„Ondanks het goede spel is dit de ergste nederlaag van het seizoen" Wim Hanse biljartkampioen district eerste klas libre Concours succesvol van start in Bruinisse Ramses Bekkenk vestigt clubrecord 1000 meter Turnkermis Delta Sport Kerstsneldamtoernooi Zierikzee ZHV/Delta Sport dicht bij winst tegen Blauw Wit: 17-19 Ruud de Bruin verdienstelijk derde DONDERDAG 24 DECEMBER 1992 NR 25280 9 MM Atletiek-wedstrijden in Dortmund DORTMUND - Tijdens indoor-atletiekwedstrijden in de Königshallen in Dortmund zorgde een aantal atleten van atletiekvereniging Delta Sport voor uit stekende prestaties. De beste prestatie kwam op naam van de 16-jarige atleet Ramses Bekkenk uit Zierikzee. De B-junior liep de 1000 meter in een zeer goede tijd van 2.34.6 minuten. Naast het clubrecord in zijn categorie liep hij ook de beste Zeeuwse prestatie aller tijden. Naast het clubrecord bij de B-junioren was het ook de beste prestatie bij de A- junioren. Bekkenk eindigde in Dortmund op een tweede plaats. De getalenteerde atleet liep dezelfde dag ook nog een persoonlijk record op de 200 meter in 25.6 seconden. Clubrecord C-junior Jurgen de Lang liep op de 1000 meter een tijd van 2.46.9 minuten. Deze tijd was goed voor een nieuw clubre cord in zijn leeftijdsklasse. Het oude record stond op naam van Danny Duinhouwer met 3.08.0 minuten. Op de 60 meter sprint verbeterde De Lang het clubre cord naar een tijd van 7.8 se conden. Op het verspringen werd een sprong van 4,98 meter genoteerd. B-junior Steven Wijmenga maakte zijn debuut op de 60 meter (7.7 seconden) en sprong 4,96 meter hoog. A- junior Ivor Landburg nam deel aan twee atletiekonderdelen. Op het hoogspringen kwam hij tot een hoogte van 1,70 meter en de 60 meter horden werd af geraffeld in 9.5 seconden. Bij de senioren liep Danny Duinhouwer uit Zonnemaire een persoonlijk record op de 60 meter in 7.8 seconden, sprong 5,11 meter ver en stootte de ko gel naar een afstand van 9,66 meter. Serge Schot kwam bij het verspringen tot 5,16 meter en de kogel landde na 6,66 me ter. René Baartse uit Seroos- kerke kwam uit op drie atle tiekonderdelen: de 60 meter (8.4 seconden), kogel (8,05 me ter) en hij liep de 800 meter in 2.13.4 minuten. Het getalenteerde C-meisje An- ja Stouten uit Ouwerkerk zorg de voor een aardige tijd op de 200 meter. De 14-jarige atlete liet de klok stilstaan op 30.7 se conden. Bij het Verspringen kwam zij tot een afstand van 4,35 meter en de 60 meter sprint ging in 9.1 seconden. A- junior Renate van den Hoek liep een uitstekende tijd op de 200 meter (27.0 seconden). Op het verspringen kwam zij tot 4,98 meter en de 60 meter hor den ging in 9.4 seconden. Lies- beth Oud uit Middelharnis de buteerde voor het eerst bij de dames. De 200 meter ging in 29.1 seconden, de 60 meter sprint in 8.8 seconden en de 60 meter horden in 10.9 seconden. Grote belangstelling BRUINISSE - Regenachtig- en guur was het op de eerste wedstrijd van de Open Zeeuwse NBVR dres- seuur winterkampioenschappen. Maar een bijzon der groot aantal combinaties bezette de terreinen van Hippisch Centrum de Grevelingen in Bruinisse. Buiten de deelnemers aan het kampioenschap stre den ook veel ruiters en amazones mee om de dagprij zen. Bijzonder succesvol was Wilma Storm van de Sasruiters. Zij veroverde met drie van de vier deelnemende paarden van Stal van Oosthinder winstpunten en heeft nu voor het kampioen schap de leiding in de verschil lende klassen. Met de veelbelovende Trakeh- ner Inari van Oosthinder, een Oltiszoon, behaalde zij maar liefst 132 punten. Dit hoge pun tentotaal was ook weggelegd voor Mariska Bos met Bol- loorm's met Mercurius. Hoge score In de Z-zwaarrubriek liet Ani ta v. d. Laan, van Groenedal, een schitterende proef zien met de geweldig goed bewegende Farijn. Een bijzonder hoge sco re van 193 punten was het re sultaat. Jan Willem de Feijter, van Luctor et Emergo, met zijn dertien jaar één van de jongste deelnemers presteerde goed met zijn geroutineerde 18- jarige Marlando dochter Roxanna. Deze jonge, maar toch al ervaren ruiter, reed dit solide paar al in vijf wedstrij den naar de L-klasse. Promotie was er voor Michael Dalebout, die met de Farn-telg Nobilty, dankzij een winstpunt startge rechtigd is in de klasse M. Vooral de M- en Z-rubrieken werden verreden onder bijzon der grote belangstelling. En te recht, want Ilse van de Burgh/El Condor, Erica Janse Eruto, Tineke de Jong Pret maker, Eric Scharlaken Kwik en Janneke Kodde met Renara waren goed op dreef en lieten het publiek genieten van ware ruitersport! De volgende wed strijd in het kader van de win terkampioenschappen zal zijn op zeven februari te Sé-Ros, Vrouwenpolder. Uitslagen B5: 1. Marjolijn Jongen, Furio- so, Oostmoerse Ruiters 123 pnt. B6: 1. Diedre Borsje, Esprit, RV Renesse, 126 pnt.; 2. Ingrid v. Driel, Zhivago, PPCSD, 121 pnt. L7: 1. Wilma Storm, Inair v. Oosthinder, Sasruiters, 132 pnt.; 2. Gill Simmers, Xer- Unicum, RV Renesse, 128 pnt.; 3. Marianne Wiegel, Uitlanda, Weelruiters, 127 pnt.; 4. Jan Willem de Feijter, Roxanna. Luctor et Emergo, 122 pnt.; 5. Tineke de Jong, Grevelingen Eron, PPCSW, 122 pnt.; 6. Lies- beth Verboom, Gallaxy, Sé- Ros, 120 pnt. Lil: 1. Michael Dalebout, Nobi- ly, PPCSD, 123 pnt.; 2. Gill Simmers, Xer-Unicum, RV Re nesse, 122 pnt.; 2. Ellen Bo- gaert, 122 pnt.; 2. Astrid Smon, Bandor, RV Dordrecht, 122 pnt.; 5. Wilma Storm, Bastion v. Oosthinder, Sasruiters, 121 pnt.; 5. Miranda Zeeman, Char- ly, Zuid-Beveland, 121 pnt'.; 7. Jan Willem de Feijter, Roxan na, Luctor et Emergo, 120 pnt. M15: 1. Mariska Bos, Boll- vorm's, Mercurius, 132 pnt.; 2. Marleen de Vrient, Elmir A, Oranjeruiters, 130 pnt.; 3. Eric Scharlaken, Amara, Plantage- ruiters, 122 pnt.; 3. Tamara Groot, Daisy v. d. Kapelle, RV Renesse, 122 pnt.; 5. Ilse Rij en- ga, Boiéro, Reigershof, 121 pnt.; 6. Maraya Hameeteman, Charon, RC Rockanje, 120 pnt. M19: 1. Janet Groenevelt, Du- park, Mustang, 125 pnt.; 2. Ma riska Bos, Bolvorm's, Mercuri us, 121 pnt.; 3. Wilma Storm, Wizzard van Oosthinder, Sas ruiters, 120 pnt. Z24: 1. Ilse v. d. Burgh, El Con dor, Sasruiters, 182 pnt.; 2. Eri ca Janse, Eruto, Sé-Ros, 180 pnt.; 3. Tineke de Jonge, Pret maker, PPCSD, 178 pnt.; 3. Eric Scharlaken, Kwik, Plantage- ruiters, 178 pnt. Z30: 1. Anita v. d. Laan, Farijn, Groenedak, 192 pnt.; 2. Janne ke Kodde, Renara, Zuid- Beveland, 160 pnt. ZIERIKZEE - Gymnastiekver eniging Delta Sport houdt op woensdag 30 december in de zaal aan de Mulockstraat in Zierikzee een turnkermis. Om het jaar 1992 goed af te sluiten organiseert Delta Sport niet alleen een turnkermis maar ook in de avonduren een disco. Iedereen is welkom om kennis te maken met de turn kermis en disco. Aanvang turn kermis is om 14.00 uur tot 16.00 uur. Aanvang disco is om 19.00 uur en duurt tot 22.00 uur. Ziek en had na 9 hernemingen reeds een voorsprong van 20 caram boles. De Bruin kwam echter sterk terug en dankzij series van 21 en 37 nam hij in de 12e beurt een voorsprong van 96- 69. Niemand gaf meer iets voor de kansen van Wim Hanse maar toen De Bruin verzuimde de partij definitief naar zich toe te trekken kreeg de Bom- menedespeler weer meer ver trouwen. Na enig sprokkel- werk van beide kanten leek Hanse de partij in de 17e herne ming uit te maken. Met nog 51 caramboles bouwde hij een schitterende serie op die wat ongelukkig afbrak op 47. De Bruin leek definitief geklopt doch herpakte zich opnieuw. Met nog 9 caramboles te gaan had hij bepaald pech dat een verzamelstoot zijn doel op een haar miste. Wim Hanse profi teerde onmiddellijk en maakte de partij over 130 caramboles uit. De Bruin rechtte nog een maal de rug voor de nabeurt, maakte die ook, maar kon zijn weg verder niet meer vervol gen. Waardig kampioen Wim Hanse werd hierdoor een waardig kampioen en verdien de zeker de titel. Voor De Bruin was het wat sneu dat hij door de nederlaag naar de derde plaats zakte want gezien het geboden spel zou een tweede plaats zeker meer terecht zijn geweest. De Bruin: ,,Ik gun Wim deze titel van harte. Die serie van 47 deed mij de das om maar ik had die explosie wel verwacht. Eerder in het toer nooi had hij er al 50 op tafel ge legd dus je weet dat hij dat kan. Voor mij had hij het alleen wat vroeger in de partij mogen doen, dan heb je nog een kansje om terug te komen. Het belangrijkste vind ik dat het voor het publiek een goede en spannende partij is geweest want daar kom je toch voor", aldus De Bruin. Bondsofficial Piet Verschure huldigde de kampioen en stak zijn bewondering niet onder stoelen of banken. „Deze titel krijgt vooral meer glans als je bedenkt dat Wim om gezond heidsredenen de biljartsport ruim een jaar heeft moeten on derbreken. Als je dan op deze wijze terugkomt dan dwingt dit alleen maar groot respect af", aldus Verschure. Namens de organiserende vereniging maakte Renee de Waaije de vol gende eindstand bekend: (ach tereenvolgens punten, car., brt., alg.gem., p.gem. en serie). 1. W. Hanse, Bommenede8 747 136 5.49 7.64 50 2. J. Koot, Onder Vrienden8 691 165 4.18 5.65 25 3. R. C. de Bruin, Old Dutch7 767 144 5.32 6.50 37 4. W. Remeeus, Phoenix6 739 148 4.99 6.50 37 5. J. C. Goudzwaard, Windenburg6 637 171 3.72 5.90 30 6. K. P. de Koning. d'Eule5 680 146 4.65 6.19 42 7. L. v. Oudenaeren, de Poedel2 649 170 3.81 3.51 32 ZIERIKZEE - Volgens traditie organiseert damvereniging Zierikzee ook dit jaar weer het zogeheten kerstsneldamkam- pioenschap van Schouwen- Duivcland. Het toernooi wordt gehouden op dinsdag 29 december in het UW-gebouw in Zierikzee en de aanvang is om 19.00 uur. Huisdammers en clubdammers spelen ieder in een eigen groep om de prijzen, waarbij ieder een ook nu weer aan het eind van de avond een prijs mag uit zoeken. Een ieder die mee wil doen kan zich tot het aanvangs- tijdstip aanmelden aan de speelzaal. ken te gaan staan. Met nog een minuut of acht te gaan zag het er deze keer echt naar uit dat Delta Sport haar eerste punten in de eredivisie ging pakken! Blauw Wit wist zich door de missers van Delta Sport nog een keer op te pakken en kwam weer langszij: 16-16. Lefèvre hield de hoop op puntenwinst levend door 17-16 te scoren, maar daarna was het op. Met drie doelpunten van Remco Jongen maakte Blauw Wit het karwei tot teleurstelling van de toeschouwers toch nog af. Op het laatste moment was Delta Sport toch nog van een historische zege afgehouden. Het „kanon" Lefèvre. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Na een uitstekende wedstrijd zaten de spelers van handbalvereniging ZHV/Delta Sport uit Zierikzee geestelijk en lichamelijk stuk langs de kant. Nog niet eerder dit seizoen waren zij zo dicht bij de overwinning geweest als gisteravond, woens dag, tegen Blauw Wit uit Beek. Met een 16-14 voor sprong wilde echter de bevrijdende en beslissende treffer niet vallen. Blauw Wit profiteerde gerouti neerd en won de wedstrijd uiteindelijk met 17-19. „Ondanks het goede spel vind ik dit de ergste neder laag van het seizoen", aldus trainer Rob de Vos van de thuisploeg na afloop. „We hadden nu heloond moeten worden, een zware tegenvaller". Bij de start van de wedstrijd zag het er niet naar uit dat ZHV/Delta Sport een kans zou maken tegen haar Limburgse tegenstrever. Na twintig secon den stond het al 0-1 en Blauw Wit liep snel uit naar 2-5. Na dat de Limburgers bij deze stand enkele kansen lieten ligj gen om de definitieve dood steek uit te delen kwam de thuisploeg meer en meer in de wedstrijd. Na doelpunten van Francois Verrijzer, Peter Lefè vre en een stijlvolle duik van Jean Marie Toubiana wist Del ta Sport terug te knokken naar 5-6 en lagen de kansen weer open. Vanaf dat moment kon Delta Sport, gesteund door het trouwe en massaal opgekomen publiek, haar tegenstander goed volgen. Met name ook door keeper Matthé Pipping die een aantal malen stijlvol wist in te grijpen. Met doel punten van Ronny Onwijn, Pe ter Lefèvre (2) en Erwin Schaal- je werd een 9-10 ruststand be reikt en was iedereen het er over eens: er hing een verras sing in de lucht in de Zierikzee- se sporthal Onderdak. Thriller De tweede helft leek op een goede thriller van Alfred Hitchcock. Delta Sport ging na de afworp direct fanatiek van start en wist aanvallend via met name Peter Lefèvre een harde vuist te maken. Maar ook verdedigend klopte het de ze keer. De tegenstander werd net een paar meter eerder opgevangen en de spelers van Delta Sport schuwden een hard ingrijpen niet. Erwin Schaalje bracht de stand op 10-10, een gelijke stand die niet eerder deze wed strijd was bereikt. De lange linkeropbouwer, international en topscorer van Blauw Wit Claus Veerman bracht zijn ploeg op 10-11. Toen was het tijd voor de nog altijd geblesseerde doelman Pipping om van zich te doen spreken. Twee opeenvolgende strafworpen wist hij tot groot enthousiasme van het publiek onschadelijk te maken, waar na Toubiana de ploegen weer naast elkaar zette. Voor Pip ping was de heldenrol nog niet over. Wederom kreeg Blauw Wit een strafworp, ditmaal een discutabele. Nu zette trainer Peter Verjans Remco Jongen achter de bal. Pipping bleek niet onder de indruk en weer wist hij te redden. Peter Lefè vre, die aantoonde dat zijn bij naam het kanon niet uit de lucht is komena vallen, zette Delta Sport vervolgens voor het eerst op voorsprong: 12-11. Tbt 14-14 ging de strijd daarna gelijk op. Bij Lefèvre was de motor warm gaan draaien en met een doelpunt uit een straf worp en van afstand recht door het midden bepaalde hij de tus senstand op 16-14. De zoveelste strafworp voor Blauw Wit diende zich aan en weer toonde Pipping over gouden handen te beschikken. Reden voor het publiek om let terlijk en figuurlijk op de ban- Tfeleurgesteld waren ook de spelers van Delta Sport. Ver twijfeld zaten zij na de wed strijd aan de kant. Uitblinker Pipping had het er moeilijk mee. „Het was onze beste wed strijd van het seizoen. We had den moeten winnen, ik ben hier goed ziek van". Met een van pijn vertrokken gezicht vanwege zijn blessure aan de elleboog, die direct met ijs be handeld moest worden, zag hij toch ook een lichtpuntje. „De stijgende lijn zit er in. We we ten dat we ons moeten richten op de degradatiepoule, maar als we zo doorgaan komen eens de punten. We hebben allemaal gevochten als leeuwen". Evenals zijn spelers zag ook Rob de Vos het breekpunt in de wedstrijd bij het missen van de kansen bij de 16-14 stand. Een minuut of vier hebben we de kans gehad om uit te lopen. Dat gebeurt dan niet en dan is het over". Ook hij ziet een dui delijke vooruitgang in het team. „We hebben een langdu rige aanpassing nodig gehad. In de eerste divisie kon je ver dedigend blijven staan en je ar men omhoog steken, hier moet je op negen meter direct aan tasten. Dat gebeurde goed en dat had ook beloond moeten worden. De nederlaag komt op dit moment hard aan". Voor het publiek had hij nog waarde rende woorden. „Het is een trouw publiek dat ons door dik en dun steunt. Zij gaan in ieder geval tevreden naar huis, wij blijven met nul punten achter". ZHV/Delta Sport-Blauw Wit 17-19 (9-10). Scores ZHV Delta Sport: Peter Lefèvre (9), Ronny Onwijn (2), Jean Marie Toubia na (2), Erwin Schaalje (2), Bert de Vos, Frangois Verrijzer. Sco res Blauw Wit: Claus Veerman (7), Remco Jongen (3), Arthur Huntjens (3), Paul Verjans (3), Nus Noya (2), Marcel Eurlings. Eredivisie ZHV/Deltasport-Blauw Wit 17-19 VGZ/Sittardia 11 9 0 2 19 238 - 196 HAKA/E en O 10 7 1 2 15 256 - 223 Aalsmeer 10 6 1 3 13 235 - 201 Eagle/Hermes 10 6 1 3 13 194 - 196 Hel./Tachos 10 6 1 3 13 198 - 204 Schoon./ESCA 11 6 0 5 13 241 - 230 AHV/Swift 10 5 0 5 10 241 - 229 Blauw Wit 11 4 2 5 10 227 - 221 Hirschmann/VL 10 4 0 6 8 186 - 186 Olympia 11 2 3 6 7 222 - 241 Rockp./Hellas 10 2 1 7 5 207 - 236 ZHV/Deltasport 10 0 0 10 0 181 -265 Na drie gespeelde partijen stond Joop Koot verrassend nog ongeslagen aan de leiding. Hanse had inmiddels een ne derlaag van William Remeeus moeten slikken en dezelfde speler bleef een ronde later ook Ruud de Bruin juist voor. De Bruin had eerder een remise aan Karei de Koning moeten toestaan. Tben een ronde later Koot de oren werd gewassen door De Bruin en Jaap Goud zwaard Wim Hanse geen kans gaf werd al duidelijk dat tnet geen mogelijkheid een zinnige voorspelling omtrent dit kam pioenschap kon worden ge daan ofschoon Hanse, De Bruin en Remeeus qua moyen ne duidelijk de toon aangaven. Nachtmerrie De voorlaatste ronde bracht duidelijkheid. Wim Hanse slaagde er in de lastig te bespe len Joop Koot een regelrechte nachtmerrie te bezorgen en Ruud de Bruin vernederde Jaap Goudzwaard. Het siert Goudzwaard echter dat hij bleef proberen het spel klein te houden en niet trachtte zijn op ponent kapot te spelen. Willi am Remeeus leed een neder laag tegen Karei de Koning waardoor vaststond dat de kampioen zou moeten komen uit het onderling treffen tussen Wim Hanse en Ruud de Bruin. Ruud de Bruin ging die laatste partij in met één matchpunt voorsprong en zou aan remise genoeg hebben. Hanse en De Bruin hadden vooraf reeds met elkaar afgesproken er een zo goed mogelijke partij van te maken en er geen carottespel- letje van te maken. Wim Hanse startte overtuigend NOORDGOUWE - Wim Hanse, lid van de biljartver eniging Bommenede, heeft onlangs in hotel café restaurant Van der Weijde beslag weten te leggen op de districtstitel Ie klase libre. In het door de BV Windenburg georganiseerde kampioenschap bleef hij Old Dutch's troef Ruud de Bruin op het nippertje de baas. __J Ruud de Bruin rechtte nog eenmaal de rug uoor een nabeurt maar zag de kampioenstitel alsnog aan zijn neus voorbij gaan. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 9