke klasse mochten wij deze innemen. Dat kwam goed uit want in de eerste klasse wonnen we alles en we wilden dus hogerop". Grootste doel voor het komende jaar noemt Jacqueline Altena het klassebehoud. Gezien de positie op de ranglijst lijkt badmintonclub Zierikzee hierin te slagen. „We hopen echt dat we niet terugvallen. Voor de eerste klasse zijn we echt te sterk". Sport: Handbal Club: ZHV/Delta Sport Met zijn team van handbalvereniging ZHV/Delta Sport uit Zierikzee maakte doelman Matthé Pipping een glorieus jaar door. Vanuit de eerste divisie werd promotie naar de eredivisie bewerkstelligd. Een unicum, want het was voor het eerst dat een Zeeuws handbalteam op dit niveau mocht aantreden. Het mooiste, maar tevens misschien wel zwaarste moment van Pipping was na de een na laatste thuiswedstrijd tegen Loreal uit Venlo. „Wij waren eerder klaar en hadden onze wedstrijd gewonnen. Concurrent voor de titel Saturnus '72 moest nog drie vier minuten spelen in Aalsmeer. Bij verlies van hen zouden we kampioen zijn. Zittend op de grond in de sporthal waren het de langste minuten van mijn leven. Prachtig was daarna de ontlading toen uit Aalsmeer het verlossende antwoord kwam. We waren echt kampioen.'". Handhaving in de eredivisie is voor 1993 het doel dat Pipping zich met zijn medespelers stelt. „Ik hoop, en eigenlijk reken ik er ook op, dat we het redden in de degradatiepoule die we waarschijnlijk moeten spelen".

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 21