Eredivisie-spelers Martin Vos en Sander Artrijk promoten met succes volleybal Badmintonners Zierikzee doen goede zaken tegen Quo Vadis jii ïfe Pepernoten-toernooi Driehonderdvijftig scholieren nemen deel aan volleybalproject HSV De Krabbe Judo toernooi Gymnastiek- manifestatie Zwaarbevochten punt tegen Qua Vadis Badminton-competitie Onderdak verliest Jeugd Delta Sport DINSDAG 8 DECEMBER 1992 NR 25271 7 Sander Artrijk (links) en Martin Vos, eredivisie-spelers van Delta Lloyd/AMVJ, gaven driehonderdvijftig scholieren speciaal volley balles op de Regionale Scholengemeenschap Schouwen-Duiveland. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Docent lichamelijke opvoeding Ronald Haze zat er zeer tevreden bij in één van d,e gymzalen van de Regionale Scholengemeenschap Schouwen-Duiveland. De twee eredivisievolleybal-spelers Martin Vos en Sander Artrijk hadden op dat moment de verplichte gymlessen overgenomen. Het enige verschil dat de leerlingen van de tweede klassen ondervonden was dat er alleen volleyballes werd gegeven. Aan de zij kant van de gymzaal konden de verrichtingen van de twee volleybalspelers de goedkeuring wegdragen van volleybalvereniging Delphi/MEVO'80-vertegenwoordigster Els Merle. ,,Dit is toch fantastisch wat je hier ziet", liet Merle weten. „Je staat er versteld van wat de kinderen in zo'n korte tijd er van opsteken. We hopen dat we er leden voor onze volleybal vereniging aan overhouden". Een week lang waren Artrijk en Vos te gast bij Delphi/ME- VO '80. In samenwerking met de Nederlandse volleybalbond (NEVOBO) en de sportleraren van de Regionale Scholenge meenschap Schouwen-Duive land kregen driehonderd vijf tig leerlingen een week lang te maken met speciale volleybal lessen. Schooljeugd Sander Artrijk (29) en Martin Vos (28) hebben zich snel aange past aan de schooljeugd van dertien en veertien jaar. ,,Het is hier in Zierikzee leuk wer ken met de kinderen. Zij heb ben alle aandacht voor je en er loopt nog talent rond ook", liet Artrijk weten. De beide volley ballers, die uitkomen voor Del ta Lloyd/AMVJ, geven met overtuiging les in onderhands en bovenhands serveren. Ook in een partijtje twee tegen twee weten zij de leerlingen boeiend bezig te houden. Artrijk, die voor tweeëndertig uur in dienst is bij NEVOBO als tech nisch kaderlid, is wekelijks be zig met schoolprojecten zoals in Zierikzee. „Vijfentwintig procent van mijn tijd besteed ik aan les ge ven. Onlangs hadden we in Rotterdam een project met 3500 kinderen. Dit is natuur lijk niet te vergelijken met het schoolproject op Schouwen- Duiveland. In Rotterdam kre gen we veel met allochtonen te maken en was het heel moei lijk om de aandacht van de kin deren op te eisen. Hier in Zie rikzee ligt dat heel wat anders. Op zo'n regionale school is het erg gezellig en is de betrokken heid groot. Daarnaast is er veel meer sociale controle en beïn vloeden kinderen elkaar om een sport te kiezen. Je kan merken dat sommige kinderen ook al. lang kennis gemaakt hebben met de volleybalsport. Ik denk dat dat vooral komt doordat de docenten lichame lijke oefening er aandacht aan besteden en dat de volleybal vereniging actief is met de jeugd". Vijf procent „Toch proberen wij via dit scholenproject om nog meer kinderen kennis te laten ma ken met volleyballen. Het is ons bekend dat zeker vijf pro cent van de kinderen kiest om de volleybalsport te gaan beoe fenen en dan is ons doel be reikt. De doelgroep voor ons zijn de dertien- en veertienjari ge kinderen, maar de vereni gingen zullen alle zeilen bij moeten zetten om ook de jonge re jeugd erbij te betrekken. Daarnaast is het belangrijk om binnen de vereniging goed ka der neer te zetten zodat ieder een behouden en betrokken blijft bij het volleybalgebeu- ren", vertelt Artrijk die de les zojuist had besloten met spec taculaire video-beelden van het Nederlandse volleybal team. Martin Vos, die pas is afgestu deerd als bedrijfseconoom, kan zich ook aardig vinden tus sen de schooljeugd. De boom lange eredivisie-speler uit Am sterdam trekt voorlopig samen met zijn clubgenoot Sander Artrijk door het hele land om de volleybalsport te promoten. „Momenteel heb ik geen baan en daarom stel ik mij in dienst van de volleybalbond. De laat ste acht jaar ondervond de bond een flinke teruggang aan leden. Nu is er stabiliteit opge treden en blijven we op 170.000 leden steken. Het is daarom ook van groot belang om zulke projecten op Schouwen-Duive land te begeleiden. Naast dat de bond het project financieel steunt verplichten wij ook de vereniging om aan het einde van het schoolproject een open dag te houden",, aldus Vos die samen met Artrijk ook nog eens vijf dagen in de week drie uur per dag traint. BURGH-HAAMSTEDE - Zes entwintig deelnemers deden mee aan de hengelwedstrijd die visclub De Krabbe aan de Westbout in Westenschouwen had georganiseerd. Eerste ein digde een vrouw, te weten An neke van der Bijl met 2235 punten. Zij had een ruime voorsprong op haar echtgenoot Dries van der Bijl die 1270 punten be haalde. Uitslag: 1. Anneke van der Bijl, 2235 punten, 2. Dries van der Bijl 1270, 3. Koos Brusse 1085, 4. Jan Hart 1040, 5. Peter van Splunter 1000, 6. Nico Wen- drich 990, 7. Chris de Graaf 925, 8. Jo de Regt 820 en 9 Arjan van der Zande 615. GOES - Onlangs hield Sport school Geelhoed, onder de vlag van de Nederlandse Judo Bond, in Goes een judo-toer nooi voor Zeeuwse judoka's. Sportschool Geelhoed ging na afloop met een behoorlijk aan tal prijzen naar huis. Liefst veertien judoscholen waren vertegenwoordigd. De leeftijdsgroep van de ongeveer zeshonderd deelnemers va rieerde van vier tot en met veertien jaar. De prijswinnaars van Sport school Geelhoed afdeling Zie rikzee waren: Eerste prijs: P. Paauwe, J. Paauwe, A. Verwest, W. Bloeme, S. Tbtté, A. Smal- heer. Tweede prijs: H. de Vlie ger, B. Kloet, N. Hage, T. Boo- gert, W. Vijverberg. Derde prijs: L. Varel, C. Bierens, B. Boogert, J. Verwest, J. Lanting, J. de Ronde, R. Dorst, S. Kloet, M. Moerland, E. Leune, I. Du bois, V. van Iwaarden. GOES - Op zaterdag 12 decem ber van 14.00 tot 16.30 uur houdt de werkgroep Jazzgym- nastiek van de regio Zeeland een Jazz- en Akrodemodag voor groepen in samenwerking met SV Volharding uit Goes. Aan deze ritmischë gym- nastiekdeinonstratie'-nemen 26 groepen deel. Deze groepen van gymnastiekverenigingen in de Regio Zeeland demon streren deze middag hun chore ografische hoogstandjes in de ontspannen sfeer van een de monstratie. Jong en oud laten de toeschouwers kennismaken met deze beweeglijke tak van de gymnastieksport. LOUISVILLE - De voormalige presidentskandidaat Jesse Jackson heeft maandag ge dreigd een boycot van de hoog ste klasse in het Amerikaanse honkbal te ontketenen, als de clubs geen eind maken aan het volgens Jackson ingebakken racisme in hun personeelsbe leid. ZIERIKZEE - Het eerste team van Badmintonclub Zierikzee deed in een rechtstreeks duel met medede gradatiekandidaat Quo Vadis uit Mijnsherenland goede zaken. Na een aanvankelijk moeizaam begin kon toch een zwaarbevochten punt worden binnen gehaald. Het was wederom Jacqueline Altena die als enigste haar enkelspel winnend wist af te slui ten. Hanco de Vos stijlvol in actie. (Foto: Marijke Folkertsma). De ingrediënten voor een span nende wedstrijd waren aanwe zig, immers Zierikzee en Quo Vadis bezetten met een gelijk puntentotaal de één na laatste plaats in de vierde klasse lan delijk en Quo Vadis had Zierik zee in haar uitwedstrijd al we ten te verslaan. In de weten schap dat de onderste club de gradeert, was degene die de winst pakte spekkoper. Zover kwam het echter niet en na drie en een half uur boeiend bad minton deelden de beide clubs gebroederlijk de punten en lij ken beide clubs behouden voor de vierde klasse landelijk. Moeizaam Peter Tijl beet de spits af tegen zijn opponent Van der Linde. Nadat hij in de eerste set in de verlenging de winst pakte met 18-15 ging de tweede set met 9- 15 naar zijn tegenstander. De beslissende derde set kon bij geschreven worden onder het hoofdstuk 'vreemd'. Nadat Van der Linde met gevarieerd spel op een 1-8 voorsprong kwam en gemakkelijk de game leek te winnen kwam Peter Tijl sterk terug. Hij maakte zowaar tien punten op rij en kwam zodoen de op een 11-8 voorsprong. Ver volgens stokte de produktie en was het Van der Linde die de wedstrijd uitspeelde en met een 11-15 winst de wedstrijd naar zich toe trok. Na afloop legde de teleur gestelde Tijl uit waarom het in die beslissende set misliep: „Het vergt toch veel concentra tie orn na zo'n achterstand te rug te komen en het is heel moeilijk om die concentratie dan vast te blijven houden. Na die voorsprong gaf ik de wed-* strijd helaas uit handen. Ik moet wel zeggen dat ik de laat ste tijd door mijn werk weinig heb kunnen trainen en dat merk je toch. Normaliter moet het geen probleem zijn om zo'n derde set te pakken". Ook Han co de Vos verloor zijn enkelpar tij en deed dit met forse cijfers. De tegenstandster van de jari ge Angelique van der Have was ook geenszins van plan om de punten cadeau te geven en zette Van der Have met tweemaal 2- 11 aan de kant. Het was Jac queline Altena die de Zierik- zee-trein weer op de' rails zette en met sterk spel met 11-8 en 11- 2 haar enkelspel winnend af sloot. Dubbelspel Gezien de zorgwekkende 1-3 achterstand moest Zierikzee alles op de dubbels gooien. Dat lukte wonderwel. Eerst pakte het herendubbel Peter Tijl/ Hanco de Vos de winst met tweemaal 15-13, vervolgens zet te het damesdubbel Jacqueline Altena/Angelique van der Ha ve haar opponenten in een drie- setter opzij. Nadat zij in de eer ste set geen grip op hun tegen standsters kregen en met 2-11 verloren, kwamen zij in de tweede en derde set sterk terug en grepen met 15-11 en 15-12 de verdiende winst en brachten de stand op 3-3. De mixed dubbels moesten vervolgens uitsluitsel geven hoe de punten zouden worden verdeeld. Het dubbel Peter Tijl/Angelique van der Have moest aantreden tegen de Wit/Warnaar. In 'een goede wedstrijd troefden zij hun te genstanders af met de setcij- fers 15-9 en 15-13. Nu waren alle ogen gericht op het dubbel Hanco de Vos/Jacqueline Alte na. Bij winst zou Zierikzee de volledig 2 punten pakken. Bij verlies zouden de punten ge deeld worden. Na een fors ver lies in de eerste set pakte het Zierikzeese dubbel met 15-13 de tweede set en moest een der de set de beslissing brengen. De Vos/Altena leken wat moe gestreden en Quo Vadis profi teerde daar goed van en pakte de winst met 7-15 en bracht daarmee de eindstand op 4-4. Ondanks de gemiste kans op de winst was trainer/coach Wi- liam van der Maas tevreden met het behaalde punt: „We l hebben de laatste keer tegen Quo Vadis verloren dus ben ik nu zeker tevreden met dit punt. Het is jammer dat we vaak bij de enkelspelen niet tot winst kunnen komen en dan bij de dubbels alles goed moeten ma ken. Maar met dit punt moet het heel gek gaan willen we nog degraderen", aldus een op geluchte coach. Zierikzee-Quo Vadis 4-4. Tijl- Van der Linde 18-15 9-15 11-15, De Vos-De Wit 4-15 3-15, Altena- Visser 11-8 11-2, Van der Have- Warnaar 2-11 2-U, Tijl/De Vos- Van der Linde/De Wit 15-13 15- 13, Altena/van der Have-Vis- ser/Warnaar 2-15 15-11 15-12, De Vos/Altena-Van der Linde/Vis ser 4-15 15-13 7-15, Tijl/Van der Have-De Wit/Warnaar 15-9 15- 13. Zierikzcc-Quo Vadis 4-4 t>c Sjuftcl-De Ritte 4 2-6 Boomgaardsh.-Ommoord 5 5 -3 Rockanjc-Avanti 3-5 Dc Ritte 4 10 18 60 20 Avanfi 10 17 58 22 Rockanje 10 12 49 31 Boomgaardsh. 11 11 45 43 Ommoord 5 10 8 34 46 Zierikzee 10 6 31 49 Quo Vadis 10 6 26 54 Dc Sjuttel 9 2 17 55 ZIERIKZEE - Het derde tot en met het negende team van badmintonvereniging Zierikzee kwam in actie. Geen van de ploegen wist haar wedstrijd te winnen. speeld op donderdag 10 decem ber in sportcentrum Onder dak. Aanvang 19.30 uur. Uitslagen jeugd: Zierikzee 10- Astroïden 13: 8-0, Zierikzee li- Netwerk 4: 0-8. Programma: Stenge 6-Zierikzee 10, Net over 't Net 1-Zierikzee 11. Op dit moment leidt Zierikzee 10 overduidelijk in de klasse BI met de volle veertien pun ten uit zeven wedstrijden. In de klasse B2 gaat het minder goed met Zierikzee 11. Uit zes wed strijden wist de ploeg nog geen punt te halen en staat daarmee onderaan. In de klasse Cl neemt Zierikzee 12 een derde plek in met vier punten uit ze ven wedstrijden. Het vierde en het zesde speel den met 4-4 gelijk, de overige teams verloren met 6-2. Uitslagen: Zierikzee 3-Tbrneu- zen 4: 2-6, DOK 2-Zierikzee 4: 4- 4, Zierikzee 6-Astroïden 6: 2-6, Astroïden 7-Zierikzee 7: 6-2, Zierikzee 8-Astroïden 5: 4-4, Zierikzee 9-Verommemeppers 2: 2-6. Programma speelweek 11: Ver- ommemeppers 1-Zierikzee 2 Zierikzee 2-Rillandia 1, Stenge 3-Zierikzee 3, Zierikzee 4- Rillandia 2, Zierikzee 5-Wis- senkerke 1, Stenge 4-Zierikzee 6, Zierikzee 7-Kolibrie 4, Pluumpje 4-Zierikzee 8, Wis- senkerke 2-Zierikzee 9. De thuiswedstrijden worden ge- ZIERIKZEE - In de tweede wedstrijd in de Zeeuwse com petitie tweede klasse, afgelo pen zondag gehouden in het zwembad Groenewoud in Ka- pelle, heeft zwemvereniging Onderdak niet kunnen impo neren. In een deelnemersveld van vier ploegen, Schel- destroom uit Breskens, Bruin vis uit Sas van Gent en Zeelan- dia uit Reimerswaal werd On derdak vierde en dus laatste. In totaal kwamen er maar ne gen deelnemers van Onderdak aan de start die in totaal vier medailles mee naaf huis na men. Debbiè van der Meer wist twee eerste plaatsen mee naar Zie rikzee te nemen. Van der Meer deed dit op de honderd meter schoolslag voor meisjes tot twaalf jaar waarin zij een tijd zwom van 1.32.1 minuut. Ook op de vijftig meter vrije slag was zij de snelste in 34.6 secon den. Alexander van Putten haalde een bronzen plak op de hon derd meter rugslag in een tijd van 1.30.2 minuut. Ilonka van der Meer haalde een derde plaats op de honderd meter schoolslag in 1.27.8 minuut. ZIERIKZEE - Afgelopen zater dag verloren de jongens aspi ranten van ZHV Delta Sport kansloos van het Rotterdamse Snelwiek met 15-1. Delta Sport speelt dit jaar voor het eerst in de zware aspirantenpoule van de afdeling Rotterdam. Het enige doelpunt voor Delta Sport werd gescoord door Gi deon Bergmans die daarmee de eer wist te redden. De Zierikzeese keeper voor kwam erger door een aantal knappe reddingen. Frank Boere wint beker VLISSINGEN - Aan het ATO-pepernotentoernooi in Vlissingen, georganiseerd door schaakvereniging Souburg, deden acht Zierikzeese jeugdspelers mee. Het grootste succes werd behaald door de achtjarige Frank Boere. Met een score van 6,5 punt uit zeven wedstrijden werd hij onbedreigd eerste in groep E4. Niet alleen Boere, maar ook de overige deelnemers presteer den goed. Jeroen van de Wete ring behaalde met goed spel ^een score van 5,5 uit elf en daarmee een veertiende plaats in de sterk bezette groep C3. Jacco Philippo slaagde erin in de eveneens zeer grote groep Cl, met een score van zes uit elf een tiende plaats te bemachti gen. Herdersmat Arjan van Wijngaarden had zijn dag niet. Ondanks verwoe de pogingen en een onverzette lijk optimisme behaalde hij niet meer dan een 22e plaats in groep C2. Ook Kim Philippo was over haar zesde plek in groep D5 niet erg te spreken. Te vaak had zij net op het randje de winst gemist, juist in situa ties waarin ze normaal gespro ken de tegenstander van het bord veegt. Evert de Jonge liet zien dat hij in anderhalf jaar clubschaken veel geleerd had. In groep Dl behaalde hij een zesde plaats. Simon Keus was de stuntman in groep D4. Voor elke partij vroeg hij zijn oppo nent: „Ken je het herdersmat? Antwoord: „nee, waarom?", Oh, zomaar...", waarop Simon de ongelukkige zwartspeler met een listige herdersmat in vijf zetten op een nederlaag trakteerde. Bart Karstens ten slotte was niet erg in vorm en haalde een voor zijn doen te leurstellende score van drie uit zeven in groep A3. ZIERIKZEE - De Bi-junioren van Zierikzee moesten het afgelopen weekeinde voor de beker aantreden tegen Bruse Boys BI. De echte derby werd met 2-4 door de Zierikzeeënaren gewonnen. Zierikzee was reeds vanaf het begin sterker en drukte de Boys terug op eigen helft. Met snelle counters probeerde de thuisploeg wat terug te doen. Zierikzee kwam op voorsprong toen René Vrijdag van circa twintig meter opeens uithaal de en de keeper liet grabbelen: 0-1. Bruse Boys kreeg een paar kleine kansen maar de plaats vervanger van de geblesseerde Jaco van der Schee en beste man van het veld Rudy van der Linde redde adequaat. Zierik zee kwam op 0-2 toen Peter de Haan een voorzet/schot bij de tweede paal zag binnengaan. Voor rust werd het zelfs nog 0-3 door Huib Smits die na een af zwaaier de bal goed oppikte en inschoot. In de tweede helft scoorde de thuisclub plots met een mooi afstandsschot. De eerder genoemde Van der Lin de voorkwam hierna twee ze kere doelpunten. Omdat Zie rikzee verzuimde de kansen te benutten en Bruse Boys op 2-3 kwam, werd het nog even span nend. Vlak voor tijd besliste Peter de Haan de wedstrijd. Pieter de Munnik gaf voor en De Haan rondde af met een schitterende omhaal in de kruising. Tërecht won Zierik zee daarmee dit Schouwen- Duivelandse duel. Uitslagen beker: DFS Al- Vlissingen Al afg, SKNWK Al- Kapelle Al 4-3, Zierikzee A2- Serooskerke Al 7-2, Krabben- dijke Al-Zierikzee Al afg, Bru se Boys Bl-Zierikzee BI 2-4, ZSC BI-Walcheren BI 3-4, Dui- veland Bl-Veere BI 2-8, MEVO Cl-Goes Cl 2-12, DFS Cl-Bruse Boys Cl 6-1, Brouwershaven Cl-SKNWK Cl 4-5, Veere Cl- Zierikzee Cl 0-3.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7