Zierikzee binnen tien minuten langs zwakker spelend ODIO Zonnemaire ongelukkig in topwedstrijd vierde klasse Schaakjeugdteam TOG verliest onnodig Ploeg toont twee verschillende gezichten Moerschans- cross Gelegenheidsdoelman Dreischor 2 pakt alles t 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Danny Magito sterk in de lucht. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Gisteren, zondag, ontving Zierikzee op een regenachtig sportpark Den Hogen Blok het Ossendrechtse ODIO. In een wedstrijd waarin Zierikzee weinig kansen creëerde, maar in acht minuten drie keer wist te scoren, werd uit eindelijk een 3-1 overwinning behaald. Gezien het vertoonde spel een terechte uitslag, al moet gezegd worden dat de rood-zwarte brigade het zichzelf mag ver wijten dat de score niet verder werd opgevoerd en dat de ploeg door te noncha lant spel de tegenstander meer in de wedstrijd liet komen dan nodig was. Voor alsnog blijft Zierikzee door de zevende overwinning in elf duels prima mee draaien aan de top in de 4e klasse G. BRUINISSE - Het B-jeugdteam van Schaakvereni ging TOG van 13 tot 16 jaar heeft in de eerste thuis wedstrijd tegen Middelburg met 3-1 verloren. On danks de spanningen en de zenuwen werd er zeer ge concentreerd gespeeld en er werden dan ook beken de openingen gespeeld, wat op de borden gelijk waardige stellingen te zien gaf. De wedstrijd kende een uitste kende opening. Binnen een mi nuut verscheen ODIO-spits Pieter Burremans alleen voor Wim Lafeber maar schoof de bal naast en vervolgens zag aan de andere kant Danny Ma gito op aangeven van Marco van Oeveren, zijn inzet via kee per Frank van Thillo over het doel verdwijnen. Gedurende het eerste kwartier kwam Zierikzee verschillende keren in de buurt van de Os sendrechtse goal maar zowel Peter -van Beveren, die de bal net niét góed beroerde, als Danny Magito, die zijn schot door de keeper van ODIO ge stopt zag, wisten niet tot sco ren te komen. ODIO kon daar aanvallend weinig tegenover zetten, al maakte de Brabantse ploeg bij de spaarzame uitvallen wel steeds goed gebruik van de ruimte aan de flanken, die vooral door rechtsback Mark van Dijke gegeven werd. Zierikzee begon aan een sterke periode en nadat Bas Groot- hedde na doorkoppen van de sterke Danny Magito de bal nog niet binnen kon werken verscheen even later wel de 1-0 op het scorebord. Een afgesla gen corner werd door Marco Saman opgepikt en voorgezet. Het was Danny Magito, die bij na alle luchtduels won, die Frank van Thillo met het hoofd kansloos liet. Vier minuten later werd de sco re verdubbeld. Danny Magito, weer hij, bereikte in de zestien meter Erwin Nelissen. Nelis- sen maakte zich heel snel vrij, maar zijn schot kon door Frank van Thillo nog gepa reerd worden'.Bij de tweede paal kon de attente Peter van Beveren de bal alsnog binnen glijden. De formatie van Kees Ha- gesteijn bleef op het gladde, maar goed bespeelbare veld, beter voetballen dan de tegen stander en dat resulteerde weer vier minuten later in de derde Zierikzeese goal. Van zo'n 25 a 30 meter wist Erwin Nelissen met een miraculeus afstandsschot Frank van Thil lo te verrassen. ODIO kreeg daarna nog een te genslag te verwerken toen de tot op dat moment gevaar lijkste Ossendrechter Pieter Burremans geblesseerd het veld moest verlaten en door Pe ter Palinckx vervangen werd. Palinckx liep binnen vijf mi nuten tegen een boeking op. Niet zozeer door de overtreding die hij beging, maar meer door het commentaar wat ODIO- trainer Van de Boom even daarvoor op scheidsrechter De Bok leverde. De Bok liet op de ze manier merken wie de touw tjes in handen had. Het spelpeil zakte terug. Zie rikzee ging te' vaak zoeken naar moeilijke oplossingen ter wijl voor de hand liggende bal len niet gegeven werden. ODIO, dat in de tien voorgaan de duels maar tien keer tot sco ren wist te komen, wist ook nu offensief geen potten te bre ken. Voor rust werd Zierikzee nog een keer gevaarlijk maar de vrije trap, genomen door Serge Berrevoets, verdween net over de goal. Zierikzee-keeper Wim Lafeber kreeg kort voor rust voor een van de eerste keren werk op te knappen maar de kopbal van Jan van der Poel miste kracht. Nonchalant Na rust zakte de wedstrijd nog meer terug. Zierikzee bleef te nonchalant voetballen maar ODIO kon vooralsnog niet pro fiteren. Pas acht minuten voor tijd kon de Brabantse ploeg wat terugdoen toen Pieter-Jan Eikelenboom kon scoren en vlak voor tijd ontsnapte Zie rikzee aan een tweede tegen- goal toen Ludo Schroevers al leen voor Wim Lafeber niet tot scoren kon komen. Kees Hagesteijn's commentaar na afloop was duidelijk: ,,Voor rust hebben we een periode goed gevoetbald. Gaat het na die 3-0 lopen, dan wordt het een show. Nu werd het juist wat minder, maar je ziet dat zelfs tegen dit Zierikzee ODIO niet echt gevaarlijk kon wor den. Het resultaat telt, maar het was jammer voor het pu bliek." Zierikzee - ODIO 3-1 (3-0). 20e 1-0 Danny Magito. 24e 2-0 Peter van Beveren. 28e 3-0 Erwin Ne lissen. 82e 3-1 Pieter-Jan Eike lenboom. Gele kaart: Peter Pa linckx (ODIO). Scheidsrechter: Peter de Bok uit Hulst. Toe schouwers: 150. Michel Holwerda op bord één tegen B. Meulenbroek stelde zich zeer voorzichtig en liet de tegenstander het centrum be heersen. Hij kreeg de kans om dit over te nemen en speelde zijn loper in het centrum, maar overzag een dubbele aanval met het paard op koning en da me. Hij verloor dus door deze regelrechte blunder zijn dame en hiermee de partij. Invaller Rien Schot op bord vier speelde echter een ij- zersterke partij en dwong zijn tegenstander T. Poortvliet tot opgeven en maakte de stand hierdoor gelijk. Op bord twee was Jenny Luyben inmiddels de kwaliteit kwijtgeraakt, to ren tegen loper, en op bord drie stond Bram van Gilst er zeer goed voor met een naar het leek definitieve mataanval op tegenstander A. van Es. Jenny kon het echter niet meer bol werken tegen D. van Boven en kwam langzaam maar zeker steeds slechter te staan. Op den duur gaf ze dan ook op in de hoop dat Van Gilst de stand in evenwicht bracht. In een zeer spannende strijd wist Bram de juiste manier echter niet te vinden. Op een gegeven moment kon het op drie ver schillende manieren uit en na afruil van de zware stukken stond hij twee pionnen achter die hem de partij kostte. Competitie Ook in de huishoudelijke com petitie werden er spannende partijen gespeeld. Wim Houtekamer zette Rinus Muller sterk onder druk, maar laatstgenoemde won toch door zijn sterk tegenspel. Eric van den Bos hield Ceel Houkamp op remise. Kees Deurloo had grote moeite met Arjan van den Berge, die het zeker nog ver zal schoppen maar door zijn speelervaring won Kees Deurloo alsnog. De partij om de toppositie tussen Kees van den Bos en Ad van Klinken ein digde na een lang gevecht uit eindelijk in remise waardoor Van den Bos op kop blijft. H. Mol verloor van Wim Hage en Abram van den Berge kon H. Holwerda niet bedwingen en eidigde deze partij ook in remi se. HULST - In de tweede cross wedstrijd die meetelt voor de Zeeuwse cross-competitie is Jan Hoek op een vierde plaats geëindigd. De Moerschanscross in Hulst werd onder erbarmelijke weersomstandigheden afge- werk. Bij de B-junioren won Ramses Bekkenk en bij de B- pupillen jongens behaalde Maurits Hohmann een tweede plaats. Uitslag Delta Sporters Jongens pup. R 1000 m.: 2. Maurits Hohmann, 3.59 min.; 5. Jordi Niemans, 4.06. Meisjes pup. B 1000 m.: 7. Jo- sien Provoost, 4.37; 8. Jacqueli ne van Wijck, 4.40. Jongens pup. A le j. 1000 m.: 7. Harro Heijboer, 4.00; 9. Arnout Welmer, 4.05. Jongens A pup. 2e j. 100 m.: 15. Wouter Bouwman, 4.21. Meisjes A pup. 2e j.: 4. Martine v. d. Cingel, 3.43; 12. Antoinette van Wijck, 4.05; 14. Marieke Werry, 4.09; 20. Maria Hoh mann, 4.56. Jongens D 1000 m: 5. Richard den Boer, 3.21; 20. René Hol- kers, 3.44; 32. Edwin Duinhou wer, 3.57; 36. Martijn v. d. Lin den, 4.04; 42. Jimmy Niemans, 4.16. Jongens B 2750 m: 1. Ramses Bekkenk, 8.31; 5. Wouter van Hooijdonk, 10.10. Jongens C 1500 m: 16. Maarten v. d. Voordt, 5.20; 18. Niels Hol- kers, 5.22; 25. Jeroen v. Hooij donk, 5.47. Mannen 9250 m: 1. Chris Ver beek Beveren (B.), 29.43; 2. Sepp Vermeulen (SS), 30.02; 3. Hans v. d. Griendt (SS), 30.17; 4. Jan Hoek (DS), 30.50; 31. Re né Baartse (DS), 36.10; 35. Peter Vader (DS), 37.34; 39. Gert Jan de Glopper (DS), 39.09. Veteranen I: Eddy Smit, 32.35; 24. Piet Jan Landegent, 44.04. Vrouwen Veteranen 3250 m: 5. Irene Pos, 13.22; 6. Jolien Bek kenk, 13.31. ZONNEMAIRE - De nummer twee tegen de nummer drie. In Zonnemaire werd afgelopen weekend de topper in de vierde klasse A Zonnemaire-Dreischor 2 af gewerkt. Na negentig minuten bleek de gelukkigste ploeg, Dreischor, aan het langste eind te hebben getrokken. Terwijl Zonnemaire aanviel was het Drei schor dat vijf keer wist te scoren. Zonnemaire wist gelegenheidsdoelman Schults slechts één keer te verschalken. Gezien het spelbeeld was trainer Wim Kommer van Zonnemaire toch niet ontevreden over de prestaties van zijn team. Het beloofde een spannende wedstrijd te worden aan het terrein aan de Tuinweg in Zon nemaire. De thuisploeg, com pleet en in de sterkste opstel ling, tegen de nummer twee van de competitie, Dreischor. Initiatief Het was Zonnemaire dat direct het initiatief nam. Het eerste doelpunt viel echter aan de an dere kant. Johan van der Linde maakte een een-tweetje met een medespeler waarna hij met zijn linkerbeen in de korte hoek wist te scoren. Zonnemai re, verrast door het tegendoel punt, zette een tandje bij en bleef het doel van Dreischor bestoken. Hierin stond echter Marcel Schults, normaal veldspeler, als gelegenheids doelman een prima wedstrijd te keepen. Met de meest won derbaarlijke reddingen wist hij zijn doel schoon te houden. Tbch was het eindelijk Edwin de Vlieger die de 1-1 op het sco rebord kon aantekenen. ,,Dan verwacht dat je de 2-1, maar dan blijkt het anders uit te pakken", aldus trainer Wim Kommer, de verantwoordelijke man bij Zonnemaire. In de 75ste minuut is het een te rugspeelbal van Zonnemaire die in de modder blijft steken, waardoor de reserves van Drei schor enigszins gelukkig op 1-2 komen. Een klap die Zonne maire, dat van de negentig mi nuten, zo'n tachtig minuten in de aanval is, niet te boven komt. In de laatste tien minu ten is het Dreischor dat het ge- desillussioneerde Zonnemaire met drie doelpunten de gena deklap toebrengt. Trainer Wim Kommer was na de wedstrijd zeker niet teleur gesteld over de verrichtingen van zijn elftal. ,,Er is door bei de partijen om iedere meter ge knokt in een sportieve wed strijd. We waren de beteren, maar de doelpunten tellen uit eindelijk. Dreischor heeft ge woon haar sportieve plicht ver vuld. In ieder geval had het niets met de inzet te maken of dat het binnen het team niet liep. Volgende week tegen Zie rikzee pakken we de draad ge woon weer op. We maken er nog een leuke competitie van", zo sprak trainer Kommer na afloop vol vertrouwen. Dreischor-Cortgene 8-0 Op papier was het een topper die gisteren op het sportcom plex De Mol moest worden af gewerkt. Dreischor stond na melijk alleen vanwege het doelsaldo aan kop van de derde klasse. Cortgene, de tegenstan der, had wel evenveel punten. Het publiek verwachtte dan ook een spannende wedstrijd, maar kwam wat dat betreft be drogen uit. Dreischor over klaste haar tegenstander, die er vorig seizoen nog voor zorg de dat Dreischor niet promo veerde, op alle fronten. „Vooral vanwege de verwikke lingen van vorig seizoen waren mijn spelers super gemoti veerd", aldus trainer Tbon Tbt- teroo. En dat was te merken. Al vanaf het beginsignaal toonde Dreischor haar gretigheid. In de zestiende minuut was het Luc Heyboer, die een prima wedstrijd speelde, die over de linkervleugel uitbrak. Zijn voorzet werd door spits Eric Dijst hard ingekopt. In de 24e minuut was het wederom raak. Het middenveld van Dreischor wist de bal te onderscheppen. Uit de voorzet van rechts was het wederom Eric Dijst die een goal liet aantekenen. Maar zijn geluk kan niet op want in de 26e minuut is het weer raak en daarmee voltooit Dijst zijn hattrick. Toch is er in de rust wat onze kerheid bij de ploeg van trai ner Tetteroo. Want wat moet je doen bij een 3-0 voorsprong in een zo belangrijke wedstrijd. Consolideren of gewoon op de oude voet verder gaan. Beslo ten wordt voor het laatste al ternatief. Cortgene wordt we derom onder druk gezet en het is Luc Heijboer die in de 52ste minuut een vrije trap met links in de rechterbovenhoek weet te draaien. Nadat de scheidsrechter de ploeg uit Dreischor in de 16e minuut een strafschop onthoudt geeft hij deze wel een minuut later. „Een goedmakertje", zo vindt ook Tbtteroo, maar wel eentje waar Luciën Vroegh dankbaar gebruik van maakt: 5-0. In de 70ste minuut was het eindelijk Norman Dijst die weer eens het net wist te vinden, na wederom goed voorbereidend werk van Heijboer. Met een schitterende halve om haal laat Norman Dijst zien de smaak weer te pakken te heb ben. Drie minuten voor tijd is het Vroegh die wederom uit een penalty de acht doelpunten vol maakt. Door deze prachtige overwinning heeft de ploeg van Tetteroo zich steviger op kop van de derde klasse genesteld. Ouwerkerk - Zeeland Sport 1-2 Waar moet het naar toe met de ploeg uit Ouwerkerk? Dat vraagt ook trainer Peter Goe- degebuure zich af na de onge lukkige 1-2 nederlaag die zijn ploeg van het bezoekende Zee land Sport te slikken kreeg. „We zijn heus niet minder dan welke ploeg dan ook in deze klas, doch dat kleine beetje ge luk dat we in de eerste wed strijden wel hadden, ontbreekt op het ogenblik. Het gevolg daarvan is dan weer dat je ie dere keer net aan het kortste eind trekt en dat is niet alleen voor mij maar ook voor de jon gens erg frustrerend, dat kan ik je verzekeren. Echt wegge speeld worden we niet, maar we missen op het ogenblik toch ook net dat stukje (koelbloe digheid, geluk) om een wed strijd in ons voordeel te beslis sen en dat kunnen we eigenlijk net niet gebruiken. Uit de eer ste vier wedstrijden pakken we zes punten en nu na negen wedstrijden staan we jammer lijk genoeg nog steeds maar op zes punten. Vijf ver liesbeurten op rij komt natuurlijk hard aan, maar we geven de moed nog niet op hoor, want als we zo blijven werken en knokken zo als dit vanmiddag het geval was dan moeten er vandaag of morgen weer punten gepakt worden, dat kan niet anders was Goedegebuure na het duel van mening". De ploeg uit Ouwerkerk had inderdaad ze ker een punt verdiend op het nagenoeg onbespeelbare veld van 't Eultje, want reeds in de 8e minuut belandde een prima schot van Erwin van der Maas op de dwarsligger boven de kansloze Zeeland Sport- doelman. Een kleine twintig minuten later volgde Jakkoo Brouwer het slechte voorbeeld van Van der Maas door alleen voor de Zeeland Sport- doelman aangekomen voor de tweede keer in deze wedstrijd de lat op zijn degelijkheid te controleren. Louter pech dus voor de thuisclub die boven dien in de 37e minuut bij de eerste beste goed uitgevoerde counter van de bezoekers door Robert Ayal op een 0-1 achter stand werd gezet. Voor de Ou- werkerkers restte er dus na rust niets anders dan alles uit de kast te spelen en te gokken op een snelle gelijkmaker. De ze kwam er echter niet en toen Remco Wisse in de 63e minuut 0-2 scoorde leek de,strijd ge streden. Tbch kende Ouwer kerk in de 79e minuut een ople ving, toen invaller Johnny Ha- ge goed doorzetten van de ook al ingevallen Gert-Jan Kunst beloonde met een treffer: 1-2. Hage's treffer bleek goed voor nog een slotoffensiefje van de thuisclub, die zes minuten voor tijd het geluk ontbeerde dat een kopbal van Johnny Hage op de paal belandde en zodoen de een zeker verdiend punt in de weg stond. ZSC - Borssele 2-1 (0-0). ZSC is er zaterdag in geslaagd de tweede overwinning van het seizoen te boeken. De uitwed strijd tegen Borssele werd met goed gevolg afgelegd. Toch be gon de ploeg uit Borssele goed en met fel voetbal werd de ploeg uit Scharendijke het eer ste kwartier onder druk gezet. Ondanks dat kon Borssele niet tot uitgespeelde kansen ko men, mede doordat de ZSC- defensie het doel als het ware afgegrendeld had. ZSC kwam na het moeilijke begin meer in de wedstrijd en met uitvallen werd de ploeg gevaarlijk. Tbt twee keer toe kon Arno de Jon ge alleen op de keepeT van Borssele afgaan maar even zo veel keer wist De Jonge niet tot scoren te komen. Na rust was het Borssele dat te gen de verhouding in wel kon scoren. Een schot werd door doelman Jan van Dongen in eerste instantie gestopt maar in de rebound opende Borssele alsnog de score. ZSC was niet echt onder de indruk en de ploeg van Sjaak Dorreman bleef gewoon door voetballen en kwam aan aanvallen toe. Dat resulteerde zo'n 20 minu ten na rust in de gelijkmaker toen een vrije trap van Johnny Dorreman door Ko Louwerse prima ingekopt werd. ZSC pakte de winst toen Johnny Dorreman opnieuw Arno de Jonge alleen voor de Borssele- doelman zette. Dit keer maak te De Jonge geen fout en zorgde er zo voor dat de twee punten mee naar huis werden geno men. „Verdedigend zat het vandaag heel goed in elkaar. Borssele is op wat afstandsschoten na niet in de buurt van onze goal ge weest. We horen er nu weer een beetje bij," aldus oefenmeester Sjaak Dorreman. Renesse - Groede 1-1 (1-0). Na de uitoverwinning van vorige week op Hulsterloo had Renes se op papier gisteren, zondag, een niet al te moeilijke opgave. Groede, onderaan bungelend in de tweede klasse afdeling met 1 punt uit acht competitie wedstrijden, kwam op bezoek. Het team van trainer Ed van Lent miste door blessures en schorsingen vier spelers. Ondanks dat gemis begon Re- nesse goed en gedurende de eerste helft bleek de ploeg veel sterker dan de bezoekers. Aan vallend werd echter Leon Bak ker, door een schorsing aan de kant, node gemist. Menig kans van Renesse-zijde ging verlo ren. Renesse kwam voor rust toch op voorsprong toen aanvoerder Mischa van de Hoek wist te scoren. Na die goal dacht ieder een dat Renesse door zou gaan en de voorsprong op ging voe ren maar niets was minder waar. Renesse was ook na rust ster ker maar de ploeg verkeek zich op het defensief ingestelde Groede dat alleen met uitval len gevaar voor de Renesse- goal kon stichtten. Een van die counters werd Renesse fataal toen een van de Groede-aanval- lers 1-1 wist te scoren. Groede behaalde zo voor de tweede keer dit seizoen een gelijkspel en keerde tevreden huiswaarts. Ondanks de vele kansen wist Zonnemaire. hier in balbezit, niet te winnen van Dreischor 2. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 8