Koninklijke onderscheiding voor scheidend technisch ambtenaar Ondernemers hier zijn op milieugebied vrij netjes 0 1 ■=1 T GRATIS ADVERTENTIE UW KRAKT VAN SCHOUWEN-DUIVELANO r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Burgemeester Den Boer: 'Ringelberg was serieuze werker met rijke ervaring Milieutechnisch ambtenaar P. de Winter: 6 Concert Aanrijding Zonnemaire Inbraak kantoor 1 dé krant van schouwen-duiveland! j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie tussen 1 november en 31 december 1992 deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 MAANDAG 7 DECEMBER 1992 149e JAARGANG NR 25270 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Burgemeester Den Boer, speldt de versierselen op bij de heer Ringelberg. (Foto: Marijke Folkertsma). BRUINISSE - 'Een serieuze werker die binnen zijn vakgebied over een rijke ervaring beschikt en die zich steeds heeft ingezet om hinnen de spelregels van wet- en regelgeving de burger van dienst te zijn en het be stuur van een goed produkt te voorzien. Zo omschreef W. den Boer, burgemeester van Middenschouwen en voorzitter van de technische dienst Middenschouwen/Bruinisse scheidend technisch ambtenaar J. W. Rin gelberg. Uit handen van Den Boer kreeg Ringelberg vrijdag de ere-medaille in goud behorende bij de Orde van Oranje Nassau. Ringelberg, zo stelde Den Boer, mag gerekend worden tot de werkers van het eerste uur. Op de LTS leerde hij het vak tim meren en houtbewerken. „Niet wetende op welke wijze hij la ter als ambtenaar aan de weg zou timmeren", aldus Den Boer. Hij beschreef in het kort de loopbaan van Ringelberg. I Overstap Na in het bedrijfsleven ge werkt te hebben maakte Rin gelberg in 1961 de overstap van het particulier bedrijf naar de overheid. Hij ging werken als bouwkundig opzichter/teke naar in de gemeente Numans- dorp. Vier jaar later keerde de uit Scharendijke afkomstige Ringelberg, naar later bleek definitief, terug naar Schou- wen-Duiveland. In 1972 ging Ringelberg wer ken als technisch ambtenaar voor de technische ^dienst Mid denschouwen/Bruinisse. „Er is in deze periode veel gebeurd, met het reilen en zeilen van de dienst, heeft ook Ringelberg zijn ups en downs gekend. Als ik de particuliere werkgevers meetel kom ik aan een actieve periode van 43 jaar, waarvan 31 jaar in overheidsdienst en 20 jaar bij de technische dienst", aldus Den Boer. Hij stelde dat het werk voor de technische dienst Ringelberg met velen in contact bracht; burgers, instellingen en instan ties. „Hij had daarbij de instel ling dat hij duidelijk dienst verlenend bezig wilde zijn. Hij probeerde mensen verder te helpen en droeg daartoe vaak meer dan een alternatief aan. Ook wist hij heel goed dat er soms nee verkocht moest wor den, een standpunt waarvoor bij de burger maar weinig be grip bestaat", aldus Den Boer. Vrije tijd Den Boer meldde in zijn toe spraak tot de scheidend tech nisch ambtenaar diens ver diensten op het maatschappe lijk vlak. „Naast het dagelijks werk werd ook de vrije tijd nuttig ingevuld, met activitei ten met name voor school en kerk. Ruim 20 jaar vaste orga nist, 15 jaar lid van de commis sie van beheer en in een eerder stadium scriba van de kerke- raad en lid van de oudercom missie van de christelijke school. Voor deze en eventueel andere activiteiten komt nu meer tijd beschikbaar", aldus Den Boer. Burgemeester A. Vogelaar van Bruinisse noemde het werk van Ringelberg voor de techni sche dienst 'werken op de grens van twee werelden'. „Hij heeft zich ingezet voor de ge meente Middenschouwen maar in niet mindere mate - hij zal dat zeker gewetensvol verdeeld hebben - voor de gemeente Bruinisse. Enkele woorden van waardering, ook vanuit Brui nisse, zijn daarom naar mijn mening op zijn plaats", aldus Vogelaar. „Een interessante vraag in dat verband, en die hoeft de heer Ringelberg niet direct vanmid dag te beantwoorden tenzij hij de innerlijke drang daartoe niet zou kunnen weerstaan, is of het nu echt zo is dat de Brue- naren lastiger zijn dan die van de rest van Schouwen-Duive- land. in dit geval dan die van Middenschouwen. Vogelaar stelde net als Den Boer dat het werk van een technisch ambte naar niet altijd over rozen gaat. „Er werd soms driftig aan u getrokken", aldus Voge laar. „Maar u bleef uw werk doen met vederlichte tred, sportieve outfit en redelijk op gewekt gelaat". Vergelijking Namens de technische dienst werd het woord gevoerd door directeur P. van Beveren. Hij trok een vergelijking tussen Ringelberg en diens lievelings instrument, het orgel. „De on duidelijkheid begint al direct. Als je probeert te bepalen tot welke groep muziekinstrumen ten een orgel behoort dan ben je op het eerst gezicht geneigd te denken dat het een toetsin strument is. Maar het geluid in een orgel ontstaat doordat de in de orgelpijpenstromende lucht een luchtkolom in tril ling brengt. Daaruit moet je concluderen dat het een blaas instrument is. Jan heeft ook zo iets. Je kunt hem niet eendui dig benoemen. Tbch, of mis schien daardoor, is hij uniek in zijn soort. Een mens als Jan is er maar één". Van Beveren trok de vergelij king door. „Je moet Jan goed kennen om te weten welke re gisters je open moet trekken of juist sluiten om op één spoor met hem te komen. Lukt dat dan is een goede samenwer king verbeterd". Van Beveren roemde verder de creativiteit van Ringelberg. „Als ontwer per is hij zijn roeping misgelo pen", aldus Van Beveren. Hij besloot zijn toespraak met een persoonlijke noot. „Ik zal je blijven herinneren als een persoon, die op een geheel ei gen wijzb invulling hebt gege ven aan het werk dat je moest doen. Ik zal terugdenken aan de humoristische momenten die er veel waren, aan je grote plaatselijke kennis en aan de gastvrijheid die we in De In laag te Scharendijke konden ervaren. Ook zal ik terugden ken aan de momenten dat je mij met 'u' aansprak. Dat was dan een moment om extra op te letten". Namens de familie voerde dochter Jean et het woord. Als grootste voordeel van haar va ders afscheid van de technische dienst noemde zij het feit dat de auto nu weer geheel voor personenvervoer bestemd kan worden. „Want het was net een rijdend kantoor. Ik ben blij dat we in het vervolg in de auto kunnen stappen zonder eerst dossiers op hoeven te ruimen". Namens de personeelsvereni ging werd het woord gevoerd door Simon Flohil. Het laatste woord was aan Rin gelberg zelf. „Bij mijn jubi leum zei ik 'Daar sta ik dan', nu zeg ik 'Daar ga ik dan'. Hij zei geen drama van zijn af scheid te willen maken. „Tfen- slotte heb ik hier zelf voor ge kozen", aldus Ringelberg. „Ik had eigenlijk tot *93 willen blijven omdat de dienst dan 20 jaar zou bestaan. Maar ik heb begrepen dat dat 20-jarig be staan dit jaar al is. Ringelberg omschreef zijn werkgebied als Het recreatiekoninkrijk Mid denschouwen en De Republiek Bruinisse. Ringelberg besloot zijn toespraak met een dank woord aan allen met wie hij sa mengewerkt had. Het afscheid van Ringelberg in het Bruse dorpshuis werd door een fors aantal belangstellenden bijge woond. ZIERIKZEE - 't Is hem nog niet overkomen dat hij als persona non grata van het erf of uit de werk plaats werd gejaagd. Integendeel, in het algemeen heeft milieutechnisch ambtenaar P. de Winter van de gemeente Zierikzee geen klagen over de mede werking van de ondernemers. Ook al kijken die soms zuur als ze omwille van het milieu extra in vesteringen moeten doen. Die leveren meestal pas op lange termijn wat rendement op. Peter de Winter, sinds 1 mei werkzaam als milieutechnisch ambtenaar bij de gemeente Zierikzee heeft daar wel begrip voor. Daarom beperkt hij zich bij zijn bedrijfsbezoeken ook niet tot het opleggen van mi- lieubeschermende maatrege len alleen. „Leg je die op dan moet je ook proberen om sa men oplossingen te vinden en na te gaan wat die het bedrijf gaan kosten. Dat meedenken is één van de belangrijkste za ken" vindt De Winter. Die wijsheid heeft hij zich niet alleen door zijn werkzaamhe den als gemeente-ambtenaar eigen gemaakt. Voordat hij de stap naar Zierikzee maakte was De Winte immers al als milieu-ambtenaar werkzaam bij Rijkswaterstaat. Na een avondstudie milieukunde en - technologie en de nodige ande re milieucursussen werd hij in 1989 benoemd tot opsporings ambtenaar, belast met de con trole op de verontreiniging van het oppervlaktewater. Handenvol werk, De functie van milieutechnisch ambtenaar bij de gemeente Zierikzee bood hem de gele genheid om zich met andere fa cetten van het milieu, zoals de uitvoering van de Hinderwet en de klachtenbehandeling, be zig te houden. Thken die hem handenvol werk bezorgen. Op milieugebied, een onderdeel dat zich pas de laatste jaren heeft ontwikkeld tot een vol waardig onderdeel van het ge meentelijk beleid, is nog veel werk te verrichten. Dat gegeven was voor de ge meente Zierikzee vorig jaar ook reden om hiervoor een spe ciale ambtenaar in dienst te ne men. De enorme rompslomp die uitvoering van de hinder wet met zich meebrengt en die door een ambtenaar naast zijn andere werkzaamheden moest worden gedaan had voor een achterstand gezorgd. Wegwer ken van die achterstand was in verband met het Besluit Uit voering Gemeentelijk Milieu beleid (BUGM) en de daaraan gekoppelde vergoedingen eer ste prioriteit. Eén van de taken van dit besluit is immers het zorgen voor een adequaat ni veau van hinderwetvergunnin gen binnen de gemeente. Hinderwet-plichtig Dat de uitvoering van de Hin derwet veel werk met zich mee brengt weet De Winter maar al te goed. Niet alleen moet hij zorgen dat de achterstand op dit punt wordt weggewerkt, maar ook dat de lopende aan vragen op tijd worden behan deld. En aanvragen voor een nieuwe of een aangepaste hin derwetvergunning zijn er ge- vervolg pagina 2 De dagen vliegen met losse teugel voorbij. Ovidius Vrij koud HET WEER Vannacht veel bewolking en vrijwel overal droog. Minimumtemp. rond het vriespunt in Groningen tot 4 in Zeeland. Overdag enkele opklarin gen en droog. Middagtemp. ±4 graden. Wind tussen noord en oost, zwak tot matig, kracht 3. CURSUS Een subsidie voor de cursus verstandelijk gehandi capten is dringend gewenst. SJOFAR Kinderkoor De Sjofar werd met de opbrengst van hun cassette in 't nieuw gestoken. SINT Jarige Sint krijgt warm onthaal op diverse plekken op Schouwen-Duiveland. VOETBAL WIK wint in strijd om de Nieuwsbode Trofee met monsterscore van Zonnemaire. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's BROUWERSHAVEN - In ver band met het streven van de gemeente Brouwershaven om het aantal culturele activitei ten in Brouwershaven uit te breiden is er zaterdag 12 de cember een concert in het stad huis van Brouwershaven. Dit concert dat om 16.00 uur be gint wordt gegeven door leer lingen van de Zeeuwse Mu ziekschool in Zierikzee. De leerlingen die dit concert verzorgen zijn grotendeels af komstig uit de gemeente Brou wershaven. In hun stadhuis zullen ze muziek spelen van on der andere Mozart, Gervaise, Krieger en Genzmer. De koper- groep bijt zaterdagmiddag de spits af met drie dansen van Cl. Gervaise, gevolgd door drie Hongaarse volksliedjes van E. Crees. Jan de Pagter (althoorn) en Aljo van Luin (waldhoorn) vertolken vervolgens een me nuet van Mozart. Leonie Leij- dekkers en Annette Kik (viool) zullen het stuk Bourréé van J. Krieger ten gehore brengen, terwijl Marcus van Houdt en Laurens Troost (accordeon) ge kozen hebben voor drie werken (Valse de Concert, Blumen Girl Blues) van J. Draeger, R. Bui en A. Willscher. Van H. Gen- scher spelen Sandra Loos en Ella van Sas (dwarsfluit) ten slotte de Sonate in fis kleine terts. De organisatie van dit concert is handen van me vrouw E. Jense, directeur van de Muziekschool in Zierikzee en R. W. Schiettekatte, hoofd algemene zaken van de ge meente Brouwershaven. DORDRECHT - Met de aan houding van 21 verdachten heeft de politie in Dordrecht voorlopig 140 misdrijven opge lost, waaronder dertien snel- kraken. Van de 21 man zitten er nog twaalf vast. De verdach ten, voornamelijk afkomstig uit Dordrecht. ZIERIKZEE - Op de kruising Zuidweg/ Stapelsweg Kruis weg in Zonnemaire heeft zich zondag omstreeks 11.30 uur een aanrijding voorgedaan. Eén van de betrokkenen, D. uit Brouwershaven liep daarbij een hersenschudding op. De aanrijding ontstond toen G. uit de gemeente Duiveland vanaf de Stapelsweg de Kruis weg wilde oprijden. Daarbij zou hij geen voorrang hebben verleend aan D. die richting Zonnemaire reed. Het gevolg was dat G. op de zijkant van de auto van D. reed. De schade die hierdoor ontstond was aan zienlijk en D. moest ter obser vatie naar het ziekenhuis. BRUINISSE - Tussen woens dag en donderdag is ingebro ken in een kantoor in Bruinis se. Hierbij werd een bedrag van 1680,- weggenomen. Vrij dag werd deze inbraak door mevrouw B. bij de politie ge meld. i- Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een. kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. 45,— jaarabonnement f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169, en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcodeplaats; telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: IZ Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CD Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1