WEEKEND RECEPT lieve mensen dier in het vizier Zwemm.e Parel 350.000ste bezoeker Roompot Nieuwe watersportvereniging actief aan Grevelingenmeer Lady wil ook leuke Kerst Schaken in Stellendam Jeugd bij Nut en Genoegen weer aan de top met show Uitslagen teken wedstrijd Jeugddisco Snelschaak kampioen schap senioren van Stellendam Oprichting watersportvereniging Port Zéiande Gourmetten ■WOENSDAG 23 DECEMBER 1992 13 Koning Winter komt er aan 't zal niet lang meer duren een ijzig koude Oostenwind gaat ons land besturen Schaatsen op de grachten met kerst een vlokje sneeuw je zult je nog verbazen 't wordt de winter van de eeuw Misschien te optimistisch wellicht wat te gehaast maar menig echte weerman zit er ook wel eens naast 'Langeweg' OTJDDORP - Op de vrijdag en zaterdag gehouden kleindierententoonstelling van Nut en Genoegen, Ouddorp bewezen de jeugdleden weer goed bezig te zijn met hun hobby, met als belangrijkste achter grond het in stand houden en verbeteren van diverse kleinveerassen, een hobby die door nog steeds „open" bebouwing in onze omgeving sterk leeft. Het ledental en ook het jeugdledenaantal blijft nog steeds groeien; nog altijd heeft Nut en Genoegen tien procent jeugdleden in haar bestand, terwijl het aantal 'net niet meer jeugdlid zijn', 17 jaar en iets ou der, een nog groter aantal is. Op de donderdag en vrijdag ge houden keuring bleek ook dit jaar weer dat de kwaliteit van de dieren zeer goed was. Vele hoge predikaten werden toege kend. Zaterdag was om 15.00 uur het moment waarop voor zitter G. J. de Vos de jeugdle den om zich heen verzamelde op het podium. In zijn ope ningswoord zei hij trots te zijn op hen die de toekomst van Nut en Genoegen veilig moeten stellen. Verder vertelde hij dat verenigingsleven niet alleen maar plezier is en dat er in 1992 een paar zwarte bladzijden aan de verenigingsgeschiedenis moesten worden toegevoegd door het overlijden van drie oud-bestuurders; de heer D. Mierop, vele jaren oud voorzitter, de heer C. Mierop oud-penningmeester en de heer K. van Koppen die mede oprichter van de vereniging was en vele jaren in moeilijke tijden verschillende bestuurs functies heeft vervuld. Prijswinnaars De voorzitter memoreerde dat deze drie mensen voor de ver eniging erg veel hebben bete kend en vroeg een moment van stille herdenking. Daarna was het moment om de prijswin naars geluk te wensen en hun gewonnen prijzen te overhandi gen als eerste kampioen alge heel en jeugdkampioen Kriel- hoenders en jeugdkampioen watervogels Frans Peter Witte, kampioen en jeugdkampioen Postduiven vliegklasse Jac queline Venneman, jeugdkam pioen Konijnen Erik van Leeu wen met een blauwe wener, die van blauwe wenerfokker Peter Kern een extra bokaal kreeg aangeboden. Jeugdkampioen grote Hoenders Arjanne Breen, jeugdkampioen Sierduiven Ja- co Akershoek, al de jeugdleden die hadden ingezonden ontvin gen een leuke herinnering aan deze tentoonstelling. De overi ge kampioenen waren de heer F. Witte bij de Konijnen, de heer T. Fahner bij de grote Hoenders, de heer A. J. Klink bij de Sierduiven kropperras- sen, de heer P. J. van Zielst bij de Sierduiven niet kropperras- sen, de heer C. J. Wageveld bij de Watervogels, mevrouw T. Snel bij de Cavia's en kleine Knaagdieren, de heer P. van Alphen bij de Postduiven showklasse. Het bestuur dank allen die hebben meegewerkt aan het doen slagen van deze tentoon stelling, waarbij erg veel werk moet worden verzet om tot een goed resultaat te komen. Een woord van dank ook aan bloe menhandel M. Grinwis Zn., Rabobank Ouddorp en vele winkeliers. Zonder al hun bij dragen zou het niet mogelijk zijn om zo'n tentoonstelling te organiseren. Ook niet zonder de bevolking van Ouddorp en omstreken. De uitslag van de grote verloting: le prijs nr. 843, 2e 1252, 3e 515, 4e 1203, 5e 766, 6e 1381, 7e 1730, 8e 947, 9e 702, 10e 1683, 11e 324, 12e 802 en laatste 13e prijs 1709. De ge schonken schilderijen van de heer L. Bruggeman: de West- straat nr. 18, de Haven 401 en Molenblok 724. Alle prijzen kunnen worden afgehaald bij dierenspeciaalzaak Fauna Food, Dorpsweg 35 te Ouddorp. NJEUWERKERK - In de Kattenopvang van de Sophia-Vereeni- ging tot Bescherming van Dieren in Nieuwerkerk zit een gesteri liseerde poes met de naam Lady. Ze heeft een zwarte kleur en een wit vlekje op de borst. Lady is drie jaar oud. Door een in het ver leden overkomen ongeluk is zij enigszins gehandicapt aan haar achterpootje. Lady is verder goed gezond, ingeënt en ontwormd. Zij wil graag een rxistig gezin, liefst zonder honden en katten. La dy hoopt nog voor de feestdagen op een goed onderkomen. Wie geeft deze gezellige kroelpoes een kans? Voor verdere inlichtin gen kan men bellen: telefoon 01114-1583. De hond Remi uit het Dierenasiel Schouwen-Duiveland is (nog) niet geplaatst. Hij wil echter dolgraag een baasje. (Foto: Joop van Houdt). ARNHEM - Liefhebbers voor een echte circusvoorstelling, waarin spanning en plezier voorop staan, kunnen van vrij dag 25 tot en met woensdag 30 december naar het Wereld Ster ren Circus in de Rijnhal in Arn hem. GOEDEREEDE - Tijdens de in Goedereede gehouden kerst markt is ook een tekenwed strijd voor kinderen gehou den. Hiervan zijn de volgende uitslagen bekend gemaakt. De wedstrijd werd verdeeld over drie categoriëen. Hieruit kwamen de volgende winnaars voort: in de leeftijd tot en met vijf jaar: Jessica Flikweert (hoofdprijs); Sonja Eimers (eerste prijs); Edith Bezuijen (tweede prijs); Marjolein van Rinsum (derde prijs). Tweede categorie in de leeftijd van zes tot en met negen jaar: Marcel Bok (hoofdprijs); Debbie Mar kus (eerste prijs); Jacqueline v. d. Berg (tweede prijs) en Diana Braber (derde prijs). De derde categorie in de leeftijd van tien tot en met twaalf jaar: Joyce Lokker (hoofdprijs); Miranda Vent (eerste prijs); Carolinda Flohil (tweede prijs) en Suzan ne Boel (derde prijs). De hoofd prijzen bestonden uit een walkman en de overige prijzen waren variërend van penne- schrijfsets tot grote en kleinere kaarsen. GOEDEREEDE - Op woens dag 30 december is het weer zo ver, speciaal voor de jeugd tot 16 jaar organiseert Let's Dance een jeugddisco in verenigings gebouw Oostdam te Goederee de, Jongkoenstraat 1, telefoon 01879-2321. Het programma be gint om 19.00 uur. Donateurs van Let's Dance be talen geen entree, niet- donateurs betalen slechts 2,50 voor deze gezellige avond. Het meenemen van ei gen muziek is natuurlijk toe gestaan, de discjockey's zullen ze graag voor jullie draaien. STELLENDAM - Op dinsdag 29 december houdt schaakver eniging Stellendam het snel schaakkampioenschap van Stellendam. Gerechtigd tot deelname zijn leden en oud-leden (senioren) van SV Stellendam, inwoners uit Stellendam en buurge meenten mits deze laatsten geen lid zijn van een andere schaakvereniging. Ook dames zijn van harte welkom. Gespeeld worden 7 rondes (vol gens het Zwitsers systeem) met per partij een bedenktijd van 7 minuten per persoon. De aan vang is 19.45 uur in vereni gingsgebouw De Rank. Deel name gratis. Deelnemers kunnen zich opge ven bij: G. J. Zonneveld, tele foon 01879-3539 (na 18.00 uur) of op dinsdagavond bij de Rank tot 19.30 uur. Graag tot ziens op 29 december. Advertentie Is dit voor u nog een wensdroom? Met een matras aangepast aan uw bedbodem én lichaams bouw, kan die droom verwezenlijkt worden. Kom voor een persoonlijk avies naar Deurloo, uw bedspecialist. deurloo intermeubel Haringvlietplein 4, Zierikzee. Tel. 01110-12946 's Maandags gesloten Donderdagavond koopavond KAMPERLAND - Roompot Zwemparadijs te Kamperland ontving op 21 december 11.45 uur de 350.000ste bezoeker van 1992. Adriënne Colson (20 jaar) uit Maastricht was de gelukkige. Zij was met kaar tweelingzus en haar familie een week in Zeeland ter gelegenheid van het 25-jarig huwe lijk van haar ouders. Blij verrast was zij dat ze als geschenk, in 1993 een lang weekend als gasten van de Roompot in een luxe bungalow mogen verblijven. De heer Hamelink (bedrijfsleider Room pot Recreatie) vertelde dat 350.000 bezoekers hetzelfde aantal is dat vorig jaar gehaald is, zij het dat er een lichte verschuiving plaats vond van het aantal dagrecreanten naar verblijfsrecreanten. Ondanks de toegenomen concurrentie in de zwembadbranche is het voor de Roompot mogelijk ge bleken onder meer middels aantrekkelijke publieksacties, dezelfde bezoekersaantallen te halen. Ook is in 1992 voor 600.000 gulden in het zwemparadijs geherinvesteerd, voor 1993 staat ook een fors investeringsprogramma op de planning. Het zwemparadijs zal onder meer met een geheel in Japanse stijl uitgevoerde hoek worden uitgebreid. Door deze en andere vernieuwingen zal de luxe van Roompot Zwemparadijs in 1993 nog luxer worden. OUDDORP - Via enkele officiële handelingen door notaris mr E. W. Groenveld werd in het bungalowpark aan de Brouwersdam Port Zéiande een nieuwe water sportvereniging opgericht die de naam Port Zéiande kreeg. De oprichtingsver gadering werd zaterdag gehouden in het clubhuis Captains Cabin in de bij het bungalowpark gelegen jachthaven Marina Port Zéiande. De officiële bijeen komst werd onder andere bijgewoond door vertegenwoordiger van de Konink lijke Nederlandse Watersport Verenging (KNWV), de heer P. C. S. van Hattum. De nieuwe watersportvereni ging is aspirant-lid van de KNWV. Men wil zeilwedstrij den, midzomernachttochten, instructie-avonden en veel jeugdactiviteiten gaan organi seren. Ruim 130 van de.340 vas te huurders van een ligplaats in de jachthaven reageerden op de oproep om lid te worden van de nieuwe watersportvereni ging. Het bestuur bestaat uit de mensen die het initiatief na men om de vereniging op te richten J. C. van Dongen (voor zitter), M. Ouelle (secretaris) en D. Deege (penningmeester). Verder zitten er ligplaatshou ders uit diverse landen in. Via de oprichting van de nieu we watersportvereniging is Marina Port Zéiande nu ge deeltelijk veranderd van een commerciële haven in een vere nigingshaven, evenals de mees te havens in de regio (Brou wershaven, Den Osse, Zierik zee). Zij worden door vereni gingen van jachteigenaren be heerd en/of geëxploiteerd. Zo'n vereniging is weliswaar niet de eigenaar van de haven maar pacht namens de leden de lig plaatsen. Via het vereni- gingsstatuut hebben de leden inspraak in het beheer van de haven en soms nemen zij een deel van het onderhoud van de haven voor hun rekening. De meeste verenigingshavens zijn voor de watersporters voordeliger dan commerciële havens. Maar zij kennen vaak (lange) wachttijden en er gel den voorkeurrechten voor de watersporters die in de regio wonen. Bij Marina Port Zéian de is dat alles niet het geval. Wie betaalt kan er terecht en er zijn geen wachttijden. Aanvan kelijk was projectontwikke laar R. Coltof persoonlijk be trokken bij de exploitatie van Marina Port Zéiande. Nu is Van Roptselaar Vastgoed bv de grootste aandeelhouder. De jachthaven wordt geleid door de directeur van deze be sloten vennootschap, G. van der Ham. De havenmeesters zijn K. Schot en P. de Bruin. Van de 630 ligplaatsen is ruim de helft (340) verhuurd aan vas te ligplaatshouders. Ongeveer de helft daarvan heeft een zeil jacht en de anderen varen met motorjachten. Via het oprich ten van de watersportvereni ging zijn de ligplaatshuurders nu gesprekspartner geworden van de verhuurder/exploitant van de jachthaven. Deze ont wikkeling werd gesteund door de bedrijven die aan Marina Port Zéiande zijn gevestigd en ook haveneigenaar Van der Ham reageerde positief: Hij begroette de nieuwe water sportvereniging letterlijk met muziek. De officiële oprich tingsvergadering werd afge rond met een mosselmaaltijd. STELLENDAM - Een oude wijsheid in het schaken is dat niets zo moeilijk is als het winnen van een ge wonnen stelling. De praktijk bewijst dit keer op keer, ook op de clubavonden van Schaakvereniging Stellendam. Gert-Jan Zonneveld overkwam dit op 15 december in zijn com petitieduel tegen Kees van den Nieuwendijk. Gert-Jan kwam met wit goed uit de opening en Kees verspeelde vlot twee pi onnen en een kwaliteit. En juist op dit moment, ging er bij Gert-Jan iets mis. Hij verloor de greep op het spel en zijn ko ning kwam op de tocht te staan. De tegenkansen waren voor Kees voldoende om remi se uit het vuur te slepen, maar na afloop van de partij ver klaarden beiden dat ze eigen lijk allebei een nul verdienen. Ook Henk van Oostenbrugge had moeite met het verzilveren van een theoretisch gewonnen stelling. Met zwart werd hij door Leen Koese in de opening in de verdrukking gebracht, maar na het afruilen van de zware stukken, leek de kracht van Henk in het eindspel de doorslag te geven. Henk won eerst een pion, en even later nog een tweede, maar in een in gewikkeld eindspel vorderde Henk maar tergend langzaam. Zo langzaam dat de partij afge broken moest worden, en er nog een langdurige tweede zit ting noodzakelijk lijkt, waarin het nog helemaal niet zeker is dat Henk de partij zal gaan winnen. Cees Thnis leek met wit tegen Jan Gottschall de overhand te hebben. Hij won vrij snel een pion, maar Jan creëerde zich tegenkansen en won de pion te rug. Met een bord vol stukken in een moeilijke stelling werd remise afgesproken. Voor Cees een aardige opsteker nu hij de laatste weken niet in de beste vorm lijkt te steken. Wie ook absoluut in een vormcrisis is beland, is Jan van Dam. In het eerste gedeelte van de competi tie leek hij onbetwist de groot ste kanshebber voor het kam pioenschap te gaan worden, maar de laatste weken is hij aardig aan het modderen gesla gen. Ook tegen Krijn Hameete- man had Jan het moeilijk, wat natuurlijk de verdienste van Krijn is, maar toen Jan in het middenspel een toren verspeel de werd het voor Krijn wel heel gemakkelijk om de partij te winnen. Henk Smit kruipt langzaam omhoog op de ranglijst. Nu won hij van Ma ja Troost, nadat Maja het hem in de opening ei genlijk te gemakkelijk had ge maakt. Ze nam niet terug op een pionnenruil die Henk wil de, en Henk kon zijn materiele voorsprong uitbouwen tot par tijwinst. Jules-Maurice afg.; Jord- Tjeerd 1-0; Joost-Sebastiaan 1- 0; Robin-Olivier V2-V2; Arjan- Rene 1-0; Liesky-Hedy 0-1; Joeri-Leander 0-1; Pascal-Roel 1-0; Eliane-Jacqueline lh-lh\ Perry-Gijsbert 1-0. Advertentie Hét zwembad waar je je niet zult vervelen in je vakantie! Met glijbanen, wildwaterkreken, draaikolk, whirlpools, sauna, rust ruimtes, zonneterrassen en bikinibar. Dit alles in een omgevings temperatuur van 31 °C en een watertemperatuur van 29-30°C. Openingstijden: le en 2e kerstdag én 31 dec. van 10.00-18.00 uur, 1 jan. van 12.00-22.00 uur. Alle andere dagen is ons zwemparadijs geopend van 10.00-22.00 uur. Tarieven: Volw. 11,- en kinderen t/m 12 jr. 8,-. Na 19.00 uur geldt het afspoeitarief: Volwassenen slechts 7,50 en kinderen 5,-. Bij gourmet bakt iedereen aan tafel zijn eigen vlees in kleine koekepannetjes. Door te spelen en variëren met verschillende ingre diënten ontdekt iedereen verrassend lekkere combi naties. De portionering van het vlees is 40 gram per vleessoort. Reken per per soon op 5 6 verschillen de stukjes vlees. Geschikte vleessoorten zijn: varkensfilet, fricandeau, -haas, -lapjes, kalfsfricandeau, -lapjes, lamsvlees, biefstuk, entre- cöte, kalfs-/ varkensschnit zels, lever, slavinken, blinde vinken, gehaktballetjes, tartaartjes, ylees^aren (spek- en hamsoorten), kalfs-/varkensoesters. Hoe gaat u te werk? Leg een stukje boter in het pannetje. Gebruik niet te veel boter. Wacht tot de bo ter heet is en het schuim is weggetrokken. Kies een stukje vlees en leg dit met wat andere ingrediënten in het pannetje. Bak één soort vlees tegelijk. Zodra het vlees mooi bruin en gaar is, haalt u het met houten spa- telt j es uit het pannetje en legt het op uw bord. U her haalt dit met een andex- stukje vlees en een wellicht.' andere combinatie van iri-; grediènten. Tip voor veilig en gezellig gourmetten: zet het appa raat op een stevige vlakke ondergrond. Pas op met vlugge kinderhandjes. Uw jonge tafelgenootjes vinden- het vast allemaal prachtig, maar let u wel goed op. Tip voor sausep Servische saus, roomsausv knoflooksaus, tomatensaus whiskysaus, pindasaus. Tip voor salades: Gemengde salades, witlof salade, tomaten-/komkom-L mersalade, selleriesalade, vruchtensalade. Tip voor ingrediënten: Stukjes wortel, bloemkool, ui, augurk, champignons. Tip: Bestel uw vleesassortimen't voor de feestdagen tijdig brj" uw slager. Serveer er frites, stok brood, gepofte aardappelen; of krieltjes bij. jypmvous «1 uunccmtnum, .«.tb, c.rt, tv De prijswinnaars van de Extra-puzzel van woensdag 9 december zijn: De eerste prijs: Een waardebon van f 25,- Leny de Graaft, Emmastraat 62, Den Bommel. De tweede prijs: Een waardebon van f 15,- H. Koese, Koolmees 71, Sommelsdijk. De derde prijs: Een waardebon van f 10,- C. Schaap, Jannewekken 16, Zierikzee Het sleutelwoord van de puzzel van 9 december is: Hengelaar De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Reo< ctie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De envelo ppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewe'.;Ken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het v. iord Extra-puzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen nor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 1 januari in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel! Horizontaal moeten steeds twee woorden van zes letters worden mge uld. De in te vullen woorden moeten worden samengesteld uit de lettergrepen, die in het hierna volgende kader zijn te vinden. Als deze kerstpuzzel goed is opgelost, vormen de letters in de vakjes met een cirkel een wens. Welke wens Is dat? I. plaats in Drente, waar een groot compostbedrijf gevestigd is/risico; 2. een keus doen/herfst; 3. niet slapend/feestelijk doorbrengen; 4. onbeslist geëin digde schaakpartij/tweezitsfiets; 5. schrikkig/haarknipper; 6. houtsoo; :/be- roemde Nederlandse dierenschilder; 7. ochtendgewaad met wijde mou- wen/zijn beklag indienen; 8. stranddief/mislukking; 9. overlast/groot wijn glas; 10. plaats in Noord-Brabant met 15e eeuwse kerk/plechtig; 11. verguld metaal/licht bordpapier; 12. dag van de week/Europese hoofdstad. De woorden zijn uit de volgende lettergrepen samengesteld: AS BLE BOX CO DAG DEM DEN DER DOU Fl GE GEN GRE GUL HIN JAAR JUT KAP KAR KER KI KIE KLA LON MER Ml MO NA NEN NO PER POT RE REN ROE SE STA STER TAN TEL TER TER TIG TON VAAR VIE WAK WIJ ZEN ZIG ZON.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 13