Amnesty regio-groep houdt traditionele fakkeloptocht Kinderpostzegels en -kaarten verkrijgbaar in postkantoor KRAMER:::: Nieuw tenue Braber autoschade? de kortste weg naar herstel dans- en balletschool KORT AUTOSCHADE Adventszangavond in Grote Kerk in Zierikzee Bekende gastsolisten op Brouwse jazzmiddag Met aansluitend declamatie en zang Concert Grote Hobby- beurs Bruinisse Smullen en ds HsernnDeParel open les klassiek ballet op zaterdag 12 december van 10.00-12.00 uur Engelse kerstavond Schrijf- bijeenkomsten Amnesty International Volkskerst- zangdienst Reformatorisch Contact Zangavond in de advent Kerstmiddag ouderen Kerst- sing-in Kerstviering ANIB WOENSDAG 9 DECEMBER 1992 ZIERIKZEE - Voor de maand december staat nog: een aantal activiteiten op het programma van de groep Schouwen-Duiveland van Amnesty Interna tional. Donderdag 10 december wordt weer de tradi tionele fakkeloptocht gehouden door het centrum van Zierikzee. Deze tocht gaat om 19.15 uur van start bij de Grote Kerk. Amnesty hoopt dat rich ook deze keer weer vele belangstel lenden zullen aansluiten bij de tocht om daarmee te proteste ren tegen de voortdurende schendingen van mensenrech ten in de wereld. De tocht wordt besloten bij de voorma lige huishoudschool aan het Jannewekken. Daar krijgen de deelnemers een kopje koffie aangeboden. Mary Slijkhuis en Marleen Hoogwerff leveren met zang en declamatie een bijdrage aan een kort programma als afslui ting van de fakkeloptocht. Op 10 december is het precies 44 jaar geleden dat de Verenigde Naties de Universele Verkla ring van de Rechten van de Mens aannamen. Dat is een verklaring die moet voorkomen dat de verschrik kingen van de Tweede Wereld oorlog zich zullen herhalen. In dertig artikelen zijn rechten geformuleerd die voor alle mensen moeten gelden. Op on der meer een aantal van deze artikelen baseert Aipnesty haar werk. Landelijk staat de 10 decem- berviering in het teken van de actie voor inheemse volken. Amnesty is dan ook zeer ver heugd dat op 10 december de Nobelprijs voor de vrede wordt uitgereikt aan de Guatemal teekse mensenrechtenactiviste Rigoberta Menchu die tot de bevolkingsgroep quiché be hoort. Amnesty voert momen teel aktie voor de rechten van inheemse volken in Noord- en Zuid-Amerika. Door de toekenning van de No belprijs voor de vrede aan Ri goberta Menchu wordt de noodzaak benadrukt om een einde te maken aan de vervol ging en onderdrukking van in heemse volken. Sinds 500 jaar geleden Europeanen voet aan wal zetten in Amerika zijn tienduizenden Indianen het slachtoffer geworden van dis criminatie, marteling, verdwij ning en politieke moord. In ge wapende conflicten zijn vol gens Amnesty hele dorpen ver woest en duizenden boeren af geslacht. Amnesty wil de Dag van de rechten van de mens aangrij pen om te benadrukken dat de strijd van de inheemse bevol king de steun verdient van ie dereen. Als tweede activiteit is de Amnestygroep van 9 tot 12 december weer met een stand vertegenwoordigd op de Kerst markt in de Grote Kerk in Zie rikzee. Aandacht wordt ge vraagd voor een aantal acties. Er is een petitie voor de Oeganda-actie, maar het is ook mogelijk de actie tegen schen dingen van mensenrechten in het voormalig Joegoslavië te steunen. Dat kan nog tot 12 de cember door het sturen van een brief of kaart naar de deelne mers van de vredesconferentie in Genève. Deze actie loopt al enkele weken onder het motto Mensenrechten kennen geen grenzen. Via de Zwitserse Amnesty-afdeling worden de brieven en kaarten aan alle deelnemers aan de conferentie aangeboden. Een Amnesty-delegatie heeft het voormalig Joegoslavië be zocht en kreeg bevestiging van de verhalen over marteling, verkrachting, gijzeling en massa-moorden. Amnesty stel de vast dat de wreedheden be gaan worden door alle partijen die betrokken zijn bij het con flict. Vandaar ook de oproep aan alle partijen om te stoppen met de afschuwelijke schen dingen van de mensenrechten. Amnesty geeft bij die oproep ook een aantal regels ter verbe tering van de situatie. In de stand is een folder verkrijg baar met informatie, het juiste adres in Zwitserland en sug gesties voor een tekst op de kaart. Een derde activiteit be treft de maandelijkse schrijf- avonden welke in december een week eerder worden gehou den. Ze vinden plaats op 14 en 15 december. HILVERSUM - Oud-KRO- directeur R. Schoonhoven ver trekt dinsdag naar Belgrado als hoofd van een driekoppige EG-delegatie. De delegatie zal rapport opmaken van de be richtgeving van de Servische en Montenegrijnse media over de verkiezingen op 20 decem ber. BROUWERSHAVEN - In ver band met het streven van de gemeente Brouwershaven om het aantal culturele activitei ten in Brouwershaven uit te breiden is er zaterdag 12 de cember een concert in het stad huis van Brouwershaven. Dit concert dat om 16.00 uur be gint wordt gegeven door leer lingen van de Zeeuwse Mu ziekschool in Zierikzee. De leerlingen die dit concert verzorgen zijn grotendeels af komstig uit de gemeente Brou wershaven. In hun stadhuis zullen ze muziek spelen van on der andere Mozart, Gervaise, Krieger en Genzmer. De koper- groep bijt zaterdagmiddag de spits af met drie dansen van Cl. Gervaise, gevolgd door drie Hongaarse volksliedjes van E. Crees. Jan de Pagter (althoorn) en Aljo van Luin (waldhoorn) vertolken vervolgens een me nuet van Mozart. Leonie Leij- dekkers en Annette Kik (viool) zullen het stuk Bourréé van J. Krieger ten gehore brengen, terwijl Marcus van Houdt en Laurens Troost (accordeon) ge kozen hebben voor drie werken (Valse de Concert, Blumen Girl Blues) van J. Draeger, R. Bui en A. Willscher. Van H. Gen- scher spelen Sandra Loos en Ella van Sas (dwarsfluit) ten slotte de Sonate in fis kleine terts. De organisatie van dit concert is handen van me vrouw E. Jense, directeur van dé Muziekschool in Zierikzee en R. W. Schiettekatte, hoofd algemene zaken van de ge meente Brouwershaven. BRUINISSE - In het dorpshuis van Bruinisse vindt op zater dag 12 december weer de groot se hobbybeurs plaats. De beurs is open van 10.00 tot 17.00 uur en de entree is gratis. De organisatie, Lydie Wien- brens en Jaap Huizer, is er weer in geslaagd een groot aan tal hobbyisten en verzamelaars warm te krijgen voor de hobby- beurs. Op de beurs vertonen ze hun verzameling of werken aan hun hobby. Volgens Lydie Wiebrens en Jaap Huizer, die na acht hobbybeurzen nog steeds met veel enthousiasme deze negende organiseren, is het tevens een uitdaging om bij elke beurs toch weer een nieu we hobby te introduceren voor de vele bezoekers. Dit jaar is dat een beeldhouwer die z'n werk laat zien en is er een treinbaan van circa vijftien meter. Advertentie Voor al uw reparaties aan radio-TV-video KLEINGELD ELECTRONICS St. Domusstraat 79 Zierikzee, 01110-13348 ZIERIKZEE - In het Zierikzeese postkantoor zijn tot en met woensdag 30 december weer de zegels en kaarten van de Stichting Kinderpostzegels te koop. Leden van het Plaatselijke Comité voor Kinderpostzegels zijn daar tussen 9.00 en 11.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur in hun stand aanwezig. Dit jaar biedt de Stichting Kinderpostzegels Nederland een collectie van 39 in prijs en formaat uit eenlopende wenskaarten, ontworpen door Nederlandse kunstenaars. Met de verkoop van deze kin derpostzegels en -kaarten steunt de stichting projecten voor kinderen over de gehele wereld die om één of andere redeh geen kans krijgen een normaal leven te leiden. In Nederland richt de aandacht zich op speelvoorzieningen, waarbij de integratie van gehandicapte 'en allochtone kinderen een be langrijke rol speelt. Met haar steun aan ruim veertienhonderd projecten wil de Stichting Kinder postzegels Nederland meehelpen om het welzijn van kinderen te verbeteren. DEN HAAG/TOKYO - Een Ne derlandse vrouw die tijdens de Tweede Wereldoorlog op Java door Japanse soldaten tot prostitutie werd gedwongen, legt deze week in Tbkyo in het openbaar getuigenis van haar ervaringen af. AMSTERDAM - Een groep van zeven Chinezen houdt zich in het Rijksmuseum in Amster dam sinds maandag bezig met de controle van een veertigtal rolschilderingen van de Chine se kunstenaar Gao Qipei (1660- 1734). ROTTERDAM - De Rotterdam se rechtbank heeft een 65- jarige vrouw een voorwaarde-1 lijke gevangenisstraf van tien maanden opgelegd voor haar hulp bij de zelfdoding van een 73-jarige man uit Bergschen- hoek. Advertentie Babelweg 2,4357 BT Domburg, telefoon 01188-3230 Zondag brunchen van 12.00 tot 14.00 uur in De Parel. Heerlijk uitgebreid brunchen met het hele gezin. De prijs: f 32,50 per persoon. Wilt u uw brunch combineren met een partijtje bowlen dan betaalt u slechts f 35,00 p.p.. Kinderen tot 12 jaar halve prijs. Bent u een liefhebber van stijldansen? Zaterdag 12 december organiseren we weer een gezellige dansavond in het theater van De Parel. Hélemaal gratis, én met live-muziek van de swingende viermansformatie "Passé Partout". Vanaf 20.30 uur bent u van harte welkom. Om 00.30 uur klinken de laatste tonen. PAREL 13 EEN *££t Advertentie TOEGANG GRATIS voor alle ouders en belangstellenden NIEUWE LEERLINGEN vanaf 4 jaar 1e les gratis proefles 't Vrije 2 - Zierikzee 3» 01110-13132-17458 DEN BOSCH - Een 32-jarige man uit Den Bosch heeft be kend dat hij in en bij zijn wo ning aan de Anderlijnstraat twee mannen heeft doodge schoten. Een woordvoerder van de politie heeft dit dinsdag meegedeeld. De slachtoffers zijn M. Krol (33) uit Oss en G. Idzes (36) uit Geffen. ZIERIKZEE - Op dinsdag 15 december houdt de afdeling Schouwen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen een kerstavond in Engelse stijl. De bijeenkomst is in de foyer van restaurant Mondragon en wordt verzorgd door de eigen leden. Aanvang 19.30 uur. Op dinsdag 5 januari houdt de af deling op dezelfde lokatie een Nieuwjaarsreceptie die begint om 10.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND - In de maand december worden door de Amnesty groep Schou wen-Duiveland een aantal schrijfbijeenkomsten georga niseerd. Op maandag 14 de cember is dat in de Gerefor meerde kerken in Haamstede en Brouwershaven. In Ouwer- kerk wordt deze maand door de deelnemers thuis geschre ven. Voorbeeldbrieven zijn te verkrijgen via Janneke van Damme. Op dinsdagmorgen is er gele genheid tot schrijven bij de fam. Murphy, Dr. Wort- manstraat 23 in Noordgouwe, tussen 10.00 en 12.00 uur. Dins dagavond kan men voor het schrijven van brieven terecht in de Prinses Julianaschool in Zierikzee en in de Gerefor meerde kerken in Scharendij- ke en Nieuwerkerk. Behalve in Noordgouwe is het tijdstip steeds tussen 19.00 en 20.30 uur. De schrijfactie wordt gevoerd voor de Cubaan Yndamiro Di- as, voorzitter van de niet er kende politieke groepering Be weging van de Harmonie (MAR), welke het gebruik van geweld consequent afwijst. Yn damiro Dias is veroordeeld tot 10 jaar gevangenisstraf. Verder is er een voorbeeldbrief voor de vrijlating van de Rus Dmi tri Sokplov die gevangen zit wegens het uit geloofsovertui ging weigeren zijn militaire dienstplicht te vervullen. In een derde brief wordt om een onderzoek gevraagd naar de moord op de Koranonderwij zer Faky Ali Ahmat in Tsjaad. ZIERIKZEE - Op initiatief van de Interkerkelijke Werkgroep Zierikzee (IWZ) wordt op don derdag 24 december in de Grote- of Nieuwe Kerk te Zie rikzee een volkskerstzang- dienst gehouden. Aan de bijeenkomst wordt meegewerkt door de Koninklij ke Harmonie Kunst en Eer on der leiding van G. Jordans. Het orgel wordt bespeeld door J. S. den Boer en P. Stoutjesdijk en R. Wansink spelen trompet. Ds K. Hendrikse gaat voor in de dienst. De dienst wordt via de kerktelefoon uitgezonden, aan vang 19.30 uur. SIRJANSLAND - Op initiatief van het Reformatorisch Con tact wordt vrijdag 9 december in de zaal van de kerk te Sir- jansland een bijeenkomst ge houden. Daarbij behandelt de heer Slootweg uit Middelharnis het onderwerp Hugenoten. Er is ook gelegenheid tot het stellen van vragen. De bijeenkomst is voor iedere belangstellende toegankelijk en begint om 19.45 uur. BRUINISSE - Op donderdag 10 december wordt in de Her vormde kerk te Bruinisse een zangavond gehouden die de ti tel Zangavond in de advent meekreeg. Het thema van de avond is Gij maakt het wach ten goed. Aan het evenement wordt mee gewerkt door het Hervormd Kerkkoor Bruinisse en het kin derkoor Bruinisse. Mevrouw Schraver bespeelt het orgel en ds Smit verzorgt een meditatie. Er wordt gecollecteerd voor de aanschaf van bijbels voor de bevolking in Oost-Europa. Het Hervormd Kerkkoor bestaat volgend jaar veertig jaar. Be langstellenden die lid willen worden kunnen op woensdag tussen 20.00 en 22.00 uur te recht in het Hervormd vereni gingsgebouw waar het koor re peteert. NIEUWERKERK - De bejaar- densoos en de Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen in Nieuwerkerk houden dins dag 15 december een gezamen lijke kerstmiddag voor oude ren. Deze middag wordt gehouden in Ons Dorpshuis en begint om 14,00 uur. Tot zaterdag 12 de cember kunnen senioren zich voor deze middag opgeven bij mevrouw L. S. Schuilingh, te lefoon 01114-1398 of bij me vrouw Kesteloo, telefoon 01114- 2754. BURGH-HAAMSTEDE - Voor de vierde achtereenvolgende keer wordt in de Schutse in Burgh-Haamstede een kerst- sing-in gehouden. Deze mu ziekavond is gepland voor vrij dag 18 december, 19.30 uur. De deuren van de zaal gaan al om 19.00 uur open. De samenzang wordt muzikaal ondersteund door de Konink lijke Muziekvereniging Witte van Haemstede, terwijl ook het Ouderenkoor Westelijk- Schouwen, het Interkerlijk Kerkkoor, het Koor van de Ver eniging van Huisvrouwen, het Gemengd koor Nu met Hope, de Westhoekzangers en the New Hope Quartet hun steen tje bijdragen aan deze kerst- sing-in. Muziek en zang wor den afgewisseld door enkele kerstgedichten. Na afloop van de avond wordt ter dekking van de kosten een collecte ge houden. ZIERIKZEE - De Schouwen- Duivelandse afdeling van de ANIB, de Bond van Gehandi capten en Arbeidsongeschik ten houdt zaterdag 19 decem ber een kerstviering in het ge bouw van werkvoorzienings schap De Zuidhoek in Zierik zee. Deze viering begint om 11.00 uur. Na de ontvangst met kof fie. Rond half een (12.30 uur) gaan de leden aan tafel voor de kerstlunch. Tijdens de maal tijd zal de heer P. Pannekoek, zelf ANIB-lid een kerstverhaal voordragen. Hierna volgt een optreden van Con Amore uit Noordgouwe. Met het oog op de kerstdagen zal dit muziekge zelschap een aangepast pro gramma brengen. Na dit muzi kale intermezzo komt vervol gens de bingomolen op tafel voor een spelletje bingo. Hier mee krijgt de ANIB-bijeen- komst een speelse afsluiting. AMSTERDAM - Met de ar restatie van de 30-jarige Am sterdammer C. L. L. denkt de politie in de hoofdstad 23 mis drijven te hebben opgelost. Advertentie In Touch uit Sommelsdijk; ook zij zijn bij het adv entsconcert aanwezig. ZIERIKZEE - Feestelijke muzikale adventssamen- zang avond in de Grote- of Nieuwe Kerk te Zierikzee op zaterdag 12 december, aanvang 20.00 uur. Gratis toegang. Met onder meer de unieke medewerking van de twee „eilandelijke" Jongerenkoren te weten CJ koor uit Nieuwerkerk en In Touch uit Som melsdijk. De koren staan onder leiding van dirigent Wim Timmer mans uit Ouwerkerk. Het is onbegrijpelijk dat in een vrij korte periode de jongerenko ren zo'n enorme bloei beleven. Kun je nog zingen... zing dan mee, is hun motto. En zingen doen ze! Op de zangavond zal het gecombineerde koor 120 jongelui) zo'n 11 liederen ten gehore brengen. Liederen die begeleid worden door een com bo of een toetsenist. Pittig en vlot Het repertoire is van bijzonder pittig en vlot naar wat rustiger werken. Alle liederen hebben een specifieke inhoud en ver wijzen naar de christelijke identiteit van de koren. Prach tige teksten die je aan het den ken zetten. Vooral het lied ge- naarqd Lucas 10. Een lied over kinderen, verwijzend naar de geboorte van Jezus. De koren hebben een heerlijke balans naar stemverhoudingen en zoe ken ook een balans in hun re pertoire. Wellicht mede hier door de enorme aanwas van nieuwe leden. De liederen die op 12 december worden gezon gen worden professioneel opge nomen door een geluidsstudio en de band gaat naar Omroep Zeeland die de liederen perio diek gaat uitzenden. Wil men zich na deze avond spontaan opgeven als lid, kom dan ge rust naar de repetities. C.J. koor uit Nieuwerkerk repe teert iedere zondagmorgen om 11.30 uur in de Gereformeerde kerk en In Touche uit Som- ■melsdijk repeteert iedere maandagavond om 20.00 uur in de Exoduskerk. Verder werken mee: Kinder koor De Sjofar onder leiding van Ellen v. d. Hoek, Connie en Jolanda Lambert, zangduo; As- trid Schouls, dwarsfluit; Janus Mondeel, bas; Combo Epsyion; Peter Jordaan, ke3rboard; Mar v. d. Veer, orgel/piano en Cor v. Eek, verbindende tekst. Zondag 13 december BanninkiaanS 4301 NN Zierikzee Tel 01110-13551 Klarinettist Ton van Ekelen van de befaamde Lazy River Jazz band uit Roosendaal is gastsolist in 't Swarte Schaep. Links voor, op de rug gezien, bandleider Anton de Leuw. BROUWERSHAVEN - Dertien december is het weer de tweede zondag van de maand en dat betekent: jazz in 't Swarte Schaep in Brouwershaven. Het huisorkest de Centrum Jazzband heeft deze middag in zijn midden drie gastsolisten, goede bekenden in de NewOrleans-jazzwereld. Bandleider Anton de Leuw is verheugd klarinettist Tbn van Ekelen te kunnen verwelko men, die reeds lange tijd deel uitmaakt van de befaamde La zy River Jazzband uit Roosen daal. Van Ekelen zal behalve de klarinet tevens de alt- en te norsax bespelen. Graag gezien Ook een nieuw gezicht in Brou wershaven is bassist Philip Blackstone. Na zijn studie aan het conservatorium is hij zich gaan specialiseren in de NewOrleans-muziek en sinds dien een graag geziene muzi kant op menig jazzfestival. De derde gastsolist is trombo nist Hans Vermeer, al eerder te gast in 't Swarte Schaep. Trou we bezoekers van de Brouwse jazzmiddagen zullen zich hem herinneren vanwege zijn onna volgbare vertolking van het nummer When you're smiling in negen talen. De jazzmiddag begint om 15.00 uur en de toegang is gratis. RENESSË - Nieuw tenue voor zaalvoetbalteam Braber Groen voorziening. Het tenue werd geschonken door Leo Braber. Bo venste rij van links naar recht: Jan v. d. Bos. Marco Kristalijn, 'Jiemco Hanse, Daan Rotte. Onderste rij van links naar rechts: Kees v. d. Velde, Jan Heikamp, Jacco Bolle.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3