cwfik VUL 31 MOSTII5 augustus september T/rt w 18 OUDEJ AARSBIJ LAGE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 'jm. Vrieze en B, Landegent bij de Raad van State hebben ingediend tegen een besluit van de gemeente Westerschouwen is bekend geworden. De gemeente wordt in het gelijk gesteld; ontruiming van teveel geplaatste eenheden is toegestaan. Zover komt het uiteindelijk niet. Beide campinghouders brengen het aantal eenheden terug zoals volgens de vrijstelling is toegestaan. De zomer van 1992 lijkt een record te worden wat betreft het aantal mensen dat op Schouwen-Duiveland vakantie wil houden. Zelfs de campings in het achterland (Bruinisse, Sirjansland en Ouwerkerk) worden geconfronteerd met tientallen toeristen die een plaatsje zoeken. Tijdens de Folkloristische Dag in Burgh kan de oplettende bezoeker heel wat bijzonderheden aan de weet komen over de Zeeuwse klederdrachten en gebruiken van vroeger. Zo'n 10.000 15.000 mensen brengen een bezoek aan dit evenement. Honderdzesentwintig deelnemers doen mee aan het elastiekspringen in Renesse; via een kraanwagen worden deze waaghalzen in een bakje naar boven getakeld om vervolgens, vastgebonden aan een elastiek, naar beneden te springen. De heer A. P. Kloet uit Dreischor heeft zijn smidse in originele staat teruggebracht. Hij plaatst gereedschappen die uit zijn smederij zijn gehaald terug op hun originele plaats en probeert elders werktuigen te kopen die in een oude smederij thuis horen en die hij niet meer had. In eerste instantie worden op Schouwen-Duiveland nog geen leegstaande woningen beschikbaar gesteld voor ontheemden die vanuit het voormalige Joegoslavië naar Nederland Worden gehaald. Volgens de directeur van woningbouwvereniging Beter Wonen, ir. Ph. H. van Doorne komt dat door de fors gestegen woningnood op Schouwen-Duiveland Rederij Den Breejen uit Zierikzee heeft alsnog ontheffing gekregen om met de rondvaartboot Stad Zierikzee door het Oliegeultje in de Oosterschelde te varen. Den Breejen moet dan wel per jaar 1200 passages van de Christiaan B door het Oliegeultje inleveren. De ontheffing geldt tot 1997. De lokatie aan de Grevelingendijk, waar de inwoners van Dreischor van oudsher gaan zwemmen, is door het Waterschap Schouwen-Duiveland opgeknapt. De kapotte glooiing wordt voorzien van een laag steen waarover grond wordt aangebracht. In de Ooststraat in r Nieuwerkerk wordt de travaille in gebruik genomen die Huib Kesteloo samen met drie makkers in zijn vrije tijd heeft gebouwd. De officiële handeling bestaat uit het beslaan van een echt Er bestaat veel belangstelling voor de natuurexcursies op het voormalige werkeiland Neeltje Jans. De kans is groot dat de nieuwe activiteit volgend jaar een vast onderdeel wordt van het activiteitenprogramma. ,,We hebben onze gezondheid, twee handen om mee te werken en we kunnen ons zoontje nog een toekomst geven* En we hebben geluk gehad, veel geluk...!".Trninic Slavoljub is één van de zestig Joegoslavische vluchtelingen die arriveert bij het Asielzoekerscentrum Burgh- Haamstede. Samen met vrouw en kind is hij zijn moederland ontvlucht. De uitspraak van het schorsingsverzoek dat de kampeerboeren W. P. de Linksboven: Asielzoekster met kind, drukte hoogsei zoen. Onder van linksboven naar rechtsonder: Opnames Geef nooit op met Nelli Coo- man, Havendag Zierikzee, Vlasdag Dreischor, Sponsor zwemtocht Junior Kamer. Rechtsboven: ingebruikname travaille Nieuwerkerk. trekpaard door hoefsmid M. E. de Vrieze uit Renesse. De droom van Marije Nieuwenhuizen gaat in vervulling. Zij gaat samen trainen met atlete Nelli Cooman op de atletiekbaan van Delta Sport in Zierikzee. Een cameraploeg en presentator Peter Jan Rens nemen de verrichtingen van Marije en Nelli Cooman op. Dit in het kader van het VARA-tv-programma Geef nooit op. Met uitzondering van de heer J. van den Berge (SGP/GPV/RPF) kunnen alle aanwezige raadsleden van de gemeente Westerschouwen instemmen met het voorstel een intentieverklaring te ondertekenen met het bouwbedrijf Pellikaan met betrekking tot de eventuele bouw van een nieuwe sporthal. Dit is slechts een eerste stap richting daadwerkelijke realisering van de bouw van een sporthal. In verband met de slechte fundering moet een blok woningen van ongeveer 25 jaar oud in de Heshuyzenstraat in Dreischor worden afgebroken. Volgens ing. Ph. H. van Doorne, directeur van woningbouwvereniging Beter Wonen, ligt de oorzaak in de wisselvallige bodemgesteldheid van Schouwen-Duiveland De gemeenteraad van Middenschouwen stemt in met het beschikbaar stellen van een krediet van 32.000 gulden voor het opstellen van een landschapsbeleidsplan en een groenstructuurplan Voor wat wethouder P. de Rijke van Zierikzee betreft mag de combinatie wielerronde/Havendag nog tot in lengte van jaren blijven bestaan. „Behalve recreanten, kwamen veel eigen inwoners naar de Havendag. Ik denk daarom dat het ook voor de eigen gemeenschap een heel bijzonder weekend is geweest", aldus De Rijke. Of het talrijke publiek nu speciaal voor hen naar Ouwerkerk is gekomen is de vraag. Feit is wel dat het optreden van de Ouwerkerkse Chippendales het onbetwiste hoogtepunt is van het achtste Zomernachtfeest in Ouwerkerk. Tijdens de achtste editie van de Vlasdag in Dreischor wanen de ongeveer achtduizend bezoekers zich weer even terug in de tijd; het ruikt er ouderwets naar vlas en vee. Oud-Zierikzeeënaar P. H. Versteeg heeft het poortencomplex aan de Oude Haven in Zierikzee in het klein nagebouwd. Hij schenkt zijn meesterwerk aan het Stadhuismuseum, waar dit stukje miniatuur-Zierikzee een plaatsje krijgt. „Over asielzoekers blijft ons standpunt als voorheen. Maar als het beschikbaar stellen van meer huizen voor asielzoekers in onze gemeente er toe bijdraagt dat in de opvangcentra meer ruimte komt voor Bosnische vluchtelingen willen we dat doen". Met deze motivatie verklaart het Duivelandse SGP/RPF-raadslid J. A. van den Berge de ommezwaai die zijn fractie maakt ten aanzien van de bereidheid in Duiveland woningen beschikbaar te stellen voor asielzoekers. De leden van de Junior Kamer doen mee aan een sponsorzwemactie in de Oude en Nieuwe Haven in Zierikzee ten behoeve van de Reddingsbrigade Zierikzee- Duiveland. Met de ludieke actie brengt de Schouwen- Duivelandse service-club 6000,- voor de aanschaf van een nieuwe reddingsboot bij elkaar. In de speel-o-theek in Zierikzee wordt voor de achtste keer een Speelweek voor verstandelijk gehandicapten gehouden. Diverse activiteiten staan op stapel. Middenschouwen spreekt zich unaniem uit voor één gemeente Schouwen- Duiveland bij een gemeentelijke herindeling. Daarbij worden er door de afzonderlijke raadsleden wel enkele voorwaarden gesteld. Tijdens het afscheid van medewerker buitendienst van de gemeente Middenschouwen, de heer D. P. A. de Graaf, wordt bij hem de eremedaille in zilver behorende tot de Orde van Oranje Nassau opgespeld. „Ik ben er beduusd van", is de reactie van 'de burgemeester woning in Renesse mishandeld. Hij raakt gewond aan hoofd en oog. Noordhoek Diving uit Zierikzee krijgt een order om op Antarctica een Argentijns bevoorradingsschip met olie leeg te pompen. „In feite is het een normale klus, maar de omstandigheden van het gebied maken deze klus uniek", aldus directeur L. Noordhoek. Het naambordje NMB is definitief verdwenen van de gevel van het tijdelijke onderkomen van de bank aan de Hoge Molenstraat in Zierikzee. Directeur B. Waaijenberg onthult samen met diens opvolger C. P. Linnenbank de nieuwe naam en het nieuwe logo. De NMB gaat voortaan door het leven onder de naam ING. De heer drs. W. T. van Gelder is beëdigd als Commissaris van de Koningin in de provincie Zeeland. Hij is de opvolger van dr. C. Boertien. „Met de restauratie van de Oude Haven en het realiseren van de museumhaven is het laatste dode punt in de binnenstad van Zierikzee weer tot leven gewekt". Met veel enthousiasme stelt de burgemeester van Zierikzee, mr. J. J. P. M. Asselbergs, de Oude Haven in Zierikzee officieel in gebruik als museumhaven. 'Meester' Van Sluis van de School met de Bijbel in Nieuwerkerk krijgt bij zijn afscheid een ere-medaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje Nassau opgespeld. De belangstelling voor de Open Monumentendag op Schouwen-Duiveland is ongeveer even groot als vorig jaar; ruim veertig opengestelde monumenten krijgen in totaal bijna 20.000 bezoekers binnen. Veel bedrijfsleiders of eigenaren van supermarkten op Schouwen-Duiveland betwijfelen het nut om de supermarkten tot half zeven 's avonds open te houden. Via- de nieuwe winkelsluitingswet, met Als er niet snel ingegrepen wordt dreigen duizenden iepen in de Kop van Schouwen het slachtoffer te worden van iepziekte. In één jaar tijd is het aantal met de ziekte besmette bomen volgens schattingen verdubbeld. Volgens hoofd plantsoenendienst S. L. de Feiter telt men nu naar schatting 5000 zieke iepen. ingang van januari 1993, zou dat ingevoerd mogen worden. Het staat nog lang niet vast of de levensmiddelenbedrijven ook werkelijk tot dat tijdstip geopend zullen zijn. Ruim dertig Zierikzeese verenigingen, groepen en organisaties tonen interesse voor ruimten in het voormalige schoolgebouw van de Christelijke Scholengemeenschap aan de Huybertstraat in Zierikzee. Er worden echter nog geen toezeggingen gedaan. ,,We willen een beeld krijgen van de behoeften die er leven", aldus wethouder D. van der Wekken. De Stichting Beach-pop wil volgend jaar op pinksterzaterdag een popfestival houden in Renesse. Na enkele maanden hard werken hebben zij een plan, een financieel dekkingsplan en de benodigde sponsors. Voor wat betreft de ontwikkeling van het toeristisch produkt in de toekomst moet de kwaliteit voorop staan. Dat stelt de Provinciale VW in haar beleidsplan voor de jaren 1992 tot en mët 1996. Trillende spierbundels, bezwete borstkassen en een vleugje vlugzout; in Zierikzee 'worden tv-opnames gemaakt voor de jaarlijkse competitie Sterkste man van Nederland. Scheidend brandweercommandant L. A. Ista van het korps Duiveland krijgt de gouden eremedaille behorende bij de Orde van Oranje Nassau opgespeld door burgemeester A. Bergshoeff. Daarmee krijgt 'het tijdperk Ista' een waardig einde. Een eerste aanzet van de kant van de gemeente Zierikzee om de plaatsing van windturbines binnen de gemeentegrenzen in de toekomst onder bepaalde voorwaarden mogelijk te maken. Zo mag het positieve advies van de Zierikzeese commissie ruimtelijke ordening en: industrie over de notitie 1 plaatsingsmogelijkheden windturbines worden beschouwd. Wethouder ir. C. W. Veerhoek van Westerschouwen is in zijn De gemeenteraad van K

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 18