Sint Nicolaas ontpopt zich als mobiele Spaanse kindervriend Oprichting watersport vereniging Port Zélande Sinter- klaas- kinder- voor- stelling in Concert zaal Zangavond werkgroep groot succes Intocht in vijf kernen op Schouwen-Duiveland MAANDAG 23 NOVEMBER 1992 NR 25262 3 Verwachting t/m vrijdag 27 november| WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 80% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 11 graden Windkracht zuidwest 5 Donderdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 70% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 10 graden Windkracht west 5 Vrijdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 80% Min.temp. 5 graden Mid.temp. 10 graden Windkracht zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 24 nov. Zon op 08.15, onder 16.37 Maan op 08.28, onder 16.28 Nieuwe Maan: 24 nov. (10.11) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Ons land ligt nu al een paar dagen in de zeer zachte lucht. De afgelopen dag lag de tempera tuur vrijwel overal rond de 13 gra den, zo'n 5 graden boven de norma le waarde voor deze tijd van het jaar. Langzaam tekent zich op termijn enige verandering af. Een koufront boven de oceaan komt naderbij, maar neemt daarbij gelijk wel in be tekenis af. Vannacht en morgenoch tend, op de passage van dit front, kan er af en toe regen vallen. Veel stelt dat waarschijnlijk niet voor. De komende nacht ligt de temperatuur rond 10 graden. Morgenmiddag na passage van het koufront is het wel iets koeler, maar de middagtempe- ratuur haalt nog steeds de 11 gra den. Misschien dat morgen later op de dag de zon nog even te zien is, maar zeker is dat niet. De wind komt uit zuidwest tot zuid en is matig. Aan de kust en op het IJsselmeer staat een nu en dan krachtige wind, windkracht 6. Woensdag en de da gen daarna passeren volgende, ac tievere Oceaan storingen. Er wordt dan meer neerslag verwacht en ook de temperatuur zakt nog iets verder. ASSEN - Jongeren die met suc ces een bromfietsopleiding hebben gevolgd berokkenen aanzienlijk minder schade aan zichzelf en aan anderen dan leeftijdgenoten die zonder het volgen van zo'n cursus op een brommer stappen. GRONINGEN - Circa vijftig Groningse raamprostituees en bordeelhouders hebben vrij dag actie gevoerd tegen de plannen van burgemeester H. Ouwerkerk kentekens te regi streren in de hoerenbuurt van Groningen. Op het stadhuis bo den ze Ouwerkerk een petitie met 150 handtekeningen aan. Advertentie Voor al uw reparaties aan radio-TV-video KLEINGELD ELECTRONICS St. Domusstraat 79 Zierikzee, 01110-13348 ZIERIKZEESCHEE&I NIEUWSBODE Bi Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. hoofdredacteur P. M. M. Schrauwen Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12951 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 47,50 Bij autom. afschr. f 45,00 Per jaar f 179,00 Bij autom. afschr. f 169,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 1130 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 6% B.T.W. OUDDORP - Op zaterdag 12 december wordt in het vakan tiebungalowpark Port Zélande de officiële oprichtingsverga dering gehouden van een nieu we watersportvereniging die HEEMSKERK - De Heems- kerkse peuter Miranda is na een ontvoering van vijf dagen in goede gezondheid terugge keerd bij de moeder. Volgens de politie van Heemskerk zijn het kind en de 19-jarige ont voerster zaterdagmiddag ge vonden in een opvanghuis in Zoetermeer. ZIERIKZEE - Overmor gen, woensdag 25 no vember, worden voor al le kinderen uit Zierikzee die tussen de 4 en 7 jaar oud zijn twee kinder voorstellingen gehou den in de Zierikzeese Concertzaal. De voor stellingen beginnen om 15.00 en om 16.00 uur. De voorstellingen, in het kader van de Sinter klaasviering, worden verzorgd door thea- tersportgroep Kiekieris uit Zierikzee. Via de scholen in Zierikzee wor den de kaartjes voor de ze voorstellingen ver spreid. Kinderen die wel in Zierikzee wonen, maar in een andere plaats naar school gaan kunnen een kaartje op halen bij de WV- Zierikzee. de naam wsv Port Zélande krijgt. De watersportvereniging wordt opgericht vanwege het toenemen van het aantal vaste ligplaatshouders in de haven van het bungalowpark Marina Port Zélande. Via de vereni ging worden de belangen van de ligplaatshouders behartigd. Ook gaat de watersportvereni ging wedstrijden en klasse mentsproeven op het Grevelin- genmeer organiseren en pro motionele activiteiten, cursus sen en lezingen. Ook wil men graag saménwerken met de an dere watersportverenigingen in de regio. De oprichtingsver gadering wordt gehouden in de Brasserie op het havenplateau. De heer Leynse overhandigt daar aan het bestuur en de le den van de nieuwe vereniging de sleutel van het vereni gingslokaal Captain Cabin. Het secretariaat van de water sportvereniging is gevestigd in het havenkantoor van Sylvon Yachting bv. BRUINISSE - De Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking Bruinisse hield op zaterdag 21 november een zangavond in het dorpshuis te Bruinisse. Aan deze avond, welke werd bezocht door zo'n 200 belang stellenden, werkte mee het Kinderkoor Bruinisse en het Bruinisser Visserskoor. De avond stond in het teken van water. Water voor Haïti. Zo werden er verschillende liede ren gezongen welke speciaal voor deze avond zijn geschre ven. De opbrengst uit de verlo ting en de ontvangen giften tel den ruim 1.100,-. De Bruse werkgroep kan terug zien op een zeer geslaagde avond. De heer Smeenk, voorzitter van de werkgroep, meldde reeds dat deze avond zeker een herhaling zal krijgen. Choco tussen het gezelschap in een grote doos bezig was met het oppeuzelen van de laatste chocoladeletters. Daarbij was hij in slaap gevallen, totdat hij met zware kiespijn ontwaakte. Met zoveel pijn achtte Sinter klaas het onmogelijk verder door het land te kunnen gaan. Een geluk bij een ongeluk was dat de Bruse tandarts R. C. A. Backer zich tussen het toe gestroomde publiek bevond. Backer wist raad. king van een zeilboot. Voor een escorte werd gezorgd door twee schepen vol Pakjes-Pieten en Muziek-Pieten. Via het Haven kanaal en de Nieuwe Haven voeren de schepen, onder grote publieke belangstelling, naar de Museumhaven. Eén van de Pieten zorgde daar voor de no dige consternatie door na enke le onvoorzichtige capriolen overboord te vallen. Gelukkig was de reddingsbrigade snel present en kon de onfortuinlij ke Piet weer op het droge wor den gehaald. Toen Sint's zeilboot eenmaal afgemeerd lag aan de steiger werd de Spaanse kindervriend verwelkomd door loco- burgemeester wethouder L.J. van Gastel. Door een wat hape rende geluidsinstallatie was diens welkomstwoord niet al tijd even goed te verstaan, maar dat mocht de pret niet drukken. Onder begeleiding van Koninklijke Harmonie Kunst en Eer maakte de Sint vervolgens een korte rondgang door het centrum van Zierik zee. Voor de kinderen in Zierik zee is het Sinterklaasfeest ove rigens nog niet afgelopen. Overmorgen, woensdag 25 no vember, krijgen zij een Kinder voorstelling voorgeschoteld in de Concertzaal. In Dreischor arriveerde de Sint even later comfortabel gezeten in een koets. Onder muzikale begeleiding van muziekvereni ging Crescendo en drumband Apollo zette de Sint vanaf de Boogerdweg koers naar het dorpshuis aan de Ring. Daar werd hij opgewacht door een fors aantal kinderen. Burge meester L. N. Labruyère van Brouwershaven sprak vervol gens de Sint kort toe waarna in het dorpshuis het kinderfeest begon. Annemarie Koekoek presenteerde een poppenkast voorstelling. In' het kader van het Sinterklaasfeest wordt tot en met 5 december een winke lactie gehouden in de Brouwse kern. Cabaret In Renesse arriveerde Sinter klaas met zijn gevolg op het parkeerterrein aan de La one. Van daaruit vertrok de stoet, voorafgegaaan door muziek vereniging Luctor et Emergo, voor een rondrit 'door het dorp. Niet alleen Sinterklaas en zijn Pieten, maar ook burgemees ter H. Tfees en diens echtgenote en de allerkleinsten werden met paard en wagens door het dorp gereden. Toen de Sint na diens rondrit bij het Renesser dorpshuis arriveerde werd hij daar opgewacht door naar schatting ruim tweehonderd kinderen. Speciaal voor Sin terklaas werd op initiatief van Westerschouwen Aktief een cabaret-programma gebracht waarin de hoofdrol, uiteraard, was weggelegd voor Sinter klaas. Hij kreeg te maken met twee uitermate hebberige kin deren. Maar de Sint zou de Sint niet zijn als hij daar geen pas sende oplossing voor wist. Ook bracht de Sint zaterdag een bezoek aan Burgh- Haamstede. Omstreeks 14.00 uur arriveerde de Goedheilig man met zijn gevolg per schip in de haven van Burghsluis. Vandaar werd de Spaanse kin dervriend naar dorpshuis De Schutse vervoerd waar burge meester H. Tfees alweer klaar stond om hem officiéél welkom te heten. Aansluitend volgde een kinderfeest, 's Avonds werd voor de tiende achtereen volgende keer een playbacka- vond gehouden in het dorps huis. Ook in Haamstede is het Sinterklaasfeest nog niet afge lopen. Zaterdag 5 december wordt een prijzen dropping en een muziekmanifestatie ge houden. (Ook) in Bruinisse heeft Sin terlaas met een gevolg van acht Zwarte Pieten traditiegetrouw voet aan wal gezet. Het gezel schap arriveerde zaterdagmid dag met de mosselkotter BRU 26 in de vissershaven, waar muziekvereniging Nu met Ho pe en veel belangstellenden het gezelschap opwachtten. Na mens Ondernemersvereniging Bruinisse heette de heer H. J. van Veldhuizen de Spaanse weldoener met zijn knechten hartelijk welkom. Sinterklaas zei blij te zijn om in Bruinisse aan land te mogen verkeren. De zware stormen van de afge lopen week hadden de stoom boot onderweg danig parten gespeeld. De Pieten vermaak ten zich direct met de toe gestroomde kinderen en be gonnen gelijk met de strooipa- rade. Na de welkomstwoorden door Van Veldhuizen stapte de kindervriend in een tot Sint mobiel aangepaste legerjeep naar het dorpscentrum. De Sint geeft voor een bezoek aan Bruinisse, de voorkeur aan een vierwieler omdat de viervoeter Met de muziek voorop naar het dorpshuis in Dreischor. (Foto: Joop van Houdt). in het mosseldorp.destijds bij zonder vervelende capriolen voor zijn berijder uithaalde. Eenmaal in de muziektent de den zich echter andere onvoor ziene problemen voor. Burge meester A. Vogelaar had het gezelschap nauwelijks verwel komd of Sinterklaas consta teerde dat hij één van zijn Pie ten miste. Bij de telling van zijn knechten was de oppercho- coladeletterbakker Julio er niet bij. Onder leiding van de Opperpiet zetten de overige Pieten een zoekactie in een plaatselijke bakkerij op touw om de zwarte chocoladeletter bakker bij het gezelschap te kunnen scharen. Toen de op- perchocoladeletterbakker bo ven water was diende het vol gende probleem zich aan. Cho- coladeletterteller Pedro Choco was kwijt. Intensief zoeken maakte duidelijk dat Pedro Een grote tang kwam te voor schijn waarmee de zwarte knecht van zijn pijnlijke kies werd verlost. Zonder veel extra inspanning lukte het de 'tan- densmid' bijzonder, om de ope ratie voor de kinderen een boeiend tafereel te maken. Al vorens Backer een forse kies tevoorschijn toverde, doken on der meer een zwemvlies en een onderbroek op uit de doos, die als tandartsenstoel was inge ruimd. Het kordate optreden resulteerde voor de Bruse tand arts in een vaste aanstelling tot hoftandarts van het Spaanse zwarte Pietengilde. In het Her vormd verenigingsgebouw werd door poppentheater Houwtje Touwtje een kinder programma voor de kleintjes tot en met groep vier verzorgd. Voor de groepen vijf tot en met acht werd in jeugdsoos de Pul een film gedraaid. Voor de intocht in Ouwerkerk had de Goedheiligman zijn Zomerautovan stal gehaald. (Foto: Joop van Houdt). Wellicht wegens files op de we gen richting Zeeland arriveer de Sinterklaas pas aan het be gin van de avond in Ouwer kerk. Muziekvereniging Nieuw Leven, met in haar kiel zog de Ouwerkerkse jeugd, trok omstreeks 18.30 uur over de Ring naar de hoek Koningin Julianastraat-Vissersweg. Daar werd vergeefs op de Sint gewacht totdat hij met zijn ge Bij zijn intocht in Zierikzee werd de Goedheiligman opge wacht door een groot aantal kinderen. Voor de intocht in het monumentenstadje had de Sint gekozen voor gebruikma- In Bruinisse kwam Sint Nicolaas traditiegetrouw aan per mos selkotter. (Foto: Joop van Houdt). volg ineens opdook in de Noor- sestraat. Zomerauto Voor zijn intocht in de Duive- landse kern had de Goedheilig man één van zijn zomerauto's van stal gehaald in de vorm van een oude engelse open sportwagen. Ondanks de kou de wind werd de Sint op zijn tocht naar het dorpshuis bege leid door veel kinderen, waar van sommigen met een zaklan taarn gewapend. Eenmaal aan gekomen in het dorpshuis werd Sint Nicolaas verwelkomd door burgemeester A. Bergs- hoeffDeze vertelde de Sint dat het Sinterklaasfeest in Ouwer kerk voor de eerste keer in het vernieuwde en uitgebreide dorpshuis werd gevierd.- „Ik hoorde wel mensen zeggen dat het nieuwe dorpshuis te groot zou zijn voor een klein dorp als Ouwerkerk, maar als ik zo om me heen kijk denk ik dat het eerder te klein is", al dus de burgemeester. In reactie op de woorden van de burge meester sprak Sint zijn bewon dering uit over het nieuwe dorpshuis en vergat ook niet de kinderen te complimenteren met hun fraaie uitmonstering. „Ik heb daar zelf speciale kleding-Pieten voor. De Pieten die ik meegenomen heb naar Ouwerkerk kunnen dat niet", aldus Sint Nicolaas. Nadat de Sint eenmaal geïnstalleerd was op een com fortabele zetel schotelden de groepen 7 en 8 van basisschool 't Stoofje hem het verhaal voor van De Rijmelaar, een compu ter die alle namen van de Ne derlandse kinderen kent, ka- dootjes uitzoekt en ook nog eens voor een leuk gedichtje zorgt. Omstreeks 20.00 uur nam de Goedheiligman af scheid van de Ouwerkerkse jeugd. Voor de volgende dag stond immers een uitgebreide rondrit over het eiland op het programma. Drukte ZIERIKZEE - De garage en de jachthaven van Sint Nicolaas herbergen de meest uiteenlopende vervoer middelen. Dat bleek afgelopen weekend, toen de Sint op bezoek kwam in vijf kernen op Schouwen- Duiveland. Traditiegetrouw was Ouwerkerk de eer ste kern op Schouwen-Duiveland waar de Sint feestelijk ingehaald werd. Verder bracht de Spaanse kindervriend bezoeken aan Zierikzee, Dreischor, Re- nesse, Burgh-Haamstede en Bruinisse. Voor zijn intocht in Zierikzee had de Sint gekozen voor een zeil schip in plaats van een stoomboot. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 3