mmmmum NIEUWSBODE EXTRA Alcohol-campagne Zeeland 1992/1993 Carels Goes schenkt bakkerijprodukten J. van der Meulen reikt certificaten uit DEURLOO Hoofdrol voor kerstroos en kerstboom in december VOOR VERHUUR VAN: WOENSDAG 23 DECEMBER 1992 (Gratis rubriek voor verenigingen en dergelijke, in samenwerking met VVV Overflakkee. Opgave schrifte lijk dan wel telefonisch tot dinsdag 12.00 uur voor het verschijnen van de Extra-editie.) GOEREE-OVERFLAKKEE Dirksland PvdA-Ombudsteam; 01877- 2412. Middelharnis PvdA-Ombudsteam; R. Koole, 01870-6664. Ombudsteam, lijst Hoogzand; 01870-82917, 01875-1998. Goedereede PvdA-Ombudsteam; 01879- 2207. Oostflakkee PvdA-Ombudsteam; J. de Korj te, 01874-1372. Sommelsdijk Streekmuseum Goeree-Over- flakkee, Kerkstraat 2. Bezoek na afspraak tel. 01870-83778. Elke dag, ook op zondag Stellendam Haringvliet Expo, Haringvliet- plein 3. Tentoonstelling over de Deltawerken. Geopend van 1 april-15 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Elke eerste maandag van de maand Goedereede Spreekuur Woningbouwver eniging Beter Wonen. Markt 7. Aanvang: 19.30 uur. Elke derde dinsdag van de maand Middelharnis Spreekuur Vrouw en Werkwin kel in Diekhuus. Van 10.00 tot 12.00 uur. Elke tweede woensdag van de maand Sommelsdijk Knutselclub voor kinderen van 4 tot 12 jaar. In wijkgebouw de Zwaluw. Van 14.00 tot 15.30 uur. Iedere maandag Middelharnis Repetitie Mannenkoor Ons Koor van 20.00-22.15 uur in 't Verenigingsgebouw naast de R.K. kerk aan de Langweg. Sommelsdijk Bridgen bij wijkgroep de Zwa luw. 13.15-17.00 uur. Iedere woensdag Sommelsdijk Jazzballet voor kinderen van 6- 8 jaar van 17.30-18.00 uur. Jazz ballet voor kinderen van 9-12 jaar van 18.00-18.45 uur. Jazz ballet voor volwassenen van 19.00-20.00 uur. Bij Vereniging Wijkgroep De Zwaluw, Sper wer 5. Tfel.: 01870-86574. Oude-Ton ge Knutselclub in De Klub, Em- mastraat 28. Knutselen voor kinderen uit groep 1 t/m 8 van de basisscholen. Van 13.30- 14.30 uur. Timmerclub in De Klub, Em- mastraat 28. Timmeren/fi guurzagen voor kinderen groep 1 t/m 8 van de basisscholen. Van 14.45 tot 15.45 uur. Iedere donderdag Sommelsdijk 55-plussers soos in wijkge bouw De Zwaluw. Van 13.30 tot 16.30 uur Elke donderdagavond Oude-Tonge Zwangerschapsyoga en gewone yoga. De Grutterswei. Inlich tingen: tel. 01874-2398. Elke vrijdag Dirksland Vrijdansen in de Victoriahal, minimum leeftijd 18 jaar. 21.00 uur, Iedere zaterdag Goedereede Vrij dansen bij dansclub Let's Dance, met regelmatig gastop tredens. Verenigingsgebouw Oostdam. 21.45 uur. Ouddorp Beklimming toren Ouddorp. Raadhuisstraat. Vanaf 10.30 uur. Dirksland Hondenschool Flakkee start nieuwe Puppy cursus en ge hoorzaamheidstraining op za terdag. De avondcursus vindt op woensdag plaats. Lokatie: Ijsbaan, Westhavendijk. Vanaf 10.00 uur. Inl.: Kees en Erna Aalders, 01873-1731. Disco Stichting Thunderbird. Victoriahal. Vanaf 19.30 uur. Elke tweede donderdag van de maand Middelharnis Handwerken te koop in het Ro de Kruis gebouw. Van 14.00- 16.00 uur. Elke derde donderdag van de maand Sommelsdijk Bijeenkomst van postzegelver eniging Philatelica afdeling Flakkee in zaal van café De Kok. (Van mei t/m augustus is er geen bijeenkomst). Jeugd: 18.30 uur. Senioren: 19.30 uur. Dirksland Vraagbaak FNV. Vanaf 19.00 uur. Maandag tot en met vrijdag Ooltgensplaat Smederij-museum Piet Kamp. Van 13.00 tot -16.00 uur, of vol gens afspraak. Iedere donderdag en vrijdag Sommelsdijk Bijeenkomst van Schietvereni ging Flakkee, Haveneind 36. 19.00-23.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand Oude-Tonge Bijeenkomst Computer Hobby Club, De Klub, Emmastraat 28. Van 13.30 tot 17.00 uur. Iedere derde maandag van de maand Oude-Tonge Bijeenkomst Computer Hobby Club. De Klub, Emmastraat 28. Van 19.00 tot 23.00 uur. Iedere derde zaterdag van de maand Middelharnis Ruilbeurs van Eerste Flakkee- se Vogelvereniging in het Dienstencentrum, Doetin- chemsestraat. Van 14.00-16.00 uur. T/m 26 februari Middelharnis Architectuur tentoonstelling Tussen herinnering en droom in gemeentehuis, Koningin Ju- lianaweg 14. Openingstijden op werkdagen: 09.00-16.30 uur. Woensdag 23 december Dirksland Vakantie kinderweek in de Victoriahal. 14.00 uur. Organi satie: Buurtvereniging West/Molenzicht. Tblefoon: 01877-1850. Oude-Tonge Kerstzangavond in de Neder landse Hervormde kerk, m.m.v. Prins Mauritskoor o.l.v. M. van der Veer, Com nu met sangh o.l.v. A. van 't Geloof en Psallite Deo o.l.v. Paul Kieviet. Orgel: Bart Jaap de Bakker, vleugel: Paul Kieviet, hobo: Ruud Lems. 19.30 uur. Donderdag 24 december Dirksland Vakantie kinderweek in de Victoriahal. 14.00 uur. Afslui ting om 19.00 uur met song festival. Organisatie: Buurt vereniging West/Molenzicht. Telefoon: 01877-1850. Middelharnis Kerstzangavond in de Neder landse Hervormde kerk, m.m.v. Hervormde zangveren ging Jeduthun o.l.v. Mar van der Veer. Organisten: Luud Ba- rendrecht en Bart Jaap de Bak ker. 19.30 uur. Nieuwe-Tonge Kerstzangavond in de Neder landse Hervormde kerk, m.m.v. Chr. Gemengd koor Ad- vendo en jeugdkoor Bid en Zingt uit Nieuwe-Tbnge beide o.l.v. Martin Mans. Organist: Janco Beider. 20.00 uur. Dinsdag 29 december Middelharnis Bridge Club Goeree-Overflak- kee organiseert de Interpolis voorronde. Inschrijfgeld 10,- per paar. 20.00 uur in De Kaai, Hernesseroord, Oosthavendijk 26. Inf.: 01875-2443. Dinsdag 5 januari Goedereede Vergadering commissie ruim telijke ordening, recreatie en gemeente-eigendommen. Ge meentehuis. 19.00 uur. Donderdag 7 januari Goedereede Vergadering commissie finan ciën, onderwijs- en welzijnsza ken en openbare werken. Ge meentehuis. 19.30 uur. Donderdag 21 januari Goedereede Vergadering gemeenteraad. Gemeentehuis. 19.30 uur. Donderdag 28 januari Goedereede Vergadering commissie van ad vies inzake algemene bestuur lijke aangelegenheden en eco nomische zaken. ASSEN - Een project voor de invoering van een zogeheten mineralenbalans bij boeren is maandag officieel van start ge gaan in Assen. Het gaat om een gezamenlijk project van het Landbouwschap, alle land bouworganisaties, het ministe rie van landbouw en de provin cie Drenthe. Drenthe is de eer ste en vooralsnog enige provin cie waar een uitgebreide mine ralenbalans in samenwerking met de landbouw wordt inge voerd. Het doel van de campagne is dan ook het rijden onder in vloed terug te dringen om zo doende het aantal verkeersdo den en -gewonden terug te drin gen. 109 bedrijven In het totaal doen 109 bedrij ven en instanties mee aan deze campagne. Met folders, straf- fenkaarten, de ROVZ-informa- tiewand en dergelijke geven zij allerlei informatie over alcohol en verkeer aan hun werkne mers. Behalve bedrijven doen ook 26 scholen uit het voortge zet en middelbaar onderwijs aan de actie mee In het campagnemateriaal wordt er nog eens nadrukke- Iedere eerste zaterdag van de maand Bruinisse Ruilbeurs van Vogelvereniging De Nachtegaal van 9.30 tot 12.00 uur in clubgebouw aan de Molenweg. Opkopers aanwe zig. Tbegang gratis. In de maanden juni, juli en augustus wordt geen beurs gehouden. Donderdag 24 december Zierikzee Volkskerstzangdienst. Nieuwe Kerk. 19.30 uur. Serooskerkc Kerstavonddienst in Neder landse Hervormde kerk. 20.30 uur. Renesse Nachtmis m.m.v. het R.K. Ge mengd koor Gaudeamus uit Vlissingen, 22.00 uur. Het koor zal vanaf 21.30 uur kerstliede ren ten gehore brengen. Burgh-Haamstede Interkerkelijke nachtdienst. Nederlandse Hervormde kerk. 22.00 uur. Zonnemaire Kerstzanguur. Nederlandse Hervormde kerk. 19.00 uur. Vrijdag 25 december Zierikzee Kinderkerstviering voor en door kinderen. Willibrordus- kerk. 15.30 uur. Zondag 27 december Zierikzee Kerstfeest in De Lichtboei. 15.00 uur. Donderdag 31 december Kerkwerve Oliebollenactie. Consistorie Nederlandse Hervormde kerk. Zaterdag 2 januari Burgh Nieuwjaarsconcert Stichting Westerschouwen Kultureel. In Nederlandse Hervormde kerk. 16.00 uur. Dinsdag 5 januari Zierikzee Nieuwjaarreceptie NBvP. Foy er Mondragon. 10.00 uur. Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènde. 14.30 uur. Bruinisse Nieuwjaarsreceptie. Gemeen tehuis. Vanaf 20.00 uur. Woensdag 6 januari Oosterland Nieuwjaarsreceptie NBvP. Oosterhof. 09.30 tot 11.30 uur. Woensdag 13 januari Zierikzee Ouderenmiddag NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. Dinsdag 19 januari Kerkwerve Soosmiddag in 't Zuudènde. 14.30 uur. Woensdag 27 januari Zierikzee Ouderenmiddag NCVB. Neder lands Hervormd Kerkcentrum. 14.30 uur. DEN HAAG - Zowel de Belgi sche politiebond Nationale Po litie Sector (NSP) als NSP- voorzitter Mark Buytaert eist dat het boek „Daar komen ze aangemarcheerd, Extreem rechts in Europa" van auteur Jos Vander Velpen uit de han del wordt genomen. Een kort geding tegen uitgeverij EPO in Antwerpen dient hierover op 11 januari bij de rechtbank in Antwerpen. Van uitgeverij De Papieren Tijger in Breda wordt hetzelfde geëist. lijk op gewezen dat de politie tegenwoordig over apparatuur beschikt waarmee zij direct het exacte ademalcoholgehalte kan bepalen. Met deze appara tuur kan de politie op elk ge wenst moment controles, zowel klein- als grootschalig, uitvoe ren. Bij een bloedalcoholgehal- te van meer dan 1.30 promille neemt de politie ter plekke het rijbewijs in. Streng anti-alcoholbeleid Het Openbaar Ministerie laat weten dat in Zeeland een streng anti-alcoholbeleid wordt gevoerd. Voor beschon ken rijders kent men geen par don. Tijdens de praktijklessen con sumptieve techniek kunnen de leerlingen van het voorberei dend beroepsonderwijs (VBO) en de cursisten van het be roepsbegeleidend onderwijs (BBO) leren werken met deze grondstoffen. Jelfix-Spray af- dekgelei is speciaal ontwik keld voor geleispuitmachines* Een dergelijke machine werd enige tijd geleden aangeboden aan het onderwijsinstituut door de firma Willemse Van Engelen. Met deze nieuwe techniek van Deelneemsters waren: Gini Si- monse, Goes, Joselyne Dim- bourg, Goes, Claudia Prooy, Zierikzee, Joke Verhey, Zierik zee, Sylvia de Romph, Zierik zee, Beppie Amersfoort, Lewe- dorp, Leonie Post, West Sou burg, Annegreeth Gebert, Wis- senkerke en Wendy Vogelen zang, Middelburg. Handig Veel vrouwen blijken techniek heel leuk te vinden, handig te zijn en dingen snel op te pik ken als zij de eerste onbekend heid ermee eenmaal overwon ning hebben. Daarvoor krijgen zij de kans in de oriëntatiecur sus Vrouw en Techniek. In de cursus doen de deelneem sters onder deskundige leiding van vakdocenten van Groot Stelle vooral praktische erva ring op aan de machines en ma ken zij eenvoudige werkstuk ken. De vakken die aan bod ko men zijn: schilderen, houtbe- werken, elektro- en installatie techniek, lassen en metaalbe werking. Door middel van excursies, voorlichting en ge- DEN HAAG - De rechtbank in Den Haag heeft dinsdag de 33- jarige Voorburgse arts E. van der S. veroordeeld tot 18 maan den cel waarvan 6 maanden voorwaardelijk en behande ling bij het Riagg. Er is onder meer poging tot verkrachting bewezen. Er was twee jaar cel waarvan acht maanden voor waardelijk tegen hem geëist. 4 afgeleren kan hygiënischer en efficiënter worden gewerkt dan met de traditionele gelei kwast en een pannetje gelei. „Het resultaat is werkelijk verbluffend", vertelt de heer Renne. „We kunnen onze leer lingen nu met dé modernste technieken laten kennisma ken. De school is hier ongeloof lijk blij mee". Bovendien zijn school en bedrijfsleven door deze gift weer een stukje dich ter bij elkaar gekomen. Ze lei den immers de leerlingen op voor het bakkersbedrijf. sprekken met vakvrouwen kunnen zij zich tegelijkertijd een beeld vormen van de diver se technische beroepen en de omgeving waarin die worden uitgeoefend. Als de deelneemsters een vak of beroep leuk vinden, wordt in nauw overleg met het ar beidsbureau gekeken naar de verdere opleidingsmogelijkhe den. En techniek biedt daarin op verschillende niveaus een aantal mogelijkheden. De cur sus is bedoeld voor vrouwen en meisjes die aan het werk wil len. Zij kunnen geschoold zijn of ongeschoold, jong of minder jong, van Nederlandse afkomst of niet, wel of geen werkerva ring hebben. De cursus wordt gesubsidieerd door het arbeidsbureau. De duur is negen weken van drie dagen. Lestijden zijn zoveel mogelijk afgestemd op de schooltijden van kinderen. De cursus is gratis en er wordt een vergoeding gegeven voor de kosten van kinderopvang. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot Vrouw en Werk Zeeland in Goes, telefoon 01100-20329. UTRECHT - Tot en met 21 maart 1993 kunt u in het Cen traal Museum Utrecht een ten toonstelling bezichtigen van de architect Gerrit Rietveld. Riet veld is vooral bekend gewor den door zijn roodblauwe stoel en het Rietveld- Schröderhuis. Daarnaast zijn er verschillende activiteiten rondom de tentoonstelling. I De kerstroos, Helleborus niger, bloeit van nature in januari. Het is een overblijvende tuin plant met wintergroen blad. Door de planten in november extra warmte te geven, kan de bloei worden vervroegd. In de cember zijn er dan ook al kerstrozen te koop, die met hun sneeuwwitte bloemen sfeer ge ven aan het kerstfeest. Wit symboliseert liefde, feest en geboorte, een 'nieuw begin'. Afgedekt met mos Een kerstroos doet het goed in een mand, afgedekt met mos. Mooie combinaties zijn te ma ken met bijvoorbeeld een va ren of een tak mistletoe of Eu calyptus. Na de feestdagen kan de plant op een koele, maar vorst vrije plaats worden gezet. Bij zacht weer mag kerstroos na een week of twee buiten worden geplant. Een wat be schaduwd plekje is het beste. Tip Koop een kerstroos voor de- cemberbloei met voldoende ontwikkelde bloemknoppen. Planten met een paar open bloemen zullen zich in huis het beste ontwikkelen. Van te 'rau we' planten blijven de knoppen steken als ze in huis worden ge zet. A Wie geen ruimte heeft voor een gewone spar (Picea abies) als kerstboom, kan een dwergconi feer nemen. De kegelvormige Picea glauca Conica is in diver se maten te koop en kan in elk huis een plekje krijgen. De planten worden in pot geteeld, waardoor ze een tijdelijk ver blijf in de kamer goed verdra gen. Het boompje kan elke dag even worden gesproeid en moet om de paar dagen water krij gen. Zo blijft het boompje mooi op kleur. Groen symboli seert hoop, vrede en welvaart. Evenals een kerstster kan de plant na de feestdagen een plekje in de tuin krijgen. Door de trage groei en de compacte vorm is deze dwergconifeer zelfs geschikt voor het kleinste tuintje. Een verlichte mini- kerstboom in een mooie pot zal ook buiten een leuke blikvan ger kunnen zijn. Geschikt voor bijvoorbeeld het terras of bal kon of bij de voordeur. Kleine versieringen en elektrische verlichting zijn gemakkelijk aan te brengen. Buiten moet speciale verlichting worden ge bruikt, die is beveiligd tegen vocht. Plant Picea glauca Conica na 'huisgebruik' niet op een te zonnige plek. Dan kan het boompje last krijgen van spint, een plaaginsekt dat bruine naalden veroorzaakt. I Oplage 29.400 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen-Duiveland en Goeree - Overflakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Bruinisse/Zlerlkzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Mlddenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland, Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp, Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Den Bommel, Ooltgensplaat, Oude- Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Druktechniek Sluitingstl)d advertenties Advertentie-verkoop Bezorging/Lezersservice Redaktie Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee Postbus 1, 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551 Telefax 01110-14315 Offsetrotatie Dinsdag 11.30 uur voor Schouwen-Duiveland, Frits Koster na 18.00 uur 01119-1941, voor Goeree-Overflakkee, Dieneke Klompe, na 18.00 uur 01112- 2314. 01110-17314. Tijdens kantooruren 01110-16551 toestel 226. Na 18.00 uur Lianne Kooiman 01110- 12868. De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 167.000. MIDDELBURG - Het Regionaal Orgaan Verkeers veiligheid Zeeland (ROVZ) organiseert vanaf heden tot 18 januari 1993 een campagne gericht op de pro blematiek van alcoholgebruik in het verkeer. Bij 25 procent van de ernstige verkeersongevallen in Ne derland speelt alcohol een rol. P. J. Carels (links) van Carels Goes BV overhandigt de bakkerij produkten aan J. Renne, docent brood en banketbakken van Scholengemeenschasp Groot Stelle uit Goes. GOES - Vorige week nam de heer J. Renne, docent brood- en banketbakken aan de Scholengemeen schap Groot Stelle in Goes een aantal bakkerijpro dukten in ontvangst, die werden aangeboden door Carels Goes BV. De heer Carels overhandigde per soonlijk in zijn bedrijf aan de Fruitlaan te Goes en kele van de produkten, namelijk Jelfix afdekgelei, Fruffi vruchtenvullingen, Confi vulmoes en Jelfix- spray. De deelneemsters aan de cursus Vrouw en Techniek met hun vak docenten in het onderwijsinstituut Groot Stelle in Goes. (Foto: Groot Stelle). GOES - Mevrouw J. van der Meulen van Vrouw en Werk Zeeland reikte onlangs aan negen dames de eindcertificaten uit van de oriëntatiecursus Vrouw en Techniek in het restaurant van scholengemeen schap Groot Stelle in Goes. Zeeuwse taal is de mooiste van allemaal, is een gevleugelde uitspraak. Maar dat ik de Franse minstens zo mooi vind, steek ik als Zeeuw niet onder stoelen of banken. Wat bovenstaand met deze CD-recensie heeft te maken? Al les, want deze week heb ik een Franstalige plaat in de bespreking. Allereerst even iets over de Franse popcultuur in het alge meen. Zoals je wellicht weet, zijn Fransen zeer vaderlands lievend. Ze houden van alles wat met hun land te maken heeft. Om dit voor de naleving van deze liefde ook in de mu ziekindustrie veilig te stellen, kennen de Fransen een bepa ling die eist dat 'n X percentage van alle in Frankrijk uitge brachte platen een Frans karakter moet hebben. Zo is hun top 40 overwegend Frans-talig. Feit is in ieder geval, dat de Fransen zelf idolaat zijn van 'hun' artiesten. Ze worden let terlijk op handen gedragen. Als je weieens in Frankrijk komt, weet je wat ik bedoel. Inmiddels hebben we hier in Nederland iets van die gekte kunnen ervaren door de binnen een jaar razend populair geworden Patrick Bruel, die tot twee keer toe de Ahoy vol kreeg. Naast Bruel zijn ook Claude Nougaro, Les Negresse Vert, Sapho en Patricia Kaas in eigen land absolute top pers. Patricia Kaas, ondanks haar 'Hollandse' naam puur Frans, maakte anderhalf jaar geleden met haar zevenkoppige band een Europese toernee en tijdens het concert in het Ze nith theater werd dit optreden opgenomen voor een dubbel CD. Twintig nummers en een hoorbaar enthousiast pu bliek, geven een goeie registratie van haar kwaliteiten als vertolkster van het Frans-talige Rock en Rythm Blues re pertoire. Opvallend is overigens het feit, dat veel nummers ondanks het chauvinische karakter, een overduidelijk Amerikaanse inslag hebben. Refererend aan liedjes als Tro pic Blues Bar, Kennedy Rose en Une derniere semaine a New York geeft Kaas blijk van haar liefde voor dit wereld deel. De kwaliteit van haar begeleidingsgroep verdient zonder meer alle aandacht. Stuk voor stuk kun je horen dat deze jongens hun multi-instrumentalisme tot in perfectie be heersen, en het samenspel een genot is om naar te luisteren. Jammer dat mijn Franse taalbeheersing niet ver genoeg gaat om de teksten aan een grondige analyse te kunnen on derwerpen, dat moet ik dus schuldig blijven. Voor de Fran- cofielen is deze dubbelaar uiteraard een must en voor ande re geïnteresseerden is het gewoon 'n lekker concert om naar te luisteren. Jorgen ZIERIKZEE - December is voor menigeen de gezel ligste maand van het jaar. Huiselijkheid staat cen traal en versieringen spelen met Kerstmis een be langrijke rol. Wit en groen hebben als kleur symbo lische betekenis en zullen altijd actueel blijven. Planten zoals kerstroos en (mini) kerstboom zijn dan ook de mooiste natuurlijke kerstversieringen. Ze spelen de hoofdrol in deze wintermaand. Advertentie SKI'S en SCHOENEN SIMS/BURTON SNOWBOARD SNOWBOARD SCHOENEN reserveer nu voor de kerst- en krokusvakantie. WINTERSPORT-SPECIAl 1ST Tm.B ZENTRASP0RT scnimmiH/mmi/m otium» J

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 11