JEUGD Badmintonners goed op dreef Meziane speelt met de tegenstanders in de winderige polder van Ouwerkerk MEVO '80 verliest van Souburg 2 Dames volleybal Delphi/MEVO'80 halen zege na een loodzware strijd Heren Kwiek spelen gelijk in topper Tiende Salvatorhoeveloop telt recordaantal deelnemers Heren winnen ruim van Ekspalvo 5, t h k DINSDAG 15 DECEMBER 1992 NR 25275 9 Rachid Ben Mezianne (378), de latere winnaar, op kop van het peloton. (Foto: Joop van Houdt). OUWERKERK - Het was zaterdagmiddag op de Ring in Ouwerkerk even slik ken voor de atleet Jan Hoek. Nadat hij vorig jaar nog als triomfantelijke win naar over de streep ging bij de twintig kilometer Salvatorhoeveloop, legde hij nu het loodje tegenover zijn clubgenoot Rachid Ben Meziane. De 24-jarige Ma rokkaanse atleet stak zijn handen omhoog nadat hij eerst Hoek een paar kilo meter voor de finish had gelost en Jan de Wilde (AV'56) in de eindsprint klopte. Zierikzee behaalt een punt ROTTERDAM - In sporthal de Zevenkampsering in Rotterdam moest badmintonclub Zierikzee afgelo pen zondag de belangrijke wedstrijd tegen Om moord 5 spelen. Na een eerdere zege tegen De Sjuttel en een gelijkspel tegen Quo Vadis wist Zierikzee via een 4-4 wederom een punt in de wacht te slepen. De drie atleten hadden zich na vijf kilometer al weten los te maken uit het peloton met ruim honderdtwintig deelne mer^. Vijftien kilometer lang liepen De Wilde, Hoek en Mezi ane zij aan zij door de polder wegen rond Ouwerkerk. De grootste- tegenstander van het kopgroep je was de stevige wind uit het westen. Waar vo rig jaar Jan Hoek de beslissen de demarrage zette voor de overwinning, daar was die plaats nu de plek waarbij hij een demarrage van de Marok- De wedstrijd, die in de sport hal van Oost-Souburg werd ge speeld, was uiteindelijk al be slist in de eerste helft. De 25-13 kaan niet kon beantwoorden. Alleen Jan de Wilde (38) uit Driewegen volgde de voorlopi ge inwoner van Zierikzee maar was niet opgewassen tegen de sprintsnelheid op de laatste honderd meter. Ontgoocheld Nadat ook De Wilde en Hoek over de eindstreep kwamen, uitten zij nogal wat kritiek op de Marokkaan. ,,We hadden af gesproken dat we zouden sa- stand in de rust sprak boekde len. De anders goed spelende Peter van de Schraaf kon in de eerste vijftien minuten niet im- menwerken tot een aantal kilo meters voor de finish. Maar bij die Marokkaan was van die sa menwerking geen enkel spra ke. Als hij de koppositie moest nemen, ging hij zo lopen dat wij nog volop in de wind lie pen.. Ik probeerde dat in mijn beste Franse taal wijs te ma ken, maar hij deed net of hij het niet begreep", vertelde De Wilde wat ontgoocheld. Jan Hoek liep om die reden ook wat te mopperen. „Hij praat en verstaat goed Neder lands, maar hij liep puur al- poneren. Slechts één keer wist de boomlange speler van ME- VO '80 het rret te vinden. Schutter In de tweede helft groeide de Zierikzeese ploeg steeds beter in de wedstrijd. Wat Peter van de Schraaf in de eerste helft na liet, deed hij in de tweede helft leen voor de overwinning". De Marokkaan, die sinds, mei in Zierikzee verblijft had zo zijn eigen mening. „Ik bepaal zelf mijn eigen tempo en ik heb met de rest niks te maken. Ik zie de ze wedstrijd als een training en ik heb bewezen dat ik in goede vorm verkeerd", aldus Mezia ne. Ondanks het sterke kop groep je werd er vier minuten langzamer gelopen dan het parcoursrecord dat met 1.03 uur op naam staat van John Vermeule uit Middelbürg. Ook Jan Hoek was ruim een minuut langzamer dan vorig jaar. Ra chid Ben Meziane zette nu een winnende tijd neer van 1.07.44 uur. De Wilde had drie secon den meer nodig en de 30-jarige Jan Hoek uit Oude-Tonge liep in de laatste twee kilometer een achterstand op van achten- wel: scoren. Ondanks dat de opgelopen achterstand niet meer in te halen was bleef ME- VO '80 in de tweede speeltijd lange tijd gelijke tred houden. Met maar liefst vijf doelpunten was Van de Schraaf aardig op dreef. Ondanks scores van Ad van de Heijden, Henk van Donk, Ronald Vermeule en Ar thur Tol bleef MEVO '80 alsnog met lege handen achter. Opvallend was dat alle vier de sets steeds met een achterstand van de Zierikzeese ploeg wer den begonnen. Zeker in de eer ste set was de organisatie van de ploeg rommelig. De Rotter dammers wisten hier vakkun dig gebruik van te maken door de bal steeds op de open plek ken te mikken, pas halverwege de set wisten de thuispelers de schade in te halen en met een stand van 16-14 de volgende set te beginnen. De tweede set ken de hetzelfde verloop als de voorafgaande, echter door op het juiste moment de speel sters te wisselen wist coach Danen de ploeg op frisse speelsterkte te houden. Tegenslag De derde set was voor beide ploegen opvallend zwaar, steeds werd gelijk opgegaan. Bij een stand van 10-8 in het voordeel van de Rotterdam mers wisten de Zierikzeeëna- ren het verlies niet meer in te halen. Een aantal opgezette blokken faalde en de organisa tie liet het een en ander te wen sen over. Pas de vierde set speelde de thuisploeg weer vol uit en werd de tegenstander op gepaste wijze aan de kant ge zet. Opvallend was het enthou siasme bij de dames van Del phi /MEVO'80. De Rotterdam mers waren zichtbaar aan geslagen: goede blokken ble ven uit en de spelverdeelster wilde nogal eens een balletje de verkeerde richting op pus hen. Het deed trainer/coach Peter Danen een zichtbaar plezier dat „zijn meiden" een overwin ning behaald hadden. Volgens speelster Vleeshouwer was de wedstrijd een goede opsteker: „We hebben het na veel tegen- twintig seconden op de win naar. Persoonlijk record Dé nummer vier in de tiende Salvatorhoeveloop, Eef Koo- man uit Dirksland, lid van at letiekvereniging Delta Sport, leverde een puike prestatie. Vijftien kilometer lang liep de atleet ruim driéhonderd meter achter het kopgroepje eenzaam en alleen. Het gat werd niet groter en Kooman moest veel werk verzetten wat uiteinde lijk werd beloond met een per soonlijk record. „Ik liep twee minuten sneller dan vorig jaar en dat is voor mij het belang rijkste. Het doel is voor mij toch de marathon lopen. Ik ben nu al volop in de voorbereiding voor de marathon in Rotter dam, begin april. Het streven is een tijd neer te zetten van 2.25 uur", aldus Kooman. Liesbeth van Ast uit Melissant toonde opnieuw haar kwalitei ten op het lange-af stands werk. In 1.27.16 was zij de snelste vrouw van het gemêleerde da mesgezelschap. Uitslag tiende Salvatorhoeve loop over twintig kilometer heren: 1. Rachid Ben Meziane, DS 1.07.44. 2. Jan de Wilde, AV 1.07.47. 3. Jan Hoek, DS 1.08.12. 4. Eef Kooman, DS 1.09.32. 5. Johnny Quaak, DS 1.10.10. 6. Rian van de Broeke, Atl. 1.10.43. 7. Leo de Leeuw, AV 1.10.56. 8. Ron Dellebeke, Atl. 1.10.59. 9. Wilco de Vos, AV 1.11.31. 10. Jan Guiljam, AV 1.11.44. Overige Delta Spor ters: 19. Jaap van Ast, 1.14.32. 31. Arjan Beije, 1.17.42. 38. Pe ter Vader, 1.19.33. 57. René Baartse, 1.22.26. 70. Cees Hart, Burgh 1.27.12. 75. Johan van den Hoek, 1.27.45.. 87. Charles Slootmaker, 1.29.34. 94. Leo Stoutjesdijk, 1.31.10. 95. Chris Werry, 1.31.16. 98. Gert Jan de Glopper, 1.31.33. Veteranen 1: 1. Wim van Dijk, GAC 1.10.27. 2. Sjef Mulders, Atilla 1.11.19. 3.'Jaap Oele, AV 1.11.52. 4. Arie van Dijk, Sp. Wal. 1.12.06. 5. Wim van Dijke, Spado 1.12.18. Overige Delta Sporters: 10. Daan Hoek, 1.18.13. 20. Ab Heijboer, 1.22.10. 25. Cor Duinhouwer, 1.25.46. 29. Henk de Jong, 1.27.30. 45. Johan Hendrikse, 1.47.47. Veteranen 2: 1. Wim Kaljouw, Dy. 1.16.07. 2. Leo Dam, Vet. Ned. 1.16.16. 3. Rinus Joosse, AV 1.16.39 Overige Delta Spor ters: 6. Cor Muller, 1.26.53. 11. Eelke Stins, 1.33.03. 15. Jan Kloet, 1.40.52. Dames: 1. Liesbeth van Ast, DS 1.27.16. 2. Huguett De- clercq, Atl. 1.29.14. 3. Tina Kats, Atl. 1.30.30. 4. Greetje Smit, DS 1.33.52. 5. Jolien Bek- kenk, DS 1.36.19. 6. Lenie van Kleven, Atl. 1.49.02. HAM AR - Als eerste heeft Jo han Olav Koss maandag het ijs van de overdekte 400-meter- baan in Hamar getest. De Olympische 1500-meterkam- pioen was bijzonder te spreken over de architectuur van de hal maar klaagde over het vuil op de piste. De bouw van van de hal, die de vorm heeft van een omgekeerd vikingschip, is net voltooid. Met de landen- wedstrijd tegen Nederland (all- rounders en sprinters)wordt zondag de baan in gebruik ge nomen. slagen verdiend, de motivatie is nu weer groot. Voor Peter is het natuurlijk erg fijn, als je weet hoeveel tijd hij in onze ploeg steekt, is het hem zeker gegund". Vleeshouwer, in het dagelijks leven werkzaam als fysiotherapeut, verwoordde de tevredenheid die na afloop bij de dames heerste. „De wed strijd is gewonnen en we heb ben goed gewerkt, iedereen is tevreden." Heren De heren wisten tegenstander Ekspalvo te overmeesteren door alle drie sets achter el kaar te winnen. Door steeds felle aanvallen wist de thuis- spelende ploeg de gastploeg steeds in de kiem te smoren. Volgens de 28-jarige speler Gerrit van Splunder was de wedstrijd terecht gewonnen, maar waren er in de tweede set toch enkele mankementen te bespeuren. „Blokken kon be ter en als dan de verdediging faalt, trek je het niveau van de aanval ook naar beneden. Tbch denk ik dat we heel tevreden kunnen zijn met deze uitslag". De Zierikzeese ploeg wist uit eindelijk met een stand van 15- 6, 15-12 en 15-10 de gastploeg de kleedkamer in te sturen. DEN BOSCH - Het „zakmes incident" bij de basketbal wedstrijd Nederland - Turkije op 25 november in Den Bosch gaat de Turken vier keer zoveel kosten als de NBBB. De tucht- en geschillencommissie van de Internationale Bassketbal- bond (FIBA) legde de Neder landse en Turkse bonden boe tes op van 5000 en 20.000 Duitse marken 5650,- en 23.000,-) In de beginfase zag het er nog slecht uit voor Zierikzee. beide heren, Peter Tijl en Hanco de Vos zagen hun partij vrij kans loos verloren gaan. Vervolgens waren het de dames Jacqueline Altena en Angeli- que van der Have, die in hun enkelspelen de stand gelijk trokken. Opgepept door het goede spel van hun vrouwelij ke collega's gingen Tijl/De Vos in hun dubbel voortvarend van start. De eerste set wisten zij in een bloedstollende partij met 18-16 winst af te sluiten. Het bleek niet genoeg voor de over winning want de twee daarop volgende sets gingen beide ver loren. Wederom waren het de dames die in hun dubbelspel Zierikzee in de race hielen. In twee sets bepaalden zij de tus senstand op 3-3. Voor Zierikzee zag het er goed uit na de dubbelpartij van Al- tena/De Vos. 'In twee sets ver sloegen zij het duo Hessing/ van Jeveren en stelden daar mee in ieder geval een punt vei- Kwiek begon de wedstrijd in de wetenschap dat Ekspalvo 5, dat met een derde plaats een positie lager op de ranglijst in neemt, één van de betere teams in de tweede klasse is. Jbzamen met Delphi/MEVO'80 uit Zie rikzee maken deze drie teams de dienst uit in deze competi tie. Ondanks het feit dat Eric van Breda de eerste set moest mis sen, hij kwam wat later aan in Dordrecht, begon Kwiek de wedstrijd goed. Beide ploegen speelden een verschillend spel. Ekspalvo, met in de gelederen wat oudere ervaren spelers die ook op eredivisie-niveau heb ben geacteerd, moest het heb ben van de routine en het slim me spel. Het spel van Kwiek daarentegen was meer gestoeld op hard werken. Na in de eer ste set constant een punt of drie voor te hebben gestaan was het setpoint voor Kwiek op 14-12. Naar de mening van iedereen werd dit punt ook gescoord, de scheidsrechter had de bal ech ter uit zien gaan. Een beslis sing met verstrekkende gevol gen want de eerste set ging me de hierdoor met 17-15 verloren. Kwiek toonde karakter en speelde met goed volleybal de tegenstander van de vloer. Met 15-4 en 15-6 werden de twee vol gende sets binnengehaald. „Onze service, de basis van het spel, liep erg goed. Hierdoor kwam de pass bij hen wat min der aan en werd hun aanval voorspelbaarder. Bovendien werd er goed geblokt", aldus een tevreden Arensman. Zo leek het erop dat .Kwiek de wedstrijd volledig in handen had. Tbch waarschuwde Arens man zijn spelers voor over moed. Vorige week immers Enkel in de eerste vijf minuten speelde Zierikzee goed en kwa men zij via een klutsbal van Huib Smits zelfs op voor sprong: 0-1. Hierna was het ge beurd met de gasten. De thuis club werd alle ruimte gegeven en niets meer in de weg gelegd. Het enige probleem waar lig. Tijl/Van der Have waren vervolgens dicht bij de winst. De eerste set ging met 15-9 ver loren terwijl de tweede set met dezelfde cijfers werd binnenge haald. Tbch bleek het duo Van der Berg/Van Jeveren te sterk voor het Zierikzeese koppel want de derde en beslissende set werd met 15-5 verloren. On danks dat men dicht bij de winst zat, was het team van Zierikzee zeer tevreden met het behaalde gelijkspel. Door de puntenwinst in de laatste wed strijd lijkt niets een klassebe- houd meer in de weg te staan. Uitslagen: Tfen Hagen-Tijl 15-6 15-10, Van der Berg-De Vos 15-5 15-3, Hessing-Altena 2-11 0-11, Van Jeveren-Van der Have 5-11 11-4 11-12, Jbn Hagen/Van der berg-Tijl/De Vos 16-18 15-1 18- 13, Hessing/van Jeveren- Altena/Van der Have 14-18 3- 15, Ten Hagen/Flaton-De Vos/ Altena 7-15 14-17, Van der Berg/Van Jeveren-Tijl/van der Have 15-9 9-15 15-5. stond de ploeg in de bekerwed strijd met Intermezzo ook met 2-1 voor, waarna de wedstrijd alsnog met 3-2 verloren ging. „We hebben te weinig trai- ningsarbeid om de wedstrijd op routine uit te spelen. De concentratie valt bij ons wat eerder weg en het is dus zaak om te blijven knokken". Onder het motto 'pever change a win ning team' werd met vertrou wen aan de vierde set begon nen. Maar voordat de Bruena- ren het wisten stonden ze al met 14-2 achter. Via time-outs en wisselingen in de opstelling probeerde Arensman weer lijn in het spel te krijgen, maar de service van één van de Ekspalvo-spelers kon niet on der controle worden gekregen. Tben uiteindelijk de service werd teruggewonnen, ging Kwiek weer volleyballen. Tbt 14-11 kon de stand worden op gehaald, maar te laat. Met 15-11 werd de vierde en laatste set uiteindelijk verloren. Ondanks het goede spel bleef Kwiek door dit resultaat met een kater achter. De teleurstel ling moet echter weer snel op zij worden gezet, want voor volgende week staat de thuis wedstrijd tegen de nummer één, Delphi/MEVO'80 op het programma. Een echte streek- derby derhalve waarbij winst voor één van de teams een be langrijke slag om het kam pioenschap betekent. ATLANTA - De Canadese Ma- non Rheaume heeft haar de buut gemaakt in het professio nele ijshockey. De 20-jarige Rheaume stond zondag vijf mi nuten in het doel van de Atlan ta Knights. RKTVV mee kampte was om de bal achter keeper Jaco van der Schee te krijgen. Een paar minuten na rust lukte dit wel toen de verdediging van Zie rikzee zich bij een vrije trap van RKTVV niet goed had op gesteld. Het was hierna Van der Schee die de thuisclub van meer doelpunten afhield. ZIERIKZEE - In sporthal Onderdak wist het damesteam van Delphi/MEVO'80 de Rotterdamse concurrent RVC/Libanon '50 op sportieve wijze te passeren. Hoewel de speelsterkte van beide ploegen vrijwel gelijk bleek te zijn, wist de thuisspelende partij door een betere concentratie en doordachte spelsituaties met de zege het veld te verlaten. „We hebben het na al die tijd wachten ver diend", aldus speelster Janet Vleeshouwer. De volleybalsters van Delphi MEVO'80 wonnen met 3-1 van RVC/Libanon'50. (Foto: Joop van Houdt). OOST-SOUBURG - Het heren basketbalteam van MEVO '80 uit Zierikzee heeft wederom een verlies moeten incasseren in de vierde klas competitie Zee land. Dit keer bleek het tweede team van basketbal vereniging Souburg een maatje te groot. Met een eindstand van 47-30 keerde de ploeg naar huis. Ongelukkig puntverlies DORDRECHT - Het eerste herenteam van volleybal vereniging Kwiek uit Bruinisse moest het afgelopen weekeinde aantreden tegen Ekspalvo 5 uit Dor drecht. Na een goede wedstrijd moest Kwiek door de 2-2 eindstand toch een punt achterlaten in Dordt. Trainer Cees Arensman: „Over het vertoonde spel ben ik zeer tevreden, over het resultaat wat minder". ZIERIKZEE - Zierikzee BI speelde een zeer slechte wedstrijd in Tilburg tegen RKTVV BI. Ondanks het slechte spel werd met een 1-1 eindstand toch nog een punt meegenomen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 9