DFS met vijfde overwinning op zak de winterstop in Volleybalderby helaas afgelast Paul de Graaf haalt een derde plaats in dubbel Winst voor korfbal vereniging All-Ready Schaakjeugd TOG verrast Vlissingen Dames Kwiek behalen mooie 3-0 overwinning ZSC met 6-0 verslagen Gedupeerd Bij Nederlandse kampioenschappen tafeltennis Felle wedstrijd tegen Seolto K 1 I) 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Eddie Dijkman (links) wipt de bal over de vallende Johan van der Horst en scoort de 2-0. In het midden trainer/speler Sjaak Dorre man. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - Afgelopen zaterdag stond op sportpark Van Zuijen te Burgh-Haamstede de streekderby tussen het thuisspelende DFS en ZSC uit Scharendijke op het programma. De eerste wedstrijd tussen beide ploegen ein digde in een 6-2 overwinning voor de ploeg uit Burgh-Haamstede en ook dit keer bleek de ploeg van trainer Nico Kind de sterkste. In een overigens niet hoog staande wedstrijd werd ZSC met een 6-0 nederlaag huiswaarts gestuurd. BRUINISSE - De vele mensen die de weg hadden we ten te vinden naar de sporthal de Vanger in Bruinis- se om de volleybaltopper tussen het Bruse Kwiek en het tweede team van het Zierikzeese Delphi/ME- VO'80 te kunnen aanschouwen kwamen zaterdag middag bedrogen uit. Omdat de scheidsrechter door onbekende reden niet kwam opdagen kon de onver valste streekderby geen doorgang vinden. DFS begon de wedstrijd met een viertal invallers. Om diver se redenen waren Edwin van der Zande, Huib Nortier, Kees van Dijke en Dagmar van der Salm niet van de partij. Gevaar Het eerste gevaar in de wed strijd kwam van ZSC-zijde, maar het schot van Jan Me- ganck eindigde recht in de han den van invaller-keeper Rien Visser. Daarna nam DFS het Vooraf aan deze Nederlandse kampioenschappen voor B- en C-licenties had de 18-jarige ta feltennisser al hoge verwach tingen. Zeker omdat hij de laatste tijd goed in vorm is en enige successen behaalde, be gon hij welgemoed aan de klus. In totaal waren er maar liefst 143 C-spelers voor deze kam pioenschappen opgegeven. In de poule voor het enkelspel All-Ready startte deze wed strijd zonder Esther Scherpe- nisse, die wegens werk verstek moest laten gaan. In haar plaats speelde Debbie Voshart een goede partij in het eerste aanvalsvak met Hetty Melis sant, Wouter van Marle en Je roen Lodewijk. Het verdedigingsvak van Jaco heft in handen en forceerde binnen een kwartier een 2-0 voorsprong. Eerst was het Re ne Brusse die het overzicht be hield. Met een prima pass, even wachtend en zo de buitenspel- val ontwijkend, stuurde hij vahéf 'de eigen helft' Eddie Dijkman alleen richting ZSC- keeper Johan van der Horst. Dijkman maakte geen fout en schoot de bal langs de kansloze Van der Horst. Even later had de score al verdubbeld kunnen worden, maar een prima schot van Arco Dekker vanaf zo'n 25 moest De Graaf het opnemen tegen Korpershoek (Sibbe) en Bek (Alkmaar'71). Korpers hoek bleek een lastige tegen stander. Hij beschikte over een uitermate lastige service waar De Graaf geen vat op kon krij gen. Dit kostte hem in feite de uitschakeling. De Graaf ver loor in twee games: 9-21 en 17-. 21. De partij tegen Bek wist hij vervolgens wel nipt in winst Stoutjesdijk, Ronald Scherpe- nisse, Mirjam van Tiggelhoven en Anne-Marie van Goudoever kreeg het in de eerste minuten van de wedstrijd zwaar te ver duren. Seolto wist een aantal goede kansen te benutten en kwam daarmee op een voor sprong van 2-0. Jaco Stoutjes dijk bracht van afstand de sco- meter belandde op de paal. Toch bleef de tweede goal niet lang uit. Het was wederom Re ne Brusse die aan de basis stond en weer Eddie Dijkman alleen op pad stuurde. Met een lobje liet hij Johan van der Horst' Vöór d'e tWeéde keer kansloos. Daarna bleef het eenrichtings verkeer richting de Scharen- dijkse goal. DFS bleek tech nisch de betere ploeg en kon rustig combinerend de bal rond laten gaan. ZSC speelde om te zetten (15-21 23-21 21-19), maar ook Korpershoek won van Bek en bereikte uiteinde lijk in het toernooi de finale. In het dubbelspel begon De Graaf wat beter. Samen met zijn vaste partner Dave Cloots had hij in de eerste ronde een bye. In de tweede ronde ging het koppel goed door en won van Kraa/Olofsen van Be Quick in twee games, 21-15 21- 14. In de 1/8 finale ontmoetten ze het dubbel Voermans/Lense- link (Besbo/Irene). De eerste game werd door het Hotak- dubbel gewonnen met 21-15. In de tweede game kwamen De Graaf/Cloots toch in proble men. Deze game ging dan ook re op 2-1, maar Seolto hield via een 3-1 score de twee-punten- voorsprong vast. Via doelpun ten van Wouter van Marle, Jaco Stoutjesdijk en Ronald Scher- penisse, die een week eerder zijn debuut in de Zierikzeese hoofdmacht maakte, werd êen ruststand bereikt van 5-4 in het voordeel van de Vlissingers. Direct na rust pakte Seolto op nieuw de marge van twee pun ten, maar scherpschutter Stoutjesdijk trok met twee af standsschoten de stand weer gelijk: 6-6. All-Ready kreeg de hele wed strijd veel mogelijkheden om te scoren. Vooral van afstand werd veelvuldig de korf van Seolto onder vuur genomen. De schoten waren niet altijd te mak om het de thuisploeg echt moeilijk te maken en mocht van geluk spreken dat Co Louwerse en Sjaak Dorre- man verdedigend veel goed werk verrichtten. DFS creëerde nog een aantal mogelijkheden maar de kan sen voor achtereenvolgens Ap- co van der Linde, Richard Eerdmans en Arco Dèkker wer den niet verzilverd. Na deze kansen zakte het spelpeil te rug. DFS beperkte zich voorna melijk tot het/ rónd- en te rugspelen van de bal en ZSC kon daar aanvallend weinig of niets tegenover ;zetten. Bij een van de spaarzame ZSC- aanvallen werd Johnny Dorre man onterecht teruggefloten wegens buitenspél. Dorreman dik verloren met 9-21. In de derde game was er een achter stand van 5-9 en kwam de vol gende ronde in gevaar. Door eerst tien punten op rij te sco ren wisten De Graaf/Cloots toch de derde game te pakken met 21-17. In de 1/4 finale kwam De Graaf een oude be kende uit het enkel tegen, te weten Bek die samen speelde met Vos. In twee games werden zij aan de kant geschoven. De tegenstanders in de 1/2 fi nale waren Van der Ruyt en Zwiers, beiden van Redstars (Venray). In de eerste game be gonnen De Graaf/Cloots voor spoedig. Door aanvallend spel werd met 21-13 gewonnen. De tweede game echter ging met 19-21 verloren zodat de laatste game moest uitmaken wie van de twee koppels in de finale moest uitkomen. Het Redstars- duo trok met 17-21 uiteindelijk aan het langste eind. Toch was de derde plek een goede presta tie voor de twee jongelingen van Hotak die goede perspec tieven biedt voor de toekomst. even zuiver, maar een sterke af vang onder de korf zorgde tel kens weer voor Zierikzees bal bezit. De ploeg bleef hard knokken voor een positief re sultaat en toonde aan een sterk collectief te zijn. Zij aan zij gin gen de ploegen van 6-6 naar 8-8 via een afstandsschot van Het ty Melissant en een doorloop- bal van Mirjam van Tiggelho ven. Na al wat goede kansen gemist te hebben bracht Wouter van Marle met een gave af standstreffer de roodzwarten voor het eerst aan de leiding: 8- 9. Deze stand bleef op het sco rebord tot drie minuten voor tijd. Het was een spannende fa se waarin All-Ready de beste kansen kreeg. Ook twee wis sels aan Vlissingse zijde kon den niet verhinderen dat All- Ready de wedstrijd naar zich toetrok. Opnieuw was het Wou ter van Marle die scoorde en darfrmee de winst veilig stelde: 8-10. Een afstandsschot van Anne-Marie van Goudoever maakte aan alle twijfel een einde en zo kon All-Ready met de volle buit terugkeren naar Zierikzee. maakte scheidsrechter van Kan duidelijk het niet eens te zijn met zijn beslissing, waar op de man in het zwart zich naar de ZSC-speler spoedde. Tbt grote hilariteit van het pu bliek en spelers gleed de onge lukkige scheidsrechter vlak voor Dorreman uit en zorgde met zijn actie eindelijk weer voor wat spektakel binnen de lijnen. Vlak voor rust kwam ZSC voor de eerste keer in het strafschopgebied maar de goe de actie van Niels van de Moe zel werd niet met een doelpunt beloond. Keeper Rien Visser stopte van de Moezel's inzet. Ruimte Na rust kreeg ZSC via Rien van de Hoek en Niels van de Moezel wat kleine kansen die niet werden benut. Het bleef hetzelfde verhaal. ZSC liet te veel ruimte aan de tegenstan der en DFS maakte daar een aantal keer gebruik van. Tien minuten na rust eindigde een schot van Eddie Dijkman via de vuisten van Johan van der Horst achter de doellijn, al was Richard Eerdmans in de buurt om het zekere voor het onzeke re te nemen en de bal voor ie dereen duidelijk te touwen in te jagen. Even later zorgde Ar co Dekker met een schitterend doelpunt voor 4-0. Dekker pikte de bal vlak op de ZSC-helft op, versnelde en liep rechtdoor naar de goal waar hij de bal over Johan van der Horst in het doel schoot. De vijfde goal werd gescoord door Edwin Kriens die na een pass van Arnold van der Have de bal boven Van der Horst in de goal kon koppen. In blessure tijd werd het nog 6-0 door Ri chard Eerdmans. Eerdmans, een van de betere spelers, schoot vanaf de rand van het strafschopgebied de bal in de uiterste hoek. ZSC-speler/trainer Sjaak Dor reman na afloop: ,,Er was van daag weinig tegen te doen. De eerste tien minuten ging het goed maar daarna werd het minder". Collega Nico Kind vond eveneens dat zijn ploeg goed begon. „Maar daarna be gon een aantal spelers voor zichzelf te voetballen en werd er te weinig bewogen. Dat zeg je dan in de rust en gelukkig zie je in de tweede helft wat meer beweging. Ook vallen de goals steeds op een goed mo ment. DFS heeft een leuke ploeg. Het is te hopen dat de boel bij elkaar gehouden kan worden". DFS - ZSC 6-0 (2-0). 6e 1-0 Eddie Dijkman. 13e 2-0 Eddie Dijk man. 55e 3-0 Richard Eerd mans. 57e 4-0 Arco Dekker. 69e 5-0 Edwin Kriens. 93e 6-0 Ri chard Eerdmans. Scheidsrech ter: A.H. van Kan uit Kerkwer- ve. Tbeschouwers: 60. ZIERIKZEE - Door de hevige regenval van de laatste dagen kon er op de meeste voetbal velden op Schouwen-Duive- land niet worden gespeeld. Óp deze laatste wedstrijddag van 1992 stond een aantal inhaal- en bekerwedstrijden op het programma. Slechts de wedstrijd tussen DFS en ZSC kon doorgang vin den. De andere wedstrijden van de Schouwen-Duivelandse ploegen zijn uitgesteld tot het nieuwe jaar. De winterstop voor de voetballers duurt dit jaar tot het weekeinde van 10/11 januari. In dit weekeinde en ook op 16/17 januari wordt, mits het weer het toelaat, een inhaalprogramma afgewerkt. Op zaterdag 24 en zondag 25 ja nuari wordt de tweede ronde van de competitie weer hervat. In de zaal konden het afgelo pen weekeinde twee eerste teams niet in actie komen. Ui teraard lag de reden hierbij niet in de weersgesteldheid. Het eerste team van basketbal vereniging MEVO'80 uit Zie rikzee had in sporthal Onder dak moeten aantreden tegen Marathon 2 uit Vlissingen. De ze tegenstander kwam echter niet opdagen. Bij de volleybal- topper tussen de herenteams van Kwiek en Delphi/MEVO 2 gooide iemand anders roet in het eten. Tbrwijl sporthal De Vanger goed gevuld was met publiek werd tevergeefs ge wacht op de scheidsrechter. De ze liet zich niet zien en de bela den wedstrijd kon geen door gang vinden. HILVERSUM - De gemeente politie van Hilversum kan er niet achter komen wie de vrouw is die zaterdagavond met haar fiets onder de trein Hilversum-Utrecht is geko men. MONTEVIDEO - Het Duitse voetbalelftal heeft tijdens de toernee door Zuid-Amerika een beetje revanche op zichzelf ge nomen. Na de bittere neder laag van de wereldkampioen woensdag in Porto Alegre te gen Brazilië (1-3) volgde zon dagavond in Montevideo een ruime zege op Uruguay: 4-1. Beide ploegen hadden al enige weken naar dit cruciale duel toegeleefd en alles leek er op te wijzen dat het een prachtige volleybalmiddag zou worden. Het was echter de scheidsrech ter die roet in het eten gooide door niet te komen opdagen. Doordat de belangen van beide ploegen dusdanig groot zijn, werd besloten ook niet te spe len met een invalscheidsrech- ter van één van beide teams. Jammer Gelegenheidscoach Arie de Krey, normaal trainer/coach van het eerste team van ME- VO'80, maar die speciaal voor dit duel mee afgereisd was naar Bruinisse om het tweede team te coachen, vond het jam mer dat het duel afgelast moest worden. „Ik vind het zonde dat we vandaag niet kunnen spelen. We waren er ondanks wat kleine blessures klaar voor", aldus de coach. „Kwiek miste vandaag ook Jos Geluk (vakantie, red.) en dat kwam ons niet verkeerd uit". Ook speler/coach Tbnie van Kwiek had toch met enige spanning naar deze thuiswed strijd uitgekeken. Mede door dat Ekspalvo een puntje had weten af te snoepen van Volley Voorne dat lange tijd samen met Kwiek aan kop stond in de tweede klasse D. Van Bruse zijde begon de wed strijd moeizaam. Of het te wij ten viel aan te weinig concen tratie was onduidelijk, maar Kwiek kon maar moeilijk in haar spel komen. De tus senstand van 7-14 in het voor deel van de bezoeksters was dan ook volkomen terecht. Door een serie goede services waaruit direct punten werden gescoord of waaruit Ekspalvo slechts met moeite de bal in het spel kon houden, kwam Kwiek echter terug in de wedstrijd. Het blok en de verdediging ging beter draaien en het en thousiasme keerde terug bin nen de gelederen. Met veel werklust werd alsnog de eerste set met 16-14 gewonnen. In de tweede set werd de in geslagen weg voortgezet. De Op bord drie speelde A. van den Berge een sterke partij te gen de te snel spelende J. Ma- giel van Wezel. Na een half uur spelen was dan ook het eerste punt voor TOG binnen. Op bord vier waren de rollen omgekeerd en speelde M. van den Berge juist te snel tegen S. de Blauw, ondanks het feit dat zijn teamleider hem hier her haaldelijk op wees. Op een ge geven moment kostte het ge haaste spel Van den Berge een stuk en de partij. K. Deurloo speelde de Italiaanse opening tegen J. van de Ameele. De par tij bleef lang in evenwicht tot dat Deurloo door een blunder zijn toren weggaf. Op bord 1 speelde H. Holwerda het dame gambiet tegen C. Kouijzer die hier duidelijk moeite mee had. Holwerda kreeg de kans om de druk langzaam te vergroten en won na lang tegenspartelen van zijn opponente de partij. Breda van het Bruse Kwiek was teleurgesteld: „Het is na tuurlijk verschrikkelijk jam mer dat nou net deze wedstrijd niet gespeeld kan worden door dat zo'n scheidsrechter niet op komt dagen, wat overigens geen bijzonderheid is. We heb ben wel meer mee gemaakt dat een scheidsrechter gewoon niet komt. We staan bovenaan in de competitie en ook MEVO'80 staat hoog en daar komt nog bij dat deze derby altijd een speciale wedstrijd is. We kun nen dan wel iemand van ons la ten fluiten, maar daar zijn de belangen veel te groot voor. Dat zou niet verstandig zijn", verklaarde Van Breda. Na wat wikken en wegen werd on danks dat er al een aantal spe lers naar huis was, besloten om er een oefenwedstrijd van te maken. Deze generale repetitie werd door Kwiek met 3-0 gewonnen. Wanneer de. echte wedstrijd ge speeld zal worden is nog niet bekend, maar deze zal waar schijnlijk op een trainings avond afgewerkt dienen te worden. service werd harder en het blokken gebeurde nog beter dan in de eerste set. Tbrwijl Ekspalvo in één tempo en rit me door bleef spelen, werd er bij Kwiek wat beter geva rieerd. Snelle, harde aanvallen werden afgewisseld met zach te, tactische balletjes. Na toch een dood moment te hebben ge had werden de gaten in de ver dediging van de Dordtse tegen standster weer opgezocht en vrij probleemloos ging ook de tweede set met 15-8 naar Kwiek. In de derde set kon de thuisploeg het zich zelfs ver oorloven om wat aanvalscom- binaties uit te proberen. Zo werd er een enkele keer van achter de drie meter lijn een punt gescoord en soepeitjes werd de partij uitgespeeld. Door de 15-4 score in de laatste set en daarmee de 3-0 winst van de wedstrijd blijft Kwiek leid ster in haar klasse. Op donder dag 14 januari moet het team voor haar volgende wedstrijd aantreden. Op het programma staat de uitwedstrijd tegen Vo- vero. Ook doordat het jeugdteam moest aantreden werden er in de huishoudelijke competitie maar weinig partijen afge werkt. Voor de eerste bekerronde stond nog één partij op het pro gramma. A. van den Berge moest tegen de kampioen J. de Jonge, het werd van weerszij den een goede partij, waarin nadat Van den Berge door een black-out zijn paard weggaf, De Jonge de winst pakte. W. Hage verloor kansloos van B. van Gilst. J. Luyten groeit schaaktechnisch gesproken met de dag en wist op een listi ge manier C. Houkamp te ver schalken. J. van Dommele en R. Schot kwamen remise over een. W. Houtekamer dacht dat hij nog wel kansen had tegen K. van den Bos. Laatstgenoem de hield echter alles in de hand en wist met een serie mooie zetten te winnen. ENSCHEDE - De Zierikzeese tafeltennisser Paul de Graaf is er bij de Nederlandse kampioenschappen in de Diekmanhal in Enschede in geslaagd een derde plaats te behalen. De bronzen plak werd gewonnen in het dubbelspel met zijn partner Dave Cloots. VLISSINGEN - Het eerste team van korfbalvereni ging All-Ready heeft in Vlissingen gespeeld tegen Seolto 1. Het was een felle wedstrijd met twee jonge en enthousiaste ploegen. Een groot deel van de wed strijd had Seolto een voorsprong, maar in de beslis sende slotfase was het All-Ready dat met de score de toon aangaf. Het harde werken werd beloond met een 8-11 overwinning. Na moeizame eerste set BRUINISSE - De dames van volleybalvereniging Kwiek uit Bruinisse zijn er in geslaagd als leider de eerste helft van de competitie af te sluiten. Tegen Ekspalvo 4 werd het na een moeizame eerste set toch 3-0 voor de Bruse volleybalsters. VLISSINGEN - In de uitwedstrijd tegen het sterke C-team van Vlissingen sleepte het jeugdteam van schaakvereniging TOG uit Bruinisse een remise uit het vuur. De terechte uitslag werd bepaald op 2-2.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 8