Raad achter forse aanscherping kampeerbeleid Middenschouwen 0 1 GRATIS ADVERTENTIE UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Zierikzeese kinderboerderij overgedragen aan Brugzicht Omroep Zeeland luidt het jaar uit r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE j Meerderheid achter WD-motie uitbreiding aantal plaatsen 'Ik hoop dat de gemeente de kinderboerderij een warm hart toe blijft dragen Maritiem Museum geopend Tentoon stelling Zierikzee Diefstal 1 I-; dé krant van schouwen-duiveland! j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektle leuke, originele en moderne kaarten. Wie tussen 1 november en 31 december 1992 deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 1 DONDERDAG 17 DECEMBER 1992 149e JAARGANG NR 25276 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Volgend seizoen wordt in Middenschouwen strenger gecontroleerd op overstand. (Archieffoto). SCHARENDIJKE - Kampeerboeren in de gemeente Middenschouwen moeten op hun tellen passen. Mëf algemene stemmen ging deze gemeenteraad dinsdag akkoord met het voorstel van het college om het kam peerbeleid flink aan te scherpen. Voor de kampeerboeren is er echter ook een lichtpuntje: een meerderheid van de raad schaarde zich achter een WD-motie waarin gepleit wordt voor uitbreiding naar vijftien een heden per agrarisch bedrijf. Men hoopt met deze motie enige invloed uit te kunnen oefenen op de Tweede Kamer die deze week moet beslissen over een wijziging van de kampeerwet. Eerder werd door de gemeente raad van Middenschouwen de Notitie Kampeerbeleid vastge steld. „Afgelopen zomersei zoen is deze beleidslijn gehan teerd. Nu na afloop van het kampeerseizoen kan geconsta teerd worden dat er goede mo gelijkheden zijn ontstaan om uitwassen en problemen aan te pakken", aldus het college van b en w van Middenschouwen. ,,In het algemeen kon gesteld worden dat het beleid het be oogde effect heeft gehad". Nog beter Tbch kan er volgens het college nog wel een en ander verbeterd worden voor wat betreft het kampeerbeleid. „Tijdens het zomerseizoen is gebleken dat het beleid nog enige aanpas sing behoeft, zodat nog effec tiever opgetreden kan worden wanneer dit nodig is. Tussen het moment van aanschrijven en het uitvoeren van bestuurs dwang zit een te lange periode waardoor adequaat optreden ernstig wordt bemoeilijkt", al dus het college. Degenen die de regels overtre: den worden daardoor niet ge noeg gestraft volgens het colle ge. Tegen de tijd dat de ge meente bestuursdwang kan uitoefenen is de grootste druk te alweer voorbij en is er geen overstand meer. Volgens het college zijn er in het voor- en naseizoen bij de kampeerboe ren nauwelijks overstanden ge constateerd. In het hoogseizoen echter waren er een aantal kampeerboeren die regelmatig teveel kampeermiddelen op hun mini-camping hadden staan. „Aangezien het handhavings beleid resulteerde in een ter mijn van minimaal dertig da gen tussen de constatering van de overtreding en de daadwer kelijke uitvoering van be stuursdwang werd van deze pe riode misbruik gemaakt", al dus het college. Dat wil men in de toekomst voorkomen. Als in het vervolg overstand wordt geconstateerd moet de kam- peerboer binnen drie dagen zorgen dat er niet meer dan de toegestane kampeermiddelen op zijn mini-camping staan. Blijft de kampeerboer in ge breke dan laat de gemeente, op kosten van de kampeerboer, het teveel aan kampeermidde len verwijderen. Niet wachten In het verleden kon een kam peerboer die de regels overtrad een schorsingsverzoek indie nen. En dat kon men uitstellen tot het moment dat bij wijze van spreken de gemeente op de stoep stond. In het vervolg wil het college niet meer wachten op een schorsingsverzoek of een beslissing daarop. Met in gang van het komend seizoen geldt een termijn van zeven da gen tussen de aanschrijving van de gemeente en het mo ment dat men daadwerkelijk ingrijpt. 1 Ook dan zit men nog met het probleem dat er soms sprake is van zeer tijdelijke overstand, bijvoorbeeld in een weekend. In dergelijke gevallen is zelfs die termijn van zeven dagen te lang. Daarom wil het college naast de bestuursrechtelijke weg ook de strafrechtelijke weg gaan bewandelen. Op het moment dat bij een kampeer boer voor de tweede keer over stand wordt geconstateerd wordt de politie ingeschakeld en krijgt de kampeerboer een boete aan de broek. Verder wil het college de kos ten die zij maakt om kampeer boeren op de vingers te tikken en eventueel bestuursdwang uit te oefenen verhalen op de kampeerboeren zelf. Kampeer boeren die de regels aan hun laars lappen lopen in het ko mend seizoen ook het risico hun vrijstelling kwijt te raken. „Nadat iemand in een seizoen voor de tweede keer voor uit voering bestuursdwang is aan geschreven wordt de overloop voor het volgende seizoen in mindering gebracht. Wanneer dat volgende seizoen weer overstanden worden geconsta teerd betekent dit dat betrok kene het seizoen daarop zijn vrijstelling op basis van arti kel 21 van de Kampeerwet ook niet meer krijgt". Goede zaak De gemeenteraad schaarde zich tijdens haar vergadering dins dag achter deze forse aanscher ping van de regels. Op de vraag van PvdA-woordvoerder G. A. M. Cobussen of een en ander ju ridisch allemaal waterdicht is reageerde gemeentesecretaris K. Wiesenekker met de opmer king dat de Raad van State zich tot nu toe achter dergelijk be leid heeft gesteld en er derhal ve weinig -kans- is dat de ge meente door hogerhand terug gefloten wordt. Op de WD-motie voor uitbrei ding van het aantal plaatsen bij de kampeerboeren werd verdeeld gereageerd. Het CDA betuigde haar steun aan de mo tie. SGP/RPF/GPV-woordvoer der J. L. F. Bolleman liet weten dat de fractie hem uit het hart gegrepen. „We moeten een hand uitsteken om van het ge zeur af te zijn", aldus Bolle man. Wethouder W. G. Renden (PvdA) liet weten absoluut niets te zien in de motie. „Als dit wet zou worden zou het toch een uitbreiding van de recreatiemogelijkheden bete kenen. En daar zit ik niet op te wachten", aldus Renden. Frac tiegenoot Cobussen schaarde zich volmondig achter die reac tie. Na nog wat verbale scher mutselingen tussen Cobussen en recreatiewethouder L. C. Hart, die de motie namens fractiegenoot J. M. van Lange- raad indiende, werd de motie in stemming gebracht. De PvdA-fractie stemde tegen. De overige raadsleden schaarden zich achter de motie. ZIERIKZEE - Tijdens een korte bijeenkomst in het stadhuis in Zierikzee werd gisteren, woensdag, Kin derboerderij De Punt officieel overgedragen aan Stichting Dagverblijf Brugzicht. W. J. van Westen, werkzaam bij Brugzicht, wordt de nieuwe beheerder van de Zierikzeese kinderboerderij. Wethouder P. de Rijke verwel komde gisteren het bestuur van de kinderboerderij en het bestuur van de Stichting dag verblijf Brugzicht met de op merking dat aan deze bijeen komst heel wat is vooraf ge gaan. „We zijn heel lang bezig geweest", aldus De Rijke. „En het doet mij genoegen dat ik nu beide besturen hier mag be groeten". Betrokken blijven De Rijke liet het voor wat be treft de voorgeschiedenis bij.de opmerking dat er heel wat pro blemen zijn geweest. „Maar we zijn nu zover dat we in goede harmonie en in een goede sfeer verder kunnen gaan", aldus de wethouder. Hij voegde daar meteen aan toe dat de gemeen te betrokken wil blijven bij het reilen en zeilen van de kinder boerderij. L. H. Mooij, voorzitter van de Vereniging Kinderboerderij De Punt, tipte in een korte toe spraak de onlangs gehouden roerige vergadering aan tij dens welke werd besloten om de kinderboerderij»over te dra gen aan Brugzicht. „Diegenen die de kinderboerderij destijds opgericht hebben beseften niet dat ze een bedrijf oprichtten", aldus Mooij. Hij vervolgde: „Ik heb altijd gezegd dat het een bedrijf is. En een bedrijf kun je niet met vrijwilligers runnen, dat is ge woon een te smalle basis". In het kort beschreef Mooij het verloop van de onderhandelin gen met Brugzicht. „Eerder werd het aanbod al gedaan, maar toen vonden we het te mager. Nu is het ruim voldoen de", aldus Mooij. Bewondering Namens het bestuur van de Stichting Dagverblijf Brug zicht werd het woord gevoerd door secretaris J. de Jong. Hij begon zijn toespraak met de opmerking veel bewondering te hebben voor het bestuur van de kinderboerderij. „Het is nooit van een leien dakje ge gaan, en toch is men door blij ven gaan", aldus De Jong. Vertrouwen Hij zei de toekomst van de combinatie Brugzicht/kinder boerderij met vertrouwen tege moet te zien. „Ik ben hier erg blij mee omdat het een prima activiteit is voor onze deelne mers", aldus De Jong. Hij stel de dat ook bij andere dagver blijven vaak een samenwer kingsverband is met een kin derboerderij. „En wij hebben nu een kinderboerderij onder handbereik". Op korte termijn gaan verte genwoordigers van Brugzicht, de kinderboerderij en de ge meente met elkaar om tafel zit ten om de nabije toekomst van de kinderboerderij onder de loep te nemen. Allereerst wordt geïnventarisee. d of de veestapel gehandhaafd, ver minderd of uitgebreid moet worden en wordt gekeken wat er gedaan moet worden om de Zierikzeese kinderboerderij weer in topconditie te brengen. ZIERIKZEE - In de kerstva kantie, van zaterdag 19 decem ber tot en met zondag 3 januari 1993, is het Maritiem Museum in Zierikzee geopend. Op eer ste kerstdag en op nieuwjaars dag is het museum gesloten. In het in het Gravensteen ge vestigde museum zijn maritie me voorwerpen zoals scheeps modellen en schilderijen, als mede eeuwenoude gevangenis- ruimten en de door gevangenen aangebrachte inscripties en te keningen te zien. Ook geëxpo seerd zijn vondsten uit de Oos- terschelde, waaronder fossiele beenderen en Nehalennia-alta- ZIERIKZEE - Zierikzee besteedt volgend jaar aan dacht aan het feit dat het dan 40 jaar geleden is dat Zuid- West Nederland werd ge teisterd door de watersnood. De eerste twee weken van fe bruari staat een tentoonstel ling opgesteld in de Vierschaar van het stadhuis en gedurende het seizoen, van mei tot en met oktober, is deze expositie te zien in het Stadhuismuseum. De nadruk ligt daarbij op Zie rikzee. Geëxposeerd worden onder meer foto's, artikelen uit kranten en tijdschriften, en een maquette. Tbvens wil de ge meente een vitrine inrichten met materialen die herinneren aan Zierikzee tijdens en na de Watersnoodramp van 1953. Voorbeelden hiervan zijn tegel tjes, bordjes etcetera. Speciale belangstelling is er voor vloed planken die voor de deuren van woningen werden geplaatst en het emmertje waarin de klei die gebruikt werd om de kie ren dicht te smeren werd be waard. Inwoners van Zierikzee die iets in hun bezit hebben dat aan de watersnood herinnert en dat voor de periode van fe bruari tot november 1993 uit willen lenen aan de gemeente kunnen contact opnemen met het bureau voorlichting van de gemeente (01110-13151). Het is voor 't vaderland, al schijnen wij te spelen. Spreuk der Engelse jockeyclub Perioden met zon HET WEER Vannacht opklaringen en mini mumtemperatuur rond 3 graden. Overdag perioden met zon. Droog. Middagtemperatuur ongeveer 7 graden. Wind zuid, matig, kracht 4, aan de kust en op het IJssel- meer toenemend tot krachtig, 6. LERARENSALARISSEN Minister Ritzen doet consessies voor wat betreft de lerarensalarissen REINIGINGSRECHTEN In 1993 gaat het tarief reinigingsrechten op Schou- wen-Duiveland met 16% omhoog. WEGEN Gisteren werd in Middenschouwen een aantal opge knapte wegen overgedragen aan het Waterschap. VOETBAL 1 In de wedstrijd Turkije-Nederland scoorde de Zierik zeese voetballer Peter van Vossen twee keer. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - Omroep Zeeland heeft voor het einde van het jaar weer een serie Einde jaarsgesprekken op stapel staan. In interviews van een uur vertellen ver schillende gasten over hun herinneringen aan het af gelopen jaar. De reeks mondt uit in een middagvul- lende terugblik op het afgelopen jaar. Die terugblik, onder de titel Dag-Jaar, wordt uitgezonden op donderdag 31 december. Op derde kerstdag, zondag 27 de cember, worden de Zeeuwse sportgebeurtenissen van het afgelopen jaar middagvullend op een rij gezet in het program ma Dag-Sportjaar. Op eerste kerstdag zendt Om roep Zeeland tussen 11.00 en 13.00 uur een kerstprogramma uit over de Mission to Seamen met onder meer opnamen van het kerstconcert in Middelburg met medewerking van de Zeeuwse Koorschool. Het eer ste Eindejaarsgesprek - van Pe ter Joosse - wordt op eerste kerstdag tussen 16.00 en 17.00 uur uitgezonden. Peter Joosse praat met oud-Zeeuw Wim Koole, voormalig directeur van de Ikon. Zondag 27 december is de Zeeuwse omroep in de lucht met van 11.00 tot 13.00 uur een speciale aflevering van De Schoone Waardin met de Vlis- singse predikant J. D. de Boer. Vervolgens wordt de hele mid dag afscheid genomen van het Sportjaar 1992. In een vijf uur durend programma passeren alle hoogte- en dieptepunten de revue. Het tweede Eindejaarsgesprek wordt verzorgd door Koen Mijnheer. Hij praat met PZfc- sportjournalist Joop van den Berg. Op dinsdag 29 december spreekt Joost van Leeuwen tus sen 16.00 en 17.00 uur met astrophysicus dr. ir. G. Dijk huis. Woensdag 30 december praat Marjolein Zaal met oud- Zeeuw prof. P. Henderikx. Op 31 december wordt de hele dag teruggeblikt op de Zeeuwse ac tualiteit in 1992. ZIERIKZEE - De heer K. uit Zierikzee deed bij de politie aangifte van een inbraak in zijn woning. De inbraak werd gepleegd op maandagnacht omstreeks 01.00 uur. In de gang werd een tas ontvreemd met daarin diverse kleding en toiletartikelen. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. f 45,— jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. èt f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2C Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, EO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1