j» PROGRAMMA ZHV/Delta Sport toont licht herstel hij eredivisie-wedstrijd in Aalsmeer Rinus de Rijke zonder twijfel de terechte districtskampioen in de derde klas libre VGZ/Sittardia op bezoek bij ZHV/Delta Sport Zierikzeese handballers nog steeds zonder punten Nico Tuinman neemt deel aan gewestelijk kampioenschap Hengelsport- vereniging Het Zijpe Bowling competitie Recreatie volleybal 10 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE AALSMEER - „De jongens moeten veel sneller handelen in de verdediging. Het gaat nog veel te gemakke lijk. Ik hoop dat we daar nu echt eens op gaan trainen", schudde keeper Dick Govaarts met zijn hoofd. Ook in de achtste competitie-wedstrijd in en tegen Aalsmeer ging ZHV/Delta Sport flink onderuit. Ondanks dat de schade (29-15) van minder kaliber was dan de dramatische thuiswedstrijd vorige week tegen Schonder- beek/ESCA, bleven ook de spelers in Aalsmeer met een kater zitten. Ronnie Onwijn uit Middelburg zorgde voor meer agressie binnen de gelederen van ZHV/Delta Sport. (Foto: Joop van Houdt). Dick Govaarts, die vorig keer maar drie seconden op het doel stond, mocht in Aalsmeer de gehele wedstrijd keepen. Tij dens de warming-up blesseerde Mathé Pipping zich aan de on derarm en hij kwam alleen bij strafworpen in actie. ,,Ik kreeg een bal op mijn arm en dat was nogal een pijnlijk",, liet Pip ping na afloop van de wed strijd weten. Govaarts stond een aardige partij te keepen en voorkwam zelfs door een kat achtige sprong het dertigste tegen-doelpunt. Maar was hij toch teleurgesteld na de wed strijd. „Het ging vanavond een stuk beter maar de tegenstan der wordt alleen op de cirkel opgevangen. Dat is niet goed. Gewoon een paar stappen naar voren hadden we meer tijd om die razendsnelle aanvallen van Aalsmeer op te vangen", aldus de keeper uit Brabant. Agressie ZHV/Delta Sport maakte op nieuw de grote fout door hal verwege de eerste helft niet voldoende agressie in het spel te leggen. Daarnaast werden bij een 8-2 achterstand drie domme fouten gemaakt waar bij Aalsmeer in de break-out driemaal op rij scoorde. Daar naast was de pech dat de inter national-keeper Ruud van de Broeck een uitstekende partij stond te keepen. Ronnie On wijn gaf het voorbeeld aan zijn medespelers om meer agressie in het spel te leggen en dat werd langzaam maar zeker overgenomen. „Het blijft moeilijk tegen zulke ploegen. We speelden een stuk agressie ver maar kwamen nu weer te gen hun snelheid tekort. We stapten veel te gretig in hun spelsysteem", liet Onwijn in sporthal De Bloemhof weten. Dit keer kreeg de Zierikzeese ploeg de beide scheidsrechters Struijk en Nusen uit Den Haag aan hun zijde en dat leverde in de loop van de wedstrijd voor deel op. Nadat de dertig minu ten speeltijd omwaren gaf het scorebord 15-6 aan. „Bij de rust heb je al een verloren wed strijd gespeeld en dan is het moeilijk om zo'n ploeg weer opnieuw te motiveren. Je wilt toch zo'n afgang als vorige week voorkomen", vertelt Rob de Vos. Meer snelheid In de tweede helft ging het een stuk beter bij ZHV/Delta Sport. Er kwam meer snelheid in de wedstrijd en Aalsmeer maakte ook steeds meer fou ten. „Het wordt moeilijk om je ploeg bij de les te houden", ver klaart de trainer Jan Alma van Aalsmeer. Ik vond het zo jam mer dat ZHV/Delta Sport in de. beginfase veel te snel hun kop jes lieten hangen. Ik moet echt eerlijk zijn, er lopen spelers rond die gemakkelijk op eredi visie niveau mee kunnen. Maar ik mist de vechtlust en die Le- fèvre had niet zijn avond. Dat was in het voordeel van- ons. Maar ik vind het leuk dat er een Zeeuwse ploeg in de eredi visie speelt", aldus Jan Alma. Peter Lefèvre had zeker proble men met zichzelf. Een paar keer kwam het kanon in actie maar het bleef bij een schamel doelpunt je. „Die jongen loopt momenteel bij de dokter. Hij heeft een te hoge bloeddruk. Vervelend maar je hebt er wel mee te maken", aldus De Vos. In de laatste fase van de wed strijd, toen was het al 25-10, zorgde ZHV/Delta Sport voor een eindsprint. Ronnie On wijn, Jean-Marie Tbubiana, Bert de Vos en Jaco Vleeshou wer pikte in een sneltreinvaart nog hun doelpunt mee. Het lijkt ZHV/Delta Sport iets be ter te gaan. Dat bewijs werd in ieder geval al geleverd in de splinternieuwe sporthal in Aalsmeer. De verwachtingen tegen de topclub VGZ/Sittar- dia, zaterdagavond in sporthal Onderdak, zijn iets beter gestemd. Er mag nog geen won der worden verwacht, maar het publiek kan zeker rekenen op een grote inzet van de spelers van ZHV/Delta Sport. Aalsmeer - ZHV/Delta Sport 29-15 (15-6). Doelpunten ZHV/Delta Sport: Jean-Marie Tbubiana (4). Ronnie Onwijn (3). Bert Nuijens (2). Frangois Verrijzer (2). Peter Lefèvre (1). Erwin Schaalje (1). Bert de Vos (1). Jaco Vleeshouwer (1). Aalsmeer:Tbni Mets (5). Patrick Kersten (4). Jeroen Holscher (4). Pim Lighart (4). Freek Aal moes (4). Ruud Kooij (3). Cees Boomhouwer (2). Robert Heu ser (1). Frank Rinkel (1). Scheidsrechter: Struik en Nu- ser uit Den Haag. Tbeschou- wers: 120. Eredivisie HAKA/E en O-AHV/Swift 28-25 Hirschmann/VL-Hel./Tachos 18-19 Rockp./Hellas-OIympia 28-20 Schoon./ESCA-Eagle/Hermes 24-18 Aalsmeer-ZHV/Deltasport 29-15 VGZ/Sittardia-Blauw Wit 20-17 Eagle/Hermes 8 VGZ/Sittardia 8 HAKA/E en O 8 Aalsmeer 8 Schoon./ESCA 8 Hel./Tachos 8 AHV/Swift 8 Hirschm./VL 8 Blauw Wit 8 Olympia 8 Rockp./Hellas 8 ZHV/Deltasp. 8 1 1 13 155 - 147 0 2 12 159 - 136 1 2 11 207 - 178 0 3 10 190 - 164 0 3 10 175 - 161 1 3 9 155 - 165 0 4 8 200 - 183 0 5 6 152 - 150 2 4 6 163 - 168 2 4 6 153 - 168 1 5 5 165 - 182 0 8 0 143 - 217 BURGH-HAAMSTEDE - Onlangs werd in Hotel Bom in Burgh-Haamstede het districtskampioenschap 3e klas libre afgewerkt. In de door de biljartvereniging Witte van Haemstede georganiseerde finale werd Rinus de Rijke vooral qua moyenne met grote overmacht winnaar. De speler van Bommenede was met een gemiddelde van 3.31 veruit superieur aan zijn naaste belagers Nico Tuinman en Toon Rijnberg die met res pectievelijk 2.72 en 2.69 toch ook het genoegen smaakten promotie naar de 2e klasse af te dwingen. Rinus de Rijke heeft eigenlijk derlaag tegen de technisch met groot gemak zijn ongesla- man valt nu die eer te beurt en drie dagen lang dit kampioen- knap spelende Tbon Rijnberg. gen status weten te handhaven. zal op 15, 16 en 17 januari in schap gedomineerd. Weliswaar Tuinman hield de race echter Onder het spelen van zijn par- Bergen op Zoom zeker een konden Nico Tuinman en Nico vijf rondenlang vol maar in tijen vond hij zelfs de tijd om waardig vertegenwoordiger Janse hem na drie van de zeven zijn voorlaatste partij moest ook het spel op de andere tafel van het district Schouwen- te spelen ronden in matchpun- ook deze prima spelende bil- te bekijken en van complimen- Duiveland zijn. ten bijhouden maar het moyen- jarter van de biljartvereniging ten te voorzien. Zijn voor- ne van De Rijke was al dusda- Renesse de eer laten aan Rijn- laatste partij was overigens nig hoog dat men zich met berg. een juweel. Op een manier zo- Arbiters recht kon afvragen wie deze als alleen De Rijke dat kan uiterst secuur carambolerende werden de caramboles op de ta- Uniek in dit kampioenschap Kerkwervenaar van de eindze- Complimenten fel gelegd. Rinus is geen lief- was de arbritage. Voor het ge zou kunnen afhouden. Janse hebber van het kleine spel eerst werd een biljartlid tijde- haakte als eerste af na een ne- Rinus de Rijke had inmiddels maar voelt zich in zijn element lijk aan het arbiterskorps toe wanneer de zaak ruim blijft. gevoegd aangezien er in het „De ballen moeten rollen", al- district nog steeds te weinig dus Rinus. In slechts 15 herne- animo is om een arbiterscursus mingen maakte hij de benodig- te volgen, de 80 caramboles vol en daar- Met deze oplossing tracht mee een partijmoyenne van kandidaat-nationaal arbiter 5.33 realiserend. Naar later Lidwien de Bruyn de leden wat bleek de beste van het toer- meer te inspireren. Nico van nooi. der Graaf meldde zich voor de- Door het verlies van Tuinman *e finale vrijwillig aan en Ieid- was De Rijke in de finalepartij de de Pallen naar behoren, al nagenoeg zeker van de titel. Bondsofficial Koos Dorreman Tuinman zou in het onderling overhandigde de kampioen de treffen de grote achterstand in beker en bijbehorende medail- gemiddelde nooit meer inha- Ie en stak zijn bewondering len. Voor De Rijke was de druk voor de finalisten, in het bij- dan ook van de ketel en zijn zonder de gepromoveerden, concentratie was dan ook verte niet onder stoelen of banken, zoeken. Nico Tuinman deed er De heer De Jonge, voorzitter echter alles aan toch het genoe- van de organiserende vereni gen te mogen smaken om de ging, reikte de overige prijzen kampioen te kloppen en slaag- uit en dankte de heren Koot en de ook in zijn opzet. Van der Graaf voor hun arbi- Rinus de Rijke werd zonder trale begeleiding, enige twijfel de terechte kam- Wedstrijdleiders Cor Dorre pioen maar zal niet naar de ge- man en Rinus Schot maakten westelijke finale mogen afrei- de volgende eindstand bekend: zen. Daarvoor bleek zijn moy- (achtereenvolgens punten, car., enne te hoog te zijn. Nico Tuin- brt., alg.gem., serie en p.gem.). M. de Rijke, Bommenede12 534 161 3.31 22 5.33 N. Tuinman, Renesse12 528 194 2.72 16 3.16 A. Rijnberg, Onder Vrienden8 525 195 2.69 20 3.52 J. Hart, Onder Vrienden8 517 215 2.40 22 3.20 Rinus de Rijke (links) is de terechte districtskampioen in de der- J. de Regt, Old Dutch6 472 198 2.38 19 3.73 de klas libre. Nico Tuinman mag het district gaan vertegenwoor- N. Janse, de Wig6 432 213 2.02 13 1.58 digen op de gewestelijke kampioenschappen in Bergen op Zoom. D. Wittekoek, de Poedel4 388 210 1.84 14 2.50 (Foto: Marijke Folkertsma). A. Oosse, Bommenede0 345 202 1.70 16 2.28 BRUINISSE - In het dorpshuis van Bruinisse hielden de leden van hengelsportvereniging Het Zijpe onlangs de jaarver gadering. Tijdens een be stuursverkiezing werden de heren E. J. Wesselo en J. van Popering herkozen. De vacatu res C. Hoogvliet en A. de Romph zijn ingevuld door de heren C. van der Kooy en J. van Spanje. Na de behandeling van de di verse verslagen volgden de uit slagen van het clubkampioen schap over het seizoen 1991/1992. Bij de senioren ein digde C. Klein als eerste met 7 punten en 16,79 meter vis. Tweede werd C. van Bedaf met 12 punten en 14,76 meter en als derde kwam J. Wiebrens met 12 punten en 22,37 meter uit de bus. De volgende prijswin naars waren de heren: 4. E. de Joode; 5. R. Klein; 6. A. van den Ende; 7. C. van der Koöij; 8. W. Achterberg; 9. C. van der Linden; 10. H. Eversen; 12. J. Bouterse; 13. H. Molenaar; 14. E. J. Wesselo; 15. C. Giele; 16. J. van Spanje; 17. A. de Joode; 18. C. Mol; 19. J. van Popering; 20. C. A. Hoogvliet. De uitslagen van de junioren zijn: 1. John van der Kooij; 2. Michael Hekking; 3. Richard Commandeur; 4. Arjan van Kooten en 5. Lennart van Pope ring. Door de jeugd werd in to taal 66,14 meter vis gevangen. De senioren sloegen gezamen lijk 349,63 meter aan de haak. RENESSE - Tijdens de huis houdelijke bowlingcompetitie in Renesse gooide Albert-Jan Slappendel 203 pins. Hiermee behaalde hij het hoogste ge middelde. In de A-poule behaalde het bowlingteam De Blokhut een belangrijke overwinning op Alprokon (1-3). De ploeg uit Westerschouwen neemt nu de leiding in de A-poule. Alprokon, Barendrecht- Eetcafe de Blokhut 1-3; Aann. bedrijf L. C. Bom-supermarkt Vakantiepark Schouwen 1-3; Bouwbedrijf en Zwembad- bouw Tferpstra II-RCB Mari- na/Port Zélande 0-4; Fun Hou se Renesse-AWS Rotterdam 0-4. Stand A-poule De Blokhut Alprokon AWS Fun House de Wig B-Poule 5-14 5-13 5-13 5- 6 4- 2 Vak.park Schouwen 5-14 RCB Marina 5-12 Terpstra II 5-11 L. C. Bom 5- 6 Bert Verseput 4- 5 Goudsmid J. P. Staal-Rest. The Sailors Inn 4-0; Parfume rie Belladonna-Bouwbedrijf Terpstra 4-0; Oosthoek- Camping Duin en Strand 4-0. Poule C Oosthoek 5-15 Zeelust 5-14 J. P. Staal 6-14 Belladonna 5-12 The Sailors Inn 5- 9 Duin en Strand 5- 7 Terpstra 5- 1 ZIERIKZEE - Tijdens de laat ste speelavond van de recrea tie-volleybalcompetitie waren er geen verrassende uitslagen. Uislagen poule A: Pigalle- Geense Kwiek 2-1; PTT 1-Rabo- bank Zierikzee 1-2; Sporthuis Zierikzee/PJZ-Boekhandel de Vries 2-1. Poule B: WOZ-IBD 0-3; Thxi Lemsom-Delphi/MEVO 3 3-0; De Vlinder-Marco Holm 1-2; Bouwman Sleepdienst-Zeelan- dia 2 1-2. Poule C: Mol-De Zeeuwse Stro men 0-3; WIK-Marijs Partners 0-3; Bouwman Water-ZWN 0-3; Brandweer Zierikzee-PTT 2 0- 3. Poule Dal: Schot/WIK Dl 3-0; Ver./Cluzona D-De Zandsnor 3- 0. Poule Da2: Kwiek Dl-Kwiek D2 3-0; 't Cafeetje-Zeelandia D 1-2. Programma vrijdag 20 nov. 19.00 uur: Brinkman/Kwiek Dl-vc Zonnemaire; IBD-Onder- dak. 19.50 uur: Verboom/Clu- zona D-De Zeeuwse Stromen. 20.45 uur: Bockhandel de Vries-Zeelandia 1; Zeelandia 2- Café de Vlinder; Fennet/Re- nesse-WIK D3; ABN Amro- Marijs Partners. 21.40 uur: Sporthuis Zierikzee/PJZ-RSG; Tbxi Lemsom-Verboom/Cluzo- na; pav. de Zandsnor-Strayer Noordwelle; Brouw-De Zeeuw se Stromen. ZIERIKZEE - Het Zierikzeese handbal-publiek krijgt zaterdagavond 21 november weer een zeer aantrekkelijke handbal-wedstrijd in de eredivisie voorgeschoteld. Indien de hoofd macht van ZHV/Delta Sport haar medewer king geeft door enige agressie in het spel te leg gen. De bezoekende club, VGZ/Sittardia, zal zeker als een komeet uit de startblok ken schieten want de club uit Limburg heeft nog geen koppositie verworven in het klassement. Na de reguliere competitie, vorig seizoen, bovenaan de ranglijst met vijf punten voorsprong op de nummer twee, Hirsch- mann/V L te eindigen ging de ploeg in de play-offs onderuit. Het landskampi oenschap ging uiteindelijk naar HAKA/E O. Herinnering De ploeg zal er alles aan ge legen zijn om in Zierikzee de punten te pakken. De vraag blijft echter of ZHV/Delta Sport opgewas sen is tegen VGZ/Sittardia met haar vele internatio nals. In ieder geval herinne ren de Zierikzeese handbal supporters de bekerwed strijd tussen Delta Sport en de Limburgers. De toeschouwers beleefden toen in sporthal Onderdak een spectaculair slot waar bij Delta Sport met een om streden doelpunt zich be kocht voelde. Hopelijk wil len het publiek en spelers nu revanche. Het zal moeilijk worden voor ZHV/Delta Sport want VGZ/Sittardia heeft zich af- gelopen seizoen versterkt met de 180-voudig interna tional Patrick van Olphen. De spelbepaler, afkomstig van Hermes, heeft al de no dige reputatie opgedaan bij VGZ/Sittardia. Keeper Dick Mastenbroek en Lam bert Schuurs (Nederlands record international met bijna 300 interlands) zijn de steunpilaren binnen de Limburgse ploeg. Ook de Tsjechische ex-internatio nal Miroslav Benda zal ze ker nog bekend voorkomen bij het Zierikzeese publiek. Trainer Rob de Vos en zijn spelers weten wat hen zater dagavond 21 november, om 20.00 uur in sporthal Onder dak in Zierikzee te wachten staat. Spelers ZHV/Delta Sport: 1. Matthé Pipping (keeper). 12. Dick Govaarts (keeper). 2. Ronnie Onwijn. 3. Peter Lefèvre. 4. Bert Nuijens. 5. Bert de Vos. 6. Erwin Schaalje. 7. Ricky Evertse. 8. Frangois Verrijzer. 9. Jean-Marie Toubiana. 10. Sjoerd Jongepier. 11. Jaco Vleeshouwer. Trainer: Rob de Vos. Teammanager: Theo de Looze. fysiotherapeut: Janet Vleeshouwer. Spelers VGZ/Sittardia: Dick Mastenbroek (keeper). Joep Velraeds (keeper). Marc Gorissen (keeper). Heiko Kresse, Miroslav Benda. Maurice Janssen. Péter Thissen. Remco Vijge boom. Lambert Schuurs. John Vreuls. Patrick van Olphen. Leon Tummers. Guido Consten. Martin Pot- ma. Paul Verjans. Bram Winnubst. Hans Hendrix. Trainer: Ton Velraeds. ZIERIKZEE - Indien de weersomstandigheden het toelaten wordt er een compleet voetbalcompetitie programma afgewerkt op zaterdag 21 en zondag 22 november. Naast de gebruikelijke recreatieve volleybal- badminton- en zaalvoetbalwedstrijden deze week, vinden er ook weer belangrijke andere sportevenementen plaats. Atletiek Zaterdag 21 november houdt atletiekvereniging Delta Sport voor de 25e keer de Mosselloop in de Domeinen te Westen- schouwen. Het programma: 12.00 uur Scholierenloop in de leeftijd van zeven tot en met twaalf jaar. 12.55 uur trimloop 3000 meter. 13.20 uur veteranen 9000 meter. 14.10 uur vrouwen 3000 meter. 14.30 uur heren 9000 meter. 15.15 uur trimloop 6000- en 9000 meter. Badminton Het eerste team van badmin tonclub Zierikzee speelt zater dag 21 november een thuiswed strijd in sporthal Onderdak in Zierikzee. Jacqueline Altena, Angelique van der Have, Peter Tijl en Hanco de Vos moeten het opnemen tegen mededegra dant, in de vierde klas lande lijk, De Sjuttel uit Breskens. Aanvang wedstrijd is om 10.00 uur. Basketbal Het vrouwen basketbalteam van MEVO '80 speelt vrijdag 20 november een competitie wedstrijd tegen Polder in Vrou wenpolder om 19.00 uur. Het herenteam gaat vrijdag 20 no vember op bezoek bij Volhar ding 2 in Goes. Aanvang wed strijd is om 21.30 uur. Dammen De hoofdmacht van damvereni ging Zierikzee speelt vrijdag 20 november een thuiswed strijd in de hoofdklasse van Zeeland. Vanaf 20.00 uur wordt de strijd aangebonden in het UW-gebouw in Zierikzee met het tweede team van Middel burg. Handbal ZHV/Delta Sport handbal ere- divisionist speelt zaterdag 21 november haar negende com petitie-wedstrijd in de eredivi sie. De wedstrijd vindt plaats in sporthal Onderdak in Zie rikzee om 20.00 uur. De tegen stander is dit keer VGZ/Sittar dia. Hockey Het eerste herenteam van hoc keyclub Schouwen-Duiveland speelt zondag 22 november een thuiswedstrijd tegen Baren- drecht. De wedstrijd begint om 14.30 uur op sportpark Ban- nink in Zierikzee. De dames gaan op bezoek bij DES in Kaatsheuvel. Aanvang wed strijd is om 12.45 uur. Korfbal Zaterdag 21 november speelt het eerste team van korfbalver eniging All-Ready de eerste zaalkorfbal competitiewed strijd in de promotieklasse. De eerste tegenstander is Luctor 2 uit Tbrneuzen. De wedstrijd vindt plaats in sporthal Onder dak in Zierikzee om 15.30 uur. Het tweede team speelt om 14.30 uur tegen TOP 4 uit Arne- muiden. In de vierde klas B speelt het korfbalteam van SKNWK haar eerste zaalcom petitiewedstrijd tegen KVK 2 uit Kapelle. De wedstrijd vindt plaats in sporthal Onderdak in Zierikzee om 16.30 uur. Tafeltennis De hoofdmacht van tafelten nisvereniging Scaldina speelt dinsdagavond 24 november een thuiswedstrijd tegen Arnemui- den. De wedstrijd vindt plaats in de tafeltenniszaal aan de Raamstraat in Zierikzee. Aan vang wedstrijd is om 20.15 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 10