DINSDAG 29 DECEMBER 1992 OUDEJAARSBIJLAGE 15 woningencomplex op die plaats. De gemeente Middenschouwen gaat in overleg met buurgemeente Westerschouwen onderzoeken of er mogelijkheden zijn om gedurende het kampeerseizoen (van 15 maart tot 30 oktober) op een boerencamping 15 kampeereenheden toe te staan. De deelname aan het Strao- feest in Serooskerke was groter dan ooit; er waren achtentwintig versierde paarden. Leerlingen van de basisscholen Onder de Wieken en Kirreweie in Haamstede protesteren op ludieke wijze tegen de overlast van hondepoep in de straten rondom de beide schoolgebouwen; vele tientallen meters trottoir worden volgeschreven en - getekend met leuzen, gedichten, opmerkingen en schetsen over hondepoep. De leden van de Bruse Van links naar rechts voor gaande pagina: Lutherse kerk Zierikzee, Tweede Kamerlid Dijkstal in De Schutse, ambu lanceoverdracht. Deze pagina van links naar rechts: burge meester A. Bergshoeff, Dorpsweg Bruinisse, Boom feestdag, camping Kloet in Zierikzee. adviescommissie verkeer blijken nogal huiverig te staan tegenover het idee om op de kruispunten Dorpsweg/Industrieweg en Dorpsweg/Molenweg een verkeersdrempel te realiseren. Men wil eerst uitsluitend een wegversmalling proberen. Als het aan de gemeente Duiveland ligt krijgen startende ondernemers een kans om in leegkomende boerderijen een ander dan agrarisch bedrijf te beginnen. ,,Wij vinden dat het moet kunnen, maar de provincie denkt er anders over", aldus burgemeester A. Bergshoeff tijdens een informatiebijeenkomst over het bestemmingsplan buitengebied. Enkele honderden basisschoolleerlingen op Schouwen-Duiveland nemen deel aan de 36e Nationale Boomfeestdag. In totaal planten zij bijna 200 nieuwe bomen en verwijderen in vier kernen zwerfvuil uit grond ingeslagen. Het nieuwe onderkomen is de eerste stap naar een zakelijkere aanpak, die met de huidige en naderende bezuinigingsmaatregelen deel uit moet gaan maken van het kruiswerk. Met de Strao-viering in Noordwelle wordt de reeks van dit jaar afgesloten. Voor Noord welle reden genoeg om er een groot feest van te maken. Een krappe raadsmeerderheid van de gemeente Zierikzee baant een weg voor een camping, die de heer M. Kloet aan het Eerste Weegje wil beginnen. Naar het zich laat aanzien zal het nog wel even duren voordat de camping er is; er zullen waarschijnlijk vele bezwaren volgen. Als de gemeente Zierikzee niet bereid is om de huisvestings- en personeelskosten van het peuterspeelzaalwerk voor de volle honderd procent te subsidiëren dan overweegt de stichting Welzijns- en Gezondheidszorg van het Leger des Heils om in 1994 een dikke streep te zetten onder het peuterspeelzaalwerk in Zierikzee. De negende Nieuwsbodereis gaat deze keer naar Hamburg. Volop tevredenheid na afloop van de reis. Velen kijken alweer met spanning naar het reisdoel van volgend jaar. gemeentewerken officieel geopend door gedeputeerde L. Nederhoed-Zijlstra. Namens de bewoners van het 's-Heer Lauwendorp in Zierikzee maken enkele dames bezwaar tegen de plannen van de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer om op het parkeerterreintje langs die straat een nieuw repetitielokaal te laten bouwen. Een meerderheid van de Zierikzeese adviescommissie ro ziet de lokatie wel zitten. Op de Rijksweg N-59 tussen Zierikzee en Bruinisse worden vele tientallen weggebruikers aangehouden in het kader van een speciale controle die is gericht op het gebruik van autogordels. Veel mensen krijgen een boete van vijftig gulden opgelegd. Een staking in de zuivelindustrie zorgt ook op Schouwen-Duiveland voor veel ongemak. De aanvoer is zeer beperkt of ligt helemaal stil. De supermarkteigenaren en bedrijfsleiders staan machteloos tegenover de opmerkingen, klachten en soms zelfs agressieve reacties van het publiek. Schouwen-Duiveland wordt tijdens het paasweekend bezocht door vele tienduizenden toeristen. De politie is van mening dat het even druk was als op een warme zomerdag. De woordvoerders van de dorpsgemeenschappen van Noordwelle en Serooskerke zijn niet gelukkig met het voorstel van het college om de bijdrage die nieuwe inwoners tot nu toe ontvingen, vanaf 1 januari 1993 in te trekken. molenaar D. A. Rijstenbil uit Renesse zet de wieken van de Zonnemairse korenmolen weer in beweging. Burgemeester H. Tees verricht de officiële opening van een nieuwe jeu de boulesbaan in Noordwelle; door middel van het werpen van een jeu de boulesbal stelt hij de baan in gebruik. De gemeenteraad van Westerschouwen stemt in met de bestuursovereenkomst ten behoeve van de vestiging van een asielzoekerscentrum. ,,De zorg die vanuit de bevolking zowel schriftelijk als mondeling is weergegeven en toch ook binnen de raad leefde, is tot een minimum beperkt. De overeenkomst dient hiertoe als handvat", aldus burgemeester H. Tees. Bij de lintjesregen die zoals gewoonlijk ieder jaar voor Koninginnedag wordt gehouden, wordt dit jaar een hoge koninklijke onderscheiding uitgereikt aan de burgemeester van Middenschouwen, de heer W. den Boer. Uit naam van koningin Beatrix benoemt Commissaris van de Koningin dr. C. Boertien hem tot Ridder iri de Orde van Oranje Nassau. Overigens krijgen meerdere Schouwen- Duivelanders een onderscheiding uitgereikt. Het toekomstig samengaan van VVV-Renesse en VVV- Burgh-Haamstede begint steeds vastere vormen aan te nemen. In een gezamenlijke verklaring roepen voorzitters D. Mooijaart (Burgh- Haamstede) en J. Janse (Renesse) hun leden op het samengaan te steunen. De eerste paal voor het nieuwe centrale wijkgebouw in Burgh-Haamstedé is de Met een gemiddelde hoeveelheid van 1,39 kilo per persoon hebben de inwoners van de gemeente Westerschouwen in de afgelopen tien maanden de grootste hoeveelheid klein chemisch afval via hun chemobox afgeleverd bij de chemokar. De Dorpsweg in Bruinisse krijgt niet alleen verkeersgeleiders bij de kruisingen met Industrieweg en Molenweg, maar ook verkeersdrempels. Dat deelt burgemeester A. Vogelaar mee tijdens de vergadering van de commissie financiën van de gemeente. Binnen de gemeente Westerschouwen geven zo'n veertig kinderen gehoor aan de oproep het strand een schoonmaakbeurt te geven. Zij helpen mee de eerste strandschoonmaakactie van de Nederlandse Vereniging Strandexploitanten Noordzee strand (NVSN) tot een succes te maken. Op feestelijke wijze wordt de rondweg rond Brouwershaven en de nieuwe behuizing van de brandweer en de dienst De heer P. J. Landegent uit Haamstede wil via het scheiden van zijn afval graag meewerken aan het verkleinen van de afvalberg en een schoner milieu. Hij is van mening dat de afvoer van die verschillende soorten afvoer veel beter geregeld zou moeten worden. Na ruim dertig jaar stilstand en verval en vervolgens een half miljoen gulden kostende restauratiebeurt is molen De Korenbloem, inclusief maalwerk, weer in volle glorie. De 95-jarige oud plantsoenen en van straten. Het Duivelandse college van b en w stelt alles in het werk om het nieuwe parkeerterrein voor vrachtwagens te realiseren langs de Rijksweg N-59, op het terrein naast de weegbrug en het chauffeurscafé Pleisterplaats bij Oosterland. Als alles volgens planning verloopt komt er nog voor het zomerseizoen een voetpad langs de Hageweg bij Bruinisse. De gemeenteraad stemt in met het voorstel om het voor de klus benodigde geld beschikbaar te stellen. staatssecretaris Simons. „Het lijkt wel of hij tijdens het scheren elke ochtend weer een nieuw standpunt verzint". De meeste directeuren van de basisscholen in Zierikzee zijn blij met het initiatief waarmee de gemeente Zierikzee de overlast door hondenuitwerpselen in de omgeving van de schoolgebouwen wil stoppen. In de bestrating rondom de scholen worden tegels aangebracht waarop een hond staat met een rode rand er om heen. „Dit advies past niet in het gemeentelijk beleid dat de laatste jaren is gevoerd inzake de verbetering van de leefbaarheid van de kleine kernen", aldus de heer A. J. Coomans van de Dorpsgemeenschap Serooskerke. Sinds begin deze maand prijkt op de toegangsdeur van Sportcentrum Onderdak in Zierikzee het internationale toegankelijkheidssymbool; een sticker die aangeeft dat het gebouw zonder meer toegankelijk is voor gehandicapten. De patiënten van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee krijgen hun maaltijden voortaan aangeleverd vanuit het Oosterscheldeziekenhuis in Goes. Volgens de beheerster van het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis, mevrouw L. Verrijzer-van Laere is dit het gevolg van een keuze om zo efficiënt en goedkoop mogelijk te werken. 'Moet hij dan toch zwemmen?' Met die woorden uit A. de Vlieger van de Brouwse adviescommissie ruimtelijk beheer zijn scepsis ten aanzien van het plan om het standbeeld van de dichter Jacob Cats, dat op de Markt staat, te verplaatsen naar de kop van de Oude Haven. Tijdens de vergadering van deze adviescommissie komt het plan voor het eerst in de openbaarheid. H. C. van der Maas, voorzitter van de ZLM, toont zich zeer bezorgd over de ontwikkelingen op het nationale en internationale landbouwfront. „De anti- landbouwtrein dendert onverminderd door", aldus Van der Maas. Ook in de visserijsector is de klad gekomen; de vooruitzichten voor de mosselvissers zijn niet rooskleurig te noemen, aldus een van de conclusies in de provinciale visserijnota. Kippevel, verkrachting van het aangezicht. Voorzitter H. Doeleman Hzn. van de Vereniging Stad en Lande spreekt klare taal over het inrichten van een camping aan het Eerste Weegje in Zierikzee. Hij roept de leden op om bezwaar aan te tekenen bij de gemeente. Het twintigjarig bestaan van verzorgingshuis Bqrrendamme in Zierikzee wordt gevierd met een reünie. Er is sprake van een opkomst van 90 a 95 procent. Gezelligheid is troef tijdens deze bijeenkomst. WD-Tweede Kamerlid drs. D. J. D. Dees houdt voor de ondercentrale Schouwen- Duiveland van de WD een inleiding over de stelselherziening volksgezondheid. Het Kamerlid uit kritiek op Links: H. C. van der Maas, voorzitter ZLM, onder: ka merlid drs D. J. D. Dees. Bo ven van links naar rechts met de klok mee: hondepoep, politie-controle, sportcentrum Onderdak, parkeerterrein 's-Heer Lauwendorp. Grote foto: burgemeester W. den Boer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 15