Exit postkantoor Ook de leden van VVV Renesse scharen zich achter fusie met VVV Haamstede Wordt collectie van museum uitgebreid met oorhangers? 4 I streeknieuws Algemene najaarsvergadering in Hotel Zeeuwse Stromen Landelijke campagne tegen alcohol in het verkeer door Veilig Verkeer Nederland VRIJDAG 27 NOVEMBER 1992 NR 25265 9 RENESSE - Gisteren, donderdag, kwamen de leden van de VVV Renesse in hotel De Zeeuwse Stromen bijeen voor de algemene najaarsvergadering. Uiter aard prijkte ook de fusie met de VVV Haamstede, die in het begin van het nieuwe jaar haar beslag moet krijgen, op de agendapunt. Alle aanwezige le den, ongeveer twintig mensen schaarden zich zonder op- of aanmerkingen achter de plannen tot een fusie. ZIERIKZEE - Het gebeurt maar zelden dat sieraden die deel uitmaken van de streekdracht te koop wor den aangeboden. Daarom wil Zierikzee nu van de mogelijkheid gebruik maken om een paar originele oorijzerhangers te kopen. Hierover wordt maandag 30 november tijdens de raadsvergadering, die om 13.30 uur in het stadhuis begint van gedachten ge wisseld, nadat eerst de begroting voor 1993 is be sproken. „,Het is waarschijnlijk de laat ste vergadering van de VW Renesse in deze vorm", zo opende de voorzitter de heer Joh. Janse de bijeenkomst. Ge zien de reacties tijdens de fu sievergadering van vorige week en de ledenvergadering van de VW Haamstede van woensdag geen gewaagde uit spraak. Alle leden lijken zich aan te sluiten bij het plan om beide VVV-kantoren per 1 ja nuari te doen overgaan in de VW Schouwse Kust. Personele bezetting De heer Janse legde nogmaals in het kort uit hoe de bestuur lijke en personele bezetting van de nieuwe VVV er uit gaat zien. Qua personeel verandert er weinig. Mary Dalebout neemt de taak van directeur op zich terwijl Tineke Deurloo als adjunct directeur zal gaan MAASTRICHT - Het toegesta ne alcoholpromilhtgc in het verkeer zou in alle landen, ze ker binnen de Europese Ge meenschap, gelijk moeten zijn. Dit bepleitte directeur J. Goos van Veilig Verkeer Nederland (VVN) donderdag in Maas tricht bij de start van de cam pagne ..Ieder glas is een gevaar op de weg. Rij alcoholvrij". Goos drong ook aan op een be- functioneren. De heer Mooij- aart, nu nog voorzitter van de VVV Haamstede wordt de nieuwe voorzitter van de VW Schouwse Kust. Dit in overeen stemming met de heer Janse die deze functie in combinatie met zijn drukke werkzaamhe den op zijn camping niet meer zag zitten. Wel neemt hij zit ting in het nieuwe bestuur. Over de nieuwe posities be staat onderling geen span ningsveld legde de heer Janse uit. ,,We praten met zijn allen in het belang van de VVV en we gaan de zaak zo goed mogelijk bemannen". De leden bleken niets meer aan de plannen toe te voegen te hebben. Na afloop van de ver gadering ondertekenden zij een machtigingsformulier waarmee zij aangaven het eens te zijn met de fusie. Op 22 de cember wordt een extra verga dering gehouden. Meer dan de tere voorlichting aan met name jongeren en horeca-onderne- mers. Die laatste categorie zou moeten zorgen voor vervoer van klanten met een glaasje op, zo zei hij. De Limburgse gede puteerde Lodewijks riep tij dens de bijeenkomst de ge meenten op actiever te zijn bij de bestrijding van alcohol in het verkeer. Tbvens noemde hij het een goede zaak als sport verenigingen het gebruik van helft van de leden van beide kantoren dient het eens te zijn met de fusie. Bezwaren kunnen eventueel nog worden inge diend bij de Kamer van Koop handel, waarmee de fusie ver traagd zou kunnen worden. Daar ziet het in ieder geval niet naar uit. De penningmeester van de VW Renesse, de heer D. S. Kooman, gaf na dit agenda punt nog een korte vooruitblik op de activiteiten van de Stich ting Streek VVV/Promotie Schouwen Duiveland voor het komend jaar. In een oplage van 15.000 exemplaren komt een nieuwe folder uit met informa tie over Schouwen-Duiveland. Ook de vier gidsen, de cam ping-, hotel-, bungalow- en de algemene informatiegids, zul len in een verhoogde oplage worden uitgegeven. Ook zal worden deelgenomen aan een aantal beurzen in binnen- en buitenland om Schouwen-Dui veland onder de aandacht van de toerist te brengen. Daar naast wordt de videofilm geac tualiseerd en wordt de cultuur historische route verder gepro moot. Ook wordt voor een pe riode van"drie jaar een nieuwe kracht aangetrokken die zich vijftien uur per week zal rich ten op een coördinatie van de promotie van de VW-kantoren alcohof na wedstrijden en trai ningen drastisch zouden ver minderen. Lodewijks is ook voorzitter van het Regionaal Overleg Verkeersveiligheid Limburg. Bokser Arnold Van- derlijde bood een grote boks- handschoen aan onder het mot to „Opboksen tegen alcohol in het verkeer". Bovendien wer den op grote schaal stickers verspreid met onder meer deze tekst: „Deze auto rijdt op jus". op Schouwen-Duiveland. De werkplek van deze nieuwe kracht komt te liggen in de Westhoek. „Dat is een eis die wij zullen stellen", merkte de heer Kooman op richting de WV Zierikzee. PTT-kantoor De overname van het postkan toor dat aan de overkant van het VW-kantoor Renesse aan de Zeeanemoonweg is gelegen lijkt niet door te gaan. Het postkantoor wordt in de toe komst een postagentschap. Er zijn besprekingen geweest Waarin is gepraat over een overname van de service van PTT-post. Aangezien het WV- kantoor te weinig ruimte heeft voor deze activiteiten werd er gedacht aan een overname van of een ruil met het grotere PTT- kantoor. De VVV heeft op dit moment niet de financiën die van de PTT voor het kantoor worden gevraagd. „Alleen een ruil met gesloten beurzen komt nog in aanmerking", zo liet het bestuur van de VW Renesse weten. De PTT, die inmiddels met een andere kandidaat in zee is gegaan, wil hier niet op in gaan, wat voor de VW Re nesse het einde van het 'PTT- verhaal' betekent/ ROTTERDAM - In de Grote Zaal van de Rotterdamse Schouwburg treedt op 3 en 4 december het Nederlands Dans Theater op met een programma van vier balletten. BRUNSSUM - Een delegatie van de Hongaarse strijdkrach ten onder leiding van generaal- majoor Bela Biro heeft een vierdaags bezoek gebracht aan het NAVO-hoofdkwartier Af- cent in Brunssum. Een woord voerder van Afcent sprak van een historisch bezoek dat enke le jaren geleden volslagen on denkbaar zou zijn geweest. ZIERIKZEE Rectificatie In het verhaal over het FNV ou- derenspreekuur van dinsdag 24 november is een onjuist tele foonnummer vermeld. Dirk Je- roense is vanaf 1 december be reikbaar via nummer 01110- 20303. SCHARENDIJKE/ ELLEMEET/ LOOPERSKAPELLE Collecte De opbrengst van de in novem ber gehouden collecte Geef 's voor Diabetes heeft in Scharen- dijke, Eikerzee en Looperska- pelle. een bedrag van 463,90 opgebracht. Hiermee subsi dieert het Diabetes Fonds Ne derland wetenschappelijk on derzoek naar voorkoming van complicaties als blindheid, nierziekten, hart- en vaatziek ten die uit diabetes kunnen ontstaan en onderzoek naar voorkoming van ouderdomsdi- abetes. NIEUWERKERK Oud papier In Nieuwerkerk wordt zater dag 28 november oud papier in gezameld ten bate van de zen ding. Tussen 09.30 en 11.00 uur kan men zijn,lading oud papier brengen bij gebouw Salem aan de Molenstraat. NIEUWERKERK/ OOSTERLAND/ SIRJANSLAND Collecte De collecte van het Diabetes Fonds Nederland heeft in Nieu werkerk 1216,60 opgebracht. In Ouwerkerk haalden de col lectanten 475,80 op. In Sir- jansland werd 210,60 bij el kaar gecollecteerd. Gevers en collectanten hartelijk dank. BRUINISSE Uitstapje bejaardensoos Tijdens de koude dagen van re gen en wind zoekt de bejaar densoos van mevrouw IJzelenberg-Olree in Bruinisse het niet te ver van huis. Afgelo pen woensdag voerde het tradi tionele najaarsreisje naar het Grevelingenrestaurant. Met 47 personen verdeeld over elf auto's vertrok het gezelschap omstreeks 'drie uur over de ha ven naar het prachtig gesitu eerde restaurant op de Greve- lingendam. Na de koffie met gebak en met een prima sfeer tje sprak mevrouw IJzelenberg haar welkomstwoorden. In dichtvorm onder de titel: Op naar de Grevelingen hoopte zij de middag met gepaste vreug de en een vrolijke lach door te brengen. Om half zes werd aan geschoven voor een voortreffe lijk verzorgd diner. Hanna IJ zelenberg vertelde tijdens de De gemeente Zierikzee is door J. A. van Dijk uit Amstelveen attent gemaakt op de broche, die nu te koop ligt bij een Am sterdamse juwelier-antiquair. Deze broche bestaat uit twee strikken of bellen die op Schouwen-Duiveland aan de gouden krullen van het oorij zer werden gehangen. De oorij zerhangers die nu te koop wor den aangeboden dateren welis waar van na 1953 maar zijn op de oorspronkelijke wijze met de hand vervaardigd. Omdat dergelijke sieraden maar zelden te koop worden aangeboden en omdat deze bel len kenmerkend voor Schou wen-Duiveland zijn wil de ge meente Zierikzee dit paar op nemen in de museum-collectie. Tbmeer omdat deze collectie slechts één paar zondagse bel len rijk is. Voor deze oorijzer hangers wordt een bedrag van 1050,- gevraagd. Daarnaast moeten deze in de oorspronke- maaltijd waarbij de lachspie ren goed los kwamen een Zeeuws verhaal over Opa die rijleS nam. Om acht uur keer den de Bruse bejaarden zeer voldaan huiswaarts. De bejaar densoos van mevrouw IJzelen- berg komt op 9 december weer bijeen voor een verlate Sinter klaasmiddag. Zoals altijd zijn alle helpsters daarbij hartelijk welkom. Jaarfeest Visserskoor De zangers.van het Bruse Vis serskoor en hun partners ko men zaterdagavond "bij elkaar voor het eerste jubileum, na melijk de viering van het een jarig bestaan. De bijeenkomst is belegd in-herberg De Stoof-, polder aan de Boomdijk. Op het programma staat onder meer een gezamenlijk diner en een optreden van de boerenka- pel Stuitje Leut. GOES Women's Aglow Fellowship De afdeling Goes van de Wo men's Aglow Fellowship heeft voor woensdag 9 december een bijeenkomst belegd in hotel Tbrminus (naast station NS) in Goes. Deze voor mannen' en vrouwen toegankelijke bijeen komst begint om 09.45 uur. Als spreker is Jan van Leerdam uit Vrouwenpolder uitgeno digd. Hij zal deze morgen in gaan op de stelling Kerk en Is raël horen bijeen. Tijdens deze morgen wordt gezorgd voor kinderoppas. lijke staat worden terugge bracht, hetgeen ongeveer hon derdvijftig gulden kost. Noodmunt Deze twaalfhonderd gulden is niet de enige uitgave die het college ter verrijking van de museale collectie wil doen. Door Laurens Schulman is be gin november een Zierikzeese noodmunt - een tinnen vier kante nooddaalder - uit 1575 geveild. Nu in 1989 tijdens een expertise door het Koninklijk Penningkabinet bleek dat twee van de drie noodmunten die zich in het museum bevinden niet origineel zijn is deze vier kante nooddaalder, waarvoor een bedrag van 1550,- (exclu sief opgeld) wordt gevraagd een aanwinst voor de collectie. B en w stellen de raad dan ook voor om akkpord te gaan met deze aankoop. MIDDELBURG Harry Vandevliet Van 28 november tot en met 31 januari is in de achterste Ba lanszalen van het Zeeuws Mu seum in Middelburg de ten toonstelling Harry Vandevliet body Console te zien. Vande vliet beschouwt de body, ofwel het lichaam, en console als dra gers van denkbeelden. Tegelij kertijd functioneren zij in hun eigen betekenis. Het lichaam draagt het hoofd, de console is een ondersteunend element. Kenmerkend voor het werk van Harry Vandevliet is het ge bruik van alledaagse objecten waar. doorgaans achteloos aan voorbij wordt gegaan. Door ze te ontdoen van hun functie transformeert hij ze tot beeld en drager van denkbeelden. De objecten ondergaan in figuur lijke zin een metamorfose zon der hun letterlijke karakter te verliezen. De tentoonstelling van het werk van Harry Vande vliet is van dinsdag tot en met vrijdag te zien van 10.00-17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.30-17.00 uur. HAARLEM - De Nederlandse Museumvereniging (NMV) wil dat de musea onderzoek doen naar de waardering en bele ving van het museumbezoek. Om een dergelijk onderzoek uit te voeren heeft de NMV een standaardonderzoeksmethode ontwikkeld, die door elk mu seum gebruikt kan worden. De verschillende publieksonder zoeken kunnen dan met elkaar worden vergeleken. BRUINISSE - Vanaf 3 maart 1993 heeft Bruinisse geen eigen postkantoor meer. Dat maakte burge meester A. Vogelaar gisteren, donderdag, bekend tijdens de gemeenteraadsvergadering in het Bru se gemeentehuis. Ervoor in de plaats komt een postagentschap dat gevestigd zal worden in de voor malige gymzaal aan de Dreef. Het gebouw in kwestie is inmiddels door de gemeente verkocht aan F. Niese die er samen met zijn echtgenote een bedrijf in wil beginnen. Volgens burgemeester Voge- lasar zou inmiddels reeds overeenstemming zijn bereikt tussen Niese en de PTT. Jammermaar we wisten dat het zou gebeuren", luidde de reactie van AB-vertegenwoordigster mevrouw M. C Maaskant-Okkerse. Voor Lijst van de Velde-raadslid J. L. Kempe, zelf werkzaam op het Bruse post kantoor, kwam de mededeling van burgemeester Vogelaar hard aan. ..Hier wist ik helemaal niets van", aldus een zichtbaar aangeslagen Kempe (Archieffoto).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 5