mei juni 16 OUDEJAARSBIJLAGE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Duiveland zijn naarstig op zoek naar vrijwilligers die zich willen bezighouden met klusjes als het ophalen van oud papier, collecteren, de jaarlijkse verkoop van de dierenbeschermingskalender etcetera. De Streekvervoersmaatschappij Zuid-West Nederland heeft de Beroepsopleiding Verkeersveiligheid ingehuurd om een rijvaardigheidstraining te verzorgen voor haar buschauffeurs. „Van de chauffeurs wordt nu meer gevraagd dan vroeger", aldus de heer J. R. Nienhuis van de ZWN. Enkele Zierikzeese huisartsen zijn sinds enkele maanden door middel van computerapparatuur rechtstreeks verbonden met de apotheek op de Dam in Zierikzee. Een verbinding die uniek is op Schouwen- Duiveland. Nadat hij tijdens het oorlogsgeweld in 1947 in het voormalig Nederlands-Indië zwaar gewond is geraakt, ontvangt de heer C. de Ruiter uit Noordgouwe 45 jaar na dato van de regering een draaginsigne. „Gelukkig kan ik vrij nuchter over de oorlog praten, anders ga je eraan kapot", aldus de heer De Ruiter. Voor de zevende keer worden in Bruinisse de Keverdagen gehouden. Tientallen bezitters van de Volkswagen Kever uit Nederland komen bij elkaar. „De Kever is voor mij geen hobby, het is een liefde", zegt één van hen. „Een gemeentelijke herindeling op Schouwen- Duiveland voor 1994 is denk ik niet haalbaar. Maar ik denk dat het over een jaar of vijf wel kan. Dat zegt D66- statenlid R. Geluk tijdens een discussie-avond van de CNV en CFO. Met het oplaten van tientallen ballonnen bij het kinderdagverblijf De Petteflet in Zierikzee is de campagne Goede kinderopvang, ook ondernemersbelang van start gegaan. Deze campagne is bedoeld om met name bedrijven uitvoerig te informeren over mogelijkheden van kinderopvang. Uiteindelijk doel is zoveel mogelijk ondernemingen ertoe te zetten een kindplaats te huren. Ruim duizend mensen die op Schouwen-Duiveland werkzaam zijn in tien zorginstellingen krijgen een ets uitgereikt waarop vijf bijen staan afgebeeld op de contouren van Schouwen- Duiveland. Dit alles in het kader van de Dag van de Verpleging, de geboortedag van Florence Nightingale. Ontevreden Brouwenaren richten het actiecomité Jacob Cats op. Zij zijn het niet eens met diverse gemeentelijke plannen en de wijze waarop gemeenschapsgeld wordt besteed. Vooral de plannen om de Brouwse Markt opnieuw in te richten zijn bij veel mensen in het verkeerde keelgat geschoten. Gedurende de zomermaanden kunnen klanten voor de kaartjes van het openbaar vervoer toch terecht aan het loket van de ZWN. De kaartverkoop wordt alleen verplaatst naar de receptie van het hoofdkantoor. Terwijl de temperatuur buiten oploopt tot tropische hoogten zijn de eindexamens voor middelbare scholieren van start gegaan. De kroon kan nu op het werk gezet worden. Met de kleinst mogelijke meerderheid schaart de gemeenteraad van Westerschouwen zich achter een voorstel van de VVD om het aantal plaatsen voor het kamperen bij de boer te verruimen naar vijftien. De provinciale planologische commissie heeft echter al laten weten gedeputeerde staten van Zeeland te zullen adviseren haar goedkeuring aan een dergelijk voorstel te onthouden. De Weststraat in Nieuwerkerk wordt met medewerking van de gemeente officieel voor verkeer afgesloten, zodat kinderen er zorgeloos en veilig kunnen spelen. Dit in het kader van de Nationale Straatspeeldag. Of het huidige VW-kantoor aan het Havenpark te Zierikzee wordt aangepast aan de nieuwe eisen van de ANVV valt of staat met de bereidheid van de gemeente Zierikzee om meer subsidie (zo'n zeventig mille) aan de plaatselijke VW te geven. Die conclusie trekken bestuur en leden van de VVV- Zierikzee. Zonder enig probleem scharen de raadsleden van de gemeente Middenschouwen zich achter het voorstel om bij de Brouwersdam een onderzoek in te stellen naar de verkeersafwikkeling. Dit onderzoek bestaat uit verkeerstellingen en een kentekenonderzoek. Ruim vijftig kinderen zwemmen geld bij elkaar voor de Reddingsbrigade Zierikzee/Duiveland. De opbrengst van deze eerste actie is bestemd voor de aanschaf van een nieuwe rubberboot voor de reddingsbrigade. Acht horeca-ondememers van Havenplein en Schuithaven in Zierikzee hebben bij de gemeente een plan voor terrasjes op het Havenplein en de Schuithaven ingediend. In vergelijking met eerst toen terrasvorming op het Havenplein een onbespreekbare kwestie was, is de zaak nu wel bespreekbaar voor de gemeente. PvdA-raadslid mevrouw M. R. de Jong-van Loo van de gemeente Zierikzee wil meer duidelijkheid van het college over de bestemming van het schoolgebouw van de Christelijke Scholengemeenschap Schouwen-Duiveland. Deze school gaat in september dit jaar dicht. De bouw van 150 zomerwoningen in het zestien „Op dit moment is overal in de wereld nog discriminatie. Wij moeten daar niet aan meedoen en ook niet toestaan dat het in onze eigen omgeving plaatsvindt". Dat zegt de 12-jarige Eelco-Jan Janse van de Johan Louis de Jongeschool uit Zierikzee tijdens de jaarlijkse dodenherdenking. Ook in Bruinisse en Renesse worden herdenkingsbijeenkomsten gehouden. Hoewel nog steeds niet iedere Zierikzeeënaar er het leuke van inziet hebben de Tberistendagen wel degelijk economische betekenis voor de stad. Uit onderzoek is naar voren gekomen dat de omzet op die dagen weieens op twee ton kan uitkomen. Tijdens een sobere herdenkingsbijeenkomst van de Zierikzeese gemeenteraad worden de zo tragisch om het leven gekomen PvdA- wethouder J. Groen en zijn echtgenote G. Groen-van Weeghel herdacht. Leden van de werkgroep Dierenasiel Schouwen- Links van boven naar bene den: Herdenking, slipcursus bussen, raadslid mevrouw M. R. de Jong-van Loo, Brou wersdam. Rechts: Keverdag, VW-kantoor Zierikzee. hectare grote gebied tussen de Kloosterweg, Westerenban en de J. J. Boeijesweg in Burgh- Haamstede lijkt definitief van de baan. De commissie ruimtelijke ordening van de gemeente Westerschouwen vindt de komst van een dergelijk grootschalig project niet gewenst uit het oogpunt van milieu en gezien de landschappelijke waarde van het gebied. Bruinisse staat op zijn kop voor Bruniversails. Dit voor de tweede keer gehouden watersportevenement wordt geopend door burgemeester A. Vogelaar van Bruinisse en zijn ambtsgenoot Noorland uit Dordrecht. Zij doen dit door op de dijk een drietal vlaggen te hijsen. De Renessedag, die in het dorpscentrum van Renesse wordt gehouden, is niet alleen een grandioos financieel succes, maar ook voor de duizenden toeristen en inwoners die het evenement bezoeken is het een geslaagd evenement. Inwoners van Dreischor, en met name degenen die langs de Stoofweg en Bogerdweg wonen, zijn het meer dan zat. Het verkeer dat in grote aantallen en met veel te hoge snelheid langs hun huizen dendert, brengt een levensgevaarlijke situatie teweeg. Zij vinden dat de gemeente niet naar hen luistert. De inwoners hebben nu borden geplaatst met hun verzoek cq mening: „doorgaand verkeer niet denderen(d)". De Paardenmarkt in Zierikzee trekt een record aantal bezoekers. De hele dag door beweegt zich een massa van honderden schuifelende mensen tussen de 130 kramen die zijn opgesteld in de straten rondom de Dikke Toren. Op ludieke wijze worden de gasten in de gemeente Westerschouwen gewezen op de nieuwe gedragsregels die de gemeente stelt; langs de invalswegen en op centrale punten binnen deze recreatiegemeente worden borden opgesteld. Tberistmenu voor ongemanierde gasten staat er te lezen. De Ondernemersvereniging Burgh-Haamstede is niet gelukkig met deze borden. De raadsleden van de gemeente Zierikzee zijn unaniem in hun oordeel dat D. van der Wekken de plaats van de zo tragisch om het leven gekomen wethouder J. Groen moet innemen. Mevrouw M. R. de Jong-van Loo vervult nu de rol van fractie-voorzitter, terwijl mevrouw E. M. Kneepkens als nieuw PvdA-raadslid wordt beëdigd. Na een brand in augustus vorig jaar wordt het herbouwd gedeelte van de Willibrordusschool in Zierikzee officieel in gebruik genomen. „Eén van de fijne dingen die je na zo'n brand meemaakt is dat je merkt dat je niet alleen staat", zegt directeur P. M. van der Sneppen. Ongeveer negentigduizend toeristen brengen tijdens de pinksterdagen een bezoek aan de Schouwse Westhoek om hier hun vertier te zoeken. Het gevolg is een groot aantal illegale kampeerders waar de politie door gebrek aan mankracht niet daadkrachtig genoeg tegen kan optreden. Binnen de commissie middenstand, recreatie en toerisme van de gemeente Zierikzee wordt gedacht over het afschaffen van de Tberistendagen. Dit gezien de grote stroom toeristen die op deze dagen de stad Zierikzee bevolkt en de overlast die dat met zich meebrengt. Anderzijds staan de leden niet onwelwillend tegen de vestiging van een nieuwe camping aan de Straalweg in Zierikzee. Een nieuw boekje met twaalf cultuurhistorische routes wordt in Ouwerkerk gepresenteerd. Het eerste exemplaar wordt door de voorzitter van de stichting Streek WV/promotie SchouwenDuiveland, L. C. Hart overhandigd aan CDA- gedeputeerde L. Nederhoed- Zijlstra. Het clubhuis De Nieuwe Lelie, van de scoutinggroep Meester Bakker, aan de Van Veenlaan in Zierikzee wordt officieel geopend. Het oude clubhuis is tweeëneenhalf jaar geleden door brand verwoest. Aan het hartelijk applaus te oordelen wordt volop genoten van de Thptoe Zierikzee. Het aantal belangstellenden van het muzikale evenement loopt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 16