Jaarlijkse Kerst-sing-in opnieuw een groot succes Enthousiast publiek bij Bruse kerstmusical HET HUIS MET GOUDEN MUREN Volgend jaar zeker weer een toneelstuk Burge meester Brokx fel tegen racisme 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BURGH-HAAMSTEDE - Op vrijdagavond 18 december werd in Dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede opnieuw de jaarlijkse Kerst-sing-in gehouden, die zich opnieuw mocht verheugen in een ieder jaar groter wordende belangstelling. Bij deze vocale festiviteit zetten nagenoeg alle Schouwse koren hun beste been tje voor, daarbij tevens muzikaal bijgestaan door de barbershopgroep The New Hope Quartet en muziekvereniging Witte van Haamstede. De jaarlijkse Kerst-sing-in in De Schutse was ook nu weer een groot succes. (Foto: Joop van Houdt). De uitvoering van dit jaar be stond uit enkele gedeeltes. Zo werd het eerste gedeelte van de avond opgeluisterd door de ko- raalmuziek van muziekvereni ging Witte van Haemstede. Koraalmuziek is kerkmuziek, die zowel als begeleidingsmu- ziek van koraalgezang ge bracht kan worden, doch ook zelfstandig, dus zonder zang, gebracht kan worden. Deze muziek bestaat dan hoogstens uit hele en halve tonen. Koraal zang zelf bestaat immers uit éénstemmige zang, die meerstemmig muzikaal bege leid wordt. Na de muzikale in troductie van De Witte werd de eigenlijke avond om 19.30 uur geopend door de voorzitter van de organiserende vereniging. Na zijn openingswoord wissel den koorzang, samenzang en declamatie elkaar tot het eind van de avond af. Happening Deze jaarlijks terugkerende happening werd dit jaar voor de vierde keer georganiseerd, en is ontstaan uit een initiatief van een werkgroep. In 1989 deed deze werkgroep een op roep aan de leden van de plaat selijke koren en de muziekver eniging Witte van Haemstede om te komen tot een Kerst- sing-in. De initiatiefnemers tot die werkgroep waren Job Hof en David Vos, leden van het ge mengd koor Nu met Hope. Zij konden toen echter niet ver moeden, dat hun initiatief zou uitgroeien tot een jaarlijkse traditie, want ook dit jaar kan de organisatie terugkijken op een succesvolle avond, hetgeen alleen al moge blijken uit het grote aantaldeelnemende ko ren. Deze deelnemende koren wa ren, behalve Nu met Hope, het Interkerkelijk Kerkkoor Haamstede, het Ouderenkoor Westelijk Schouwen, het da meskoor van de afdeling Wes- terschouwen van de Neder landse Vereniging van Huis vrouwen en de mannengroep De Westhoekzangers. De Kerst- sing-in wordt in beginsel ieder jaar georganiseerd door één van de deelnemende verenigin gen. Feitelijk gezien begint de organisatie al in de zomer maanden, want dan komen de verschillende dirigenten van de muziekvereniging en de ko ren al bijeen om het repertoire van de komende happening reeds sahien te stellen. Deze happening zelf vindt dan altijd plaats op de laatste vrijdag vóór Kerstmis. Sociaal karakter Behalve het streven naar een zo goed mogelijke uitvoering van de te brengen stukken streeft de organisatie er ook ieder jaar naar 'laagdrempelig' te zijn. Daarmee wordt dan bedoeld, dat iedereen zich welkom moet voelen, ongeacht geloofsover tuiging, leeftijd, of financiële situatie. Ouderen of mensen die wellicht invalide of slecht ter been zijn kunnen dan ook een beroep doen op de organi satie met betrekking tot trans port van en naar de kerk. Het belangrijkste is, dat alle bezoe kers terug kunnen kijken op een muzikale avond, waarbij van een fijn gevoel van samen zijn sprake is geweest. Dat de tot dusverre daarbij gebruikte formule echter buitengewoon succesvol is, blijkt echter vol doende uit de ieder jaar steeds groter wordende bezoekersaan tallen. BRUINISSE - In een bomvol dorpshuis werd gisteren, donderdag, de kerstmusi cal 'Een kerstrapport voor iedereen' opgevoerd door alle leerlingen van o.b.s. de Meerpaal. Thema van deze musical was het feit dat mensen vaak heel snel klaar staan met hun oordeel in onze maatschappij, terwijl dit later vaak te voorbarig of zelfs ongegrond is. Van groep 1 tot en met groep 8 waren alle kinderen op ver schillende: momenten-op rhet-.to-: i neel aanwezig. Hoofdrollen rol van kleinzoon en opa speel- waren er voor Martijn Huizer den. en,Cprnelis v. d. Weele, die de Robert (de hoofdpersoon uit Een scene uit Een kerstrapport voor iedereen. (Foto: Joop van Houdt). het verhaal), komt thuis met een slecht kerstrapport. Hij weet dat zijn moeder daar erg boos over zal zijn. Ze vindt het ook al niet goed dat haar vader (opa van Robert) voor Kerst man wil spelen. De moeder van Robert is zó boos dat in een di aloog met de vader van Robert zelfs de hond ervai krijgt. Als ze tegen haar vader zegt dat Joris (de hond) maar weg moet, denkt. Robert dat het over hém gaat. Opa en hij be sluiten er samen vandoor te gaan. Naar een plaats waar rapporten niet tellen en een kerstman nog welkom is. Robert en zijn opa merken ech- ,ter al snel dat weglopen., ook niet alles is. Na zigeuners, sol daten en punkers te zijn tegen gekomen die,ook allen vertel den met rapporten te maken te hebben, besluiten ze toch weer naar huis te gaan. Verdraagzaamheid De ouders van Robert zijn zeer ongerust en waarschuwen de politie. De agent die komt stelt iedereen gerust, hij wijst erop dat de ouders van Robert ook niet altijd een goed rapport zouden hebben als het over fa miliezaken zou gaan. Iedereen blijkt weieens een onvoldoen de te verdienen voor verdraag zaamheid, milieuzorg, liefde en geduld. Wanneer Robert en zijn opa weer thuis komen, beseffen zijn ouders dat zij Robert te snel beoordeeld hebben. Het slotlied werd door alle kinde ren van de school gezongen, het thema was: Vrede voor alle Zowel leerlingen als ouders waren enthousiast over deze musical, zodat ook volgend jaar zeker weer een nieuw to neelstuk op de planken zal worden gebracht. Door CATALIJN CLAES/EWOUT SPEELMAN 38 'In een tehuis zou Mien het beter heb ben, ze zou niet eens merken dat haar moeder er niet meer was. Maar ik kon het Geertje niet aan haar verstand brengen. Ik loop wel eens aan en houd een oogje in het zeil. Ze heeft om de dag een goeie hulp'. Het is even stil, dan zegt Rieneke: 'Je vindt het toch wel goed dat ik ook af en toe Geertje eens bezoek? Het staat zo gek als ik nu niet meer kom'. Hij haalt de schouders op. 'Voor mijn part, maar dan graag als ik er niet ben'. Hij staat op, schenkt haar het koele knikje van iedere morgen en verlaat, door de honden gevolgd, de kamer. Er verandert nog zo weinig op de War- renborch. Weliswaar is Hasse iets vriendelijker, iets menselijker, maar zijn sombere buien worden veelvuldi- ger. Dan loopt hij in zichzelf te praten of vloekt binnensmonds en is weer in opstand tegen iedereen en wel het meest tegen zichzelf. Rieneke probeert niet meer daar verandering in te bren gen. Deze mens kan God alleen omvor men en ook haar schijnt God in deze tijd zo ver. Ze leeft mechanisch, haar rijbewijs heeft ze vlot gehaald, maar nog geen keer heeft Hasse haar aange boden met hem uit rijden te gaan en ze wil het hem niet vragen, overtuigd dat ze immers tóch bot zal vangen. Geertje heeft ze nog één keer bezocht, maar verder dan een vriendelijk op pervlakkig gekeuvel heeft ze niet kun nen komen. Geertje heeft haar eigen wereldje, waarin alles draait om haar ongelukkige dochter. Rieneke is ook bij haar ouders plichtsgetrouw een keer geweest. Haar vader scheen haar moeder verteld te hebben dat het in Rienekes huwelijk bepaald geen roze- geur en maneschijn was, maar haar moeder bleef beweren dat Rieneke'het goed had getroffen en haar handen mocht dichtknijpen. Dat gezicht van de jonker, nou ja, daar wende ze wel aan en vrijen kun je het best in donker 'Hoe kun je zo grof zijn, moeder', had Rieneke alleen maar gezegd en toen had ze wat abrupt een einde aari de vi site gemaakt. Haar vader liep mee naar de auto. Hij had weer meer ge dronken dan goed voor hem was, en verkeerde in het stadium van zelfme delijden. Hij kon moeilijk bij zijn ken nissen zijn kroegvrinden pronken met zijn dochter. Ze vertoonde zich im mers nergens, ze leefde op het buiten als een non. Hij gaf Rieneke een zoen. Ze walgde van zijn drankadem, maar zoende hem toch terug. 'As het te bar wordt, kom je maar weer thuis', mompelde hij. 'Voor mijn kind is er altijd plaats en as je moeder wat zegt, kan ze eert kom koffie naar d'r kop krijgen, déór Rieneke haalde verlicht adem toen ze de straat uit was. 'Vervreemd ben ik van huis', dacht ze, 'helemaal ver vreemd'. Wonderlijk, ineens verlangde ze naar de Warrenborch, naar de grote hoge kamers, de brede gangen en de marmeren trap, naar het park met de rozen. Hasse bleef buiten haar gedach- tenspel, ze wist dat hij bestond, maar zijn figuur bleef een schim, ónwerke- lijk. Ze trapte het gaspedaal in, zag af van haar plan nog even bij Geertje aan te gaan en reed regelrecht naar huis, naar het grote huis waar ze zich ondanks al les mee verbonden voelde. Voor het bordes stond een grote zwarte auto van een duur merk. Ze vermoedde dat een van Hasses zakenrelaties op bezoek bij hem was in de duiventoren. Dergelijke bezoekers haalde hij nim mer in huis en stelde hij nimmer aan haar voor. (wordt vervolgd) TILBURG - Racisten zijn als onkruid dat verdelgd dient te worden. Dat stelde burgemees ter G. Brokx van Tilburg zater dagmiddag na afloop van een demonstratie tegen racisme in de Tilburgse binnenstad. De demonstratie, waaraan naar schatting tussen 2500 en 500.0 mepsen deelnamen, was. georganiseerd door het Til burgse Platform tegen racisme en vreemdelingenhaat. Zo'n vijftig organisaties steunden de manifestatie. Tbt de deelne mers behoorden de staf en vol tallige eerste elftalselectie van voetbalvereniging Willem II. Uit een representatieve enquê te, voorafgaand aan de demon stratie, is gebleken dat een meerderheid van de Tilburgers vreest voor aanslagen op bui tenlanders zoals die plaatsvin den in Duitsland. In Rotter dam werd eveneens tegen ra cisme gedemonstreerd. In de door de groep „Jongeren tegen racisme" georganiseerde de monstratie liepen zo'n 200 mensen mee. Advertentie De keiharde waarheid is dat hard slapen ongezond en onkomfortabel is. Een soepele, gelijkmatige ondersteuning van uw lichaam is een voorwaarde voor een goede nachtrust. Kom voor een persoonlijk advies naar Deurloo uw bedspecialist. deurloo intermeubel Haringvlietplein 4, Zierikzee. Tel. 01110-12946 's Maandags gesloten Donderdagavond koopavond Dinsdag 22 december NEDERLAND 1 15.53 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Journaal 16.09 uur AVRO Service Salon, gevarieerd middagmagazine. 17,17 uur Alle dieren tellen mee, dierenmagazine. 17.45 uur Boggle, woordspel. 18.15 uur Sesamstraat 18.30 uur Jeugdjournaal 18.40 uur Het klokhuis 19.01 uur^ Tussen kunst en kitsch, kijkdag in kasteel Rad boud in Medemblik. 20.00 uur Journaal 20.24 uur Het verhaal van Kees, film. 21.27 uur Televizier, actualitei tenrubriek. 22.05 uur Birds of a feather, Engelse comedyserie. 22.37 uur Bekentenissen, pro gramma waarin mensen ano niem het geheim van hun leven vertellen. 23.06 uur Cheers, Amerikaanse comedyserie. 23.31 uur Wijnwereld, cursus, afl. 4. 23,56 uur Journaal NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Journaal 16.05 uur Samson, Belgisch kinderprogramma. 16.45 uur Zorro, jeugdserie. 17.10 uur Countdown, muziek programma. 17.45 uur Rinkeldekinkel, tele visieshow. 18.00 uur Journaal 18.20 uur De heilige koe, auto- en motorsportmagazine. 18.50 uur Blinde hartstocht, soapserie. 19.20 uur Veronica film&video, filmmagazine. 19.50 uur Dangerous affection, Amerikaanse komische speel film. 21.30 uur In de Vlaamsche pot, comedy. 22.00 uur Spider's web, 4- delige Duitse miniserie. 22.45 uur Algemeen voorlich tingsprogramma. 23.15 uur Ziekteverzuim, les 6. 23.45 uur Journaal NEDERLAND 3 08.53 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 15.00 uur VPRO's Kerstmati nee. 17.30 uur Als er maar een ge loof is, reportage over een nieu we vorm van ontmoetingson- derwijs met christenen en islamieten. Herh. 18.00 uur Journaal 18.20 uur De parkeerplaats, documentaire over mensen die vluchtelingen om principiële redenen helpen. 18.55 uur Lingo, woordspel. 19.25 uur Van gewest tot ge west, regionaal magazine. 19.58 uur De connaisseur, cul tuurquiz. 20.33 uur Muren van glas, do cumentaire. 21.26 uur Suite 215, serie. 22.00 uur Journaal 22.15 uur Studio sport journaal 22.30 uur Nova, actualiteiten programma. 23.05 uur Het contract, korte film. 00.05 uur Nieuws voor doven en slechthorenden RTL 4 07.00 uur RTL 4 Nieuws 07.05 uur Cartoon 07.30 uur RTL 4 Nieuws 07.35 uur Cartoon 08.00 uur RTL 4 Nieuws 08.05 uur The Bold the Beau tiful, Amerikaanse serie. Herh. 08.30 uur RTL 4 Nieuws 08.35 uur Santa Barbera, serie. 09.00 uur RTL 4 Nieuws 09.10 uur Rad van fortuin 09.35 uur Goede tijden slechte tijden. Nederlandse dramase- 10.05 uur As the world turns. Amerikaanse serie. 10.50 uur Gezondheid, magazi ne over uiteenlopende onder werpen die met gezondheid te maken hebben. 11.15 uur Geldwijzer, afleve ring van een reeks informatie ve programma's over geld en geldzaken. 11.30 uur Muziekspecial Lionel Richie. 12.10 uur Beverly Hills 90210, herh. 12.55 uur Je eigen huis, doe- het-zelf programma. 13.25 uur Lief en leed, afleve ring van dit praatprogramma waarin geprobeerd wordt de relatieproblemen van paren op te lossen. 14.20 uur Carol company, co medyserie. 14.45 uur The Oprah Winfrey show, Amerikaanse talkshow. 15.30 uur Santa Barbera, serie. 16.00 uur Telekids, kinderpro gramma. 16.30 uur Prijzenslag. Spelpro- gramma. 17.00 uur 5 uur show, geva rieerd magazine. 18.00 uur RTL 4 zes uur nieuws 18.20 uur The bold the beau tiful, Amerikaanse serie. 18.45 uur RTL 4 club, magazi ne. 19.00 uur Rad van fortuin, spel- programma. 19.30 uur RTL 4 avondnieuws 19.50 uur RTL 4 weer 20.00 uur Goede tijden slechte tijden. Nederlandse dramase rie. 20.30 uur Hitbingo, showpro gramma waarin met kandida ten en de mensen thuis het we reldberoemde spel bingo wordt gespeeld. 22.00 uur Ursul de Geer, talk show. 23.00 uur Young Catherine, derde deel van deze Engelse miniserie. 23.50 uur RTL 4 laatste nieuws. 00.05 uur Studs, Amerikaanse dating-show. 00.30 uur The Oprah Winfrey show. Amerikaanse talkshow. 01.15 uur The chain reaction, Australische speelfilm. BRT 1 14.30 uur Bachelor and the Bobby-soxer, Amerikaanse ko medie. 1*6.00 uur Grensstad, serie. Afl. 2- 16.25 uur Samson, kinderma gazine. 17.25 uur Duupje, animatiese rie. 17.30 uur Vuurtoren, geva rieerd kindermagazine. 17.55 uur Tik tak, afl. 356. 18.00 uur Journaal 18.10 uur Mooi en meedogen loos, serie. 18.35 uur Top score, spelpro- gramma. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Lotto-winnaars, me dedelingen en programma- overzicht. 19.30 uur Journaal en Sport. 20.00 uur De drie wijzen, quiz. 20.35 uur Zeker weten? Recht streeks praatprogramma. 22.00 uur N.V. de Wereld, repor tage magazine. 22.30 uur Vandaag en Sport 22.55 uur Programma van de Liberale Televisie- en Radio- Omroep. 23.30 uur Coda. BRT 2 18.50 uur Journaal. 19.00 uur Het Surrealisme, 3- delige serie. 19.30 uur Het capitool, Ameri kaanse soapserie. 19.53 uur Kronieken. 20.00 uur Cordon Bleu, culinai re serie. 20.30 uur Kijk uit? 20.35 uur National Geogra phic, Amerikaanse documen taireserie. 21.30 uur Journaal en sport. 22.00 uur Van der Valk, 3- delige Engelse televisie-film. Afl. 3. BROUWERSHAVEN Kerstzanguur Hervormde Kerk Zonnemaire Op donderdag 24 december wordt weer het traditionele Kerstzanguur gehouden. Daar de Grote kerk in Brouwersha ven nog niet voor gebruik ge reed is, wordt ook dit jaar de dienst gehouden in de Her vormde Kerk in Zonnemaire. Behalve veel samenzang wordt aan de dienst medewerking verleend door het kinderkoor de Smalstadtertjes onder lei ding van mevrouw N. van Don gen. Een korte meditatie wordt gegeven door ds W. F. Wisse- link. De dienst begint om 19.00 uur, de kerk is open vanaf 18.30 uur. KRUININGEN Veerpont Met ingang van maandag 4 ja nuari wordt de veerboot Prin ses Christina, die tussen Krui- ningen en Perkpolder vaart, tijdelijk uit de vaart genomen. Dit in verband met een dok- en onderhoudsbeurt. In de zes we ken die voor dit onderhoud staan gepland wordt de enkel dekker Prinses Beatrix inge zet. Vrachtverkeer moet op de enkeldekker rekening houden met een beperkte doorrijhoog- te, dit betekent dat vrachtwa gens tussen, de 3,90 en 4,00 me ter hoog alleen bij een gunstige waterstand aan boord kunnen. Vrachtwagens die hoger dan 4,00 meter zijn kunnen niet met de enkeldekker worden overge zet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 4