'Wanneer je de krant goed las was het niet moeilijk' Operette- en musicalmelodieën bij uitvoering Nu met Hope HET HUIS MET GOUDEN MUREN dit biedt de beeldbuis streeknieuws Ongeveer driehonderd belangstellenden in De Schutse Expositie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 1 december NEDERLAND 1 15.53 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Journaal 16.09 uur AVRO Service Salon, gevarieerd middagmagazine. 17.08 uur Wijnwereld, voorlich tingsprogramma. 17.17 uur Land in zicht, toe ristische zoektocht naar ons verleden. 17.45 uur Boggle, woordspel. 18.15 uur Sesamstraat 18.30 uur Jeugdjournaal 18.40 uur Het klokhuis 19.00 uur Vinger aan de pols, medisch magazine. 19.29 uur Growing pains, come dyserie. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Plantage Allee, Ne derlandse serie. Afl. 10. 21.18 uur Televizier, actualitei tenrubriek. 21.56 uur Birds of a feather, Engelse comedyserie. 22.30 uur Rondom Tien, thema tisch praatprogramma. 23.13 uur Cheers, Amerikaanse comedyserie. 23.39 uur Wijnwereld, cursus, afl. 1. 00.04 uur Journaal NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Journaal 16.05 uur Samson, Belgisch kinderprogramma. 16.45 uur Zorro, jeugdserie. 17.10 uur Countdown, muziek programma. 17.45 uur Rinkeldekinkel, tele visieshow. 18.00 uur Journaal 18.20 uur Nederland dieren land, dierenmagazine. 18.50 uur Blinde hartstocht, soapserie. 19.20 uur Veronica reisgids, reismagazine. 19.50 uur Married with child ren, comedyserie. 20.20 uur AU you need is love, datingprogramma. 21.30 uur In de Vlaamse pot, comedy. 22.00 uur Nieuwslijn, actuali- teitnrubriek. 22.35 uur Berg, talkshow. 23.25 uur Ziekteverzuim, les 3. 23.55 uur Omgaan met stress, voorlichtingsprogramma. 00.00 uur Journaal NEDERLAND 3 08.53 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 uur Warreltaai, afl. 3. 10.30 uur Nederland 1948-1973, afl. 3. 11.00 uur Nieuws uit de natuur, afl. 11. 14.00 uur Skoalle TV 17.30 uur Waar hoor ik thuis, 3- delige serie over allochtone jongeren. 18.00 uur Journaal 18.20 uur Binnenland, weke lijks actueel magazine. 18.55 uur Lingo, woordspel. 19.25 uur Van gewest tot ge west, regionaal magazine. 20.00 uur De connaisseur, cul tuurquiz. 20.33 uur Heer van de vliegen- troon, Russisch filmsprookje. 21.26 uur Suite 215, serie. 22.00 uur Journaal 22.15 uur Studio sport journaal 22.30 uur Nova, actualiteiten programma. 23.00 uur Den Haag vandaag 23.20 uur Nieuws voor doven en slechthorenden RTL 4 07.00 uur RTL 4 Nieuws 07.05 uur Cartoon 07.30 uur RTL 4 Nieuws 07.35 uur Cartoon 08.00 uur RTL 4 Nieuws 08.05 uur The Bold the Beau tiful, Amerikaanse serie. Herh. 08.30 uur RTL 4 Nieuws 08.35 uur Santa Barbera, serie. 09.00 uur RTL 4 Nieuws 09.10 uur Rad van fortuin 09.35 uur Goede tijden slechte BROUWERSHAVEN Uitslag play-backavond Zaterdag werd ter gelegenheid van het bezoek van Sinterklaas aan Brouwershaven een play- backavond gehouden in het Tbnnenmagazijn. In de jongste groep won het duo Anne Bak- ker/Masha de Romph met hun vertolking van Eternal Flame van the Bang es. Tweede werd Richard Sevestre met Jam van Michael Jackson. Derde Christian van de Werf, Dennis Koot en Leander Berrevoets die de minimannetjes uitbeeld den met hun lied Bridge over the river Kwai. In de groep oudere deelnemers won Lydif» tijden. Nederlandse dramase rie. 10.05 uur As the world turns. Amerikaanse serie. 10.50 uur Gezondheid, magazi ne over uiteenlopende onder werpen die met gezondheid te maken hebben. 11.15 uur Geld wijzer, afleve ring van een reeks informatie ve programma's over geld en geldzaken. 11.30 uur RTL radio en text 12.10 uur Beverly Hills 90210, herh. 12.55 uur Je eigen huis, doe- het-zelf programma. 13.25 uur Lief en leed, afleve ring van dit praatprogramma waarin geprobeerd wordt de relatieproblemen van paren op te lossen. 14.20 uur Carol company, co medyserie. 14.45 uur The Oprah Winfrey show, Amerikaanse talkshow. 15.30 uur Santa Barbera, serie. 16.00 uur Telekids, kinderpro gramma. 16.30 uur Prijzenslag. Spelpro- gramma. 17.00 uur 5 uur show, geva rieerd magazine. 18.00 uur RTL 4 zes uur nieuws 18.20 uur The bold the beau tiful, Amerikaanse serie. 18.50 uur RTL 4 minispel; Ge barentaal. Spelprogramma. 19.00 uur Rad van fortuin, spel programma. 19.30 uur RTL 4 avondnieuws 19.50 uur RTL 4 weer 20.00 uur Goede tijden slechte tijden. Nederlandse dramase rie. 20.30 uur Hitbingo, showpro gramma waarin met kandida ten en de mensen thuis het we reldberoemde spel bingo wordt gespeeld. 22.00 uur Ursul de Geer, talk show. 23.00 uur Favourite son, Deel een van deze Amerikaanse mi niserie in zes delen. 23.05 uur RTL 4 laatste nieuws. 00.05 uur Studs, Amerikaanse dating-show. 00.30 uur The Oprah Winfrey show. Amerikaanse talkshow. 01.15 uur Disappearance of flight 412, Amerikaanse speel film. 02.30 uur Nachtprogramma. BRT 1 14.30 uur Schooltelevisie 15.30 uur Quatermass II, En gelse science-fictionfilm. 17.00 uur Diamond awards. 17.15 uur Duupje, animatiese rie. 17.20 uur Vuurtoren, geva rieerd kindermagazine. 17.45 uur Dag Sinterklaas, afl. 6. 17.55 uur Tik tak, afl. 335. 18.00 uur Journaal 18.10 uur Mooi en meedogen loos, serie. 18.35 uur Top score, spelpro gramma. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Lotto-winnaars, me dedelingen en programma- overzicht. 19.30 uur Journaal en Sport. 20.00 uur De drie wijzen, quiz. 20.35 uur Zeker weten? Recht streeks praatprogramma. 22.00 uur N.V. de Wereld, repor tage magazine. 22.30 uur Vandaag en Sport 22.55 uur Programma van de Christen-Democratische Om roep. 23.35 uur Coda. BRT 2 18.50 uur Journaal. 19.00 uur Schooltelevisie. 19.30 uur Het capitool, Ameri kaanse soapserie. 19.53 uur Dag Sinterklaas, afl. 6. 20.00 uur Cordon Bleu, culinai re serie. 20.30 uur Kijk uit? 20.35 uur National Geogra phic, Amerikaanse documen taireserie. 21.30 uur Journaal en sport. 22.00 uur The big steal, Austra lische speelfilm. Schenker met haar vertolking Super Woman van Karyn White. Tweede werd Rowena Schenker met I'll be there van Mariah Carey. Derde werden Cyrille Pennavaire, Jelle Hack en Onno de Vries die Lithium van Nirvanna vertolkten. Oliebollenactie ASV De oliebollenactie die leden van de ASV Brouwershaven vrijdag hielden heeft 2750 gul den opgebracht. Het evene ment werd georganiseerd om geld bijeen te brengen voor de inrichting van het nieuwe jeugdhonk/bestuurskamer die momenteel wordt gebouwd aan de ASV kantine op het sportpark Onder de Molen te Brouwershaven. Aan de actie werkten ongeveer 35 vrijwilli gers van de sportvereniging mee. Zij bakten 4800 oliebollen die door jeugdleden van ASV huis-aan-huis werden ver kocht. Nu met Hope presenteerde een attractief, gevarieerd program ma met vele meeslepende licht- klassieke nummers. Geva rieerd ook omdat er zowel solo als duozang in voorkwam, zo wel dubbelkwartet als een zangnummer waarbij alleen de echtparen uit het koor voor het voetlicht traden. Uiteraard presenteerden ook de beide aparte zanggroepen binnen Nu met Hope, de Westhoekzangers en The New Hope Quartet zich. D. Vos zong solo de aria van Pa- pageno uit Die Zauberflöte van Mozart en B. Klapwijk en J. Hogest voerden als duo les pé- cheurs de perles uit de Parel vissers van Bizet op. De West hoekzangers zongen het jagers koor uit der Freischutz. Zij werden daarbij begeleid door Luctor et Emergo en de vaste pianist van het koor W. Boer. Ook hij leverde een belangrijk aandeel aan de avond. Het gemengd koor Nu met Hope presenteerde tijdens haar jaaruitvoering operette-, opera- en musicalliederen. (Foto: Marijke Fol- kertsma). >- BURGH-HAAMSTEDE - Er werd door het publiek meegeneuried, raeegetikt en meegedeind, vrijdagavond tijdens de jaaruitvoering van de zangvereniging Nu met Hope. Het programma gaf daar ook alle aanleiding toe. De zangvereniging koos dit jaar voor een repertoire van goed in het gehoor liggende opera-, ope rette- en musicalliederen. Een aantal daarvan werd gepresenteerd samen met het muziekgezelschap Luctor et Emergo uit Renesse onder leiding van de heer H. J. Blom. De zaal in dorpshuis De Schut se zat vrijdagavond bijna vol. Dat hield in dat er ruim drie honderd belangstellenden naar de jaarlijkse presentatie van de zangvereniging gingen. Een hoeveelheid die symbolisch is voor de belangstelling die be staat om bij Nu met Hope te zingen. Het zangkoor telt momenteel 65 leden waarvan 24 mannen. Zij vormen samen het gemengd koor. Maar de heren uit het koor treden ook op ais de West hoekzangers en vier dames vormen de barbershopgroep The New Hope Quartet. Al die zanggroepen van Nu met Hope staan onder leiding van diri- gente E. Vos-Simons. Sinds het opheffen van (je le denstop in 1991 heeft het koor zeven nieuwe leden gekregen. Zij werden geselecteerd via een oriënterend gesprek en een stemtest. Dat gebeurt volgens voorzitster M. Fait omdat Nu met Hope welisWaar een gezel ligheidskoor is, maar men toch streeft naar een goed kwali teitsniveau. Of iemand wordt toegelaten als lid hangt ook af van de aan vulling voor bepaalde stern- partijen die men nodig heeft. Nu met Hope oefent elke don derdagavond in De Schutse. ,,Dat gaat heerlijk, het is een hele leuke groep,", aldus me- The New Hope Quartet was te horen met enkele songs uit de musical Porgy and Bess van Gershwin. En Luctor et Emer go speelde muziek uit de rocko pera Jesus Christ Superstar en de musical Hair. Een dubbel kwartet zong het Wolgalied uit der Zarewitsch. De echtparen die lid zijn van de zangvereni ging leefden zich uit in het lied Niemand liebt dich so wie Ich uit Paganini van Léhar. Het programma werd besloten met een aantal nummers uit de mu sical Fiddler on the roof uitge voerd door het muziekgezel schap en het gemengd koor met solozang door D. D.ool. Het publiek reageerde enthou siast op het programma. Op 18 december presenteert het zang koor een Kerstsing en volgend jaar gaat men zich toeleggen op Nederlandse liederen. Die keu ze is volgens voorzitster Fait gemaakt ten behoeve van de le den binnen de groep die toch wat moeite hebben met lied teksten in buitenlandse talen. In mei 1993 neemt Nu met Ho pe weer deel aan het Zeeuws Zangersmanifest dat dan wordt gehouden in Yerseke. Daarna reikte Sinterklaas de prijzen uit. Zeven winnaars kregen praktische cadeaus ter waarde van vijftig gulden. De derde prijswinnaar, de heer E. Hanenberg uit Zierikzee kreeg cadeaus ter waarde van 175 gul den en de tweede prijswinnaar vrouw Fait. Het resultaat van al dat oefenen werd vrijdag duidelijk. De avond werd geopend met de triomfmars en gloria all 'Egit- to uit de opera Aïda van Verdi. Dit imposante stuk presenteer de men samen met het gast- muziekgezelschap Luctor et Emergo, bvenals het Slaven koor uit de opera Nabucco van Verdi. Uit de opera I. Lombari, eveneens van Verdi, zong het gemengd koor o signore dal tet- to natio. ZIERIKZEE - „Ik had er helemaal niet op gerekend dat ik zou winnen. Ik had het ook niet in de krant gelezen want die krijgen we een dag later omdat we postabonnee zijn. Het was een hele verrassing toen ik werd opgebeld". De 58-jarige mevrouw M. Op 't Hof-Krabbe uit Nieuwerkerk won de hoofdprijs van de Sinterklaaspuzzel die in de Zierikzeesche Nieuwsbode werd afgedrukt. Afgelopen zaterdag kreeg zij haar prijs, praktische cadeaus ter waarde van vierhonderd gulden, uit handen van Sinter klaas zelf. De Goedheiligman had daarbij zoveel haast om naar de kantine van drukkerij Lakenman Ochtman te ko men dat hij het pak met de hoofdprijs uit zijn handen liet vallen. Het alarmerende geluid van scherven, dat daar\iit op klonk, joeg verkoopleider van de Zierikzeesche Nieuwsbode T. Oirbans en de negen andere prijswinnaars de schrik op het lijf. Maar Zwarte Piet, die een zekere onhandigheid van zijn hoogbejaarde baas blijkbaar gewend was, had bijna even snel een nieuw pak bij de hand als het andere gevallen was. (Het leek wel doorgestoken kaart, red.) De Sinterklaaspuzzel waarbij lezers vragen konden beant woorden over artikelen in de Zierikzeesche Nieuwsbode le verde bijna zevenhonderd in zendingen op. Veel meer dan de redactie had verwacht. De meeste inzenders bleken daar geen moeite mee te hebben ge had. De meeste foute antwoor den hadden betrekking op de gevraagde omschrijving van een slufter.' Resultaat Nadat de prijswinnaars met hun kinderen en familie bij La kenman Ochtman werden ontvangen met koffie en Sin terklaaslekkernijen als ban- ketstaaf en speculaas, werden zij door verkoopleider T. Oir bans op de hoogte gesteld van het resultaat van de puzzel. Door CATALIJN CLAES/EWOUT SPEELMAN 26 'Als je werk in de tuin hebt of in de kas, kun je daar 'wel blijven'. 'Goed mevrouw'. 'Het commanderen gaat me al aardig af', denkt Rieneke, 'maar ik zal toch nooit die afstand kunnen bewaren tus sen de ondergeschikten en mij die hier nodig schijnt te zijn. Zo iets is ingebo ren. Dat werkt door van vader op zoon, van moeder op dochter'. Ze wil trou wens niet worden als z'n tante Melanie. Die loopt toch eigenlijk vijftig jaar achter. Die denkt dat ze nog in de tijd leeft dat de dienstboden katoen droe gen en de muts, het 'slavenkroontje', zoals haar vader het wel eens spottend noemde. Vader mag wezen wie hij wil, ondanks zijn geld is hij gebleven wie hij was: ruw maar hartelijk met een goed woord voor ieder, ook voor hem of haar die minder geld heeft. Moeder maakt zich bespottelijk door zich de gelijke te wanen van de dames van haar clubje, die haar achter haar rug uitlachen. Ze staat op, gaat naar de keuken, trekt haar huishoudschort aan en bindt een doek om haar blonde haren. Dan gaat ze aan het werk, systematisch en han dig zoals ze dat heeft geleerd. Alles wat ze eigenlijk nodig heeft vindt ze niet, geen meubelwas bijvoorbeeld, en de stelen en het zware buffet schreeuwen gewoon om wat glans. 'Ik zal het van middag in het dorp wel even gaan ha len', denkt ze. Het komt niet in haar op de bestelling telefonisch te doen; voor één bus was of politoer laat ze de krui denier geen drie kilometer fietsen. Ze wil er trouwens wel eens uit ook, door het bos naar het dorp is een heerlijke wandeling. Aan het ontbijt van tante Melanie denkt ze niet eerder dan wanneer om even over half elf dringend en herhaal delijk wordt gebeld vanuit haar ka mer. Wanneer op een van de logeerka mers een knop wordt ingedrukt, gaat in de hall een alarmschei over en be gint op een plateau een lampje te bran den bij het betreffende kamernummer. Door de open deur van de eetkamer kan Rieneke het lichtje zien, aan-uit- aan-uit, aan-uit. Kamer veertien, net een hotel. 'Je kan van mij de boom in', denkt Rie neke onverschillig. 'Je komt maar be neden, dan zet ik wel wat oploskoffie, ik heb zelf ook trek in een bakje'. Tbnte Melanie geeft geen krimp; ze blijft bellen en dan vindt Rieneke het toch maar beter even te gaan kijken. Ze kan toch ook ziek zijn. Thnte Melanie is helemaal niet ziek, maar wel héél boos. Ze zit rechtop in bed, met hoogrode wangen en kleine spleetogen van kwaadheid. Rieneke krijgt ze meteen uitgemeten en niet zo zuinig ook. 'Onbeschaafd, geen opvoe ding genoten, niet weten waar ze staan moet', is al het minste wat ze te horen krijgt. 'Ik zal me bij Hasse beklagen', besluit ze en voeg er minachtend aan toe: 'Hij moet jou eerst maar eens een poos naar een kostschool sturen waar je kunt leren dame te worden.' 'Daar is u dan zeker nooit op geweest', pareert Rieneke. Ze heeft zich niet boos gemaakt, kan er nog om lachen, maar ze zal deze dame toch aan het veistand brengen dat zij, Rieneke, hier de huis vrouw is, die graag wat voor haar gas ten wil doen, maar niet als een voet veeg behandeld wenst te worden. 'Komt u maar beneden', noodt ze. 'Ik heb zo de koffie bruin en een boterham kunt u zelf wel even snijden, dacht ik. Ik geef de kamer een beurt, dat was wel nodig'. Tante Melanie verwaardigt Rieneke met geen blik meer, gaat weer liggen en draait haar hoofd naar de muur. 'Welterusten, tante', zegt Rieneke vriendelijk. 'Voor jou mevrouw de barones', bitst tante, 'familiariteiten van jouw kmt accepteer ik niet'. (wordt vervol fd) mevrouw J. Scherpenisse ter waarde van 250 gulden. Mevrouw Op 't Hof werd het beste bedacht met haar ca deaus ter waarde van 400 gul den. ,,Ik doe vaak mee aan prijsvragen, puzzels en slagzin nen. Ik heb al eens een hand doek gewonnen en nu.dit. Het stimuleert wel om er mee door te gaan". OOSTERLAND - In januari cn februari 1993 is in restaurant De Blauwe Keet in Oostcrland een expositie te zien van werk van Piet van Liessum. Piet van Liessum tekende en schilderde al vanaf zijn vroege jeugd. Tijdens zijn militaire diensttijd in Indonesië volgde hij tekenlessen. Hij schilderde jaren privé en in clubverband. Hij maakte kennis mot de aquareltechniek en was daar meteen van gecharmeerd. Dé vele mogelijkheden van het transparent tot de nat in nat techniek boeide hem zo dat hij zich hierin ging specialiseren. Hij volgde tien jaar privéles- sen bij de kunstenaar Martin Nobelen uit Beugen. Van Lies sum exposeerde eerder in Am sterdam, Berg en Dal, Beunin- gen, Boxmeer, Veenendaal en Wijchen. De expositie is toe gankelijk tijdens de openings- uren van het restaurant. Mevrouw Op 't Hof kreeg de hoofdprijs uit handen van Sinter klaas. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 4