Hondepoep-opzuigmachine R. den Boer wint spelcomputer Manifestatie van Schouws.Spel met pianiste Cathy Kotoun en kunstenares Hetty de Wette Paul Haenens brutale winterbekentenissen Winnaars Albert Heijn wedstrijd Beaujolais Primeur in stadscafé De Banjaard Informatie-ochtend nieuwe cursus Vrouw en Werk Op zaterdag 28 november in Zeeuwse Muziekschool Internationale modelbouwtentoonstelling Op vrijdag 27 november presentatie Najaars leden vergadering VVV-Renesse Avond over Saoedi-Arabië Rommelmarkt inzameling Advent-orgel- concert voor Roemenië House party Snelheids- remmende paddestoelen Schroebrug buiten gebruik Gespreks groep alleenstaande ouders Expositie Kerstmarkt voor Joegoslavië Reuma patiënten i WOENSDAG 18 NOVEMBER 1992 7 ZIERIKZEE/CAPELLE A/DIJSSEL - Acht dagen lang was het feest in het verbouwde hoofdfiliaal van Brugman Keukens en Badkamers in Capelle a/d IJssel. Dit feestelijke gebeuren vond plaats van 26 september tot 5 oktober. Natuurlijk werd het geheel omlijst door allerlei feestelijkheden, waarbij niet in de laatste plaats aandacht was voor de kinderen die met hun ouders waren meege komen. Er was onder meer een prachtige Oud-Hollandse Carrousel en ze konden meedoen aan een kleurwedstrijd. Vele honderden kinderen hebben hieraan deelgenomen en hebben ontzettend hun best gedaan om één van de prijzen in de wacht te slepen. Natuurlijk konden er maar slechts enke len als gelukkige winnaar aangemerkt worden. Eén van hen is Richard den Boer uit Zierikzee, hij won een spelcomputer. Brugman Keukens en Badkamers heeft de allergrootste collectie aan te bie den op het gebied van keukens en badkamers in heel Europa! Nu, na dé verbouwing, heeft men nog meer keus en zullen de adviseurs van Brugman iedereen nog professioneler en persoonlijker van dienst zijn. Maatwerk in alle opzichten: voor elke specifieke wens en beurs een passend advies! Op de foto Richard den Boer uit Zierikzee als één van de gelukkige winnaars mocht zijn prijs, een spel computer ook ontvangen uit handen van de heer W. Meidam, de bedrijfsleider. ZIERIKZEE - Op initiatief van de stichting Schouws.Spel wordt op zaterdag 28 november weer een culturele manifestatie gehouden. Het evenement vindt plaats in de Zeeuwse Muziekschool aan de Poststraat 43 te Zierikzee en omvat een verhaal over het conservatoriumleven door de Zierikzeese pianiste Cathy Kotoun en een inleiding over haar werk door de kunstenares Hetty de Wette uit Burgh. Cathy Kotoun studeerde piano en harmonie/fanfare directie aan het Rotterdams Conserva torium. Daar deed zij vorig jaar eindexamen. In haar inlei ding geeft de Zierikzeese pia niste een toelichting op deze studie in het algemeen en de door haar zelf gevolgde stu dies. Een blik. achter de scher men van het conservatorium leven. In tegenstelling tot wat veel mensen denken is een con servatoriumstudie zeer veelzij dig. Uit de toelichting van Ca thy Kotoun blijkt dat het veel meer omvat dan het bestude ren van muziektheorie, mu ziekgeschiedenis en het goed leren beheersen van een stem of muziekinstrument. Abstractie en realisme De kunstenares Hetty de Wette uit Burgh studeerde aan de University of Texas (art study) en aan de kunstacademie Mi nerva te Groningen. Vanwege de grote vraag naar haar schil derijen van zee, strand en duin werkt zij tegenwoordig voorna melijk in opdracht. Om het landschap vast te leggen trekt zij er op uit met rugzak, doek en schildersezel om in de vrije natuur de gekozen plek vast te leggen. Abstractie en realisme zijn voor Hetty de Wette geen afzonderlijke zaken. Zij is van mening dat de werkelijkheid uit talloze abstracte vormen en structuren bestaat. Tijdens de bijeenkomst van Schouws.Spel vertelt zij hoe haar schilderijen tot stand komen. De culturele manifestatie be gint om 20.00 uur. Donateurs van de stichting Schouws.Spel krijgen vijftig procent korting op de toegangsprijs. GOES - Op zaterdag 6 en zon dag 7 februari wordt in de Zee landhallen in Goes een Inter nationale Modelbouwten toonstelling gehouden. In de eerste hal worden modellen uit Nederland, België en Duits land getoond. Circa 500 model len van vrachtwagens, een enorme hoeveelheid model treinen van verschillende mer ken en meer dan honderd vliegtuigen. Een van de topattracties is een Mercedes modeltruck schaal 1:16 die tijdens de tentoonstel ling een normale truck van 7500 kilo zal voorttrekken. De tweede hal wordt benut als vliegterrein voor helikopters. In deze ruimte krijgen ook ra diografisch bestuurbare trucks, auto's en racewagens hun eigen circuit. Het publiek kan deelnemen aan behendig heidswedstrijden. Een bassin van zo'n 200 vierkante meter biedt eigenaren van radiogra fisch bestuurbare boten de mo gelijkheid hun paradepaardjes te tonen. Het model van de ma rinehaven van Vlissingen en Openingstijden: zaterdag 6 fe bruari van 10.00 tot 22.00 uur en op zondag 7 februari van 10.00 tot 18.00 uur. Info en aan melding trucks, auto's en bo ten: de heer K. Koster 01130- 83667, voor modeltreinen: de heer J. van 't Veen 01100-20493. van de lijndienst Vlissingen- Breskens omlijst het geheel. De hondepoep-opzuigmachine. ZIERIKZEE - Een hondepoep-opzuigmachine. Dat is de naam van een nieuw apparaat dat de Groendienst van het werkvoorzieningsschap de Zuidhoek in de komende weken in alle zes de gemeenten op Schouwen-Duiveland gaat demonstreren. Volgens de bedrijfsleider van ven om met het apparaat de de Groendienst. H. J. van Stee- straten, trottoirs en plantsoe- nis hoopt het werkvoorzie- ncn hondepoepvrij te houden, ningsschap dat de gemeenten In dat geval schaft het werk- het schap opdracht zullen ge- voorzieningsschap een of meer van de apparaten aan. De hondepoep-opzuigmachine maakt het mogelijk om via een slang, waarvan het uiteinde zich door middel van water va cuüm vastzuigt op de grond, de honde-uitwerpselen op te zui gen en in een container te ver zamelen. Volgens de heer Van Steenis is het op deze manier zelfs moge lijk om uitwerpselen die zijn plat getrapt of gereden gemak kelijk te verwijderen. De hondepoep-opzuigmachine wordt op vrijdag 27 november voor het eerst gedemonstreerd door medewerkers van de Zuid hoek. Om 09.30 uur zijn zij met het apparaat voor het stadhuis in Brouwershaven om daar in aanwezigheid van leden van het gemeentebestuur het 'Vor- rcnomme' (de Brouwse Markt) poepvrij te maken. Om onge veer 13.00 uur demonstreert men de werking van het appa raat in de gemeente Wester- schouwen voor het gebouw van de dienst gemeentewerken aan de Burghseweg. In de weken daarna presenteert men het ap paraat ook in de overige vier gemeenten. RENESSE - Donderdag 26 no vember houdt de VVV-Renesse haar algemene najaarsleden vergadering, De vergadering wordt gehouden in hotel congrescentrum De Zeeuwse Stromen in Renesse en begint om 20.00 uur. Op de agenda van de vergade ring als een van de belangrijk ste punten de voortgang voor wat betreft de fusie tussen VVV-Renesse en VW-Haam- stede. Verder aandacht voor de besprekingen met PTT-post in verband met eventuele overna me van een pand aan de Zeea- nemoonweg. DREISCHOR - Op initiatief van de vereniging Nut en Ge noegen uit Dreischor wordt op vrijdag 27 november in het dorpshuis te Dreischor een bij eenkomst gehouden over Saoedi-Arabië. De heer Th. J. de Kuiper uit Haamstede be handelt het onderwerp door middel van een lezing met dia's. Hij refereert daarbij aan de olie die ten tijde van de Golf oorlog in het noordelijk deel van de Perzische Golf werd ge loosd en de milieuramp die daaruit voortkwam. Honderd duizend vogels, vissen en zee zoogdieren dreigden om te ko men. Professionele mensen en vrijwilligers begonnen aan de grootste schoonmaakactie van de eeuw. Daaronder bevond zich een aantal Nederlanders die al ervaring hadden met vo gels die olieslachtoffer werden, waaronder de heer Kuiper. Be langstellenden die zijn lezing willen bijwonen zijn om 20.00 uur welkom in het dorpshuis. ZONNEMAIRE - De voetbal vereniging Zonnemaire is be gonnen met het verzamelen van spullen voor de rommel markt die men op zaterdag 19 juni 1993 heeft gepland. In het nieuwe jaar gaat men in Zonnemaire drie keer langs de deuren om spullen in te zame len. Mensen die nu al tweede hands artikelen voor de rom melmarkt hebben kunnen dat melden bij Piet Stouten; tele foon 01112-2007. Hij zorgt er voor dat ze worden opgehaald. GOES - Vrijdag 27 november verzorgt Ja co van Leeuwen, Cantor-organist van de grote of St. Jeroenskerk in Noord- wijk een advents-orgelconcert op het recentelijk in gebruik genomen orgel van de Marana- thakerk aan de Bergweg in Goes. Het orgel werd gebouwd bij de firma Nijsse en Zn. in Wol- phaartsdijk en telt dertien stemmen. De werken die ten gehore worden gebracht zijn onder meer van Bach, Buxte- hude, Pachelbel en Scheide- mann. Het concert begint om 20.00 uur. De opbrengst komt ten goede aan de renovatie van het Spital Oranesc in Baraolt (Roemenië). Dit ziekenhuis is geadopteerd door de Christelij ke Gereformeerde Kerk van Goes. Sinds enkele jaren zijn groepen vrijwilligers actief om het in slechte staat verkerende ziekenhuis op te knappen, zo dat onder veel betere omstan digheden medische zorg kan worden verleend. Het is de be doeling ook de komende jaren activiteiten in dit ziekenhuis te ontwikkelen. GOES - Op zaterdag 28 novem ber wordt in de Zeelandhallen in Goes een grote houseparty gehouden. Het betreft een initiatief van de organisatie Twilight Zone. Tijdens het evenement wordt housemuziek gemaakt door Robin Albers, Mac de Hey en Nivo van de Goldfinger uit Rosmalen. Op diverse danspo- dia treden professionele danse ressen op. Verder wordt ge bruik gemaakt van allerlei lichteffecten. De party duurt van 21.30 tot 04.00 uur. DEN HAAG - Het Landbouw schap en de ministeries van landbouw, WVC, sociale zaken, vrom en verkeer en waterstaat zijn het in principe eens gewor den over vermindering van het gebruik van bestrijdingsmid delen in de land- en tuinbouw. ZIERIKZEE - Van donderdag 19 november tot en met zondag 22 november kunnen liefhebbers van wijn zich tegoed doen aan de nieuwe Beau jolais Primeur. Gedurende de avonduren op de ze dagen wordt Stadscafé De Banjaard omgeto verd tot een waar Parijs' café. De oogst van 1992 begon al in september. Dankzij een uitstekende zomer kon de wijnproducent dit jaar zor geloos toezien hoe zijn drui ven naar een kwalitatief en kwantitatief hoog niveau groeien. Fruitig De Beaujolais Primeur 1992 wordt door kenners onder meer als verrassend fruitig omschreven. Andere ge bruikte omschrijvingen zijn: vrolijk, afwisselend, lekker, soepel, zacht en ele gant. Vrolijk is een typische eigenschap van de Beaujo lais; dit in tegenstelling tot de wat serieuzere structu ren van 1989 en 1991. Afwisselend omdat de kleu ren uiteen lopen van kersen rood voor de wat lichtere wijnen tot de diepere en donkere robijnrode tinten voor de wat zwaardere wij nen. Lekker omdat de wijn een aangename structuur van tannine gecombineerd met een prettige natuurlij ke frisheid heeft. Accordeonist Tijdens drie van de eerder genoemde dagen, te weten op donderdag, zaterdag en zondag kan men onder het genot van een overheerlijk glas Beaujolais Primeur he lemaal in Franse 'hogere sferen' komen door muziek gespeeld door een accordeo nist. En een ieder die de uitda ging van ruiken, nippen, proeven en drinken aan durft krijgt bij elke fles of glas vari dit kostbare vocht een kaasplateautje aange boden. Helemaal in de Franse stijl. GOES - Dinsdag 1 december start in Goes een banen- en beroepenoriëntatiecursus voor gedeeltelijk ar beidsongeschikte vrouwen, die de mogelijkheid voor terugkeer op de arbeidsmarkt willen onderzoe ken. Deze cursus wordt gegeven door Vrouw en Werk Zeeland. Voordat deze cursus van start gaat wordt eerst een informatie-ochtend gehouden. Tijdens deze cursus hoopt men de vrouwen meer zicht te geven op de eigen mogelijkheden. Dit gebeurt door een aantal zaken op een rij te zetten: oriëntatie op het eigen willen en kunnen, de mogelijkheden op de ar beidsmarkt, opleidings-, om en bijscholingsmogelijkheden, mogelijkheden voor nieuw werk, het leren kennen en be nutten van regels, instanties en personen, het .maken van het persoonlijk stappenplan en het solliciteren. In de cursus wordt gewerkt met informatie, (huis)- werkopdrachten, gastsprekers en excursies. Deze cursus is gratis en voor kinderopvang is een financiële regeling. De cutsus duurt twaalf weken, één dag per week van 09.30 tot 14.00 uur. Dinsdag 24 november is er eerst een informatiemorgen, deze duurt van 09.30 tot 11.30 uur. Het vindt plaats aan de 's- Heerhendrikskinderenstraat 54 te Goes. Aanmelden voor de informa tiemorgen of voor meer infor matie kan worden gebeld naar: Vrouw en Werk Zeeland; 01100- 20329 of 01180-37555. SEROOSKERKE - Het Regio- 'naal Orgaan Verkeersveilig heid Zeeland (ROVZ) plaatste op dinsdag 17 november ver- keersremmende 'paddestoe len' op lokaties in Serooskerke (Walcheren), Wilhelminadorp en Zoutelande. Het betreft van stippen voor ziene verhogingen in het weg dek die vriendelijk, veilig en stil zouden zijn. De paddestoe len worden geplaatst voor een proefperiode van een jaar. De ROVZ wil via de actie een bij drage leveren aan een veiliger verkeer. Men is van mening dat in Nederland iedereen te veel zijn 'eigen gangetje' gaat wat betreft de snelheid waarmee wordt gereden. De actie wordt ondersteund door het plaatsen van dubbele rijen borden waar op de maximum snelheid staat aangegeven. MIDDELBURG - Maandag 23 november vanaf 22.00 uur is de Middelburgse Schroebrug over het Kanaal door Walcheren ge durende vier a vijf uur afgeslo ten voor het wegverkeer. Dit in verband met controle- en on derhoudswerkzaamheden. Het verkeer wordt omgeleid via de Stationsbrug. MIDDELBURG - Op initiatief van Fiom-Zccland wordt in Middelburg een gespreksgroep voor alleenstaande moeders en vaders gestart. De groep gaat op donderdag 3 december van start en komt tien keer bijeen. Daarbij bestaat de mogelijk heid tot het leggen van contac ten, het uitwisselen van erva ringen en praten over het verle den. Thema's kunnen zijn al leen kinderen opvoeden, kin deropvang, eenzaamheid, op nieuw beginnen, relaties, contacten en omgangsregeling. Belangstellenden kunnen voor opgave of nadere informatie te lefoneren via 01180-37311. OOSTKAPELLE - Natuur in beeld. Dat is de naam van de expositie die vrijdag 27 no vember in het Zeeuws Biolo gisch Museum in Oostkapelle (Oranjerie Kasteel Westhove) wordt geopend. Dit gebeurt om 16.30 uur. Deze tentoonstelling bevat werk van verschillende Zeeuw se kunstenaars. Het publiek kan vanaf zaterdag 28 novem ber tot en met zondag 17 janua ri een kijkje nemen. Het mu seum is van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur geopend. Zaterdag kan men tussen 13.30 en 17.00 uur het museum bezoeken en 's zon dags gaan de deuren om 10.00 uur open. Maandag, eerste kerstdag en Nieuwjaarsdag is het museum gesloten. Ton Lutz en Ingeborg Elzevier zijn vrijdag 20 november in Zierik zee te zien in de comedie Brutale winterbekentenissen. (Foto: André Beekman). ZIERIKZEE - Ton Lutz, Ann Hasekamp, Ingeborg Elzevier, Frank Houtappels en Tessa du Mée zijn vrijdag 20 november in Zierikzee te zien in de kome die Brutale Winterbekentenissen van Paul Haenen. Deze voorstelling, die om 20.00 uur in de Concertzaal begint maakt deel uit van het theaterprogramma van Uit op Schouwen-Duiveland. Brutale Winterbekentenissen ging in januari in première, waarna de acteurs en actrices deze komedie op de meest uit eenlopende plaatsen in Neder land hebben opgevoerd. In Zee land is deze komedie alleen in Zierikzee te zien. Het stuk, dat geregisseerd wordt door Pieter Kramer schetst het leven van twee lustige vrouwen, een wat flegmatieke man, een avon tuurlijke jongen en een le venslustig meisje. Samen vor men zij èen soort gezin, waar binnen ze een harmonieus le ven leiden. En dat terwijl er al lerlei relaties tussen deze per sonen bestaan die weieens aanleiding tot problemen zou den kunnen geven. Dat harmonieuze leven waar bij iedereen zich behoorlijk to lerant opstelt wordt op den duur toch een beetje saai. Daarom besluiten ze met el kaar om ook de schaduwzijde van hun persoonlijkheid te la ten zien. Daardoor ontaarden deze rustige, over-beschaafde. mensen in gemene intriganten met slechts één doel voor ogen: de ander in verwarring bren gen. De onthullingen en bekentenis sen liegen er niet om. Het ver leden wordt opgerakeld om harde confrontaties uit te lok ken. Aanvankelijk behouden zè in deze situatie hun gevoel voor humor, maar gaandeweg lijkt het niet langer spel te zijn en dreigen deze onthullingen dat hun band te troubleren. Als dit tot hen doordringt is het nog maar de vraag of ze uit dat zelfverkozen dal omhoog kun nen klimmen. GOES - Van donderdag 17 tot en met zaterdag 19 november wordt in de Grote of Maria Magdalenakerk te Goes een kerstmarkt gehouden. Dit ten bate van een kinderpro ject in Joegoslavië. De kerst markt zal naar verwachting zo'n dertig kramen omvatten. De openingstijden zijn donder dag van 13.00 tot 21.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. HEINKENSZAND - De Reu mapatiënten Vereniging Midden-Zeeland houdt vrijdag 27 november een bijeenkomst in De Stenge in Heinkenszand. Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur. Tijdens deze bijeen komst geeft de heer Wouters voorlichting over het bejaarde nalarm. Na afloop van de le zing bestaat de mogelijkheid tot het stellen van vragen. Ook niet-leden kunnen deze bijeen komst bijwonen. ZIERIKZEE - Albert Heijn filiaal Zierikzee heeft twee van haar klanten extra gelukkig gemaald. Zij heeft namelijk de winnaars bekend gemaakt van de Nieuw Zeeland Kiwi wedstrijd die in haar filiaal onder de klanten is gehouden. Deze wedstrijd is landelijk gehouden waarbij ieder filiaal een bepaald aantal winnaars mocht verrassen met een prachtige prijs. Hoewel Zierikzee in eerste in stantie maar één prijs mocht uitreiken waren de inzendingen hier zo origineel dat het Ahold Con cern besloot alsnog twee winnaars uit te kiezen. De prijzen gingen uiteindelijk naar mevrouw A. van Leeuwen (links) en meneer R. Pothaar, beiden afkomstig uit Zierikzee. Zij kregen deze prijs omdat zij een limerick over Nieuw Zeelandse Kiwi's hadden afgemaakt. De prijs, een Philips Blen der. werd aan de gelukkigen uitgereikt door P. Butlerafdelingsmanager van de groente-afdeling in Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). 4 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 7