Toeristmenu DINSDAG 29 DECEMBER 1992 OUDEJAARSBIJLAGE 17 Wcstendwutftti voor ongemanierde gasten für ungehobelte Gaste Houding, btwludigcn naiuur f SO,- l'onunneiea aliuliolhoudrndr drank uj) upcnbarc Vrcg f 50,- prijzen incl. bediening overigens wel terug. Van de 1400 plaatsen op de tribunes zijn er volgens de organisatoren ongeveer 600 a 700 bezet. Een tiental ambtenaren van de gemeente Naaldwijk en hun begeleiders maken een fietstocht van Naaldwijk naar Brussel om dé aandacht te vestigen op het milieu- en energievriendelijke karakter van de fiets als vervoermiddel. In Westerschouwen maken zij een tussenstop. Enkele tientallen groepsleiders van zeven basisscholen op Schouwen- Duiveland wonen een stakingsbijeenkomst in openbare basisschool 't Kofschip in Zierikzee bij om te protesteren tegen de salarisachterstanden in het onderwijs en de consequenties die dat heeft voor de toekomst van het basisonderwijs. Het bestuur van de Stichting Brogum kan terugzien op een geslaagde twaalfde editie van het Anywave-muziekfestival in Zierikzee. Naar schatting een kleine 300 muziekliefhebbers bezoekt het muziek- en theaterpodium. Er blijkt geen financiële ruimte te zijn om de particuliere ambulancedienst Bruinisse in stand te houden. Alle mogelijkheden om deze belangrijke hulpdienst voor Bruinisse te behouden zijn gestrand. Een meerderheid van de gemeenteraad van Westerschouwen weigert 'proefkonijn' kampeerboer Landegent vergunning voor de plaatsing van maximaal vijftien eenheden op zijn kampeerterrein. ,,Ik vind het zeer teleurstellend. Ik had graag gezien dat er een uitspraak over deze kwestie was gekomen", aldus H. Geluk, voorzitter van de afdeling Schouwen-Duiveland van de Vereniging van Kampeerboeren. De Unie van Vrijwilligers afdeling Zierikzee viert haar veertigjarig bestaan in de Concertzaal mét onder meer een muzikale impressie van het reilen en zeilen van de afdeling in de voorbije veertig jaar. Het verkeersveiliger maken van de Kuyerdamsëweg plus de ingang van de Schelpweg en de herinrichting van het dorpsplein te Ellemeet. Dat zijn de werkzaamheden die de gemeente Middenschouwen het eerste wil uitvoeren in het Voorgaande pagina: Paarden markt Zierikzee, protest van bewoners Stoofweg en Bo- gerdweg in Dreischor. Deze pagina links: toeristenmenu gemeente Westerschouwen, nieuw PvdA-raadslid me vrouw E. M. Kneepkens. Rechts van boven naar bene den: fietsende politici ter in troductie van boekje cultuur historische route, Anywave- féstival, aanbieding zomer- bus. kader van het dorpsplan Ellemeet. Tijdens een hoorzitting blijkt dat de inwoners van het dorp daarmee grotendeels kunnen instemmen. Ingepakt als een enorm verjaardagscadeautje wordt op camping De Duinhoeve in Burgh-Haamstede een zomerbus aangeboden aan een aantal recreanten. Een gebaar waarmee het einde wordt gesymboliseerd van de experimentele fase waarin de zomerbus de afgelopen jaren werd opgestart. Onder grote belangstelling wordt in Middelburg afscheid genomen van Commissaris der Koningin in Zeeland, dr. C. Boertien. Hij vervulde het ambt zeventien jaar. Het gemeentebestuur van Zierikzee heeft een brief ontvangen van het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen waarin wordt meegedeeld dat men met ingang van 1 januari 1993 stopt met het afnemen van rij-examens in Zierikzee. Burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee vertelt dat een werkgroep bijeen komt om zich over de situatie te gaan beraden. Met de krappe meerderheid van één stem wordt binnen de Zierikzeese gemeenteraad de beslissing genomen dat het verkeer, met uitzondering van vrachtwagens, weer vanaf de Calandweg de Scheepstimmerdijk in mag rijden. De heer D. de Rijke uit Bruinisse wordt onderscheiden met het Draaginsigne Gewonden. Tijdens de Tweede Wereldoorlog, waar de oud- beroepsmilitair had gevochten in het voormalig Nederlands- Indië, was hij bij een bombardement gewond geraakt aan het hoofd. Een onzalig plan, een prestige-object dat over de hoofden van de bewoners van de Manhuisstraat, Pieterseliestraat en Wevershoek wordt gerealiseerd. Bewoners, die bezwaar hebben tegen het huidige ontwerp voor de bouw van 39 voor ouderenbewoning geschikte woningen in de Manhuisstraat in Zierikzee steken tijdens een hoorzitting hun mening niet onder stoelen of banken. De Sophia-Vereeniging tot Bescherming van Dieren bestaat 125 jaar. De heer P. I. Heijboer, vertegenwoordiger van Zeeland, vindt dat een dierenbeschermings organisatie eigenlijk overbodig zou moeten zijn. Een meerderheid van de gemeenteraad van Duiveland voelt niets voor de vorming van één gemeente Schouwen- Duiveland. ,,Op dit moment zijn er geen zwaarwegende argumenten voor een dergelijk initiatief", aldus L. Meerman (SGP/RPF). Hij wordt daarin bijgestaan door nog drie SGP/RPF- en twee VVD-raadsleden. Het voormalige schoolgebouw aan de Kerkstraat in Burgh wordt officieel geopend als museum, waar de bezoeker onder meer een beeld kan krijgen van hoe een schoolklas er zo'n vijftig jaar geleden uitzag. Het gebouw krijgt de naam Burghse Schoole. De Speel-o-theek Schouwen- Duiveland viert haar tienjarig bestaan. Men gaat nu onder een nieuwe naam verder: Leent je Buur. Het Genootschap Kor en Bot onderneemt zijn jaarlijkse tocht op zoek naar fossielen die zich op de bodem van de Oosterschelde bevinden. „Met de vondst van de botten kun je een reconstructie maken over het leven van miljoenen jaren terug", zegt de heer dr. P. Sondaar van de Universiteit van Utrecht. Na ruim 35 jaar als leerkracht op de School met de Bijbel in Nieuwerkerk te hebben gewerkt, zet 'meester' Van Sluis een punt achter zijn carrière en maakt gebruik van de VUT. Nog een afscheid, maar dan in Zierikzee, waar mevrouw K. F. de Masier-van 'Tiggelhoven, hoofd huishoudelijke dienst van de gemeente, haar ambtelijke kroost de rug toekeert. De Regionale Scholengemeenschap Professor Zeeman ziet ook iemand vertrekken, en wel de heer J. A. Brandenbarg, conrector. Als het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen blijft bij zijn besluit om Zierikzee als rij-examenplaats te schrappen dan gaan de rijschoolhouders van Schouwen-Duiveland een kort geding aanspannen tegen dit bureau. Zij kunnen rekenen op de steun van het Zierikzeese college en alle raadsfracties. eerste beproeft hij zijn geluk bij het ringsteken op het Havenplein. De tienduizendste bezoeker van het Maritiem Museum in Zierikzee wordt feestelijk onthaald. Mevrouw Marion van Wijk uit Stadskanaal was de gelukkige. „Ik zei nog uit de grap: Ze staan ons daar op te wachten. En dan is het nog zo ook". Voorzitter A. N. Steendijk van de Bond van Paardenfokkers Schouwen- Duiveland krijgt van burgemeester H. Tees van Westerschouwen de gouden eremedaille behorende bij de Orde van Oranje Nassau opgespeld. Het 75-jarig bestaan van de bond wordt gevierd met de Schouwen- Duivelandse Paardendag. Het begin van de Museumhaven in Zierikzee wordt ingeluid; de eerste Zeeuwse hoogaars - de Triton van Zierikzeeënaar Ron Kotoun - meert af in de Oude Haven. „Een unieke geste". Zo noemt burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee het besluit van jonkheer mr. M. W. C. de Jonge uit Den Haag, wiens voorouders afkomstig zijn in Zierikzee, om het Stadhuismuseum in Zierikzee zilveren bestek uit het midden van de achttiende eeuw aan te bieden. Op Schouwen-Duiveland wordt huis-aan-huis het boekje Politiewerk, mensenwerk verspreid. Het vormt onderdeel van een landelijke actie om het publiek een meer reëel beeld te geven van het politiewerk. In het kader van een uitwisseling worden in het stadhuis in Zierikzee zo'n negentien jongeren uit Saint Hilaire, samen met hun Schouwen-Duivelandse leeftijdsgenootjes en enkele begeleiders, door burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs ontvangen. Van de overgrote meerderheid van de commissie openbare werken heeft het college van b en w van Westerschouwen groen licht gekregen voor de verdere uitwerking van de plannen voor de bouw van een sporthal in de gemeente. Voor wat betreft de lokatie wordt gedacht aan situering naast de brandweergarage in Haamstede. De drieëndertigste editie van de Visserijdagen in Bruinisse wordt geopend door Miss Visserijdagen, José de Ronde. Drukte en fraai zomerweer kenmerken dit Bruse evenement. In Burgh-Haamstede gaan de Ring Promotiedagen weer van start. „Ja, ik heb nu best wel een tevreden gevoel. Ik ben blij dat het speeltuintje vernieuwd is. De kinderen maken er veel gebruik van en er is veel enthousiasme", aldus mevrouw I. Bakker uit Dreischor. De officiële opening van het speeltuintje aan de Renkumstraat in Dreischor wordt verricht door wethouder S. C. J. B. Loschacoff-de Kanter. De gemeenteraad van Bruinisse spreekt zich unaniem uit tegen een herindeling van de gemeenten op Schouwen-Duiveland. Een meerderheid vindt dat er een verdergaande vorm van samenwerking moet komen tussen de gemeenten. Diezelfde raad vindt dat er 15.000 gulden uitgetrokken moet worden om verdere ontwikkeling van glastuinbouw in de gemeente Bruinisse mogelijk te maken. Met algemene stemmen schaart de gemeenteraad van Zierikzee zich achter het voorstel van het college tot aankoop van de gebouwen van de Christelijke Scholengemeenschap. De gebouwen gaan in de toekomst mogelijk dienen als sociaal-cultureel centrum. Boven: Jacob Cats. Links: Opening Burghse Schoole, onthulling informatiepaneel Grevelingcndam, Toeristenda- gen Zierikzee. Rechts: aanbie ding zilveren bestek aan Stadhuismuseum Zierikzee, Visserijdagen Bruinisse. Gedeputeerde mevrouw G. de Vries-Hommes onthult aan de Grevelingendam een informatiepaneel over N atuurmonument Oosterschelde. Deze onthulling vormt het sluitstuk van een totaal bebordingsplan voor de Oosterschelde. In Brouwershaven wordt de Brouwse Dag gehouden; de Muziekplay-in boekt met 255 deelnemers een nieuw record. De braderie breidt zich steeds verder uit langs de Oude Haven. Met een lang gedicht in het Zeeuws dialect onderstreept Jacob Cats in eigen persoon (J. de Koeyer) het protest dat ruim 850 Brouwenaren aantekenen tegen onderdelen van het beleid en de plannen van de gemeente Brouwershaven. De Tberistendagen in Zierikzee worden officieel geopend door burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs. Als

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 17