GRATIS ADVERTENTIE Medewerkers Wieken Omroep Stichting verbouwen studio 'Zand over het verleden en helemaal opnieuw beginnen' UW KMT SCHOUWEN-DUIVELAND Vergadering VVV Burgh-Haamstede Brandstichter door politie aangehouden r ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE M j Montageruimte ruimer, presentatieruimte kleiner Actiecomité Kinderboerderij wil met schone lei beginnen 3 O 4 O 5 «c 7 de krant van schouwen - duiveland! 2^6c5 RIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 23 NOVEMBER 1992 149e JAARGANG NR 25262 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 GEBOORTE, HUWELIJK, JUBILEUM? Maak dan nu uw keuze uit onze grote kollektie leuke, originele en moderne kaarten. Wie tussen 1 november en 31 december 1992 deze kaarten bij ons bestelt en laat drukken heeft recht op een gratis advertentie bij de familieberichten in de Zierikzeesche Nieuwsbode. drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 Een van de vrijwilligers van De Wieken Omroep Stichting, B. Gilden, in de montage-afdeling van de vernieuwde studio. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Drie maanden lang waren ze op zaterdag en in de avonduren aan het werk, de negen vrijwilligers die samen de Wieken Omroep Stichting vor men. Afgelopen zaterdagavond toonden ze vol trots het resultaat aan de spon sors en de vertegenwoordigers van instellingen die de WOS als plaatselijke televisie-omroep subsidiëren. De studio in het Zierikzeese verzorgingshuis De Wieken waar al zeven jaar elke maand een Schouwen-Duiveland journaal wordt gemaakt kreeg een nieuw, modern aanzien. Daarbij werd de ruimte via een interne verbouwing zodanig ingedeeld dat de montage afdeling, waar verschillende video-opnamen worden samen gevoegd tot één regionale jour naalfilm, een stuk groter werd. Dat was nodig om de toegeno men hoeveelheid apparatuur op een praktische manier te kunnen gebruiken. De presen tatieruimte, waar de opnamen worden gemaakt van de om- roepsters die de programma's aankondigen en mededelingen doen, werd daarbij wat ver kleind. Een ingreep die volgens om- roepsters Heieen van den Bos en Rita Schot geen afbreuk doet aan hun werkzaamheden. „Om te presenteren heb je maar een beetje ruimte nodig". In dat beetje ruimte staat een gezellig tweezitsbankje waar op wat rode spotjes zijn gericht en een televisiecamera. Achter het bankje kunnen naar keuze verschillende kleuren rolgor dijnen naar beneden worden getrokken die passen bij de kleding van de omroepster. Het contact met de naastgele gen montageruimte gaat via een intercom. Want door een grondige isolatie van de glazen wand tussen beide ruimtes is 'aanroepen' sinds de verbou wing onmogelijk geworden. De modernisering van de televi siestudio heeft de medewer kers van de WOS ook gestimu leerd in hun- rnneier van wer ken. Zo worden sinds kort oefenavonden georganiseerd waarbij de omroepsters wor den getraind in een professio nal wijze van presenteren en 'onverwachte situaties'. ,,Zo stond op het kleine televi siescherm, waarop we onszelf kunnen zien tijdens de opna me, al een hele poos storing voor je het in de gaten had. Als je daar niet op bedacht bent en je bent geconcentreerd bezig met je tekst, zie je dat niet. Dan ga je gewoon door met pre senteren", aldus Heieen van den Bos. Zij is van mening dat er bij de Wieken Omroep Stich ting steeds professioneler wordt gewerkt. En dat blijkt ook uit een toe lichting van de voorzitter van de omroepstichting, Joop van Dongen. „Volgend jaar hopen we drie montagerecorders te kunnen aanschaffen. Die appa ratuur hebben we nog niet. Het is een verbeterd systeem waar mee je nog mooiere plaatjes kunt maken". Zo'n montagerecorder kost vierduizend gulden per stuk, terwijl de kosten van de pas ge realiseerde verbouwing (dank zij zelfwerkzaamheid) ruim 5000 gulden vergden. Daarom beslopen de medewerkers van de Wieken Omroep Stichting de hoeveelheid sponsors uit te breiden van vijf naar tien. „Van alle bedrijven die ons sponsoren laten we bij elk Schouwen-Duiveland journaal reclamebeelden zien. Om die reclame niet te veel te laten overheersen proberen we de hoeveelheid sponsors zo be perkt mogelijk te houden. Maar we hebben natuurlijk geld nodig", aldus Joop van Dongen. Rommelmarkten Overigens werden de kosten voor de verbouwing voor een belangrijk deel betaald uit de opbrengsten van de rommel markten die de afgelopen jaren bij De Wieken werden gehou den. „Maar we hebben zo veel nodig. De studiolampen moe ten eigenlijk worden vervan gen en de acht a negen accu's die we gebruiken zijn een eind rot", aldus de voorzitter. Uit het enthousiasme waarmee medewerkers van de WOS de bezoekers van de open avond uitleg gaven, bleek dat men het vrijwilligerswerk in de studio na zeven jaar nog met veel ple zier doet. „Dat komt onder meer door de reacties van de ouderen in De Wieken. Zolang je merkt dat die mensen het leuk vinden, vinden wij het ook", aldus Joop van Dongen. Na een uitzendingenstop van een half jaar (vanwege de ver bouwing) zaten de bewoners van het verzorgingshuis en de nabij gelegen aanleunwonin gen op zaterdag 7 november weer voor de buis om de evene menten die de afgelopen maan den plaatsvonden op Schou wen-Duiveland te bekijken. De omroepstichting verzorgt ook wekelijks op zondag een live uitzending van de dienst in de Nederlandse Hervormde kerk onder de Beuze. Ook de taptoe op het Havenplein in juni live uitgezonden. „We hebben toch een camera in de kerk staan. De mensen vonden het prach tig en dat motiveert ons ook om steeds nieuwe dingen te proberen". Het is gemakkelijker te laken dan precies te zeggen waar het op aankomt. Disraeli ZIERIKZEE - Niet meer doorzeuren over wat er in het verleden allemaal misgegaan is, maar met een schone lei compleet opnieuw beginnen. Dat was de slotconclusie van het Actiecomité Kinderboerderij na een roerige en emotionele vergadering zaterdag in café-restaurant 't Schotse Wapen in Zierikzee. Over één ding was men het roerend eens en dat is dat er een nieuw dagelijks bestuur moet komen. Tijdens de vergadering kondigde W. K. Schot aan op de alge mene ledenvergadering overmorgen, woensdag in De Driehoek aan het Kerkhof Noordzijde in Zierik zee een motie van wantrouwen tegen de nog zittende leden van het dagelijks bestuur in te zullen dienen. Het actiecomité sprak zich uit tegen overname van de kinderboerderij door Dagverblijf Brugzicht. Het rommelt al geruime tijd in de gelederen van de kinder boerderij. Niet alleen kampt men met financiële problemen, maar tevens is sprake van ern stige verschillen van mening tussen dagelijks bestuur, alge meen bestuur en de leden van de vereniging. De leden, in ie der geval zij die zich hebben verenigd in het actiecomité zijn alle strubbelingen meer dan zat, zo bleek zaterdag tijdens de vergadering van het actieco mité. Overname Het dagelijks bestuur van de kinderboerderij, zo blijkt uit een artikel van voorzitter D. Mooij in de najaars-Kinder- boerderijkrant, wil toe naar een meer bedrijfsmatige bena dering. Volgens Mooij kan de kinderboerderij niet draaien op uitsluitend vrijwilligers. „Op langere termijn zal dat on herroepelijk tot grote proble men leiden. Weliswaar zijn de financiën op korte termijn geen probleem, maar de boer derij zal in de toekomst gecon fronteerd worden met lasten en heffingen vanwege de overheid die door de vereniging nooit op te brengen zijn. Het dagelijks bestuur van de kinderboerde rij wil daarom zoekeri naar een kapitaalkrachtige partner. Een mogelijke oplossing van de problemen zou volgens het dagelijks bestuur geheel of ge deeltelijke overname door dag verblijf Brugzicht kunnen zijn. Het DB is, zo schrijft Mooij, niet van plan de kinderboerde rij te verkwanselen. „Het feit dat ik u nu met nadruk advi seer de overdracht aan Brug zicht mogelijk te maken moge de noodzaak aangeven om het voortbestaan van de boerderij veilig te stellen door middel van een kapitaalkrachtige partner en een beheersvorm die niet uitsluitend op vrijwil lige basis plaatsvindt", aldus Mooij. Hij zegt ervan overtuigd te zijn dat het karakter van de kinderboerderij ook bij een eventuele overname door dag verblijf Brugzicht behouden blijft. Het actiecomité, zo bleek zater dag tijdens de extra vergade ring, denkt daar heel anders over. Zij zien absoluut niets in overname door Brugzicht en volgens hen is het ook niet no dig. W. K. Schot sr. stelde tij dens de vergadering dat on- middels alle schulden betaald zijn en dat het mogelijk lijkt te zijn om per 1 januari 1993 met 3400,- in kas van start te gaan. Hij stelde dat het actieco mité weliswaar niet voor over name door Brugzicht is, maar zich wel open wil stellen voor bepaalde vormen van samen werking. Kritiek Schot oogstte met zijn woorden weinig bijval. Van verschillen de kanten werd gesteld dat overname door Brugzicht waarschijnlijk ten koste zou gaan van het karakter van de kinderboerderij. Felle kritiek werd geleverd op zowel het zit tend dagelijks bestuur als op de gemeente Zierikzee in de persoon van wethouder P. de Rijke. W. van de Heetkamp van het actiecomité stelde in een emotionele oproep dat men het verleden het verleden moet la ten en dat men nu juist de blik moet richten op de toekomst. „We moeten ons bevrijden van het juk van de gemeente", al dus Van de Heetkamp. Hij slaagde er echter niet in de discussie in de richting van een constructieve oplossing voor de toekomst te sturen. Een discus sie brandde los over hetgeen er in het verleden gebeurd is en daarbij vielen harde woorden. Schot en Van de Heetkamp pro beerden de verhitte gemoede ren tot bedaren te brengen en uiteindelijk slaagde men daar ook in. W. K. Schot sr. conclu deerde dat er allereerst een nieuw dagelijks bestuur moet komen wil men verder kunnen werken aan een goede toe komst voor de Zierikzeese kin derboerderij. Schot voegde daar aan toe dat het in de ogen van de leden van het actiecomité mogelijk moet zijn om de kinderboerderij te redden. De door een van de aanwezigen geuite vrees dat de gemeente Zierikzee zich niets van de mening van de leden van de vereniging aan zou trek ken werd door Schot niet ge deeld. „We krijgen subsidie van de gemeente. Dat heb ik hier zwart op wit. De gemeente kan alleen ingrijpen als de ge bouwen zo slecht zouden zijn dat ze gesloopt zouden worden. Maar dat is niet het geval". Schot besloot de vergadering met een xjproep aan de leden om de algemene ledenvergade ring die overmorgen, woens dag, in De Driehoek aan Kerk hof Noordzijde gehouden wordt te bezoeken. De vergade ring begint om 20.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Be spreking van de toekomstige VVV Schouwsc kust Wester- schouwen. Dat is een van de punten die op de agenda staan van de algemene ledenverga dering van de VVV Burgh- Haamstede. De vergadering wordt gehou den op woensdag 25 november in café-restaurant De Westhoek aan de Weeldeweg te Burgh- Haamstede en begint om 20.00 uur. De bijeenkomst begint met een huishoudelijk gedeelte waarbij onder meer de evalua tie van het seizoen 1992 aan de orde komt en de bijgestelde be groting 1992 die sluit met een winst van ruim vijfduizend gulden. Ook wordt nagepraat over de ledenvergadering die samen met de VW Renesse werd gehouden op donderdag 19 november. Overwegend bewolkt HET WEER Gedurende de nacht en ochtend wat regen. Later op de dag moge lijk enkele opklaringen. Minimum- temp. ±10, middagtemp. ±11 gra den. Wind uit zuidwest tot zuid matig, 3 a 4, aan de kust af en toe krachtig, 6. SINTERKLAAS Sinterklaas bracht afgelopen weekend een bezoek aan vijf kernen in de regio. TONEEL Een avondje uit: toneel in Ellemeet. MANIFEST O het tij voor de landbouw te keren is een mentaliteits verandering nodig. VOETBAL Bruse Boys krikt haar imago op door overwinning op NOAD. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's In twee dagen twee brandstichtingen in Lange Nobelstraat ZIERIKZEE - Vrijdagavond werd de heer B. uit Zie rikzee in zijn woning aangehouden in verband met twee brandstichtingen afgelopen week in de Lange Nobelstraat te Zierikzee. De man is in verzekerde bewa ring gesteld en wordt maandag voorgeleid aan de rechter commissaris in Middelburg. Hij bekende zowel in de nacht van donderdag op vrijdag als vrijdagavond brand te hebben gesticht. De eerste brandstich ting betrof het aansteken van een bankstel dat in de Lange Nobelstraat tegen de gevel van een leegstaand huis klaarstond voor de ophaaldienst van grof vuil. Niet alleen het bankstel, maar ook de gevel van de wo ning en een geparkeerd staan de auto vatten vlam. Omdat het vuur tijdig werd ontdekt door surveillerende politie mensen kon een grote brand worden voorkomen. Deson danks werden de woninggevel en de auto behoorlijk bescha digd. B. was kennelijk tevreden over het resultaat van zijn inspan ningen want vrijdagavond stak hij een container met papier in brand, die tegen een woning in de Lange Nobelstraat stond. Het brandende object leverde direct gevaar op voor de wo ning waar het tegenaan stond. Omdat omwonenden de brand tijdig ontdekten en blusten kwam het zover niet. Direct na het ontdekken van de tweede brandstichting ging de politie op bezoek bij B. die in zijn woning was. Tijdens het verhoor dat hierbij plaats vond bekende de Zierikzeeënaar bei de brandstichtingen. Volgens de politie kon hij geen aanne melijke verklaring voor zijn daden geven. VALKENSWAARD - In Val- kens waard is vrijdag een centrale-antenne-inrichting in gebruik genomen die groten deels is uitgevoerd met glasve zel. Het is voor de eerste keer dat in Nederland op een derge lijke grote schaal gebruik is ge maakt van glasvezel. De antenne-inrichting telt 11.000 aansluitingen. Een woordvoer der van de exploitant Combivi sie Regio heeft dit meegedeeld. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een. kwartaalabonnement f 47,50 kwartaalabonnement met autom. afschr. ét f 45,— jaarabonnement ét f 179,— jaarabonnement met autom. afschr. f 169,— en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. ~1 adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. I-; ZZN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 1