Dagje Caravan- en Camping-RAI: voorproefje voor kampeerseizoen WEEKEND RECEPT Opnieuw grote zege voor SV Stellendam dier in het vizier Honkbalvereniging in zee met Amerikaanse trainer Stelle-runners lopen mee met marathonestafette Tara, een rustige poes Vogel beurs Van 20 tot en met 25 november in Amsterdamse RAI Uitslagen en programma DBGC Ên Nieuw in De Parel Paté Bowling Vereniging Middelharnis Uitslagen zaalvoetbal WOENSDAG 18 NOVEMBER 1992 13 Organisatie Atletiekvereniging Spark Spijkenisse STELLENDAM/SPIJKENISSE - Een estafettema rathon houdt in dat men in groepen van vijf perso nen drie keer een rondje aflegt van 2813 meter. Dit bij elkaar opgesteld komt men aan het aantal kilo meters van de marathon, namelijk 42 kilometer. Er waren 570 hardlopers aanwezig verdeeld in 94 groe pen van vijf personen. van Hoven en Jan Reedert. Zij eindigden op de tiende plaats in een tijd van 2.29 uur. De Stelle-runners waren verte genwoordigd met drie groepen. Daar de Stelle-runners wilden proberen om een goede Flak- keese tijd neer te zetten had den ?e drie gastlopers uitgeno digd te weten Eef Kooiman, Le onard van Putten en Tbny Grinwis. Zij waren bereid om die dag voor de Stelle-runners een goede tijd neer te zetten, wat hen ook is gelukt. Tiende plaats De eerste groep bestond uit: Eef Kooiman, Leonard van Putten, Ibny Grinwis, Martin De tweede groep bestond uit: Piet Boelaars, Henk van Bu ren, Sjaak van Seeters, Piet Kurvink en (voor de eerste keer een wedstrijd lopend) in valster Adri van Hoven. Zij lie pen een tijd van 2.57 uur. De derde groep bestond uit: Le- nie Melissant, Agnes van Bu ren, Martha Breen, Bram Brinkman en Gert Bruinsma. Ook Gert liep voor de eerste groep een wedstrijd met ietwat nervositeit. Deze groep liep een tijd van 3.15 uur. STELLENDAM - Begin november ontving Schaak vereniging Stellendam in het kader van de RSB- competitie het vierde team van De Pionier uit Hel- levcoetsluis. Met de grote zege uit de eerste competi- tieronde-nog in het achterhoofd waren de verwach tingen bij de Stellendammers hoog gespannen. Teamleider Kees van den Nieuwendijk hanteerde het principe „never change a winning team", zodat SV Stellendam in dezelfde samenstelling aantrad. Dat de teamleider de juiste keuze gemaakt had bleek uit het verloop van de wedstrijd. Jan van Dam scoorde aan bord acht het eerste punt. Met wit had hij zijn tegenstander van uit de opening onder druk ge zet. Op de lange duur kon zwart zijn verdediging niet ge sloten houden en kon Jan het karwei afmaken. Aan bord ze ven scoorde Gert-Jan Zonne veld een vlotte remise. Met zwart moest hij secuur verdedi gen, maar hij gaf geen kansen weg. Omdat hij niet goed over kon schakelen op de aanval was hij met remise tevreden. Problemen Doede Botma had aan het eer ste bord aanvankelijk positio nele problemen. Zijn tegen stander wist de ontwikke lingsproblemen op de konings vleugel echter niet uit te bui ten. Doede ontworstelde zich geleidelijk aan de druk en wist tegenspel te creëren. Via een overbezette e-lijn wist hij de MIDDELHARNIS - De Eerste Flakkeese Vogelvereniging houdt zaterdag 21 november een vogelbeurs in het diensten centrum aan de Doetinchem- sestraat te Middelharnis. Iedereen is welkom van 13.30 tot 16.00 uur. Er is deze middag ook een handelaar aanwezig: Bezoekers kunnen ook vogels meebrengen. De toegang is gra tis. witte koning onder vuur te ne men, wat hem een punt ople verde. De volgende winstpartij kwam op naam van Henk van Oostenbrugge. Hij wist de in de opening verkregen ontwik- kelingsvoorsprong om te zetten in winst van twee pionnen, en uiteindelijk strafte hij een wanhoopspoging van zijn te genstander af met mat in twee. Kort daarna sleepte Arie Roon het volgende punt (en daarmee de totaalwinst) binnen. Hij wist op vakkundige wijze een eindspel met een pluspion en ongelijke lopers te verzilveren. Hiermee was de winst zeker en Wim van Rossum (bord drie en Leen Koese (bord twee) kwa men spoedig remise overeen met hun tegenstanders. Kees van den Nieuwendijk tenslotte scoorde het laatste punt toen zijn tegenstander zwaar in de problemen een stuk weggaf. Eindstand Dit bracht de eindstand op 6Vz- IVi in Stellendams voordeel, dezelfde score als in de eerste RSB-wedstrijd tegen Numans- dorp. Voor de huishoudelijke compe titie werden ook nog twee par tijen gespeeld. Adriaan van Tbor won met wit van Ma ja Troost en Jan Gottschall ver sloeg met wit Karin van Tbor. Uitslagen jeugd: Joost-Mau- rice 0-1; René-Jord 0-1; Jules- Hedy 1-0; Jan-Willem-Olivier 0-1; Leander-Robin 0-1; Tjeerd- Roel J/z-V2; Pascal-Arjan 0-1; Perry-Eliane V2-V2Peter-Joeri 0-1; Sebastiaan-Johnny 0-1; Lieske-Jacqueline 0-1; Arnold- Gijsbert 1-0. ZlERIKZEE - Het dier waarop we deze keer 'het vizier richten' is een poes. Dit rustige beestje heet Tara en is zes jaar oud. Zij zit momenteel in het Dierenasiel Schouwen-Duiveland aan de Zand weg en wil graag geplaatst worden bij een vriendelijk baasje. Ta ra is niet zo groot en katten en honden ziet ze liever gaan dan ko men. Met kinderen kan deze mooie poes het prima vinden. Wie deze lieve poes een goed onderkomen wil bieden, kan bellen met het dierenasieltelefoon 0111017013. In het Dierenasiel Schouwen-Duiveland zitten overigens nog 23 katten, drie honden en jawel, een konijn. Deze dieren willen ook graag een baasje. De poes Mimi uit de Kattenopvang van de Sophia-Vereeniging in Nieuwerkerk is geplaatst in een gezin in Dreischor. (Foto: Joop van Houdt). ZlERIKZEE - Het laatste nieuws op het gebied van toer- en stacaravans, tenten, kampeerartikelen en -accessoires, kampeerauto's en vouwwagens. Dat biedt de 29e editie van de Caravan Camping RAI. Maar ook diegenen die op zoek zijn naar nieuwe va kantiebestemmingen komen op de tentoonstelling aan hun trekken. In het toeristisch paviljoen ver strekken VW's, verkeersbu reaus, campings en dergelijke informatie over interessante kampeerbestemmingen. de Ca ravan Camping RAI 92wordt gehouden van 20 tot en met 25 november en beslaat het hele RAI-complex. De tentoonstel ling is daarmee één van de grootste evenementen op dit gebied in Europa. Een bezoek aan de RAI in november biedt een dagje voorpret voor het ko mend kampeerseizoen. Meer tenten Voor de eerste keer is één hal, de Zuidhal, van het RAI- complex helemaal gevuld met (lichtgewicht) tenten en acces soires. Op een oppervlakte van ruim 3.500 vierkante meter vindt de bezoeker alles wat hij of zij nodig heeft voor een al dan niet 'lichtgewicht' kam- peervakantie. De tent is niet weg te denken uit de Nederlandse vakantie cultuur. Bijna 1.750.000 Neder landers brachten vorig jaar hun vakantie in een tent door. Er bestaat natuurlijk een dui delijk onderscheid tussen de verschillende groepen tent- kampeerders: de verstokte lichtgewicht kampeerders enerzijds en de gezinskampeer- ders anderzijds. Wie op de kampeerterreinen rondkijkt zal ook ontdekken dat kaki en canvas allang niet meer de modekleuren bij ten ten zijn. Alle kleuren uit het spectrum worden uit de kast gehaald inclusief lichtgevende discotinten. Op de Caravan Camping RAI zijn meer dan tweehon derd tenten in vele soorten en maten te zien, in prijzen oplo pend van zeven tientjes tot 3.000 gulden. Caravanvoortenten worden geëxposeerd op minstens zes tien stands. De prijzen van de laatste lopen uiteen van circa 1.000 tot rond 4.000 gulden. Ook de stacaravanliefhebber komt op de Caravan Cam ping RAI 92 aan zijn trekken. De mogelijkheden van de sta caravan worden uitgebreid ge presenteerd in de tot camping omgebouwde Amstelhal. Cen traal in deze hal vindt een pre sentatie plaats met als titel Ontdek je (stacaravan)plekje. UTRECHT - Op de erotische beurs Erolife '92 in Utrecht zijn minder bezoekers afgeko men dan verwacht. Organisa tor Expocare ging uit van tus sen de 25 en 35.000 bezoekers. Het is gebleven bij 22.500 be langstellenden en dat is „min der dan verwacht". Dat heeft Expocare maandag meege deeld. OUDE-TONGE - Hieronder volgen de uitslagen van zater dag 14 november en zondag 15 november. Tevéns is het pro gramma voor zaterdag 21 en zondag 22 november bekend. Uitslagen van zaterdag 14 november junioren en pupillen Alle wedstrijd afgelast. Dames: alle wedstrijd afgelast. Uitslagen van zondag 15 november DBGC 1-Overmaas 1 0-2, West- landia 4-DBGC2 1-1, Overmaas 4-DBGC 3 1-1, Feyenoord 4- DBGC 4 7-2, DBGC 5-CW 4 1- 0, DEH 3-DBGC 6 1-1, DBGC 7- Feyenoord 8 5-1, DBGC 8-Oud- Beijerland 4 3-7. Programma zaterdag 21 nov. junioren en pupillen DBGC Al is vrij; SC Voorne Bl-DBGC BI; OW Cl-DBGC Cl; DBGC Dl is vrij; Flakkee D2-DBGC D2; DBGC El-DBGC E2; DBGC F1 is vrij; Nieuwen- hoorn F4-DBGC F2. Dames: DBGC 1-SDV 1; COAL 1-DBGC 2. Programma voor zondag 22 november Leonidas 1-DBGC 1; DBGC 2- Excelsior'20 2; DBGC 3- Puttershoek 2; DBGC 4- Musschen 4; Hillesluis 2-DBGC 5; DBGC 6-DRL 5; DCL 6- DBGC 7; Dirksland 4-DBGC 8. Bovendien helpt Recron, Ver eniging van recreatie-onderne mers in Nederland, de bezoe ker hier de mooiste stacaravan plekjes te ontdekken. Stacaravans zijn geen produk- ten die aan modegrillen of trends onderhevig zijn. Verbe teringen en vernieuwingen be treffen vooral die welke ook in de woninginrichting en de meubel- en stofferingsin dustrie aan de orde zijn. Er is sprake van een tamelijk groot assortiment. De circa dertig ex posanten op de Caravan Camping RAI 92 voeren even- zovele merkprodukten in 350 uitvoeringen, waarvan een aantal interessante variëteiten op de tentoonstelling kan wor den bezichtigd. Vouwwagens Fabrikanten en importeurs van vouwwagens presenteren zich gezamenlijk in de Deltahal. Onder het motto: Vouwwagens en vouwcaravans: da's inpak ken en wegwezen, ziet de be zoeker de laatste stand van za ken rond dit in Nederland zeer populaire kampeermiddel. De moderne kleurstelling van wa gen en tentdoek valt direct op, maar ook de technische uitvoe ring is bij de tijd. Vrijwel alle wagens worden geleverd met oploop rem met terugrij-auto maat. Het aanbod aan toercaravans op de Caravan Camping RAI is traditioneel groot. De Holland-, Randstad- en Euro pahal zijn gevuld met de mo dellen voor 1993. Dé trend voor '93 is dat 'hout' in het interieur weer helemaal terug is en dat in combinatie met grijs. De moderne smaak in de woninginrichting wordt gevolgd door wandbekleding en meubilair in licht kersen hout met grijstinten en antra- ciet-accenten. Gebleven zijn de grijs/witte kleurstellingen, maar dan wel met donkere ac centen. Vele merken bieden daarnaast de opties in licht ei ken, licht essen of wortelnoot, een enkeling houdt het bij de traditionele donkerbruine houtkleur. Op de Caravan Camping RAI 92 brengen circa dertig ex posanten veertig merken toer caravans in honderden ver schillende typen en uitvoerin gen voor het voetlicht. De prij zen open uiteen van goed 7.000 gulden tot in de 50.000 gulden. Kampeerauto's De nieuwste kampeerauto's zijn in de Oost- en de Noordhal te vinden. Van complete kam peerauto's, op- en inbouwsets tot afzetsystemen voor pick ups. Kampeerauto's zijn be schikbaar in meer dan 350 ver schillende uitvoeringen. De prijzen van complete kampee rauto's lopen sterk uiteen. Het grootste aanbod is te vinden in de prijsklasse van 70 tot 90.000 gulden. Motorhomes van 'Ame- - rikaanse' afmetingen zijn te koop vanaf plus minus 200.000 gulden. Ieder jaar neemt het aantal be zoekers toe dat ook voor acces soires, onderdelen en toebeho ren naar de Caravan Cam ping RAI komt. Op verschillen de stands kan de doe-het-zelver dan ook terecht voor alle moge lijke soorten artikelen. Het as sortiment loopt uiteen van kleine onderdelen voor vervan ging en reparatie tot kachels en complete verwarmingssyste men, van neuswielen tot hor ren, van koelkasten tot moder ne keukenunits. OUDE-TONGE - Het gaat goed met honk- en softbalvereniging The Islanders. De begin dit jaar opgerichte club blijkt in de regio aan een grote behoefte te vol doen. De snelle groei van het aantal leden is een onmiskenbaar bewijs van de levensvatbaarheid van deze Flakkeese sportvereniging. De enorme toeloop van met name jongens en meisjes is reden voor het bestuur de blik op de toekomst te richten. Een belangrijke eerst stap is gezet met het aantrekken van een heuse Amerikaanse trainer. Gezien de groei van de club, is het onmogelijk voor dè huidige trainer voldoende aandacht te schenken aan alle jongens en meisjes. Vandaar dat het be stuur op zoekr ging naar een tweede oefenmeester. Dat moest dan wel iémand zijn die weet waarmee hij bezig is. „En dan krijg je al snel te maken met een Amerikaan. Want die jongens hebben het honkbal met de paplepel ingegoten ge kregen", legt Zwerus uit. Na intensief zoeken kwam er vorige week een overeenkomst tot stand tussen de Flakkeese club en de uit St. Louis afkom stige Jim Shuster. De 30-jarige Amerikaan woont en werkt momenteel in Rotterdam. Met ingang van het komend seizoen is hij als coach verbonden aan honkbal vereniging Feyenoord. In 1989 werd Shuster in ons land nog gekozen tot 'Coach van het jaar'. Hoogste niveau In Nederland is Jim Shuster zes jaar als trainer werkzaam geweest, waarvan ondermeer drie jaar als bondsjeugdtrai- ner. Zelf heeft Shuster vijftien jaar lang op het hoogste niveau van het Amerikaanse college honkbal geacteerd. Ook was hij drie jaar lang trainer van het bij insiders bekende Harris-Stowe State College in St. Louis. Het bestuur van The Islanders is erg in haar nopjes met het in huis halen van Shuster. Slechts weinig andere clubs in het land hebben nu eenmaal een Ameri kaan in het kader. „Jim komt natuurlijk niet voor niets. Maar we vinden het deson danks de moeite waard om in hem te investeren. We zijn een actieve vereniging. Ik ben er dan ook van overtuigd dat we de kosen op de een of andere wijze weten te dekken", zegt de optimitische voorzitter. Niet alleen de jeugd zal overigens profiteren van de kwaliteiten van de Amerikaan. Shuster, ook alle seniorenteams van The Islanders zullen volgend jaar training van hem gaan krijgen. De 30-jarige Amerikaan Jim Shuster wordt met ingang van het seizoen 1993 trainer bij honkbalvereniging The Islanders. Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Een afgezaagd cli ché misschien, maar voor de bestuurders van The Islanders de basis om een gezonde ver eniging op te bouwen. Tijdens het eerste voorbije seizoen werd reeds veel aandacht ge schonken aan de opleiding van drie jeugdteams. Ook stroom de een belangrijk gedeelte aan sponsorgelden regelrecht naar dé jongste leden. Zo konden al le aspiranten negentallen kosteloos in het nieuwe uni form worden gestoken. Investeren „Maar als je wilt investeren in de toekomst moet je vooral voor een goede en degelijke op leiding van de jeugd zorgen", vindt voorzitter Jan Zwerus, initiatiefnemer van de bloeien de Oude-Tbngse vereniging. „Vandaar dat we op zoek zijn gegaan naar een bekwame trai ner", aldus Zwerus. Daarbij wil hij overigens niets afdoen aan de capaciteiten van de reeds aanwezige trainer Jan Pieter Koene. „Jan-Pieter heeft onze jeugd heel goed de basics (basistechniek, red.) bijge bracht. Het jongens aspiran tenteam, waarvan de spelers nog nooit hadden gehonkbald, heeft dit jaar zelfs om het kam pioenschap gespeeld. Ze zijn uiteindelijk als tweede in hun klasse geëindigd. Dit alles is voor het overgrote deel toe te schrijven aan het werk van Jan-Pieter". Advertentie De Parel heeft voor de kerstdagen en Oud en Nieuw een sfeervol en gezellig programma samengesteld. Kerstmis Op eerste en tweede kerstdag is er vanaf 13.00 uur een uitgebreid kcistfamiliebuffet met live muziek in de Theaterzaal. Prijs 37,50 p.p. Oud en Nieuw Oudjaarsavond kunt u vanaf 20.00 uur genieten van overheerlijke gerechten met muzikale omlijsting van de formatie "Stardust"1. Prijs 85,- p.p. Op beide kerstdagen staat er vanaf 18.00 uur een sfeervol kerstbuffet voor u klaar. Met heerlijke voorgerechten, warme hoofdgerechten en verrukkelijke desserts. Prijs 49,50 p.p. Wij sturen u graag onze uitgebreide brochure, bel 01188-3230 tst. 837. Nieuwjaarsdag kunt u vanaf 13 00 uur weer deelnemen aan ons succesvolle Nieuwjaars brunch buffet. Prijs 37,50 p.p. „HO*"»" 1(kfy£»jS MET FITNESS SAU** BCWlNO EN SCXJASMfUNE», KUURCENTRUM. THEATER CAFÉS EN REST AIDANTS IN OC^ U heeft nodig voor een paté van ca. 1 kilogram: 300 gram varkensgehakt 300 gram buikspek 400 gram varkenslever 6 8 plakjes ontbijtspek, katenspek of bacon 1 ei 2 eetlepels koffieroom 2 eetlepels rode wijn 40 gram rijstebloem '/2 borrelglas cognac 2 eetlepels citroensap 1 mestpuntje laurierpoeder 1 mestpuntje nootmuskaat 1 mestpuntje kruidnagel poeder 1 zeer fijngehakte ui 1 theelepel suiker zout peper Bereiding: Maal, snijd of hak het vlees ragfijn. Maal de lever apart. Meng alle ingrediënten. Voeg de bloem na een poosje toe. Controleer op smaak. U kunt de patépot met boter insmeren. Vul de pot stevig af (het oppervlak glad af strijken met een nat mes of tik met de gevulde vorm en kele keren op het aanrecht voor het verkrijgen van een homogene massa). Dek de bovenkant af met ontbijt spek, katenspek of bacon. Leg het deksel op de pëté- pot of dek deze af met alu miniumfolie. Vervolgens en kele uren in de koelkast laten rusten en rijpen. Plaats de patépot vervol gens op het rooster iets on der het midden in een reeds tot 175°C voorverwarmde oven. Laat de paté in 60 tot 65 minuten gaar bakken. Neem de pot uit de oven. Neem het deksel of het alu miniumfolie eraf en laat de pëté afkoelen. Laat de pèté daarna, tenminste 1 etmaal in de koelkast staan om een optimale smaak te verkrij gen. Lekker met stokbrood of pistolets. Tip: De patépot of -bak in een grotere bak met water (au bain-marie) in de oven plaatsen voor een beter re sultaat. Voedingswaarde per portie: Energie: 1385 kJ (330 kcal) Eiwit: 18'gram Vet: 26 gram Koolhydraten: 5 gram MIDDELHARNIS - Onlangs werd het 3e Novapress ope- ningstoernooi Bowlen gehou den in de Staver. Bij de dames zowel als bij de heren was er sprake van een felle strijd. De finale liet wederom nieuwe ge zichten zien. Bij de dames werd met grote overmacht door T. v. d. Vliet toegeslagen en zij realiseerde ook de hoog ste game van de dag. Bij de he ren werd eveneens fel gestre den, hier was echter geen spra ke van overmacht. Het verschil tussen de eindfinaleplaatsen bedroeg slechts enkele pins. Uitslag dames: 1. T. v. d. Vliet, 901 pins; 2. M. Hagenaar, 849; 3. M. Krijger, 825; 4. N. de Groot, 813. Uitslag heren: 1. A. Krijger, 909; 2. J. Nout, 902; 3. C. Appel, 901; 4. E. Velthoven, 899; 5. R. de Jong, 890; 6. A. Vis, 889; 7. A. de Groot, 880; 8. B. Krijger, 848. Hoogste game dames: T. v. d. Vliet, 179; hoogste game heren: A. de Groot, 208 pins. Uitslagen. Maandag League: Tfeam Stekelenburg-Winning Moods 2-2; Nieuwburggroep- Spare Tfeam 4-0; Quartier Latin 7feam-De Krijgers 4-0. Dinsdag League: De Schuivers-The Kranse Pressers 2-2; The Rockies-TZN 2-2; De Bingoos- Offerhaus Watersport 2-2; Café de Koophandel-Zonwering P. de Korte 0-4; Spare Tfeam-Motel Oostvoorne 2-2; Novapress- Breeman Animals 1-3. Donder dag League: The Crashers- Pinball Wizzards 0-4; Hebbe Die Dingen-Discotheek de Kreek 2-2. Standen: Zonwering P. de Kor te 23 punten, 146 pins; 2. The Rookies, 21,134; 3. Dé Krijgers, 20,139; 4. Quartier Latin Tfeam, 18, 153; 5. Pinball Wizzards, 18, 131; 6. Offerhaus Watersport, 18, 141; 7. Tfeam Stekelenburg, 17,145; 8. De Schuivers, 16,133; 9. Thpperij De Koophandel, 16, 150; 10. Hebbe Die Dingen, 15, 116; 11. Winning Moods, 14, 116; 12. Breeman Animals, 14, 142; 13. Nieuwburggroep, 13, 130; 14. Novapress. 13, 133; 15. Dis cotheek De Kreek, 12, 106; 16. De Bingoos, 11, 132; 17. Motel Oostvoorne, 10, 124; 18. The Kranse Pressers, 9, 130; 19. TZN, 9, 106; 20. The Crashers, 8, 109. DEN HAAG - De lonen in de agrarische sector gaan met in gang van 1 januari 1993 met 2,1 procent omhoog. De loonsver hoging is een aanpassing voor de gestegen prijzen in de perio de 1 april-1 oktober 1992. Deze automatische prijscompensa tie was afgesproken bij de in 1991 afgesloten akkoorden voor twee-jarige collectieve ar beidsovereenkomsten. Het Landbouwschap heeft dit maandag meegedeeld. OUDDORP - Hieronder vol gen de uitslagen van de zaal voetbalwedstrijden gespeeld in MFG De Dorpstienden in Ouddorp. Tevens is het pro gramma van zaterdag bekend. Uitslagen van zaterdag 14 november Antec Milieu Serv.-Ass.kant De Vogel 5-3, IRM team-Pavoco 5-1, Willems-De Boppers 8-2, Bloemfontein-De Brinkers 4-3. Programma voor zaterdag 21 november De Vogels-Breen Tfeam 20.00, Kreek BV-FC Meubel 20.45, Dorpstienden-Reddingsbriga- de 21.35, Thpperij De Koophan- del-FC Keijzer Zn. 22.20. Advertentie Bent u een van die mensen die door hun lengte niet lekker languit kunnen liggen in hun bed? Dat komt uw nachtrust niet ten goede. Kom eens praten met Deurloo uw bedspecialist. Hij geeft u graag persoonlijk advies - voor elke lichaamsbouw en lengte is er een passende oplossing. deurloo intermeubel Haringvlietplein 4, Zierikzee. Tel. 01110-13946 's Maandags gesiolen Donderdagavond koopavond

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1992 | | pagina 13