„Merken" mode x- deurloo mode, -^y 10 tot 50% kortsna KERSTSHOW EEN WOONWERELD APART Bepaal zelf uw kerstkado AVO 1 Ld The Discovery Channel in Zeeuwsch-Vlaanderen J L x u nvi Mol5-7-zierikzee-telefoon01110-12890 ZW V mi I "ii deze nodigen ^"van'v^^vponze U bepaalt zelf uw kerstkado van dozen bonbons tot en met kleuren TV's en stereotorens. Na aankoop of besteding van meubelen en/of woningtextiel kunt u uit één van de kadovi- trine's, welke wordt bepaalt door het eindbedrag op uw aankoopbon, een keuze doen. "AVO helpt ze verder, WOENSDAG 23 DECEMBER 1992 UITBREIDING PROGRAMMAPAKKET ZEKATEL De abonnees in Zeeuwsch-Vlaanderen kunnen sinds kort The Discovery Chan nel ontvangen. The Discovery Channel brengt documentaires over een breed terrein van onderwerpen, zoals natuur, techniek, wetenschap, milieu en ge neeskunde. Een groot deel van de programma's is in het Nederlands ondertiteld. The Discove ry Channel streeft ernaar om in 1994 alle programma's te voorzien van Nederland se ondertiteling. The Discovery Channel is te zien op kanaal 69, frequentie 855, 25 MHz. Filmnet op Walcheren In de regio Walcheren is het programmapakket uit gebreid met één kanaal, waarop Filmnet is te ont vangen. Om Filmnet te kunnen ontvangen moet de Zekatel-abonnee een apart abonnement afslui ten met Filmnet. Als dit abonnement is afgesloten kan met de bijbehorende decoder (verkrijgbaar bij Filmnet-dealers) Filmnet ontvangen worden via ka naal 41+, 'frequentie 632.75 MHz. Om kennis te kunnen ma ken met Filmnet wordt het programma tijdelijk op werkdagen tussen 18 en 19 uur ongecodeerd uit gezonden op het informa tiekanaal van Zekatel, kanaal 11+, frequentie 218.25 MHz. Doorgifte van Filmnet blijft voorlopig beperkt tot de regio Walcheren. In deze regio kan het programma worden gedistribueerd zonder verhoging van het abonnementsgeld. Deze regio heeft het hoogste percentage abonnees. De investeringen die Zekatel voor doorgifte van Filmnet heeft moeten doen wor den gedekt door de ver goeding van Filmnet, die gerelateerd is aan het aan tal abonnees. Toevoeging Radio Noordzee Nationaal (RNN) In het begin van 1993 wordt in alle regio's, met uitzondering van Tholen en Sint Philipsland, het ra dioprogrammapakket uit gebreid met RNN. RNN is een radiostation waarin al le muziekgenres aan bod komen, maar richt zich al leen op het Nederlandse muziekprodukt. Verschil programmapakketten in de regio's De signaallevering aan de abonnees vindt plaats vanuit de ontvangstations, die gevestigd zijn in Goes, Oost-Souburg, Terneuzen en Zierikzee. Een ont vangstation voorziet een bepaalde regio van sig naal. De abonnees in Noord- en Zuid-Beveland óntvangen signaal vanuit Goes, die in Schouwen- Duiveland vanuit Zierik zee, die in Walcheren van uit Oost-Souburg en de abonnees in Zeeuwsch- Vlaanderen vanuit Terneu zen. De abonnees in de re gio Tholen zijn aangesloten op een ont vangstation in Bergen op 'Zoom; dat eigendom is van de PNEM. Doordat signaallevering via ver schillende ontvangstati ons geschiedt, kan er ook een verschil ontstaan in de programmapakketten. Zo kent Zeeuwsch- Vlaanderen bijvoorbeeld een programmapakket met drie Franse tv- zenders. Overigens heeft Zekatel in 1990 in deze re gio het bestaande kabel net, met een vastgesteld programmapakket overge nomen van NKM. Het pro-; grammapakket in de. regio's Walcheren, Noord en Zuid-Beveland en Schouwen-Duiveland ko men ver met elkaar over een. In de regio Schouwen-Duiveland zijn echter de radioprogram ma's BBC4, Frankrijk FM en FD niet te ontvangen. Dit komt omdat de plaats waar de signalen worden ontvangen (Zierikzee) te ver af ligt van deze zender, zodat een goede ont vangstkwaliteit niet ge waarborgd kan worden gedurende de gehele dag. In de regio Tholén.'heeft; Zekatel in 1990 .het be-; staande kabelnet overge nomen van Casema. Voor wat betreft de toévoeging en of wijziging van het programmapakket is Zeka tel afhankelijk van de wij zigingen die Casema invoert voor haar abon nees in Halsteren. Naar verwachting zal in 1994 de signaallevering voor de regio Tholen vanbit Zee land plaatsvinden en zal ook voor deze regio het programmabeleid van toe passing kunnen zijn zoals dat nu" wordt gèhanteerd. Het voornpmeq is om in de toekomst de ont- vangstlokaties van de ver scheidene regio's met elkaar te verbinden, zodat een nog grotere gelijkheid in programmapakket kari ontstaan. De genoemde program mawijzigingen en toevoe gingen zijn tot stand gekomen in overleg met de gemeenten. maar dat kan niet zonder uw steun" wil graag nadere informatie. Ik word donateur voor (min. 20.—) Naam: i Adres: I Postc./plaats: Bon zenden naar. AVO, postbus 850,3800 AW Amersfoort GIRO 625 000 AMERSFOORT Telefoon (033) 75 33 44 Fa* (033) 75 77 15

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 17