Voortreffelijke kado's van Philips bij Elektro Lievense Ernst en pret bij viering vijfenveertig jaar NCVB Berini's doen in Zierikzee de groetjes uit Rotterdam Provinciale subsidie voor scholing vrijwilligers Kerstmarkt in de Grote Kerk 299,- 299,-1 Zierikzeese afdeling herdenkt oprichting in 1947 Philips In Motion TECHNISCH INSTALLATIE BURO Subsidieregeling kadervorming en deskundigheidsbevordering DONDERDAG 19 NOVEMBER 1992 NR 25260 T De jubilarissen met een lange staat van dienst bij de NCVB op het podium. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „In een tijd waarin de jeugd het zo moeilijk heeft is het fijn dat er christenvrouwen zijn die op maatschappelijk gebied maar ook binnen het gezin de waarden en normen van het christen zijn uit willen dragen". Oud-presidente mevrouw De Ruiter, voor velen beter bekend als zuster De Ruiter ver woordde daarmee datgene wat de Nederlandse Christen Vrouwen Bond (NCVB) in Zierikzee zich al 45 jaar ten doel stelt. Woensdagavond vierde deze af deling in de Christelijke Gereformeerde kerk dan ook op gepaste wijze - met ernst en scherts - dit ne gende lustrum. Zo'n 85 dames, onder wie vijf oud-presidenten, afgevaardig den van de NCVB-afdelingen in Kerkwerve en Bruinisse en de presidente van de NCVB- Zeeland begroetten elkaar woensdagavond rond 17.30 uur in de zaal van de Christelijke Gereformeerde kerk voor de viering van het feit dat Zierik zee in 1947 zijn eigen NCVB- afdeling kreeg waar vrouwen van de Hervormde, Gerefor-. - meerde en Christelijke Gere formeerde Kerk elkaar konden ontmoeten. Een feit om bij stil te staan. Want na vijfenveertig jaar is de NCVB, inmiddels uitgegroeid tot een afdeling met negentig leden, nog steeds actief. Wat er onder de grote paraplu van de NCVB allemaal gebeurt toon den de flappen in de hal van de Christelijke Gereformeerde kerk met woorden als: Pa kistan, discussie, boekbespre king, excursie, solidariteit en themadagen overduidelijk aan. NCVB-bingo Die zo op het oog willekeurige woorden hadden alles te ma ken met de NCVB-bingo die la ter op de avond op het pro gramma stond. In plaats van de gébruikelijke cijferkaarten was het nu de bedoeling om zo snel mogelijk een kaart vol te hebben met woorden en be grippen die alles te maken heb ben met de activiteiten van de NCVB. Dat veelzijdige activiteiten pakket, met onder meer the mamiddagen, boekbesprekin gen, fondswerving voor een project in de Derde Wereld (dit jaar is het een onderwijspro ject in Pakistan), het organise ren van collectes is al 45 jaar gebaseerd op de bijbelse waar den en normen. De C van christenvrouwen staat er niet voor niets, die moet in ere wor den gehouden. Felicitaties Woensdagavond werd dan ook met een overdenking en gebed stilgestaan bij het feit dat een aantal dames, onder wie me vrouw Baas-Kloet 45 jaar gele den het startsein gaven voor de oudste NCVB-afdeling op Schouwen-Duiveland. En na tuurlijk waren er ook de nodi ge gelukwensen voor de jubila ris. Die felicitaties kwamen van de dames De Kramer, De Ruiter en Van Opijnen, allen ooit presidente van de Zierik zeese NCVB-afdeling. Maar ook de afdelingen Kerkwerve en Bruinisse lieten zich in deze huldeblijken niet' onbetuigd. Iets dat ook gold voor me vrouw Viergever, presidente van de NCVB-Zeeland. Die was deze keer voor de derde keer in Zierikzee om de NCVB-afde ling in het jubileumzonnetje te zetten. Voor deze gelegenheid had ze voor de jarige een kan delaar meegenomen. Voor ieder een aandenken had bestuurslid T. Vos die een ge dicht van Marie Hüsing voor droeg. Dat korte, bondige ge dicht kreeg iedereen keurig op gerold mee naar huis. Zang- en voordracht Behalve wijze en aardige woor den en de nodige lekkere hap jes was er ook voldoende ruim te vrijgemaakt voor spel, zang en voordracht. Voor die voor dracht in onvervalst Zeeuws over „toen" tekenden de dames Van Loo en Van Hekken. Maar ook van de andere aanwezigen werd voor het welslagen van deze avond een vocale bijdrage verlangd. Bondslied Daarvoor stond het bondslied en het Vrolijk is het NCVB- leven op het programma. In dat lied komt in vogelvlucht het hele NCVB-werk aan bod, uit eenlopend van het opstellen van het jaarprogramma tot en met het jaarlijkse reisje. Hoog tepunt van deze avond was ech ter de huldiging van mede-op richtster en oud-presidente, de 88-jarige mevrouw Baas- Kloet. Zij was overigens niet de enige die voor haar 45 jarig lidmaat schap in het zonnetje werd ge zet. Ook voor de dames Ver- maat; Van de Vate; Van 't Le ven; Van der Kwast; De Haan; Van den Houten; Lokker en Vorstheuvel was er een origine le kaars met opschrift 45 jaar NCVB. De lijst met jubilaris sen had presidente L. Quist- den Boer daarmee nog niet af gewerkt, want ook de dames De Vlieger-Huisstede; De Vlieger-Landman; Van der Mo len; Timmerman; Verwijs; Den Boer en Hendriks werden van wege het feit dat ze veertig jaar lid van de NCVB zijn op het po dium geroepen, waarna uitein delijk oud-presidente me vrouw Tuitman-van der Maas dit speciale jubileum afsloot met een dankwoord aan het be stuur. ZIERIKZEE - Groetjes uit Rotterdam. Die krijgt het publiek in de Concertzaal donderdag 26 no vember van Annie en Harrie uit Rotterdam, beter bekend als de Berini's. Die zijn in Zierikzee van af 20.00 uur te zien in hun nieuwe programma dat Groeten uit Rotterdam heet. Dit optreden maakt deel uit van het theaterprogramma van Uit op Schouwen-Duiveland. Annie en Harrie zijn de twee theaterfiguren die door Marjolein Meijers en Hans Kemeling gestalte krijgen en die beter bekend zijn als de Berini's; hét koppel uit Rotterdam. Ook in Groeten uit Rotterdam, dat te beschouwen is als een vervolg op hun eerste programma Het naadje van de kous, zijn Annie en Harrie op het toneel te zien met hun onafscheidelijke bas (Annie) en ukelele (Harrie). Centraal bij dit alles is het leven van alledag van het duo en de veranderingen die beiden ondergaan. In het programma Groe ten uit Rotterdam, dat garant staat voor een avond vol zang, dans, variété en cultuur worden voor al nieuwe en zelf gemaakte nummers gebracht in de stijl van de jaren vijftig. De regie van Groeten uit Rotterdam is in handen van Pieter van Empelen. Met 63 cm Blackline 8 'FSQ' beeldbuis. On screen display en teletekst. Omscha- kelbaar naar 16.9 beeldformaat. Met sleeptimer, menu voor instellen en bedienen. Stereo-versterker 2 x 20 W muziekvermogen. Easy logic afstands bediening. Philips mini HIFi-kombinatle PW 60 Slechts 26 cm breed. Direkt aan te sluiten en eenvoudig te bedienen. Tuner/timer met 30 voorkeurzenders en klok mei sluimerschakeling voor 10,30 of 60 min en herhaald wekken. Automatische inschakeling bij elke nieuwsuitzending. Versterker met automatische bronkeuze en 2 x 60 W vermogen. 5-Bands equalizer. Dubbel cassettedeck Bitstream CD-speler DCC voorbereid. Met3-weg Philips compact disc interactief-speler CD-I 220 CD-I is een nieuw avontuur waarbij er op uw scherm een schat aan informatie, educatie, cultuur en wetenswaardig heden verschijnt Op een geheel nieuwe manier, waarbij u de regisseur bent en bepaalt wat u wilt zien Met de Philips CD-I speler en de grote keuze in CD-I plaatjes gaat er een nieuwe wereld voor u open. Ook kunf u foto's op een speciale CD laten zetten en via de CD-I speler op uw eigen TV bekijken. Uiteraard is uw CD-I speler ook Philips luchtreiniger HR 4383 Zuivert in zeer korte lijd voor 90% de lucht van o.a. rook, stof en stuifmeel. Geschikt voor ruimtes lot 75 m3 Drievoudig filtersysteem. Draagbaar, met geluidsarme motor. krulmelzulgerHR6015 Met 4 oplaadbare cellen voor dubbele zuigduur Turboslandvoor2snelheden. Handige wandhouder. Uitwasbaar permanent filter - UU IjUTIUI Ib VL/ dpviui Philips compact disc/radio recorder AZ 8012 BS Programmeerbare CD-speler. LCD display. Music scan. Radio met FM-stereo, LG en MG. 2 x 6 W piek- vermogen. Dynamic boss boost Cassettedeck. Net- en batterijvoeding. Philips topklasseI digitaal cassettedeck DCC 900 /en, vergelijkbaar met CD Zowel nieuwe DCC's als bestaande cassettes zijn afspeelbaar. Afstandsbediening. Oplaadbare Philishave met dubbele scheer- techniek HS 980 9 Instelbare scheerstan-_ den voor ieder huidtype" Unieke energiemeter met 'minutes leff-indikatie. Super quick charge: slechts 30 min laden voor wekenlang snoerloos scheren. Ook op lichtnet te gebruiken. Automatische voffage-aanpossing. In luxe deelbare cassette. Afwijkingen in otbeeldtngen. L. omschnjvingenenpnpen voorbehouden A Philips kompakte lichtgewicht draaitop stofzuiger TC 515 Met Turbo Compressor voor 20% meer zuigkracht MotorvermogenlOOWmox. Clean Comfort Cassette, gemakkelijk en hygiënisch verwijderen van de slof* cassette Automatisch oprolsnoer. AFS micro filter, voor schone uitblaaslucht. Accessoiresberging in deksel 4306 AZ Nieuwerkerk UNAstraat 10 Telefoon 01114-1368 Filiaal: 4318 BJ Brouwershaven Noorddijkstraat 8 Telefoon 01119-1634 MIDDELBURG - Vrijwilligers die werkzaam zijn op het gebied van welzijn en volksgezondheid en die zich door middel van cursussen willen laten scholen komen in aanmerking voor een provinciale subsidie, zo staat te lezen in het informatieblad van de provin cie. De regeling die dit mogelijk maakt heet officieel Subsidieregeling kadervorming en deskundigheids bevordering. De regeling geldt ook voor het organi seren van studiedagen, congressen en symposia. Aanvragen voor subsidie kunnen tweemaal per jaar, voor 1 mei en voor 1 oktober, worden aangevraagd. Wie zich in de vrije tijd inzet op het gebied van welzijn en volksgezondheid kan baat heb ben bij specifieke scholing en vorming. Zo kan een scout le ren hoe je een kamp van hon derd man moet organiseren. Gastvrouwen en gastheren in een ziekenhuis kunnen zich ei gen maken hoe je mensen tus sen de entree en de behandel kamer op hun gemak kunt stel len. Wie een bestuurlijke func tie aanvaardt, kan leren hoe je vergaderingen het handigst kunt notuleren of hoe je een le denadministratie bijhoudt. De subsidies voor deze vormen van scholing kunnen worden aangevraagd door organisaties en groepen die op provinciaal niveau werken. De activiteiten waarvoor het geld nodig is, moeten zich minimaal op re gionaal niveau afspelen. Zee land is hiervoor in drie regio's ingedeeld, te weten Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen-Dui veland, Tholen en Sint Philips- land; Walcheren; Zeeuwsch- Vlaanderen. Kosten waarvoor onder meer subsidie kan wor den toegekend zijn de reis kosten van deelnemers en do centen, de kosten voor opvang van kinderen, wervingskosten, zaalhuur en documentatiema teriaal. Bij al deze categorieën kosten zijn wel speciale voor waarden gesteld wat betreft de hoogte. Geen subsidie wordt verleend voor consumptie en verblijf van deelnemers, aan schaf van inventarisatie, appa ratuur en duurzame goederen, aanschaf van boeken, abonne menten op tijdschriften en re guliere scholing van beroeps krachten. De subsidie is ten hoogste ze ventig procent van de werkelij ke kosten die voor de provin ciale bijdrage in aanmerking komen. Alleen voor reiskosten per openbaar vervoer is een volledige dekking mogelijk. Als het uiteindelijke subsidie bedrag lager blijkt te zijn dan 250 gulden wordt de subsidie niet toegekend. Zodra de cur sus of activiteit achter de rug is, heeft een organisatie drie manden de tijd om de eindafre kening in te dienen bij gedepu teerde staten. Voor de subsidie aanvragen zijn formulieren be schikbaar bij de provincie. De verzoeken moeten worden in gediend bij gedeputeerde sta ten. ZIERIKZEE - Van 9 tot en met 12 december wordt in de Grote Kerk in Zierikzee voor de der de keer een Kerstmarkt gehou den. Een aantal stands op deze Kerstmarkt wordt bezet door non-profit organisaties als Amnesty International, CJV, SOS-Kinderdorpen, Unicef, UW, Wereldnatuurfonds en Wereldwinkel. Deze ideële instellingen ver schaffen informatie over hun doelstellingen, lopende acties en bieden onder meer artikelen ter verkoop aan om aan de broodnodige financiële midde len te komen. Daarbij gaat het onder meer om kerstboomver sieringen, kerststalletjes, maar ook boeken, handwer ken, houtsnijwerk, kaarsen en kinderspeelgoed. Kaarten Voor Kerst- en Nieuwjaars kaarten kan men uiteraard ook terecht op de Kerstmarkt. Tb- vens geeft de middenstand acte de présence. Aan de Kerst markt doen mee Europatuin Braber, Reisburo Van Fraas- sen, Sporthuis Zierikzee en Vlieto zelfmaakmode. Tbr dekking van de uitgaven worden door de Stichting Oude Zeeuwse Kerken koffie, andere dranken en diverse hapjes ge serveerd. De bezoekers van de Kerstmarkt kunnen op een ter rasje even uitrusten en van Max Havelaar-koffie proeven. Door genoemde stichting wor den verder onder meer casset tes en CD's verkocht van de ei- landelijke koren. De Kerst markt begint op woensdag 9 december en is geopend tol en met zaterdag 12 december. De Kerstmarkt is open op woens dag van 13.00-17.00 uur, donder dag van 10.00-17.00 en van 19.00-21.00 uur, vrijdag van 13.00-17.00 uur en van 19.00- 21.00 uur en op zaterdag van 10.00-16.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7