Derde Kerstmarkt in Nieuwe Kerk een gezellig gebeuren Jongste lid ASV Brouwershaven metselt eerste steen van uitbreiding kantine Vergadering commissie az Wester- schouwen Vergadering commissie ow Bruinisse Fietsen stalling bij Bruse bushalte Vergadering commissie ro Zierikzee Stichting Renesse Afscheid brandwacht De Punt Dieven in de kraag gevat Schapen aangereden Van woensdag 9 tot en met zaterdag 12 december Vergadering Duivelandse commissie az i VRIJDAG 27 NOVEMBER 1992 NR 25265 BURGH-HAAMSTEDE Dinsdag 1 december vergadert de commissie algemene en be stuurlijke zaken van de ge meente Westerschouwen. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 15.30 uur. Op de agenda van de vergade ring onder meer het onderwerp gemeentelijke herindeling. Verder gaat men het hebben over het Halt-bureau en wordt ook aandacht besteed aan de vraag waar de opbrengst van de perenverkoop en de avond- markt aan besteed dient te worden. Belangstellenden zijn van harte welkom. De op de vergadering betrekking heb bende stukken liggen een half uur voor de aanvang van de vergadering ter inzage. BRUINISSE - Dinsdag 1 de cember vergadert de commis sie openbare werken van de ge meente Bruinisse. De vergade ring wordt gehouden in de raadzaal van het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Op de agenda onder meer het plan om bij de bushalte aan de Deltastraat een fietsenberging voor 24 fietsen te plaatsen. Ver der tijdens de vergadering aan dacht voor de kosten van het openbaar groen en komt de aanleg van een nieuwe riole ring in de De Casembroot- straat aan de orde. BRUINISSE - Als het aan het college van b en w van Bruinis se ligt komt er een fietsenstal ling bij de bushalte aan de Del tastraat. Het voorstel om het daarvoor benodigde krediet beschikbaar te stellen''komt aan de orde tijdens de vergade ring van de commissie finan ciën. De vergadering wordt ge houden in de raadzaal van het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. De kosten van plaatsing van een dergelijke fietsenstalling bedragen volgens een eerste ra ming ongeveer 10.000,-. Ook komen de kosten voor het openbaar groen aan de orde. Het college wil liefst nieuwe bomen planten rondom dorps huis/sportzaal. De kosten hier voor worden geraamd op 13.000,-. Het advies van de commissie wordt gevraagd. ZIERIKZEE - Woensdag 2 de cember vergadert de commis sie ruimtelijke ordening en in dustrie van de gemeente Zie rikzee. De vergadering wordt gehouden in de raadzaal van het stadhuis en begint om 19.30 uur. Op de agenda van de vergade ring de verdeling van de mid delen in het stadsvernieu wingsfonds. Jaarlijks dient de gemeenteraad aan te geven welk bedrag beschikbaar wordt gesteld in het belang van stadsvernieuwing. Voor 1993 is volgens een eerste raming een bedrag beschikbaar van 791.218,-. Verder op de agenda het ver zoek van W. K. Schot om de be stemming van het pand Engel se Kade 8 te wijzigen van be drijf naar horeca met bovenwo ning. Medewerking kan vol gens het college alleen worden verleend door het bestem mingsplan te herzien. Dat kafl via een artikel 19-procedure. RENESSE - Woensdag 2 de cember vergadert het alge meen bestuur van de Stichting Renesse. De vergadering wordt gehouden in het kantoor van de stichting aan de Jan van Re- nesscwcg en begint om 16.00 uur. Op de agenda van de vergade ring het onderhoud aan de be planting bij de Vroonpias en de groenstrook Nieuw-Haamste- de. Verder komt aan de orde de verkoop van grond aan de Ramp weg aan de gemeente Westerschouwen. Tijdens de vergadering ook aandacht voor de verbouwplannen van ver schillende erfpachters/huur ders. Verwachting t/m dinsdag 1 december WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 8 graden Windkracht zuid 3 Maandag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 30% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 10 graden Windkracht zuid 5 Dinsdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 80% Min.temp. 7 graden Mid.temp. 10 graden Windkracht zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 28 nov.Zon op 08.21, onder 16.33 Maan op 11.34, onder 20.35 29 nov.Zon op 08.23, onder 16.32 Maan op 12.19, onder 22.52 30 nov.Zon op 08.24, onder 16.32 Maan op 12.19, onder 22.52 Eerste Kwartier: 2 dec. (07.17) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vanavond en vannacht valt er regen en de zuidenwind wordt boven land vrij krachtig, aan de kust en op het IJsselmeer hard of stormachtig. In de nanacht draait de wind naar west en neemt overdag geleidelijk af tot matig. Morgenover- dag worden wolkenvelden afgewis seld door perioden met zon en het blijft dan op de meeste plaatsen droog. Door de bewolking wordt het vannacht niet kouder dan 7 graden en morgenmiddag wordt het onge veer 10 graden. Zondag wordt een dag met wolkenvelden en mogelijk valt er in het zuiden van het land wat regen. Doordat de wind uit het zui den waait wordt het niet warmer dan een graad of 8. Ook maandag blijft het bewolkt, maar waarschijnlijk valt het met de regen dan mee. Na maandag trekken Oceaanfronten weer West-Europa binnen zodat de regenkansen weer toenemen. BROUWERSHAVEN - Van avond, vrijdag, wordt tijdëns de jaarvergadering van de Vrijwillige Brandweer Brou wershaven afscheid genomen van brandwacht J. C. van den Hoek. Van den Hoek heeft er dan bij na 32 jaar brandweerdienst op zitten. Tijdens de jaarvergade ring worden aan vier brand wachten certificaten en diplo ma's uitgereikt. De jaarverga dering wordt gehouden in het Tonnenmagazijn in Brouwers haven en begint om 20.00 uur. Advertentie Voor al uw reparaties aan radio-TV-video KLEINGELD ELECTRONICS St. Domusstraat 79 Zierikzee, 01110-13348 ZILRIKZEESCHERfi NIEUWSBODE Sla Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur P. M. M. Schrauwen Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12951 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 47,50 Bij autom. afschr. 1 45,00 Per jaar f 179,00 Bij autom. afschr. f 169,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 1130 uur Donderdagkrant woensdag tot 1130 uur Vrijdagkrant donderdag tot 1130 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. successes" (t/m 4 regels) I 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% BTW. Woensdagavond werd in De Driehoek in Zierikzee verga derd over de toekomst van kinderboerderij De Punt. Ver gaderd is misschien niet het juiste woord. De bijeenkomst kan eerder een beschamende vertoning worden genoemd. Nog voordat er een woord was gewisseld moest voormalig be heerder Leo Lievense onder politiebegeleiding de zaal ver laten. Hij was geroyeerd als lid en was dus niet welkom bij de vergadering. Met het uitein delijke vertrek van Lievense bleek de rust niet terugge keerd. Bob de Zwaan uitte kri tiek richting de handelwijze van het bestuur om een lid te royeren en tegen het feit dat ook de voorzitter van de stich ting Brugzicht, de heer C. Bij de Vaate, bij een ledenvergade ring een plaatsje achter de be stuurstafel had gekregen. So wieso bleek bij de leden al on duidelijk wie nu eigenlijk zit ting hebben in het bestuur. Het actiecomité onder leiding van Wim Schot maakte duide lijk dat de mensen van het hui dige bestuur in ieder geval schuld hebben aan de slechte positie van de boerderij. De verwijten richting het bestuur vlogen door de zaal, maar toch bleek uiteindelijk dat veruit de meerderheid van de leden voor een overname door het dagverblijf Brugzicht is. Een motie van wantrouwen tegen het huidige bestuur werd op amateuristische wijze, door middel van handopsteking, echter verworpen. Belangrijk ste conclusie was dat de over name van De Punt geen gevol gen heeft voor het (kinder)pu- bliek. Gelukkig, want, en dat wordt nog wel eens vergeten, zijn zij het die plezier beleven aan de kinderboerderij en haar dieren. Jammer genoeg lijken volwassen mensen zich dat niet volledig te realiseren. Het is te hopen dat zij de naam van de boerderij goed in hun oren knopen en zo snel moge lijk een Punt achter deze kwestie zettenIn het belang van de kinderen. P.S. WESTERSCHOUWEN - De politie heeft de afge lopen week drie dieven in de kraag gevat. Aan gehouden werden twee minderjarige inwoners van de gemeente Wester schouwen en de 18-jarige v. d. B., eveneens uit Westerschouwen. Het drietal werd vandaag, vrijdag, voorgeleid aan de rechter-commissaris in Middelburg De drie jongeren werden aangehouden in verband met hun mogelijke be trokkenheid bij een aan tal diefstallen en vernie lingen. Na hun aanhou ding bekenden zij vier diefstallen van bromfiet sen, drie diefstallen van uit lijnbussen, diverse winkeldiefstallen, zes diefstallen uit woningen en enkele pogingen daar toe, vernieling van tele fooncellen, enkele dief stallen uit auto's, dief stal van een boot, diver se diefstallen vanuit ten ten en caravans en dief stal van gereedschappen en schuurtjes. Het drietal bekende be trokken te zijn geweest bij in totaal ongeveer 40 diefstallen danwel ver nielingen. De schade be draagt volgens de politie vele duizenden guldens. De buit betrof voorna melijk geld en audio- apparatuur. De diefstal len hebben volgens de politie in de afgelopen maanden vooral in de ge meente Westerschouwen plaats gevonden. Bij hun aanhouding werd tevens een partij illegaal vuur werk in beslag genomen. ZIERIKZEE - Twee schapen vonden gisteravond, donder dag, de door bij een verkeers ongeluk. Het ongeluk gebeurde om streeks 22.00 uur op de Rijks weg N59. S. uit Zierikzee reed met zijn auto over genoemde weg en werd geconfronteerd met twee schapen die over de rijbaan liepen. S. kon een aan rijding niet meer voorkomen. De schapen behoren volgens de politie vermoedelijk toe aan M. uit Zierikzee. ZIERIKZEE - Voor de derde achtereenvolgende keer wordt dit jaar van woensdag 9 tot en met zaterdag 12 december in de Grote of Nieuwe Kerk in Zierikzee een Kerstmarkt gehouden. Nog beter als voorgaan de jaren is de organisatie erin geslaagd om een even wicht te vinden tussen het aantal deelnemende mid denstanders en ideële instellingen. In mooi versier de stands geven zij demonstraties van en informatie over hun werk en worden er (kerst)produkten ver kocht. Met op de achtergrond lichte muziek kunnen de bezoekers op een terrasje zorgen dat de inwendige mens niets tekort komt. De opbrengst van de markt komt ten bate van de restauratie van het orgel en voor de exploitatie van de kerk. De heer L. M. van der Zwan is sinds het ontstaan in 1990 één van de organisatoren van de markt. ,,Uit de Stichting Zeeuwse Oude Kerken, de eige naar van de kerk, en de orgel commissie is drie jaar geleden een werkgroep opgericht met daarin vier personen. Tbenter- tijd hoorde je mondjesmaat wat over Kerstmarkten en we besloten hier iets mee te doen". Eerste jaar Hoewel de ruimte in de Grote Kerk beperkt is noemt de heer Van der Zwan de lokatie ideaal. „We hebben toen aan de ZOC gevraagd of zij mee wil den doen. Hiervoor bleek voor alsnog onvoldoende belang stelling". Omdat toen de Zee- landbrug 25 jaar bestond werd besloten tot een combinatie van een herdenking en tentoon stelling van de brug en een markt met ideële instellingen. Vorig jaar wilde echter ook de middenstand inhaken op de Kerstmarkt en werd een verde ling gemaakt van vrijwilliger sorganisatie en winkeliers. „Dit jaar is het evenwicht tus sen beide groot. Aan de Kerst markt doen zes middenstan ders en zeven ideële organisa ties mee. We hebben zelfs door gebrek aan ruimte een aantal aanvragen niet kunnen honore ren. De kerk heeft tenslotte vier muren Enigszins problematisch dit jaar is de eerste fase van de res tauratie aan het orgel. „Door dat er veel werkzaamheden moeten gebeuren is een strijd met de klok ontstaan. Naar verwachting echter zullen de steigers net weg zijn als we met de inrichting van de markt be ginnen. Maar het is passen en meten". Het resultaat van het vele werk dat door de vrijwilli gers de afgelopen tijd is ge daan, zal er dan ook naar zijn, zo verwacht van der Zwan. De kerk is mooi aangekleed, de ta fels zijn vervangen door kraampjes met mooi versierde daken, er 'is een terras waar wat hapjes en drankjes verkre gen kunnen worden, daarnaast wordt er achtergrondmuziek gespeeld en buiten op het ver lichte voorterrein staat een kerstboom. Voordeel is dat de kerk verwarmd is, zodat onder een aangename temperatuur rondgekeken kan worden. Deelnemers informeren de be zoekers over hun werk en ge ven demonstraties. Zo zal bij voorbeeld Europatuin Braber onder de titel Geuren, schik ken en strikken een demon stratie geven van het maken van kerststukjes van gedroog de bloemen en planten die lek ker ruiken. Amnesty Interna tional houdt op donderdag 10 december wederom een fakkel tocht door Zierikzee, waarbij onderweg ook gedichten zullen worden voorgedragen. Aan de Kerstmarkt wordt ook dit jaar weer de nodige publici teit gegeven. Zo zijn er raam biljetten gedrukt die over het hele eiland zullen worden op gehangen, bij de vakantiepar ken is de aankondiging van de markt opgenomen in het video systeem en via de lokale om roep en krant wordt de aan dacht gevestigd op het gebeu ren. „Het belooft weer een ge zellige Kerstmarkt te worden. Ieder jaar trekt de markt meer bezoekers, dus ook voor dit jaar zijn de verwachtingen wat betreft de publieke belangstel ling goed. Hoewel het gebouw moeilijk toegankelijk is kun nen ook minder-valide mensen langskomen. We zijn gaarne be reid deze mensen naar binnen te helpen", zo belooft van der Zwan tenslotte. Aan de Kerst markt dit jaar wordt deelgeno men door: Amnesty Internatio nal, het CJV, SOS-kinderhulp, Unicef, UW, het Wereld Na tuur Fonds, de Wereldwinkel en de Stichting Oude Zeeuwse Kerken. Vanuit de midden stand participeren: Vlieto Zelf- maakmode, Sporthuis Zierik zee, Reisburo Van Fraass'en, Europatuin Braber, Deurloo Woontextiel, Architectenburo Kort en Verton, Buro Tieleman architectuur. De Kerstmarkt is geopend op woensdag 9 decem ber van 13.00 tot 17.00 uur, op donderdag 10 december van 10.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur, op vrijdag 11 decem ber 13.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 12 december van 10.00 tot 16.00 uur. De eerste steen van de aanbouw van de Brouwse sportkantine werd door Peter Stoel met kracht in cement gedrukt. (Foto: Joop van Houdt). BROUWERSAVEN - „Als het hele gebouw in elkaar wordt gezet op de manier waarop Peter de eerste steen heeft gemetseld, hoeven we nergens voor te vre zen". Met deze woorden gaf de voorzitter van de algemene spor{; vereniging (ASV) Brouwershaven, Ph. J. van Ast uiting aan zijn tevredenheid over het be gin van de werkzaamheden voor een aanbouw van een jeugdhonk/bestuurska mer aan de sportkantine van de ASV op het Brouwse sportpark Onder de Mo len. De werkzaamheden daarvoor zijn begin november van start gegaan, maar met het metselen van de eerste steen gaf het jongste en zeer enthousiaste ASV- lid, de zeven-jarige F-pupil Peter Stoel het officiële startsein voor de aanbouw Dat gebeurde in het bijzijn van de mensen die zijn betrokken bij de voorbereidingen van de aanbouw of bij de bouwwerk zaamheden zelf. Namens de KNVB werd de bijeenkomst bijgewoond door de heer D. Vleügel uit Bruinisse en ook de drie ere-leden van de ASV Brouwershaven, mevrouw M. A. Besterveld-Vlaander, me vrouw P. de Moor en de heer H. van de Weele waren aanwezig. Aansluitend op de officiële openingshandeling benadruk te ASV-voorzitter Van Ast het belang van het moment. „Het betekent dat we nu officieel en definitief met de uitbreiding van de kantine bezig zijn". De periode waarin de plannen werden gemaakt voor de huidi ge uitbreiding omvat bijna tien jaar. Het huidige kantinege bouw dateert uit 1977 toen in Brouwershaven het nieuwe sportpark Onder de Molen werd gerealiseerd. In de jaren daarna groeide het aantal le den van de ASV Brouwersha ven zodanig dat men van twee naar vier (nu weer drie) senio renelftallen en vijf jeugdelftal- len ging. Onder invloed van die grote toeloop ontstond in onge veer 1984 het idee om de kanti ne uit te breiden met een be stuurskamer/jeugdhonk. „We beschikken nu alleen over de kleedruimte en de kantine, en die is altijd overvol", vertelde Vice-voorzitter A. Lievense. Er was behoefte aan een ruimte waar de scheidsrechter en de begeleiders van de tegenpartij in een wat rustiger atmosfeer ontvangen zouden kunnen wor den. Waar men in alle de rust de benodigde formulieren kan invullen en de standen doorge ven aan de kranten en andere verenigingen. Ook wilde men de extra ruimte om meer activiteiten voor de jeugdleden te kunnen organi seren. Zoals instructieavonden over voetbaltechnieken waar bij gebruik wordt gemaakt van videobeelden. Via het plaatsen van spelen als een tafelvoetbal en tafelbiljart wil men de jeugdleden tijdens de win terstop een alternatief bieden bij de ASV lekker bezig te zijn. Verder zou de ruimte gebruikt kunnen worden voor de com missie- en bestuursvergaderin gen, die altijd gelijk vallen met de trainingsavonden. Men dat alles voor ogen besloot het ASV-bestuur in 1984 om jaarlijks een bedrag te gaan re serveren. Een potje dat verder werd aangevuld door middel van allerlei acties, zoals de maandelijkse oud-papieractie, verlotingen en feestavonden. Tben het drie jaar geleden mo gelijk werd reclameborden om de voetbalvelden te plaatsen kwam daar nog een flink be drag bij. Dat was ook nodig omdat de geplande verbou wing 90.000 gulden gaat kos ten. Een bedrag dat binnen be reik kwam toen de Brouwse ge meenteraad besloot om ASV een renteloze lening van 35.000 gulden te geven die in tien jaar moet worden afgelost. Begin november begon aanne mersbedrijf J. Slager uit Brou wershaven (tevens de hoofd sponsor van ASV Brouwersha ven) met de werkzaamheden voor de aanbouw. Naar ver wachting zal de kantine in fe bruari gereed zijn. De leden van de sportvereniging probe ren de kosten van de verbou wing zo laag mogelijk te hou den door in overleg met de aan nemer, werkzaamheden waar bij dat mogelijk is zelf te ver richten. Tfen bate van de inrich ting van de nieuwe aanbouw houden de ASV-leden vandaag (vrijdag) een oliebollenactie in de gemeente Brouwershaven. Peter Stoel kreeg als dank voor zijn inspanningen uit handen van voorzitter Van Ast een beeldje met inscriptie en een voetbal, die hij gelijk even 'uit probeerde door hem flink te stuiteren. NIEUWERKERK - Tijdens een openbare vergadering van de Duivelandse adviescommissie algemene zaken wordt gespro ken over het nieuwe bestem mingsplan buitengebied. Het gaat daarbij vooral over reacties die zijn binnengeko men via het vooroverleg en de inspraak naar aanleiding van het nieuwe bestemmingsplan. De heer ir L. H. Janssen van het adviesbureau RBOI, dat het plan opstelde is ook bij de vergadering aanwezig om zono dig nadere toelichting te geven. Het streven is om tijdens de vergadering ook in te gaan op vragen en wensen die vracht wagenchauffeurs bij de ge meente hebben geuit ten aan zien van het gebruik van het nieuw aangelegde parkeerter rein voor vrachtwagens in Oos- terland. De vergadering wordt gehouden op woensdag 2 de cember in het gemeentehuis te Nieuwerkerk en begint om 19.30 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3