Wederom winst voor All-Ready Schaakvereniging Zierikzee verslaat hoofdklasser: 2,5-1,5 Henk Wielaard prolongeert titel ZHV/Delta Sport tegen Blauw Wit Van der Wielen naar Zeeuws record Winst op De Variant uit Breda Reserves van Zierikzee met duidelijke cijfers verslagen Biljarten kader 38/2 derde klasse Woensdag 23 december in sporthal Onderdak R. Timmer man viskampioen Nipte zege SKNWK korfbal Derde plaats Ben Meziane Van Aardenne promoveert Knappe prestatie Fonteijne DINSDAG 22 DECEMBER 1992 NR 25279 7 Gezucht en gepeins tijdens de schaakwedstrijd tussen Zierikzee en de Variant. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Zo desastreus als de wedstrijd tegen Dordrecht verliep, zo succesvol was het verloop te gen het Bredase Variant in de KNSB bekercompeti- tie. Met een prachtige 2,5 tegen 1,5 won Zierikzee verrassend deze bekerwedstrijd. De bekerwedstrijden tellen slechts vier borden zodat Zie rikzee zijn topborden had op gesteld. Hoofdklasser De Va riant kwam, gelukkig voor Zie rikzee, niet in de sterkste opstelling aangezien niet ie dereen beschikbaar was. On der het toeziend oog van wed strijdleider J. Krijger zat wel internationaal meester Blees aan bord 1 tegen Visser. De partij had een eenzijdig ver loop. Tbt veler verbazing werd Blees in een Slavisch dame gambiet volkomen wegge speeld en na zo'n zet of twintig stond Visser, die Blees een les je in strategie gaf, huizenhoog gewonnen. Een knaap van een pion meer, die op promoveren stond, gecombineerd met aller lei uiterst onaangename pen ningen zorgden ervoor dat Blees alle zeilen bij moest zet ten om direct verlies te voorko men. Op dat moment miste Visser een sterkere voortzet ting, maar het inmiddels ont stane eindspel was nog steeds duidelijk gewonnen. Aan bord drie speelde Jan Soe- leman tegen de bekende schaakster Petra Schuurman. Na een Caro-Kann opening was het duidelijk dat Seeleman zijn fameuze opponente een moeilijke middag ging bezor gen. Toen Petra even een min der goede zet deed, kwam See leman met een fraai schijnof- fer, dat zoals hijzelf fijntjes zei: „allerlei nare variantjes voor zwart tot gevolg had". Even la ter kon hij zijn goede spel met winst afsluiten: 1-0 voor Zie rikzee. Het publiek begreep dat er een sensatie in de lucht hing, want ook bord twee Owe Boersma tegen H. Verstappen stond nau welijks minder na een Spaanse Marshall-opening en aan bord vier was Hans Aangeenbrug te gen A. Verstappen gewoontege trouw bezig om een scherpe ko- ningsaanval voor te bereiden. Dat hij in dit genre een uiterste bekwaamheid heeft bereikt, zou ook Verstappen ondervin den. In de tijdnoodfase werd de strijd definitief beslecht. Blees had met kunst en vliegwerk zijn gammele stelling georga niseerd, maar pas in het verre eindspel verspeelde Visser door een onnauwkeurige zet de winst. Even later werd tot re mise besloten en Blees voor een regelrechte afgang behoed: 1,5-0,5. Niet lang daarna scoorde Aan geenbrug. De koningsaanval met dame, twee lopers en een pion, die als een angel in de witte stelling was doorgedron gen, had indrukwekkende vor men aangenomen. Ondanks opkomende tijdnood, maar in serene rust gespeeld, maakte Aangeenbrug met een schitte rend dame-offer vervolgens de winnende goal. A. Verstappen keek met afgrijzen naar de stelling: het mat was niet meer te voorkomen en hij moest, no ta bene met een complete dame meer, opgeven. Niet te geloven „Zierikzee heeft gewonnen", gonsde het door de zaal. Het was inderdaad niet te geloven. Owe Boersma had eveneens een winststelling bereikt, maar in tegenstelling tot de an dere partijen was het niet dui delijk hoe de winst te pakken. Toen Zierikzee al gewonnen had, beging Boersma, geheel tegen zijn gewoonte in, een fout en hij kon gelijk opgeven: 2,5- 1,5. „Met wat meer geluk was het 4-0 geworden", zei Visser na afloop, onder het genot van een overwinningsbiertje. ZIERIKZEE - In een regelrech te streekderby heeft schaak vereniging TOG uit Bruinisse met duidelijke cijfers gewon nen van Zierikzee II. De uit slag was 1,5 tégen 6,5. TOG bleek hun tegenstanders uit Zierikzee nog genadig te zijn, want voor hetzelfde geld was de wedstrijd in 0-8 geëin digd. De score werd geopend door H. Muller die vrij eenvoudig wist te winnen van J. van Dalsen. Op bord zeven speelde M. Hou- kamp een scherpe partij. In het middenspel wist hij met een af- trekaanval door een paard met een loper aan kwaliteit te win nen waarna A. Bandsma niets anders restte dan op te geven. Op de overige zes borden stond TOG op dat moment al beter of minstens gelijkwaardig. Hoe wel A. van den Berge een mooie aanval opzette en zijn te genstander reeds verloren leek, zorgde een fatale zet als nog voor de winst voor S. J. Stoel. A. Bloom van Zierikzee trof het niet dat hij tegen J. de Korte moest aantreden. Laatst genoemde was uiterst gemoti veerd om te winnen na het ver lies in de vorige ronde. Bloom speelde te snel zijn pionnen op en zijn stelling veranderde langzaamaan in gatenkaas. De Korte wachtte op zijn kans, won een paard, en rolde vervol gens vakkundig de overige stukken op. Kees van den Bos kwam in een betere stelling, maar toen hij zag dat zijn club genoten al gewonnen hadden of op winst stonden,, nam hij het remise-aanbod van J. van der Westen aan. Ook A. van Klin ken zag zijn geliefde stelling op het bord staan. Zo veel moge lijk stukken en zo gecompli ceerd mogelijk, waardoor hij mooie combinaties kon uitvoe ren. Hij won dan ook van C. Polderman. In de partij tussen J. de Jonge en J. Dopper kre gen beide spelers mooie aan- valskansen. De Jonge bleek uiteindelijk na een goede par tij toch de sterkste. E. Wie- brens speelde tot slot een dege lijke partij tegen J. J. Hoogstrate en won verdiend na een prachtige paardzet wat Hoogstrate een toren kostte. De einduitslag t^erd door deze winst bepaald op 1,5-6,5. HEERENVEEN - Kernploeg- schaatsers van bondscoach Ab Krook zullen dit jaar deelne men aan de driedaagse die van 27 tot 29 december in Heeren veen wordt gehouden. Op de eerste dag komen Bart Veld kamp, Falko Zandstra, Rintje Rintsma en Thomas Bos aan de start voor een afvalrace. BURGH-HAAMSTEDE - Henk Wielaard heeft in café-restaurant de Westhoek in Burgh-Haamstede zijn titel kader 38/2 in de derde klasse geprolon geerd. De speler van de BV DOS bleef in een zinde rende ontknoping Old Dutch's Richard de Bruin juist voor. Wielaard begon het toernooi met een zege op De Bruin mede dankzij een slotserie van 57. Favoriet Cor van Etten startte wel zeer overtuigend door de weg langs 150 caramboles na 9 beurten te beëndigen ten koste van clubgenoot Dik Kooijman. Rinus Lems en Ger Monster maakten het elkaar wel bijzon der lastig. Na 23 hernemingen besliste de eerste de strijd in zijn voordeel. Ongeslagen Henk Wielaard wist tot en met de voorlaatste ronde ongesla gen te blijven maar ook Ri chard de Bruin maakte geen fout meer. Dit was des te op merkelijker omdat De Bruin zelden of nooit het kaderspel beoefent. Dik Kooijman hier over: „Richard mag dan wel nooit met deze spelsoort mee doen, hij.beschikt toch over zo veel techniek dat hij hier ge makkelijk meekan". Bij het ingaan van de laatste ronde koesterde Wielaard 2 matchpunten voorsprong op De Bruin maar in moyenne had hij een achterstand van bijna een vol punt. Bovendien stond Wie laard voor de lastige taak in zijn laatste partij te moeten af rekenen met Cor van Etten die tot dusver een wat ongelukkig toernooi speelde. De Bruin had het naar verwachting heel wat beter getroffen met de op de laatste plaats bivakkerende Ger Monster. Evenwicht Cor van Etten liet in de slot- partij nog eens zien waartoe hij in staat is. Met speels gemak liet hij Wielaard na 11 herne mingen kansloos op 117 achter. Op de andere tafel hielden de partijen elkaar aardig in even wicht na een zeer slechte start van De Bruin. De Bruin wist inmiddels dat hij de partij in uiterlijk 22 beurten zou moeten uitmaken wilde hij de titel bin nenhalen. Van zijn goede spel in de voorgaande partijen was echter niets meer te merken. Ger Monster, ook niet geweldig spelend, rook zijn kans en wist in de 21e beurt de partij zelfs zeer verrassend met een serie van 38 in zijn voordeel te be slissen. Henk Wielaard wist door deze resultaten zijn titel te prolon geren en dat was ook wel te recht omdat hij van alle deel nemers het meest constant speelde. Bondsofficial William Remeeus huldigde de kam pioen en Joop Koot, voorzitter van de organiserende vereni ging BV Onder Vrienden, zette de finalisten nog eens extra in het zonnetje. Wedstrijdleider Hans Berre- voets maakte de volgende eind stand bekend: (achtereenvolgens: car., brt., se rie, a.gem., en matchpunten). 1. H. Wielaard, DOS717 80 57 8.96 8 2. R. de Bruin, Old Dutch661 76 57 8.69 6 3. M. Lems, DOS644 85 50 7.57 6 4. C. van Etten, de Poedel664 68 43 9.76 4 5. G. Monster, DOS649 107 38 6.06 4 6. D. Kooijman, de Poedel516 72 42 7.16 2 ZIERIKZEE - Morgenavond, woensdag, om 20.45 uur speelt handbalvereniging ZHV/Delta Sport haar laatste wedstrijd voor het nieuwe jaar tegen Blauw Wit uit Beek. Hopelijk kan het team van trainer Rob de Vos tegen het dit jaar ietwat teleurstellende Blauw Wit aantonen dat zij ook nog weet wat win nen is. Blauw Wit wordt getraind door Peter Verjans, een man met een blauw-wit gekleurd hart. Hij was zelf ooit een verdienstelijk rechterhoekspeler en heeft in die hoedanigheid ook diverse interlands achter zijn naam staan. Met Blauw Wit weet hij meestal in de bovenste helft van de competitie te eindigen. Ook dit jaar waren de verwach tingen van de Limburgse ploeg weer hoog gespannen. De ploeg had zich namelijk onder ande re versterkt met Volendammer Claus Veerman, een veelvuldig scorende linkeropbouwer en één van de topscorers van de eredivisie. Naast Veerman heeft Blauw Wit nog diverse internationals en ex-intema- tionals binnen de gelederen zo als keeper en oude rot in het vak Jacques Josten en de twee jaar geleden van Swift Roer mond overgekomen Harold Nusser. Met deze geroutineerde en talentvolle spelers wilde trainer Verjans hoge ogen gooi en in de eredivisie. De huidige positie op de ranglijst mag dan ook gerust teleurstellend wor den genoemd. In de huidige competitie heeft Blauw Wit na overwinningen op ESCA, AHV/Swift, Roek- port Hellas en gelijke spelen tegen HAKA E O en Olym- pia momenteel 8 punten. De overige vijf wedstrijden gin gen verloren. Opvallend daar bij is echter wel dat de grootste nederlaag een verschil van slechts drie doelpunten te zien gaf. Dit was de uitwedstrijd te gen Sittardia die met 20-17 ver loren ging. De resterende wed strijden gingen met twee of één doelpunt verschil verloren. Af gelopen weekeinde liet Blauw Wit zien waartoe het in staat is als het in topvorm verkeert. Met maar liefst 32-22 werd Rockport Hellas verslagen. ZHV/Delta Sport staat dus we derom voor een moeilijke op gave. Het goede spel van de laatste uitwedstrijd tegen Eag- le/Hermes geeft echter weer al le vertrouwen voor de ontmoe ting met Blauw Wit. Met de welbekende steun van het Zie- rikzeese publiek is het net voordat het jaar wordt afgeslo ten misschien wel mogelijk om te stunten. Voor de hardwer kende en serieuze spelers van ZHV/Delta Sport zou dat een welkom en terecht kerstca deautje betekenen. ZIERIKZEE - Met de vangst van twee botten met een totaal gewicht van 1005 gram tijdens de negende en afsluitende vis wedstrijd aan het Pikgat, bracht R. Timmerman zijn puntentotaal op 12.271 en is daarmee kampioen van de zoutwatercompetitie 1992 van de HSV Oosterschelde gewor den. De wedstrijd leverde een over winning op voor W. Dekker. Hij ving drie botten met een to- taalgewicht van 2340 gram. Bij de junioren eiste S. Schell de titel voor zich op. Uitslag: 1. W. Dekker, 2340; 2. L. Bolier, 1930; 3. I. de Visser, 1780; 4. J. Dekker, 1761; 5. F. Timmerman, 1640; 6. A. Ver west, 1460; 7. J. Dekker, 190; 8. N. Fokker, 1130; 9. H. Kaste lein, 1065; 10. R. Timmerman 1005. NIEUWERKERK - In Zierik zee werd de zaalkorfbal- wedstrijd tussen SKNWK en Stormvogels 5 afgewerkt. SKNWK boekte met een 12-11 eindstand een nipte zege. Ondanks dat de gasten met een technisch betere en jongere ploeg aantraden, wist Nieu- werkerk goed partij te geven, door werklust en collegialiteit, in deze stevige maar nooit on sportieve partij. De spanning was van het eerste tot het laatste moment volop aanwezig, iets wat het in aantal redelijk deskundige publiek enthousiast deed meeleven. De eindstand werd uiteindelijk bepaald op 12-11 voor de thuis club, waardoor zij nu na vier wedstrijden ongeslagen hoven aan de ranglijst staat. Op 2 ja nuari volgt in Middelburg de uitwedstrijd tegen het onbe kende TOP 5. ZIERIKZEE - Delta Sport- atleet Rachid Ben Meziane presteerde voortreffelijk door in de 24e Kerstloop in Rhoon als derde te eindigen. De met 348 atleten goed bezette Kerstloop over mooie binnen wegen rond Rhoon had als ster ke winnaar Rien van der Wilt van Clytoneus Woerden, die na 15 kilometer 46.37 noteerde. Tweede werd de bekende Do- mien Brandsma van AV Water weg op 47.23 seconden en direct daarna kwam de Zierikzeese Marokkaan Ben Meziane bin nen in 47.35 minuten. Hij hield Michel Barth van Sliedrecht (47,48 min) en Tbon Heeren van Achilles Etten-Leur (48.01 min) duidelijk achter zich. De prestatie van Ben Meziane toont aan dat hij al verder is dan verwacht. Met deze goede tijd van 47.35 minuten verbe terde hij eveneens het clubre cord van Simon Blom, die in 1979, ook in Rhoon, uitkwam op 49.07. Clubgenoot Eef Koo- man uit Dirksland eindigde op een 24e plaats in 50.13. Gerco van Heemst werd 130e in 57.36 en Jan Kloet liep de 15 kilome ter in 72.18 minuten. UDEN - Onlangs behaalde Jos van Aardenne met zijn paard Romeo uit Kerkwerve in een door de Nederlandse Vereni ging van Dressuurruiters (NVDR) georganiseerd con cours in Uden, een voldoende percentage om te promoveren naar de klasse ZZzwaar. Deze 17-jarige dressuurruiter die dit jaar tevens zijn examen voor het VWO doet en daarna diergeneeskunde wil gaan stu deren, hoopt tweede kerstdag voor het eerst in de klasse ZZ zwaar te starten bij wedstrij den in de Zeelandhallen in Goes. RIGA - Zoja Goloebjeva heeft in Riga haar wereldtitel dam men voor vrouwen behouden. De 25-jarige speelster uit Let land won de tiende partij in de tweekamp tegen uitdaagster Nina Jankovsjaka en nam daardoor een voorsprong van 12-8. In de resterende twee par tijen kan de uitdaagster uit de Oekraine alleen nog op gelijke hoogte komen. Naast persoonlijk record DEN HAAG - Op De Uithof in Den Haag reed de Zie rikzeese schaatser Leon van der Wielen een prima wedstrijd. Op de 3000 meter reed hij in 4.24.28 naar een nieuw Zeeuws record. Zijn 41.29 op de 500 meter was goed voor een persoonlijk record. Op de 500 meter startte Van der Wielen in rit tien tegen Marco Overvoorde in de buitenbaan. Van der Wielen opende in 10.9 seconden wat al veelbelovend was. Spijtig was dat de uit de binnenbocht komende Over voorde geen voorrang verleen de aan Van der Wielen die twee slagen moest laten lopen, maar toch kwam er een nieuw per soonlijk record op de klok van 41.29, wat bij een goede wissel waarschijnlijk een goede 40 se conden rit had kunnen zijn. Het oude record bedroeg 41.44. Op de 3000 meter startte Van der Wielen op een schema van 4.24 minuten om een gooi te doen naar het Zeeuwse record. Hij opende in 20.3 seconden en reed vervolgens een vlak sche ma van rondjes 33.6 tot 35.5. Van der Wielen finishte op 4.24.28 en pakte zo het Zeeuws record dat sinds januari 1987 op naam staat van Joop Brooy- mans uit Kuitaard met 4.24.83. Na het behalen van het Zeeuws record op de vijf kilometer op nieuw een Zeeuws record! Van der Wielen werd ook winnaar van het klassement over twee afstanden. Menno Ammerlaan eindigde op afstand als tweede. ZIERIKZEE - Na de winst van vorige week op Seolto is All-Ready er wederom in geslaagd een wedstrijd in de zaalcompetitie in winst om te zetten. Tegen TOP 2 werd het 13-11. All-Ready startte de wedstrijd tegen TOP 2 met een gewijzig de opstelling. Wouter van Mar ie (wintersport) werd vervan gen door de jonge speler Emiel Huyer, debutant in het eerste achttal. Een prima debuut voor de 18-jarige Huyer, waaruit blijk dat er genoeg talent schuilt in de jeugd van All- Ready. Het eerste team startte deze zaalcompetitie immers al met de jonge Jeroen Lodewijk en Ronald' Scherpenisse. Na de nederlagen in de afgelo pen veldcompetitie is door het enthousiasme de spelvreugde bij de ploeg weer helemaal te rug. Hiermee en met de tome loze inzet worden de technische gebreken gecompenseerd. De wedstrijd tegen TOP 2 ging tot een kwartier voor het einde ge lijk op, waarin door de perfecte afvang van All-Ready de pun ten in Zierikzee bleven. Regel matig scorend nam All-Ready steeds de voorsprong, maar door matig verdedigen kon TOP steeds weer langszij ko men. Vlak voor de rust kwa men de bezoekers zelfs met 7-8 voor. Na rust pakte de thuis ploeg de draad weer op en bleef men regelmatig scoren. Een kwartier voor tijd stond de ge lijke stand 10-10 op het bord. Met afstandsschoten van Emiel Huyer en Hetty Melissant werd via een eindsprint de 13- 11 winst bereikt. Door de winst neemt All-Ready de tweede plaats op de ranglijst in met zes punten uit vier wedstrij den. Bovenaan staat TOGO dat na vijf wedstrijden nog steeds ongeslagen is. Op 2 januari speelt All-Ready weer een thuiswedstrijd in sporthal Onderdak. Aanvang 16.45 uur. Doelpuntenmakers: Esther Scherpenisse (2), Hetty Melis sant (2), Ronald Scherpenisse (1), Jeroen Lodewijk (2), Anne- Marie van Goudoever (1), Jacco Stoutjesdijk (3) en Emiel Huy er (2). SOFIA/MADRID - Als troost voor zijn tweede plaats achter Marco van Basten in de verkie zing van de Europese voetbal ler van het jaar 1992, is Hristo Stoitsjkov uitgeroepen tot de beste speler van Bulgarije. Dat was voor de vierde keer op rij. SANKT MORITZ - Marco van Basten is zeker drie maanden uitgeschakeld voor het bedrij ven van topvoetbal. Dat is de prognose van dokter Marti, die de Nederlandse spits maandag in Klinik Gut in Sankt Moritz opereerde aan de rechterenkel. UTRECHT - Marcel Liesdek van FC Utrecht heeft zondag het laatste half uur van de com petitiewedstrijd tegen Cam- buur Leeuwarden met een ge broken linkerkuitbeen ge speeld. Liesdek was in botsing gekomen met tegenstander Haatrecht. De breuk werd na. afloop geconstateerd in het Di- akonessenziekenhuis van de Domstad. BURGH-HAAMSTEDE Schaatser Fop Fonteijne uit Burgh-Haamstede heeft op schaatsbaan De Uithof in Den Haag een prima prestatie neer gezet. In de gewestelijke mara thon-competitie, over zes wed strijden, wist Fonteijne op een verdienstelijke zesde plaats te eindigen. Twee ronden voor het einde van de marathon die werd ver reden over 25 ronden, demar reerde Fonteijne uit het pelo ton. Hij nam enige voorsprong, maar kon deze niet tot aan de eindstreep vasthouden. Een vijftal rijders passeerde hem. Onder hen ook oud- Zierikzeeënaar Michel de Looff die vijfde werd. ZIERIKZEE - In sporthal De Vanger in Bruinisse en Onderdak in Zierikzee werkten de jeugdvoetballer- tjes van Schouwen-Duiveland weer hun programma af. Uitslagen Onderdak: MEVO D2-Bruse Boys Dl 0-0; Duive- land Dl-Zierikzee D3 2-0; Bru- se Boys Dl-Duiveland Dl 1-0; Zierikzee D3-MEVO D2 0-0; MEVO D2-Duiveland Dl 0-0; Zierikzee D3-Bruse Boys Dl 1- 0; Ouwerkerk Dl-Bruse Boys D2 0-6; SKNWK D2-DFS Dl 1- 3; Bruse Boys D2-SKNWK D2 2-0; DFS Dl-Ouwerkerk Dl 3-0; Ouwerkerk Dl-SKNWK D2 1-3; DFS Dl-Bruse Boys D2 1-0; Zie rikzee D2-SKNWK Dl 6-1; Zon- nemaire Dl-ZSC Dl 2-0; SKNWK Dl-Zonnemaire Dl 1- 0; ZSC Dl-Zierikzee D2 0-3; Zie rikzee D2-Zonnemaire Dl 1-2; ZSC Dl-SKNWK Dl 0-1. Sporthal Dc Vanger: DFS E2- Zierikzee E2 2-2; Brouwersha ven El-Ouwerkerk El 1-3; Zie rikzee E2-Brouwershaven El 0- 8; Ouwerkerk El-DFS E2 2-0; DFS E2-Brouwershaven El 1-4; Ouwerkerk El-Zierikzee E2 0- 4; Zierikzee Fl-SKNWK F1 4-1; DFS F2-Brouwershaven FZ 2-1; SKNWK Fl-DFS F2 1-2; Brou wershaven Fl-Zierikzee F1 1-1; Zierikzee Fl-DFS F2 1-0; Brou wershaven Fl-SKNWK F1 2-1; WIK E2-Duiveland El 0-4; ME VO El-Bruse Boys E2 2-3; Dui- veland El-MEVO El 3-1; Bruse Boys E2-WIK E2 3-2; WIK E2- MEVO El 2-0; Bruse Boys E2- Duiveland El 2-1.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7