ING Bank Zierikzee: van lelijk eendje tot beeldschone prinses „Het doet pijn als mensen je bakkerij fabriek noemen" Surprise voor erkend glaszetter Schults Schilders, Zierikzee Feest bij Veldmarkt Super in Bru 4-j yj lagpo Tijdens congres van KVOS en NCOS Mart en Anja van Oeffelen nieuwe eigenaar grootbakkerij in Burgh-Haamstede Tien jaar molenaar in Zierikzee Service en advies op maat WOENSDAG 25 NOVEMBER 1992 De Sint was persoonlijk overgevlogen om J. Schults, directeur van Schults Schilders BV te Zierik zee, als 200ste Erkend Glaszetter te verwelkomen. (Foto: Henk van der Veen) ZIERIKZEE - De herziening van de vestigingswetge ving laat mogelijk nog op zich wachten. Of uitstel echter afstel betekent is nog de vraag. Steeds meer glaszetters wachten het antwoord niet af, maar slui ten zich aan bij de Sectorvereniging Erkend Glaszet ters (SVEG) van FOSAG. Dit is de federatie van de twee ondernemersorganisaties voor het schilders-, glaszet- en afwerkingshedrijf: KVOS en NCOS. Het echtpaar Van Oeffelen. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - Afgelopen week hielden Anja en Mart van Oeffelen open huis voor hun klan ten in hun nieuwe bakkerij aan de Rotary van Burgh-Haamstede. Hoewel ietwat laat, ze kochten de bakkerij al in maart, was door de drukte van het daaropvolgende hoogseizoen tot dusver nog niets van een «Uficiële opening en kennismaking geko men. Tijdens de eerste dag van het jaarlijkse congres van laatstge noemde vereniging, dit keer in het Zeeuwse Renesse, kon een Weg zijn de nauwe gangetjes, de hokkerige en niet direct functionele werkruimten en de gesloten publieksruimte waar in loketbediende en cliënt door een dikke glazen ruit van el kaar gescheiden werden. In de plaats daarvan is een open ruimte gekomen, een soort bankplein, waarin de privacy toch voldoende gewaarborgd is doormiddel van een uitgekien de indeling van de ruimte en de plaatsing van enkele panelen. Kleurcombinatie Opvallend in die ontvangst ruimte zijn de ronde vormen, de asymmetrische lijnen en de aparte - kleurcombinatie blauwgroen met warm rood; een combinatie die het heel goed doet met de kersehouten balies en de marmeren en ko peren accenten. Kortom, alles harmonieert met elkaar, zodat de ruimte niet alleen een rust- verdubbeling van het aantal le den ten opzichte van dit jaar worden bekendgemaakt. Speciaal voor dat doel kwam gevende maar ook chique in- 'druk geeft. Deze kleurtinten zijn overigens niet alleen maar apart, maar vertellen volgens C. P. Linnenbank, de nieuwe directeur van het ING-filiaal, tevens iets over de vorm van dienstverlening. In het voorste gedeelte van de bank, waar onder meer de tra ditionele bankhandelingen als het storten en het opnemen van geld worden verricht over heerst het rood, een kleur die geassocieerd wordt met actie. Wie wat verder doorloopt komt in het blauwe gedeelte terecht, waar specialisten de cliënten persoonlijk adviseren. Daar voor kan ook worden beschikt over enkele spreekkamers. Filosofie Die inrichting is voor de ING- bank méér dan alleen een smaakvolle aankleding van de Goedheiligman uit het hoge noorden aangevlogen vanaf Eelde met het voltallige be stuur van de SVEG. Na veilig op Zestienhoven te zijn geland, ging de tocht' per auto naar het hotel, waar het congres gehou den werd. Niet dat de aanwezi gen bevreesd waren voor de Sint of zijn twee roetzwarte helpers, maar wel werden zij even stil van de blijde tijding' die de bisschop hun bracht. Met zware stem vroeg de rijzi ge grijsaard aan J. L. Schults een bankgebouw, er ligt een heuse filosofie aan ten grond slag. Een filosofie waarin de wensen van de cliënten cen traal staan. Die gedachtengang heeft de ING Bank, zoals de NMB Bank sinds 9 september heet, samen met het Engelse ontwerpbureau RS vertaald in een ontwerp voor de inrichting van de ING-filialen. Dat plan is voor de Zierikzeese bank- vestiging verder uitgewerkt en uitgevoerd door architect W. Kraamer uit Schuddebeurs en bouwbedrijf Boogert uit Oos- terland. Graanbeurs .Het filiaal in Zierikzee behoort tot dé eerste tien filialen die op grond van dit ontwerp zijn in gericht. Daarvoor was een in grijpende verbouwing nodig die in totaal zo'n zestien maan den in beslag nam. In die tus sentijd bankierde de bank, die van het gelijknamige schil dersbedrijf te Zierikzee om naar voren te komen. Vervol gens mocht deze zijn surprise in ontvangst nemen in de vorm van een gezandstraaldd certifi caat als bewijs dat hij als 200ste Erkend Glaszetter tot de vereniging was toegelaten. Sint maakte echter duidelijk dat de uitreiking van het certi ficaat slechts het begin van de erkenning betekent. Alle leden zullen namelijk vanaf begin volgend jaar regel matig op de kwaliteit van hun werk worden gecontroleerd door onafhankelijke contro leurs. Tér wijl hij dit vertelde, kon hij een dreigende onder toon in zijn stem niet onder drukken. „Met het uitreiken van een certificaat", zo sprak hij, „of het bevestigen van een bordje met daarop Erkend Glaszetter aan de gevel is op zich nog niets bereikt". Toetsing De Sint vervolgde dat welis waar niemand lid kan worden zonder een uitgebreide toet sing op het punt van vakbe kwaamheid, goed betalingsge drag enz., maar dat goede be gin is slechts het halve werk. Het vertrouwen in de Erken ningsregeling bij zakelijke en particuliere opdrachtgevers kan alleen groeien, als alle le den dde hoge eisen aan de toe lating worden gesteld ook con stant kunnen en willen waar maken. De Sint liet daar geen twijfel over bestaan en zijn bulderende stem deed een lich te siddering door de,zaal gaan. Het nieuwe lid was zelf aange naam verrast door de manier waarop zijn lidmaatschap werd geëffectueerd. „Men had mij verteld dat ik als 200ste lid was ingeschreven, maar dat er in deze vorm aandacht aan zou worden geschonken natuurlijk niet. Het lidmaatschap liet trouwens veel langer op zich wachten, dan ik oorspronke- toen nog NMB Bank heette naar hartelust in de Graan beurs. Volgens H. Willems van het ING hoofdkantoor „de eni ge bank met een podium". Al met al is dat bankieren in een „zaal voor feesten en partijen" honderd procent meegevallen, is de ervaring van de bankdi recteur B. Waaijenberg die na dik 42 jaar nu zijn werkzaam heden in het bankwezen gaat beëindigen. Parkeerruimte Hoewel de Graanbeurs als tij delijke bank alleszins is mee gevallen - het enige nadeel was het ontbreken van parkeer ruimte - zijn Waaijenberg en Linnenbank blij dat hun bank vanaf maandag weer op het ou de nest is teruggekeerd. Er is weinig meer wat aan die tijd herinnert. Zo heeft de bank naast de entree in de Lange No- belstraat ook een achteringang gekregen. Vanaf het eigen par keerterrein aan de Baden Po- wellweg, dat plaats biedt aan ongeveer twintig auto's kan de cliënt nu ook de bank binnen gaan. Cliëntservice- manager Centraal in deze nieuwe ruimte staat de balie van cliënt service-manager A. Timmer. Met zijn twintig jaar ervaring is hij de man die als een gast heer de klanten op moet van gen en verder moet helpen. Bo vendien moet hij waken over de kwaliteit van de dienstver lening. Dit alles in het kader van het nieuwe bankieren zo als de ING Bank voorstaat en waarin een principe als service en advies op maat voorop staat. Want, zoals ten onrechte nog vaak wordt gedacht, is de bank meer dan alleen een instelling waar men moet zijn om geld te storten of op te nemen. Advise ring over bij voorbeeld verze keringen, hypotheken, het be ginnen van een eigen bedrijf en beleggen, het hoort er allemaal bij. Relatie Gezien het toenemend belang van die advisering is ook de verhouding tussen cliënt en bankmedewerker veranderd. Was het vroeger vooral zaak om de (kas)transacties zo snel mogelijk te verrichten, in de nieuwe strategie is vooral een goede relatie van cliënt met medewerker van belang. Dit met het doel om zo goed moge lijk in te kunnen spelen op de wensen van de cliënt. Een prin cipe dat ook buiten de eigenlij ke kantooruren geldt, zo blijkt uit de woorden van De Waai- jenbergs opvolger, Linnen bank. ,,De bank - Linnenbank lijk had gedacht. We zijn een gerenommeerd schildersbe drijf met zo'n 80 personeelse- den en daarom dacht ik dat men niet al te moeilijk zou doen", aldus de heer Schults. „Maar dat viel tegen. Ik moest al mijn vakbekwaamheidspa pieren, die ik in het verre ver leden had behaald, ook werke lijk uit de oude doos opdiepen en tevens een verklaring van goed gedrag, afgegeven door de burgemeester, en een accoun tantsverklaring overleggen. Met alleen de reputatie van ons bedrijf nam men echt geen ge noegen. Aan de andere kant vind ik zo'n strenge ballotage best goed. Ons bedrijf heeft dan ook weloverwogen voor aansluiting bij de Erkend Glaszetters gekozen. De hoge toelatingseisen en de strenge normen voor de plaatsing van het glas die zij hanteren, vor men voor opdrachtgevers een garantie dat ook werkelijk vakwerk wordt afgeleverd. Dat is voor ons des te belang rijker, omdat steeds meer aan nemers ons vragën bij het plaatsen van glas het totale pakket in handen te nemen. We plaatsen dus niet alleen, maar werken het geheel ook af". Niet veel ophef Overigens was de heer Schults niet van plan geweest om veel ophef over de uitreiking van het certificaat te maken. Hij had in eerste instantie ge vraagd het gewoon per post naar hem op te sturen. Het be drijf is namelijk druk bezig met een uitbreiding van de di rectie en heeft nog onlangs zes nieuwe personeelsledden in dienst genomen. De zaken ont wikkelen zich dus naar tevre denheid, waaraan het lidmaat schap van de SVEG alleen nog maar kan bijdragen. praat liever over een financiële speciaalzaak - is dan soms wel dicht, maar niet gesloten". Hiermee maakt hij duidelijk dat de bank als dat gewenst is ook buiten de eigenlijke ope ningsuren bereikbaar is. Kasbalie Het spreekt voor zich, dat ook in de nieuwe strategie van de ING Bank aandacht blijft voor de traditionele bankhandelin gen als geld storten en opne men. Daarvoor kan meri te recht bij de geldautomaat en de nachtkluis naast de hoofdin gang of bij de kasbalie tegen over de service-balie. Wie haast heeft kan voor het deponeren van zijn kasafstortingen bo vendien ook gebruik maken van een dagkluis. Deze is tij dens de kasuren van de bank in gebruik. Nieuw Niet alleen de ruimte waarin alle mogelijke bankhandelin gen worden verricht heeft een nieuwe jas gekregen, ook de medewerkers die rechtstreeks contact hebben met de cliënten zijn voorzien van een nieuwe outfit, die ontworpen is door Sophie van Kleef. Die gardero be biedt zoveel combinatiemo gelijkheden dat Waaijenberg liever niet van uniformen spreekt maar van bedrijfsge richte kleding. Afscheid Hoewel de nieuwe ING Bank vanaf maandag weer volop in bedrijf is wordt deze vrijdag 11 december officieel geopend door burgemeester mr J. J. P. M. Asselbergs. Tijdens deze ge beurtenis wordt dan tevens af scheid genomen van bankdi recteur Waaijenberg. Na bijna tweeënveertig jaar in het bank wezen werkzaam te zijn ge weest - waaronder achttien jaar als bankdirecteur van de Zierikzeese vestiging - vindt Waaijenberg het nu tijd wor den om terug te treden en plaats te maken voor C. P. Lin nenbank. Als hoofd Zakelijke Relaties Midden-Zeeland - een functie die hij sinds 1987 be kleedde - kent die Schouwen- Duiveland inmiddels al aardig. Zaterdag 12 december open huis Na de officiële opening houdt de ING Bank zaterdag 12 de cember tussen 10.00 en 16.00 uur open huis. Voor ontvangst van alle belangstellenden wordt op het parkeerterrein achter de bank een grote tent neergezet, waaruit men dan vervolgens een kijkje in het nieuwe gebouw kan nemen. Te gelijkertijd met dit open huis zorgen de Schouwen-Duive- landse makelaars voor een uni cum door in de Graanbeurs een woningmarkt in te richten. Tussen 10.00 en 16.00 uur wordt daar het gezamenlijk aanbod van koopwoningen in de regio in beeld gebracht. De ING Bank zal tijdens de woning markt het hypotheek-analyse systeem demonstreren. Dit systeem biedt de mogelijkheid van een „hypotheek op maat". Anja en Mart van Oeffelen zijn geen beginners meer in het bakkersvak. Vijftien jaar gele den besloot Mart, na drie jaar als bakker voor een baas te hebben gewerkt, dat het tijd was om voor zichzelf te begin nen. Naar zijn zeggen een wel overwogen stap en zeker geen sprong in het diepe. „Daarbij had ik een prima reddingsboei: mijn vrouw. Zij stond hele maal achter me, iets wat heel belangrijk is bij zo'n stap". Hij kocht samen met zijn vrouw Anja een bakkerij met winkel in Bergen op Zoom. Dat was om precies te zijn in mei 1978. De zaken liepen al snel zo goed dat in juli van datzelfde jaar een tweede winkel kon worden gekocht. In de loop van de tijd werden daar nog eens twee winkels bij gekocht. Op die manier was Bakker Mart zowel in het Noorden, Oosten, Zuiden als Westen van Bergen op Zoom bekend. Uiteraard is het voor iedere on dernemer een droom om te rea liseren dat je bakkerij te klein wordt om al je winkels van brood te kunnen voorzien. Daarnaast werd ook nog eens gebakken voor verswinkels, supermarkten, hotels en restaurants. Het 'jasje' werd op een gegeven moment wel erg klein zodat naar een nieuwe lo- katie werd uitgekeken. En ei genlijk hadden bakker Mart en zijn vrouw al een pand in Ber gen op Zoom op het oog toen de bakker voor zaken naar Burgh- Haamstede afreisde, naar bak kerij Hogenaar. „Ik wilde daar kijken bij een bepaalde machine die wij no dig hadden in de bakkerij .in Bergen op Zoom", vertelt bak ker Mart. „Tben ik met bakker Hogenaar door de bakkerij liep en we het hadden over de eventuele aankoop van de be wuste machine vroeg hij of ik ook geen interesse had in de omliggende muren. Hij vroeg dus eigenlijk of ik interesse had om de bakkerij te kopen. Hoewel we wel even moesten nadenken hebben we het uit eindelijk toch maar gedaan". Vlak nadat de koop is gesloten is het gezin Van Oeffelen, va der, moeder, dochter van zes tien jaar en zoon van zeven jaar verhuisd naar Burgh-Haamste de. „We zijn hier direct komen wonen. En dat bevalt ons pri ma. Ook de kinderen hebben het hier prima naar hun zin", vertelt Anja van Oeffelen. „We hebben nog steeds de zaken in Bergen op Zoom, maar daar voor hebben we een echtpaar in dienst dat daar de touwtjes in handen heeft en een oogje in het zeil houdt. En dat gaat pri ma zo". De tijd waarin de fabriek werd gekocht werd gevolgd door het hoogseizoen. Naast de klanten die vanuit Bergen op Zoom 'meekwamen' werden ook klanten van de voormalige ei genaar van de bakkerij in Burgh-Haamstede 'aangeno men' en daarbij moest er ook worden gebakken voor de camping-winkels. Met de koop van de nieuwe bakkerij werd bakker Mart ook eigenaar van een bakkerswinkel in de Post- straat in Zierikzee. Momenteel heeft deze winkel nog de oude naam op de gevel, maar die zal binnenkort wor den vervangen door de naam: Bakker Mart. De reacties van het publiek en de klanten zijn volgens Mart en Anja van Oeffelen tot nog toe heel positief. Alleen één ding moet hen toch even van het hart. „Mensen noemen deze bakkerij altijd een fabriek. Waarschijnlijk omdat het zo groot is allemaal. Maar hoewel de machines groter zijn dan bij een 'kleine' bakkerij wordt nog precies zo gewerkt als daar", verklaart Anja van Oeffelen stellig. „Er gebeurt nog net zo veel handmatig als voorheen in de bakkerij in Bergen op Zoom. Het doet als warme bak ker toch wel pijn als mensen je bakkerij een fabriek noemen. De kwaliteit van het brood is net zo hoog als voorheen". „En dan nog wat", vult bakker Mart zijn vrouw lachend aan: „Bij een fabriek staat een di recteur aan het hoofd en hier heeft Bakker Mart de leiding. Een hele gewone kerel". Vervolg van pag. 1 maar dat verflauwt jammer ge noeg steeds meer. Zij realiseren zich eigenlijk het unieke van deze molen niet meer. „De mo len draait weer, nou en". Sluitende exploitatie Het harde werken en de vele in vesteringen hebben er voor Teun van der Bok, zijn gezin en de medewerkers voor gezorgd dat er tot op heden nog steeds een sluitende exploitatie wordt bereikt. Hetgeen wordt gepro duceerd wordt verkocht en de belangstelling voor zijn pro- dukten is nog steeds groeiende „Het gaat goed zo. En hoewel de start niet zo makkelijk ver liep, omdat we zelf zoveel moesten investeren is het ons toch gelukt. En daarom hoeven we voorlopig nog niet te den ken aan stoppen". Op naar nog eens tien jaar molen De Hoop met molenaar Teun van der Bok. BRUJNISSE - Bewoners van Bruinisse hadden afgelopen week een extra reden hun boodschappen te doen bij Veldmarkt Super. Dinsdag namelijk, vierde het echtpaar Van Veldhuizen de dag dat zijn vijfentwintig jaar geleden in het huwelijk traden. En om dat te vieren was er gebak en koffie voor de klanten en konden de klanten ook profiteren van diverse koopjes. Hamburgers, sla en schouder ham gingen voor het symbolische bedrag van 25 cent over de toonbank. Een initiatief dat door de klanten met enthousiasme werd ontvangen gezien de vele positieve reacties die het echtpaar Van Veldhuizen deze dag en de dagen erna mocht ontvangen. Zaterdag werd het feest nog eens overge daan voor familie en vrienden. Op de foto: meneer en mevrouw Van Veldhuizen delen gebak uit aan de klanten. Een welkome tractatie. (Foto: Joop van Houdt). A Advertentie i\_\ "II® BEN SEELT FOTOGRAFIE I \l_l ls^ nIJ WIE MET DE FEESTDAGEN ECHT IETS BIJZONDERS WIL GEVEN LAAT NU ZO'N FANTASTISCH PORTRET MAKEN DOOR BEN SEELT. BEL NU VOOR EEN AFSPRAAK DAN BENT U STRAKS OP TIJD. Oud H&hgeweg 2 4307 LB Oosterland s Tel 011144882 Advertentie Dooi het laten instsHeren van een Agpo/Econlorte Hoog Rende roeiil CV-ketel Jew» o een wezenlijke bijdrage aan een schoner milieu. De uitstoot van miieibeUstende stoften ts nagenoeg nut Hiermee is de Agpo/ Econforte de mituvriendel^ste CV ketel ter wereld. Daarnaast is de Agpo/Econforte enorm zuinig mei energie. Het rendement maar beht 98.5H (8.W.) steekt mei kop en schouders boven dat van andere HR ketels uil De extra ener- l»bn,inn, Lo.v.de gemid- \Z- delde HR kerel kan hiermee op lopen tot zo'n 10S Hiermee bespaart u aanzienlijk op uw ipse gesrekening. Bovendien bomt dert HR ketel m aanmeiking voor een subsidie van R. 350. Maast m*n vriendelijk err energiezwiij h de Agpo/Econlorte bijzonder corahv tabel, ftuisterstil en beheefi nauwe fijks onderhoud. Oe Agpo/Econforte is er voor louter verwarming ol als combitoestel voor verwarming en warmwater, laat v ook eenj vak kundig informeren over de installatie van dit Nederlands kwaliteitsprodukt. 0e vakbekwame, speciaal door Agpo geselecteerde. Agpo Select InstaBa teurs (herkenbaar aan hel speciale vignet), kunnen u geheel vrijbkfvend bijstaan m het maken van een ventmtige keuze. Warmte uit betrouwbare bron. 0* Agpo Select Instelleteurs bij u in de buurt zijn: Zierikzee.- Beserdie Insiallaiies, Weversboek 22. 01110-14722 ZIERIKZEE - De twee dames kijken bij binnenkomst wat verwonderd om zich heen alsof ze zich afvragen of ze wel op het goede adres zijn. De nieuwe groen blauwe en rode ruimte die zij maandagmiddag betreden lijkt immers in niets op het oude, wat hokkerige onderkomen van de Zierikzeese ING Bank in de Lange Nobelstraat. Dankzij een drastische metaformose is die in zestien maanden tijd omgetoverd van een lelijk eendje in een beeldschone prinses. Een gedaantewis seling die vrijdag 11 en zaterdag 12 december de nodige aandacht krijgt.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3