„Dit soort evenementen is goed voor de betrokkenheid binnen de club" Dirigente op zoek naar zangers voor uitvoering Mattheus Passion Actie Soedan door Amnesty Omroep Zeeland luidt het jaar uit Wandelen door de historie met Een rondje Zierikzee •Sbg^ Teeltaanwijzingen nieuwe aardappelen NU f 5,- K0RTING Derde overlevingstocht van SV Ouwerkerk op 27 december Mensen kunnen vaak veel meer dan ze denken" Maritiem Museum geopend Buro voor Rechtshulp Kotter verkocht Gastgezinnen gevraagd Expositie Zeeuwse Kunstkring Tentoon stelling Zierikzee Rampstad 1953 CNV-cursus LINGERIE DIANE WOENSDAG 23 DECEMBER 1992 3 OUWERKERK - Voor de derde keer alweer wordt op zondag 27 december de overlevingstocht van de SV Ouwerkerk gehouden. Niet in de Ardennen of in Limburg. Nee, gewoon in de eigen omgeving, op en rond de kreken van Ouwerkerk. De deelnemers, zo'n tachtig in totaal, zullen er dit jaar nog harder voor moeten werken om in aanmerking te komen voor de prijzen. De organisatie is er namelijk in geslaagd een parcours met een lengte van tien kilometer uit te stippelen met daarin zestien professionele en originele hindernis sen. Een van de organisatoren en tevens voorzitter van de SV Ouwerkerk, Olivier Verwest: „Je leert van wat er de voorgaande jaren minder goed ging. Dat neem je dan weer mee en zo word je ieder jaar weer pro fessioneler". Dat het professioneel is aange pakt, is snel duidelijk. Zo is er een compleet draaiboek opge steld over het programma van die dag. Om niets te vergeten is er tevens een checklist samen gesteld met daarop alle beno digde spullen, van pionnen tot meetlint en van punaises tot de ladders. Een kaart is gemaakt van het parcours en via affi ches die op verschillende plaat sen in Ouwerkerk zijn opge hangen werden de leden van de SV Ouwerkerk, maar ook hun familie en kennissen opgeroe pen zich op te geven. Koek en zoopie Iets wat ze inmiddels in groten getale hebben gedaan. Twee weken geleden werd de in schrijving begonnen, op dit moment hebben zich al tachtig deelnemers aangemeld, waar onder zo'n 25 jeugdleden van de SV Ouwerkerk. ,,Er zijn zelfs kennissen van inwoners uit Ouwerkerk bij die hele maal uit Noord-Holland ko men om mee te doen", aldus een enthousiaste Verwest. In de voorafgaande maanden is de hele organisatie van het evene ment uitgedacht. Er komt namelijk nogal wat bij kijken. Bij Staatsbosbeheer is een vergunning aangevraagd om in de bossen de hindernis sen aan te leggen, drie vrijwil lige EHBO-medewerkers zijn ingeschakeld voor een professi onele ondersteuning van de dag en er komt een koek-en- zoopie-tent waar allerlei eten en drinken te verkrijgen is. Daarnaast is er nagedacht over de prijsuitreiking en het eten tje na afloop in restaurant De Vierbannen en is eg een band gecontracteerd voor de muzika le noot. Maar het belangrijkste was na tuurlijk het parcours uitzetten. Met een groepje medewerkers is Verwest aan het denken geslagen. „Maar dan blijkt dat je eerder iets bedacht hebt dan hebt neergezet". Met behulp van velen die vrijwillig hun ge reedschap, tractoren en vrije tijd aanboden werden de hin dernissen opgebouwd. Al sinds twee maanden zijn Jan de Vrie- ze, Nemie Vijverberg en André Boogerd op iedere vrije zater dag bezig met het lassen, construeren en plaatsen van de verschillende hindernissen. En daar blijft het niet bij, want ook hun tweede kerstdag zijn ze kwijt met het bouwen van de obstakels. „Maar dat zijn niet de enigen die veel tijd in het werk stoppen. Ook coördi natoren Bram Nico Scheele en Erik Bleiji en kantine-mede- werkers Wannes en Corrie Ken- ters die voor het eten en drin ken zorgen, steken er veel tijd In totaal hebben we maar liefst 25 man in de organisatie", al dus Verwest. Zelf rijdt Verwest op de dag op een fiets over het parcours om te checken of alles naar wens verloopt. Een auto zorgt voor de bevoorrading, koffie en broodjes, van de zes tien mensen die zich hebben opgesteld bij de hindernissen. Parcours De deelnemers zullen 27 de cember flink aan de bak moe ten. Om 09.00 uur verzamelen zij zich bij de sportkantine van SV Ouwerkerk waar een brie fing wordt gegeven. De groep jes van ieder drie personen, zo veel mogelijk wordt getracht een indeling te maken van twee mannen en een vrouw in een groep, worden vastgesteld. Om 10.00 uur valt vervolgens het startschot voor de eerste groep, waarna om de acht mi nuten de volgende groepen ver trekken. De laatste groep ver trekt om 13.00 uur om daarna om ongeveer 16.00 uur binnen te komen. Bij iedere hindernis zijn punten en strafpunten te verdienen. Tbch gaat het met het oog op de veiligheid niet om de snelheid waarmee het parcours wordt afgelegd. „Tus sen de hindernissen door kun nen de deelnemers bij wijze van spreken kruipen". Verwest licht alvast een tipje van de sluier van het parcours op. Ge start wordt met het boegspriet- lopen, waarna de deelnemers via een katrol de overkant van het water moeten bereiken. De katrol is het spectaculairste onderdeel van de survival- tocht. Over het water is een 80 meter lange staaldraad gespan nen. De deelnemers krijgen veiligheidsgordels en zwem vesten en zwaaiend en zwie rend scheren zij vervolgens over het water. Met een vlot van boomstammen moet ver volgens nogmaals het water van de Kreken bedwongen worden. Na het pijl en boog schieten, het schatzoeken en het touw- en hamerslingeren komen de deelnemers aan bij het centraal opgestelde rust punt. Hier kan de inwendige maag worden versterkt en ook het publiek kan hier genieten van de zwoegende deelnemers die aan hun oog voorbijtrekken. Er staat zelfs een vrachtwagen met banken waar het nodige gegeten en gedronken kan wor den. De deelnemers kunnen hier niet lang bij stil staan. Met nog vijf onderdelen voor de boeg, waaronder illustere namen als 'schatzoeken in het caisson' en 'fietsen in de mod derbak', arriveren zij na onge veer drie uur op de sportvel den. Na de douche vindt de prijsuitreiking plaats in res taurant De Vierbannen. Ook dit jaar staat er voor de win naars een wisselbeker klaar. Een band verzorgt de muziek tijdens het diner. Het idee voor de survivaltocht werd drie jaar geleden opge daan. „We wilden gewoon weer eens wat anders doen voor de leden van onze kleine club. Door zo'n happening wordt de betrokkenheid onder de leden vergroot en het vormt tevens een mooie afsluiting van het jaar zo tussen de kerstdagen en Oud en Nieuw". Wat betreft het financiële plaatje van het spek takel wordt er door de SV Ouwerkerk niets verdiend en niets uitgegeven. De hele dag wordt kostendekkend gehou den. Een aantal grote sponsors wier naam bij de start- en fi- nishplaats op spandoeken zal zijn te lezen zorgde voor wat in komsten. Daarnaast betalen de oudere deelnemers een laag in schrijfgeld. De jeugdleden mo gen gratis meedoen. Daarnaast krijgen zij gratis pannekoeken en een medaille. Een onder scheiding voor het volbrengen van de zware uithou- dingsproef. BURGH - Dirigente Willie Bil uit Burgh is op zoek naar, als het even kan geschoolde, stemmen. Zij wil, met als basis het gemengd koor Cantare waar zij di rigente van is, in april volgend jaar in de Grote Kerk in Zierikzee delen uit de Mattheus Passion vertol ken. In januari 1993 beginnen de repetities* voor dit ambitieuze project. Zij geeft grif toe dat Bach's meesterwerk niet bepaald een van de eenvoudigste opgaven is voor koor én dirigent. Maar juist dat is voor haar de uitda ging. Zij stelt hoge eisen aan zichzelf als dirigente maar ook aan de zangers die ze onder haar hoede heeft. „Ik stel mijn eisen behoorlijk hoog, maar ik denk niet dat dat een drempel opwerpt. Het is mijn ervaring dat mensen vaak veel meer met hun stem kunnen dan ze zelf denken. Ik blijf wel tot het laatste toe proberen om alles uit de kast te halen. Als ik denk dat het nog beter kan zal ik het zeker proberen", aldus de dirigente. In de praktijk heeft zij ervaren dat er behoorlijk wat zangers zijn die hun stem verkeerd ge bruiken of in ieder geval' veel beter zouden kunnen gebrui ken. „Je moet met je stem daar zitten waar je thuishoort. Ik heb wel meegemaakt dat men sen al jaren sopraan zongen terwijl ze eigenlijk een alt stemmen hadden. Als je niet uitkijkt kun je je stem daar mee verpesten, want je moet je Het is niet de eerste keer dat Willie Bil zichzelf voor de uit daging plaatst om met Cantare en een aantal andere zangers een 'zwaar' stuk als Bach's Mattheus Passion te brengen. „Vorig jaar hebben we het ook gedaan, maar toen had het een andere achtergrond. Ik wilde het eigenlijk met Cantare doen, maar we hadden toen een gebrek aan tenoren en moesten we wel op zoek naar zangers van buiten Cantare". Project Nu liggen de zaken anders, zo blijkt uit het verhaal van Wil lie Bil. Cantare beschikt nu over voldoende tenoren en zou eventueel zelf een uitvoering van de Mattheus Passion ten beste kunnen geven. „Vorig jaar hebben we erg veel posi tieve reacties gekregen op het concert in de Grote Kerk, zowel van de kant van de zangers als van de kant van het publiek en mede daarom wilde ik het graag nog een keer overdoen", aldus de dirigente. stem dan eigenlijk steeds een beetje forceren en dat is hele maal niet goed". Interpretatie De complete Mattheus Passion duurt in totaal tweeëneenhalf uur. „Dat is zowel voor zangers als publiek erg lang. Onze uit voering van de Mattheus Passi on is korter. Ik denk dat het al les bij elkaar zo'n vijf kwartier in beslag neemt. Bij het 'inkor ten' van de Mattheus Passion heeft Willie Bil zoveel moge lijk geprobeerd het werk van Bach zo min mogelijk geweld aan te doen. „Je moet gewoon een aantal concessies doen", al dus de dirigente.„Maar aan de tekst hebben we niet geknipt". Alle ingrediënten waaruit een integrale uitvoering van de Mattheus Passion bestaat zijn ook terug te vinden in de uit voering zoals Willie Bil die voor ogen staat. Het koor zingt twaalf koralen. De zang wordt afgewisseld met stukken ge sproken tekst en orgelspel. Verder werken aan de uitvoe ring in de Grote Kerk mee twee cellisten, een contrabassist en organist Rinus Verhage. „Waar schijnlijk komt daar ook nog viool en hobo bij, maar dat is nog niet helemaal zeker", al dus Willie Bil. Meedoen aan het project kan volgens de dirigente voor velen een goede kennismaking zijn met (koor)zang. „Ik oefen heel intensief met de mensen en je ziet gewoon dat dat vruchten afwerpt en dat mensen er ont zettend veel plezier aan bele ven als ze merken dat ze meer kunnen dan ze zelf weten. Dat zie je dan gewoon aan de ge zichten. En het is voor de men sen die er aan mee willen doen natuurlijk helemaal vrijblij vend. Als het zingen hen bevalt kunnen ze lid worden van een koor, maar ze kunnen het ook gewoon bij deze ene keer la ten". Inschrijven Een compositie als de Mat theus Passion vergt de nodige studie. Daarom wil Willie Bil al in januari 1993 beginnen met de repetities. De eerste repeti tie staat gepland voor dinsdag 5 januari. Er wordt geoefend in het gebouw van de voormalige Christelijke Scholen Gemeen schap aan de Huybertstraat in Zierikzee. De repetities begin nen om 20.00 uur en duren tot 22.00 uur. Het is de bedoeling dat er wekelijks op dinsdag avond gerepeteerd wordt. De uiteindelijke uitvoering staat gepland voor zaterdag 3 april. Voor meer informatie of aan melding kan men terecht bij Willie Bil (01115-2539) of J. de Bruijne (01110-12176). Aan de deelnemers wordt een bijdrage van 25,- gevraagd ter dekking van de onkosten. ZIERIKZEE - In de kerstva kantie, van zaterdag 19 decem ber tot en met zondag 3 januari 1993, is het Maritiem Museum, in Zierikzee geopend. Op eur- ste kerstdag en op nieuwjaars dag is het museum gesloten. In het in het Gravensteen ge vestigde museum zijn maritie me voorwerpen zoals scheeps modellen en schilderijen, als mede eeuwenoude gevangenis ruimten en de door gevangenen aangebrachte inscripties en te keningen te zien. Ook geëxpo seerd zijn vondsten uit de Oos- terschelde, waaronder fossiele beenderen en Nehalennia-alta- ren. Het museum is geopend van maandag tot en met zater dag van 10.00 tot 17.00 uur en op zon- en feestdagen van 12.00 tot 17.00 uur. ZIERIKZEE - Tijdens de zit tingen van het Buro voor Rechtshulp, iedere dinsdag van 14.15 tot 16.15 uur in het ge bouw Poststraat 37 te Zierik zee, wordt ook informatie ge geven over nieuwe loonrege ling die dit jaar is opgenomen in de Verordening Arbeids voorwaarden Detailhandel (VAD). De VAD is van toepassing voor personeel dat in winkels werkt waar geen CAO geldt. De loon regeling gaat voor een aantal branches in op 1 januari 1993, voor werknemers in doe-het- zelf winkels geldt zij nu al. Uit de loonregeling blijkt dat men sen die al enkele jaren in deze "branche werken meer moeten verdienen dan het minimum loon en recht hebben op com pensatie in tijd of geld voor werkzaamheden die zij op za terdag op of koopavonden ver richten. Iedereen die nadere in formatie wil kan terecht op het spreekuur van het Buro voor Rechtshulp. BRUINISSE - De voormalige boomkorkotter BRU 12 Wol- fert Franke die ruim een jaar geleden voor de sanering werd aangemeld is door de firma menten Jumelet-Otte ver kocht. Het vissersschip wordt onder Nigeriaanse vlag gebracht en binnenkort door scheepswerf Padmos in Stellendam volledig aangepast voor de visserij op gróte garnalen. De nieuwe eigenaar is Agin Vis bv in Rotterdam die in het eer ste kwartaal van 1993 met het vaartuig naar de Zuidafrikaan- se wateren zal vertrekken. Een visserman uit Scheveningen gaat op de brug van deze laat ste voormalige Bruse Noord- zeekotter schipperen. SCHOUWEN-DUIVELAND - De Stichting Europa Kinder hulp is nu reeds begonnen met het werven van gastgezinnen die bereid zijn om een kan sarm kind uit Nederland, En geland, Frankrijk drie weken vakantie te bieden. Dit gebeurt tijdens de zomer vakantie. Inmiddels hebben zo'n drieduizend kinderen door toedoen van de Stichting Euro pa Kinderhulp een vakantie in Zeeland beleefd. Om ook ande re kinderen zo'n onbekommer de vakantie te kunnen bieden zijn echter meer gastgezinnen nodig. Gastgezinnen die er niet tegenop zien om in de periode juli/augustus een kind drie we ken lang in hun gezin op te ne men. Iets dat soms niet pro bleemloos verloopt, maar dat de moeite van 't proberen zeker waard is. Voor meer informatie of voor aanmelding als gastou der kan men contact opnemen met Herman Lossie, telefoon 01140-14907. RAN zoekt medewerkers ZIERIKZEE - Door de voortdurende berichten over schendingen van de mensenrechten in Soedan heeft Amnesty International beslóten de onlangs afgeslo ten actie op dat land voort te zetten. Uit berichten blijkt dat vooral in het zuiden van het land ernstige mishandelingen plaatsvinden. Zowel de gewapende oppositie, het bevrijdingsleger SPLA als de rege ringstroepen maken zich hieraan schuldig. De mensen van het Regionaal Aktie Netwerk (RAN) Oost- Afrika van de Schouwen-Dui- velandse Amnesty groep heb ben al weer verschillende brie ven naar verantwoordelijke autoriteiten geschreven. Vol- .gens contactpersoon van de RAN-groep, Janneke van Dam me zal dit echter één van de laatste activiteiten van de RAN-groep zijn als er niet op korte termijn versterking komt voor dit werk. Onder meer door het vertrek van een actief lid naar het bui tenland komt het werk nu op één of twee mensen neer. De groep komt dan ook graag in contact met mensen die belang stelling hebben voor dit onder deel van het Amnestywerk. kennis van de Engelse taal is gewenst. Inlichtingen hierover zijn te verkrijgen bij Janneke van Damme (01110-14217). Met serie Eindejaarsgesprekken ZIERIKZEE - Omroep Zeeland heeft voor het einde van het jaar weer een serie Eindejaarsgesprekken op stapel staan. In interviews van een uur vertellen ver schillende gasten over hun herinneringen aan het af gelopen jaar. De reeks mondt uit in een middagvul- lende terugblik op het afgelopen jaar. Die terugblik, onder de titel Dag-Jaar, wordt uitgezonden op donderdag 31 december. Op derde kerstdag, zondag 27 de cember, worden de Zeeuwse sportgebeurtenissen van het afgelopen jaar middagvullend op een rij gezet in het program ma Dag-Sportjaar. Koorschool Op eerste kerstdag zendt Om roep Zeeland tussen 11.00 en 13.00 uur een kerstprogramma uit over de Mission to Seamen met onder meer opnamen van het kerstconcert in Middelburg met medewerking van de Zeeuwse Koorschool. Het eer ste Eindejaarsgesprek - van Pe ter Joosse - wordt op eerste kerstdag tussen 16.00 en 17.00 uur uitgezonden. Peter Joosse praat met oud-Zeeuw Wim Koole, voormalig directeur van de Ikon-. Zondag 27 december is de Zeeuwse omroep in de lucht met van 11.00 tot 13.00 uur een speciale aflevering van De Schoone Waardin met de Vlis- singse predikant J. D. de Boer. Vervolgens wordt de hele mid dag afscheid genomen van het Sportjaar 1992. In een vijf uur durend programma passeren alle hoogte- en dieptepunten de revue. Het tweede Eindejaarsgesprek wordt verzorgd door Koen Mijnheer. Hij praat met PZC- sportjournalist Joop van den Berg. Op dinsdag 29 december spreekt Joost van Leeuwen tus sen 16.00 en 17.00 uur met astrophysicus dr. ir. G. Dijk huis. Woensdag 30 december praat Marjolein Zaal met oud- Zeeuw prof. P. Henderikx. Op 31' december wordt de hele dag teruggeblikt op de Zeeuwse ac tualiteit in 1992. ZIERIKZEE - De teelt van het nieuwe, supervroege, aardappelras Frieslander, neemt snel grotere vor men aan. In 1992 vonden, in de ons omringende lan den, zo'n 17.000 ton hun weg naar de borden van de consument. Naar verwachting zal die hoeveelheid in 1993 op meer dan 28.000 ton liggen. Het gebied bin nen Europa, waar de Frieslander wordt geteeld, wordt steeds groter. Alleen al in Nederland en Bel gië ging dat in 1992 om onge veer 250 hectare; in 1993 zal dat 400 hectare zijn. Voor de teler van vroege aard appelen is de Frieslander aan trekkelijker. Er wordt gerooid vanaf begin half juni en de ver schijning op de veiling en in de winkel is gelijktijdig met de allervroegste Eerstelingen en de Opperdoese ronde. De laat ste Frieslanders worden rond half augustus gerooid, met op brengsten van meer dan 50.000 kilogram per hectare. De Frieslander is egaal en lang- ovaal van vorm zonder putten en kent weinig schilverlies. Daardoor is hij ook geschikt voor de bereiding van frites, vroeg in het jaar. Het ras valt onder de categorie dubbeldoel- rassen. AMSTERDAM - De ontploffing bij het chemisch bedrijf Nevcin Polymers van Cindu BV in Uit hoorn, die op 8 juli dit jaar drie mensenlevens kostte, werd ver oorzaakt door een tikfout in de receptuur voor een mengsel in de polymerisatieketel (een soort harsketel). ZIËRIKZEE - Nieuw is het niet, een boekje over Zie rikzee, maar de manier waarop grafisch adviesbu reau Ex Libris de geschiedenis van Zierikzee te boek heeft gesteld is zonder meer handig voor de toerist of (oud-)Zierikzeeënaar, die goed gedocumenteerd door het Oosterscheldestadje wil wandelen. Het 68 pagina's tellende boekje is van tekst voorzien door uit gever P. Wijnen zelf. Ook de vormgeving is van zijn hand. Voor de foto's is een beroep ge daan op fotograaf Jaap Jonker uit Bruinisse. Het boekje, dat de uitgever heeft opgedragen aan „iedereen die oog heeft voor het moois dat monumen- tenstad Zierikzee ons biedt" begint met een kort historisch overzicht. Dat begint bij het ontstaan van de stad aan een kreek, de Ee geheten. Daar zou ene Zierick rond 849 een neder zetting hebben gesticht. Bij die vroegste ontstaansgeschiede nis zijn fictie en werkelijkheid moeilijk te scheiden. Het feit dat men in 1949 het 1100-jarig bestaan vierde was, zo meldt de uitgever, gebaseerd op gege vens ontsproten aan een rijke fantasie. Belegeringen Het verkrijgen van de stads rechten in 1248 door koning Willem II, verschillende bele geringen - één in 1304 en één in 1575/1576 door Mondragon - komen in het boekje aan bod, als ook de verschillende perio den van economische bloei en verval. Die welvaart toonden de Zierikzeeënaren zonder gê ne door het bouwen van de Sint Lievensmonstertoren en ande re fraaie gebouwen. Armoede in de negentiende eeuw is er de oorzaak van geweest dat deze gebouwen er nog altijd staan. In die tijd werden veel steden aangepast aan de nieuwe tijd. Dit met alle gevolgen vandien. In Zierikzee was daarvoor ech ter geen geld, zodat alles bij het oude bleef. Dit heeft ertoe geleid dat Zierikzee de tiende monumentenstad van Neder land is. Behalve dit overzicht wordt ook aan de monumenten afzon derlijk aandacht besteed. Dat begint met een bouwkundige en geschiedkundige beschrij ving van het Zierikzeese stad huis met de Vierschaar, ge volgd door een korte beschrij ving van onder meer het Bur gerweeshuis, de Lutherse kerk, de Nobelpoort met het Slinger bosch, het Poortencomplex en Oude Haven, het Tbmpelieren- huis, de Nieuwe Kerk en meer van dergelijk fraais. Maritieme stad Wat verwarrend is het dat de beschrijving van deze monu menten wordt doorkruist door een beschrijving van verschil lende bouwstijlen, wanddeco raties en snijwerk, hetgeen weer wordt afgewisseld met een beschrijving van Zierikzee als maritieme stad. Het feit dat de monumenten niet strikt op alfabetische volgorde zijn ge rangschikt, het ontbreken van een index en genummerde pa gina's maakt het vinden van de gewenste informatie tijdens een wandelingetje er niet ge makkelijker op. Voor wie het boekje thuis op zijn gemak eens door wil lezen geldt dat bezwaar minder. Heden Een pluspunt van Een rondje Zierikzee is dat het zich niet beperkt tot het verleden maar de lijn ook doortrekt naar het heden. Zo wordt er ook aan dacht besteed aan de totstand koming van de Zeelandbrug en het feit dat deze brug vanaf 1 januari '93 tolvrij is. Jammer is het alleen dat de uitgever verzuimd heeft een lijstje van geraadpleegde literatuur te vermelden, want dat er voor het boekje eerst literatuur is bestudeerd is evident, gezien de vele historische informatie die wordt verstrekt. Een aardige aanvulling Hoewel er dus best wat kantte keningetjes te plaatsen zijn bij Een rondje Zierikzee, betekent het toch een aardige aanvul ling op de documentatie waar mee toerist én Zierikzeeënaar een beter beeld van deze Parel aan de Oosterschelde krijgt. Het boekje, dat een handzaam formaat heeft is verkrijgbaar bij uitgeverij Ex Libris in Zie rikzee. MIDDELBURG - Van 18 de cember tot en met 3 januari is in de Vleeshal van het stadhuis te Middelburg de Kerstexposi tie van de Zeeuwse Kunst kring te zien. Het evenement wordt voor het 35e achtereenvolgende jaar ge houden. Er is ook werk te zien van een aantal kunstenaars uit Schouwen-Duiveland, onder andere van Ad Braat, Tbssa Braat, Miems van Citters, Sas- kia Eggink, Marijke Fol- kertsma, Tie Hof, Juul Korte- kaas, Marja de Lange, Rein- hard Schregardus en Jan Jong- schaap. De tentoonstelling is dagelijks geopend van 11.00 tot 17.00 uur. HOOFDDORP - De ramp met het Martinair-toestel in Faro heeft bij het Algemeen Neder lands Verbond van Reisorgani satoren (ANVR) en bij de tou roperators nauwelijks tot vra gen geleid over mogelijke an nuleringen van vakanties. Dat heeft een woordvoerder van de ANVR meegedeeld. ZIERIKZEE Zierikzee be steedt volgend jaar aandacht aan het feit dat het dan 40 jaar geleden is dat Zuid-West Ne derland werd geteisterd door de watersnood. De eerste twee wéken van fe bruari staat een tentoonstel ling opgesteld in de Vierschaar van het stadhuis en gedurende het seizoen, van mei tot en met oktober, is deze expositie te zien in het Stadhuismuseum. De nadruk ligt daarbij op Zie rikzee. Geëxposeerd worden onder meer foto's, artikelen uit kranten en tijdschriften, en een maquette. Tevens wil de ge meente een vitrine inrichten met materialen die herinnoren aan Zierikzee tijdens en na de Watersnoodramp van 1953. Voorbeelden hiervan zijn tegel tjes, bordjes etcetera. Speciale belangstelling is er voor vloed planken die voor de deuren van woningen werden geplaatst en het emmertje waarin de klei die gebruikt werd om de kie ren dicht te smeren werd be waard. Inwoners van Zierikzee die iets in hun bezit hebben dat aan de watersnood herinnert en dat voor de periode van fe bruari tot november 1993 uit willen lenen aan de gemeente kunnen contact opnemen met het bureau voorlichting van de gemeente (01110-13151). GOES - Het CNV verzorgt in samenspel met de aangesloten bonden, bijeenkomsten waar op begrippen als banenpools, trajectbemiddeling, doelgroe penbeleid en arbeidsvoorzie ning en covenanten nader wor den uitgelegd. De bijeenkomsten worden in het nieuwe jaar gehouden op woensdag 27 januari, i'ebrua- ri, 10 februari en 17 februari van 19.30 tot 22.00 uur. De bij eenkomsten zullen overwegend in het districtskantoor in Goes plaatsvinden en staan onder leiding van Marion Nienhuis- van der Werf, regionaal be leidsmedewerker arbeidsvoor ziening. Aan de bijeenkomsten zijn geen kosten verbonden. Voor meer informatie, telefoon 01100-20310. Advertentie Voor al uw reparaties aan radio-TV-video KLEINGELD ELECTRONICS St. Domusstraat 79 Zierikzee. 01110-13348 Advertentie op 3 slips van Dam 21 - Zierikzee. 0IU0-I247I Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3