Bruse Boys boekt zwaarbevochten overwinning in vierpunten-duel Zierikzee maakt het zichzelf moeilijk Renesse blijft kanshebber voor promotie naar eerste klasse SKNWK verzuimt de kansen af te maken Leo Burgers matchivinnaar Na winst op Terhole in harde wedstrijd i t 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Keeper Jacob Muller (Bruse Boysredt stijlvol bij een hoge voorzet van WHS. (Foto: Joop van Houdt). BRTJINISSE - Bruse Boys heeft afgelopen zaterdag een prima resultaat geboekt. In een rechtstreeks duel werd WHS, evenals Bruse Boys met 9 punten uit 11 wedstrijden op de ranglijst, met een 1-0 neder laag naar Sint Annaland teruggestuurd en vervol gens zagen de Bruenaren AZVV en Terneuzense Boys wederom een of meer punten laten liggen. De wijze waarop de overwinning tot stand kwam was echter niet overtuigend want in een wedstrijd waar beide ploegen het voornamelijk van de inzet moes ten hebben won de meest gelukkige. Ondanks uilwinst bij METO HOOGERHEIDE - Over de teamprestatie op zich was trainer Kees Hagesteijn wel tevreden. Enig kri tiekpunt richting zijn selectie was dat Zierikzee de wedstrijd tegen METO uit Hoogerheide niet eerder had beslist. De kansen werden niet- afgemaakt en daardoor bleef het tot het einde spannend. „We heb ben het onszelf weer moeilijk gemaakt", was de kri tische noot. Desondanks wist Zierikzee met 1-2 te winnen en blijft de ploeg meedoen voor het kam pioenschap in de vierde klasse. Bruse Boys speelde zonder spits Jacob van de Berge, vori ge week geblesseerd geraakt in de wedstrijd tegen NOAD'67. WHS. daarentegen moest zon der Rien den Engelsman, Rien Fase en Theo van't Hof aan de match beginnen. De wedstrijd kende een rustig De eerste gele kaart viel in de 35e minuut. Remco Canters werd bestraft voor een zware overtreding. Ook Clement begin. WHS bleek wat feller dan Bruse Boys maar het duur de maar liefst 14 minuten voor dat het eerste schot tussen de palen viel. Het was WHS- speler Danny Vroegop die Ja cob Muller tevergeefs op de proef stelde. Hierna was het de beurt aan Bruse Boys. Leo Bur gers speelde Harold van de Rijnberg liet zich niet onbe tuigd en vloog er een aantal malen onbesuisd in. Na een1 goede redding van kee per Hendriks op een kopbal die hij net over de lat wist te tikken, werd met 1-0 de rust in gegaan. Na kansen van Leon Bakker en Mischa van der Hoek was het laatstgenoemde die de 2-0 op het bord wist te brengen. Na acht minuten wist hij een voor zet van Remco Canters met links binnen te tikken. In de 11e minuut moest keeper Hen driks ingrijpen op een man die alleen op hem af kwam. Hij bleef goed naar de bal kijken en bracht zittend redding. Even later gaf hij nog een staaltje mooi voetbal weg. Een voorzet kwam via het been van een verdediger in zijn richting. Aangezien hij de bal niet in zijn handen mocht pakken, hield hij deze in een overvol strafschopgebied twee keer met het hoofd hoog om de bal vervolgens laconiek op te rui men. Na een half uur kon hij toch vissen. Een bal die achter de verdediging viel werd opge pakt door de linksbuiten van Tferhole die hem bekeken langs Hendriks schoof: 2-1. Renesse liet steeds meer gaten op het middenveld vallen waardoor er ruimte ontstond voor Tbrhole, Tussen de spelers zelf ging het er inmiddels steeds onvriende lijker aan toe. In de 33e minuut kreeg Richard Arnet geel waar rood op zijn plaats was ge weest. Na een opstootje maak te hij een slaande beweging naar een tegenstander. Nadat hij was neergelegd zag ook Mi scha van der Hoek enkele ogen blikken later geel wegens com mentaar op de leiding, die de wedstrijd overigens niet goed in de hand had. De beste kans was vlak voor het einde nog voor Renesse. Laatste man Ro- Berge aan maar diens voorzet werd door Robin Ruitenbeek niet goed verwerkt. Bruse Boys bleek aanvallend weinig in het vermogen te heb ben zonder Jacob van de Berge, al moet gezegd worden dat Jo han Benard en Leo Burgers de longen uit hun lijf liepen om de Bruse topscorer te doen verge ten. Na zo'n half uur kreeg Bruse Boys een vrije trap na een over treding op Tbnny van de Berge. Leo Burgers trapte de bal maar een half metertje naast de goal. Aan de andere kant stelde we derom Danny Vroegop de Bru se keeper op de proef maar Ja cob Muller wist van geen wij ken. Vier minuten later werd Jan Stouten bij het uitverdedigen op eigen helft onderuitgehaald en Bruse Boys kreeg een vrije trap. Martin Verspoor trapte de bal richting strafschopgebied waar de gehele WHS-defensie bleef staan. Het was Leo Bur gers die attent reageerde en koppend keeper Kees Goedege- bure kon verslaan. WHS kreeg voor rust via Johan Sturris en wederom Danny Vroegop nog de kans om gelijk te maken maar de juiste afron ding ontbrak en zo gingen de Sint Annalanders met een 1-0 achterstand naar de kleedka mer. De eerste helft werd over het algemeen gekenmerkt door rommelig spel van beide kan ten maar daar tegenover speel den beide ploegen met een gi gantische inzet. WHS was het meest gevaarlijk maar Bruse Boys wist uit een dood spelmo ment op voorsprong te komen. Na rust was het alle hens aan dek aan Bruse Boys' kant. Bij na de gehele tweede helft was de druk op de Bruse goal zo groot dat iedereen alleen nog maar wachtte op het moment dat de goal voor WHS zou val len. Het begon toen na zo'n 8 minuten Danny Vroegop, ver uit de gevaarlijkste WHS-er, naast schoot. Bruse Boys kon alleen via counters gevaarlijk worden en het was Leo Burgers, die op aangeven van Harold van de Berge, net naast kopte. Vervol gens werd een schot van Johan Benard gestopt. Geluk Bruse Boys werd door WHS steeds meer op eigen helft te ruggedrongen. Na zo'n 25 mi nuten kon uit een corner, door- gekopt door Willem-Jan Voogd van der Straaten, de bal bij de tweede paal niet binnenge werkt worden. Even later liet Jacob Muller de bal uit een cor ner los, maar Muller herstelde op tijd en vervolgens ontbrak het de bezoekers aan geluk toen de bal boven de Bruse kee per op de lat belandde. De druk van WHS bleef aan houden maar mede door de hard werkende Johnny van Dijke, Wilco Hanzen en laatste man Bert van de Berge bleef Bruse Boys overeind. Ook toen tien minuten voor tijd Arie Su- arez Johan Sturris bediende. Sturris schoof de bal naast. Even later was het Jacob Mul ler die een punt voor zijn ploeg redde toen een harde kopbal van dichtbij door Johan Stur ris door Muller gestopt werd. Bruse Boys had de laatste vijf minuten de wedstrijd defini tief kunnen beslissen, maar de ploeg ging te onzorgvuldig met de kansen om die ze kregen door de ruimte, gelaten door WHS. Het bleef 1-0 in Bru's voordeel, een resultaat waar mee heel Bruinisse tevreden was. Cees vaii Dijk: „Dit was nuttig en nodig, al had WHS wel een puntje verdiend. De in zet was vandaag 100%". Matchwinnaar Leo Burgers: „Het is altijd leuk om te scoren maar als je door dat doelpunt wint is het nog leuker. Dit is goed voor de ploeg. We hebben hard gewerkt en gevochten. Het is leuk dat naast Jacob ook andere spelers kunnen scoren. Johan (Benard, red.) en ik heb ben het vandaag erg moeilijk gehad." Bruse Boys - WHS 1-0 (1-0). 34e Leo Burgers 1-0. Scheidsrech ter: W. B. A. Roegiest uit Sas van Gent. Toeschouwers: 175. ter werd Eric Dijst in de zestien-meter aangespeeld door Lucien Vroegh. Dijst haal de verwoestend uit en bracht de stand op 0-5. Door te nonchalant spel door de Dreischor-defensie wist de thuisploeg even later de eer te redden, maar de mannen van Tbon Tettero gingen nog even door. Zeven minuten voor tijd scoorde Norman Dijst op aan geven van Luck Heijboer 1-6 en een minuut later bepaalde de zelfde Norman Dijst met zijn derde doelpunt de eindstand op 1-7 in het voordeel van Drei- schor. Zonnemaire - Zierikzee V 9-0 (2-0). De ploeg van Wim Kommer kreeg zondag wel zo'n twintig kansen in de wedstrijd tegen het vijfde team van Ziërikzee, waarvan er negen benut wer den. Op zich, met een op de twee doeltreffend afgerond, een goed gemiddelde. Het was eenrichtingsverkeer naar de Zierikzeese goal. Voor rust wist Marcel Przygoda de score te openen en werd het 2-0 toen Edwin de Vlieger uit een cor ner Marcel de Vlieger bediende die vervolgens geen fout maak te. Na rust ging Zonnemaire stevig door en kon Marco Thnis na goed doorgaan 3-0 scoren. Oefenmeester Kees Hagesteijn kon voor de wedstrijd tegen METO weer beschikken over middenvelder en routinier Wim O verweel, die vorige week wegens een blessure niet had meegedaan tegen ODIO. Als vervanger voor Mark van Dijke had hij Massop opge steld. Voorstopper Marco Sa- man was om disciplinaire rede nen buiten de ploeg gehouden, hij meldde zich een kwartier te laat bij het team. Qua veldspel was Zierikzee ze ker de betere ploeg. METO trachtte het klasseverschil te compenseren door een brok agressiviteit. Agressiviteit die Zierikzee te veel miste. In de 33e minuut was het toch de bank van Zierikzee die voor het eerst kon opveren. Marco van Oeveren gaf een steekpass door het midden die door de verdediging van METO ver keerd werd beoordeeld. Spits Danny Magito was er als de kippen bij om de 0-1 aan te te kenen. Na in dé eerste helft niet in de problemen te zijn ge weest bleef Zierikzee ook in de tweede helft de dominerende ploeg. Toch wist zij evenals haar opponent weinig doelrij- pe kansen af te dwingen. Tien minuten voor tijd was het dan toch raak. Eric Berrevoets, in gevallen voor Serge Berre voets, die geen moment in de wedstrijd zat, gaf de bal vanaf de linkerflank voor. Wim Over- weel kopte tegen de keeper en Peter van Beveren wist de vrij- Nog steeds zonder de langdurig geblesseerde Chris Outheus- den, hij kampt met gekwetste knie- en enkelbanden en zal voor de winterstop zeker niet meer in actie komen, reisde het eerste team van SKNWK af naar Middelburg voor de wed strijd tegen Dauwendaele Aangezien Dauwendaele een paar plaatsen lager op de rang lijst vertoeft, was trainer Kees Kommer in ieder geval uitge gaan van het behalen van één punt. In de eerste helft zag het er ook naar uit dat dat zou gaan luk ken. Beide ploegen waren goed tegen elkaar opgewassen. Het Thnis maakte even later 4-0 voor de thuisploeg. Een kwar tier na rust werd het 5-0 door Edwin de Vlieger. Marco Thnis scoorde na een voorzet van Marcel de Vlieger 6-0. Een paar minuten later wist Edwin de Vlieger namens Zonnemaire voor de zevenklap per te zorgen. Marcel de Vlie ger scoorde weer een tijdje la ter zijn tweede en Zonnemai- re's achtste doelpunt. De eind stand van 9-0 werd bepaald toen Marcel de Vlieger uit een corner van Edwin de Vlieger achter de ongelukkige Zierik zeese doelman wist te koppen. Volgende week zaterdag speelt Zonnemaire in het kader van de Trofee Zierikzeesche Nieuwsbode om 14.30 uur thuis in Zonnemaire tegen KNVB- vierdeklasser WIK. SPIJKENISSE Super- lichtgewicht Guno Pocorni zal zijn lidmaatschap van de Judo- bond Nederland met onmiddel lijke ingang opzeggen. De 24- jarige judoka, deelnemer aan de Spelen van Seoul in 1988, vindt dat de bond en de techni sche leiding hun beleid jegens hem sterk hebben laten beïn vloeden door revanchistische en discriminerende gevoelens. liggende bal in te tikken: 0-2 en de wedstrijd leek beslist. Toch was het METO dat niet opgaf en gevaarlijk terugkwam. In de 41e minuut scoorden zij uit een corner 1-2. Met nog zo'n drie minuten op de klok leek het tegendoelpunt niet meer voor problemen te zorgen. Tbch kreeg trainer Hagesteijn het nog even benauwd toen bleek dat de scheidsrechter maar liefst een kwartier langer door liet spelen. De extra speeltijd werd mede gegeven door een overtreding op Van Beveren. Met gestrekt been haalde een verdediger van ME TO door op het scheenbeen van de rechterspits. Dat scheenbe schermers geen onnodige luxe zijn bleek al snel. De klap was zo hard aangekomen dat de scheenbeschermers waren ge scheurd en Van Beveren moest het veld af worden gedragen. Met tien man, eerder had Mar co Saman Wim Overweel ver vangen, wist Zierikzee toch de voorsprong vast te houden. Door de winst lijkt het kam pioenschap nu te gaan tussen drie ploegen. Unitas, Beek Vooruit en Zierikzee hebben een gat geslagen richting de achtervolgers. Volgende week is Zierikzee vrij en het week end daarop wacht de thuiswed strijd tegen De Schutters. Met een goed resultaat tegen deze ploeg kan Zierikzee dus tevre den met twintig punten de schoenen in het vet zetten voor de winterstop. spel speelde zich vooral op het middenveld af en van weers kanten werden enkele kleine kansen gemist. Aan Nieuwer- kerkse zijde waren het Jacky de Bruine en Michel Flikweert die het dichtst bij een doelpunt waren. De goalie van Dauwen daele wist deze mogelijkheden echter te verijdelen. Met 0-0 werd derhalve de kleedkamer opgezocht, In de 12e minuut na rust was het dan toch Dauwen daele dat de score openbrak. Laatste man Erwin Theunisse probeerde met een pass rich ting middenveld uit te verdedi gen. Een aanvaller van Dau wendaele wist de bal te onder scheppen en de weg naar de goal van Leon Quik lag open, 1- 0. In de 20e minuut brak de lin kerspits van de thuisploeg uit. Hij wist de zestien meter in te gaan waar voorstopper Arno van de Cingel met een correcte sliding ingreep. De bal rolde over de achterlijn en waar ie dereen dacht aan een corner be sloot de man in het zwart de bal op de stip te leggen. Na vo rige week tegen SSV'65 de tweede onterechte penalty in twee weken die SKNWK tegen kreeg. „Zo is voetbal", luidde de conclusie van trainer Kees Kommer na afloop. „De eerste zes competitieduels zit alles mee en pakken we twaalf pun ten, nu zitten we in een periode dat de pech ons achterhaalt". Door Erwin Theunisse door te schuiven naar het middenveld en achterin één op één te spelen slaagde SKNWK erin de druk op het doel van de tegenstan der te vergroten. Dit resulteer de in de 80e minuut in een doel punt van Ronny de Bruine na een een-twee combinatie met Frans Kommer. Helaas spron gen in de resterende tijd Jacky de Bruine, Michel Flikweert en Peter van de Cingel slordig met de kansen om en bleef het 2-1. „Gezien de kansen aan het ein de van de wedstrijd mogen we het verlies niet op de onterech te penalty schuiven. Maar ie dereen heeft er voor geknokt en is er voor de volle 100 pro cent mee bezig, dus wg blijven optimistisch", besloot Kom mer. RENESSE - Zwoegen, bikkelen en knokken voor iedere meter. Werklust mag het eerste elftal van Renesse, het team van trainer Ed van Lent, niet worden ont zegd. Ook tegen Terhole werd er afgelopen zondag weer flink gestreden. Met uit eindelijk een goed resultaat. Door de 2-1 overwinning blijft Renesse nog wel'de- gelijk kanshebber voor promotie naar de eerste klasse. De aftrap van de wedstrijd werd verzorgd door El-pupil Remco Wandel. Vorige week had in het kader van pupil van de week Sebastiaan Everaers de aftrap verzorgd. „Op deze wijze proberen we de jeugd wat meer bij de club te betrek ken" gaf trainer Ed van Lent uitleg. klap in het gezicht werd zijn deel. Door ingrijpen van enke le verstandige spelers keerde de rust snel terug. Luctor'88/4 - Dreischor 1-7 (0-2) Dreischor kende gisteren een makkelijke wedstrijd tegen de nummer laatst van de derde klasse, het vierde elftal van Luctor'88. Toch wist de koplo per pas in 38e minuut de score open te breken. Nadat Drei schor al een aantal kansen had gehad was het Norman Dijst die de diepte werd ingestuurd en met een afstandsschot kon Aanpassingen De oefenmeester had zijn team op wat plekken moeten aan passen. Rechtsback André Kooman had vorige week een kijkoperatie ondergaan aan zijn meniscus, linksback Bert van Keulen was ziek en keeper Maurice Simmerok had last van een blessure aan de vinger kootjes. Daarnaast zat Peter Bouterse zijn laatste wedstrijd uit van een schorsing van vijf duels. Terhole begon behou dend aan de wedstrijd tegen Renesse. Omdat zij slechts met twee spitsen opereerden lagen de vleugels vrij. Tbch bleven de kansen uit. Na 18 minuten was het toch raak. Via een soepele aanval over rechts kwam de bal bij uitblinker Mischa van der Hoek. Zijn voorzet werd terug- gekopt door Peter Moerland waarna Leon Bakker inkopte: 1-0. Daarna volgde een fase waarin Tbrhole het heft in han den nam. Dit resulteerde in een kans, een schot dat net naast de kruising van het doel van invaller-keeper Ad Hendriks verdween. Met name door spel verdeler Van der Hoek, sterk in de lucht, technisch en een goed spelinzicht, wist Renesse weer wat meer grip op de wedstrijd te krijgen. De wedstrijd werd op dat moment wat grimmiger. bert Canters, die hard en ge concentreerd verdedigde, ruim de achterin op. Zijn pass werd door Leon Bakker doorgekopt op Mischa van der Hoek die zijn schot met links op de bal zag belanden. De rebound werd door Bakker naast geschoten. Dezelfde Bak ker kon in de laatste minuut al leen op de keeper afgaan maar zag zijn schot gekeerd. Terwijl de spelers in de wedstrijd al hadden laten zien niet eikaars beste kameraden te zijn, kwa men zij elkaar bij de kleedka mer nog een keer tegen. Na wat duw- en trekwerk besloot een toeschouwer zich er ook nog eens mee te bemoeien. Een scuieii. Jtiven latei Kiceg uiei- schor een penalty. Lucien Vroegh's inzet werd gestopt maar Norman Dijst pikte de bal op, bediende Luck Heijboer en Heijboer scoorde met een halve omhaal 0-2. Dè tweede helft kende een stormachtig begin van Dreischor's zijde. Binnen vijf minuten was de score naar 0-5 opgehoogd. Eerst was het Luck Heijboer die na een combinatie tussen Jan Witte en Norman Dijst na 50 seconden wist te scoren. Ver volgens kreeg Jan Witte na een corner van Richard Drubbel de bal eerst nog niet in de goal maar op aangeven van Lucien Vroegh wist Witte in tweede in stantie wel te scoren. Even la- Spits Leon Bakker van Renesse kopt fraai de 1-0 binnen. (Foto: Joop van Houdt). Nipt verlies tegen Dauwendaele MIDDELBURG - Op een slecht bespeelbare grasmat in Middelburg moest SKNWK afgelopen weekeinde de punten laten aan tegenstander Dauwendaele. Een onterecht gegeven penalty in de tweede helft werd de Nieuwerkerkers fataal. Toch kreeg de ploeg bij een 2-1 achterstand nog voldoende uitgespeelde kan sen om een gelijkspel af te dwingen. Waar in het be gin van het seizoen nog gemakkelijk werd gescoord, werden de kansen nu niet afgemaakt en werd de wedstrijd tegen de gelijkwaardige opponent verlo ren.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 8