HET HUIS MET GOUDEN MUREN Medicine man ZIER I KZE E SC H E NIEUWSBODE ZIERIKZEE Ringdag Hervormde Vrouwengroepen In de kerkzaal van de Christe lijke Gereformeerde Kerk aan de Zevengetijstraat te Zierik- zee werd een Ringdag gehou den voor de Hervormde vrou wengroepen op Schouwen- Duiveland. Ringpresidente mevrouw Schot-de Regt ver welkomde de aanwezigen waarna psalm 150:1-2 werd ge zongen en er tijd was voor ge bed, schriftlezing en een over denking naar aanleiding van Mattheus 6:33. Mevrouw Sinke uit Voorburg hield daarna een lezing over het werk van het Christelijk instituut voor dove kinderen Effatha. Zij verdui delijkte haar uiteenzetting met een korte film waarin naar vo ren kv/am wat doofheid eigen lijk is. Daarna konden vragen worden gesteld. Na de lezing werd afscheid genomen van en kele bestuursleden. De presi dente dankte hen voor vele ja ren van prettig samenwerken en zij kregen een aandenken en veel applaus. Tijdens het mid dagprogramma trad een volks dansgroep uit Zonnemaire op. Daarna presenteerde een groep vrouwen uit Haamstede het programma Vrouwen van Oranje. De waardering voor het optreden van beide groepen werd geuit met een enthousiast applaus. De Ringdag werd be sloten met het gezang 464: 1-2. NBvP De leden van de afdeling Schouwen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen maakten onlangs een interes sant uitstapje. Allereerst werd de smakelijke lunch gebruikt bij mevrouw Sandee in Kam perland waarna de reis werd vervolgd naar de kantoren van de Provinciale Zeeuwse Cou rant (PZC) in Vlissingeh. Hier werd met ondersteuning van filmbeelden uitgelegd hoe er bij een krant wordt gewerkt. De dames bleken zeer onder de indruk van wat er komt kijken voordat een krant op de deur mat thuis ligt. Ook zagen de dames een advertentieblad van de persen rollen. Ook werd hen verteld wat de PZC Holding BV omvat. Vier produktgroe- pen te weten, handelsdrukke rijen en -uitgeverijen, huis- aan-huis-bladen, de recreatie krant en de belangrijkste poot: het dagblad. Met een speciale PR-krant keerden de dames voldaan huiswaarts. Thema-avond boeren en boerinnen De werkgroep Landbouw en Levensbeschouwing houdt maandag 30 november een thema-avond in Zierikzee. Cen traal hierbij staat de toekomst van boeren en boerinnen. Vorig jaar zijn door de provinciale werkgroep twee discussiemid dagen gehouden over de Zeeuwse landbouw. De conclu sies daarvan zijn neergelegd in het Manifest Voedselproduktie en grondstoffen in de agrari sche sector. Ook deed de werk groep in dit manifest voorstel len over het maken van verant woorde keuzen door consumen ten, producenten en overheid. Dit manifest wordt nu op zes regionale thema-avonden ter discussie gesteld en uitge werkt. Tijdens de bijeenkom sten, waaronder ook één in Zie rikzee, wordt dit manifest ter discussie gesteld. Het thema wordt verder belicht door drie sprekers waarna aan de hand van de uitslag van een enquête een discussie mogelijk is. De reslutaten van deze bijeenkom sten zullen worden voorgelegd aan politieke en maatschappe lijke organisaties alsook aan de kerken in Zeeland. Voor meer informatie en/of aanmel ding kunnen belangstellenden zich wenden tot de werkgroep Landbouw en Levensbeschou wing, telefoon 01180-15353. Deelnemers aan deze avond krijgen vooraf een mapje met informatie (onder meer het ma nifest) toegestuurd. BROUWERSHAVEN Oliebollenactie De leden van de Algemene Sport Vereniging (ASV) Brou wershaven houden op vrijdag 27 november een oliebollenac tie. De opbrengst is bestemd voor de inrichting van het nieu we jeugdhonk dat via zelf werkzaamheid van de ASV- leden wordt aangebouwd aan de kantine op het sportpark Onder de Molen. De oliebollen worden vrijdagmiddag gebak ken door ASV-leden en vervol gens vanaf 16.30 uur door de AS V-jeugdleden huis-aan-huis te koop aangeboden in de ker nen Brouwershaven, Zonne maire, Dreischor en Noordgou- we. DREISCHOR Plattelandsvrouwen Vijfenveertig dames waren on langs aanwezig tijdens een bij eenkomst van de afdeling Noordgouwe van de Neder landse Bond van Plattelands vrouwen in het dorpshuis in Dreischor. Spreker was huis arts mevrouw G. van Beek- Verbeek uit Burgh-Haamstede. Zij sprak over het onderwerp overgang en botontkalking. Aan de hand van enkele dia's werd voor de leden duidelijk gemaakt waar sommige gebre ken kunnen plaatsvinden. De aanwezigen werden ook in de gelegenheid gesteld om vragen te stellen. Gezien het aantal aanwezigen kan teruggezien worden op een geslaagde en leerzame avond. BRUINISSE Zingen voor water De werkgroep Ontwikkelings samenwerking Bruinisse houdt zaterdag 21 november een grote zangavond in het dorpshuis in Bruinisse. Aan de ze avond werken mee het Kin derkoor Bruinisse onder lei ding van mevrouw Dorst-Dale- bout en het Bruinisser Vissers- koor onder leiding van J. Knuist. Voor deze avond zijn liederen geschreven die geheel overeenkomen met het project van de werkgroep; Water is Le ven. De Bruse werkgroep steunt zoals bekend een aantal drinkwaterprojecten in Haïti. De werkgroep probeert met dit project ontwikkelingssamen werking onder de aandacht van de bevolking te brengen. Een aantal liederen wordt ge zamenlijk gezongen. De werk groep hoopt met deze bijzonde re avond een groot deel van de Bruse bevolking te ontmoeten in het dorpshuis. Tijdens de pauze wordt een verloting ge houden. De opbrengst is be stemd voor drinkwaterprojec ten in Haïti. De avond begint om 20.00 uur en de toegang is gratis. In meroriam Johannes van den Bos Oud-Bruenaar Johannes van den Bos is afgelopen zondag avond op 77-jarige leeftijd in Tholen onverwacht overleden. Tijdens zijn leven was Van den Bos onder meer elf jaar voor zitter van de Zeeuwse belan genvereniging Zevibel en drie jaar voorzitter van de Federa tie van Visserijverenigingen. Zevibel-erelid Van den Bos was in de visserij, maar ook ver daarbuiten, een bekend per soon. Na ruim elf jaar de voor zittershamer van de Zeeuwse visserijvereniging te hebben gehanteerd, droeg Van den Bos deze op 1 augustus 1989 over aan Cees van Liere uit Bruinis se. Hij genoot groote bekend heid door zijn vele met humor doorspekte uitspraken tijdens de vergaderingen. Binnen de sector heeft hij er veel aan ge daan om de kleine 'Gideons bende' Zeeuwse vissers, zoals hij die ooit zelf betitelde, in het goede spoor te leiden. Ook was Van den Bos van 1979 tot 1982 voorzitter van de Federatie van Visserijverenigingen. Tot en met 1986 had hij zitting in het bestuur van de federatie. Johannes van den Bos werd op 3 mei 1915 in Bruinisse gebo ren. Na de lagere school werd hij landarbeider. Met het vol gen van avondstudies bij de plaatselijke onderwijzer P. J. Okkerse wist hij zijn kennis verder te verrijken. Eerst werd hij in Bruinisse en Middelburg aangesteld als ambtenaar-ont vanger op het gemeentehuis. In de oorlogsjaren evacueerde Van den Bos met het Bruse ge- meentepersoneel naar 's-Gra- venpolder. Later werd hij ge meentesecretaris in Sprang- Capelle en vervolgens burge meester van de gemeenten Ar- nemuiden en Sint Annaland. In 1958 kwam Van den Bos in de provinciale staten van Zee land terecht. Vier jaar later trad hij toe tot het college van gedeputeerde staten. Daar naast was hij een aantal jaren voorzitter van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond, de Stichting Zeeland en de Raad voor de Volksgezondheid. In 1975 werd Johannes van den Bos benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. De begrafenis heeft vandaag, donderdag 19 novem ber, in Tholen plaatsgevonden. Havenperikelen De internationaal bekende re paratiehaven van Bruinisse staat tot voldoening van velen dagelijks bol van activiteiten. Bij Maaskant arriveerde de BRU 48 van firma Verspoor voor een hermotisering. Het mosselvaartuig dat in 1964 op de Bruse scheepswerf Van Dui- vendijk werd gebouwd krijgt een nieuwe Cummins type NT 855 als voortstuwingsbron. Personeel van Maaskant heeft op de Bellaert van Rijkswater staat een nieuwe stuurmachine geplaatst. Deze week kwam de Branta van natuur en milieu die eveneens met een automati sche stuurmachine wordt uit gerust. Verder is Maaskant met de onderaannemers druk doen de met de afbouw van het vis sersschip GO 55. Volgens plan ning verhuist deze nieuwe Eu rokotter in de eerste week van december naar een van de dok ken in Stellendam. Alvorens het vaartuig vertrekt wordt vanaf de Bruse vestiging een technische proefvaart gehou den. In Stellendam neemt Maaskant het vaartuig onder handen voor een straal- en schilderbeurt. Op de afbouw- kade bij scheepswerf Padmos vordert de afbouw van de eer ste peilvlet in een serie van twee gestaag. Voor de jaarwis seling zal de afbouw door Pad mos in combinatie met werk nemers van scheepswerf Van Duivendijk zijn afgerond. Het tweede casco is vanaf scheeps werf Van Santen in Sliedrecht op het werfterrein in Bruinisse aangekomen. Daarvoor is de aluminium brug in de bouwhal van Padmos inmiddels in een vergevorderd stadium. "lévens kwam de mosselkotter YE 38 voor de wal voor uiteenlopende onderhoudskarweitjes. De boomkorkotter O 137 vertrekt binnenkort naar Padmos in Stellendam. In deze haven zal het Oostendse vissersschip vol ledig worden afgewerkt. "Ifen- slotte zijn aan boord van het binnenvaartschip Inspe II, dat vorige week als gevolg van een brand fors werd beschadigd, de woonverblijven en de stuurhut uitgebroken. Het aanbrengen van nieuwe betimmering en ge deeltelijk nieuwe elektroni sche apparatuur zal even tijd vergen. GOES Miss Zeeland In de disco El "Ibro aan de Vis markt te Goes wordt op vrij dag 11 en 18 december de miss Zeeland verkiezing 1992 gehou den. Meisjes van zestien jaar en ouder die niet getrouwd of zwanger zijn geweest en aan het evenement willen deelne men kunnen zich aanmelden via telefoonnummer 040- 622128. Een professionele jury, waarin onder andere de huidi ge miss Universe Nederland zit, beoordeelt de deelneem sters. Daarbij is niet alleen schoonheid, maar ook de uit straling, de presentatie en het karakter van de deelneemsters van belang. De kandidaten pre senteren zich in vrijetijdskle- ding, badkleding en avondkle ding. De verkiezing begint op beide vrijdagen om 20.00 uur Carpoolmededelingenbord Tbr gelegenheid van het drie miljoenste ANWB-lid, dat in mei van dit jaar werd inge schreven, biedt de Koninklijke Nederlandse "Iberistenbond ANWB in elke provincie een carpoolmededelingenbord aan. Via het bord kunnen mensen die dagelijks dezelfde route rij den contact zoeken met elkaar en zo een carpool vormen. Op woensdag 25 november vindt de overhandiging van het bord voor Zeeland plaats in het We genwachtstation te Kapelle. De Commissaris van de Koningin in Zeeland, drs W. T. van Gel der neemt het carpoolmedede lingenbord in ontvangst. MIDDELBURG Zelfbezinning Op initiatief van het Centrum voor Zelfbezinning wordt don derdag 26 november in de Zeeuwse Bibliotheek te Mid delburg een lezing gehouden over mythen, bewustzijn en zelfbezinning. De lezing begint om 20.00 uur. Belangstellenden kunnen zich voor deelname aanmelden via telefoonnum mer 01180-15294. VLISSINGEN The Indians In de Piek treedt zaterdag 28 november de rockgroep The In dians op. Dit optreden begint om 22.00 uur. The Indians is een band uit Amsterdam die stevige rock vermengd met hard-rock-elementen speelt. Door CATALIJN CLAES/EWOUT SPEELMAN 20 Om de grootheidswaanzin van de baro nes kan ze alleen maar lachen. Zij is een verkalkte Couperus-figuur, in haar gedachtenwereld vijfit jaar ten achter. Maar Hasse, die nota bene doctorandus in de chemie is! Met trillende hand schenkt ze koffie, betuteld door tante Melanie die geen slóót, maar een traan melk wil hebben en twee afgestreken theelepeltjes sui ker, geen korrel meer of minder. Na de koffie kondigt tante aan dat ze zich op haar kamer gaat terugtrekken. 'Ik zal gongen voor de lunch', zegt Rie- neke, want ze heeft in de hall een gong ontdekt, die toch wel bestemd zal zijn om de bewoners aan tafel te roepen. 'Dank je', is tantes weerwoord. 'Maar ik lunch bij Hasse in de duiventoren; we hebben nog zaken te bespreken, fa miliezaken. Ik zou wèl graag willen dat je mijn kamer deed en zorgde voor lakens. De beddepan vind je in de muurkast, ik houd niet van elektrische dekens'. Rieneke staat zich te verbijten. Na tuurlijk zou ze als gastvrouw er uit zichzelf wel voor zorgen dat de lo geerkamer voor vanavond op orde is en tante voor haar reumatische lichaam op een verwarmd bed komt te liggen. Maar het wordt haar eenvoudig voorgeschreven. Ze beheert zich, ze zou willen zeggen: 'Mens, doe het zelf, aan je handen mankeert nog niets'. Ze houdt zich in, de barones is ouder, is naaste familie van Hasse zuster van zijn vader en heeft hier de oudste rechten. Ze blijft misschien maar een paar dagen. Rieneke zal haar haar gang maar laten gaan en haar zoveel mogelijk ontwijken. 'Eet u hier vanavond wèl?' dwingt ze zichzelf te vragen. 'Nee, ik dineer vanavond bij Frederik op De Drie olmen', zegt tante, met de nadruk op 'dineren'. 'Alweer fout', denkt Rieneke mistroostig, 'mensen als de barones eten niet maar dineren'. 'O, Hasse', zegt tante dan enthousiast, 'dat heb ik je nog niet verteld, maar die lieve Annabelle verwacht een baby. Ze zijn gewoon dól, allebei! Frederik, die gekke jongen, rekent natuurlijk op een stamhouder, maar als het een meisje wordt, zal de tweede naam Melanie zijn. Haar moeder, jonkvrouwe Weyers van Nispen Clara Weyers wordt natuurlijk het eerst vernoemd en Rieneke luistert niet meer, het zoem- zoem van tantes nasale stem dringt niet meer tot haar door. De namen Frederik en Annabelle kent ze. Annabelle is de vroegere verloofde van Hasse. Ze heeft gezien dat daarnet zijn gezicht pijnlijk vertrok toen tante Melanie die naam noemde. Freule An nabelle die met Hasse getrouwd zou zijn, die Hasse wellicht het kind ge schonken zou hebben waarvan straks zijn neef Frederik de vader zal zijn. Annabelle heeft volgens de mensen na het ongeluk van Hasse de verlo ving verbroken. Met een monster trouw je niet. Om het geld behoefde ze het niet te doen, ze was even rijk als Hasse, om de stand evenmin, haar ge slacht is mogeljk nog ouder dan dat van Hasse. Frederik van Artendael is in de streek een bekende figuur. Vroeger werd zijn rode sportwagen vaak gesignaleerd voor tamelijk obscure gelegenheden, bars met halfblote juffies en nacht clubs voor de beter gesitueerden, waawr het naar het verluidde Spaans toeging. Frederik heeft geld genoeg en mint de vrouwen. Het zal hem moeilijk vallen zich nu bij één te bepalen, maar natuurlijk is hij even verliegd op de wondermooie Annabelle als Hasse des tijds was en misschien nóg wel is. Moeder heeft Rieneke verteld dat jon ker Van Artendael niet in onmin leefde met zijn vroegere verloofde. Haar man Frederik is een neef van hem, en die voorname families klitten nu een maal. Die hangen hun vuile was niet buiten de deur. (wordt vervolgd) Vrijdag 20 november NEDERLAND 1 15.53 uur Nieuws voor doven en slechthorenden 16.00 uur Journaal 16.06 uur Oproep Spoorloos 16.26 uur Heb ik iets gemist? Terugblik op de programma's van de afgelopen week. 16.55 uur Young riders, Ameri kaanse jeugdserie. 17.45 uur Boggle, woordspel. 18.15 uur Sesamstraat, geva rieerd kindermagazine. 18.30 uur Jeugdjournaal. 18.40 uur Het Klokhuis, infor matief kindermagazine. 19.00 uur Vrijdagavond vroeg Van Willigenburg, talkshow. 19.29 uur Perfect strangers, Amerikaanse comedyserie. 20.00 uur Journaal 20.25 uur Spoorloos, program ma waarin vermiste personen worden opgespoord. 21.23 uur Katharis, actueel praatprogramma. 22.01 uur Inspector Morse, En gelse misdaadserie. 22.57 uur Watergate, het gehei me verhaal, 3-delige documen taire. 23.30 uur Journaal. NEDERLAND 2 13.00 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 16.00 uur Journaal. 16.10 uur Te land, ter zee en in de lucht, Spelprogramma. 16.56 uur Henk Temming, de hulpsinterklaas, liedjespro gramma. 17.32 uur Power play, magazi ne rond computerspelletjes. 18.00 uur Journaal. 18.21 uur Dingbats, crypto- gramspel gepresenteerd door Marceline Schopman. 18.52 uur Blinde hartstocht, Australische soapserie. 19.20 uur Natte neuzen, behen digheidsspelletjes voor hon den en bazen. 19.51 uur Karaoke, program ma waarin Sjoukje Smit niets vermoedende mensen uitno digt om een liedje te zingen. 20.18 uur De leukste thuis, de beste thuisvideo's. 20.43 uur TrosKompas TV ster gala, programma waarin de kandidaten voor deze onder scheiding genomineerd wor den. 20.54 uur TROS tv show, talk show 21.45 uur TV dokter 21.47 uur Dat willen we even kwijt, wekelijkse column. 21.52 uur Vocaal centraal, mu ziekprogramma 22.36 uur In the heat of the night. Amerikaanse politiese rie. 23.28 uur Bob Dylan friends live on stage, registratie van een live concert op 16 oktober j.l. 02.28 uur Journaal. NEDERLAND 3 08.53 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. 09.00 uur Koekeloere, afl. 7. 09.30 uur Huisje, boompje, beestje, afl. 56. 10.00 uur Nieuws uit de na tuur, afl. 10. 11.00 uur School-tv weekjour- naal, afl. 10. 18.00 uur Journaal. 18.15 uur Werken-aan-werk: Oeververdedigers, documen taire over steenzetters. 18.40 uur Zie zoo, serie co lumns van politieke teke naars. 18.47 uur Zendtijd politieke partijen: Gereformeerd Poli tiek Verbond (GPV). 18.55 uur Lingo, woordspel. 19.25 uur Tom Herrie, mu ziekprogramma. 20.00 uur Freud gaat het huis uit huis, film. 21.44 uur Intermezzo: Opera favorieten. 22.00 uur Journaal 22.15 uur Studio sport jour naal 22.30 uur Nova, actualiteiten programma. 23.00 uur Gesprek met de mi nister-president. 23.15 uur Akteren, serie over acteurs/actrices tijdens de voorbereidingen van een voor stelling. 23.55 uur Nieuws voor doven en slechthorenden. RTL 4 07.00 uur RTL 4 Nieuws 07.05 uur Cartoon 07.30 uur RTL 4 Nieuws 07.35 uur Cartoon 08.00 uur RTL 4 Nieuws 08.05 uur The Bold the Beau tiful, Amerikaanse serie. Herh 08.30 uur RTL 4 Nieuws 08.35 uur Santa Barbara, Ame rikaanse soapserie. 09.00 uur RTL 4 Nieuws 09.10 uur Rad van fortuin, spelprogramma. Herh. 09.35 uur Goede tijden slechte tijden, Nederlandse dramase rie. 10.05 uur As the world turns. Amerikaanse serie. 10.50 11 uur Showtime. Afleve ring van een nieuw, actueel magazine over entertainment. 11.45 uur RTL Radio studio live 13.00 uur Ron's tweede jeugd- show, spelprogramma. 14.20 uur Carol Company. Amerikaanse comedyserie. 14.45 uur The Oprah Winfrey show. Amerikaanse talkshow. 15.30 uur Santa Barbara. Ame rikaanse soap. 16.00 uur Telekids. Kinderpro gramma. 16.30 uur Prijzenslag. 17.00 uur 5 uur show. Afleve ring van dit gevarieerde maga zine waarin aandacht voor de actualiteit, de showbizz, ar tiesten en een hoofdgast. 18.00 uur RTL 4 zes uur nieuws 18.20 uur The bold and the beautiful. Amerikaanse soap rond twee families. 18.50 uur RTL minispel: Picti- onary. Spelprogramma. 19.00 uur Rad van fortuin, spelprogramma. 19.30 uur RTL 4 avondnieuws 19.50 uur RTL 4 weer 20.00 uur Goede tijden, slechte tijden. Nederlandse dramase rie. 20.30 uur Wie ben ik? Eerste af levering van een nieuwe reeks van het spelprogramma waar in twee teams het tegen elkaar opnemen. 21.25 uur Klasgenoten. Eerste aflevering van een nieuwe reeks programma's waarin een bekende Nederlander terug keert naar zijn of haar klas van vroeger. 22.25 uur Hunter, Amerikaan se politieserie. 23.20 uur In the line of duty: The FBI murders, Amerikaan se speelfilm. 00.00 uur RTL 4 laatste nieuws 00.15 uur In the line of duty: The FBI murders, deel 2. 01.30 uur Summer lovers, Amerikaanse film. 03.10 uur Nachtprogramma. BRT 1 14.30 uur Schooltelevisie. 14.30 uur Engels: People and places. Les 8. Herh. 15.30 uur G.I. blues, Muzikale komedie. 17.25 uur Duupje. Kinderserie. 17.30 uur Er was een Amerika, Franse tekenfilmserie. 17.55 uur Tik tak, serie. Afl. 324. 18.00 uur Journaal. 18.10 uur Mooi en meedogen loos, Amerikaanse serie. Afl. 550. 18.35 uur TV 1 - Top 30, mu ziekprogramma. 19.03 uur Buren, Australische serie. 19.25 uur Mededelingen en programma-overzicht. 19.30 uur Journaal en Sport. 20.00 uur Hollywood stuntma kers, 26-delige Amerikaanse documentaire serie. Afl. 12. 20.25 uur Baraka, spelpro gramma. 21.40 uur Hardball, Ameri kaanse misdaadserie. Aansl. Paardenkoersen. 22.30 uur Vandaag en sport. 22.55 uur Het eenzame harten- buro. Talkshow. 23.25 uur Waar ligt Maas tricht? Engelse serie. 01.15 uur Coda. BRT 2 18.50 uur Journaal 19.00 uur Schooltelevisie. 19.30 uur Het capitool, Ameri kaanse soapserie. 19.53 uur Benny Hill. Engelse humor. 20.00 uur Vlaanderen vakan tieland, toeristische portretten uit binnen- en buitenland. 20.40 uur Ten huize van... Elia- ne Achten, Eliane Achten is topmanager in de Antwerpse haven. Filmportret. 21.30 uur Journaal en Sport 22.00 uur Affiche. Kunstmaga zine. 22.20 uur Vuurvogel: Binnens kamers. Het Mandelringkwar- tet speelt Strijkkwartet in Es opus 12 van Mendelssohn. Op zaterdag 21 en zondag 22 november ZIERIKZEE - Op zaterdag 21 en zondag 22 november draait in de Concertzaal in Zierikzee de film Medici ne man met in de hoofdrollen Sean Connery en Lor raine Bracco. De film die zich afspeelt in de jungle in Zuid-Amerika is geregisseerd door John Mc Tier- man. De voorstelling begint op beide avonden om 20.00 uur. Dokter Campbell, een bekende plantkundige, is door een far maceutische firma naar het tropisch regenwoud in het Amazonegebied uitgezonden om daar nieuwe medicinale planten te ontdekken. Campbell is, voorzichtig uitge drukt een nogal onorthodoxe man. En dat is nog erger gewor den sinds zijn vrouw, die hem tevens bij zijn werk assisteer de, hem verlaten heeft. Hij trok daarna dieper het oer woud in en zijn firma krijgt vanaf dat moment geen enkel rapport of enig ander teken van leven meer. Kortom, een nogal irritante situatie zo vin den ze op het hoofdkantoor. En als ze dan eindelijk bericht krijgen van Campbell, is het met een verzoek om een as sistent. Ze besluiten dokter Rae Crane, een knappe, jonge doortastende en zeer kundige botanica te sturen om orde op zaken te stellen en om uit te vinden of het zin heeft Camp bell nog langer van fondsen te voorzien. Campbell krijgt di rect als hij Crane ontmoet ruzie met haar omdat hij een manne lijk assistent wil. Tbch is hij genoodzaakt haar te accepte ren omdat het van haar oordeel afhangt of hij met zijn werk door mag gaan. Campbell, die door de plaatse lijke indianen de medicijnman wordt genoemd, vertelt zijn as sistente dat hij een serum te gen kanker heeft ontdekt. Ze gelooft hem eerst niet totdat hij bewijst dat het serum in derdaad werkt. Er is echter één probleem. Dokter Campbell is niet in staat doordat er een be paalde substantie ontbreekt om het serum te reproduceren, langzamerhand neemt Cranes respect voor Campbell toe en probeert ze hem bij het heront dekken van het serum te hel pen. Wanneer de zoon van één van de dorpelingen kanker blijkt te hebben, staan ze voor een moeilijke keus: het wel of niet toedienen van het serum. Een Indiaanse medicijnman kan dokter Campbell een be langrijke aanwijzing geven, ware hét niet dat de relatie tus sen beiden zeer gespannen is. Als Campbell en Crane bij toe val ontdekken hoe het eerste serum is ontstaan, dan is het te laat. De bulldozers van de we genbouwers komen steeds dichterbij en de vooruitgang dreigt de kans op succes te ver nietigen. "Ibch gaan beide dok toren door met hun speurtocht, met één verschil, ze doen het nu als team... AMSTERDAM - Eerf delegatie van vier Nederlandse kinderen is woensdag met Europarle mentariër Maart je van Putten (PvdA) vertrokken naar de der de conferentie van Braziliaan se straatkinderen, die van 18 tot 22 november in de hoofd stad Brasilia wordt gehouden. Op de conferentie worden 350 kinderen uit heel Brazilië ver wacht, aldus een woordvoerder van de PvdA-Eurodelegatie. Advertentie De Concertzaal te Zierikzee 7.al<-nla<! 21 m>\. 20.00 unrj /.omlag 22 no\. 20.00 uurl

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 4