Basketbalteams MEVO '80 boeken wisselend succes in de competitie Kim Reijnierse grote favoriet voor de unieke wisselprijs Mosselscheepje AlgemmZeeuwse Serge Goossens pakt de Rossignol-skicup Badmintonteam in degradatie zone vierde klas landelijk Tennisteam Schouwen- Duiveland boekt succes Matjan en Hetty Mol zetten een punt achter basketbal-carrière Delta Sport organiseert voor de 25e keer de Mosselloop Jacqueline Altena zet haar enkelpartij opnieuw om in winst VRIJDAG 20 NOVEMBER 1992 NR 25261 11 Advertentie ZEEl VVS ZEKER Binnen Zeeland bieden wij particulieren, het midden- en kleinbedrijf en de agrarische sector een compleet pakket verzekeringen, evenals een aantal spaarmogelijkheden met een hóóg rendement. Wij werken daarbij nauw samen met de in Zeeland gevestigde verzekeringsadviseurs. Onze gezamenlijke deskundigheid staat borg voor kwalitatief goede en op maat gesneden verzekeringen. Vele Zeeuwen kiezen er daarom voor om bij ons 'ZEEUWS ZEKER' verzekerd te zijn. Vraag uw verzekeringsadviseur naar de produkten van de Algemene Zeeuwse. Algemene Zeeuwse Verzekering Mij. NV Houtkaai 11 4331 JR Middelburg Tel. 01180-83000 SLUISKIL - In de eerste klas van het tennis-district Zeeland heeft de ploeg van Schouwen-Duiveland met 5-7 gewonnen van het tennisteam Sluiskil. Hans-Jan Goedegebuure en Re- né Schimmelpenninck wonnen overtuigend hun enkelspel. Goedegebuure bleef met 6-9 Jansen de baas en Schimmel penninck versloeg met 5-8 Ze- FRANKFURT - Richard Kraji- cek zal pas vrijdagavond laat weten of hij zaterdag verder kan spelen in het ATP- kampioenstoernooi. In het pro gramma voor de laatste dag van de groepswedstrijden speelt hij het derde duel van het schema tegen Ivanisevic. ALMERE - Bondscoach Jan Vlieg overweegt Paul Haldan te laten terugkeren in de natio nale tafeltennisploeg voor de interland tegen China, die op donderdag 3 december in Al- mere wordt gespeeld. De vijf voudig Nederlands kampioen, revaliderend van zijn derde operatie aan de knie binnen een jaar, heeft na de Olympi sche Spelen van Barcelona nauwelijks nog gespeeld. Vlieg neemt pas kort voor het duel tegen de Chinese mannen een definitieve beslissing. gers uit Zeeuws-Vlaanderen. Daarnaast waas het herendub- bel Peter Coppoolse/René Schimmelpenninck een klasse apart tegen Van der Akker/Ze- gers (6-12). Bij de laatste wedstrijd op de Dordtse kunstskibaan moest de Nieuwerkerker over drie manches met een lengte van honderdtien meter en zestien poortjes de winst aan Mikel Grossenipper overlaten. Gros- senipper zette in de eerste man che een tijd neer van 9.60 se conden waarbij Goossens 10.01 seconden nodig had voor de af- André Goedegebuure dubbelde samen met Hans-Jan Goedege buure tegen Jansen/Bleijen- berg. In de tennisindoorhal bleef het tot de laatste minuut spannend en beide dubbels verdeelden uiteindelijk met 9-9 de punten. De Bl-speler Peter Coppoolse uit Bruinisse verloor nipt van Cl-speler Van der Akker met 7- 6. Hans-Jan Goedegebuure was duidelijk een maatje te klein voor de Cl-speler Bleijenberg en ging kansloos ten onder met 10-5. daling. In de laatste manche ging Goossens onderuit maar dat bracht zijn eerste plaats voor de Rossignol-skicup niet in gevaar. Uitslag: Algemeen klasse ment: 1. Serge Goossens, Nieu- werkerk 75 pnt. 2. Marcel Bu- rinck, Hoeven 55 pnt. 3. Mikel Grossenipper, Delft 55 pnt. DORDRECHT - Serge Goossens uit Nieuwerkerk is winnaar geworden van de Rossignol-skicup. Over drie wedstrijden op de kunstskipiste in Uden, Rucp- hen en Dordrecht bleek Goossens met vijfenzeventig punten als eerste in het algemeen klassement te zijn geëindigd. Esther Ophuis van basketbalvereniging MEVO 'SO was topscorer voor haar ploeg tijdens het competitieduel tegen Oostburg uit Zeeuws-Vlaanderen. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Het heren basketbalteam van MEVO '80 heeft met ruime cijfers van Dynamo 3 uit Middel burg gewonnen. Met een grote inbreng van Peter van de Schaaf werd de wedstrijd in sporthal Onderdak met 54-38 beslecht. Het damesteam had het op het thuisfront een stuk moeilijker tegen Oostburg. De ploeg van coach Bob Noomen kreeg een flink pak slaag met 26-64. Het damesteam werd aan alle kanten gepasseerd door het veel te sterke team yan basket balvereniging Oostburg uit Zeeuws-Vlaanderen. Ook de twee zeer geroutineerde speel ster Hetty Mol en Marjan Mol konden de zware nederlaag niet voorkomen. Het was nota- bene de officiële laatste bas ketbal-wedstrijd voor de twee zussen uit Schuddebeurs. De 30-jarige Marjan Mol zet na veertien jaar basketballen een punt achter haar wekelijkse beslommeringen. Afscheid ,,Je moet je elke week weer opladen om al die competitie wedstrijden te spelen. Jaren zijn we met een gezellige groep geweest, maar stuk voor stuk nam afscheid. Hetty en ik heb ben nog even gewacht tot er voldoende nieuwe dames in de groep kwamen zodat het bas ketbal-damesteam gehand haafd kan worden. Nou, je ziet het, een gehele nieuwe lichting heeft zich aangediend en dat is fantastisch voor de vereniging. Maar als er toch nog onver hoopt dames tekort zijn voor competitie-wedstrijden dan kan Bob Noomen altijd een be roep op ons doen", vertélt Mar jan Mol. Ook Hetty Mol was die mening toegedaan. De 27-jarige basket balster was ruim tien jaar aan gesloten bij basketbalvereni ging MEVO '80. Toch zullen de dames node gemist worden bij de vereniging. Zowel verdedi gend als aanvallend waren zij een enorme steun en spelbepa- lend in de groep. De wedstrijd tegen Oostburg ging dus voor MEVO '80 geheel de mist in. In de eerste helft bleef de schade nog beperkt tot 16-29. Maar tijdens de twintig minu ten zuivere speeltijd in de tweede helft was Oostburg zeer overheersend met een eind stand van 26-64. MEVO '80 - Oflstburg 26:64 (16- 29)"Doelpun^ei^-MËyÖ"'8Ó: Es ther Ophuis (9). Hetty Mol (8). Jolanda Berrevoets (4). Marjan Mol (5). Heren MEVO '80 Het herenteam van basketbal vereniging MEVO '80 maakte een sterke indruk tegen het derde team van Dynamo. De inbreng van Peter van de Schaaf, Arthur Tbl, Ad van de Heijde en Erik de Ridder was vooral in de aanval van uitste kende klasse. Op volle sterkte, negen spelers waardoor er steeds vier wisselspelers op de bank zaten, liet de Zierikzeese ploeg de Middelburgers alle hoeken van het veld zien. Van af de eerste minuut was het veldoverwicht al goed te zien en Tfewes Tuitman gaf Het sein met twee doelpunteji voorbeen succesvolle avond. 'De eerste vijftien minuten zuivere speel tijd werden met 25-16 winst af gesloten. Ook in de tweede helft was MEVO '80 véél te sterk en won met een totale eindstand van 54-38. MEVO '80 - Dynamo 3 54-38 (25- 16). Doelpunten MEVO '80: Pe ter van de Schaaf (16). Arthur Tol (14). Tewes Tuitman (5). Erik de Ridder (7). Ad van de Heijde (6). Henk van Donk (4). Ronald Scherpenzeel (2). WESTENSCHOUWEN - Zaterdag 21 november houdt atletiekvereniging Delta Sport voor de 25e keer de Mosselloop in de Dominiale bossen van Westerschouwen. Een zeer bijzondere loop die de laatste jaren is uitgegroeid tot één van de grootste wedstrijden in Zeeland. De organisatoren hebben er dan ook alles aan gedaan om de 25e Mosselloop tot een succes te maken zoals alle vorige edities een succes waren. ZIERIKZEE - Het eerste badmintonteam van badmintonclub Zierikzee heeft de competitie-wedstrijd in de vierde klas landelijk tegen Boomgaardshoek met 3-5 verloren. Opnieuw kwam het kwartet maar tot drie winstpartijen van de acht duels. Opvallend was dat alleen Jacqueline Altena haar enkelpartij in winst kon omzetten. Hanco de Vos, Angelique van der Have en Peter Tijl lieten de winst voor de Zierikzeese ploeg in de beginfase al liggen. Voor Peter Tijl was het verlies dramatisch. ,,Ik baal er ver schrikkelijk van. Elke keer verlies ik in drie sets. Net dat kleine beetje geluk kom ik te kort, maar daar dupeer ik dan ook de ploeg mee. Het grote probleem bij mij is dat ik niet kan trainen. Ik zal blij zijn als mijn werkzaamheden doorde weeks in Zwolle achter de rug zijn. Dan krijg ik in ieder geval de gelegenheid om één keer in de veertien dagen te trainen", verzuchtte Tijl nadat hij ook samen met Angelique van der Have het gemengddubbel ver loor. gesteld. ,,Ik speel vandaag best gespreid. Maar wat op de trai ning lukt, lukt vandaag niet". Ondanks dat De Sjuttel uit Breskens afgelopen weekend met 6-2 won van Qua Vadis blijft Zierikzee momenteel nog net boven de degradatielijn staan. Immers, één ploeg moet degraderen uit de vierde klas landelijk. Trainer William van der Maas weet dat het moeilijk wórdt, maar heeft alle hoop nog niet laten varen. Zierikzee - Boomgaardshoek 3- 5. Peter Tijl - Menno Blaau w 11- 15 15-10 15-17. Hanco de Vos - Jeffrey Abuton 5-15 8-15. Jac queline Altena - Aswintha van Assendelft 11-3 11-1. Angelique van der Have - Grace Abuton 8- 11 7-11. Tijl/De Vos - Heeren/ Blaaüw 11-15 6-15. Altena/Van der Have - Abuton/Van Assen delft 10-15 15-4 18-15. De Vos/Al- tena - Abuton/Van Assendelft 15-10 15-4. Tijl/Van der Have - Heeren/Abulon 10-15 615. De Sjuttui-Quo Vadis 6-2 Zierikzee-Boomgaardsh. 3-5 De Ritte 4-Avanti 7-1 Roekan je-Ommoord 5 7-1 De Ritte 4 7 Avami 7 Rockanje 8 Boorogaardsh. 8 Ommoord 5 7 Quo Vadis 7 Zierikzee 7 De Sjuttul 7 Nadat Kim Reijnierse uit Middelburg de twee vorig edities op zijn naam bracht krijgt hij de mogelijkheid om bij de 25e Mossel loop de wisselprijs, het Mosselscheepje, definitief in zijn bezit te krijgen. (Foto: Joop van Houdt). Driejaar geleden noteerde Del ta Sport een record aantal deel nemers. Zeshonderd vijf tig wedstrijdlopers, trimmers en scholieren wisten toen de weg te vinden naar het unieke bos gebied in Westerschouwen. Vo rig jaar kwamen zeventig deel nemers minder aan de start maar dat was nog steeds een prima aantal voor een Zeeuwse loop. Jubileum Door de grote toeloop en toena me van veteranen (veertig plussers) wordt in de jubileum loop voor de eerste keer een aparte wedstrijd gehouden. Dit ook vanwege het feit dat de bospaden niet overal even breed zijn. Nieuw is ook de af stand van 6000 meter voor trimmers. In de vorige edities konden deze alleen kiezen uit de afstanden 3000 meter en 9000 meter. De enige echte zwa re Mosselloop heeft nog steeds een lengte van 9000 meter. Wedstrijdsecretaresse Riet Jansen verwacht weer een groot deelnemersveld. „Inmid dels heb ik al honderdtachtig voorinschrijvingen ontvangen. En dat zijn dan alleen de wed strijdlopers. Daarnaast komen de gebruikelijke trimmers en scholieren aan de start. Ook verwacht ik weer een groot aantal na-inschrijvingen", ver telt Jansen. Deelnemers uit Zeeland, Zuid-Holland en Bra bant weten weer de weg te vin den naar het unieke looppar- cours in de Dominiale bossen van Westerschouwen. Bij de he ren komt Kim Reijnierse als grote favoriet aan de start. Bij de dames, een loop over 3000 meter, is de internationale atle te Carlien Harms uit Den Haag de grote favoriete. De cross- kampioene van Nederland heeft al een aantal keren de vrouwenloop op haar naam ge bracht. Voor de tiende keer worden tij dens de Mosselloop de scholie renkampioenschappen van Schouwen-Duiveland gehou den. Inmiddels zijn er zestig voorinschrijvingen binnen tus sen de leeftijd van zeven- tot en met twaalf jaar. Naast de scho lierenloop gaat echter alle aan dacht uit naar de wedstrijd voor heren over 9000 meter. Programma 12.0.0 uur: Scholierenloop; 12.55 uur: Trimloop 3000 m; 13.20 uur: Wedstrijdloop veteranen 9000 m; 14.10 uur: Wedstrijd- loop vrouwen 3000 m; 14.30 uur: Wedstrijdloop mannen 9000 m; 15.15 uur: Prijsuitrei king veteranen; 15.45 uur: Prijsuitreiking vrouwen; 15.15 uur Trimloop 6000/9000 m; 16.00 uur: Prijsuitreiking man nen. UTRECHT - Binnen een jaar moet de Koninklijke Neder landse Wielren Unie weer een ongedeelde organisatie bezit ten. De statutenwijziging van de wielerbond moet bij de ko mende najaarsvergadering in 1993 beslag krijgen. Scherp spelen Voor Jacqueline Altena ziet het er een stuk beter uit. In alle drie partijen, enkel, gemengd en dubbel pakte zij de winst. De geroutineerde speelster wist precies hoe dat kwam. ,,Ik heb jarenlang met de Zeeuwse selectie meegetraind. Dan krijg je toch meer routine en zelfvertrouwen. Daarnaast heb ik veel voordeel van mijn har de slag. Ook de trainingen met jongens heeft het voordeel dat je scherper gaat spelen", legt Altena uit na de spannende derde set bij de damesdubbel. ,,Ja, het is om triest van te wor den", verklaart trainer Willi am van der Maas het verlies te gen Boomgaardshoek. Afgelo pen dinsdagavond lukte alles op de training. We hebben vooral op scherpte getraind. Maar dat wil dan vandaag ge woon niet lukken. Al die shutt les landden dan vijf centimeter buiten de baan en daar word je moedeloos van". Ook Hanco de Vos had de wedstrijd tegen Boomgaardshoek anders voor- Peter Tijl sneuvelde opnieuw in drie sets tijdens zijn enkelspel. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 11